Ons Kort Verhaal Welke bon is geldig? LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Zeierdag 1 Februari 1941 Een Hondenleven Opgave Boter en vet Brandstoffen Brood en bloem Eieren Grutterswaren 1 Februari Honden -en Kattenbrood Kaas Koffie en thee Petroleuir Suiker Vleesch en vleeschwaren Zeep SPORT Diplomatieke interventie VREEMDE VERSCHIJNSELEN. vni Ook een hond kan in dagboekfragmen ten, die, in dezen tijd verschijnen, niet loochenen dat zich ongewone dingen in het leven zijn gaan voordoen. Sommige raken een der mooiste zijden van ons bestaan. Zij betreffen ons beroep. Ik bedoel, dat wij als waakhond zonderlinge dingen te ver werken hebben gekregen. Ten eerste is het 's avonds en 's nachts zoo pikdonker ge worden, dat ik bij voorkeur maar bij den Baas blijf als hij mij in die duisternis mee uit wandelen neemt. Want je weet nooit wat hem zou kunnen overkomen. De kat van de buren lacht om dit alles en miauwt dat ik voor mijn eigen veiligheid vlak bij den Baas blijf en dat nu maar eens goed blijkt, hoe superieur kattenoogen zijn. Ik luister niet naar dit gezwets. Een tweede bizonderheid is het vervaar lijke nachtelijke rumoer dat wij af en toe beleefd hebben. Het ging soms met zware knallen gepaard en ik heb me afgevraagd wat ik hier eigenlijk tegen beginnen moest, zondêr mij zoo dwaas te gedragen als Donar, de hond van den dokter, die elk vliegtuig dat zich vertoont, aanblaft en er den heelen tuin voor doorrent, zich verbeel dend dat hij het daarmee verjaagt. Aan zulke dwaasheden doe ik natuurlijk niet en dat heb ik Donar, verteld ook, toen ik hem ontmoette op de roeivereeniging. Hij werd zóó woedend dat het mij bijna mijn kostbaar leven gekost had. Verscheidene Bazen moesten tusschenbeide komen, want hij is eenige malen zoo groot als ik, zoodat mijn kansen niet best stonden. Hier zij ter loops opgemerkt dat ik er meermalen over gepeinsd Jieb, hoe de menschen het met elkaar zouden stellen als zij zulke verschil len in uiterlijk en in grootte hadden als de honden. Maar mijn fantasie schiet hier te kort; ik kan het mij niet goed voorstellen. BOTERBON nr. 27 en VETBON nr. 27 (t.m. 7 Februari): 250 gr. boter of margarine of 200 gr. vet BOTERBON nr. 28 en VETBON nr. 28 (t.m. 16 Februari): 250 gr. boter of margarine. BONNEN nr. 8. 9 en 10 (haarden en kachels) BONNEN 15 t.m. 21 (centrale verwarming) t.m. 14 Februari één eenheid vaste brandstoffen Brandstoffen 4de periode en cokes 4de periode: t.m. 28 Februari; één eenheid vaste brandstoffen BONNEN nr. 11, 12 en 13 (haarden en kachels) BONNEN nr. 25 t.m. 32 (centrale verwar ming): t.m. 28 Februari: één eenheid vaste brandstoffen. BROODBON nr. 25 (tot en met 9 Fe bruari; 310 Febr. niet ln restaurants, e. d.) BROOD BON nr. 1 (nieuwe kaart) (3 tm. 16 Februari; 1017 Febr. niet in res taurants, e.d.) 100 gram rogge of ander brood of 1 rantsoen gebak. BLOEMKAARTBON nr. 4 (t.m. 23 Febr.): 50 gram brood of rantsoen gebak of 35 gr tarwemeel, tarwebloem, rogge meel, roggebloem, zelfrijzend bakmeeJ of boekweitmeel. BON nr. 59 (tot en met 9 Februari); 310 Febr.'niet in restaurants, e.d.): BON nr. 3 (nieuwe kaart) (3 t.m. 16 Febr.; 10—17 Febr. niet in restaurants, e.d.) 1 ei. BON nr. 31 (tun. 21 Februari): 100 gr vermicelli macaroni of spaghetti BON nr. 44 (t.m. 21 Februari): 250 gT gort gortmout of grutten. BON nr. 57 (t.m 21 Februari): 250 gr havermout havervlokken, haver- bloem aardappelmeelvlokken gort gort- mout of sxut.t-en BON nr. 87 (t.m 21 Februari): 100 gr maïzena griesmeel sago. aard appelmeel of een hoeveelheid pudding poeder, welke 100 gr. zetmeel betrat. Bij het nachtelijk lawaai heb ik mij in den beginne erop toegelegd, alleen te blaf fen als het al te luid werd. Maar dat bleek overbodig, want dan hoorde de Baas het ook wel. Daar zag ik dus van af. Ten slotte ligt onze groote gave in onzen neus en niet in onze ooren en heeft de ervaring mij ge- eerd, dat het wel losloopt met het onraad in deze wereld zoolang je niets bizonders ruikt. Ik rook niets bizonders. Maar verbgazinwekkend bleef het. Er kwam een nacht, waarin de heele familie de trap afdaalde en bijeen ging zitten in een onbehagelijk nauw gangetje tusschen de garage en de eetkamer. Een soort berg hok is het, ramen heeft het niet eens en de eenige belangstelling die ik ervoor heb betreft mijn hondenmand, die. er overdag aan een spijker hangt. Nu brachten ze mij ook in dit berghok, met mand en al. Buiten was het erg rumoerig, maar daar slaap ik anders wel doorheen. Ditmaal was ik klaar wakker van louter verwondering, keek hen allemaal één voor één aan, hield mijn kop links en rechts scheef maar kreeg geen bevredigend antwoord op al mijn vragen. Ten slotte gingen ze allemaal weer naar bed en ik weer naar de keuken, met mand en al. Er was verder heelemaal niets bizon ders gebeurd en tot op den huldigen dag vraag ik mij af, wat toch de bedoeling van die wonderlijke bijeenkomst geweest kan zijn. De andere honden in de straat hebben dergelijke dingen beleefd en begrijpen er evenmin iets van. Natuurlijk wilden ze weer allemaal weten wat ik ervan dacht, maar ik kon niet anders antwoorden dan: Ditmaal moet zelfs dé teckel het antwoord schuldig blijven". Daar lachte de Belgische zoodat ik hem zijn tuin in heb gejaagd, herder van de overburen zich tranen om, „In het algemeen", heb ik na eenigen tijd met plechtigheid verklaard, „is het duide lijk dat de toestand niet meebrengt dat bizondere waakzaamheid van ons, honden wordt verlangd. Wel moeten wij meer dan ooit onze trouw en vriendschap jegens onze Bazen toonen, ook al wordt het hondenvoer minder". Als immer had mijn blaf gezag en ik ben er langzamerhand wel van overtuigd, dat ik het juiste hondenparool voor dezen tijd heb uitgegeven. Intusschen is die historie met het hon denvoer niet plezierig. Je begin zuinig te worden op ieder bot. Er is minder vleesch voor ons, de koekjestrommel is vaak hee lemaal leeg en zelfs met de vuilnisbakken is het een onvoordeelig zaakje geworden. „Als het zoo doorgaat," heb ik tegen de kat van de buren gezegd, „kon er wel eens een dag komen waarop ik je zou moeten opvreten. Niet' dat ik je betreuren zou, el lendeling, maar ik ben bang dat je niet best zou smaken, haha!" Zij blies en het (Nadruk verboden). BON nr. 92 (t.m. 21 Februari): 250 gr rijst, rijstebloem, rijstemeel of gruttenmeel. BON nr. 102 (tun. 16 Februari): 500 gram peulvruchten. Rantsoenbonnen rijst en havermout zijn doorloopend geldig. BON nr. To (speciale kaart) (t.m. 28 Febr.) 3—10 K.G. honden- en 1'/, K.G. kat tenbrood. BONNEN nr. 19, 32. 45 en 58 (t.m. 23 Fe bruari) elke bon 100 gram kaas. BON nr. 2 (nieuwe kaart) (3 Febr. t.m. 16 Maart) 125 gram koffie of 50 gram thee. BON nr. 8 (t.m 23 Februari) en ZEGEL D (t/m 23 Februari, uitsluitend voor huisverhchtlng) 2 liter petroleum BON nr. 91 (t.m. 14 Februari): 1000 gram suiker VLEESCHBON nr. 16 (t.m. 9 Februari): 100 gram rleesch inclusief beeü of vleeschwaren VI.EESCHWARENBON nr. 16 (tm. 9 Fe bruari) 75 gram gerookt of gekookt varkens- rund- of kalfsvleesch of gerookte worst 100 gr gekookte worst 125 gr lever worst of 150 gr bloedworst. BON nr. 1 (nieuwe kaart) (tjn. 28 Febr.): 150 gr. toiletzeep (nieuwe samenstel ling), 120 gT. huishoudzeep, 150 gr. zachte zeep, 300 gr. zachte zeeppasta, 250 gr. zeeppoeder of 600 gr. waschpoe- der, 125 gr. zeepvlokken, 250 gT. zelf werkende waschmiddelen of 200 gr. vloeibare zeep. Goed voor het wasschen van 20 K.G. droog waschgoed. BON nr 117 (t.m 30 April) 50 gram scheerzeep, 1 tube scheercrême of 1 pot scheerzeep. klein model teckel, dat ze daar tegenwoor- dik ook hebben, kefte: „Ik wou dat je het vandaag nog deed". Dat hondje is zooiets als een Kaninchen- teckel: een lief klein uitgaafje vah ons ras, in zakformaat. Ik vind er niets aan. Welk nut kan het nu hebben een stoer ras in kleinere afmeting aan te maken? En voor de jacht op konijnen krijgt hij toch geen kans, evenmin als ik voor die op dassen en vossen. Er is nog een wonderlijk verschijnsel ge weest en dat was toen er iets met den Tijd en dus met licht en donker gebeurde. Men schen kunnen veel. Zij slaagden er toen zelfs in, den dag met een stuk te verlengen In het begin was het vreemd en ik raakte heelemaal in de war met den tijd, zoodat ik tot tweemaal toe den Baas misliep op Zaterdagden eenigen weekdag waarop hij komt koffiedrinken. Maar hij scheen het mij niet kwalijk te nemen. En later bleef het 's ochtens zoo lang donker, dat ik mij meermalen versliep of bij mijn ontwa ken dacht dat ik een heelen dag had ver slapen. en dat het weer avond was. Natuur lijk vond iedereen dit weer erg grappig, maar intusschen merkte ik wel dat de menschen er zelf ook aan wennen moesten. Het zijn bizondere tijden, dat is zeker. Ik begrijp ook niet waarom de auto nooit meer uitgaat en zelfs niet eens kan uitgaan want hij staat op stukken hout en zijn wielen raken den grond niet meer. En dat is allang zoo. Wat heeft de Baas aan zoo'n ding als het niet eens rijden kan? Zoo blijft het Leven vol raadselen. Maar mijn goede humeur schaden ze niet, al is er minder te eten en ook minder warmte in huis dan vroeger. Met wat stevig rennen haal je een tekort aan warmte trouwens makkelijk weer in. „Hebben onze voorvade ren ooit over de centrale verwarming .ge klaagd?" zei de Baas laatst. „Neen,want ze wisten niet wat het was." Hetzelfde geldt voor mijn voorvaderen. SCHAATSENRIJDEN. Onze rijders trainen te Rotterdam ONDER LEIDING VAN HEIDEN EN, VAN DER SCHEER De Commissie voor het Hardrijden maakt van deze vorstperiode een dankbaar gebruik om aan onze beste hardrijders de beloofde hulp en ondersteuning te bieden. Daar een training in het buitenland door dé omstandigheden niet door kon gaan en toch juist de nieuw opge komen krachten een geregelde training en goede leiding zoozeer behoeven, heeft de commissie het plan opgevat can een aantal rijders in Rot terdam bij elkaar te brengen en die daar eenigen tijd onder leiding van Slem Heiden en ir. A. F. vaii der Scheer te laten oefenen. De „IJsclub Kralingen" heeft daarvoor welwillend haar banen opengesteld. Als feestelijke inleiding voor deze training zal morgen op de banen van de IJsclub Kra lingen een invitatie-wedstrijd ven-eden worden over de afstanden: 500 M., 1500 M. en 3000 M. Hiervoor zijn uitgenoodigd: de huidige kam pioen Buyen, de oud-kampioenen Langedijk en Van der Scheer, eenige bekende oudere rijders als Koops, Roos en Zwanenburg en de nieuw op gekomen krachten zooals Van Hoorn, Keyzer, Strijbis enz. Het beloot een alleszins spannende wedstrijd te worden, welhaast glijk aan de kampioenschappen te Bergen, want hier zullen louter en alleen goede rijders uitkomen en dan nog op de kortere afstanden, die voor het pu bliek zooveel interessanter zijn om te volgen. Daar de toestand van de wedstrijdbaan nog verre van florissant is, wordt er met man en macht aan gewerkt, om haar voor dit groote evenement in goede conditie te krijgen Dooi' ABLOVA. Toen Williams en ik het veilinglokaaltje binnentraden, zagen wij door den vetten walm van zwarte sigaren den veilingmees ter juist het podium bestijgen. Het podium bestond uit een paar groote sinaasappel- kisten, waarop een wankel tafeltje geplant was en het beklimmen van deze bouwvallige constructie baarde den zwaarlijvigen vei lingmeester zichtbaar moeite. Met behulp van enkele omstanders en aangevuurd met de noodige krachttermen gelukte het hem eindelijk, waarop de roezemoezige drukte plaats maakte voor een afwachtende stilte. Williams en ik hielden ons op den ach tergrond. Ten slotte waren wij niet van plan om iets te koopen; hoogstens zouden wij. als het meubilair van Vapoldi aan de beurt kwam, de prijzen een beetje kunnen opdrijven door mee te bieden. Het ergste wat ons zou kunnen gebeuren was, dat wij aan een of ander stuk zouden blijven han gen en daar was wel overheen te komen. Vapoldi zelf was niet aanwezig, hij moest vanmiddag nog enkele afscheidsbezoeken bij regeeringspersonen afleggen. Gister avond was hij ons op de club komen ver tellen, dat hij vandaag moest afreizen; volkomen onverwacht, zooals dat in den Diplomatieken Dienst het geval pleegt te zijn. Het speet ons werkelijk, dat hij ons ging verlaten. Twee maanden geleden was Vapoldi, legatie-secretaris van een kleinen Balkan-staat, waarvan ik den naam kleschheidshalve zal verzwijgen, naar Buenos Aires gekomen, waar wij, andere ambtenaren van verschillende legaties, hem spoedig in onzen kring hadden opgenomen. Hij was een vlot Zuidelijk type, een prettige vriend met één gebrek een chronische geld verlegenheid. Mogelijk kon dit verklaard v/orden door het feit, dat in het verre ge boorteland het in goud omgezette belasting geld, indachtig aan het spreekwoord: gou- verner c'est prévoir, in vrachtauto's opge slagen werd, bij welke bezigheid de in an dere landen werkzame diplomatieke amb tenaren allicht in het vergeetboek konden raken. Hoe het zij, wij moesten Vanoldi zoo af en toe" een bagatelletje leenen. Wij hadden gisteravond onder elkaar dan ook afgesproken, dat wij de veiling zouden veilingmeester kreeg het aardig te kwaad; bijwonen, om zoo mogelijk, door af en toe mede te bieden, de prijzen wat op te drij- In aansluiting op dezen wedstrijd zullen de rijders de komende week in Rotterdam bleven trainen. Des ochtends, voordat het gewone publiek de ijsbaan vult en des avonds na sluiting, zul len zij onder geroutineerde ocgen hun rondjes gemeenschappelijk draaien, zoodat deze training in alle opzichten op een bultenlandsche zal gelyken. WEDSTRIJDEN VAN D.O.S.R. (ROELOFARENDSVEEN) Nu de voetbal al zooveel weken stil ligt, greep de sportvereeniging D.O.SJR. haar een gelegen heid om alle leden eens te concentreeren. Dit kon onder de tegenwoordige omstandigheden niet beter plaats vinden dan in een wedstrijd op het ijs. Op de banen van de ijsclub Wilhelmina wer den voor de junioren schaatswedstrijden ge houden, terwijl de senioren elkaar bestreden in een hardloopwedstrijd op klompen op het ijs. Doordat het ijs zoo glad was, veroorzaakte deze hardlooperij vele valpartijen; maar voor deel nemers en toeschouwers waren de wedstrijden een aangename verrassing. Uitslagen hardrijden junioren: 1. Kees Riet- broek; 2. Henk Böckers; 3. Wout Verdel; 4. Co Huigsloot. Uitslagen hardloopen senioren: 1. G. de Koning! 2. P. Rodewijk; 3 C. v. Veen; 4. Seb. v. d. Meer; 5. Jac. Turk; 6. J. v. Hameren. ATHLETIEK. M. J. MC. GRATH OVERLEDEN. De vroeger zoo bekende Amerikaansche kogel slingeraar Mc. Grath is plotseling te New-York overleden. Op de Olympische spelen van 1912 te Stockholm werd hij winnaar met een worp van 54,74 meter. Dit Olympisch record werd eerst tijdens de Olympische Spelen te Berlijn door den Duitscher Karl Hein verbeterd en ge bracht op 56,49 meter. VOETBAL. NEDERLANDSCHE VOETBALBOND Onderafd. Leiden. Het wedstrijdprogramma, vastgesteld voor Zaterdag 1 en Zondag 2 Februari, wordt ver schoven naar de eerstvolgende Zaterdag en Zondag, dat er weer gespeeld zal worden. Ook de scheidsrechtersaanstellingen voor deze wedstrijden blijven gehandhaafd. De scheids rechters ontvangen hiervoor geen nieuwe aan stelling, DAMMEN. KAMPIOENSCHAP VAN LIS SE. De rij der ongeslagen spelers is wederom ver kleind, daar A. van Dijk zijn eerste nederlaag leed tegen J. G. Snel. door welk resultaat deze spelers evenveel verliespunten hebben. N. Dekker heeft zich keurig hersteld van zijn inzinking en wist na een zwaren strijd een bijna verloren wedstrijd in een overwinning om te zetten. Opnieuw wist S. Algera twee punten te ver overen en thans was Baartman het slachtoffer. Van zeer groot belang voor de voorloopige be zetting der 1ste plaats was de ontmoeting J. AlgeraA. van Rossen. Deze partij werd in een gunstige stand voor eerstgenoemde afgebroken. De resultaten van de 5de ronde waren: A. Balkenende—A. Wijnhout uitgesteld; S. Algera—C. Baartman 20; N. Dekker—B. Dui venvoorden 20; J. G. SnelA. van Dijk 20; J. AlgeraA. van Rossen afgebr. LEIDERDORPSCHE DAMVEREENIGING De winterwedstrijden zijn afgeloopen. De prijzen werden als volgt behaald: Groep I: 1ste prijs H. v. d. Vecht; 2de prijs J. B. v. d. Wijngaard; 3de prijs T. D. v. d. Bosch Groep II: 1ste prijs J. v d. Zwan; 2de prijs A. Kruidenier; 3de prijs M. Koning. ven. Misschien konden wij Vapoldi op deze wijze nog een voordeeltje bezorgen. Deze zelf had ons bij voorbaat geroerd bedankt voor onze medewerking. Eerst werden er andere nmnmers ge veild; schilderijen, een post zegelverzam e - ldng, een collectie antièke vazen. Naast mij was een lange, magere man met een ha viksneus komen zitten; hij had bepaald een onguur tronie, zoodat ik onwillekeurig een eindje van hem afschoof. Overigens bood hij niet mee; zeker een belangstellend toeschouwer. -Nu kwam het meubilair van Vapoldi aan de beurt. Na een korte onderbreking wilde de veilingmeeester het eerste nummer in zetten, toen plotseling onze aandacht ge trokken werd door een man, die zich haastig door het publiek van den uitgang naar voren drong. Wij herkenden in hem Zoggi, den bediende van onzen vriend Vapoldi. Van uit de verte scheeen hij reeds door wilae armbewegingen de aandacht van den veilingmeester te willen trekken, het geen hem inderdaaad gelukte. Bij het sinaasappelkisten-pcdium aangekomen, ontspon zich een gesprek tusschen hem en den voorover gebogen veilingmeester, waar van wij achter in het lokaal niets konden verstaan. Wij zagen de beide mannen gesti- culeeren,de één beweerde iets nadrukke lijk, de ander ook en ze schenen bijna ruzie te krijgen. Er ontstond eenige beweging onder de menschen. die het dichtst bij het podium zaten en konden opvangen wat er gesproken werd. Het duurde dan ook niet lang of als een electrische vonk ging het door de rijen: in een geheime bergolaats in een der kasten moesten nog enkele be langrijke documenten achtergebleven zijn. en de eigenaar verzocht de veiling op te schorten tot hij deze eerst had kunnen ver wijderen. Wij keken elkaar geschrokken aan; dat was weer echt iets voor den nonchalantén Vapoldi. Stel je voor, dat die documenten niet terecht zouden komen, dan kostte hem dat zeker zijn diplomatieke carrière. Op dat oogenblik stond de man met den haviksneus natst mij op en tëègon op luid ruchtige wijze te protesteeren tegen deze vertraging; spoedig kreeg hij bijval van verschillende kanten .De aasgieren roken hun prooi. Het gaf niet of Williams en ik. alsmede eenige van onze vrienden, die vóórin het zaaltje zaten, ons met het geval gingen bemoeien. Het werd een schreeuwen tegen elkaar, waarbij wij in de minderheid waren. Mijn verontwaardiging was zóó groot, dat ik bijna handgemeen raakte met De voorzitter reikte met een toepasselijk woord de prijzen uit en deelde mee, dat de vol. gende week een aanvang zal worden gemaakt met den kampioenswedstrijd. D.C.L.—L.D.V. 13—15. In de zgn. noodcompetitie kwam een combl- nitie van L.D.V. op bezoek bij D.C.L. Dat deze Leidsche damvereenigingen in spelsterkte niet voor elkaar behoeven onder te doen. bewees deze ontmoeting. Met slechts één winstpartij meer, kon L.D.V uiteindelijk de overwinning boeken. D.C.L. miste enkele van haar sterkste spelers, die door ziekte verhinderd waren. D.C1. L.D.V. N.N.W. Huisman 0—2 P. OlivierJ. Klinkenberg 1i F. LaterveerM. Optendrees 20 W. NjjenhuisI. Teleng 0—2 C. J. KoreeA. C. Klinkenberg 0—2 L. F. van SteenbergenA. ter Haar 1—1 W. F. v. d. Blom—H. de Water2—0 F. Franken Jr.W. Heemskerk 0—2 C. HülebrandtJ. Huisman 0—2 E. KleinW. de Roode 2—0 A. BrouwerC. Klinkenberg 20 P. A. VoorkampN.N20 M. van Niehoff—N.N1—1 A. de BezemerN.N0—2 13—15 Op 19 Februari vindt de 2de ontmoeting plaats. Op 12 Februari zal P. Olivier zijn door ziekte uitgestelde voordracht houden over „Hoe damt men in andere landen?". BORDENWEDSTRIJD P.D.L.V. (LISSE). De uitslagen van de 6de ronde van den bor denwedstrijd van P. D.L.V. luiden: S. AlgeraA. Wijnhout 1—1; K. van Essen— P. G. Balkenende 11; C. Baartman—J. Algera 0—2; A. van RossenH. van Duinen 20; A. BalkenendeG. v. d. Voet 11. De resultaten van de 7de ronde waren: S. AlgeraI. v. d. Meulen 20; C. Baart manK. van Essen 02; A. BalkenendeA. v. Rossen 02; A. WijnhoutG. v. d. Voet uitgest.; H. van Drunen—P. G. Valkenende 02. WIELRENNEN. SWIFTCOMBINATIE. Morgen is de laatste selectiewedstrijd over 2- maal 1 K.M. Dit is de afstand die ook in Den Haag verreden wordt. Versnelling 108. De vier afgevaardigden worden daarna aangewezen. De start is te half elf Hoe een hobbelpaard in Groenland er uit ziet. het ongure individu naast mij. De dikke (hij zwaaide met zijn armen om stilte, wat eindelijk resultaat had. Er zou een kwartier gepausseerd worden. Wij zaten op heete kolen; kwam Vapoldi nu maar. Het kwartier verstreek: de be diende Zoggi zat met- eeen bleek gezicht naast ons zonder zijn oogen van de deur af te wenden en keek om de minuut op zijn horloge. Na vijftien lange minuten kwam het eerste stuk van Vapoldi's inventaris onder den hamer: een paar gordijnen. Ze gingen voor een appel en een ei weg. Maar voor een paar clubfauteuils werd al meer be taald dan normaal; waarschijnlijk hield men er rekening mee, dat de zitting van een dezer meubelstukken de geheime bergplaats zou kunnen zijn. Bij de volgende nummers ontstond een ware revolutie. De kerel naast mij bood enorme bedragen voor een paar kasten en bureaux en uit kwaad heid en medelijden met Vapoldi bood ik met succes tegen hem op, zoodat hij onge veer barstte van woede. Ook Williams en de andere vrienden bleven niet in gebreke; uit collegialiteit tegenover- Vapoldi zorgden wij er voor, dat geen stuk in vreemde handen overging. Het was een heksen ketel, wij stonden op onze stoelen en schreeuwden onze kelen schor. Binnen tien minuten was alles wegge vlogen tegen krankzinnige prijzen. De man naaast mij had geen stuk kunnen be machtigen en zou ons zeker gaarne ver-s moord hebben. Hij zag lijkbleek van woede en wierp ons bij het heengaan een paar scheldwoorden toe, die wij schouderopha lend incasseerden. Zoggi werd als bewaar der van het veroverde meubilair aange steld en wij verlieten met een voldaan ge voel het tooneel van den strijd om in de stad "te gaan dineeren. Wij zagen Vapoldi nog één keer, maar dat was niet orn ons voor onze hulp te be danken. Or> weg naar huis wandelden wij dien avond door een van de hoofdstraten en kwamen langs een cafétje. Juist hield een taxi stil en er rolden drie heeren uit, die met wankele schreden gearmd naar binnen laveerden. Het waren onze vriend Vapoldi. zijn bediende Zoggi ende man met den haviksneus, dóe bii de veiling naast mii gezeten had. Ze hadden kolossaal veel pret en zongen het hooeste lied. Maar het mooiste kwam nog. Een paar dagen later, toen Vapoldi al lang ergens op den Atlantisch en Oceaan zwierf, werd er een kwitantie bij mij aangeboden voor de twee maanden ereleden aan Vapoldi ge leverde meubelen. Hij had haar bij mu betaalbaar gesteld. Ho? ongeloofeiiik het moge klinken: heh haar h°f^nld en bewaar haar tot. mijn riccd n]<5 herinnerinz aan mijn diplo matieke interventie, daar in dat rookerigc vr-51mglokaaltje te Buenos Aires. (Nadruk verboden). (Auteursrecht voorbehouden) 2

Leidsch Dagblad | 1941 | | pagina 10