LEIDSCH DAGBLAD LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Donderdag 30 Januari 1941 KERK- EN SCHOOINtEUWS Duitsch W eermachtsbericht Italiaansch Weermachtsbericht VUwwt Stuc SPORT Alle korf bal wedstrijden afgelast BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN BEURSOVERZICHT 4 procent staatsleening 1941 MARKT BERKUïIN^f^ twee amerikaansche torpedo^ jagers varen nomoera tegemoet. Admiraal James C. Richardson, de op perbevelhebber van de Amerikaansche vloot heeft medegedeeld, dat twee Ame- rikaairsche torpedojagers het Japansche mailschip Kamakoera Maroe, aan boord waarvan zich de Japansche ambassadeur admiraal Nomoera bevindt buiten de haven zullen opwachten om het naar Honoloeloe te escorteeren. Voorts zal Nomoera door de Amerikaan sche Kamer van Koophandel worden uit- genoodigd voor een noenmaal, terwijl de Japansche gemeente hem een avondmaal tijd zal aanbieden. De torpedojagers zullen de Kamakoera Maroe ook bij het vertrek escorteeren. Kapitein-luitenant ter zee Ed- wint Layton, die plaatsvervangend mari ne-attaché aan de Amerikaansche ambas sade te Tokio is geweest, wordt aan No moera als adjudant toegevoegd. In de buitenlandsche persconferentie te Tokio heeft de president van het inlichtin- bureau Noboeroemi Ito, op desbetreffende vragen geantwoord, dat admiraal Richard son wellicht uit een gevoel van „wapen- broederschap" handelt. Ito weigerde verder commentaar te leveren omdat geen andere inlichtingen waren ontvangen, doch wel voegde hij er aan toe: „Ik weet niet of mij zooveel eer zou wor den bewezen als ik als ambassadeur in de Vereenigde Staten was benoemd. (Domeil de japansch-russische betrekkingen. Op vragen betreflende de verklaring die de minister van buitenlandsche zaken Mat- soeoka in den Japanschen Landdag heeft afgelegd, dat tusschen Japan en de sov jet-unie overeenstemming was bereikt in de standpunten ten aanzien van een rege ling der betrekkingen, antwoordde de Ja pansche woordvoerder, dat, voor zoover hij wist, dit op handelsaangelegenheden be trekking had, Japan en de sovjet-unie zijn het eens geworden over hervatting der on derhandelingen oyer een handelsverdrag en ook over het openen van onderhande lingen tot het sluiten van een permanent visscherij-verdrag. Omtrent de rol der Japansche delegatie bij de Thailandsch-Indochineesche wapen stilstandsbesprekingen te Saigon verklaar de de woordvoerder desgevraagd, dat zij de cedelegeerden van Thailand en Indochina tracht te bewegen, tot overeenstemming te geraken. Er was nog geen datum vastge steld voor besprekingen tusschen Thailand en Indochina te Tokio. Sprekende over de nieuwe nationale structuur, welke op het oogenblik in den Landdag druk besproken wordt, onthulde de woordvoerder dat de regeering binnen kort een verklaring zal uitgeven, waarin zij haan- standpunt ten aanzien van de be weging voor nationale vernieuwing ot dienst aan de natie duidelijk maakt. (Domei) VERMOGEN DER ROEMEENSCHE LEGIONNAIRS ONDER TOEZICHT. Het vermogen der Roemeensche legion naire beweging is, -tot de rechtskundige positie aan deze beweging definitief is op gehelderd, onder beheer van een regee- ringscommlssarls gesteld. (D.N.B.) 1 de toestand in frankrijk. /Een wijziging in de Fransche regeering ls beslist noodzakelijk, aldus schrijft het blad „Les Nouveaux Temps", anders wordt het heden en de toekomst van Frankrijk rechtstreeks gecompromitteerd door de fou ten van mannen, die een noodlottige eer zucht verward. Nadat de regeering in haar tegenwoordige samenstelling alles in het werk heeft ge steld om maarschalk Pétain te beletten, het onderhoud met Laval te La Ferte-Haute Rive door te doen gaan en aan zijn vroeger aangegane verplichtingen te voldoen om zoodoende de gevolgen van den .staats greep van 13 December" ongedaan te ma ken, ontbreekt, zoo meent het blad, het noodlge vertrouwen tusschen Berlijn en Vichy. Het werk, waartoe Duitschland en Frankrijk te Montoir den grondslag hebben gelegd, loopt gevaar, niet verder uitgevoerd te worden. In Frankrijk moet men dat thans weten, want het gaat om het lot van Frankrijk. Sedert Laval zich van het politieke too- neel teruggetrokken heeft, zijn bijna auto matisch alle contacten der samenwerking tusschen Vichy, Parijs en Berlijn verbroken. Vooruitziende Franchen hebben indertijd getracht, de verbroken banden weder aan te knoopen) Van Vichy uit, zoo vervolgt het blad, zijn den laatsten tijd veel geruchten de wereld ingezonden. Niemand heeft geweten door wien en niemand wilde het gev/eest zijn. Niemand heeft meer geweten wat Vichy wilde en wat het niet wilde. Zelfs in docu menten heeft men geen vertrouwen meer kunnen stellen. Het blad geeft dan als zijn oordeel te kennen, dat Flandln, na de wijze waarop Laval weggewerkt was, destijds niet langer in de regeering had mogen blijven. Thans, zoo schrijft Les Nouveaux Temps, nu zoowel in nationaal als in internationaal opzicht het beslissende uur voor het lot van Frankrijk slaat en wel -voor vele, zeer vele jaren „speelt Vichy tegen het va derland". Het blad besluit met den eisch, dat tot de regeering, naast de „militaire elementen, die steeds van hun loyaliteit jegens den overwinnaar getuigenis hebben afgelegd, mannen toetreden, die voorstan der zijn van samenwerking." (DNB). DE BULGAARSCHE DEFENSIE. De Bulguarsche minister van financiën, Bojiioff, heeft bij de Sobranje een wetsont werp ingediend betreffende een buitenge wone begrooting van het ministerie van °oriog ten bedrage van 240 milüoen lewa voor het jaar 1941/42. Dit buitengewone crediet wordt gemotiveerd met speciale maatregelen voor de landsverdediging. (D.N.B.) LAWINES. In de nabijheid van Albertville in de rransche Alpen is een "30 M. lange brug door een reusachtige sneeuwlawine volko men vernield. Tusschen Ugine en Flumet eveneens een groote grondlawine van 800 xub. meter neergekomen, waardoor een be langrijke verkeersweg over verscheidene nonderden meters volkomen werd bedolven. Het opperbevel der Duitsche weermacht deelt mede: Bij gewapende verkenning boven de Brit- sche eilanden heeft de luchtmacht indus- trieele bedrijven aan de Oostkust van Mid den-Engeland alsmede in het Zuid-Oosten van Engeland aangevallen. Verdragend geschut van het leger be schoot militaire doelen in Z.O. Engeland. Sterke formaties gevechtsvliegtuigen heb ben in den nacht van 29 op 30 Januari stra tegische doelen rond Londen met brisant- en brandbommen bestookt. De vijand wierp in denzelfden nacht in het N.W. Duitsche kustgebied op twee plaatsen bommen, die uitsluitend woonwij ken, waaronder een arbeidskamp, troffen. Verscheidene burgers werden gedood of ge wond. De aangerichte materieele schade is onbelangrijk. Het in het Weermachtbericht van gisteren als vermist opgegeven Duit sche gevechtsvliegtuig is intusschen terug gekeerd. Het 237ste communiqué van het Italiaan- sche hoofdkwartier hiidt: Aan het Grieksche front werden de krijgsverrichtingen door slecht weer be lemmerd. Bij een levendige bedrijvigheid van patrouilles hebben wij gevangenen ge maakt en wapens veroverd. In Cyrenaica levendige bedrijvigheid van. artillerie, patrouilles en snelle afdeelingen, die door onze luchtmacht actief gesteund werden. In Oost-Afrika zijn aan het Noordelijke front Australische afdeelingen afgeslagen. Een plaats, die zij bereikt hadden, werd opnieuw bezet. Gevangenen en wapens vie len ons in handen. In drie verschillende sectoren aan het Zuidelijke front hebben wij vijandelijke colonnes aangevallen en op de vlucht gedreven. Onze luchtformaties hebben vijandelijke gemotoriseerde strijd middelen, troepen en stellingen energiek gebombardeerd. De Britsehe luchtmacht heeft eenige on zer luchtbases aangevallen en lichte scha de toegebracht. Een vijandelijk jachtvlieg tuig is neergeschoten. amerikaansche BEWAPENING SM A ATREG ELEN. De oorlogsvoorbereidingen der Ver. Sta ten in het Zuidzeegebied hebben thans haar hoogtepunt bereiktpzoo meldt de Tokio Asahi Sjimboen in een speciaal bericht uit Los Angeles. Het verkeer van marine-tank schepen en andere transportschepen tus schen de V. S. en Hawai neemt voortdu rend in omvang toe. Daar het aantal tank schepen der marine niet voldoende is, wordt reeds van tankschepen van talrijke parti culiere maatschappijen gebruik gemaakt. In de vliegtuigfabrieken, dokken en marine arsenalen wordt koortsachtig gewerkt. In het geheim worden reparaties aan talrijke oorlogsschepen der Zuidzeevloot uitgevoerd. Deze werkzaamheden worden enorm ver sneld. Op een vraag, wat er waar is van de be richten in de Japansche bladen over de be wapening der Ver. Staten in het Zuidzee- gebied, heeft de woordvoerder van het Ja pansche inlichtingenbureau geantwoord, dat men op dit punt nog niet over offi- cieele rappbrten beschikte. (D.N.B.) DE AMERIKAANSCHE BEGROOTING. De onderstaatssecretaris van het Ameri kaansche ministerie van financiën, Bell, heeft voor de commissie van het Huis van Afgevaardigden ter voorbereiding van wet ten verklaard, dat het congres minstens 3y2 milliard dollar meer zal moeten votee- ren dan oorspronkelijk op de begrooting was voorzien. De begrooting die Roosevelt in begin Januari heeft ingediend, had, zoo als men weet, betrekking op 17,8 milliard dollarDNB). TELEGRAM VAN KONING MICHAEL AAN ANTONESCU. Koning Michael heeft den leider van den staat, minister-president generaal Anto- nescu, een telegram gezonden van den vol genden inhoud: „Gij hebt u verdienstelijk gemaakt jegens het vaderland door het orde en rust te hergeven. Bij de vorming der nieuwe regeering geef ik uitdrukking aan mijn volledige bewondering en mijn ver trouwen. Leve Roemenië". (DNB). de russische defensie. De „Prawda" schrijft in een hoofdartikel dat het roode leger en de ra ode vloot hun 23sten verjaardag naderen. Het sovjet-Rus sische volk is getuige van nieuwe resultaten bij de versterking der gewapende strijd krachten der U.S.Sit. Het arbeidende volk van het land van het socialisme, aldus het blad, is trotsoh op deze gewapends strijd krachten. De brand van den tweeden im perial istisdhen wereldoorlog spreidt zich uit buiten de Russische grenzen, staten storten ineen en worden vernield. Temidden daarvan staat de sovjet-unie als een on neembaar fort. Terwijl wij, zoo gaat de „Prawda" verder, buiten den oorlog liggen, moeten wij toch aandacht schenken aan de veranderingen, die zich voordoen in de middelen en de methoden der gewapende worsteling. Het 23ste jaar van het bestaan van het roode leger en'de vloot der sovjet unie was het jaar van beslissende wijzigin gen in aard en methode van opleiding der troepen op den grondslag van de ervaring en dé eischen van de moderne oorlogvoe ring. Leven en bedrijvigheid van het roode leger benaderen zoo dicht mogelijk de wer kelijke toestanden te velde. De militaire en politieke oefening wordt opgevoerd tot een peil, dat essentieel is voor een zegevieren den oorlog onder alle omstandigheden. Ten slotte schrijft de ..Prawda". dat de 23ste verjaardag van het roode leger en de vloot der sovjet-unie zal helpen om het volk van den sovjet nog beter voor te bereiden op de mobilisatie, beter georganiseerd en nau wer aaneengesloten (Tass). zijnde Fragmenten uit het Dagboek van een Teckel, den Baas toegeblafi VH. IN het volle leven. Geen grooter genoegen kun je mij doen, Baas, dan mij mee te nemen naar den over kant. Je begrijpt mij al: ik bedoel den over kant van de rivier in onze buurt, daar waar zoo'n oude molen staat en het leven lande lijk is. Wanneer gaan wij er weer eens heen? Kijk nu niet zoo bedenkelijk: ik geef toe, dat het plezier voornamelijk voor mij ls en de last af en toe voor jou. Maar heb ben niet alle dingen hun licht- en hun schaduwzijde? De eefste maai; dat wij er heen gingen, beviel het begin mij niet erg. Want om het water over te komen moesten wij in een boot. Het was wel een breede, een soort tobbe, zoo een die de Baas een „piereme goggel" noemt, omdat hijzelf liefst in bootjes vaart, waarvan je niet begrijpt, dat ze niet telkens omvallenmaar zelfs die tobbes kun je niet vertrouwen. Er ligt er een achter het huis van onze buren; daar ben'ik al driemaal afgevallen bij het jagen op een'vogel, of een kat, of een vlieg. En ze krijgen mij er niet toe, voor mijn plezier te gaan zwemmen. Dat begrijpen de men- schen niet, maar het is ongezond vcor kort- harigen. En al was het niet ongezond, dan heb ik er nog een hekel aan. Gelukkig bleek dezè pieremegoggel te vertrouwen. Wij kwamen droog aan en met een zette ik groote oogen op en stortte mij met een juichkreet op de omgeving. Wat een oord! Daar lag een rij woonschepen met een woedenden schippershond per gangboord en een slaperige kat per loop plank. Daar lagen, aan den anderen kant van het weggetje, boerderijen en andere huizen met erven en tuinen en er bleek een heele dierenkolonie te wonen. Blijkbaar hadden zij het nogal rustig,onder elkaar en waren ze geen spektakel gewend. Dat heb ik dan in dien vroegen morgen- veranderd! Binnen vijf minuten'blaften alle honden, bliezen alle katten, kakelden alle kippen en vluchtten alle eenden. En ik was alleen nog maar drie loopplanken op- en twee tuinen doorgerend en door een heg gekropen. Daar kwam ik weer .onderuit met een eend in mijn bek. „Leg neer, Tom," zei de Baas streng, op een toon waaraan ik maar liever gehoorzaam. Ik legde,*<le -eend dus neer, ondersteboven natuurlijk. En het stomme dier lag roerloos op zijn rug me£ zijn pooten omhoqg. Het was even levend als ik, maar mijn poging om dit met een knipoog dui delijk te maken werd niet opgemerkt. Want er verscheen ineens een vroege nolitie-agent en die zei: „Deze eend is .dood". „Ik geloof, dat hij comédie speelt," ant woordde de Baas. Daarop keken wij er alle drie zwijgend naar. Tenslotte liep ik maar een eindje weg, omdat dit vervelend werd. Toen-draai-, de die eend zich met wonderlijke vlugheid om, waggelde haastig over den berm en ging luid kwakend te water. De agent schudde zijn hoofd en r.eed ver der. Ik wou meteen onder de heg door kruipen om een nieuwe te halen en te zien of die net zoo mal zou doen, maar de Baas verbood het en ik liep wel twintig meter rustig mee. Maar toen kwam er een half dozijn nieuwsgierige kippen kijken,- die na tuurlijk nog nooit een ras-teckel gezien hadden, want die honden daar.nou, dat was me een stelletje! Geen spoor van eenigen stamboom te bekennen. Er waren zeker driemaal zooveel raskenmerken als honden. Nu, ik kon die kippen daar tooh niet laten staan en dus joeg ik ze allemdal in haar nachthok. De vee ren vlogen in het rond en ik liep haast den haan omver, die trillend bleef staan om zijn figuur te redden en kraaide als een dwaas, vlak -bij mijn wap perend flapoor. „Schei uit" gromde ik. „Het is obrverdoovend! Ga ook in je slaaphok!" Maar- hij bleef koppig staan. En de hofhond blafte als een razende en rukte aan zijn ketting. Er zaten twee katten te blazen op het kippenhok. Twee ganzen namen zenuw achtig de wiebelbeenen en kwekten onder weg tegen elkaar, net alsof zij de oude tan tes van het heele gezelschap waren. Ik ging zitten om uit te lachen, maar toen kwamen er vier honden tegelijk kijken en daar heb ik een mooien ren mee gemaakt achter den Baas aan, die.al een heel eind verder was. Hij zei, dat hij ons niet alle vijf gebruiken kon, maar de anderen wilden mee. Blijktjaar had ik deze collega's toch op een idee ge bracht, want gevijven zetten wij nu ver scheidene katten na, bezochten twee wei landen en probeerden een varken in draf te krijgen. Maar het was te dik. En er kwa.ni een boerenknecht, die op ons los trok met een schop. De weg terug bleek even bevredigend en vol afwisseling en ik kwam ten slotte hij gend bii den pieremegoggel aan, waar de Baas al een poosje op mij stond té wachten. Hij leek een beetje ontstemd, maar kon toch zijn lachen niet houden, toen hij mij goed bekeken had. Mijn pooten waren zwart van den modder, mijn rug en buik waren klets nat, ik had bloed op mijn neus en een wond in een flapoor. „Maar je oogen schit teren van plezier", zei de Baas en gelijk had hij. Ik voelde ze schitteren. Helaas: iedere zaak heeft inderdaad haar licht- en haar schaduwzijde. Toen wij thuis kwamen besloot de Vrouw meteen mij te wasschen. Ik houd niet van zwemwater, maar ik haat wasohwater. De hondendok ter heeft trouwens gezegd, dat het maor tweemaal per jaar hoeft te gebeuren en ik wist zeker, dat dit al de derde was. Helaas: men protesten baatten niets en mijn ergste gebibber maakte, zooals gewoonlijk, heele- maal geen indruk. Na afloop kwam ik op een idéé, nam het stuk zeep en bracht het weg om het ergens te verstoppen. Maar de jonge Baas zag mij en nam het mij af. Hij zei, dat ik mij de moeite ook wel be sparen kon, want dat er nog meer zeep was. En zoo ben ik maar droevig gaan zitten ondrogen in 'mijn mand, want ik mocht er niet uit. omdat ik mij dan in het zand zou gaan rollen En het was er eenzaam zonder een enkele vloo om naar te happen en zon der jeuk om naar te krabbenhetgeen ten slotte een gewoonte wordt, net als het roc-ken van den Baas. Ik had weer heel wat over moeten heb ben voor mijn uitstapje. Zoo is het leven. KORFBAL. Naar wtf van den competilieleidcr van den Ncdcrlandschcn KorfbalbQnd vernemen, zijn alle wedstrijden, vastgesteld voor Zondag 2 Februari a.s., afgelast NEDERLANDSCHE HERVORMDE KERK. Drietal te Wartena: Ds. H. J. E. Caron te Deersum-Poppinga-Wier en Arnsum, ds. A. R. Scholten te Lippenhuizen-Hemerik en ds. J. Visser te Midsland. JUBILEUM DS. W. L. MULDER. Op 13 Februari a.s. hoopt ds. W. L. Mul der den dag te herdenken, waarop hij voor 25 jaar het predikambt aanvaardde. Ds. Mulder stond te Arnemuiden, Gouderak, Garderen, Benthuizen, Enter, Voorthuizen. Huizen, Hoêvelaken en vanaf 3 Jan. 1937 te Veenendaal. Plaatst Uw advertenties In hei het dagolarl met verre weg de grootste public) teitswaard® in en om de Sleutelstad. Advertenties wordeD zonder eenige prijsverhooging door onze plaatse lijke agenten aangenomen. Dit geldl ook voor onze .«Kleine Advertenties' „Heusch mevrouw, alle heeren zullen zeggen, dat die japon U uitstekend staat. GEBOREN: Petrus Cornelis, Z. van P. F Breedeveld en E, v. Wensveen Wilheimina Christina, D. van A*. v. d. Vos en C. M. Thelen Johannes Wil helmus Nicolaas. Z. van J W. N. v. Heel en C. J. Witteman Rudolf Frans, Z. van C. H. van Toorn en A. C. de Fouw Adolf, Z. v. C. Peter en A M. Koning Hendrikus Adrianus, Z. van N. J. Koet en J. C. Pronk Sara Christina, D. van A. Frankhuizen en S. Flandrijn Maria Geertrulda, D. van A. Collee en H. Egglnk Pieter, Z. van J. v. d. Kwaak en F. G. de Mooij Cornelis Christiaan, Z. van C. K. F. v Vene tin en A Bulk Judith, D. van E. Kroone en Rï- G. Fokker Jan, Z. van J. v d. Burgh on M. W. Teske. ONDERTROUWD: N Heertjes jm. 30 j. en S. Riemens Jd. 23 j. C. Brussee jm 24 j. en C. v. Rijn jd. 23 J. GETROUWD: Gehuwd: J. F. Fukken jm. en A. L. v d. Zanden jd. C. M. Dolle jm. en J M. Atteveld jd. J. C. Driessen jm. en H. H. M. v d. Krogt jd. J. Riethoven jm. en J. M. Pet jd J. de la Bije jm. en J. Roos jd. J. Heemskerk jm en C. BeU jd. OVERLEDEN: A. J. M. Speel. Vr 83 j. J Labordus, hsvr. van J. S. Blom 84 j. W. Verduijn, hsvr. van C Hijkoop 32 j. J. H. Th. Terheyden, Zn. 1 j. F. C. A. M. van Pelt, Zn. 9 maanden J. M. v. Vondelen, Wedn 75 j. E. v d. Hoeven, wed. van P. J. D. Stroebei 77 J. AMSTERDAM, 30 Januari. Het feit, dat de nieuwe 4'/i staatsleening met succes is bekroond, maakte op de ef fectenbeurs een goeden indruk. Nu de iee- ning is geslaagd, zijn de stortingsbewijzen van zelfsprekend waardeloos geworden. In de obllgatiën uit deze nieuwe leening mocht heden nog geen handel worden ge dreven. Overigens was men op de beurs niet pes simistisch gestemd Inzake het koersverloop der stukken in de naaste toekomst en de meening werd uitgesproken, dat de leening vrü sterk overteekend was. Afgewacht zou natuurlijk moeten worden of deze opvatting in overeenstemming met de werkelijkheid was. Intusschen waren in verband met een en ander de Nederlandsrdie Staatspapieren goed gedisponeerd. De affaire was echter minimaal en zelfs in de gestaffelde leening was maar weinig te doen hetgeen niet kon beletten dat de koers vergeleken met gisteren, wat hooger kwam te liggen. Overigens kwamen er geen mutaties van beteekenis voor. Voor ge meentelijke en provinciale obligatlën be stond op kleine schaal eenige vraag en de stemming voor de effecten was goed prijs houdend. Voor pandbrieven bestond geen animo. De omzetten op de locale aandeelenmarkt waren klein. Reeds gisteren was er weinig te doen, maar het scheen wel alsof de af faire heden zelfs nog iets was ingekrom pen. Er bestond geen bepaalde stemming. De koersen waren weinig of niet veranderd en onder beurstijd werden slechts zeer kleine schommelingen meegemaakt. Voor Olies was de belangstelling niet groot. Bij de opening werd gehandeld op het peil van den vorigen slotkoers en na dien werden maar kleipe fluctuaties mee gemaakt. Voor Tabakken bestond een vaste stemming. We] gaf dit geen aanleiding tot drukke affaire, maar de Sumatra-aandee- len werden over de geheele linie hooger genoteerd. Zulks in verband met de mededeeling van de Arendsburg Tabak Maatschappij, dat binnenkort een interim dividend van 5"/» betaalbaar zal worden gesteld. De Rubber- markt was stil. Amsterdam Rubbers waren viijwel onveranderd. Incourante soorten waren verwaarloosd. De handel in Suiker- fondsen was zeer gering. Van HVA's veranderden slechts enkele stukken van eigenaar. De Scheepvaartru briek was kalm, prijshoudend. De toonaan gevende aandeelen werden tegen ongeveer de vorige prijzen afgedaan. Industrleelen trokken weinig attentie. De koersen waren weinig gewijzigd. Aku's bleven tijdens de beurstijd beneden den parikoers. De kleine Inzinking op de beurs te New-York maakte niet veel impressie. Op de Ameriicaansche afdeeling ging maar zeer weinig om. Hier en daar waren de koersen fets lagèr, maar naar verhouding van de daling in Wallstreet vielen de no teeringen mee. Prolongatie 2 3/4 pOt. t OFFICIEELE VALUTAKOERSEN DER NEDERLANDSCHE BANK. Valuta's (schriftelijke en tel transacties). New-York 1.88 3/16—1.88 9/16. Berlijn 75.28—75.43. Brussel 30.11—30.17. Helsinki 3.81—3.82. Stockholm 44.8144.90, Zürloh 43.6343.71. Bankpapier. Berlijn 75.19—75.34. New-York 1.86'/»— 1.901/4. Brussel 30.08—30.20 Stockholm 44.76—44.94. Zürlch 43.59—43.75. Op het bord voor de algemeene mededee- lingen in de beurszaal werd door de Veree- niging voor den Effectenhandel heden de volgende mededeeling gedaan: In aansluiting aan haar mededeeling van 25 Januari j.l. deelt de Vereenlglng voorden Effectenhandel in opdracht van den secre taris-generaal van het departement van Financiën mede, dat de handel in en het overdragen van obligatlën der 4% Staats leening 1941 verboden blijft, totdat de offl- cieele toewijzing bekend zal zijn. BOSKOOP, 29 Jan. Coöp. ver. „De Bosk. Vel ling". Prunus-triloba 1ste soort 42—51 ct.; idem 2de soort 18—24 ct.; Mahonieblad 11 ct.; Serin- genbloemen 2955 ct.; Cerasus Rosea (slerkers) 1,102,20 ct.; Idem Hisakura 3142 ct., alles p. bos van 10 stuks. GOUDA. 30 Jan. Ter veemarkt aangevoerd ln totaal 753 stuks, waarvan 145 magere varkens, prijzen f.25—40 per stuk; 243 biggen, f. 16—20; 304 runderen en 59 nuchtere kalveren, overge nomen door V.H.C.; 2 bokken en gelten. f. 10— 20; handel matig. - Aangevoerd 2000 eieren, re- geeringspr ijzen; handel vlug. Coöp. Zuid-Holl. Eiervelllng Aangevoerd 81.000 kipeleren, regeerlngsprljzen. HONSELERSDIJK, 29 Jan. Centr. Westland- sche bloemenveiling Anjers 4.30—11.30; Calla 14 —24; Amerüly 8—12; wit 19; Hyacinthen 4,20- 4.70 per 100; Plumosa 26—46; Sprengerie 16—24; Freesia 14—28; geel 16—43; blauw 25—34; Cop land 23—28; rose 25—38; Bartigon 51; Pit 41— 52; Le Notre 57: Victolre 29—54; .Albino 38—53; Gele Prins 18—28 per bos; Azalea 25—1,20; Pri mula 9—16 per pot. RIJNSBURG, 28 Januari, Groentenveüing - Groene kool i. 3—4,80; gele kool f.4.80; roode kool f.6; boerenkool f.1—2,50; knolrapen f2,30 —3.50; Witlof f.8—15 per 100 KG.; kroten 65 ct.; uien f. 0.901; waschpeen f. 1,602,10 per kist. RIJNSBURG, 28 Januari. Bloemenveiling - Tulpen: Goudvink 32—36; Gele Prins 24—28; Yellow 18—22; Copland rose 24—26; Moore 14— 17; Sonja 18—20; Couronne d'Or 22—26; La Reine 14—18; Witte Valk 20—24; Albino 46—60; De Wet 34-42; Electra 40—44; Van der Hoeff 38—43,

Leidsch Dagblad | 1941 | | pagina 3