De situatie van Frankrijk Automobielen GESLOTEN PROFESSOR WITKIEL COUPEUSE DRINGENDE OPROEP PIET KÖHLER LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Haandag 3 Februari 1941 EEN NET KOSTHUIS „Het Leidsche Wollen Dekenhuis" OPENBAAR SLACHTHUIS Eenheidsbeweging Uit de Omstreken Uit de Rijnstreek LEIDSCHE EN DELFTSCHE STUDENTEN Correct gekleed BLAUWE LAMPEN E. VOCKING -.Zeemanlaan 51 - Telef. 20505 STOFZUIGERS WERKMEISJE DAMES of HEEREN ook Dinsdag 4 Februari den geheelen dag Heropening Woensdagmorgen 9.30 Zaterdag is te Parijs, aldus D.N.B., een nieuwe partij opgericht, „Rassemblement National Populaire". Het program van deze nieuwe nationale eenheidsbeweging is in een radiotoespraak bekend gemaakt. Hierin werd gezegd, dat de wederopbouw van Frankrijk van twee voor waarden, die niet van elkaar te scheiden zijn, afhangt, n.l.: 1. Frankrijk moet zich in het Europeesche bestel inschakelen en 2. De nationale revolutie volledig tot stand brengen. Het program voor de buitenlandsche po litiek van de beweging omvat de verdediging van het moederland en zijn koloniën, de medewerking aan den politieken, geestelij ken en economischen opbouw van Europa, de exploitatie van Afrika door Europeesche en Duitsch-Fransche samenwerking. Het program voor de binnenlandsche poli tiek van de nieuwe beweging bevat o.a, de volgende punten: opbouw van een sterk staatsbestel op basis van de nationale volks beweging en door de nationale revohitie. Het staatsgezag moet onpartijdig de natio nale belangen vertegenwoordigen, alsmede de vrijheid van het individu, de gemeenten en corporaties garandeeren. De beweging heeft verder als doelstelling een herstel van de moreele en nationale be grippen en het begrip van de eer. Verder wordt geëischt een zuivering en bescher ming van het ras, alsmede een physieke en geestelijke wedergeboorte van het Frar.sche volk. Het economische- en sociaal-pclitieks- program beVat oa. de volgende punten: op bouw van een corporatieve door den staat gelelde economie, een door den nationalen arbeid gegarandeerde valuta, verbetering van den levensstandaard, opheffing van de werkloosheid door middel van een arbeids- program, strijd tegen het voogdijschap der trusts. Naar uit goed-ingelichte bron vernomen wordt, steunt deze nieuwe beweging van Frankrijk vooral op de volgende persoonlijk heden: Goy, achter wien de-beweging van de frontstrijders (anciens combattants) staat Deat, de sociaal-revolutionnalre schrijver van hoofdartikelen in de „Oeuvre", Roy, lid van den bond van metaalbewerkers, als ver tegenwoordiger yan de vakvereenigingen. alsmede Cathala en de Fontenoy uit de naaste omgeving van Laval. DARLAN NAAR PARIJS. Als jongste ontwikkeling in de Fransch Duitsche betrekkingen wordt, aldus Stefani, uit Vichy vernomen, dat admiraal Darlan naar Parijs is vertrokken. Dit bezoek ge schiedt als gevolg van het Duitsche ant woord op de boodschap van maarschalk Pétain. Naar uit welingelichte bron te Parijs wordt vernomen aldus een A.N.P.-bericht- uit Genève houdt Darlan's reis verband met den recenten gang van zaken in het bezette deel van Frankrijk. Hij wenscht zich met de instanties te Parijs in verbinding te stellen tot het voeren van besprekingen. Naar men voorts verneemt, acht men te Parijs nieuwe besprekingen inopportuun, zoolang Vichy niet op duidelijke wijze de consequenties trekt uit de situatie van het oogenblik. De bekende Fransche publicist de Cha- teaubriant heeft tijdens een drukbezochte vergadering in het Trocadero te Parijs een rede gehouden, waarin hij betoogde, dat de Fransche—Duitsche samenwerking door de positie van Duitschland, vooral ook op eco nomisch gebied, van wereldbeteekenls kan worden. De ernstige politieke crisis van dit oogen blik, aldus de Chateaubriant, heeft reeds voorbereide, werkelijke resultaten van een Fransch—Duitsche samenwerking, zooals Laval deze het vorige najaar had ingeleid, teniet gedaan. De intriges der oude politici waren volgens spreker oorzaak van de tegenwoordige moeilijke situatie. Engeland staat thans voor de keus Ame- rikaansch of Europeesch te worden, zoo.ging de Ghateaubriant verder. Frankrijk daaren tegen heeft geen andere keus dan Euro peesch te worden. In het nieuwe Europa der toekomst heeft het een groote rol te spelen en hiertoe moet het zich grondig van de banden met' de Angëlsaksische wereld los maken om zijn taak als bastion van Europa in het Westen te kunnen vervullen. Voor deze taak moet het zich voegen naar de door de As-mogendheden voltrokken nieuwe ordening. De Chateaubriant wees er op. dat Frank rijk afhankelijk is van de rol, die het in de Europeesche samenwerking denkt te spelen. De algemeen gedelegeerde der Fransche regeering in Afrika, generaal Weygand, heeft gisteren voor de radio te Algiers een toe spraak tot de bevolking van Noord-Afrika gehouden. Hij maande tot gehoorzaamheid aan de regeering en de medewerkers van maarschalk Pétain en waarschuwde' tegen het verspreiden van geruchten en onjuiste berichten. Het Fransche staatsblad bevat de namen van een aantal personen, die van de Fran sche nationaliteit vervallen verklaard zijn. Daarbij zijn de namen van den vroegeren vice-admiraal Muselier en den vroegeren gouverneur-generaal Richard Brunot. FRANKRIJK'S NATIONALE RAAD ZAL TE LYON VERGADEREN. In tegenstelling tot het voorloopig'e plan om den onlangs gevormden nationalen raad te Vichy te laten vergaderen verluidt, vol gens het' D.N.B., uit welingelichte Fransche kringen, dat dit adviseerende lichaam zijn openingsvergadering en daarop aansluitende bijeenkomsten te Lyon zal houden. Men verzekert, dat de nationale raad in de volgende weken, in elk geval vóór het einde van Februari zal bijeenkomen. In de eerste zitting zal hij een lijst opstellen van de presidenten, vice-presidenten en secreta rissen, die door Pétain moet worden goed gekeurd. KATWIJK AAN ZEE. Oprichting vereenlging „Schrift en Belüdenis". Alhier is opgericht de vereeniging „Schrift en Belijdenis". Herv. Geref. Evangelisatie. Voor zitter is de heer J. van Rijn. secretaris de heer P. van Rossum, penninmeester de heer A. Du- rieux; verder hebben in het bestuur-zitting de heeren D. Tavenier en G Brouwer. Onze vroegere plaatsgenoot, de heer G van der Rhee, is benoemd tot leeraar Duitsch aan een H.B.S. te Dordrecht. In verband met het door velen volgen van den E.H.B.O.-cursus der Katwijksche Reddings brigade heeft de medische leider dr. W. E Hue- ting de medewerking verkregen van dr. L. Borleffs.. Aan het postkantoor alhier en het daar onder behoorende ambtsgebied werd gedurende Januari ingelegd f. 3874,06 en terugbetaald f. 19.271,32. LEIDSCHENDAM. Frauduleus geslacht vleesch. Nabij de Kerkbrug aan den Vliet werd een wielrijder aangehouden, welke op zijn fiets on gekeurd en dus clandestien geslacht varkens- vleesch vervoerde. Het vleesch is in beslag ge nomen en proces-verbaal opgemaakt. Zilveren jubileum van den heer J. H. Hundman Onze plaatsgenoot, de heer J. H. Hundman, herdacht zijn 25 jarig jubileum als broodbezor ger bij de N.V. Meel- en Broodfabrieken „De Zeeuw" B. Hus te Den Haag. Op het hoofdkantoor aan de Jacob Catsstraat had de huldiging van den jubilaris plaats. Namens de Ned Vereenlging van werkgevers in het Bakkersbedrijf werd den jubilaris de zilveren medaille en het diploma uitgereikt, van de zijde der directie ontving hij de gebruike lijke enveloppe met inhoud, terwijl ook het personeel zich niet onbetuigd liet. De. echtge- noote van den jubilaris ontving bloemen. RIJNSBURG. Ring Katwük en Omstreken Ned. Jongelingen- Verbond. Deze vereeniging hield een ringvergadering in de zalen achter „Avondrust". Na opening met gebed en Schriftlezing sprak de voorzitter, dr. Veldkamp, een welkomstwoord, waarna dr. G. C van Niftrik, Ned. Herv. predikant alhier, sprak over „Kerk en Vereeniging" Naar aan leiding van dit leerzame onderwerp werden vragen gestold en beantwoord. Daarna sluiting. SASSENHEIM. Verslag Ver. voor Ziekenhuisverpleging. Aan het verslag der Ver, voor Ziekenhuis verpleging over 1940 ontleenen wij het volgende: Het aantal leden verminderde met 81 en be draagt thans 1772 waarvan te Sassenheim 1413. te Voorhout 228, te De Kaag 129 en te War mond 12. Aan contributie werd ontvangen f. 5931,15, terwijl aan interest werd verkregen f. 74,14. 62 leden hebben een uitkeering ontvan gen met een totaal van 1490 verpleegdagen; hiervan ontvingen 3 leden de maximum-uitkee- cr over 60 dagen. 29 leden ontvingen een uitkeering voor Röntgenfoto of -behandeling, terwijl 9 leden een extra-uitkeering ontvingen voor operatiekosten. De kosten bedroegen: verpleegkosten f. 4373,31. terwijl de Röntgénbehandeling f. 157,50 vroeg. De vervoerkosten bedroegen f. 291,73. Aan on kosten en salarissen werd betaald- f. 988,16. Het batig saldo bedroeg f. 194,51, waardoor de reserve steeg tot f. 3973,07. Aan de beurt van aftreding zijn de bestuurs leden de heeren A. van Duin en Sam. Smit Vergadering Ned. R.K. Vrouwenbond. De afd. Sassenheim van dezen bond hield haar jaarvergadering in het K.S.A.-gebouw. De yerslagen werden goedgekeurd. De periodiek af tredende bestuursleden, de dames M. C. ptto v Leeuwen, H. M. Verkleij en S. P. P. M. Wil link—Van Rossum werden herkozen. Een meisjeskoor onder leiding van mej. Rot teveel bracht eenige liederen ten gehoore. Ook werden enkele voordrachten door leden van dit koor ten beste gegeven. Aan het postkantoor Sassenheim werd ge durende Januari ingelegd f. 4791,05 en terugbe taald f. 10.502.47. VOORHOUT. Jaarvergadering Hengelclub „Sport en Vreindschap". De Voorhoutsche hengelclub „Sport en Vriendschap" vergaderde in haar clubhuis van het café „De Bonte Koe". De voorzitter, de heer C. v. Werkhoven Snr.. opende,, waarna de notu len goedgekeurd werden. De penningmeester, de heer P. v. Werkhoven Bzn. Jr., had wegens ziekte bericht "van verhindering gezonden. Het jaarverslag van den waarn. secretaris, den heer H. Roozen, volgde, alsmede het jaarverslag van den penningmeester. De ontvangsten bedroegen f. 39.87, de uitgaven f. 34,42, batig, slot f. 5.45. De kasbescheiden werden door de heeren J P. Schulte en J. v. Werkhoven Czn. in orde be vonden. De voorzitter en de 2de secretaris werden herkozen, terwijl in dé vacature-N. v. Schalk Sr. als bestuurslid werd gekozen de heer J. P. Schulte. De heer H. Bakker werd benoemd tot bode der vereeniging, daar de huidige bode voor zijn functie bedankte. Na sluiting volgde verloting van een 22-tal prijzen IJswedstr^jd SassenheimVoorhout. In samenwerking met de ijsclub „Sassenheim" organiseerde het bestuur der „Voorhoutsche IJsclub" op haar banen een wedstrijd in het hardrijden. Van beide vereenigingen meldden zich 17 deelnemers aan, dus 34 in totaal. Voor dezen interessanten wedstrijd bestond groote belangstelling, ook uit Sassenheim. De uitslag luidde: 1. P. v. Nobelen, Sassenheim; 2. H. Vrijburg, Sassenheim; 3. J. Jonker, Voorhout; 4. Jo Lake- man, Voorhout ;5 Bert Lakeman, Voorhout. Na afloop reikte in. café „De Bonte Kcfe" de heer P. v. d. Hulst, waarn. voorzitter der „Voor houtsche IJsclub", de prijzen uit.. Dezergetuigde tevens van de goede sfeer onder de rijders als onder het publiek. ALPHEN. BEROEP TEGEN BESLUIT VAN GEDEPUTEERDE STATEN. Inzake verzekering van gemeentegelden. Ged. Staten dezer provincie hebben bij hun besluit van 7/9 Januari 1941 hun goedkeuring onthouden aan het raadsbesluit van 21 Nov. 1940 tot verzekering van gemeentegelden, B. en W. meenen, dat jn' de afwijzing van Ged. Staten niet moet worden berust. In de eerste plaats, omdat het een principieel geschilpunt betreft over de wijze van berekening van het te verze keren bedrag en in de tweede plaats, daar vol doening aan het verlangen van Ged. Staten een hoogere jaarlijksche uitgaaf van rond f. 120 met zich brengt. Mitsdien stellen B. en W. den raad voor hen te machtigen van het besluit van Ged. Staten voorziening te vragen bij den'secretaris generaal van het departement van Binnenland sche zaken. De gronden worden in een ontwerp beroepschrift nader gemotiveerd. Gestolen damestasch werd herkend. Onlangë werd bij den winkelier den heer C. in de Julia'nastraat een damestasch ontvreemd, zonder dat de dader bekend werd. Een dochter van een winkelier zag echter gisteren tot haar verbazing een man met een juffrouw loopen, zij droeg een damestasch bij zich, die onmiddellijk als de gestolene herkend werd. Zij volgde het paar en waarschuwde de politie, die beiden aan hield. Aanvankelijk zeide de man het taschje in Leiden gekocht te hebben en aan zijn vrouw cadeau te hebben gegeven. Toen de man echter werd meegenomen naar het politiebureau, viel hij door de mand en bekende de diefstal, waarop hij in arrest is gesteld. Dank zij de oplettendheid van bovenge noemde juffrouw werd deze winkeldief dus geknipt! Varken door ijs gezakt en verdronken. Op de Aar is gisteren een varken dat op het ijs liep, hierdoor gezakt en verdronken, Pogingen om het beest op het droge te krijgen mislukten en men heeft het dier niet meer kunnen vinden. Het heeft dus zijn wandeling op het ijs duur moeten be- koopen! Geslaagde hardrijderij. Op den Rijn in den Hoorn werd Zaterdagmid dag een hardrijderij gehouden, waaraan door zeer bekende rijders werd deelgenomen, zoodat de wedstrijd een zeer spannend verloop had. De uitslag luidde als volgt: le pr. de heer G. Post; 2e pr. A. Post; 3e pr. D. C. Joha; troostprijs G. van Muiswinkel. Geslaagde gecoslumeerde ringrijderij. Op initiatief der ijsvereeniging „Het Goudsche Rijpad" werd Zaterdagmiddag op den Rijn nabij het Goudsche Rijpad onder zeer groote belangstelling een gecostumeerde ringrijderij gehouden De uitslag luidde: 1ste prijs mej. Joha met den heer J. H. v. d. Panne; 2de pr. mej. S. Verschuur en mej. Jo Verschuur; 3de prijs mej. Verduin en J. Odijk. Tevens waren aan dezen wedstrijd verbonden prijzen voor de mooiste costumeering De 1ste prijs werd toege kend aan den heer en mej. Sloof; 2de pr. de heer en mej. v. d. Werff en de 3de pr. aan dc dames S. en Jo. Verschuur. Verkoop van bouwgrond. Overeenkomstig het advies der commissie van bijstand voor het grondbedrijf stellen B. en W. den raad voor tot verkoop van een perceel bouwgrond, ter grootte van pijn. 1520 vierk. M. aan de Vondelstraat tegen een prijs van f. 6.25 per vierk M. voor een oppervlakte van 1340 vierk. M.. en van f. 3 per vierk, M. voor de rest, zijnde de grond, welke dieper dan 23 M. ligt aan den heer S. D v. Hemsbergen alhier. Het is de bedoeling op den grond 7 middenstandswoningen te bouwen. Voor het examen Boekhouden Mercurius, afgenomen door de Ver. van Leeraren slaagde onze plaatsgenoot de heer T. de Graaf. BOSKOOP. RAADSAGENDA. De Raad komt Woensdagmiddag a.s.. te 2.15 uur in openbare vergadering bijeen. 1. Opening, trekking van nummer voor stemmihg; 2. Vaststelling van de notulen der vergadering van 30 December 1940; 3. Ingekomen stukken; 4. Mededeelingen; 5. Voorstel tot benoeming van een lid der commissie tot Wering van Schoolverzuim; 6. Voorstel tot wijziging van de verorde ning, regelende de bezoldiging van de ambtenaren en werklieden in dienst van de gemeente en van de verordening, rege lende de eischen vanbenoembaarheid en bezoldigjng van de gemeenteveldwachters 7. Goedkeuring van de begrooting voor het Burgerlijk Armbestuur voor den dienst 1941; Vaststelling van de begrootingen der gemeentebedrijven voor den dienst 1941; Vaststelling van de gemeentebegrooting. voor den dienst. 1941; 8. Voorstel tot bepa ling van het bedrag per leerling voor open baar lager onderwijs, als bedoeld in artikel 55bis der lager-onderwijswet 1920 voor het jaar 1941. Gevonden voorwerpen. Pakje waschgoed, zakje met sleutelbos, 2 belastingmerken, rubber handbeschermer en voorts tal van handschoenen en diverse kinderwanten. Inlichtingen politiebureau. Onderwüsvergoedingen. B. en W stellen den raad voor te besluiten voor het jaar 1941 het bedrag der vergoeding per leerling te bepalen op f. 10,15 voor het openb. gewoon lager onderwijs en f. 21,99 voor het openb. uitgebreid lager onderwijs. De kerkklokken luiden. De burgemeester heeft bepaald, dat het lul den der kerkklokken wederom in beperkte mate zal z(jn toegestaan Vergadering Boskoopsche Culturen. In de vergadering der Ver. voor Boskoopsche Culturen zijn de aftredende bestuursleden, de heeren A. P. van Nes en W. de Ruyter, resp. voorzitter en secretaris, herkozen, terwijl in de vacature van den heer G. J. van Noordt, die niet herkiesbaar was. werd benoemd de heer G. W. van Gelderen. In de keuringscommissie blijft zitting houden de heer B. B. C Felix, terwijl in de vacature van wijlen den heer Hugo Koster werd be noemd de heer J. de Vink. In de vacature van den heer A. Frank it tot tij del ijle hoofd der openbare school voor U.L.O. alhier benoemd de heer C. H. Knook onderwijzer te Rotterdam. Ter voorziening in de vacature in de com missie tot wering van schoolverzuim wegens het overlijden van den heer J. M. Nieuwestee° hebben B. en W. de volgende aanbeveling op gemaakt: lo. de heer P. J. Kortman; 2o. de heer C. J. van Vliet. DE KAAG. Uitslagen van IJswedstrijden. De ijsclub „Kagermeer" organiseerde een wedstrijd in hardrijden voor kinderen. De uitslag van de jongens tot 12 j. was: le pr. Janus Berkhout, 2e Dorus Los, 3e Kees Kroon, 4e Klaas Blemond. De uitslag voor jongens en meisjes boven 12 j. was le Martien Roos, 2e Harry Aker boom, 3e Jan Uitenboogaard, 4e mej. Rika Biemond. Tevens organiseerde de'ijsclub „Kager meer." een wedstrijd in hardrijden voor leden. De belangstelling was groot. Na een feilen strijd was de uitslag als volgt. Waar geen plaatsnaam vermeldt wordt, Is deze alhier, le prijs D. de Vlieger van Nieuw- Vennep, 2e J. v. Asselt, 3e A. v. Asselt, 4e J. Zwetsloot, 5e K. Zwetsloot, 6e Chr. Zwet sloot. De voetbalvereeniglng „Kagia" heeft voor haar leden en begunstigers een wed strijd gehouden op de schaats met baldrij- ven rond hindernissen, nabij de Kagerpont. De deelneming was goed. De uitslag van den wedstrijd, die veel inspanning vergde was als volgt: 1. Cuve- lier Jr., 2e N. v. d. Voorn, 3e T. Bouwmees ter, Troostprijzen behaalden H. Duiven voorden, H. Hof en C. Felius. Door het ijs gezakt. De heer F. C. zakte door het ijs. De heer C. v. d. L.. die het zag, wilde hem er uit halen, doch zakte er eveneens in. Na eenige inspan ning gelukte het ten slotte belden om op het droge te komen. LEIDERDORP. Uitkeering Winterhulp. Voor de 3de Wintèrhulpuitkeering is aan Leiderdorp toegewezen een bedrag van f. 1700. WADDINXVEEN. Zaterdag is op de baan van de LJsclub „Nooit Gedacht" een Jiardrijdwedstrijd ge houden voor mannen boven 16 jaar. De uitslag was: 1. J. de Redelijkheid, 2. P.. de Wilde, 3. P. v. d. Klauw. 4. F. Noteboom. Morgen, ijs en weder dienende, wedstrijd om het kampioenschap van Waddinxveen. Momenteel is titelhouder de heer C. Buur man. WOUBRUGGE. Burgerlijke Stand, Geboren: Gerdina Johanna Maria, D. van Th. J. van Goozen en H. Th. Baak. Overleden: Sara Maria'van Houten, wed. van S. Oudshoorn 87 j. Salvus de Jong, wed. van J. Hoogenboom 66 j. Nationale wedstrijd hardrijden. Voor den nationalen wedstrijd in het hard rijden op de schaats was veel belangstelling De uitslag is als volgt: 1. Schippers van Mierloo; 2. A. van Amsterdam van Leiderdorp; 3. A. Hoogenboom van Roelof arendsveen; 4. G. Ken nis van Roelofarendsveen en 5. J. Gelderblom van Rietveld. di© verlangen naar een heropening der universiteit, worden verzocht hun ad- haesie-betuigingen aan een desbetreffend verzoek schriftelijk in te zenden. Hierin zal uit naam van alle inzenders worden verklaard, dat zij de politiek buiten f.ie Universiteit willen houden en dat zij zich verplichten aan geenerlei demonstratie deel te nemen. - Gelieve naamkaartje waarop handteekening bij te sluiten en i. 0.25 postzegels ter dekking advertentie kosten, onder no. 6857 Bur. van dit Blad. Prima gebruikte luxe wagen gevraagd, k contant, niet ouder dan 1937. Tevens een gesloten ■bestelwagen of open vracht wagen, niet ouder dan 1930. Br. met uitv, omschr. en prijs aan J. SMITS, Tclef. 114478, Parkstraat 75 - 's-Gravenhage. 6874 Gevraagd zoo spoedig mogelijk NET MEISJE, v. d. en1 n. Goed kunnende ko ken en werken; v. g. g. v. GLETON, Buurtweg 109, Was senaar, Tel. 8519. 6870 Prima MAATCOSTUUM kan ik U nog leveren, betaling des- gewenscht te regelen. Br. Bur. v. d. Blad no. 5616. voorzien van Rijkökeur, voor 6861 VESTIBULE, PORTAAL, enz67 ct ZAKLANTAARNLAMP'JES 23 ct Erkend Installateur Electriciteit, Gas, Water. Geen voldoening van Uw stof zuiger Probeer eens de 6844 „RITSEMA KLOPVIBRATOR", nieuwste uitvoering met „scha- duwlicht" ter verlichting der donkere hoeken. U zult ver steld staan. - RITSEMA, Terweeweg 132 - Oegstgeest. JONGEMAN ('teekenaar) zoekt oer 10 Febr. a.s. of later, liefst m. .gel. tot stad. Br. m pr. opg. enz. onder no. 6838 Bur. van dit Blad. Café Rest. „DE HARMONIE' Breestraat 16, vraagt voor sp indiensttreding een 6859 Zonder goede getuigen onnoo- dig zich aan te melden. Gevraagd voor actueel artikel Eenige vaste vergoeding. Aan melding Dinsdag om 5 uur in Café „ZOMERZORG": 6853 HAARL.STRAAT 137 - HOEK DONKERSTEEG 2-4-6 In verband met de nieuwe distributie- regeling en de hieraan verbonden werkzaamheden, zijn onze magazijnen 6863 Distributie- Ophaal-Centrale Heeft U vergeten Uw Brood- of Texitieltoaarten te halen? Stuurt ons bericht en ze worden U thuisbezorgd. Per gezin f.0.25 p. maand, Kantoor: A. COLLEE, v. 't Hoffstraat 10, Tel. 25971 komt in de Stadsgehoorzaal EEN NIEUWE PERFECTE CREATIE VAN 6860 Een Nederlandsche Operette - 30 medewerkenden - Groot orkest - Nieuwe decors van Beyne - Costuums Weldy, Parijs ZATERDAG 8 en ZONDAG 9 FEBR., aanvang 7Va uur en ZONDAGMIDDAG, aanvang 2.15 uur. Prijzen: f. 1.25, f.1.—, f.0.80 en f.0.60 (bel. inbegrepen). Plaatsbespreking van Vrijdag af dagelijks van 11'tot 3 uur, ook per tel. no. 26421, Leiden - Zie advertentie v. Woensdag Dinsdagmiddag van 2 tot 4 uur verkoop van een groote partij PAARDENVLEESCH „voorwaardelijk goedgekeurd". Lappen 50 en 55, Rosbief 60 en 65 en Biefstuk 70 ct. p. pond. De verkoopers: C. J. ZWETSLOOT en DE VRIJ 6078a 6074a Gevraagd, wegens huwelijk, een.nette JUFFROUW, voldoende bekwaamheid bezittend om de leiding van een klein atelier met Costume- en Lingerie-afdeeling op zich te nemen. Vaste positie. Brieven aan het Bureau van dit Blad onder no. 6864. 4—2

Leidsch Dagblad | 1941 | | pagina 8