1EIDSCH DAGBLAD - Tweede B'ad Donderdag 16 Januari 1941 RECHTZAKEN Zitting van het Duifsche iandsgerecht te Almelo 66 man in een autobus De Pers zegt s SPORT Reizen en avonturen van Mijnheer Prikkeheen Vreemde woorden vervangen door Nederlandsche Afdeeling Leiden van den N. V. B. Wisselbeker-wedstrijd van de Leidsche Politie Sport-Vereeniging Alice Marble als beroepsspeelster Het Dultsche Iandsgerecht heeft te Ahnelo rlttlng gehouden Een Enschedesche caféhouder werd er van beschuldigd naar den Engelschen ra diozender te hebben geluisterd en hierover te hebben gesproken, HIJ gaf toe drie of vier keer te hebben geluisterd en dit ln gesprekken te hebben doen uitkomen. Rekening houdend met het feit, dat be klaagde heeft bekend en dat hij niet heeft gehandeld uit Dultsch-vljandige overwe gingen eischte de officier van justitie vijf maanden gevangenisstraf met aftrek van voorarrest. Het vonnis luidde vijf maanden gevange nisstraf met aftrek van voorarrest en beta ling van de kosten van het proces. Vervolgens stond er een inwoner uit Hel- lenudoom terecht wegens het niet inleve ren van een Jachtgeweer. Uit het verhoor bleek, dat beklaagde het wapen reeds 20 jaar in Bin bezit had. Sedert 1931 heeft hij het niet meer gebruikt. Verdachte ver klaarde het wapen niet te hebben ingele verd uit vrees voor de politie, aangezien hij geen vergunning voor het bezit van een vuurwapen meer had. De elsch luidde acht maanden gevange nisstraf. De rechter veroordeelde beklaag de tot zes maanden gevangenisstraf met altrek van voorarrest en betaling van de kosten van het proces. Tevens gelasttte hU het in beslag nemen van het wapen. Ten slotte stonden twee Jongelieden te recht, die te Ommen voor Duitschland en den Führer beleedlgende liedjes hebben ge zongen. De officier van Justitie verklaarde reke ning er mede te willen houden, dat de jon gelieden onder invloed van sterken drank hebben gehandeld. De elsch luidde vijf maanden gevangenis met aftrek van voor arrest. Het vonnis luidde vier maanden gevan genisstraf met aftrek van voorarrest en betaling van de kosten van het proces. ER WAS PLAATS VOOR 34. Een Utrechtsch bus-chauffeur heeft voor den kantonrechter te Utrecht terecht ge staan daar hij de veiligheid van het ver keer in gevaar zou hebben gebracht door rijden met een overbelaste autobus. In de maand December is hU aangehouden op den Amsterdamschen straatweg en toen ver baliseert, omdat het naar de meening van den agent van politie toch werkelijk te erg WDe chauffeur gaf toe. dat hij volgens de oorspronkelijke voorschriften met die bus slechts 34 passagiers mocht vervoeren. Daarentegen bevatte de auto op dat mo ment naar zijn schatting ongeveer 55 pas sagiers. Op een vraag van den kantonrech ter antwoordde hij, dat twee menschen rechts van hem stonden, en hij had dan ook nog voldoend uitzicht naar links en naar rechts. De verbalisant schetste evenwel een an der beeld. Hij vertelde, dat hij dien dag toen hij op den Amsterdamschen straatweg op post stond de autobus uit de zijstraat van het eindpunt den straatweg zag op- zwaaien. En hij kreeg op hetzelfde moment den Indruk, dat die bus verre was overbe last. Voor de verbalisant bij den chauffeur kon komen, moesten twee passagiers uit stappen. Daarop hebben chauffeur en agent samen de inzittenden geteld: het waren er 64, met de twee uitgestapten mee dus 66. De agent verklaarde ook zeer pertinent, dat het uitzicht van den chauffeur naar links en rechts volkomen belemmerd werd, het geen zeer ongewenscht is op dien drukken straatweg met veel verkeer uit.de zijstraten. De verbalisant deelde nog mede, dat de politie daar al enkele weken controle op het autobusvervoer uitoefende, omdat het wer kelijk de spuigaten uitliep. Maar steeds is het gebleven bij waarschuwingen, tot men het dien keer er niet bij kon laten. De bestuurder wees er nog op, dat hij vaak wel genoodzaakt is zooveel passagiers ln te laden. Meermalen heeft hij beleefd, dat de man. die de regeling aan de eindpunten heeft, hem zei „er kunnen er best nog wat bij." En dan moest hij wel laden, al zou hij dat zelf niet willen. Door zijn chef is trou wens den verdachte aangezegd onbeperkt passagiers op te nemen. De ambtenaar van het O.M. gaf toe, dat de voorschriften betreffende aantallen te vervoeren passagiers opgeheven zijn, waar door het dus toegestaan is van het ln de bussen aangegeven getal af te wijken; maar er is toch altijd nog de grens: de veiligheid van het verkeer in acht te nemen. De onderdirecteur van het busbedrijf deelde mede destijds kennisgeving van de verkeersinspectle te hebben ontvangen, dat In alle bussen meer staanplaatsen konden worden toegestaan. Hl] heeft toen een be spreking gehad met den inspecteur en ver nomen, dat het aantal plaatsen thans on bepaald was. Er werden geen grenzen meer gesteld. Daar staat tegenover, dat het per soneel herhaaldelijk voorgehouden is onder alle omstandigheden de veiligheid van het verkeer in acht te nemen, zQ het dan dat zulks niet gebeurd is in dit bijzondere ge val. Volgens den getuige staat deze chauf feur bekend als een goed en voorzichtig rij der. De omstandigheden van het rijden zijn evenwel zeer ongunstig, daar men te kam pen heeft met gebrek aan materiaal. De ambtenaar van het O. M. requisitoir nemend, zeide, dat als dat zoo voort blijft gaan, het O. M. zal moeten overgaan tot vervolging van leden van de directie. Rekening houdend met de omstandighe den eischte de ambtenaar tegen dezen ver dachte een geldboete van vijftien gulden, subsidiair zes dagen hechtenis. De kantonrechter veroordeelde verdachte tot tien gulden boete, te vervangen door vier dagen hechtenis bij niet betaling. Mr. S. KALMA. Leeuwarder hof verleent hem surséance van betaling. Het Gerechtshof te Leeuwarden heeft vonnis gewezen in het hooger beroep, dat hir. s. Kalma, advocaat en procureur te Assen, heeft ingesteld tegen het vonnis van de rechtbank aldaar, welke rechtbank de Nationaal element in dc Ncderlandsche bouwkunst ENQUÊTE ONDER ARCHITECTEN. Door „Cobouw" (centraal orgaan voor de bouwwereld) is een enquête gehouden on der de Nederlandsche architecten inzake het nationale element van de Nederland sche bouwkunst. Wij laten hier, aldus de redactie, de vier vragen volgen, die aan de orde werden gesteld, natuurlijk als onaf scheidelijk geheel. le. Valt er een nationaal element in de Nederlandsche bouwkunst van de 20ste eeuw te onderkennen? 2e. Zoo ja, waarin bestaat dan dit nationale element? door mr. Kalma gevraagde surséance van betaling niet had verleend. De rechtbank had mr. Kalma ln staat van faillissement verklaard. Het Hof heeft de beslissing van de rechtbank vernietigd, daarbij o.a. overwegende, dat de rechtbank onvoldoende rekening heeft gehouden met het door mr. Kalma aan de schuldeischers aangeboden ontwerp-accoord, waarmede zich openlijk enkele crediteuren hadden vereenigd. Het Hof heeft mr. Kalma alsnog, in gaande 1 November j.l. de gevraagde sur séance verleend. Voor den tijd van negen maanden is benoemd tot bewindvoerder M. G. I. Nijsingh, te Zwolle. HAAGSCHE GERECHTSHOF. Goed in ophalen, slecht in afdragen. „U bent wel goed om het geld op te ha len, maar niet om dat af te dragen," zoo zei de president van het Hof. De verdachte incasseerde ln Lelden kwi tanties voor den Luchtbeschermingsdienst. In totaal had hij ruim f.300 daarvoor ont vangen, en daarvan behield hij zelf f.182. Voor deze verduistering had de politie rechter hem veroordeeld tot twee maan den gevangenisstraf, van welk vonnis hij ln hooger beroep kwam. Nu verzocht de verdachte een voorwaardelijke straf omdat hij werk heeft, doch de president merkte op dat dit niet meer gaat. En de proc.-ge- neraal vond geen reden om in het vonnis wijziging te brengen, want reeds eerder is verdachte veroordeeld. En in de kwitanties had verdachte bij het incasseeren ook nog geknoeid. Spr. vorderde dus opnieuw twee maanden gevangenisstraf. HAAGSCHE POLITIERECHTER. Diefstal in de dancing. Terwijl men zich ln een dancing te Lei den amuseerde, had een meisje kans ge zien van een bezoekster een regenmantel en een das te stelen. Maar dat werd ontdekt en het meisje moest nu terecht staan. Ze bekende het feit te hebben gepleegd. De officier vond het brutaal, en was van meening dat een behoorlijke straf noodlg is. Hij vorderde veertien dagen gevangenis straf. Het meisje had er spijt van zei ze, en de politierechter wilde daarom nog niet de on voorwaardelijke gevangenisstraf opleggen. Hij veroordeelde tot een geldboete van f. 12 subs. 10 dagen hechtenis, en stelde ver dachte een jaar onder toezicht van de re- classeering. 3e. Acht u bevordering van een natio naal element in de Nederlandsche bouwkunst gewenscht? 4e. Zoo ja, ln welke richting dient dan naar uw meening de Nederlandsche bouwkunst zich verder te ontwikkelen? Hieraan was o.m. het onderstaande toe gevoegd. In den laatsten tijd wordt herhaaldelijk aangedrongen op bevordering van het na tionale element in de bouwkunst. Sommi gen echter achten het nationale element in de kunst ln het algemeen en dus ook ln de bouwkunst, bijzaak. Het aandringen op na tionale kunst wordt door hen beschouwd als ongeoorloofd verzet tegen het individua lisme. Ongetwijfeld staat deze kwestie ook in het brandpunt van de belangstelling der Nederlandsche architecten, thans wellicht meer dan voorheen. Het aantal binnengekomen antwoorden is zeer groot. Architecten uit alle verschillen de bonden en organisaties, en ook daarbui ten, hebben zich blijkbaar door het onder werp voldoende gepakt gevoeld om, de een in enkele zinnen, anderen in uitvoeriger betoogen, die vaak over de beschikbare ruimte heenvloelen, hun ideeën dienaan gaande kenbaar te maken. Bezien wij thans de eerste vraag, dan blijkt uit de daarop gegeven antwoorden, dat pl.m. 31% deze met een volledige ont kenning beantwoordde. Ongeveer 45% sprak zich zonder voorbehoud positief uit ten gunste van de aanwezigheid van een natio naal element in onze bouwkunst van de 20ste eeuw, terwijl de resteerende 24% dit wel aanwezig achtte, doch hierbij eenig voorbehoud maakte. Het belangrijkste feit, dat uit deze cijfers alsmede uit de verschillende bedenkingen, blijkt, is wel, dat er geen algemeen gelden de opvatting blijkt te bestaan over het be grip „nationaal element", althans voorzoo- ver betreft de bouwkunst van de laatste 40 jaren. De radicale ontkenning eenerzljds, de positieve beaming andererzijds, geven blijk van verschillende, zoo niet tegenover gestelde opvattingen. Wanneer wij die ant woorden, die als eenig of duidelijkst ken- teeken voor de aanwezigheid van genoemd element het gebruik van baksteen aanvoe ren, wegdenken, dan wordt het percentage dat zich ten gunste van de aanwezigheid uitspreekt, nog aanzienlijk kleiner. Zooals eenige architecten reeds ln hun antwoord schreven, is het gebruik van baksteen op zichzelf niet voldoende, om van een natio naal element te kunnen spreken. Een vol komen on-nationale of on-Nederlandsche bouwtrant is ook ln baksteen denkbaar. Niettemin is het aantal, dat ln dit verband, ook met het oog op de toekomstige ontwik keling, (vraag 3) het zwaartepunt legt op genoemd materiaal, zeer groot, ja, zelfs overheerschend. Ook weer een teeken, naar onze meening, dat de gedachten over nationale bouw kunst over het algemeen nog aanzienlijk dienen te worden verdiept en verrijkt. Al thans wanneer men aanneemt, dat een nationaal karakter gewenscht is. Wij spraken van antwoorden, die natio nale elementen wel aanwezig achtten, doch hierbij voorbehoud maakten, hetgeen uit hun motiveeringen onder het 2e punt tot uiting kwam. Hier volgen eenige dezer beperkingen. „Niet meer zoo sterk als vroeger, dus ver zwakkend." „Gedurende de laatste 10 jaren eerst." „Ja, doch gemengd met internationalis me." 90 Teekenlng van Aart van Ewijlt Naar J J A Gouverneur Reizen en avonturen var Mijnheer Prikkebeen) De kleine heng'laar in den mast Wordt door de zon nu ook verrast: Hij voelt haar warme, lichte stralen, Het touw schiet los hij gaat aan 't dalen, Hij uit een kreet, valt op den grond En kijkt met open mond ln 't rond. ROEIEN. EEN LOFWAARDIG INITIATIEF. Ket bestuur van den Nederlandschen Roei- bond heeft, overeenkomstig den van vele kanten in het officieel orgaan „Roeien" geuiten wensch, een officieele benaming aangegeven voor de tot dusverremeestal nog in de Engelsche taal geschreven roei-ultdrukkingen. Het zijn mee- r endeels woorden die reeds burgerrecht ver kregen hebben, doch de bedoeling is te helpen bevorderen, dat men de nu door den bond als juist bevonden Nederlandsche woorden alom bezigen zal. In alle officieele stukken zal dat voortaan het geval zijn; men doet voorts, een beroep op de clubs en eveneens op de pers. Hier volgt dan de aanwijzing van de zijde van het bestuur van den Ned. Roeibond: Skiff, resp. scull wordt skif; Tweemansgiek zonder stuurman wordt twee zonder stuurman. Tweeriemsgiek met stuurman, geroeid door seniores of juniores A of B wordt oude twee en jonge twee A of B. Double scull wordt dubbel twee. Vlerriemsglek zonder stuurman wordt vier zonder stuurman. Vlerriemsglek met stuurman, geroeid door seniores, juniores A of B wordt oude vier en jonge vier A of B. Ovemaadsche outrlgged vierriemsgieken, ge roeid door beginnelingen, wordt beginnelingen vier. Quadruple scull wordt dubbel vier. Achtrlemsgiek geroeid door seniores of junlo res A of B wordt oude acht en jonge acht A of B. Éénpersoons inrlgged wherry wordt enkel werrie binnen boord. Éénpersoons outrlgged wherry wordt enkel werrie buiten boord. Tweepersonso inriggëd wherry wordt dubbel werrie binnen boord. Tweepersoons outrigged wherry wordt dubbel werrie buiten boord. Tweeriems Maasgiek wordt Maas-twee. Vierriems Maasgiek wordt Maas-vier. Achtriems Maasgiek wordt Maas-acht. Schoolgiek inrlgged wordt oefenvier binnen boord. Ten slotte verzoekt de Ned. Roeibond de vol gende Nederlandsche woorden te gebruiken: Voorwedstrijd in plaats van heat. aankomst en eindstreep in de plaats van finish, afvaart en lijn van afvaart in de plaats van start! VOETBAL. Alle voor Zaterdag en Zondag vastgestelde wedstrijden van de afdeeling Leiden van den N.VJ3. zijn afgelast. „Niet in de richting „Nieuwe zakelijk heid." „Alleen in de richting van de groep van de 8." Wij willen hier terloops even opmerken, dat diegenen, die zich vóór de nieuwe za kelijkheid uitspreken, beperkt blijven tot een volkomen te verwaarloozen percen tage. Slechts 2 of 3 antwoorden wijzen in deze richting. Het aantal, dat deze stijl verwerpelijk acht en volkomen wenscht te zien verdwijnen, en dit ook met naam en toenaam in de antwoorden uit spreekt, is echter groot. Dit spreekt voor zichzelf. Dan zijn er nog, die als karakteristiek Nederlandsch aangeven een lijn, loopende van Berlage naar Kropholler, van Moor- sel, Koldewey, of naar Zwiers of Granpré Molière. Ook echter zijn er, die deze rich ting verwerpen. Zij ontkennen niet de aan wezigheid daarin van een zeker nationaal karakter ,doch meenen op andere, meest aesthetische gronden deze richting te moeten bestrijden. Het komt ons overigens gewaagd voor, de werken der genoemde bouwmeesters zonder meer als een „rich ting" te noemen. Doch velen schijnen dit aldus te moeten zien. Tenslotte is er nog een groep, die een natio naal element uitsluitend of hoofdzakelijk meent te kunnen constateeren ln de lan delijke bouwkunst. Het is niet mogelijk, de genoemde „posi tieve uitspraken onder voorbehoud" in af zonderlijke groepjes te rangschikken, en te pogen, hieruit omlijnde verhoudingen te destilleeren, daar de grenzen te veel over elkaar heenvloeien. Wij hebben echter ge tracht, een zoo zuiver mogelijken indruk te geven, daarbij den nadruk leggend op de meest voorkomende opvattingen. Zoowel dus uit de straks genoemde per- centueele verhoudingen der antwoorden op vraag 1, als uit de nadere omschrijvingen onder 2, blijkt, dat men het over het ka rakter onzer 20e eeuwsche bouwkunst niet eens is, en dus, globaal genomen, in de laatste 40 jaren geen houvast vindt, om op karakteristiek Nederlandsche wijze voort te bouwen. Met „globaal genomen'' bedoelen wij hier, „algemeen, of vrij algemeen gel dend". Dit is een verschijnsel van groot be lang, wanneer men weet, dat de overgroote meerderheid zich uitspreekt vóór bevorde ring van een nationaal element. Wij ko men daarmee dus thans aan de 3e vraag. Hierop antwoordt pl.m. 77% positief, en wel meest in zeer overtuigende bewoordin gen. Ongeveer 10.5% zegt neen, terwijl pl.m. 12.5% meent, dat een nationaal element vanzelf moet of zal groeien. Hierbij nog even een opmerking over de 3e vraag zelve. Uit een zeer enkel antwoord blijkt, dat onze uitdrukking „bevordering" tot een misverstand had kunnen leiden. In de genoemde gevallen namelijk werd dit opgevat als opzettelijke of gedwongen be vordering van bovenaf, dus b.v. van re- geerlngswege. Gelukkig is deze opvatting beperkt gebleven tot deze vrijwel alleen staande gevallen, en heeft men algemeen onze bedoeling juist begrepen. Wij hebben bij het woord „bevordering" aan geen en kelen concreten vorm gedacht. Wij zouden evengoed hebben kunnen spreken van ont wikkeling. Uit de antwoorden op de 4e vraag ls weer moeilijk een duidelijke lijn te trekken, het geen min of meer verband moet houden met de opvattingen aangaande de eerste en vooral tweede vraag. Wij zeiden reeds in den aanhef van deze beschouwing, dat wij op de vragen 2 en 4 niet veel meer ver wachtten dan aanduidende antwoorden. Dit spreekt ook wel vanzelf. LEIDSCHE SCHEIDSRECHTERS- VEREENIGING. De L.S.V. hield in café ..Ruimzicht" .Heeren straat. haar Jaarvergadering, welke bezocht was door 33 leden. .De voorzitter, de heer G. Waasdorp, opende de bijeenkomst en heette allen welkom, in het bijzonder de heeren, die weer ver van buiten de stad waren gekomen. De Jaarverslagen van den secretaris en pen ningmeester werden goedgekeurd en de voor zitter dankte beide heeren voor het vele werk, wat zü in het afgeloopen Jaar voor de veree- niging gedaan hebben. Bij de bestuursverkiezing waren aftredend de heeren M. v. d. Lelie, secretaris, en J. Amol- dus. commissaris, doch zij stelden zich beiden herkiesbaar. De heeren W. Spaanderman en C. v. d. Burg stelden hun functie als bestuurslid beschikbaar, zoodat er 4 plaatsen open waren. Dc stemming maakte uit. dat de heeren C. M v. d. Geer. L. Hermans, Joh Meijer en M. v. d. Lelie zitting zulle nemen in het bestuur, waarna de voorzitter den heer J. Amoudus toesprak en bedankte voor het vele werk, wat hij gedaan heeft in het belang van de L.S.V. De heer J. Amoldus zeide, nu hij geen bestuurder meer is, toch zijn krachten te zullen blijven geven. Nadat er nog enkele punten van internen aard waren behandeld, sloot de voorzitter deze vergadering. SCHERMEN. REMPT WINNAAR. Dank zij het onvermoeide initiatief van den inspecteur v. d. Ham was het mogelijk gewor den gisteravond in zaal „Gijsbertl" in het Volksgebouw a /d.Heerengracht te doen ver- schermen den wedstrijd om den LPJ5.V.-wissel- beker, welke voor het laatst had plaats gehad in 1934. De diverse winnaars waren: Ehrenhard 1930, Straathof 1933 en Van'Hilten 1934. Om ln defi nitief bezit te geraken moet deze beker drie maal achtereen of vijfmaal in totaal door den zelfden schenner gewonnen worden. Zes deelnemers verschenen op den looper. In aanmerking nemende, dat he t scherm- leven in de LP.S.V. eenlgen tijd heeft stilge staan, werd er vrij behoorlijk getrokken. Over het algemeen zullen de politiemannen meer de verdediging moeten toepassen, daar gelijktijdige aanvallen schering en inslag waren. Ook het beenwerk dient nader onder de loupe genomen te worden. Vele aanvallen zouden meer succes opgeleverd hebben, wanneer er maar een pas met een behoorlijken uitval bij gemaakt was. De uitslag was als volgt: 1. Rempt 4 gew. part., 17 ontv., 23 gegeven treffers; 2. Straathof 3 gew. part., 17 ontv.. 22 geg. tr.; 3. lnsp. v. d. Ham 3 gew. part., 18 ontv., 22 gegeven treffers; 4. Paling 2 gew. part., 20 ontv., 17 gegeven treffers; 5. Van Hllten 2 gew. part., 21 ontv., 17 gege ven treffers; 6. Vermeer 1 gew. partij. 23 ontv., 15 gegeven treffers. Voor agent Rempt een mooi succes en een stimulans om nauwgezet verder te trainen. Inspecteur v. d. Ham eindigde als goede derde, wat voor dezen enthousiasten sabelschermer een mooi resultaat is. Het verschil met No. 2 is slechts 1 treffer. De leiding als hoofdsecondant berustte beur telings in handen van de heeren Gijsbertl en De Jager, bijgestaan door een neutrale jury, waarvoor leden van de zaal zich beschikbaar gesteld hadden. Tijdens den wedstrijd deed commissaris Meyer door zijn aanwezigheid van zijn belangstelling voor de schermsport blijken. TENNIS. ER WAREN 125.000 TOESCHOUWERS. In „Madison Square Garden" heeft het eerste optreden van Alice Marble als be roepsspeelster plaats gevonden. Niet min der dan 125.000 toeschouwers waren getuige van interessante partijen van het viertal Budge, Tilden, Alice Marble en Mary Hard- wick. De vroegere Wimbledonkampioenc speelde in haar partij tegen Mary Hard wiek •/.eer zenuwachtig en kon haar gewone spel daardoor niet ontplooien. Eerst na twee lange sets slaagde zij er in haar tegen standster te overwinnen, die een zeer goede party speelde. In het gemengd dubbelspel speelde Allee .Marble met Tilden tegen Mary Hardwick en Budge. In de eerste set speelde de oud-wereld- kampioene beter dan in haar enkelspel, waar door deze dan ook met 64 door haar en Til den gewonnen werd. Na een spannenden strijd kwam de tweede set aan Budge en Mary Hardwick, zoodat de derde set de beslissing moest brengen. Dadelijk namen Alice Marble en Tilden het spel in handen, en hoewel Budge zich heftig verweerde, kon hij niet verhinderen, dat eerst- genoemdeh met 63 de partij uitmaakten. Vooraf had Budge zonder veel moeite van Tilden met 63. 64 gewonnen. De 125.000 toe schouwers betaalden samen 26.000 dollar aan entree. De uitslagen luidden: Budge sl. Tilden 6—3, 64. Alice Marble sl. Mary Hardwick 86. 86. Alice Marble en Tilden sl. Mary Hardwick en Budge 6—4, 5—7, 6—3. WATERPOLO. L.Z.C. I—DE ZUL I 4—8. Gisteren speelde L.Z.C I tegen De Zijl I ln de Overdekte alhier. De zeventallen kwamen als volgt te water: L.Z.C. I: doel: P. Versluis; achter: H. v. d. Reyden, v. Hel ver t en De la Court; voor: Spoor, Elsinga en Lut. De zyi I: doel: Dragt; achter: v. Weizen, Arbouw en Stouten; voor: J. Blansjaar, Kloots en H. Blansjaar. Aanvankelijk speelden beide partijen vrU kalm. De twee mid voorspelers werden regel matig aan het werk gezet en weldra scoorde Elsinga. 1—0. Spoedig daarop zond H. Blansjaar een boogbal ln. Ieder dacht reeds aan een doelpunt, maar de grensrechter besliste van niet. Door de verwarring maakte Lut gemak kelijk 10. Na de rust werden aan beide zijden kansen geboden. Deze wei-den echter door L.Z.C. beter benut. Elsinga en Lut scoorden namelijk ieder nog éénmaal. De heer A. H. van Egmond leidde tot ieders genoegen. BOSKOOP I—ELFHOEVEN I 3—3. Voor de wintercompetitie van den Goudschen Zwemkring had in de overdekte te Gouda een ontmoeting plaats tusschen Boskoop I en Elf hoven I (Reeuwijk) met als resultaat 3—3 3—2

Leidsch Dagblad | 1941 | | pagina 7