Binnenland LEIDSCH DAGBLAD, Zaterdag 1 Februari t94f Derde Blad No. 24802 VISSCHERIJ-BERICHTEN 81sie Jaargang De loonbelasting in hef hotel- café- en restaurantbedrijf Buiten gebruikstelling van radiotoestellen De oude inkomstenbelasting De nieuwe fextiel-punfenwaardeering De- potkachel tot de hooikist„Wij oudjes doen het nog best' 4% Staatsleening 1941 Uitstekende resultaten der Sardienvisscherij VERZEGELEN OF IN BEWARING GEVEN. Zooals bekend is ieder, die in het bezit is van een radio-ontvangtoestel onverschil lig of dit gebruikt wordt of niet verplicht een luistervergunning aan te vragen en de luisterbijdrage te betalen. Wie zijn toestel tijdelijk niet wil of kan. gebruiken, en zich ook niet definitief van zijn toestel wenscht te ontdoen, heeft thans de keuze, om dit toestel, hetzij bij den PTT- dienst, hetzij bij een radiohandelaar, in be waring tè gevên, of het, bij zich thuis, door den PTT-dienst te doen verzegelen. Inbew.aargevfog. bij den PTT-dienst kan bij alle kantoren van den postdienst, be halve poststations- en postagentschappen, geschieden. Wie hiervan gebruik wil maken, pakke zijn toestel op deugdelijke wijze in, zorge voor een duidelijke vermelding (b.v. door een opgeplakt etiket) van zijn naam en adres en brenge het toestel naar het naastbij gelegen postkantoor. Teneinde zich van den inhoud te vergewissen kan de postambtenaar opening van het pakket door den rechthebbende bij inlevering, en zoo noodig .ook later, verlangen. Bij de in levering wordt een ontvangbewijs verstrekt. De bewaring van het toestel geschiedt ge heel op risico van den bewaargever. Goede werking van het toestel na beëindiging der bewaargeving kan niet worden gegaran deerd. De bewaarkosten bedragen f. 3.p. jaar, met vooruitbetaling van f. 1.50 bij de inle vering en vervolgens na elke zes maanden hetzelfde bedrag. Het toestel wordt even tueel alleen onder overlegging van het ont vangbewijs weder teruggegeven. Op terug betaling der betaalde bewaarkosten kan, ook al is de termijn, waarvopr betaald is, slechts gedeeltelijk verloopen, geen aan spraak worden gemaakt. In bewaargeving bij een radiohandelaar moet, zoowel door dengene, die het toestel in bewaring geeft, als door den handelaar worden medegedeeld aan: het Hoofdbestuur der PTT, technische dienst Radio, Scheveningsoheweg 6, 's-Gra- venhage. i Hierbij dient merk, type en fabricage- nummer of bij het ontbreken daarvan een korte omschrijving van het toestel te wor den vermeld. De radiohandelaar is verplicht elk bij hem ingeleverd toestel van naam en adres van den eigenaar te voorzien. Verzegeling,vanwege PTT maakt het mo gelijk, het toestel thuis te bewaren. Toe stellen in vervoermiddelen kunnen even eens worden verzegeld. Wie een toestel wil laten verzegelen, vrage dit schriftelijk aan bij het hoofdbestuur der PTT, technische dienst Radio, Scheveningscheweg 6, 's-Gra- venhage. Men krijgt 'vooraf bericht van dag en uur, waarop de verzegeling zal geschie den. Het toestel moet in het bijzijn van den met de verzegeling belasten ambtenaar op deugdelijke wijze worden verpakt. Dit pak ket wordt vervolgens verzegeld. De kosten der verzegeling bedragen f. 0.75. PTT be houdt het recht het zegel van tijd tot tijd te te zijn, dan is men'in overtreding en stelt men zich aan strafvervolging bloot. Wil men een verzegeld toestel opnieuw gaan gebruiken, dan vrage onen een luister vergunning aan en deele daarbij mede, in het bezit van een verzegeld toestel te zijn. Bij de uitreiking van de vergunning wordt het zegel vanwege PTT verbroken. Radio-gramofooncombinaties gelden, ook wanneer zij uitsluitend voor het draaien van platen worden gebruikt, als radio-ont vangtoestellen, indien het, naar het oordeel van PTT, niet wel doenlijk is, met handha ving van het gramofoongedeelte, het luiste ren naar de radio uit te sluiten. Wie voor dergelijke toestellen geen luistervergun ning wensoht aan te vragen, moet dus tot bewaargeving of verzegeling overgaan. In afwachting van de regeling, welke ter uitvoering van artikel 42 van het besluit op de loonbelasting 1940 inzake het verleenen van ontheffingen op de bovengenoemde aanslagen zal worden gegeven, kunnen gelijk reeds in uit zicht was gesteld de aangeslagenen, van wie reeds loonbelasting is ingehou den, bij de berekening van de termij nen, welke per 1 Februari (dus heden) verschuldigd zijn, er van uitgaan, dat hun een uitstel van betaling ten be drage van 1/3 van hun aanslag is ver leend. De vefvallen termijnen kunnen mitsdien over 2/3 gedeelte van den aan slag worden berekend. In aansluiting op de gisteren vermelde lijst geven wij hier nog de puntenwaardee- ring voor diverse textielgoederen Borstrok met mouwen (van stof, tricot of gebreid): voor mannen resp. 14, 11 en 14 punten, voor jongens 6, 6 en 6 en voor meisjes 6, 5 en 6. Borstrok zonder, of met 1/4 mouwen (van stof): voor mannen 7, 6 en 7; voor "vrouwen 12, 6 en 12; voor kinderen als bo ven. Broek (lange-, rij-, tennis-, fiets en strandbroek) van stof: voor mannen 28, 28 en 28; voor vrouwen 18, 10 enl6; voor jongens 14, 14 en 14 en voor meisjes 11, 7 en 10. Dameshemd, langer dan 90 cm., totaal met ronde of vierkante hals (van stof) 20. 13 en 20. Dameshemd, langer dan 90 cm., totaal, alle andere modellen (stof, tricot of ge breid): 12. 7 en 12. Dameshemd, korter dan 90 cm., totaal (van stof), voor vrouwen 12, 6 en 12 en voor meisjes 10. 6 en 10. Bameshemd, korter dan 90 cm-., totaal (tricot of gebreid), voor vrouwen 10, 6 en 10 en voor meisjes 5, 5 en 5. i Directoire, langer dan 50 c.m., totaal (van stof): 12, 7 en 7, (tricot of gebreid), 12, 7 en 7, (geplatteerd) 11, 11 en 11. Directoire, korter dan 50 cm., totaal (van stof)voor vrouwen010, 6 en 10 en voor meisjes 7, 4 en 6. Hemd met mouwen (van stof, tricot of gebreid)voor mannen 14, 11 en 1*4 en voor jongens 6, 6 en 6. Hemd zonder of met 1/4 mouwen: voor mannen 7, 6 en 7 en voor jongens 6. 6 pn 6. Jasje (colbert-, jacquet-, sport-, smoking-, rok-, cachemir-, tropical-, e.cl.) gevoerd: voor mannen 42, 42 en 12; voor vrouwen 38 38 en 38; voor jongens 26, 26 en 26 en voor meisjes 33, 33 en 33; ut g-woerd: voor mannen 39, 39 en 39 en voor jongens 17, 11 en 17; ongevoerd, voor mannen 28, 17 en 25; voor vrouwen 22 13 en 20: vcor jon gens 14, 9 en 14 en voor meisjes 21. 11 en 16 tricot of gebreid: voor mannen 28, 17 en 25; voor vrouwen 33, 33 en 33; voor jongens 14. 9 en 14 en voor meisjes 21, 11 en 16. Mantelpak: voor vrouwen 56, 25 en 36 en voor meisjes 44, 18 en 26. Onderbroek (lang en 3/4 lang) voor mah- nen 14, 11 en 14 en voor jongens 9, 9 en 9; kort: voor mannen 10. 8 en 10 en voor-jon gens 6, 6 en 6. Overhemd met 1 losse of vaste boord (van stof voor mannen 24, 15 en 20 en voor jongens 20, 11 en 18; (tricot of ge breid): voor jongens 13, 11 en 13. Pyama (van stof) voor mannen 45. 29 en 45; voor vrouwen 30, 24 en 30; voor jon gens en meisjes 25, 20 en 25, (tricot of ge breid) voor jongens en meisjes alles 16. Regenjas (van gummi, gegumgeerde stof of transparant) ongevoerd voor mannen en vrouwen alles» 25 en voor jongens en meis jes alles op 18; (van stof, ook dubbeldoek) gevoerd voor mannen 65, 60 en 65; voor vrouwen 50. .45 en 45; voor jongens 50, 27 en 42 en voor meisjes 37, 18 en 23; regen mantels voor vrouwen en meisjes als boven vóór regenjassen. Sporthemd voor mannen en vrouwen 24, 15 en 20; voor jongens 20, 11 en 18 en voor meisjes 10, 6 en 10. Trui voor mannen alles 21; voor vrouwen 19, 14 en 19; voor jongens alles 14 en voor meisjes 14, 8 en 14. Tricotpakjes (2-deelig) voor jongens al les 40. OVERPLAATSING BIJ DE fKARECHAUSSEE. Met ingang van 1 Februari is de divisie- commandant van de vijfde divisie der marechaussee te Maastricht, kapitein W. G. F. A. van Waltmeijer, overgeplaatst naar 's-Gravenhage en benoemd tot chef van den staf van den inspecteur der marechaussee. Zijn opvolger te Maastricht is kapitein J. van Waning. districtscommandant te 's-Gravenhage. BETALING VAN RECHTEN VAN SUCCESSIE, VAN OVERGANG EN( VAN SCHENKING DOOR MIDDEL VAN OBLIGATIËN. De secretaris-generaal van het departe ment van Financiën maakt bekend, dat bij het voldoen van rechten van successie, van overgang en van schenking door middel van obligaties, deel uitmakende van de 4 pet. Nederlandsche staatsleening 1941, voor het publiek de volgende regelen zullen gelden. 1. Van 15 Fe! :uari 1941 af bestaat op de kantoren der successie de gelegenheid rech ten van successie, van overgang en van schenking te betalen door middel van obli gaties van de 4 pet. Nederlandsche staats leening 1941. Deze schuldbekentenissen worden voor de nominale waarde in beta ling aangenomen. 2. De schuldbekentenissen kunnen niet strekken tot voldoening van boeten of in teresten terzake van de in het le lid ge noemde rechten. 3. Bij de bepaling van het bedrag, het welk met schuldbekentenissen kan worden voldaan, kunnen de rechten van successie, van overgang en van schenking worden ge combineerd; ook het samenvoegen van be dragen op verschillende boedels of schen kingen verschuldigd, is geoorloofd. 4. De schuldbekentenissen, welke ter be taling van rechten van successie, van over gang of van schenking worden ingeleverd. j moeten vergezeld zijn van alle nog niet verschenen coupons. 5. Het gezamenlijk bedrag van de aan geboden schuldbekentenissen mag het totaal van het aan recht van successie, van overgang of van schenking te betalen be drag niet overtreffen, tenzij de ontvanger voor terubetaling een voldoend aantal klei nere coupures in kas heeft. Hieruit volgt, dat de betaling van rechten van successie, van overgang of van schenking in totaal blijvende beneden f.100 niet door middel van schuldbekentenissen kan geschieden. Daarentegen zijn alle sommen boven f. 100 tot een veelvoud van f. 100 naar beneden afgerond, betaalbaar door middel van schuldbekentenissen, ook al zijn zij van een hooger bedrag, indien de ontvanger althans in kleinere coupures kan teruggeven. 6. Teneinde in staat te zijn om aan het in het vorige lid bepaalde zooveel mogelijk te kunnen voldoen, is den ontvangers opge dragen, dat zij een voor hun kantoor rede lijk aantal obligaties van f. 100 en van f. 500 welke bereids bij hen ter betaling zijn aan geboden, achterhouden. 7. De ontvanger mag in geval van beta ling door middel van schuldbekentenissen tot een gezamenlijk bedrag, hooger dan het te. betalen belastingbedrag, nimmer con tanten teruggeven. 8. De loopende rente tot den dag, waar op de schuldbekentenissen worden aange nomen, wordt aan den houder der obliga ties uitbetaald tegen een in tweevoud op te maken rentekwitantie. De houder teekent op de origineele kwitantie voor ontvangst van de rente; hij teekent verder het af schrift, teneinde dit als gelijkluidend met het origineel te waarmerken. 9. Indien de ontvanger een of meer schuldbekentenissen overeenkomstig het geen hierboven in het 5e lid is bepaald, aan den belanghebbende teruggeeft, dient deze de loopende rente van de terug te geven obligaties aan den ontvanger te vergoeden. Deze rente wordt op het hierboven bedoel de kwitantieformulier aan den belangheb bende uit te betalen rentebedrag. 10. Uitgesloten schuldbekentenissen kun nen uiteraard niet in betaling worden ge geven. 11. Betaling met recepissen zal mogelijk zijn, zoolang de obligaties nog niet zijn af gegeven. STORING OMROEPZENDERS TE LOOPIK De ten gevolge van de nieuwe regeling inzake den radio-omroep door P.T.T. in be drijf overgenomen nieuwe zenders te Lopik bleken bij het gebruik nog gebreken te bezitten, welke geleid hebben tot ernstige storing in de uitzendingen. De zenders heeft men voor verbetering buiten gebruik moeten stellen. Verwacht wordt, dat het herstel geruimen tijd zal duren. Inmiddels is de hulpzender te Jaars veld weder van de 300 M. op de 415 M. golf overgebracht. Pogingen worden aangewend om zoo spoedig mogelijk de beschikking over nog een zender te verkrijgen voor de uitzen ding van hét 2de programma. IR. PH. M. BOSSCHER Te Alkmaar is, 67 jaar oud, overleden ir. Ph. M. Bosscher, oud-directeur van de Alk- maarsche ijzer- en metaalgieterij. Philippus Meesse Bosscher werd te Veen- dam geboren en studeerde na de H.B.S. te hebben afgeloopen aan de Polytechnische school te Delft In 1899 behaalde hij het diploma van werktuigkundig ingenieur. Van 19051916 was hij werkzaam bij de Rotter- damsche Electrische Tram; in het laatste jaar werd hij directeur der n.v. Alkmaarsche ijzer- en metaalgieterij: Voorts was hij com missaris van Noordhollandsch Landbouw- crediet, Noordhollandsch Grondbezit epz. De hoofdbesturen van den Ned. R.K. ibond van hotel-, café- en restauranthouders en -slijters St. Joseph en de Ned. R.K. bond1 van hotel-, café- en restaurant-geëm ployeerden Sint Antonius, hadden den se cretaris-generaal van financiën gevraagd, hoe de loonbelasting moest -worden toege past in de navolgende gevallen: 1. Indien het fooientrekkend personeel zijn inkomsten uitsluitend heeft van het publiek en die zonder meer behoudt, zoo dat de patroon daarmede geen enkele be moeienis heeft; 2. Indien de ontvangen fooien gestort worden in een zoogenaamd tronc, waarbij ■valt te onderscheiden: a. de tronc wordt uitsluitend beheerd en er wordt uit betaald door den patroon; b. de tronc wordt uitsluitend beheerd en er wordt uit 'betaald door een of meer der werknemers; c. de tronc wordt beheerd en er wordt uit betaald door patroon en werknemer; 3. Indien personeel aangenomen wordt in lossen dienst (ambulant), zelf met de gas ten niet afrekent, doch een vast bedrag uit de tronc uitbetaald krijgt, zoodat de pa troon geen enkel loon uitbetaalt, doch dit gezamenlijk door het vaste personeel wordt voldaan. Hierop heeft zoo schrijft men ons van genoemde werknemerszijde de secreta ris-generaal van financiën geantwoord, dat de patroon, indièn hij met de uitbetaling van fooien aan het personeel in het hotel-, café- en restaurantbedrijf eenige bemoeienis heeft, de loonbelasting dient in te houden. In andere gevallen kan van inhouding we gens loonbslastig ter zake van fooien wor den afgezien. VERSPREIDE BERICHTEN. Van bevoegde zijde verzekert men aan het „Vad." ten stelligste, dat alle geruchten omtrent een verhooging van de rijwielbe lasting cp onjuistheid berusten. AANVOER VAN ZWEEDSCHE VISCH. (Van. onzen deskundigen medewerker). De sprot of sardienvfsschers hebben de afgeloopen week zeer gunstig-: resultaten geboekt. Aanvoeren van 1000 kisten aan de Sóheveningsche veiling behoorden niet tot de uitzonderingen. Niettegenstaande deze ruime aanbrengsten, waren de prijzen nog stijgende. Alles werd boven den prijs van f. 30 per kist van 40 KG. verkocht. Ds recorddagbesomming werd door eenTexel- schen kotter gemaakt, die f.2250 besomde; verschillende andere kotters maakten dagrei- ren van boven de f. 1000. Verschillende van deze scheepjes maken deze week een besom ming van f2000 tot f. 4009. Ook de loggers, die op sardien gevischt heb ben, maakten mooie reizen. De hoogste kwam boven de f.1000; de andere besommingen va rieerden van f. 300 tot f. 800 per dagreis. De schepen, die op de gewone soorten ver- sche vlsch uitgeweest waren, konden lang niet aan de besommingen van de sardienvisschers komen, doch de resultaten van deze schepen waren toch beter dan de voorgaande weken. Het weer werkte zeer mee, zoodat de geheele week gevischt kon worden. De vischprijzen wa ren alleszins bevredigend. De besommingen varieerden van f100 tot f400 per dagreis. Te IJmuiden werd dagelijks verache vlsch van uit zee aangevoerd Daar de sardienvisscherij ten Zuiden van Scheveningen viel, kwam er geen sardien aan de markt. Enkele consignatiezendingen Zwcedsche visch werden aangevoerd. Hiervoor bestond de bekende belangstelling. Voor deze zen dingen zjjn thans maximumprijzen vastge steld en de visch wordt verdeeld onder de handelaars. Voor den binnenlandschen vischhandel blijft de aanvoer echter te kort. Temeer daar thans ook de visscherij op het IJsselmeer onmogelijk is, tengevolge van het ijs. De mossel-aanvoer, die tijdelijk gestagneerd was. is thans weer tamelijk regelmatig. Zet de vorst echter door, dan is te vreezen. dat de vangst spoedig weer onmogelijk zal zijn. In de schoonheidssalon: „Ach meneer, geeft U me m'n vorig uiterlijk maar weer terug. Mijn man herkent me zoó niet meer". BESOMMINGEN SCHEVENINGEN. Aan de markt te Scheveningen waren gister ochtend de motorloggers: KW 178, Gebr. Van Duin met f.67; KW 107. J. van Duin met f.77; KW 52. D. de Haas met f.116; KW 175, Van Duin en Plokksr met f. 151; KW 3. J. v. d. Bent met f.246; KW 161. W v. d. Plas met f.180; KW 144, P. Varkevisser met f.348; KW 91, D. Kult met f.98 en KW. 151, P. v d. Plas met f.350; benevens de kotters: KW 116, D. Haasnoot met f. 175 en KW 72, W. v. d. Plas^iet f.89.

Leidsch Dagblad | 1941 | | pagina 9