i FORMAMINT BINNENLAND LEIDSCH DAGBUD - Tweede Blad Haandag 27 Januari 1941 De zaak-Korthuis voor ambtenaren-gerecht het Mr. Dubois over de waartievermeerderingsbeiasling De distributie De heer W. Wijk overleden De pleidooien AGENDA Winterhulp Nederland voordracht voor de notarieele vereeniging. Voor de Notarieele Vereeniging werd Za terdag te Amsterdam een voordracht ge houden door mr. H. F. R. Dubois, admini strateur bij het departement van financiën, over de onlangs in werking getreden waar- devenneerderingsbelasting. Spreker wees er allereerst op, dat men hij het heffen van belastingen niet alleen diende te letten op het financieel voordeel van de schatkist, doch ook op economische en sociale gevolgen. Dit was gedaan b.v. bij de loonbelasting door grooten invloed toe te kennen aan het aantal kinderen van den belastingplichtige. De waardevermeerde- ringsgelasting had mede ten doel, de prijs stijging van onroerend goed tegen te gaan. Deze belasting wordt niet geheven bij elke waardestijging, maar alleen bij die welke blijkt bij den overgang van het goed en dan nog alleen indien de overgang plaatsheeft door een overschrijving ten hypojheekkan- tore. Een overgang bij erfenis of legaat valt hierbuiten. In verband hiermede wordt ter bepaling van de winst naar sprekers oordeel de verkrijging door den erflater beschouwd als die door den erfgenaam. Indien echter bij scheiding van de nalaten schap aan een der erfgenamen het ge- lieele goed wordt toebedeeld, wordt dat gene wat hij meer ontvangt dan zijn erf deel, geacht aan hém te zijn overgedragen. Spreker licht een en ander met voorbeelden toe. Voorts wordt er op gewezen, dat bij het vergelijken van de waarden waarvoor is verkregen en waarvoor is afgestaan, gelet moet worden op de tegenprestatie in den zin van de registratiewet. Dit brengt eener- zijds ten voordeele van den belastingplich tige mede dat geen afschrijving wegens slij tage, enz. pfaats vindt van de aankoop- waarde. maar anderzijds te zijnen na- deele dat geen rekening mag worden ge houden met verdere kosten, die hij ge maakt heeft, zooals makelaarsprovisie. Alleen voor kosten wegens opbouw en afbraak geeft het besluit een bijzondere regeling Spreker wijst op de bevoegdheid van den secretaris-generaal van het departement van financiën om in sommige gevallen ten voordeele van de belastingplichtigen van de bepalingen van het besluit.af te wijken en vermeldt eenige gevallen, waarin zulks is geschied en waardoor vooral bezwaren van practischen aard zijn weggenomen. Na een debat, waarin anderen hun mee ning over deze belasting uiteen zetten, wer den nog van vele zijden vragen uit deprac- tijk gesteld. Notaris mr. A. G. Lubbers uit Amsterdam was van meening, dat de wet het aantal verkoopingen zal drukken, maar de prijzen zullen niet worden gedrukt. Het aanbod zal minder worden, maar de vraag naar on roerend goed zal stijgen. Volgens de wet van vraag en aanbod zullen dus de prijzen hooger worden. Mr. Dubois antwoordde dat verkrijgingen krachtens legaat en erfenis volgens het systeem van de wet niet onder deze wet vallen. Bij de schenking geven de woorden van de wet reden tot twijfel. Doch de geest van de wet is naar sprekers oordeel aldus, dat ook schenking niet onder deze wet valt. Betreffende ruil is nog geen besluit geno men. Het is dubieus of ruil onder deze "wet valt. -Compensatie bij verkoop van twee huizen is mogelijk, indien beide huizen voor één som worden verkocht. Moeilijker wordt het wanneer de verkoopen na elkaar plaats hebben bij twee acten. Een definitief ant woord over het al of niet geoorloofd zijn van compensatie kan inleider niet geven. Wel komt hem de compensatie billijk voor Uitgifte van onroerend goed in erfpacht valt onder de wet evenals inbreng van on roerend goed in een firma door een der fir manten. Bij een veiling moet ter berekening van het volgens deze wet te betalen bedrag het registratiebedrag als grondslag worden aangenomen. Ook inleider acht het proble matiek of de prijsstijging door de wet wordt toegestaan. Na het levendige debat sprak de voorzit ter, notaris Bonga, een woord van dank tot mr. Dubois. CONTROLE OP RADIOTOESTELLEN. Uitsluitend door P.T.T.-ambtenaren. Van bevoegde zijde vestigt men er onze aandacht op, dat de controle, welke in ver hand met de betaling der luisterbijdrage, op de 'bezitters van radio-ontvangtoestellen zal worden uitgeoefend, uitsluitend zal ge schieden door P.T.T.-ambtenaren. Deze ambtenaren zijn in het bezit van een P.T.T.-legiitimatiebewijsdat op verlangen moet worden getoond. Men vrage dais bij controlebezoek naar legitimatie. VERBOND VAN NEDERLANDSCHE JOURNALISTEN. Oprichtingsvergadering gewestelijken' kring 's-Gravenhage. In een der zalen van café Bagatelle te 's-Gravenhage heeft Zaterdagmiddag een druk bezochte oprichtingsvergadering plaats gehad van den gewestelijken kring 's-Gra venhage van het Verbond van Nederland- sche journalisten. Drs. W Goedhuys, plaatsvervangend voorzitter van het Verbond sprak een ope- ningswood en zette in het kort de werk wijze van den gewestelijken kring 's-Gra- venhage uiteen. Hij wees voorts op de taak van den journalist in de toekomst, welke meer dan in het verleden de behartiging van de volksgemeenschap zal betreffen. Drs Goedhuys installeerde ten slotte den heer L M H. Thiissen als leider van den gewestelijken kring. De heer Thijssen nam vervolgens het presidium der vergadering over met een korte toespraak, waarin hij het doel van de nieuwe organisatie der Nederlandsche journalisten uiteenzette. Aan het einde van deze oprichtingsbijeen komst was er gelegenheid tot het stellen van vragen. bon voor peulvruchten. Gedurende het tijdvak van Maandag 27 Januari tot en met Zondag 16 Februari a.s. geeft de met „102" genummerde bon van het algemeen distributiebonboekje rechtop het koopen van Va kg. peulvi*uchten. In ver band hiermede wordt er de aandacht op ge vestigd dat de Nederlandsche inkoopcentrale voor akkerbouwproducten behalve erwten, ditmaal ook bruine boonen, witte boonen en capucijners ter beschikking van den handel heeft kunnen stellen. De detaillisten hebben derhalve met de reeds aan hen uit gereikte toewijzingen behalve erwten ook boonen en capucijners van de grossiers kunnen betrekken, of zullen dit, voor zoo ver zij de toewijzingen nog in hun bezit hebben alsnog kunnen doen. Het publiek zal dus met de thans aangewezen bon 102 behalve erwten ook boonen en capucijners voor zoover voorradig, kunnen koopen. oud-president van „ons belang." In den ouderdom van 76 jaar is te Amersfoort overleden de heer W. Wijk, oud-president van de vereeniging van on derofficieren „Ons Belang", oudlid van de Tweede Kamer, ridder in de orde van Oranje Nasau en van de kroonorde van België. De overledene heeft bijna veertig jaar gewerkt voor de belangen van de onderof ficieren van het voormalige Nederlandsche leger en was op het terrein van de onder officierenorganisatie een zeer bekende fi guur. Ook was hij oprichter van de diver se instellingen, welke door deze vereeni ging worden geëxploiteerd. De begrafenis zal plaats hebben op Woensdag 29 Januari te 2.15 uur op de be graafplaats „Rusthof" te Amersfoort. mussert bij göbbels. Het D.N.B. meldit uit Berlijn: Minister dr. Göbbels heeft den leider van de nationaal-socialistische beweging in Ne derland, ir. Mussert, voor een vrij langdu rig onderhoud ontvangen. mgr. j. h. m. biermans overleden. Te Zevenaar is in den leeftijd van 69 jaar in het ziekenhuis overleden mgr. J. H. M. Biermans, oud-apostolisch vicaris van den boven-Nijl en oud-algemeen overste van de St. Josefcongregatie voor vreemde missiën van Mill Hill, indertijd gesticht door mgr. Vaughan Mgr. Biermans werd in 1871 te Wester hoven in Noord-Brabant geboren en ont ving in 1896 de priesterwijding uit de han den van kardinaal Vaughan. In datzelfde jaar vertrok hij naar de missie Oeganda. Toen mgr. Hanlon in 1911naar Europa vertrok, werd mgr. Biermans diens opvol gen als apostolisch vicaris van het gebied van den boven-Nijl. dat ongeveer 3 millioen christenen telde. In 1924 werd hij tot alge meen overste van de congregatie van Mill Hill gekozen, welke functie hij in 1934 we gens ziekte moest neerleggen. Vervolgens nam hij zijn intrek in het rusthuis der con gregatie te Arnhem. burgemeester van best overleden. In den ouderdom van 59 jaar, Ls plotse ling te zijnen huize overleden de heer P. J. C. Strik, die gedurende een twaalftal jaren het burgemeestersambt te Best (N. Br.) heeft vervuld. nederlandsche missionarissen vrijgelaten. Het D.N.B. meldt uit Tsjoengking: Vol gens een telegram van bisschop Budden- brock van de Duitsohe katholieke missie in Lantsjau zijn drie Duitsche en twee Ne derlandsche missionarissen, die sinds den zomer van 190 te Oeroemtsji, de hoofd stad van de provincie Sinkiang (Chineesch Turkestan) gevangen zaten, na hun vrijla- lating in goeden welstand te Lantsjau te ruggekeerd. De namen van de beide Nederlanders zijn Hendrik Mötter en Piet van Oirschot. De Duitschers heeten Ferdinand Loy, Philipp Moritz en Georg Hilbrenner. Allen maken deel uit van de Societas Verbi Divini. 6554 Neem op het eerste teeken van verkoudheid FORMAMINT, het beschermt U en Uwe huisgenooten tegen dreigend besmettingsgevaar DE KEEIONTSMETTENDE TABLETTEN (Ingez Med.) nederlandsche vereeniging van rechtskundige adviseurs. De Nea Vereeniging van rechtskundige adviseurs hield Zaterdag haar algemeene ledenvergadering te Utrecht, welke gepre sideerd werd door den heer A. D. Honing uit Haarlem. De secretaris, de heer Th. J. van der Heij den uit Leiden, vermeldde in zijn jaarver slag, dat gedurende 1940 geen noemens waardige aanval op het zaakwaarnemers- beroep werd ondernomen. Integendeel werd zelfs in den boezem van de Advocaten-Ver- eeniging het bestaansrecht van den rechts kundigen adviseur in woord en geschrift openlijk erkend en verdedigd. In weerwil van het noodgedwongen uittreden van ge rechtedeurwaarders uit de vereeniging bleef het leden-aantal vrijwel gehandhaafd: ook de groote Nederlandsche incasso-bureaux zijn thans bij de vereeniging aangesloten.' Met algemeene stemmen werd de heer A. D. Honing als voorzitter herkozen. Ook het aftredende bestuurslid, de heer A. de Vries uit Amsterdam werd herkozen, ter wijl in een bestuursvacature werd voorzien door de benoeming van den heer J. Driels- ma uit Nijmegen. De heer L. B. Spanjer uit Amsterdam sprak een afscheidswoord tot de scheidende bestuursleden de heeren J. Koops uit Sche- veningen en J. N. N. Cramer uit Arnhem. Hij sprak, mede namens de commissie van redactie van het vereenigingsorgaan „De Rechtskundige Adviseur" waardeering uit voor den velen arbeid, die beiden geduren de jaren in het belang der vereeniging ver richtten. stichting noord -nederland - vlaanderen. De stichting Noord-Nederand-Vlaanderen heeft Zaterdagmiddag haar zevende alge meene en drukbezochte ledenvergade ring te 's-Gravenhage gehouden onder voor zitterschap van den heer K. Waternaux, die in een inleidend woord na hartelijke boorden van welkom, gesproken door prof. dr. K. Heynderickx als voorzitter van de Haagsche afdeeling verschillende facto ren noemde, waardoor het verband tusschen Noord-Nederland en Vlaanderen in den laateten tijd sterker is geworden. Het aantal leden der stichting heeft de duizend thans overschreden. De heer Aug. Heyting bracht als zijn overtuiging naar voren, dat de Noord-Ne- derlandsche cultuur in Vlaanderen veel te weinig bekendheid genoot. Spreker klaagde over de onverschilligheid, welke de over- groote meerdertieid der Nederlandschepers ten deze nog aan den dag legt. De heer Waternaux sprak over,„Dietsche vraagstukken in dezen tijd in Vlaanderen en in Nederland". Met betrekking tot de „Dieteche tijdin gen" werd op ruimere bekendmakipg aan gedrongen, evenals op de uitgifte van vlug schriften van groot-Nederlandsche strek king. Na afloop van de ledenvergadering werd een gemeenschappelijke maaltijd genuttigd pas op uw distributiebescheiden. Zooals reeds eerder werd bekend gemaakt zullen in het algemeen verloren geraakte distributiebescheiden niet meer vervangen kunnen worden door nieuwe exemplaren. Het publiek zal dus in verband hiermede de grootst mogelijke zorgvüldigheid met de verschillende distributiekaarten en bonnen dienen te betrachten. Aangezien van alle distributiekaarten, met uitzondering van de textielkaarten, los se bonnen gebruikt mogen worden, wordt in het belang van het publiek aanbevolen bij het doen van inkoopen slechts die losse bonnen mede te nemen, welke daarbij be- noodigd zijn. De mogelijkheid van verliezen van geheele kaarten zal daarmee uitgeslo ten zijn. Het Ambtenarengerecht te Den Haag zette Zaterdagmorgen de behandeling voort van de zaak-Korthuis, den vroegeren directeur van de Algemeene Landsdrukkerij. De raadsman van klager, mr. Drossaart Bentfort, betoogde, dat de heer Korthuis altijd tot volle tevredenheid van allen zijn functie heeft uitgeoefend. Hierop wijst wel het feit, dat hem in 1937 boven zijn salaris een persoonlijke toelage van f.500.per jaar werd toegekend, en in April 1939 een gratificatie van f500.—. Hierop leest plei ter eenige passages voor uit Kamerstukken, waaruit blijkt dat reeds eenige jaren hier in tot uitdrukking kwam de vrees van de particuliere drukkers voor de Landsdrukke rij. Vervolgens leest spreker eenige aanval len van het blad „Graficus" op klager voor. alsmede uitingen van een Kamerlid en het liberale weekblad, waarbij de heer Korthuis werd voorgesteld als iemand met sympa thieën voor een bepaalde politieke richting. Volgens pleiter hebben deze twee stroomin gen zich vereenigd en samen zijn zij tegen klager opgetreden. Door den minister werd in Juni 1938 voor geschreven, dat voor het aanknoopen van onderhandelingen voor aankoop van ma chines een machtiging van den minister noodig was. Klager protesteerde hiertegen onmiddellijk, daar zulk een toestand on houdbaar was en in strijd was niet een commercieel beheer. Voorts wijst pleiter op de uitstekende re putatie van de landsdrukkerij onder klager, waarvan vele bezoeken van binnen- en bui- tenlandsche collega's getuigen. Dan komt spr. aan het aankoopen van verschillende machines. Hij betoogt dat al tijd is gekocht onder voorbehoud van de goedkeuring van den minister. Ten aanzien van den aankoop der vouwmachine voor den order zegt hij, dat deze moet worden gezien in het licht der omstandigheden. De Landsdrukkerij was overbelast en de order had groote haast. Teulings was de eenige, die de spoedorder kon uitvoeren, indien hij een vouwmachine had, waarom de machi ne werd aangekocht, en de prijs op de nota's zou worden gezet. Pleiter meent, dat, indien klager zijn bevoegdheden te buiten is ge gaan, hij een beroep mag doen op de om standigheden. Hoofdzaak was dat de order op tij5 gereed was, daar de distributie hier van afhing. Spr. behandelt dan nog eenige gevallen van aanschaffing, waarbij hij verschillende bewijzen aanvoert voor de bewering, dat al leen gekocht was onder voorbehoud van- goedkeuring door den minister. Wat de offset-pers betreft, deze werd door klager gewenscht voor een economischer exploitatie der Landsdrukkerij. Bij de on derhandelingen werd in de correspondentie echter herhaaldelijk gezegd: „na verkregen goedkeuring van den minister". Door een brief van den minister werd klager in de waan gebracht, dat de aanschaffing zou worden goedgekeurd, waarna hij verschil lende maatregelen nam. Ook hier is hij zijn bevoegdheden niet te buiten gegaan. Wat de uitvoering van verschillende werk zaamheden betreft, kan worden gezegd dat deze geschiedden met het oog op den goe den gang van zaken in het bedrijf. Het werk van de Landsdrukkerij, dat werd opgedragen aan klagers vader, was ver be neden het bedrag dat hiervoor was toege staan. Het werk van den gezondheidsraad, dat hiernaast staat, was van f. 15.000.per jaar teruggeloopen tot circa f.5000.—. Be langen had klager niet in deze drukkerij. Ook ten aanzien van andere punten zegt pleiter, dat klager nimmer is tekort gescho ten-en nimmer zijn bevoegdheden heeft overschreden. Hij was er steeds op uit, en dit lukte hem steeds, zoo goedkoop mogelijk aan te koopen of te doen werken, waarbij hij zeker in het belang van het rijk han delde. Pleiter concludeerde dat het ontslag niet met redenen is omkleed en verwees naar de bekende kwestie van den nieuwbouw voor de artillerie-inrichtingen, in welke kwestie niemand ontslagen werd, doch die zooveel ernstiger was. Pleiter meent, dat, indien klager zou moeten worden bestraft, deze straf veel te zwaar is, doch eerder zou moe ten worden bestraft door inhouding van de boven zijn salaris toegekende toelage van f.500.—, subsidiair vraagt klager toeken ning van een wachtgeld. De vertegenwoordiger van het departe ment van binnenlandsche zaken. mr. G. J. Scholten, zette in zijn pleidooi uiteen, dat het hier betreft een verzet tegen een eervol ontslag. Men kan hier dus niet spreken van een straf in den zin van het ambtenaren reglement. Hij wees er op, dat het voeren van onder handelingen en het sluiten van contracten op proef, ging buiten de bevoegdheid van den klager. Hierbij komt nog, dat de ver- koopers in de meening verkeerden, dat de verkoopen bindend waren. Ten aanzien van de order aan drukkerij Teulings meent spreker, dat hier we) dege lijk de bedoeling voorzat om den heer Teu lings gunstig te stemmen voor de plannen van klager. De wijze waarop de aanschaf fing vouwmachine in dezen order werd ver werkt, gaat om buiten alle voorschriften ten aanzien van aanschaffing van machines voor de Landsdrukkerij. Een beroep op de oorlogsomstandigheden gaat hier niet op. daar Roclants dezen order even goed, en goedkooper had kunnen uitvoeren. Derge lijke handelingen zijn een symotoom van de mentaliteit, welke aanleiding werd voor het ongevraagd eervol ontelag. Vervolgens behandelt pleiter de verscnil- lende aanschaffingen, waarbij hij verklaart, dat de directeur bij de onderhandelingen zijn bevoegdheden verre overschreed Een vergelijking met het geval van den nieuw bouw voor de artillerie-inrichtingen gaat niet op, daar in dat geval alles geschiedde onder goedkeuring van den minister, zoodat de ambtenaren „gedekt" waren en er dan ook geen ontslagen zijn gegeven. Bij het verleenen van drukwerkorders aan den heer Korthuis Sr. heeft klager zijn bevoegdheden overschreden. Volgens pl.'s meening had niet meer dan f. 3000.per jaar mogen worden gegeven, daar de post van den Gezondheidsraad ad f. 15.000. apart werd genoemd als inbegrepen in het totaalbedrag van f. 18.000.Dat de post van den Gezondheidsraad ver onder de f. 15.000.bleef, doet, volgens pleiter, hier aan niets af. De commissie van toezicht heeft veel werk verzet in het belang van de Landsdrukkerij. Op de samenstelling der commissie is cri- tiek uitgeoefend, doch de eenige manier om deskundigen hierin te krijgen was er par ticuliere drukkers in op te nemen. De kren kende uitlatingen van klager over de com missie zijn dan ook te laken. Klager zegt door het ontslaan van negen huisvaders invloed willen uitoefenen op den minister, teneinde een voor zijn plannen gunstige beslissing te verkrijgen. Aan het eind van zijn pleidoo. betoogde pleiter, aan de hand van art. 98 van het ambtenarenreglement, dat het ontslag ten rechte is gegeven, daar klager niet kon worden gehandhaafd als directeur van de .ndsdrukkerij. Na re- en dupliek wordt de uitspraak vastgesteld op Zaterdag 15 Februari a.s. Dinsdag. Jeruël: Bijbelbespreking te 7^4 uur n.m. Morschweg 59: Stadsevangelisatie te 7uur nam. Donderdag. Stadszaal: Ned. Volkstooneel. „Het Biecht geheim". 8 uur nam. Zaterdag. Volkshuis: Lezing H. C. Verkruysen over „Kunst". 3 1/4 uur nam. BIOSCOPEN t 18 Jaar; 14 Jaar; g alle leeftijden. Luxor-theater, Stationsweg: ,.De postmeester" t. Dagelijks nam 2 en 8 uur. 's Zondags 2—7 uur doorl voorstelling Lido-theater, Steenstraat 39: „Cupido-- in de benzine" Dagelijks 7H uui nam.; s Zondags te 2, 4.30 en u Woensd en Zaterd matinée 2.30 u. Trianon-theater, Bieestraat: „Liefde op ski's" Dagelijks 2 en 8 u. 's Zondags van 2—6.30 uur doorl voorstelling Casino-Theater, Hoogewoerd 48: „Een zekere meneer Gran" Dagelijks 8 uur; Zaterdags ook 2V> uur. Zondags te 2, 4% en 8 uur. Rex-Theater, Haarlemmerstraat: „De spion" t. Dagelijks 2 en 8 uur nam.; 's Zondags vah 2—6,30 uur doorl. voorstelling Nova-Theater ("Katwijk a. Zee): 7H uur nam. 'sZondags gesloten, „Manette". De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 18 Jan. 20 uur tot Zaterdag 25 Januari 8 uur waargenomen door de Apotheek Duyster, Nieuwe R(jn 18. Tel. 20523. Te Oegstgeest: de Oegstgeester Apotheek, Wilhelminapark 8. Tel. 26274. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 25 Januari 20 uur tot Zaterdag 1 Februari 8 uur waargenomen door,de apotheek Kok, Rapen burg 9, tel. 24807 en de apotheek „Tot Hulp der Menschheid", Hooigracht 48, Tel. 21060. Te Oegstgeest wordt deze dienst waargeno men door de Oegstgeestsche Apotheek, Wilhel minapark 8, tel. 26274. J luchttemperatuur. "1 Laagste temperatuur: —4 gr. C. (25 gr. F.). 9 uur voorm.: —3 gr. C. (27 gr. F.). Gironummer ran de W. B. N. 5553. De Bank van de W. H. N. Is Kasvereeniglng N.V. Amster dam, Postgironnmmer 8 7 7. Stort op 5553 oi 877. Ge brengt geluk In veler leven. 6117 (Ingez Med.) VOOR DINSDAG 28 JANUARL Hilversum I, 415 M. Nederlandsch Pro gramma. KRO 8.00 Wij beginnen den dag 8.30 Nieuwsberichten ANP. 8.45 Gram.muziek 9.30 Concertgebouw-orkest en Yvonne Georgi ballet (opn.) 10.15 Nederlandsch solistenpro gramma (opn.) 10.45 Gram.muziek 11.15 Rotterdamsch Philharmonisch orkest (opn.) 11,30 Godsdienstig halfuurtje 12.00 Gram. muziek 12.15 Gerard Lebon en zijn orkest 12.45 Nieuws- en economische berichten ANP. 1.00 Gram.muziek 1.15 Vervolg van 12.15 1.45 Gram.muziek 2.00 Voor de vrouw 3.00 Gram.muziek 3.30 Zang met pianobege leiding (3.403.50 Gram.muziek) 4.00 KRO- orkest 'opn.) 4.30 Cyclus „De betrekkingen met het Nederlandsche muziekleven van groote figuren uit. de Muziekgeschiedenis" 4.45 Pla novoordracht 5.15 Nieuws- economische- err beursberichten ANP. 5.30 RVU,: Cyclus „Wat leert ons de ontwikkelingsgang der dieren om trent het leven op 'onze aarde en het levens vraagstuk?" 6.00 KRO-Symphonie-orkest 6.45 „Waarom Germaansch?" lezing 7.00 Vra gen van den dag ANP. 7.15 Rococo-ootet (opn.) 7 30 Berichten (Engelsch) 7.45 Gram.muziek 8.00 Nieuwsber ANP. 8.15 Reportage 8.30 Berichten (Engelsch) 8,45 KRO-Symphonie-orkest en soliste 9.30 Gra- mofoonmuziek 9.40 Wij sluiten den dag 9.45 Engelsche berichten ANP. 10.00 Nieuws berichten ANP. en sluiting. Hilversum II, 301,5 M. AVRO 8.00 Gram - muziek '8.3Q8.45 Nieuwsber. ANP.) 9.00 Orgelspel 9.20 Gram.muziek 10.00 Morgen wijding 10.15 Gram.muziek 10.25 Voor de vrouw 10.30 Omroeporkest (11.0011.20 Huis houdelijke wenken) 12.00 Berichten, event. Grammuziek 12.15 Omroeporkest 12.30 Grammuziek 12.45 Nieuws- én economische berichten ANP. 1.00 AVRO-Amusementsor kest én solist <1.25—1.35 Cyclus „Groote Ne derlanders") 2.00 Gram.muziek 2.15 Phil harmonisch kwartet 3.00 Reportage 3,15 Cabaretprogramma 4.30 Ensemble Pali 5.00 VPRO: Jeugduitzending 5.15 Nieuws-, economische en beursber* ANP 5.30 AVRO- Aeolian-orkest en soliste 6.15 Zang met pia nobegeleiding en een inleiding 6.45 „Waarom Germaansch?" lezing 7.00—7.15 Vragen van den dag ANP. en sluiting. GEM. RA ril O DISTRIBUTIEBEDRIJF. Dinsdag 28 Januari. Ie Programma 8.00—22.15 KRO 22.15— 24.00 Duitsch Programma. 2e Programma 8.00—17.00 AVRO 17.00— 17 15 VPRO 17.15—19.15 AVRO 19.15—22.15 AVRO 'Uitsluitend voor Radio Centrales) 22.45—23.00 VPRO (uitsluitend voor Radio Cen trales) 23.00—24.00 Duitsch Programma. 3e Programma 7.0024.00 Duitsch Pro gramma. 4e Programma 7.0024.00 Duitsch Pro gramma. 1—2

Leidsch Dagblad | 1941 | | pagina 6