STADSNIEUWS LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Donderdag 16 Januari 1941 De nieuwe dekenfabriek aan den Kanaal weg OFFICIEELE KENNISGEVING VISSCHERIJ-BERICHTEN KERK- EN SCHOOLNIEUWS Van de Gebrs Van Wijk Co. De Winterhulp De merentochten Opnieuw vorst Laatste Berichten Buitenland Engeland en de invasie SPORT Alle voetbal en korfbal wedstrijden afgelast RECHTZAKEN Drie kinderen door auto overreden en gedood (1JN/T IN lETïEKf FAILLISSEMENTEN MAÜKT BERICHTEN Reeds langen tijd bestond er behoefte aan uitbreiding der fabriekscomplexen van de N.V. Leidsche Textielfabrieken Gebrs. van Wijk en Co. aan de Vestestraat en het Levendaal, terwijl de beschikbare ruimte niet toereikend was om de dringend ge- wenschte expansie te verwezenlijken. Uit deze omstandigheden rijpte tenslot te het besluit tot den bouw van een geheél nieuwe dekenfabriek, welke, gelijk onze lezers zullen weten, zal verrijzen op een terrein in den Cronesteijnschen polder nabij den Kanaalweg. Alvorens de keuze op dit terrein definitief werd bepaald, zijn langdurige onderhandelingen gevoerd met tal van instanties, maar uiteindelijk werd overeenstemming bereikt en stond vast, dat deze industrie voor Leiden behouden zou blijven. De commissaris voor den Wederopbouw, ir. Ringers hechtte zijn goedkeuring aan de door het Bouwkundig Ingenieursbureau Beltman te Enschede ontworpen plannen en zoodoende kon reeds eerder de ijzercon structie worden besteld, terwijl eenige da gen geleden de betonconstructie bij on- derhandsche inschrijving en, zooals men in dit Blad heeft kunnen lezen, het eigen lijke bouwwerk bij openbare inschrijving werden aanbesteed. In dit stadium, den vooravond van de uitvoering der bouwwerkzaamheden, moch ten wij een onderhoud hebben met de di rectie dezer door-en-door-Leidsche indu strie, die reeds sedert 1795 den goeden naam en faam van het Leidsche textiel product heeft hoog gehouden. Waarschijn lijk zullen maar weinigen weten, dat dit bedrijf de oudste "dekenfabriek in onze stad is. Tot voor enkele jaren bezat de De kenfabriek „De Blauwe Klok" van de firma Zuurdeeg aan den Oude-Singel (opgericht in 1652 onbetwistbaar de oudste papieren, doch sedert de opheffing van deze onder neming is het eerstgeboorterecht in den kring der thans nog bestaande Leidsche dekenfabrikanten blijkens de vermelding in het authentieke „Schroefboek der Baaihal" (Generale Lijst van alle de Stukken Dee- kens en Bedtkleeden, die geschroevt zijn), overgegaan op het bedrijf der N.V. Gebrs. van Wijk. Het fabrieksterrein in den "Cronesteijn schen polder heeft een oppervlakte van bij na 7 hectare, terwijl het te bebouwen opper vlak circa 8000 vierkante meter groot is. De belde bestaande fabrieksgebouwen in de Vestestraat en aan het Levendaal met een gezamenlijke vloeroppervlakte van onge veer 20.000 M2. zullen, wanneer de nieuwe dekenfabriek eenmaal klaar zal zijn, uit sluitend dienstbaar-worden gesteld aan de productie van sajetten en wollen breiga rens; de nieuwe fabriek zal zich alleen toe leggen op de vervaardiging van wollen de kens. Vermoedelijk zullen reeds de volgende week de eerste proefpalen voor de fundee ring worden geslagen, terwijl met den bouw, die ongeveer negen maanden zal du ren, de grootst mogelijke spoed zal worden betracht. De fabriek wordt opgetrokken in zoogenaamden shed-bouw, d.w.z. in één ver dieping, zoodat alle werkzaamheden op. den beganen grond worden verricht. Het ge bouw is te onderscheiden in een westelijken en een oostelijken vleugel, gescheiden door een stevigen brandmuur. In het westelijke gedeelte, dat reeds voor de voltooiing van het geheele complex in gebruik zal worden genomen, zullen het wolpakhuis, de afdee- lïng „voorbereiding" en de spinnerij worden ondergebracht, terwijl de oostelijke vleugel huisvesting zal verleenen aan de weverij, de afdeeling „apprêtuur", de keurkamer en het magazijn benevens aan de fabrieksad- ministratie. De hoofdadministratie blijft in het ge bouw aan de Heerengracht 46 gevestigd. Tot besluit van ons onderhoud hebben wij de directie de vraag gesteld of deze nieuwbouw ook een uitbreiding van het per soneel tengevolge zal hebben. Dit zal voor- loopig nog niet het geval zijn. In normale tijdsomstandigheden vinden in het bedrijf ongeveer 500 personen arbeid en dit aantal zal ook na de voltooiing van de nieuwe fabriek gehandhaafd kunnen worden. Se dert Juli van het vorige jaar. is de perso neelssterkte als gevolg van den oorlog mét ruim honderd arbeidskrachten ingekrom pen, voornamelijk meisjes en- jongens be neden de 18 jaar. Voor het overige per soneel is. waar noodig, een wachtgeldrege ling ingevoerd. Moge het trieste beeld, dat de meeste industriecle ondernemingen vertoonen als onvermijdelijk gevolg van de hui dige oorlogsomstandigheden, zich spoe dig wijzigen en gunstiger perspectieven openen voor de normale bntwikkeling van een bedrijf, dat zelfs in dezen tijd de levenskracht en den levensmoed be zit om zijn vleugels uit te slaan ter ver breiding van den alouden faam van het „Leyds Goedt", waarvan de textiel branche zulk een belangrijk onderdeel vormt en waarvan dit bedrijf zich reeds gedurende anderhalve eeuw zulk een waardig vertegenwoordiger heeft getoond! HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. Wijziging: Vereenigd Alphensch Assu rantiekantoor D. van Dien N.V., Hooftstraat 73, Alphen a/d. Rijn. Nieuwe Dir: N.V. AI- gemeene Verzekering Maatschappij „De Rijnstreek" te Alphen a/d. Rijn. DIAMANTEN DOCTORAAT. Woensdag a.s. zal dr. P. v. Romburgh, oud-hoogleeraar in de Scheikunde aan de Rijksuniversiteit te Utrecht, wonende te Baarn, het zeldzame feit herdenken, dat hij 60 jaar geleden aan de Leidsche Aca demie bevorderd werd tot doctor in de wis- en natuurkunde. FRANSCHE AANVAL OP ENGELAND. Het Fransche ministerie van propaganda, dat onder leiding staat van den minister van buitenlandsche zaken, Flandin, heeft gisteravond een heftigen aanval op Enge land gedaan. De verklaring wordt belangrijk geacht, daar het het eerste bulletin van het mini sterie van propaganda is, dat zich met En geland bezig houdt, sedert Flandin onge veer een maand geleden Laval als minister van buitenlandsche zaken is opgevolgd. Het wordt beschouwd als een aanwijzing voor Berlijn, dat de politiek van Vichy tegen over Engeland zich ondanks het vertrek van Laval niet gewijzigd heeft. (A.N.P.) DE MENDOZA OPNIEUW UITGEVAREN. Het Fransche stoomschip Mendoza, dat door Engelsche oorlogsschepen binnen- de neutraliteitszone in de Zuidamerikaansche wateren gedwongen is zijn reis naar Frank rijk af te breken en in de haven van Mon tevideo bescherming te zoeken, heeft Dins dagmiddag een nieuwe poging ondernomen, door de Britsche blokkade te breken. Het Fransche schip, dat in den loop van den ochtend de haven van Montevideo was bin- nengeloopen. was kort na den middag weer verdwenen. Tot dusver zijn omtrent de po sitie van de 'Mendoza nog geen berichten ontvangen. MEEN ING S VERSCHILLEN TUSSCHEN CANADEESCHE PREMIERS. Bij een zitting van de premiers der af zonderlijke Canadeesche provinciale regee ringen hebben zich, naar uit Ottawa aan het D.N.B. gemeld wordt, aanmerkelijke meeningsverschlllen voorgedaan nopens de voorstellen omtrent de financiën, belastin gen en sociale voorzieningen, die door de centrale regeering te Ottawa opgesteld zijn. Slechts drie premiers verklaarden zich voor stander van de voorstellen. Twee wezen ze van de hand en drie verklaarden zich be reid ze nogmaals te onderzoeken. De Canadeesche premier, Mackenzie King, verdedigde de aanneming, daar de span ning tusschen de afzonderlijke regeeringen averechts moet werken op vervulling van de eischen. die de oorlog aan het land stelt. De eenheid van Canada wordt bedreigd, zoo verklaarde hij, indien de belastingvrijd (voortwoedt. VRIJWILLIGERSCORPS IN DE NED. HERV. KERK. De 18de jaarvergadering. In het gebouw voor Chr. Soc. Belangen werd gisteravond de uitgestelde 19e jaar vergadering als regel vindt deze plaats in de maand Mei gehouden. De opkomst was zeer groot: 71 leden. De 2e voorzitter, de heer M. Hofland, opende met het lezen van Psalm 4 en ge bed, en richtte zich met een woord van welkom tot de leden en wenschte hen in bijzondere mate een gezegend jaar 1941 toe. De notulen werden gelezen en vastge steld. Onder de mededeelingen was een inge komen schrijven van den oud-voorzitter, den heer F. v. d. Mark Sr., dat hij d.d. 21 Nov. bedankt heeft- als voorzitter en met ingang van 1 Jan. als lid van het Corps en wel om gezondheidsredenen, aldus de latere mondelinge toelichting. Hij is een van de stoere werkers geweest, die het Corps gebracht hebben op de hoogte, waar op het nu staat. Punt 3 van de agenda luidde: Jaarversla gen van secretaris en penningmeester over Mei 1939—April 1940. Het ledental bedroeg 30 dames en 101 heeren. Door den dood ontvielen het Corps de heeren D. B. Erades en Van Houten. Verder sprak het overzicht van een ge zond vereenigingc- en daadwerkelijk mede leven. Belde functionarisesn, de heeren S. Kok- kedee 'en M. L. C. de Geus, kregen den dank der vergadering. De vervroegde periodieke bestuursverkie zing had daarna plaats. Aftredend waren de 2e voorzitterM. Hofland, de le secre taris, S. Kokkedee, de 2e penningmeester, A. v. Es en de le commissaris, N. v. Hooi donk. Allen werden herkozen en aanvaard den hun herbenoeming. De vergadering koos als haar nieuwen voorzitter den heer E. J. de Geus, die zijn benoeming aannam. Na de gebruikelijke rondvraag volgde sluiting dezer geanimeerde vergadering door den voorzitter. Voor het examen „Kinderverzorgster in Koloniehulzen", afgenomen door den Centralen Raad voor Kinderuitzending te 's-Gravenhage, slaagden de dames: J. B. A. v. d. Hoeven, alhier; W. L. v. Bockel, Ha- zerswoude; J. A. N. v. Harteveld, Roelof- arendsveen; S. L. P. M. Heirman. Hillegom E. Roodenburg, Abbenes; C. Zwetsloot, Sassenheim. Geslaagd voor het examen Boekhou den, afgenomen vanwege de Ver. van Lee raren in de handelswetenschappen onze stadgenoot, de heer P. Hemerik. Voor het diploma Boekhouden en aan verwante vakken van de Federatie-examens (Mercurius) slaagde de heer A. C. J. Duin dam alhier. UITREIKING VAN TEXTIEL-, BOTER EN VETKAARTEN. (Uitknippen en bewaren.) Met ingang van Donderdag 23 Januari a.s. tot en met Zaterdag 1 Februari om 1 uur nam. zullen aan de Leidsche burgerij textiel-, boter- en vetkaarten uitgereikt worden. Zooals bij de vorige uitreiking van deze bescheiden zullen verschillende textiel- kaarten uitgereikt worden voor jongens en mannen van 15 jaar en ouder, dus geboren voor 2 Febr. 1926, voor jongens van 3 tot en met 14 jaar dus geboren op of na 2 Februari 1926 doch vóór 1 Febr. 1938, voor vrouwen en meisjes van 15 jaar en ouder, dus geboren vóór 2 Febr. 1926, voor meisjes van 3 tot en met 14 jaar, dus geboren op of na 2 Febr. 1926, doch vóór 1 Febr. 1938. Verder zullen nog uitgereikt worden toe- slagkaarten voor textielproducten, waarop hieronder zal worden teruggekomen. En tenslotte zullen uitgereikt worden boter- en vetkaarten. Voor het verkrijgen van een vetkaart en toeslagkaart voor textielproducten zal men een formulier MD 100, dat met ingang van heden aan het Distributiekantoor, Breestr. 117 te verkrijgen is, moeten invullen. Even als den vorigen keer worden vetkaarten uit gereikt op de volgende voorwaarden: Alleenstaanden met een inkomen van minder dan f. 1000. Voor een gezin van twee leden met een gezariienlijk inkomen van minder dan f. 1100.—. Voor een gezin van drie leden met een gezamenlijk inkomen van minder dan f. 1200.—. Voor een gezin van vier leden met een gezamenlijk inkomen van minder dan f. 1300.enz. enz. Om een toeslagkaart voor textielproduc ten van 50 punten te ontvangen moeten met het gezinshoofd samenwonen op zijn minst twee minderjarige kinderen. De in- komengrens is gesteld als volgt: Aantal gezinsleden 3 met een gezamenlijk inkomen van minder dan f. 1050. Aantal gezinsleden 4 met een gezamenlijk inkorhen van minder dan f. 1400. Aantal gezinsleden 5 met een gezamenlijk inkomen van minder dan f. 1750. Aantal gezinsleden 6 met een gezamen lijk inkomen van minder dan f.2100. enz. enz. Voor het verkrijgen van vetkaarten ver schuift de inkomengrens dus met ieder ge zinslid meer met f. 100.naar boven, voor de toeslagkaart textiel met f. 350.Alleen staanden hebben geen recht op een toe slagkaart textiel. Voor de gewone textielkaarten zal afge- kruist worden het vakje U. 4 van de distri butiestamkaart, voor de toeslagkaart het vakje U. 7. Wie vóór 1 Februari 1936 geboren is, ont vangt een heele boter- of vetkaart, wie daarna geboren zijn een halve. Voor de heele. en halve boterkaarten wordt het vak je U. 5 van de distributiestamkaart afge- kruist, voor de vetkaarten het vakje U. 6. De krant bracht 40 omzetstijging. De „Apalachian Electric Power Com pany", welke zich specialiseert in den verkoop van electrische machines en apparaten, kreeg door te adverteeren met een totaal van 16.674 regels in de drie plaatselijke bladen van een stad in Amerika, een omzetstijging van 40 °/o. Hetgeen weer eens bewijst, welk een kracht er van goed gerichte dag blad-reclame uitgaat. 6145 C E B U C O - Heeren gracht no. 258 Amsterdam C. Voor zwaren arbeid zal een halve, voor zeer zwaren arbeid zullen twee heele vet kaarten worden uitgereikt, in geen geval boterkaarten. Voor de halve vetkaart wordt het vakje U. 8, voor de twee heele vetkaar ten het vakje U. 9 af gekruist. De regeling van deze uitreiking zal zoo zijn, dat zij, die een formulier MD 100 heb ben ingevuld in het lokaal van uitreiking aan een andere tafel geholpen zullen wor den, dat zij, die dit niet hebben gedaan. Aangezien voor het verkrijgen van vet kaarten en toeslagkaarten voor textiel be wijzen moeten worden overgelegd betref fende het inkomen, dient men daarvoor het aanslagbiljet voor de inkomstenbelasting mede te brengen of een bewijs van den ont vanger, dat men een dergelijk biljet niet heeft ontvangen. Ieder moet natuurlijk zijn distributie stamkaart (en) medebrengen. De formulie ren MD 100 mogen niet aan het Distributie kantoor bezorgd worden, maar moeten me degebracht worden naar het lokaal van uit reiking. Over plaats en tijd van uitreiking zal hier nog nader worden bericht. De Burgemeester, A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN. Leiden, 16 Januari 1941. 6170 Majoor N. Breunese: „In de winterhulp reiken wij, Nederlanders, elkaar de hel pende hand zonder aanzien des persoons slechts onzen plicht daarmee vervullende: plicht van vaderlandsche ver bondenheid in tijden van voor- en tegenspoed." INSTELLING VAN DRIE MEREN- KRUISEN. De Zuld-Hollandsche Ijsbond meldt: In verband met het groote succes der ge houden Merentochten, ls besloten tot in stelling van een Twee-Meren-, Drie-Meren- en Vler-Meren-kruis, respectievelijk een brons, verzilverd en verguld brons. Allen, die deelnamen aan de touristen- tochten in het Meren-gebied en het aange geven traject binnen den gestelden tijd af legden, zullen in het bezit van een Meren- kruis worden gesteld. Op veler verzoek zullen ook zij die op andere dagen' op de gewone rijkaart een tocht volbrachten, bovendien in de gele genheid worden gesteld, tegen bijstorting van een klein bedrag een Merenkruisje te bekomen Dit betreft dus degenen, die al leen gereden hebben voor een prestatiebe- wijs. In het Merengebied wordt thans hard gewerkt om de door de sneeuw hier en daar geschonden banen weer zoo goed mo gelijk voor het gebruik geschikt te maken. Slaagt men hierin, dan bestaat de moge lijkheid dat spoedig weer touristentochten gehouden kunnen worden. Zoodra een behoorlijk traject berijdbaar is gemaakt, wordt opnieuw met de uitgifte van rijkaarten aangevangen. LEIDSCHE IJSBAAN WEER OPENGESTELD. Voor de vierde maal in dezen winter is het kwik in den thermometer zoover bene den het nulpunt gedaald, dat de schaatsen ondergebonden kunnen worden. De kwaliteit van het ijs heeft vanzelf sprekend sterk geleden onder den ingeval len dooi, gevolgd door den sneeuwval, maar op de baan van de Leidsche IJsclub is men reeds gisteren den geheelen dag druk in de weer geweest om het ijs af te schaven, zoo dat de baan hedenmorgen wederom kon v/orden opengesteld. Zij zal hedenavond tot 6 uur geopend blijven. v De tennisbanen aan den Morschweg en „De Krogt" te Oegstgeest zijm opnieuw on dergespoten en ook daar kan vandaag weer worden geschaatst; „De Krogt" zal ook he denavond geopend zijr LEIDSCHE UNIVERSITEIT. Bij beschikking van den secretaris-gene raal van het Departement van Opvoeding, Wetenschap en Cultuurbescherming is met ingang van 1 Januari j.l. benoemd tot conservator in vasten dienst bij het Rijks museum van Natuurlijke Historie te dezer stede: dr. C. de Jong, thans assistent. Onze stadgenoot de heer G. J. J. van Tol slaagde voor het examen Boekhouden en aanverwante vakken afgenomen door de Federatie-examens „Mercurius" en „Ver. van Leeraren". Hedenmorgen om 8 uur is de 18-jarige J. S. op de Botermarkt door de koude be vangen, zoodat zij door den Eerste Hulp dienst naar haar woning moest worden ver voerd. Gistermiddag is de 91-jarige H. M. S., wonende in het Jan de Laterehofje aan de 2e Binnenvestgracht, in zijn woning tenge volge van een duizeling, van de trap geval len, waardoor hij bloedend aan het hoofd werd verwond. De E.HD. vervoerde den ouden man ter behandeling naar het Aca demisch Ziekenhuis. Voor het examen Boekhouden en aan verwante vakken, afgenomen vanwege de Federatie van Handels- en Kantoorbedien den in Nederland is geslaagd de heer A. J. P. Rozemeijer alhier. BESOMMINGEN SCHEVENINGEN. Aan de markt te Scheveningen waren gister ochtend de motorloggers: KW 108, K. Kuit, f.88: KW 44. C. v. d. Plas, f.137; KW 97. D. Kuit. f.108; KW 175, Van Duin en Plokkcr. f.112; KW 178, Gebr. van Duin, f.135: KW 154, W. van Beelen f.123; KW 60, C. Haasnoot, f.93; KW 104, A. Messemaker, f.104; KW 166, H. v. d. Plas, f.132; KW 91. A. Vooys, f.113; KW 107, J. van Duin, f.119; KW 95. P. Duiven- bode. f.78; KW. 52. P. de Haas, f.88; KW 59, J. V d. Plas, f. 157r KW 49. J. Dubbelaar. f119; KW 163. L. v d. Plas, f.196; KW 43, T. van Duin, f.120; KW 144, R. Varkevisser, f.160; KW 151, T. v. d. Plas, f.300 en KW 103, J. v. d. Bent. f. 129; benevens de kotters: KW 116, D. Haasnoot, f.31; KW 92. J. Jonker, f.78; KW 44. W. Vooys, f. 110; KW 72. W. v. d. Plas, f.84; KW 10. EL de Vries, f.75 en KW 21, J. Guit, f.77. VISCHPRIJZEN. IJMUIDEN, 16 Januari. Schar f.19—17; bot f. 110—90 (p. 50 KG.) Zoetwatervisch: baars f. 1,160,90; snoek f 1,12 —1,00; blei f.0.64—0,56; voorn f. 0,56—0,52; zeelt f. 0,90; brasem f. 0,56 (per K.G.). PREDIKBEURTEN Bodegraven Geref. Gem.; Vrijdagnam, 4 uur, ds. M. Heijkoop van Utrecht. Lissc Oud Geref. Gem.: Hedennam. 7\$. u., leesdienst. NED. HERV KERK. Beroepen: Te Enschede, ds. C. J. Bleeker te Culemborg. GEREF. GEMEENTEN. Beroepen: Te Middelhamis, ds. M. Hof man te Moercapelle. REMONSTR. BROEDERSCHAP. Aangenomen: Naar Naarden-Bussum, dr. H. J. Heering te Amsterdam. Waarom het na den „roemrijken terug tocht" van Engeland uit Duinkerken en na het neerslaan van Frankrijk niet gekomen is tot de invasie, op die vraag zal te zijner tijd van Duitsche zijde het antwoord gege ven worden, en niet alleen met woorden, zoo verklaart de VoelMscher Beobachter in een hoofdartikel over den huiddgen toestand in Engeland. In zijn rede voor de Duitsche wapenorbeiders, zoo gaat het blad verder, heeft de Fuehrer reeds begrijpelijke toe spelingen gemaakt. Een invasie in de herfst van 1940 zou het Engelsche volk, dat staat thans reeds vast, veel nood en leed be spaard hebben, omdat daardoor die vorm van luchtoorlog zou zijn vermeden, die Churchill opzettelijk heeft opgeroepen. Het toenmalige uitblijven der invasie heeft de strategische positie van het Britsche eiland niet verbeterd, maar slechter gemaakt. Het Engelsche volk leeft van dag tot dag en van week tot week in de zenuwsloopende vrees voor deze invasie en zal daarmede rekening moeten blijven houden. Het blad spreekt vervolgens over de even- tueele mogelijkheid van een versterkte toe komstige ondersteuningvan de Engelsche bewapening door de Vereenigde Staten en merkt in dit verband op: Niemand zal het bewapeningspotentieel der Vereenigde Sta ten onderschatten. Maar niemand weet uit ervaring wel beter dan wij zelf, hoe lang de weg is van het ontwerp op het teeken bord tot de serieproductie. De Engelschen zelf geven toe, dat de Amerikaansche hulp niet noemenswaard kan zijn voor over zes maanden. Gelooft men echter in Londen ernstig, dat wij deze zes maanden onge bruikt zullen laten verstrijken? De Ame rikaansche hulp is immers ten slotte niet slechts! een productieprobleem, maar ook een transportprobleem en in deze zes maanden zal het woord van den Fuehrer aan geldigheid winnen: „Wij zullen onder zeeërs hebben en meer en meer". (DJN.B.) Naar wij vernemen zijn alle competitie wedstrijden van den Nedêrlandschen Voet balbond en den Nederlandschen Korfbal- bond, welke vo:r Zondag a.s. waren vast gesteld, in verband met de vorst afgelast. VERDACHTE VRIJGESPROKEN. De Bredasche rechtbank deed heden uit spraak in de zaak tegen een 51-jarigen ver tegenwoordiger uit Loosduinen, die op 13 Augustus j.l. met zijn auto te Bergen op Zoom een aantal ongelukken veroorzaakte, tengevolge waarvan drie kinderen op slag werden gedood, terwijl een vierde zoo ern stig gewond werd, dat het korten tijd later overleed. Aan verdachte was ten laste ge legd, dat de droevige serie ongevallen was te wijten aan zijn roekeloos, onachtzaam en ondeskundig rijden. Er werd in deze zaak een aantal deskundigen als getuige gehoord, doch zij konden geen verklaring geven voor de capriolen, die de auto van verdachte heeft gemaakt. De officier van justitie zeide in zijn requistoir. dat niet ontdekt is, wat er eigenlijk is gebeurd. Hij achtte de schuld van verdachte daarom niet bewezen en vroeg vrijspraak. De rechtbank vereenigde zich met. dezen eisch en sprak verdachte van het ten laste gelegde vrij. DE NAGEDACHTENIS VAN CATHARINA VAN RENNES. Te Utrecht heeft zich een comité gevormd ter huldiging van de nagedachtenis van de bekende componiste Catharina van Rennes. Het stelt zich voor een gedenkteeken te harer eere te doen oprichten, waarmee aan veler gevoelens vorm gegeven zal worden. Ook is een comité van aanbeveling samen gesteld. Uitgesproken: W. van Middelkoop, Badhoevedorp-Haarlem mermeer, Meidoornweg 73. R.c. mr. C. G. Bijle- veld, cur. mr. Jan Lieuwen, Furmerend. K. A. Scharff, handelaar in bloembollen, vroeger wonende te Hillegom, thans te Heem stede, Orchideëenlaan no. 14. Rc. mr. C. G. Bij- leveld, cur. mr. J. G. Bettink, Haalem. RIJNSBURG, 15 Januari. Bloemenveiling - Crocussen 80120; Hyacinthen: Wit f. 56; Bismarck f. 5,506,50; Pink Pearl f.6—7,50; Narcissen: Alfred 2528; Helios 1418; Golden Spur 1013. Tulpen: Goudvink 3238; Gele Prins 26—30; Yellow 14—18; La Reine 18—20; Ibis 1923; Krelage 1824; Copland blauw 20—24; rose 22—26. RIJNSBURG. 15 Januari. Groentenveiling - Groene kool f.24,40; Gele kool f. 4,40; c~de kool f. 5,50; knolrapen f. 2,403.20; Andijvie '4 —18; boerenkool f.22,30 per 100 KG.; Kroten 60 ct.; uien f.1; waschpeen f.11,60 per kist. WOERDEN, 15 Januari. Aangevoerd 16 par* tijen kaas. Prijs met rijksmerk 1ste kw. f. 41,5lè Handel vlug. i—i

Leidsch Dagblad | 1941 | | pagina 2