BESPARING LEIDSCH DA6BLAD - Eerste Blad Woensdag 5 Februari 1941 Nieuwe Hongaaache minister van buifenlandsche zaken Uit het Verre Oosten Verspreide Berichten STADSNIEUWS RECHTZAKEN SPORT Rieger verloor door knock out Dagbladreclame is niet te vervangen UIT DE RAADZAAL Laatste Berichten Binnenland De komende straatcollecte voor Winterhulp Nederland Laszlo'vön Bardossy, tot dusver gezant van Hongarije in Boekarest, is inderdaad tot Hongaarsch minister van buitenland- sche zaken benoemd. Laszlo von Bardossy, die in 1890 te Stei- namanger geboren werd, studeerde te Boe dapest en Berlijn en promoveerde in 1918 te Boedapest tot doctor in de rechtsweten schappen. In 1924 werd hij tot perschef van het ministerie- van Buitenlandsche Za ken benoemd. In .1929. werd hij gedeta cheerd bij het Hongaarsche gezantschap te Londen en herhaaldelijk'fungeerde hij als zaakgelastigde. In 1934 werd hem de leiding van het Hongaarsche gezantschap te .Boekarest toevertrouwd en tevens werd hij benoemd tot buitengewoon gezant én gevolmachtigd minister. EEN VERKLARING VAN MATSOEOKA. De Japansche minister van Buitenland sche Zaken, Matsoeoka., heeft in de be- grootingscommissie van het Huis van Af gevaardigden verklaard, dat Japan en de Vereenigde Staten elkaar nooit slechter begrepen hebben dan op het oogenblik. De Amerikaansche natie, aldus de minister, begrijpt de werkelijke bedoelingen van Ja pan niet. Het driemogendhedenpact is een vredespact, dat de uitbreiding van den oor log wil voorkomen. Matsoeoka .betoogde voorts, dat de buitenlandsche politiek van Japan op dit verdrag berust. (D.NJB.) DE VISSCHERIJ-BESPREKINGEN MET RUSLAND. Gezant Isjii van het Japansche inlich tingenbureau heeft medegedeeld, dat te Moskou wordt onderhandeld over een de finitief visscherij-accoord met de Sovjet- Unie. De Japansch-Russische handelson derhandelingen kunnen elk oogenblik be ginnen, Zij zullen echter los van de vis- scherij-besprekingen gevoerd moeten wor den. JAPANSCHE LANDING AAN CHINEESCHE KUST. Gesteund door de Japansche vloot in de Zuid-Chineesche wateren hebben gister ochtend Japansche troepen een geslaagde landiiigsoperatie ondernomen aan de kust van Kwangtoeng, ten Zuidoosten van Hoetsjau. DE LA PLATA - C ONFERENTIE. U, P. mddit: De economische commissie van de La Plata-conferentie heeft het voorstel aar- genomen, dat door Uruguay- gedaan was en dat inhield dat een tolunie der vijf- mogenheden gesticht wordt. Het voorstel toont -in zijn hoofdpunten overeenkomst met het voorstel, dat Argen tinië heeft gedaan, doch het heeft boven dien de toevoeging, dat de 'vijf aan de La Plata grenzende landen voor het weder zij dsche welzijn werkzaam zullen zijn door over en weer de exportoverschotten aan binnenlandsche grondstoffen, landbouw producten, brandstoffen en fabrikaten te koopen. Dit kan geschieden door tweezijdige overeenkomsten HULP VOOR KINDEREN VAN GESNEUVELDE SOLDATEN. Katholieke gemeenten in Duitschland zijn er toe overgegaan, zul'ks op voorstel van verscheidene bisschoppen, de kinderen van gesneuvelde soldaten als petekind te adop- teeren. In totaal zijn tot dusver 1200 kin deren op deze wijze gèadoptee'rd, waardoor tot het bereiken van den 18-jarigen leef tijd voor hun levensonderhoud wordt ge zorgd. Bovendien is er aan gedacht,-dezen kinderen en evenzoo hun mqeders in de vacantiemaahden de mogelijkheid van een ontspanningsréisje te verschaffen, voor zoover niet reeds door staat of- partij voor zulke ontspanningsrelzen wordt gezorgd. In dit verband zij nog vermeld, dat ook de Duitsche bisschoppen voortdurend met. elkaar in contact staan en hup aandqcht schenken 'aan de algemeene taken, die de tegenwoordige oorlogstijd in sociaal en hu manitair opzicht aan de Christelijke kerken stelt. Binnenkort zou, naar verluidt, te Ber lijn een speciale bijeenkomst der Duitsche bisschoppen worden gehouden, waarvoor op het oogenblik nog voorbereidingen worden getroffen. HET LEVEN DER BRITSCHE ARBEIDERS. De resultaten van het onderzoek eener Engelsche commissie, die een onderzoek heeft ingesteld naar de levensomstandig heden van de Britsche arbeiders, zijn door een lid der commissie, miss Spring Rice, in boekvorm gedeeltelijk gepubliceerd. Vol gens deze publicatie leefden 369 van de 1250 willekeurig gekozen arbeidersgezinnen d.w.z. 31 onder de vreeseliikste omstan digheden, die de samenstelster zelf „volko men ondraaglijk" noemt en waarvan zij, zegt, dat zij „door een beschaafde maat schappij niet kunnen worden geduld." De samenstelster geeft een reeks detailbe schrijvingen van verschrikkelijke woning toestanden en constateert, dat 61 °/o, n.l. 771 gezinnen eveneens in vreeselijke wo ningen leven en dat slechts 86 arbeiders gezinnen van de 1250 beschikken over be trekkelijk goede woningen, al zegt de samenstelster ook hiervan, dat zij vaak ge noeg niet ,.in overeenstemming zijn met den standaard van gezonde omgeving of huiselijk confort, waarover ieder mensche- lijk wezen moest beschikken." Omtrent den voedingstoestand der 1250 arbeidersvrouwen, die als steekproef heb ben gediend voor het rapport, wordt ge zegd: „het is heelemaal niet noodig eerst het bewijs er voor te leveren, dat de meeste van deze vrouwen ondervoed zijn. De beste autoriteiten hebben reeds geconstateerd, dat een groot deel van onze bevolking te arm is om voldoende voeding te koopen als noodig is voor het instandhouden van een goede gezondheid.. Geen werkloos, gehuwd man met een gezin, ook niet iemand, die een slecht betaald beroep uitoefent, zooals in den landbouw, krijgt voldoende geld om HERSCHOLING VAN HOTEL-, CAFÉ- EN RESTAURANTPERSONEEL. Aanvang van den cursus. In een bovenzaal van café-restaurant „Royal" aan de Doezastraat vond gister middag de opening plaats van den her- scholingscursus voor hotel-, café- en restau- rantpersoneel. De voorzitter van de com missie, de heer P.- C. J. de Haas heette in zijn openingswoord allereerst welkom den heer G. P. E. Weyer, chef van de secretarie hier ter stede, wiens belangstelling en daadwerkelijken steun hij onontbeerlijk noemde voor de instandhouding en bloei van dezen cursus. Voorts verwelkomde hij den heer C. Oostveen, die tegenwoordig was als waarnemend directeur van de Gemeentelijke Arbeidsbeurs, den heer E. Th. Gerritzen, vertegenwoordiger van het departement van Sociale Zaken en den heer L. F. van Bijster- veld, namens den Katholieken Bond van hotel-, café- en restaurantbedienden. Voorts sprak hij zijn waardeering uit voor de aan wezigheid van vertegenwoordigers der ver schillende patroonsbonden, terwijl hij mede- deeltng deed van ingekomen brieven van verhindering. Vervolgens doorliep de heer Weyer in het kort de geschiedenis van dezen cursus, die in 1938 voor de eerste maal werd gehouden met 24 cursisten. Velen begonnen toentertijd met goeden moed, doch allengs begon de belangstelling te verflauwen en de cursus viel in. duigen. De tweede cursus, die het daarop volgende jaar werd gehouden, telde 19 deelnemers. Het bezoek vond hier veef trouwer plaats, tengevolge waarvan de op leiding ook meer succes mocht oogsten. Het stemde tot voldoening, dat gedurende dezen cursus een groot aantal leerlingen een be trekking kon verwerven, ten gevolge waar van het examen bijna geen doorgang vin den kon bij gebrek aan candidaten. Dank zij het vrij krijgen van hun betrekking werd echter ook deze moeilijkheid opgelost. Thans vangen 27 cursisten aan met de herscholing. Hopenlijk kan ook dit jaar de cursus met goede resultaten bekroond wor den, zoowel wat het aantal geslaagden be treft als het aantal nieuwe betrekkingen dat dank zij deze opleiding verkregen wordt. Er moet echter hard voor worden gewerkt, niet alleen tijdens de lesuren doch eveneens en in niet mindere mate thuis, om het geleerde ook machtig te worden. Eén wijziging is in den cursus gebracht. Aangezien niet minder dan 7 koks de herscholing aanvangen, is be sloten voor hen een speciaal onderricht te geven. In vroegere jaren werd dit niet ge daan, aangezien toen bijna alleen kellners den cursus volgden. Ook het examen zal thans een speciaal gedeelte voor de koks bevatten. Spreker eindigde met den wensch, dat de cursisten na het einde van'deze her scholing een goede basis voor hun verdere loopbaan zullen: hebben verworven. Vervolgens sprak de heer Gerritsen, die zijn-vertrouwen uitsprak in het slagen van het streven der commissie. In verschillende gemeenten werden dergelijke opleidingen gegeven en Lelden- heeft -hierbij een uit stekend figuur gemaakt, niet in het minst dank zij den steun van verschillende ge meentelijke en andere instanties. Spreker- richtte zich tot slot met een kort opwekkend woord -tot de cursisten. De heer van Bijsterveld sprak er zijn vol doening over uit, dat de splitsing in serveer gedeelte en koksgedeelte was voltrokken. Hij hoopte voorts, dat uit het streven van het bestuur een kern mocht ontstaan van be kwame, technisch en moreel geschoolde krachten in het bedrijf. De heer de Graaf, die namens den R.K. Café-, Restaurant- en Hotel Bond sprak, richtte zich in hoofdzaak tot de leerlingen, die hij inprentte, trouw de lessen te blijven volgen, Vervolgens voerden nog het woord dé hee- ren Meyer, namens den Nederlandschen Bond van Hotelpersoneel, J. de Haas namens den Leidschen Bestuurders Bond en Lafeber, lid van de commissie. De heer A. Th. Doove, belichtte de tech- - Er hcarleht weer griep! Dul |- waabxaamhefd it gabo- danBij da aartta grlapuar- fÊ tchilmalan direct ASPIRIN naman. Zorg ASPIRIN bil C914 Ingez Mefl gepaste voeding voor zich, zijn vrouw en zijn kinderen te koopen. Het zou volstrekt fantastisch zijn de voeding van deze 1250 gezinnen, met uitzondering van ongeveer een dozijn, af te meten naar den een of anderen der toonaangevende standaards voor voeding, die de laatste jaren zijn op gesteld, De inkomens van allen, met uit zondering van sleohts heel weinigen, blij ven ver achter bij hetgeen noodzak- is voor een goede voeding. (D.N.B.) VERZET OP CUBA. Op Cuba is weer eens een militaire Putsch geprobeerd door den leider van leger en vloot, doch deze is mislukt. President Batiste is de situatie meester gebleven. Een aantal, opstandelingen zal naar de Ver. Staten gaan. Toestemming is reeds ver leend; W/4 STRDDM De grootste besparing op Uw stroomrantsoen verkrijgt U door het gebruik van de beste en zuinigste 'lampen ooit door Philips vervaardigd: PHILIPS 6926 (Ingez. Med.) nïsche zijde van het onderricht, waarna de heer de Haas een slotwoord sprak, tijdens Het wélk hij nog de Verzekering van den heer Gerritzen ontving:, dat steeds op zijn steun gerekend kan worden. GOUDEN DOCTORAAT. Dinsdag a.s. zal het 50 jaar geleden zijn, dat mr, J. Woltman, oiid-secretaris-gene- raal van het Departemept van Oorlog, wo nende te 's-Gravenhage, aan de Rijksuni versiteit alhier, werd bevorderd tot, doctor in de rechtswetenschappen. Gistermiddag is de 53-jarige mej. M. A. H. op het plein voor de, Petruskerk met haar rijwiel geslipt, waardoor zij haar lin kerenkel ontwrichtte. De Amsterdamsche politie heeft al daar aangehouden den 20-jarigen A, P. K„ (gedomicilieerd te Rotterdam, die ervan wordt verdacht hier ter stede een fiets te hebben verduisterd. Maandag as zal het veertig jaar geg leden zijn. dat de heer W. Steemers, chef commies bij de Ned. Spoorwegen afdeeling goederenvervoer, aan het station alhier, in dienst trad bij de ï^ed. Spoorwegen. Voor het opruimen van sneeuw beval de heer Key in den Leidschen Raad aan het gebruik van pekel, niet van peper, ge lijk in het verslag staat. DE MORPHINE-AFFAIRE TE UTRECHT. De Utrechtsche rechtbank heeft vandaag uitspraak gedaan in de Utrechtsche mor phine-affaire. In- HföS' en 1939 schreef een arts groote hoeveelheden morphine voor aan zijn vrouw, doch deze begon zulke hooge .eischen te' stellen, dat de dokter ten slotte clandestien morphine bemachtigde. In 1939 kreeg een Utrechtsche apothekers assistente argwaan. De dokter wist met zijn familie nog naar Indië uit te wijken. Wel zijn eenige handlangers aangehouden. Een 25-jarige chauffeur, die in dienst was van de familie, heeft herhaaldelijk verdoovende middelen gekocht en werd er dan ruim voor betaald. De officier van justitie eisch te een gevangenisstraf van drie maanden tegen hem. De rechtbank veroordeelde den chauf feur vandaag tot een geldboete van f. 40. subs. 20 dagen. Een 39-jarige rijwielhandelaar uit Jut- phaas heeft ook getracht verdoovende mid delen voor mevrouw B. te krijgen. Zelfs ging hij met haar naar Eftgeland. Tegen hem eischte de officier vier maanden gevange nisstraf. Door de rechtbank werd de man veroordeeld tot 3 maanden gevangenisstraf. Een 27-jarige chauffeur uit Utrecht, die zich eveneens met het koopen van verdoo vende middelen had bezig gehouden, doch dit volkomen als een handelszqakje had be schouwd.. hoorde den officier vrijspraak voor hem vragen. De rechtbank sprak dezen verdachte overeenkomstig dezen eisch vrij. Ten slotte veroordeelde de rechtbank een 45-jarigen koopman uit Rotterdam, die ook morphine had weten te verkrijgen en zeer goed wist. dat hij schuld had. tot een geld boete van 100 gulden subs. 50 dagen hech tenis, De.officier van,instil ie had uric Ma-», 'den gevangenisstraf tegen hem gevorderd. BOKSEN. HOEWEL HIJ IN STAAT WAS NOG VERDER TE BOKSEN. Bob Rieger. kampioen middengewicht van Nederland, is gisteravond in „Majestic" te Ant werpen tegen Gerard Selhorst uitgekomen. De verzorger van Rieger verscheen gistermid dag, doch zonder bokser. Deze had blijkbaar den trein gemist. Nu moest voor een plaatsver vanger worden gezorgd, hetgeen ook gelukte. Het feit, dat Rieger niet verschenen was, werd aan de zaal kenbaar gemaakt. In plaats van een stampvolle zaal, zooals gebruikelijk, was de zaal halfvol De hoofdkamp, welke na de pauze zou worden gehouden, zou nu geschieden met een plaatsvervanger. Kort voor de pauze verscheen Rieger echter. Hij was een trein later vertrokken en kon slechts tot Roosendaal ko men, Vandaar heeft hjj met diverse verkeers middelen Antwerpen bereikt. De kamp tegen Selhorst duurde geen twee ronden en toch was de wedstrijd zeer hoopvol aangevangen. Reeds dadelijk werd er vurig ge streden. Rieger plaatste den eersten treffer, waarop Selhorst even precies antwoordde. De eerste ronde bracht geen voordeel. In het begin van de tweede ronde toonden de boksers zich zeer strijdvaardig. Een rechtstreeksche hoekslag van Rieger dreef Selhorst in de touwen, doch door eenzelfden slag van Selhorst ging Rieger op den grond. De Nederlander, hoewel niet ern stig getroffen, kwam na acht seconden weer op, waarna Selhorst hem opnieuw onmiddellijk trof Nadat hij zes seconden op zijn knieën gezeten had, wilde hü weer op komen, doch op last van zijn verzorger bleef hij rusten. Daar hij na de tiende seconde hoewel gereed om verder te bok sen, nog steeds de touwen vasthield, ver klaarde de scheidsrechter Rieger knock out. Waarschijnlijk heeft Rieger zijn verzorger ver keerd begrepen, want hoewel het volgens de regels knock out was, was hij nog in staat voort te boksen. Dit was het einde van een wedstrijd, welke veel beloofde. SKI-SPORT. PFEIFER MOET DE EERSTE PLAATS DEELEN MET CHIERRONI. Het A.N.P. meldt uit Cortina d'Ampezzo: Omtrent den uitslag van de slalon, wel ke gisteren gehouden werd, wordt nog na der gemeld, dat de jury na langdurige be sprekingen besloten heeft, dat Albert Pfei- fer de eerste plaats zal moeten deelen met den Italiaan Chierroni, Voor beiden werd een tijd van 2 min. 1.5 sec. genoteerd. In de volgorde van de overige deelnemers kwam geen verandering. De bepaling van den totaaluitslag van de combinatie van slalom en afdaling leverde groote moeilijk heden op. Ten slotte werd de volgende uit slag bekend gemaakt: Heeren: 1. Josef Jennewein (Duitsch land) 404 4 punt.; 2. Marcellin (Italië) 405.1 punt.; 3. Chierroni (Italië) 407.4 pnt.; 4. Rudi Cranz (Duitschland) 407.6 pnt.; 5. Ro- minger (Zwitserland) 412.8 pnt.; 6. Pfeifer (Duitschland) 413 pnt.; 7. Soerensen (Noor wegen) 421 pnt.; 8. Scheuing (Zwitserland) 423.9 pnt.; 9. Lacedelli (Italië) 424.6 pnt.; 10. Lantschner (Duitschland) 426.8 pnt.; Dames: 1. Christl Cranz (Duitschland) 406 pnt.; 2. Cellina Seghi (Italië) 424.7 pnt. 3. Anneliese Proxauf (Duitschland) 430.1 pnt.; 4. Kaethe Grasegger (Duitschland) 432.6 pnt.: 5. Rosemarie Proxauf (Duitsch land 445.7 pnt. 'Bulten verantwoordelijkheid der Redactie). Cople van de al of niet geplaatste stukkeD wordt niet teruggegeven. WARME MAALTIJDEN IN „JERUEL". Sinds een maand verstrekken we in onze Stichting „Jeruel" Middelstegracht 3, een warmen maaltijd van 12—2 uur. waarvan door velen een dankbaar gebruik wordt gemaakt vooral door hen, die hun arbeid op straat hebben. De inkom sten dekken precies de uitgaven, dus gaan we financieel niet achteruit en bereikten ons doel „te dienen". Dikwyis Incasseerde de familie Verkerk de opmerking ,,'t was lekker, je knapt er van op", en dit is hun schoonste loon. We kochten een ketel bij, kregen wat -giften, doch niet genoeg om ketel en installatiekosten te voldoen. Ongeveer" f. 90 komen we te kort. Wie helpt van dien bezwarenden last ons af. Enkele kleinere of groote giften slechts en we z(jn er. Vooral voor hen. die geen warm tehuis hebben, is onze verwarmde eetzaal een ware uitkomst. Vrienden, laat ons niet in de steek! Dit kleine bedrag en het is genoeg. Alle inlichtingen wil len de heer en mevrouw Verkerk gaarne U vol ledig verstrekken. Gironummer 150753. F. H. VAN DER HORST. DCIVIELE EISCH TEGEN BARON BE WIJKERSLOOTH. De Utrechtsche rechtbank heeft vandaag uitspraak gedaan inzake den clvielen eisch, welken mr, J. A. Star Busman, advocaat te Utrecht, had ingesteld tegen mr. dr. K. L. C. M. I. baron de Wijkerslooth de Weerde- steyn, wegens het feit, dat mr. Star Bus man door baron de Wijkerslooth in de bro chure „Mysteries in de vrijmetselarij" werd aangemerkt en zulks naar eischers zeg gen in strijd met de waarheid als vrij metselaar en wel op zoodanige wijze, dat mr. Star Busman zich beleedigd en bena deeld gevoelde. Mr. Star Busman stelde een eisch tot schadeloosstelling in van f.5000.In de procedure heeft de civiele kamer eischer ontvankelijk verklaard. Baron de Wijkerslooth werd veroordeeld tot het betalen van een bedrag van f600.Bo vendien werd gelast, dat baron de Wijker slooth verdere publicaties over dit onder werp zal staken. Voor het geval, dat ge daagde zich niet aan deze uitspraak zal houden, zal hU een dwangsom van f. 6000. moeten bataten. BELANGRIJKE BESLUITEN. De twee voornaamste schotels van het menu, dat den Raad Maandag werd voor gezet, waren de provinciale electriciteits- regeling en het voorstel tot verhooging der opcenten op de personeele belasting met 20 van 150 tot 170. Het eerste gerecht werd verorberd zonder eenig verzet en, waar alles feitelijk al in kannen en kruiken was, daar Prov. Staten het reeds hadden aangeno men, behoeft men zich daarover niet te ver bazen. Het had geen zin om zich hierover nog te uiten en de Raad liet het dan ook wijselijk na. Anders was het met de belastingvephoo- ging. Daarover was men het niet eens. Er waren eigenlijk drie stroomingen: le. die, voorgestaan door den heer Lombert; 2e. die van B. en W.; 3e. die van de heeren Bosch van Rosenthal en Key. De eerste stelde zich op het standpunt, dat de situatiè financieel en anders te on overzichtelijk is om besluiten van vér gaande strekking te kunnen nemen, terwijl het z. i. weinig zin had om f45000 te dek ken van een tekort van ruim f. 325.000, dat met zekerheid nog zal stijgen, zelfs belang rijk zal stijgen. De derde stelde zich daar diametraal tegenover 1, aldus redeneerend: het geheele tekort is niet te dekken, maar wij moeten doen, wat mogelijk is. Dat is voorzichtige politiek! Zij oordeelde het daarom verstandig, de belasting niet met 20 opcenten te verhoogen, doch te gaan tot het maximum van 200 opcenten, dus een verhooging met 50 opcenten. Tusschen deze beide uitersten stond het voorstel van B. en W. in. Het college meen de ook, dat gedaan moest worden wat mo gelijk was, doch wilde daarbij handhaven het stelsel der geleidelijkheid, voor belastin gen juist van zooveel beteekenis. Het midden-standpunt heeft met groote meerderheid het pleit gewonnen en ver diende o.i. de zege. Met prijzenswaardigen ijver hebben B. en W. een voorstel gereed gemaakt om inzake de lagpre gemeente-ambtenaren en daar mee gelijkgestelden de loonen te verhoogen volgens de rijksregeling en daarvoor was de Raad terecht dankbaar, evenals voor het meegaan door het college met het advies van den secretaris-generaal voor sociale zaken tot het geven van een duurtetoeslag op de steunuitkeeringen met 40,, 40 en 20%, telkens over 1 week Dankbaar, maar niet geheel voldaan, gezien de geuite wenschen die in hoofdzaak wel onvervuld zullen blij ven, waar de gemeente niet verder zal kun nen gaan dan het rijk. De derde landelijke straatcollecte van de W.H.N. zal op Vrijdag 14 en Zaterdag 15 Februari a.s. worden gehouden. Deze derde straatcollecte zal plaats vinden onder me dewerking van de politie en de brandweer. De te verkoopen speldjes zullen afbeeldin gen zijn van de bekende internationale verkeersborden. MEISJE AAN DE GEVOLGEN VAN AANRIJDING OVERLEDEN. Het 17-jarige meisje C. J. S., wonende aan de Laan van Poot te Den Haag, die Dinsdagochtend op de Groot Hertoginne- laan bij de Banstraat door een slippenden vrachtauto is aangereden en daarbij een hersenschudding bekwam, is aan de gevol gen overleden. DE 's-GRAVENHAAG S CHE CREDIET. VEREENIGING EN DEPOSITOKAS. Zij zal door de Hollandsche Bank-Unie N.V. worden overgenomen. Naar wij vernemen zal, behoudens goed keuring van de op 21 Februari a.s. te hou den buitengewone algemeene vergadering van aandeelhouders der N.V. De 's-Gra- venhaagsche Credietvereeniging en Depo- sitokas, het bedrijf dezer vennootschap overgaan aan de Hollandsche Bank-Unie N. V. In verband hiermede zal de Holland sche Bankunie N. V. op 6 Februari a.s. te Den Haag een kantoor openen, welk nieuw kantoor gevestigd zal zijn in het gebouw der N.V. De 's-Gravenhaagsche Crediet vereeniging en Depositokas op het Buiten hof 46 te Den Haag. De dagelijksohe leiding van het kantoor Den Haag der Hollandsche Bank-Unie N. V. zal berusten bij de heeren G. G. van der Lubben en P. D. Werre, directeuren, tot dusverre directeuren van de 's-Gra- venhaagsche Credietvereeniging en Depo sitokas en mr. C. H. van Eendenburg, on derdirecteur, tot dusverre onderdirecteur der Hollandsche Bank-Unie N.V., kantoor Rotterdam. De geheele staf en het voltallige perso neel van de 's-Grawenhaagsche Crediet vereeniging en Depositokas zullen door de Hollandsche Bank-Unie N.V. worden over genomen. ENGELSCHE LUCHTAANVALLEN. In tegenstelling met vorige dagen, waar in geen Engelsche luchtaanvallen op ons land plaats vonden, zijn gisteravond en he dennacht enkele Engelsche vliegtuigen bo ven ons land verschenen. Zij wierpen een aantal brisant- en brandbommen af, die in het vrije veld of in het water terecht kwa men. Aan eenige woonhuizen werd daarbij inmiddels lichte schade toegebracht. In twee plaatsen werd door Engelsche vliegtuigen machinegeweer op woonhuizen geopend, dat echter geen noemenswaardige schade aan richtte. Dooden of gewonden zijn er geluk kig evenmin gevallen. ii

Leidsch Dagblad | 1941 | | pagina 2