Uit de Omstreken LEIDSCH DAGBLAD - ïweede Blad Zaterdag 1 februari 1941 KERK- EN SCHOOLNIEUWS Chr. School - Sluisweg 14 RECHTZAKEN Duitsch londsgerecht Doodelijk ongeval ie Zoeterwoude AGENDA KATWIJK AAN ZEE Winterhulp Nederland PREDIKBEURTEN. VOOR ZONDAG 2 FEBRUARI. Leiden Chr. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 4.30 uur ds. Joh. Jansen. Evang. Luth. Gem.: Voorm. 10.30 ds. J. Ph, Makkink. Patrimonium: Voorm. 10.30 urn* ds. Bieger. Doopsgezinde Kerk: Voorm. 10.30 uur ds. Ten Cate. Eglise Wallonne: Nam. 4 uur mr. E. Mahieu, pasteur h Delft. Geref. Kerk Zuiderkerk)Voorm. 10 uur cand. y. d. Schaaf; nam. 4 uur, cand. Breeder veld te Leiden. Geref. Kerk (Heerengracht): Voorm. 10 uur ds. J. van Katwijk em. pred. te Oegstgeest; n.m. 4 uur dr. Westerink. Geref. Kerk (Oude Vest): Voorm. 10 u. cand. Breederveld te Leiden; nam. 4 uur cand. v d. Schaaf. Geref. Kerk (Morschweg): Voorm. 10 uur dr. Westerink; nam. 4 uur ds. Broekstra. Vrije Kath. Kerk (Vreewijkstr. 19)Voorm. 10.30 uur gezongen mis. Rem. Geref. Gem.: Voorm, 10.30 uur prof. dr. L. J. van Holk. Ver. van Vrijz. Hcrv. (Leidsche Volkshuis) Voorm. 10.30 uur dr. Broersema. Aalsmeer Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur ds, Y. Alkema; nam. 3 uur ds. H. v. d. Linde. Aalsmeer-Oost: Voorm. 10 uur dr. H. v. d. Linde; nam. 3 uur ds. Y. Alkema. Geref. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. 3 uur ds. Knoppersen. Chr. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 3.30 u. ds. J. Geels. Doopsgezinde Kerk: Voorm 10 uur ds. R. C. de Lange. Aarlanderveen Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10.30 en nam. 3 uur ds. Van Beusekom. Geref. Kerk: Voorm. 10.30 en nam. 3 uur ds. Moolhuizen. Alphen a. d. Ryn Ned. Herv. Kerk Voorm. 10 uur ds. Stehouwer; nam. 3 uur dr. Scheers.. Hulpgebouw Gouwsluis: Nam. 3 uur de heer Lekkerkerker. Ned. Herv. Kerk (Oudsh. weg): Voorm. 10.30 uur dr. Cannegieter. Evangelisatie Hooftstr.: Voorm. 10 en nam. 3.30 uur ds. Huls van Ter Aar. Chr. Geref. Kerk (v. Reedestr.)Voorm. 10 en nam. 4 uur leesdienst. Geref. Kerken (Hooftstr.)Voorm. 10 en nam. 3 uur ds. Hartkamp. Raadhuisstraat: Voorm. 10 uur ds Bosch; nam 3 uur de heer v. d. Boom van Rotterdam. De Ruytefstr.: Voorm. 10 uur de heer v. d. Boom; nam. 3 uur ds. Bosch. Oud Geref. Gem. (Lok v. Mandersloostr.) Voorm. 10 en nam. 4 uur leesdienst. Martha-Stichting: Voorm. 10 uur ds. Meijer. Benthuizen Ned. Herv, Kerk: Voorm. 10.30 en nam. 3 uur ds. W. Bieshaar. Geref. Gem.: Voorm. 10.30 en nam. 2.30 lees dienst. Bodegraven Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 u. H. Doop, ds. Klüsener; nam. 4 u. de heer Dekker. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 3 uur ds. Dam. Evang. Luth. Kerk: Voorm. 10 uur ds. Halle- was van Bergen op Zoom. Geref. Gem.: Voorm. 10 en nam. 4 uur de heer Bel van Rotterdam. Evangelisatiekring: Nam. 3% uur de heer J. Sevensma van Amsterdam. Boskoop Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur de heer Dekker van Bodegraven; nam. 3, uur ds. Elzinga van Gouda. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 3 uur ds. Petersen. Chr. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 3.30 uur ds. Kleisen. Rem. Kerk v. Vrijz. Herv.: Nam. 4 uur ds. Van Meiblem. Geref. Gem.: Voorm. 10 en nam. 2.30 uur leesdienst. Hillegom Ned. Herv. Kerk: Voorin. 10 en nam 3 uur. ds. Chr. Eerhardt. Ger. Kerk: Voorm. 10 en nam. 3 uur, ds. A. K. Krabbe. Chr. Ger. Kerk: Voorm. 10 en nam. 4 uur, leesdienst. Katwijk-Zee Ger. Gem.. Prinsestraat: Vm. 10 en nam. 4 uur, leesdienst. Leimuiden Ned. Herv. Kerk,: Voorm. 10.30 uur, ds. v. Veenen. Gei*. Kerk: Voorm. 10.30 en nam 3 uur, can- didaat R. Koolstra van Nieuw-Vennep. Lisse Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en n.m. 4 uur, ds. J. Tin van Veenen Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 4 uur, dr. Th. Ruys Jr. Chr: Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 4 uur, ds A. Ponstein. Geref. Gem.: Voorm. 10 en nam. 4 uur, lees dienst. Oud Geref. Gem.: Voorm. half tien en nam. halfdrie, ds. G. J. Zwoferink van Edervee'n. NoordwiJk-Binnen Ned. Herv. Kerk: V.m. 10 uur, ds. W. W. Siddré; nam. 3 uur, de heer De Haas van Oegstgeest. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 2.45 uur, dr H. B. Visser. Noord wijk aan Zee Ned. Herv. Kerk: V.m. 10 uur, ds. Punselie van Leiden; nam. 3 uur. ds Den Hertog van Noordwijkerhout. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 3 uur, ds. B Bouma. Geref. Kerk (H.V.)Voorm. 10 uur, ds. K. H. Kroon. Noordwükei-hout Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. 6 uur (Zllk), ds. Den Hartog. Oegstgeest Groene Kerkje: Voorm. 10.15 u., ds. T. J. Jansen Schoonhoven. Pauluskerk: Voorm 10.30 uur. A. P. van dei- Haas; nam. 3 uur, ds. T. J. Jansen Schoon hoven. Geref. Kerk (Mauritslaan)Voorm. 10 uur, ds. Broekstra; nam. 3 uur cand. v. Doornik, beroep predikant te Oosthein. Geref. Kerk (Morschweg): Voorm 10 uur, cand. v. Doornik. Oude-Wetering Ned. Herv. Kerk: Voorm. halfelf, ds. Geerling, Geref. Kerk: Voorm. halfelf en nam. 3.30 u„ ds. v. d. Bos. Rem. Kerk: Voorm. halfelf, ds. Heyn. Rijnzatenvoude Ned. Herv Kerk: Voorm. 10.30 uur. ds. J. H. de Vree. Chr. Ger. Kerk: Voorm. 10.30 uur en nam. 3,30 uur, ds. Hendriks van' Zeist Rijnsburg Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 u., dr. Van Niftrik (H.A.)nam. 3 uur, de heer A. van Roon. Kerkzaal: Voorm. 10 "uur, dr G. J. Streeder van Leiden; nam. 3 uur. dr. Van Niftrik (H.A.). Ger. Kerk (Rapenburg)Voorm. 10 uur, ds. Van dei- Loo; nam. 3 uur, ds. Post. Geref. Kerk (Rapenburg): Voorm 10 uur, ds. Post; nam 3 uur, ds. Van der Loo. Chr. Ger'. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. 3 urn-, leesdienst. Ter-Aar Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10.30 u.. ds. A. Luteyn van Nijkerk. Geref; Kerk: Voorm. 10.30 um- en nam. 3 u., ds. Warner Wassenaar Ned. Prot. Bond: ds. A. E. F. Junod. voorm. 10.35 uur. Geref. Kerk (Zijllaan): Voorm. 10 uur, prof. di- J. Waterink van Amsterdam; nam. 3 uur, ds. Geringa. Geref. Kerk (Bloemcamplaan)Voorm. 10 u., ds. Geringa; nam. 3 uur, prof. dr. J. Waterink. Woubrugge Ned. Herv. Kerk: Voorm 10 en nam. 3 uur, ds v. d. Ent Braat. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 2.30 uur, ds. Dronkert. -Ned Prot. Bond: Voorm. 10.30 uur, de heer Angenent van Leimuiden. Leugenpraatjes in een café verspreid. De 32-jarige reiziger C. J. S. uit Den Hel der had zich voor het landsgerecht te ver antwoorden omdat hij ervan was beschul digd in een café te 's-Hertogenbosch meer malen leugenpraat ten nadeele van de Duitsche weermacht te hebben rondge strooid. Hij zou o.a. gezegd hebben, dat zijn vrouw en drie kinderen bij een bombarde ment van Den Helder waren gedood en dat de Duitschers de schuldigen daarvan waren. De man had echter geen vrouw en' kinde ren en was niet eens getrouwd, zoodat de onwaarheid zijner beweringen in het café reeds daardoor vaststond. Vervolgens den als getuige gehoorden caféhouder was verdachte eind October en in de eerste dagen van November eenige malen in het café gekomen, waar hij dan telkens dergelijke praatjes had verteld. De caféhouder had hem er dadelijk op attent gemaakt, dat hij zulks niet m zijn inrich ting duldde en toen een volgenden keer de bezoeker de beweringen herhaalde, had ge tuige de politie gewaarschuwd. Getuige kreeg den indruk, dat de bezoeker niet wel bij het hoofd was, want hij deed die uitla tingen niet in beschonken toestand. Verdachte verdedigde zich met de opmer king, dat men hem in Den Bosch als lid van de N.S.B. en als landverrader had aange zien en dat hij wellicht in dronkenschap dergelijke dingen als de gewraakte had ge zegd om daarmee aan te toonen, dat hij niet tot die beweging behoorde, doch dat hij zich daarvan overigens niets kon herinneren. Hij betuigde thans zijn leed over het gebeurde. De staatsanwalt was van oordeel, dat een hetze als verdachte in het café had ontke tend,-streng gestraft diende te worden. Spr. wilde echter met de omstandigheden, die het feit wel wat verzachtten, rekening houden. Hij eischte een gevangenisstraf van vijf maanden met aftrek van eenige maan den, welke de verdachte in voorloopige hechtenis had doorgebracht. De rechter veroordeelde den man tot vijf maanden, onder aftrek van twee maanden preventief. In de uniform van rijksveldwachter de Duitsche weermacht beleedigd. Op een avond in October had de 24-jarige A. A. J. van D., die pas tot rijksveldwachter was aangesteld en de uniform reeds droeg, doch nog niet was beëedigd, in een trein- coupé aan medereizigers gevraagd of er N.S.B.'ers onder hen waren. Zoo ja, dan moesten die maar het raam uitgesmeten worden. Verder zou hij ten hunnen aan- hoore hebben gezegd, het te betreuren, dat „wij" geen wapens mochten dragen, maar dat er nog geheime wapenvoorraden be stonden, waarmede men wel met den Duit- scher zou afrekenen'. Thans voor het landsgerecht staande, zeide de, jongeman met „wij" alleen de rijksveldwacht te'hebben bedoeld, doch ove rigens niet de bedoeling te hebben gehad, de Duitsche weermacht te beschimpen. Drie getuigen werden gehoord, v^n wie er twee zich weinig meer van het gesprokene herinnerden, omdat zij onder den invloed van drank, genoten tijdens een bruiloft dien dag, de treinries hadden ondernomen. Oe derde getuige verklaarde evenwel met be slistheid, dat vrdachte de bedoelde uitla tingen had gedaan. De staatsanwalt achtte het ten laste ge legde bewezen en nam als bezwarende om standigheid in- aanmerking, dat verdachte zijn uitlatingen had gedaan in de 'uniform van rijksveldwachter. Spreker schetste zulk een optreden als zeer illoyaal en voegde daaraan toe, dat zooiets gelukkig en tot eere van de rijksveldwacht heel zelden voor komt. De Nederlandsche politie moet in- tusschen tegen zulke personen worden be- schrmd, omdat zij door hun hetze een ge vaarlijk stemming zouden veroorzaken. Ge- eischt werd tien maanden gevangenisstraf. De rechter veroordeelde den verdachte tot een gevangenisstraf van acht maanden. HAAGSCHE RECHTBANK. Prijsopdrijving haring. Een handelaar uit Wassenaar zou zich hebben schuldig gemaakt aan prijsopdrij ving. In een tijdvak na 15 Juni verkocht hij volle haring voor f. 35.38 per kantje benevens maatjesharing voor f. 3545 ter wijl voor deze laatste de geldende prijs f. 27.zou zijn. De verdachte zei dat hij in Mei door zijn voorraad haring heen was en dat hij daar na zelf heeft moeten koopen, waarvoor hij belangrijk meer moest betalen. Om die reden was dus een hoogere prijs noodig. De Officier vond dit beroep niet afdoende, en hij vorderde f. 1000.boete subs, twee maanden gevangenisstraf. De verdediger' pleitte vrijspraak. ,Dat vind ik wel wat al te brutaal van den melkboer". Zwammerdam Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur. ds. Pop (doopsbediening) en nam.- 2.30 u., ds. Van Sinderen. van Hoogmade. Geref. Kerk. Voorm. 10 uur en nam. 2.30 urn*, ds Zwaan. Rem. (Geref.) Geni.: Voorin; 10.30 uur, mej. ds. Gunther. AALSMEER. 15 kippen door hond gedood. De kweeker W, M. wonende aan den Uiterweg alhier kwam gistermorgen tot de ontdekking dat een 15 tal kippen in zijn hok was doodgemaakt. M. behoefde niet lang naar den dader te zoeken. Een hond was door een kleine opening in het hok ge drongen, maar had géén kans gezien langs denzelfden weg terug te gaan. De politie werd gewaarschuwd welke korte metten met de hond maakte De eigenaar is bekend. Burgerlijke Stand. Geboren: Maria Ada Irene, D. van A. G. H. H Roeffen en P. W. S. v. d. Gefjn Anton Adolf Benito. Z. van L. C Berghoef en C. L. v. d. Ochtend Kees, Z. van H. v. Leeuwen en L. W v. d. Oever Ondertrouwde P v. Tol 26 j. en C. A. M. Akerboom 26 j. P. Mulder 33 j. en G. Hansen 29 j. A. H. Kuipers 28 J. en A. M. Maas 26 j. A K. v. d. Meij 30 j en L. A. Keessen 32 j. Overleden: A. v. Dam 58 j.p echtgenoot van A. Maarse. HAARLEMMERMEER. DE WINTERHULP-ACTIE RIJKELIJK BELOOND. Er zijn voor de Winterhulp in Haarlemmer meer reeds twee openbare collecten gehouden. Deze hebben in totaal opgebracht ruim f.4000, welk geld door den burgemeester werd opge stuurd aan den provincialen directeur te Haar lem. Deze directeur heeft in de maand December 1940 in waardebonnen weer teruggezonden voor f.975 en'in het begin der maand Januari 1941 öpnieuw voor f975, terwijl een paar dagen geleden voor de derde maal is toegezonden een pak waardebonnen, vertegenwoordigende een bedrag van f6650. de gemeente Haarlemmer meer ontvangt dus f8600, terwijl tot nu toe nog maar f.4000 was gecollecteerd. Er zijn met de eerste waardebonnen van f. 1950 ruim 200 gezinnen geholpen en nu zijn er dus weer genoeg om opnieuw een groot aantal ge zinnen te vofblijden met een extra-gift voor aankoop van kleeding, schoeisel, levensmidde len of brandstoffen. Uit deze feiten blijkt dus, dat de Winterhulp actie hier in Haarlemmermeer zegenrijke ge volgen heeft, dat de Inspannende arbeid van het groote gezelschap van collectanten en col- teqfcrices prachtige vruchten heeft afgedragen. GEMEENTERAAD. Een korte agenda. De raad der gemeente Haarlemmermeer kwam in openbare vergadering bijeen onder presidium van den burgemeester mr. A. Slob. Afwezig was de heer G. C. van Arendonk. De voorzitter las een schrijven voor van den Secretaris-Generaal van Binnenlandsche Zaken betreffende de voorgestelde wijziging van de Verordening op de Gemeente-Politie. Tot onderwijzeres aan de O. L. School in nummer 7 (Bennebroekerweg) werd benoemd mej. W. .Mienis. kweekelinge met acte aan de openbare school nüm'mèr 9 te Zwanenburg. Voorgedragen waren: 1. Mej. W. Mienis2. mej. A. C. van Vuure; i3. mej. C. Wessels allen Haar lemmermeer. Wegens periodieke aftreding van de heeren A. de Nys, A. Verkuyl en B. Heystek als leden van de plaatselijke schoolcommissie vond een herbenoeming dezer leden plaats. Enkele aanvragen ingevolge artikel 13 der L.O. wet 1920 werden goedgekeurd. Art. 22 bis der L.O. wet 1920..Hierin wordt be paald dat kleine scholen beneden het minimum leerlingenaantal van 75 bij besluit- van den ge meenteraad behooren te worden opgeheven, tenzij er omstandigheden zijn, die de instand houding der scholen rechtvaardigen. In dit geval verkeerden de laatste maal maal de scholen 8 aan den Bennebroekerweg en 11 aan de Lisserhoek. Beide scholen bleven be houden. Thans is school II boven dit minimum gekomen. Daar het leerlingental van school 8 zich in stijgende lijn beweegt, besloot de raad op voor stel van B. en W. tot vordering der instandhou ding ingevolge art. 19. Ook school 6 uit Abbenes behoort tot die kleine scholen. Bleef het gemiddelde aantal leerlingen in 1940 op 12 eenigen tijd geleden daalde dit no;? tot 5, waardoor de instandhou ding van deze school' niet kon worden gevor derd. Indien op dit beèluit de hoogere goedkeu ring wordt verkregen, zal omtrent opheffing van deze school een verder voorstel volgen. Het voorstel tot verkoop van een perceel ge meentegrond langs de Schoolstraat te Nieuw- Vennep aan den heer Mullikhuyzen aldaar, werd goedgekeurd. Eveneens vond goedkeuring het voorstel tot het aangaan van een nieuwe fraude-verzekering. Het voorstel tot wijziging van de kinderbij slagregeling voor ambtenaren en werklieden wordt goedgevonden. Deze toelage wordt geno ten voor het derde kind beneden de 18 jaar en bedraagt 3 ten honderd van de bezoldiging van den le Januari van het jaar met dien verstande dat deze toelage ten minste f60 en ten hoogste f.205 per kind en per jaar bedraagt. Ten aanzien van het lager bezoldigde gehuwde personeel zal aldus werd besloten gehan deld worden in overeenk'omstigen zin als met het rijkspersoneel. HILLEGOM. 234 POND VLEESCH EN SPEK IN BESLAG GENOMEN. Gistermorgen vroeg heeft de gemeente politie ui samenwerking met ambtenaren der Land bouw Crisis Organisatie een goeden slag gesla gen. Een onderzoek werd ingesteld bij een vee houder in deze gemeente. In een hooiberg werd goed verborgen, onder het hooi een ijzeren vat aangetroffen bevattende stukken varkcnsvlcesch, terwijl zich los in het hooi nog een aantal ham men en zijtjes spek bevond. In totaal werd een hoeveelheid vleesch en spek in beslag genomen van ongeveer 234 pond. Een onderzoek wees uit. dat dit vleesch van frauduleuze huisslachting afkomstig was. Met enkele wagens werd het vleesch naar het ge meentelijk slachthuis overgebracht. Tegen den veehouder werd proces verbaal opgemaakt. De .uitkcerïng Winterhulp. Bij monde van den burgemeester onzer ge meente werd op een bijeenkomst voor de Vrij dag, Zaterdag en Maandags te houden inzame ling voor het winterhulpwerk de verblijdende mededeellng gedaan, dat uit Den Haag reeds toezegging was ontvangen dat uit deze collecte voor onze gemeente een bedrag van f. 2500 was gevoteerd. Een laffe daad! Bij een ingezetene aan de Leidschestraat werd een straatklinker door 'de ruiten geworpen, waardoor een spiegelruit van een erker werd verbrijzeld Beschermd door de duisternis wisten de laffe daders te ontkomen. Een uitgebreid onderzoek werd ingesteld, doch leverde nog geen positieve resultaten op. MOLENAAR DOOR TREIN GEGREPEN EN ZWAAR GEWOND. Gistermiddag begaven twee ambtenaren van den distributiedienst der gemeente Zoeterwoude n.l. de 18-j. mej. M. v. R. en de heer P. zich per fiets over het ijs naar den Hooge Rijndijk. Toen zij de spoorbrug genaderd waren, zakte de juffrouw plotseling met haar fiets door het ijs. Zij zelf was spoedig weer op het droge, doch de fiets verdween in de diepte. De in de nabijheid wonende 71-jarige molenaar C. van Tol, wilde in samen werking met den ambtenaar de fiets uit het water halen. Daartoe begaven zij zich, gewapend met een groote haak, op de spoorbrug. Bij het dreggen heb ben zij echter geen aandacht geschon ken aan den trein, die uit de richting Alphen naderde. De heer P. kon zich redden, door plat op de brug te gaan liggen, zoodat de trein over hein heenging. De molenaar ech ter werd door den trein van de brug op het ijs geworpen. Mét inmiddels toege schoten hulp werd de oude man op een ladder naar zijn woning gebracht, waar dr. De Bruijne de eerste geneeskundige hulp verleende. Opneming in een zie kenhuis was echter noodzakelijk, aan gezien bleek, dat hij zwaar aan het hoofd en de borst gewond en gekneusd was. De ongelukkige is daarop per ziekenauto naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden overgebracht, waar hij gistera/vond over leden is. Tegen het hamsteren. Dezer dagen werd door de Gem. Politie in samenwerking met eenige Crisis ambtenaren huiszoeking gedaan bij een ingezetene aan de Bethiehemslaan. O.a. werden in de woning on geveer 37 k.g. ongekeurd varkensvleesch aange troffen, zoomede eenig spek. Vleeschwaren werden in beslag genomen en procesverbaal op gemaakt. Diefstallen. Ten nadeele van een juffrouw, die tot het doen van eenige iökoopen, haar fiets voor een winkelpand in de Hoofdstraat had gedeponeerd, werd uit een aan haar fiets hangende tasch een zak met zaad ontvreemd. De politie stelt een onderzoek in. Uit een auto, die den geheeleii nacht ónbe heerd op de Weerensteenstraat geparkeerd stond werd een strijkijzer ontvreemd, een elec- trische koffiemolen en een doos chocolade. Zondagsdienst voor doktoren. De Zondagsdienst der geneesheeren zal mor gen worden waargenomen door dr. Van Straaten De Bloembollenbeurs. De Bloembollenbeurs in hotel Flora mocht zich in een groote belangstelling verheugen. De lijst werd door 138 personen geteekend. Door de firma Jonkheer's Bloembollenbedrijf waren E. N. Bari en Triumph Tulp Aeglette tentoonge steld. Ernstige baldadigheid. Terwijl kinderen van den heer P. wonende aan dc Leidschestraat met schoolkameraadjes speelden op het ijs aan de Wilhelminalaan, ont zagen groote jongens van een Mulo-school al hier zich niet een 6-jarig meisje in een bijt te duwen. Door andere kinderen moest de kleine, die tot haar armen in het water stond, worden gered. De daders zullen hier nog wel meer van hooren! De politie .te 's Her.togenbosch trof een 16-jarige jongen zwervende in genoemde gemeente aan. Bij onderzoek bleek dit een Hillegommer te zijn, die daar reeds eenige dagen had rondgezworven. De politie alhier werd van het geval in kennis gesteld en met haar medewerking werd de jongen spoedig weer naar de ouderlijke woning teruggebracht. Van een kunstlievend lid, wonende te Lisse mocht de Hillegomsche Harmonie Vereeniging een gift ontvangen van f.50 voor aankoop van een clarinet. Een voorbeeld ter navolging! School met 7 leerjaren - Opleiding voor H.B.S. en Gymnasium - Grondige voorbe reiding voor U.L.O. scholen - Franse cursus te beginnen met het 5e leerjaar a f.1. per maand. AANMELDING VAN NIEUWE LEERLINGEN voor de 1 April aanvangende cursus, dage lijks aan de school (vóór of na schooltijd) of bij het Hoofd, den Heer H. VAN HULZEN Weth. Meebburgstraat no. 36. 6209 (Ingez. Med.) KATWIJK. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornells Nicolaas, Z. van D, M. Parlevliet en N C Kapteijn, Voorstraat 22a (Zee) Jacob Mijndert, Z. van J. den Duik en M. Hiemstra, Zuidstraat 111 Dirk, Z. van J. van der Plas en M. van Duijvenbode, Tfjm- straat 30 Jacobus, Z. van A. van Duijn en G. van Beelen, Zwanenburgstraat 1 Bern- hard Julius, Z. van W L. van der Plas en L. van Duijn, S. Varkevisserstr. 79 Maria, D. van J. de Mooij en A. J. van Egmond, Molen- tuinweg 6 Alida. D. van T. Ouwehand en J. Guijt, P. Krugerstraat 5 Overleden: Willem van Dijk 89 j., wedn. van J. Haasbroek Arendje Zwanenburg 73 j.. ge huwd met A van der Plas Dirkje Verburg 76 j., geh. met B. Kuijt Dirk van Velzen 79 j.. gehuwd met E van der Plas Leuntje Houwer 4 maanden, D. van D. Houwer en L. Vlieland (Rijn) Jannetje van Beelen 70 i.. Vlieland (Rijn) Jannetje van Beelen 61 j., wed. van rJDubbelaar Leuntje van Dijk 70 j. wed. van M. van Duijn Leendert van Duijn 84 j., wedn. van A. van Duijn Hendrik Riet hof 98 j., te Katwijk Rijn. Zondag. Evang. Chr. Gemeenschap (Middelste Gr.)] Voorm. 10 uur en nam. 4VS uur. Jeruel (le Groenesteeg 16): 10 uur v.m. en 5 uur n.m. Leger des Heils (Hooigracht): 10 uur vjn. en 6 uur n.m. Stadszaal: LJK.K. „Voor allen". Solist György Faragó, 2% uur nam. Oegstgeest. Geversstraat 13Gemeente Gods: 10 uur v.m. en 3% uur n.m. Maandag. Haarlemmerstraat 48a: Bijbellezing 8 uur. DIVERSEN, s Dinsdag 1ste Binnenvestgracht 22: Ge legenheid tot Inenting tegen typhus 113 uur. s Dinsdag. Mare 13: Medisch Opvoedkundig Bureau 9%—11 uur voorm Arbeidsbeurs (Levendaal): Iedere derde Dins dag der maand consultatiebureau voor onvol- waardigen 78 uur nam. s Donderdags WiJkgebouw „Bethesda'' (Hoef- straat 4446): Consultatiebureau voor Alcoho listen 8 uur nam. s Donderdags Inst. voor Praeventleve Genees kunde (lste Binnenvestgracht 22): Inenting tegen diphterle 3% uur 's middags precies. s Vrijdags, Inst. voor -Praeventleve Genees kunde Consultatiebureau v. Beroepskeuze 4—5. 's Zaterdags: Oude Rijn 44a, Prot. Bureau voor Sociale Adviezen. 2—3 uur nam. BIOSCOPEN. t 18 jaar; 14 jaar; alle leeftijden. Luxor-Theater: „Die Fledermaus" t. Dagelijks nam. 2 en 8 uur. 's Zondags 2—7 uur door! voorstelling. Lido-Theater: Het eiland der demonen, Ball, Dagelijks 7% uur nam.; s Zondags te 2, 4,30 en IV» a Woensd. en Zaterd. matinée 2.30 u. Trianon-Theater: Parkstraat 13 t. Dagelijks 2 en 8 u. 's Zondags van 26.30 uur doorL voorstelling. Casino-Theater: Amsterdam bij nacht Dagelijks 8 uur; Zaterdags ook 2V> uur. Zon dags te 2. 4% en 8 uur. Rex-Theater: „De trouwelooze Eckehart" Dagelijks 2 en 8 uur nam.; 's Zondags van 26.30 uur doorL voorstelling. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 1 Febr. 20 uur tot Zaterdag 8 Februari 8 uur waargeno- hien door: de apotheek Boekwijt, Breestraat 74, Tel. 20552, de Haven-Apotheek, Haven 18. Tel. 20085. Te Oegstgeest door: De Oegstgeestsche Apotheek Wilhelmlnapark 8, Tel. 26274. De Zondagsdienst voor doktoren te Oegst geest wordt van Zaterdagavond 8 uur tot Maan dagmorgen 8 uur waargenomen door dr. Leem huis, tel. 22030. De Zondagsdienst wordt van hedenavond 8 uur tot Maandagmorgen 8 uur waargenomen door de doktoren Jasperse, Meiboom, Nieuwzwaag poortman, Stoffels en Veldhuizen. LUCHTTEMPERATUUR. Laagste temp.: —3 gr. C. (26 gr. F.) 9'uur voorm.: 0 gr. C. (32 gr. F.) Gironummer ran de W. H. N. 5553. De Bank van de W. O. N. is Kasvereeniging N.V. Amster dam. Postgironummer 877. Stort op 5553 of 877, Ge brengt gelnk in veler leren. Huwelijken: M. de Vreugd en D. Meijvosel, Kon. Wilhelminastraat 12a c. van der Plas en T. van Duijn, Meerburgstraat 26 A. J. Leenhouts en E. Timmers, Amsterdam, LISSE. Afscheid van den heer F. K. Dankelman. Wegens het bereiken van den pensioenge rechtigden leeftijd nam de heer F. K. Dankel- man afscheid als Hoofd van de RJEC. Mulo- school. Gistermorgen, den laatsten schooldag, werd na de lesuren op intieme wijze afscheid genomen van de leerlingen. Des middags had het officieele afscheid plaats m de gymnastiekzaal van de RK. Jongens school waarbij tegenwoordig waren de Inspec teur van het Onderwijs de heer Julsinga van Leiden, burgemeester van RiJckevorsel, -de ge meente-secretaris, de voorzitter van de Mulo- kring Haarlem en een commissie van oud-leer lingen. Bij dit officieele afscheid werd het woord gevoerd door pastoor G. P. A. van Zuylen, die den 33-jarigen arbeid van den heer Dankelman schetste in waardeerende woorden; hij wenschte hem een welverdiende rust toe. De Inspecteur van Onderwijs wees er op dat de heer Dankelman een uitnemende kracht is voor het onderwijs en betreurde het. dat hij het onderwijs ging verlaten. Hij wenschte hem een genoegelijken levensavond toe. Burgemeester van Rijckevorsel merkte op, dat een groot deel der bevolking de opvoeding van dn heer Dankelman heeft genoten en daarvan nog steeds profijt trekt omdat het onderwijs degelijk en goed was. Hierna spraken verschillende bestuursleden. Namens het personeel sprak de heer C. Strik hoofd der Lagere School; namens andere scho len de heer W. P. de Jonge; de Schoolarts de heer Zeyerveld; de heer J. P. de Koning na mens oud-leerlingen. Ten slotte dankte de heer Dankelman de lange rij sprekers voor de vele goede woorden tot hem gericht. Hij zeide dat hem teveel lof was toe gezwaaid en bracht deze over op zijn mede helpers en dankte voorts Schoolbestuur en Ge meentebestuur voor de steeds ondervonden me dewerking. Voorts dankte hij voor de stoffelijke blijken van waardeering. Moge een langen rusttijd hem geschonken worden! Gevonden voorwerpen. Rieten koffertje, paar grijs-groene dames schoenen, vulpen belastingmerk. vlaggestok met kokftr en koord. Inlichtingen op het politiebureau. Gouden Jubileum. De Lissesche IJsclub herdenkt 10 Februari haar gouden bestaansjubileum.

Leidsch Dagblad | 1941 | | pagina 6