SPORT Langs elf Friesche steden LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Woensdag 5 Februari 1941 De wereldkampioenschappen op ski's Een wonder-middel tegen PRIKKEL-hoest! Een tocht met traditie Een nederlaag van Christl Cranz LAND EN TUINBOUW Nederlandsche Gladiolus vereeniging AGENDA Winterhulp Nederland VRAGENRUBRIEK akker'S Abdijsiroop Foto archief ,.L. D.'\ De winnaars van verleden jaar. Van links naar rechts: Adema, Van der Duim, Jongert Westra en De Keizer. Over een traject van ruim 200 K.M. zal morgen de befaamde Friesche Elf stedentocht worden gemaakt. Het aan tal deelnemers zal daarbij niet zoo gtoot zijn als verleden' jaar toen het de 3400 overschreed, maar toch stellig meer dan tweeduizend bedragen. In tegenstelling met den vorigen tocht, waarvoor men de Zuidelijke route had aangewezen, zal men thans ten Noorden van Leeuwarden starten. De route wordt bijgevolg: Dokkum, Franeker, Harlingen, Bolsward, Workum, Hindelopen, Stavoren, Sloten, Ijlst, Sneek, Leeuwarden. O Grondlegger van den Elfstedentocht was de heer W. J. H. Muiier, .die als voorzitter van den Nederlandschen Bond voor Licha melijke Opvoeding het initiatief tot den eersten tocht heeft genomen. Deze tocht werd gehouden op 2 Januari 1909 met 24 deelnemers. Negen van hen reden den tocht uit en M. Hoekstra uit Warga werd winnaar. Zooveel belangstelling was er thans voor den tocht langs elf Friesche steden gewekt, dat de Friesche Elfstedenvereeniging in het leven werd geroepen. Het werd echter Februari 1912 eer ijs en weder dienden voor een tweeden tocht (de eerste Elfstedentocht zooals we hem thans kennen). De omstandigheden waren niet ideaal, want op den grooten dag 7 Februari regende het des morgens. Maar na informatie over den ijstoestand werd toch besloten tot den start. Onder de 60 deelnemers bevond zich ook een dame, mej. J. Gaastra uit Leeuwarden. Winnaar werd de oud-wereldkampioen C. C. J de Koning, de man wiens naam daardoor een bekenden klank in ons land zou krijgen. Deze bekendheid steeg nog, toen hij ook in 1917 van 45 wedstrijdrijders als eerste binnenkwam. In dat jaar namen voor het eerst 108 tochtrijders deel, d.w.z. buiten het wedstrijdverband. Een periode van 11 kwakkelwinters deed den Elfstedentocht bij een groot deel van het publiek bijna in het vergeetboek raken. Tot de barre winter van 1929 kwam. Dat werd een tocht die den deelnemers nog lang in het geheugen is gebleven. Velen moesten door de koude bevangen, het opgeven. Maar zij, die volhielden, streden in een heftigheid als misschien nooit te voren. De Fries Leemburg en de „Hollander" Jongert waren het die ten slotte om de eerste plaats reden. De eerste won. Van de 103 deelne mers reden er slechts 54 den tocht uit. Minder emotioneel was de tocht in 1933. De strijd was wederom spannend, maar niet zoo zwaar als 4 jaar daarvoor. A. de Vries uit Dronrijp zegevierde toen met kleinen voorsprong op S. Castelein uit Wartena. Het deelnemersaantal nam echter ge staag toe: ditmaal 187 wedstrijd- en 353 toerrijders. Versch in het geheugen ligt ten slotte nog het sensationeel verloop van den laatsten tocht op 30 Januari 1940. Met bijna 900 wedstrijdrijders en 2500 tochtrijders, werd in alle opzichten een record bereikt. Maar het werd de zwaarste tocht. Zoo zwaar zelfs dat op het laatst de Elfstedencommissie het traject maar inkortte en slechts enkele rijders werkelijk Leeuwarden bereikten. Over den uitslag is nog al veel te doen geweest en. zooals men weet zijn zelfs nu de kruisjes nog niet uitgereikt. Vijf rijders werden uiteindelijk te zamen als eerstaankomenden genoteerd. Het waren P. de Keizer (De Lier). A. Adema (Frane ker), C. Jongert (Alkmaar), D. van der Duim (Warga) en S. Westra( Warmenhui- zen). Hun tijd was 11 uur en 30 minuten. ZWEMMEN. Wereldrecordpoging van Jo Waalberg mislukt OP DE TWEEHONDERD YARDS SCHOOLSLAG. Op den oefenavond van de Amsterdamsche Dames Zwemclub stonden gisteren enkele wed strijden op het programma, waarvan het hoofd nummer bestond uit den 200 yards schoolslag. Deze afstand wordt nooit in ons land gezwom men en Is de laatste jaren eigenlijk alleen in de zwembaden uitgezet, als het een poging tot verbetering van het wereldrecord betrof. Dit nu was gisteravond hfet geval. Jo Waal- berg, die zelf houdster van het wereldrecord is met een tijd van 2 min. 40,3 sec., gemaakt op 11 Juli 1939 te Amsterdam, slaagde in haar opzet dit record nog scherper te stellen, niet Haar tijd bedroeg 2 min. 43 sec., zoödat de A.D.Z.- ster ruim twee seconden boven het wereldrecord bleef. De aanleiding tot.deze poging was het feit, dat de bekende West-Duitsche zwemster Anni Kapell onlangs een poging had gedaan het we reldrecord over 200 yards schoolslag te verbe teren en daarbij slechts een fractie van een seconde boven den tijd van onze landgenoote was gebleven. Jo Waalberg zou uitkomen tegen Alie Stijl, die weer lid van de A.D.Z. is gewor den, tegen Gre Jellema en Nellie van Hoften. Doch deze drie zwemsters waren niet verschenen wegens griep. Noodgedwongen moest Jo Waal berg nu tegen twee juniores uitkomen, de meisjes Brouwer en Vogel. Van strijd was geen sprake, daarvoor bleven de beide tegenstanders van Jo Waalberg te ver achter De eerste 50 M. waren snel doch daarna zakte het tempo, zoo- dat officieus over 100 meter 1 min. 25,6 sec. werd genoteerd. Op de volgende 25 meter kreeg Jo Waalberg een inzinking, zoodat het toen vrywel vaststond, dat z(j niet zou slagen. Na zeven banen en 'ongeveer acht meter ging zij met het hoofd zooals de reglementen voor schrijven door de denkbeeldige lijn in het water, in den tijd van 2 min. 43 sec. Het feit, dat niet de handen maar het hoofd de lijn moet hebben gepasseerd, hetgeen bij de meter afstanden niet voorkomt, beteekent toch zeker een handicap van ten lninste 0 5 sec. Niettemin zou Jo Waalberg toch niet in haar pogingen geslaagd. Hbld. WATERPOLO. WEDSTRIJDEN L.Z.C. Hedenavond te 8 uur speelt L.Z.C. II in de overdekte alhier tegen De Zijl II. Morgenavond speelt L.Z.C. I tegen Poelmeer I, te 7 uuir. DAMMEN. WEDSTRIJDEN P.D.L.V. (LISSE). De uitslagen van de voortgezette bordenwed strijden van P.DJj.V. luiden: J. AlgeraG. v. d. Voetafgebr. S. AlgeraA, Balkenende11 K. v. EssenA. v. Rossen20 P. G. BalkenendeL v. d. Meulen'.... 20 A. WijnhoutH. v. Drunen1—1 De uitslagen van de 9e ronde luiden: J. AlgeraH. v. Drunen20 G. v. d. VoetS. Algera 02 A .BalkenendeK. v. Essen 20 P G„ BalkenendeA. Wijnhout11 WEDSTRIJD TE HILLEGOM. Gisteravond werd te Hillegom een medaille wedstrijd gespeeld tusschen O.D.I. I (Hillegom) en P.D.L.V. I (Lisse). Na een zeer spannenden strijd wisten de Lis- senaren met 11—9 te winnen. Een mooie pres tatie wist J. J. v. d. Loo te behalen door den kampioen van Lisse beide punten te ontnemen. De resultaten waren als volgt: O.D.I. P.D.V.L. J. J. v. d. LooJ. G. Snel 20 P. Out—A. v. Rossen 0—2 A v. d. ReepS. Algera 02 F. LubbeP. G. Balkenende 20 H. RoodA Balkenende Jr11 L. v. SchieA. Wijnhout 11 G. v. ReepC. Baartman arb. 11 J. LubbeH. v. Drunen arb. 11 B G. LubbeA. Balkenende Sr. 02 J. v. BerkelB. Duivenvoorden 11 Woensdag 12 Februari wordt de returnwed strijd te Lisse gespeeld. K.D.C. (KATWIJK AAJï DEN RIJN) De Katwijksche Damclub K.D.C, hield in haar clublokaal de jaarvergadering, waaraan, zooals gebruikelijk is, een eenigszins feestelijk karakter was gegeven. De voorzitter, de heer Jac. v Elk. wees op de zeer bijzondere omstandigheden, waaronder deze jaarvergadering thans gehouden werd De secretaris bracht, na lezing der notulen, het jaaryerslag uit, waarin om. gewezen werd op de moeilijkheden, die K.D.C. had te overwinnen, maar dan ook heeft overwonnen. Het ledental is iets teruggeloopen. De penningmeester, de heer W. Böttcher. bracht het financieel verslag uit De inkomsten hebben bedragen f. 110,81, de uitgaven f. 73,88; batig saldo f. 36,93. De kas- commissie bracht bij monde van den heer J Schoneveld een gunstig rapport uit. De penning meester werd gedéchargeerd. De bestuursver kiezing had tot uitslag, dat de voorzitter, de heer Jac. van Elk werd herkozen. In een vacature werd tot bestuurslid gekozen de heer J. Schoneveld, Hierna had een gongwedstrijd plaats, welke tot uitslag had, dat No. 1 was A. Dijkstra met 14 punten, No. 2 J. Schoneveld met 13 p., D. Hartkamp 12 p.; P. Dijkstra 11 p. en J. van Elk No. 5 (na loting) met 11 punten. Het A.NP. meldt uit Cortina d'Ampezzo: De Italiaansche skiloopster Cellina Seghi heeft bij de wereldkampioenschappen voor de groote verrassing gezorgd door de onverslaan baar geachte Christl Cranz in de slalom achter zich te laten. Bij de heeren was de Duitscher Albert Pfeifer de snelste. De eerst 20-jarige Italiaansche startte bij de dames als eerste en ging onmiddellijk met een prachtigen stijl door de verschillende poorten. Alle hindernissen nam zij met groot gemak en geen oogenblik verloor zij de juiste houding. Het was voor Christl Cranz lang geen gemakkelijke taak om binnen den door Cellina Seghi ge- maakten tijd van 1 min. 2,43 sec. te blijven.. Alleen wanneer zij in haar allerbesten vorm ge weest was, zou hét haar misschien gelukt zijn een nog korteren tijd te maken. Het bleek echter al spoedig dat zij haar dag niet had en met een tijd van 1 min. 5,23 sec. bleef bij bijna 3 seconden bij de Italiaansche ten achter. Gesterkt door dezen voorsprong begon Cellina Seghi aan de tweede ronde, die niet zoo snel ging. Haar bewegingen bleven echter dezelfde souplesse houden en haar tijd van 1 min. 3.18 sec. duidde aan, dat haar goede loopen in de eerste ronde geen geluk geweest was. Christl Cranz stond nu voor de onmogelijke opgave om het traject in 1 min. 1 sec. af te leggen. Wel' slaagde zij er in haar eigen tijd van den eersten keer te verbeteren, maar den totaaltijd van de Italiaansche kon zij niet bereiken. Doordat Christl Cranz Zondag j.l. de afda ling had gewonnen en bij de slalom de tweede plaats bezette werd zij kampioene in de com binatie. Bij de heeren was het verloop zeer spannend. Van de deelnemers werd het uiterste gevergd, daar de baan zeer moeilijk was uitgezet. Niet minder dan 40 poorten moesten gepasseerd worden alvorens het einddoel werd bereikt. Vooral bij de laatste vijf verloren de loopers verschillende malen enkele kostbare seconden. De snelste tijden werden in de eerste ronde ge maakt. daar de sneeuw daarna stroever werd, terwijl de loopers bovendien het tweede deel veel voorzichtiger liepen. Na de eerste ronde had Helmuth Lantschner (Duitschland) met 59,34 sec. de leiding voor den Italiaan Chierroni met 59,81 sec. en Albert Pfeifer (Duitschland) met 60,37 sec. Rudi Cranz kreeg door een val een niet meer in te halen achterstand van 2 seconden. De winnaar van den afdalingswedstrijd Jennewein maakt den tijd van- 60,70 sec. en bezette daarmede de 4de plaats Doordat Lantschner in de tweede ronde viel, leek een overwinning voo- Ghienxmi zeker, daar hij een tijd van 1 min. 1,67 sec. maakte. En inderdaad slaagden de na hem komende loopers er niet in cm zijn totaaltijd te verbe teren, totdat Albert Pfeifer als laatste man aan den start verscheen. Als een wervelwind nam hij de verschillende hindernissen. Geen oogen blik weifelde hij bij de poorten en door alles op alles terzetten wist hij met den tijd van 1 min. 1,5 sec. juist 6/100 sec. beneden den totaal tijd van den Italiaan te blijven, waardoor hij het wereldkampioenschap veroverde. Jennewein die als zesde eindigde, werd kampioen in de combinatie van afdaling en slalom. De uitslagen luidden: Dames: 1. Celilna Seghi (Italië) 2 min. 5,61 sec.; 2. Christl Cranz (Duitschland) 2 min. 9.93 sec.: 3. Anneliese Proxauf (Duitschland) 2 min. 17,39 sec.; 4. Rosemarie Proxauf (Duitschland) 2 min. 20,06 sec.; 5. Kaethe Grasëger (Duitsch land) 2 min 30.35 sec.; 7. Vreni Keiler (Zwit serland) 2 min. 38,83 sec. Heeren: 1. Alber Pfeifer (Duitschland) 2 min. 1,42 sec.; 2. Chierrorü (Italië) 2 min. 1,48 sec.; 3. Marcellin (Italië) 2 min. 1,92 sec.; 4. Rudi Cranz (Duitschland) 2 min. 2.34 sec.; 5. Romin- ger (Zwitserland) 2 min. 3.39 sec.; 6. Jenne wein (Duitschland) 2 min. 3,46 sec.; 7. Lantschner (Duitschland) 2 min. 4,3 sec.; 8. La_ cedelli (Italië) 2 min. 5,07 sec. BRIDGE. DE SLEUTELS. Na de op 4 dezer gespeelde partijen is de stand van de viertallen-competitie momenteel als volgt; Serie Rood. Score-pnt. Winst- Team gesp.gew.gel. verl voor—tegen pnt. Staal 8 7 - 1 14170 2860 14 Kuenen 6 3 - 3 5310 8020 6 Bleuzé 6 2 1 3 3600 5510 5 Rijnbende 7 2 1 4 3090 7100 5 Leujes 7 1 2 4 2380 5060 4 Serie Zwart. Laken 8 6 1 1 12960 430 13 v. Tuijn 9 6 1 2 8100 .1840 13 v. Wingen 9 4 2 3 4750 4610 10 Vrijenhoek 8 3 2 3 7310 6100 8 Verobog 8 2 1 5 3110 9020 5 Rakhorst 8 - 1 7 160 14390 1 Voor den aanvang der wedstrijden werden door voorzitter Bleuzé enkele bestuursmededee- lingen gedaan, o.m. inzake de door het bestuur ontworpen regeling voor het aannemen van nieuwe leden. Verder bracht hij dank aan de ver zorg ers en gedeeltelijk goede gevers van het nieuwe materiaal, dat dezen avond in gebruik werd gesteld Ten slotte bracht hij reeds een jroorloopige hulde aan het viertal „Staal", dat 3het kampioenschap in de 1ste klasse heeft be haald, waarbij aan mevrouw Staal, als eenig vrouwelijk lid van dat team, bloemen werden aangeboden. Dinsdag 11 Februari voortzetting der viertal len-competitie, terwijl door het bestuur reeds wordt gewerkt aan de voorbereiding van de daaropvolgende „paren"-competitie. SCHAATSENRIJDEN. RIJDERS TRALNEN TE ROTTERDAM. Naar het Hbld. verneemt zijn de hardrijders P. Keijzer (De Lier), M. J. Strijbis (Haren- karspel), A. A. Schouten (Warnsveld), S. van Hoorn (Zaandijk), C. Scheer (Twisk), L. Muts (Jisp) en C. van der Kommer (Langereis, gem. Winkel) door de Commissie voor het Hardrijden van den K.N.S.B. uitgenoodigd deel te nemen aan de centrale training, welke heden te Rot terdam zal beginnen en enkele dagen duurt. Deze zeven rijders, die nog nooit naar het bui tenland werden uitgezonden en in wie men veel belovende krachten ziet, zullen getraind worden door beide leden van de commissie, ir. A. F. van der Scheer en S. Heiden, beiden te Rotterdam. De algemeene vergadering. EEN NIEUWE MONSTERTUIN TE HILLEGOM. De Nederlandsche Gladiolus Vereeniging hield in café-restaurant Brinkman te Haarlem een ledenvergadering onder voor zitterschap van den heer L. Byvoet. Onder de verschillende aanwezigen merk ten we o.a. dr. A. J. Verhagen, voorzitter der Algemeene Vereeniging voor Bloembol lencultuur, prof. dr. E. van Slogteren, den heer K. Volkersz, directeur van de Rijks tuinbouwschool, mr. Thyssen van het Snij bloemencontract, den heer Stofmeel en vele anderen. Na allen verwelkomd te hebben, deelde de voorziter mede, dat het artikel Gladio len thans in het teeken der belangstelling staat, daar de prijzen aanzienlijk hooger zijn dan de laatste jaren. Hoewel de pi-ij zen gunstig te noemen zijn, moeten we. aldus spr. ons hierop niet blind staren, daar voor een normale kraam deze prijzen be slist noodig zijn. Met het oog op den nieuwen teelt moe ten de kweekers geer bezadigd en door dracht te werk gaan, daar ook de produc tiekosten aanzienlijk hooger zullen zijn. Het is daarom gewenscht om alleen goed gezond plantgoed aan te houden en goed geselecteerde kralen. Spr. bracht een woord van dank aan het proefstation van Wageningen, voor de fi- nancieele medewerking van het Snijbloe mencontract en de Veiling West Friesland. Vervolgens las de secretaris, de heer K. Velthuys de notulen, welke onveranderd werden goedgekeurd, waarna mr, Thyssen verslag uitbracht van het Snijbloemencon tract. Uit het jaarverslag van den secretaris bleek, dat de vereeniging thans 1329 leden telt. Als verificateurs waren aangewezen de heeren J. Bijl van Duyvenbode en P. v. Til. Hierna werd de begrooting behandel^ en na eenige bespreking goedgekeurd; de be grooting sluit met een bedrag van f 1520. Bij de bestuursverkiezing was aftredend de heer M. J. van Geest, voor wien de heer C. Colijn uit Voorhout werd gekozen, ter wijl de heer K. Velthuys bij acclamatie herkozen werd. Als nieuwe verificateur werd aangewezen de heer Th. W. C. Jonk heer te Hillegom. De voorzitter deelde mede, dat de nieu we monstertuin in Hillegom zal worden aangelegd; hiervoor zijn reeds 197 soorten toegezegd. De gladiolen zullen kleursgewijs worden geplant. Ook in den Noord zal on der leiding van den heer Paul Pool een proeftuin worden aangelegd. Van iedere soort zullen 50 stuks in de maat 10/12 moe ten worden ingezonden. De voorzitter hoop te, dat de kweekers nog verschillende in zendingen zullen doen. Bij de rondvraag werden nog verschillen de vragen gesteld, welke door den voorzit ter beantwoord werden, waarna het aller laatste en belangrijkste punt ter sprake kwam, n.l. het rapport van den heer Stof meel omtrent de genomen proeven. De heer Stofmeel deelde mede, dat zoo wel te Hillegom als te Andijk 50.000 Glad. Piccardy in 1940 waren opgeplant, van een goede partij. Hiervan werden proeven ge nomen omtrent de boirytis aantasting. De partijen werden in 4 gedeelten gerooid en wel in tusschenpoozen van 2 weken. Me degedeeld werd, dat de Gladiolen niet best hebben gestaan en slecht waren gegroeid. De algeheele samenvatting van het rap port luidt als volgt: 1. De pas gerooide knollen, dadelijk in een goede schuur gebracht en daar een goede behandeling gegeven is verreweg het beste gebleken. 2. De gerooide gladiolen eerst eenigen tijd buiten bewaard „op rem", in gaasbak, aardappelbak of in keet, en daarna in een goede schuur gebracht met een goede be handeling, bleek veel beter te zijn dan de zelfde tijdelijke bewaring buiten, waarna in een slechte schuur. 3. Ook bij goede na-behandeHng, bleek het bewaren bulten, van een weinig tot veel slechter te zijn, dan het dadelijk in een goede schuur te brengen. 4. Het rooien van groene planten bleek geen nadeelige gevolgen te hebben als de knollen dadelijk ln een goede schuur te drogen worden gebracht. 5. Dé meening, dat bij het later opnemen der' gladiolen minder aantasting door Bo- t-rytis komt, bleek niet juist maar juist te genovergesteld, was er méér aantasting bij de later gerooide partijen. 6. Bevestigd werd, dat door het later op nemen meer aantasting door droogrot en andere plekjes op de knollen komen. 7. Het buiten bewaren der gladiolen tot laat in het najaar, in Andijk tot 14 Novem ber, gaf inwendige beschadiging der knollen door te lage temperatuur Conclusie: Alleen het dadelijk na het rooien der gladiolen, brengen ln een góede schuur of ruimte, waar de knollen eer. goede behandeling krijgen, geeft de uitkomst. De heer Stofmeel wees op het nuttige om de zieke gladiolen planten steeds uit te ko keren en op het zorgvuldig uitzoeken van plantgoed. Tot slot bracht de voorzitter den heer Stofmeel dank namens alle vakbeoefenaren voor de genomen proeven en hoopte, dat ook dit jaar wederom proeven herhaald zullen worden, opdat het Gladiolenproduct een goed gezond product moge zijn, waar mede men in het buitenland steeds recla me kan maken. Met een dankwoord sloot de voorzitter deze zeer belangrijke bijeenkomst. HEDEN. Jeruël: Spr. ds Monsma. 7% uur nam. Donderdag. Marekerk: Dr. Riemens en ds. van Niftrik over „De kerk in dezen tijd". 7% uur nam. Vrijdag Katwijk Zee: Casa Cara ds. Fokkema uur. Zaterdag. Leidsehe Volkshuis: Declamatie Cor Bouterse. 3.15 uur. Stadszaal: Operette „Prof. Witkiel". 7% uur nam. Zondag, Amicitia: Spiritisch Genootschap. 2*6 u. nam. Stadszaal. Operette „Prof. Witkiel". 21/4 en 1*6 uur nam. BIOSCOPEN t 18 jaar; 14 jaar; alle leeftijden. Luxor-Theater: „Die Fledermaus" t. Dagelijks nam. 2 en 8 uur. 's Zondags 2—7 uur doorl. voorstelling. Lido-Theater: Het eiland der demonen, Bali, Dagelijks 1*6 uur nam.; s Zondags te 2, 4,30 en 1*6 a Woensd eD Zaterd matinée 2.30 u. Trianon-Theater: Parkstraat 13 t. Dagelijks 2 en 8 u. 's Zondags van 2—6.30 uur doorl. voorstelling. Casino-Theater: Amsterdam bij nacht Dagelijks 8 uur; Zaterdags ook 2*6 uur. Zon dags te 2. 4% en 8 uur. Rex-Theater: „De trouwelooze Eckehart" Dagelijks 2 en 8 uur nam.; 's Zondags van 2—6.30 uur doorl. voorstelling. Nova-theater (Katwijk aan Zee): Nam. 1*6 uur (Zondags gesloten) „Het mysterie van de Mondschein-sonate". De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 1 Febr. 20 uur tot Zaterdag 8 Februari 8 uur waargeno men door: de apotheek Boekwijt, Breestraat 74, Tel. 20552, de Haven-Apotheek, Haven 18. Tel 20085. Te Oegstgeest door:'De Oegstgeestsche Apotheek Wilhelminapark 8, Tel. 26274. LUCHTTEMPERATUUR. Laagste temperatuur: —4 gr. C. (25 gr. F.). 9 uur voorm.: 4 gr. C. (25 gr. F.). P. v. B. te R. Ad 1: De Winkelier. Bur. N.V. Drukkerij Joh. Mulder, Gouda, Ad 2: Wellicht mogelijk, informeeren ten postkantore. Gironummer van de W. H, N. 5553. De Bank van de W. H. N. Is Kasvereeniging N.V. Amster dam, Postgironnmmer 877. Stort op 5553 of 877, Ge brengt geluk ta veler leven. is de vanouds beproefde Akkers Abdij siroop, daar de werking in hoofdzaak berust op de geneeskracht van reeds in oude tijden bekende „genees-kruyden". Apotheker Dumont heeft daaraan nu toe gevoegd de resultaten der hedendaagsche wetenschap. Nog meer dan vroeger is nu het beproefde hoest-geneesmiddell Per flacon 90 ct„ f. 1.50, f. 2.40. Overal verkrijgbaar. Hoe grooter flacon, hoe voordeellgtr het gebruik. 6930 (Ingez. Med.) VOOR DONDERDAG 6 FEBRUARL Hilversum I, 415 M. Nederlandsch Pro gramma. KRO. 8.00 Wij beginnen den dag 8.30 Nieuwsber ANP. 8.45 Gram.muziek 11.30 Godsdienstig halfuurtje 12,00 Gra.- mofoonmu2iek 12.15 KRO-orkest 12.45 Nieuws- en economische berichten ANP. 1.00 Gram.muziek 1.15 KRO-Melodlsten 2.00 Orgel en cello 2.45 Gram.muziek 3.00 Pianoduettén 3.15 Gram.muziek 3.30 Pia noduetten 3.45 KRO-Melodlsten 4.30 Zie- kenpraatje 4.45 Gram.muziek 5.15 Nieuws-, economische en beursber. ANP. 5.30 Lezing „Vorming van de rijpere jeugd" 5.45 Gram.- muziek 6.00 Cabaretprogramma 6.45 Ac- tueele reportage of gram.muziek 7.00 Vragen van den dag ANP. 7.15 Gram.muziek 7.30 Berichten (Engelsch) 7.45 Gram muziek 8.00 Nieuwsber. ANP, 8.15 Grammuziek 8.30 Berichten (Engelsch) 8.45 Grammuziek 9.00 Amusementsprogramma 9.40 Wij slui ten den dag 9.45 Engelsche berichten ANP- sluiting. Hilversum n, 301 M. AVRO 8.00 Gram muziek 8.30 Nieuwsber. ANP 8.45 Gram. muziek 10.00 Morgenwijding 10.15 Gram. muziek 10.30 Declamatie 10.40 Clavecim- bel 11.00 Declamatie 11.15 Ensemble Jack der Kinderen (12.00—12.15 Berichten) 12.45 Nieuws- en economische berichten ANP 1.00 AVRO-Amusementsorkest en solist 1.45 Pia- nosoli 2.00 Gram.muziek 2.15 Omroepor kest 3.00 Causerie tuttig en noodig" - 3.10 Omroeporkest 4.00 Reportage 4.30 En- semble Rentmeester 5.00 VPRO: Cyclus „Le zen in den Bijbel" 5.15 Nieuws-, economische en beursber. ANP 5.30 Pustza-orkest 6.00 Cyclus ..Sport en Lichamelijke opvoeding" 6 15 Zang met. 'orgelbegeleiding 6.45 Actueele reportage of gram.muziek 7.00—7.15 Pers overzicht voor binnen- en buitenland ((ANP), sluiting. GEM. RADIO DISTRIBUTIEBEDRIJF. Donderdag 6 Februari. Ie Programma: 8.00—10.00 KRO 10.00- 24.00 Duitsch Programma. Ue Programma: 8.00—17.00 AVRO 17.00— 17.15 VPRO 17.15—19.15 AVRO 19.15—23$ AVRO (Programma uitsluitend voor Radfo Centrales. IHe Programma: 7.00—24.00 Duitsch Pro gramma. IVe Programma: 7.00—24.00 Duitsch Pr°* gramma.

Leidsch Dagblad | 1941 | | pagina 6