STADSNIEUWS LEiDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Woensdag 15 Januari 1941 Welke bon is geldig? YISSCHERIJ-BERICHTEN De verstrekking van maaltijden warme Opgave van 15 Januari De Winterhulp Boter en vet Brandstoffen Brood en bloem Eieren Grutterswaren Honden -en Kattenbrood Kaas Koffie en thee Petroleum Suiker Vleesch en vleeschwaren Zeep BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN Laatste Berichten Binnenland Buitenland De Amerikaansche hulp aan Engeland FIRMA T. EN D. ZAL DE MAALTIJDEN VERZORGEN. Zooals reeds bekend gemaakt werd, zal in onze gemeente vermoedelijk begin volgende week een aanvang gemaakt worden met de verstrekking van warme voeding, zooals in verschillende gemeenten hier te lande reeds plaats heeft. De bekende firma Tieleman en Dros zal de maaltijden gereed maken en bij de bekendheid, die deze fabriek op dit punt geniet, behoeft niet getwijfeld te worden of het eten zal van prima kwaliteit zijn. Aan de hand van door hefc Rijks bureau voor de voedselvoorziening in Oorlogstijd vastgestelde recepten, is een 15-tal verschillende maaltijden samengesteld, waardoor een voeding van hooge waarde en een vanzelf sprekend op prijs gestelde groote ver scheidenheid gëwaarborgd is. Eén van de 'beginselen is, dat de voeding voor iedereen verkrijgbaar is, ongeacht den welstand, zoodat niet alleen een zeker deel van de bevolking hiervan gebruik kan ma ken. Ieder krijgt hetzelfde eten, dat alleen kan worden afgehaald aan zekere afhaal- punten. Gebruik ter plaatse is dus niet mogelijk. De prijs van de voedmg is. zooals reeds werd medegedeeld, voor houders van vet kaarten 13 cent per portie en voor houders van boterkaarten 25 cent per portie. De por ties zijn circa 1.2 liter groot. Zij, die de voeding willen betrekken kun nen gratis aan de uitreiklokalen een knip- kaart verkrijgen, waarop 9 porties eten kunnen gekocht worden. Deze knipkaarten zijn slechts verkrijgbaar tegen inlevering van een geldige vet- of boterbon en vier geldige vleeschbonnen. Op de dagen waarop peulvruchten worden verstrekt, moet bij het koopen van een dagkaartjè een peulvruch tenbon (1/4) worden ingeleverd. Wisselbons, welke echter alleen voor de warme voeding geldig zijn, worden zoo noodig teruggegeven. Iedere knipkaart geeft recht op het koo pen van 9 dagkaartjes van een portie. Na tuurlijk kan men dus eiken dag een kaartje van een portie koopen, zoodat men dan 9 dagen met de knipkaart doet, terwijl bijv. een gezin van meerdere personen tegelijker tijd meerdere dagkaartjes zal kunnen koo pen. De porties behoeven niet op 9 achter eenvolgende dagen te worden afgenomen. Voor elk uitreiklokaal worden dagkaartjes van een bepaalde kleur verkocht. Op deze dagkaartjes kan men dus alleen de maal tijden afhalen aan hetzelfde uitreiklokaal als waar men de kaartjes heeft gekocht. Dit moet gebeuren om de hoeveelheid vast te stellen, welke aan een-bepaald uitreik lokaal beschikbaar gesteld moet worden. Om dezelfde redenen moeten de dagkaartjes een dag van te voren gekocht worden. Dit is gemakkelijk, daar de verkoop van dag kaartjes op denzelfden tijd in het uitreik lokaal plaats heeft als waarop de warme voeding voor dien dag moet worden afge haald. De eerste uitreiking van knipkaarten en verkoop van d'aigkaartjes zal in afwijking van het vorenstaande plaats hebben in één nader te publiceenen lokaal en op een nader af te kondigen tijdstip, terwijl dan in het vervolg de uitreiking en verkoop dagelijks zal plaats hebben op den tijd en op de plaatsen waarvan nadere mededee- ling binnen enkele dagen verwacht kan worden. Vanzelfsprekend is de warme voeding alleen bedoeld voor inwoners van de gemeente Leiden, daar de gemeente mede aansprakelijk is voor een deel van de kosten. DE VRIJMETSELAARS IN ROEMENIË. Uit. betrouwbare bron verneemt men, dat de vrijmetselaarsloges in Roemenië zijn blij ven bestaan en haar arbeid hebben voort gezet, nadat zij verboden waren. Bij de huiszoekingen in het begin van Januari zijn boeken en geschriften gevonden, waar uit blijkt, hoe groot de invloed der loges was in de kringen, die tot voor kort het land regeerden. Volgens de documenten waren oud-ministers vooraanstaande vrij metselaars. In de loge, waarin de meeste vooraanstaande personen bijeenkwamen, had de Engelsclie speciale gezant lord Lloyd die in den herfst van 1939 de Engelsche oorlogsbelangen op den Balkan vertegen woordigde, een eerezetel. Het hoofd van de grootste loge, de laatste Roemeensche ge zant te Lissabon, Fongal, onderhield door bemiddeling van een agent der secret ser vice betrekkingen met verschillende bui- tenlandsche inlichtings-diensten. De huiszoeking in de Rotaryclu.b te Ploesti heeft aan het licht gebracht, dat deze or ganisatie, die een zuivere gezelligheidsver- eeniging genoemd werd, een vrijmetselaars loge was, welke onder leiding van den Engelschman Clark stond. Deze Clark heeft reeds in 1916 een actieve rol gespeeld bij de vernieling der Roemeensche petroleum- velden. (D.N.B.) AUSTRALISCHE PREMIER KOMT NAAR ENGELAND. De Engelsche berichtendienst meldt, dat de Australische premier Menzies, heeft aangekondigd, dat hij binnenkort naar En geland vertrekt, waar hij besprekingen zal voeren met Churchill en andere ministers. Reuter meldt uit Canberra, dat de re geering van Australië zich gedwongen heeft gezien nieuwe verordeningen uit te vaar digen tegen optreden en ondergrondsche ondermijningsactiviteit, welke de oorlogs inspanning der regeering benadeelen. De verordeningen verbieden de verspreiding of publicatie van berichten, welke ontevre denheid kunnen wekken in het leger, op de vloot of bij het luchtwapen, welke vooroor- ceelen kunnen doen ontstaan tegen recru- teering of die de discipline ondermijnen. Het is van nu af strafbaar verklaringen af 1 te leggen, die de oorlogsinspanning kunnen i 6toren. SLACHTOFFER DER DUISTERNIS. Gistermiddag is uit het Galgewater het lijk opgehaald van de 72-jarige alleenwo nende vrouw A. E. S. uit de Nieuwsteeg, die sedert de vorige week Donderdag werd vermist. Vermoedelijk is zij in het donker te water geloopen en verdronken. LEZING VAN MEJ. DR. A. ROES. Over de Megalithcultuur. Voor cL leden van het Instituut Kern, het Voor-Aziatisch-Egyptisch Gezelschap „Ex Oriente Lux" en de Ver. voor antieke be schaving hield gisteravond in de biblio theekzaal van het Ned. Instituut voor het Nabije Oosten, mej. dr. A. Roes, privaat docente aan de Universiteit te Utrecht een met lichtbeelden verduidelijkte lezing over „De Megalithcultuur: een geheimzinnige band tusschen het Westen en het Oosten". Het volgende is er aan ontleend: Uit de periode, waarin steenen werktui gen hier en daar al vervangen begonnen te worden door metalen, vinden we in West Europa nog heden ten dage duizenden gra ven van onbehouwen steenblokken; men noemt ze megalithgraven. Ze worden aan getroffen van Zuid-Spanje af tot in Zuid- Zweden toe. Behalve de genoemde graven richtte dezelfde beschaving ook cromlechs en menhirs op, d.w.z. cirkels van groote steenen en alleenstaande steenblokken. Het eigenaardige is. dat wij dit soort monu menten ook elders vinden: in het gebied aan de Zwarte Zee en op vele plaatsen in Azië en in Afrika. Meer dan eens hebben ze bepaalde bij zonderheden gemeen met de Westelijke monumenten, n.l. de schaalvormige uitdie pingen op sommige steenen en de z.g. pa trijspoorten, ronde openingen in een of meerdere tot een graf behoorende steenen. Dit heeft reeds spoedig de gedachte ge wekt aan een onderlingen samenhang, dien men verklaarde als een sterke invloed uit het Oosten op het Iberisch schiereiland en vandaar op het overige Europa. In haar eenvoudigen vorm wordt, deze voorstelling thans onhoudbaar geacht, want bij nader inzicht bleek de kwestie veel ingewikkelder dan men gedacht had. Een bevredigende verklaring is er echter nog niet voor in de plaats gekomen en zoo blijft de megalith cultuur een der grootste en interessantste problemen waarvoor de archaeologie zich geplaatst ziet. KON. NED. MIJ. VOOR TUINBOUW EN PLANTKUNDE. De afd. Leiden hield gisteravond haar eerste bijeenkomst in 1941. De voorzitter, de heer Joh. Jonker richtte een hartelijken Nieuwjaarsgroet tot de vele aanwezigen, in het bijzonder tot den heer I. van der Velde, chef van de afd. Tuin bouw van den Prov. Voedselcommissaris voor Zuid-Holland die zich bereid verklaard had een lezing te houden over „Vermoede lijke toewijzing van teeltvergunningen aan bloemisten", daarbij den wensch uitspre kend dat 1941. vooral voor de bloemisten een beter jaar moge worden dan dat achter ons ligt. Na voorlezing der notulen, die ongewijzigd werden goedgekeurd, werden eenige nieuwe leden geballoteerd. Hierna werd het woord gegeven aan den heer v. d. Velde, die zijn duidelijk betoog begon met te vertellen dat de bloemisten verplicht worden hun teelt in te krimpen en boven de 1000 M2. 30 °/o moeten afstaan voor kouden grond en 10 0/00 van even- tueele kasruimte, alles ten behoeve van de groententeelt. Voor kleinere bedrijven zul len de bestaande beperkingen gelden. Reeds sedert 1933 is de tuinbouw wettelijk vastgelegd aldus spreker en sinds 1935 was iedere bloemist verplicht zich aan te sluiten bij de Ned. Sierteeltcentrale. Hier was men eerst zeer soepel, later echter veel strenger. Wanneer wel of geen groententeelt-vergun- ningen gegeven zullen worden, werd met tal van voorbeelden' uit sprekers practijk nader toegelicht. In zeer veel kleinere ge vallen zal moeten worden voorzien, de wet is nieuw en zeer ingewikkeld, doch spreker is er van overtuigd, dat met wederzijdsche medewerking veel te bereiking is. De vele vragen die na de uiteenzetting dezer nieuwe wettelijke bepalingen door de aanwezige bloemisten tot den heer v. d. Velde werden gericht, beantwoordde hij op doeltreffende wijze en hij besloot met te zeggen dat we tusschen de verschillende bedrijven moeten doorzeilen, op een wijze, waarbij iedere Nederlander voordeel heeft. De voorzitter dankte den spreker voor riin nauwkeurig betoog. Na de pauze werd het huishoudelijk ge deelte afgewerkt en toonde de le secretaris in zijn jaarverslag dat in het voorgaande jaar veel door de afdeeling is verricht. De rekening en verantwoording van den penningmeester sloot met een klein batig saldo, terwijl de ingediende begrooting voor 1941 :rd goedgekeurd. De firma's G. Lubbe Thzn. en Zoon, J. G. Ballego en Zonen, de heeren J. de Knif en_ A. Frylink alsmede de Hortus Botanicus mochten weer eenige diploma's in ont vangst nemen, op de maandelijksche keu- -.igen te Amsterdam behaald voor nieuwe en zfcldame gewassen. Na de rondvraag, waarvan ditmaal zeer. druk gebruik gemaakt werd, sloot de voor zitter deze goed bezochte en leerrijke ver- adering. (Nadruk verboden). Mr. B. M. van Spaendonck: „Dat volk is groot, dat zijn ge meenschap waarachtig be leeft. Daarom is de winter hulp een eerezaak' voor lede ren Nederlander." BOTERBON nr. 21 en VETBON nr. 21 (tot en met 31 Januari): flesch slaolie. BOTERBON nr. 24 en VETBON nr. 24 (tot en met 17 Januari): BOTERBON nr. 25 en VETBON nr. 25 ft.m. 24 Januari): 250 gr. boter ot margarine ol 200 gr. vet (oude verpakking 250 gram). BONNEN nr. 8. 9 en 10 (haarden en kachels) BONNEN 15 t.m. 24 (centrale verwarming) t.m 31 Januari, één eenheid vaste brandstoffen Brandstoffen 3de periode en cokes 3de periode: t.m 31 Januari; één eenheid vaste brandstoffen. BROODBON nr. 22 (tm. 19 Jan..; 13—20 Jan. niet in restaurants e.d.) BROODBON nr. 23 (t.m. 26 Januari); 20 —27 Jan. niet in restaurants e.d.) 100 gram roggë of ander brood of 1 rantsoen gebak BLOEMKAARTBON nr. 3 (t.m. 26 Jan.): 50 gram brood of rantsoen gebak of 35 gr tarwemeel, tarwebloem, rogge meel, roggebloem, zelfrijzend bakmeel of boekweitmeel. BON nr. 33 (t.m. 19 Januari; 13—20 Jan. niet tn restaurants e.d.): BON nr. Ill (tot en met 26 Januari; 20—27 Jan. niet in restaurants e.d.): 1 et BON nr. 31 (t.m. 21 Februari): 100 vr vermicelli macaroni of spaghetti BON nr. 44 (t.m 21 Februari): 250 gr gort gortmou' of grutten BON nr. 57 <t.m 21 Februari): 250 gr havermout havervlokken naver- bloem aardappehneelvlokken gort gort- mout of grutten BON nr. 87 (tm 21 Februari): 100 gT maïzena grtesmeel. sago. aard appelmeel of een hoeveelheid pudding poeder welke 100 gT zetmeel bevat BON nr. 108 (t.m. 24 Januari): 250 gr rijst rijstemeel. rijstgrles rijstebloem of gruttenmeel. Rantsoenbonnen rijst en havermout rijn doorloopend geldig. BON nr. 10 (speciale kaart) (t.m. 31 Jan.): 3—10 K.G. honden- en Vit K.G. kat tenbrood. BONNEN nr. 47, 48, (niet 38, gelijk abusievelijk werd gemeld), 60 en 61 (t.m. 26 Jan.): elke bon 100 gram kaas BON nr. 18 (tjn. 31 Januari): 250 gram koffie of 75 gram thee. BON nr. 8 (t.m. 23 Februari) en ZEGEL C (t.m. 19 Januari; uitsluitend voor huisverlichting) 2 liter petroleum BON nr. 86 (t.m. 17 Januari): 1000 gra.m suiker VLEESCHBON nr. 14 (tm. 19 Januari): 100 gram vleesch inclusief been of vleeschwaren VLEESCHWARENBON nr. 14 (tm. 19 Jan.) 75 gram gerookt of gekookt varkens- rund- of kalfsvleesch of gerookte worst 100 gr gekookte worst, 125 gr. lever worst of 150 gr. bloedworst. BON nr. 113 (t.m, 31 Januari): 150 gr toiletzeep, 120 gr huishoudzeep, 150 gr zachte zeep (nieuwe samenstel ling) of 200 gram (oude samenstel ling) 300 gr zachte zeeppasta 250 gr zeeppoeder of 600 gr waschpoeder 125 gr. zeepvlokken 250 gr zelfwerkende waschmiddelen of 200 gr. vloeibare zeep Goed voor het wasschen van 20 K.G droog waschgoed BON nr 117 (t.m 30 April): 50 gram scheerzeep 1 tube scheercrême of 1 pot scheerzeep 6109 (Ingez. Mcd.) RIJKSPOSTSPAARBANK. Aan het kantoor der posterijen alhier werd in den loop der maand December 1940 ingelegd f 94.204.86 en terugbetaald f. 512.564.27. Derhalve minder ingelegd dan terugbetaald f. 418 359.41. Het aantal nieuw uitgegeven boekjes bedroeg 81. LEIDSCHE VEREEN. VAN POST ZEGELVERZAMELAARS. De jaarvergadering. In de bovenzaal van de Muziekschool der Mij. voor Toonkunst hield de Leidsche Vereeniging van Postzegelverzamelaars gis teravond haar eerste jaarvergadering. De voorzitter, de heer R. de Wilde, opende deze druk bezochte bijeenkomst met een hartelijk welkom en gaf vervolgens een kort. overzicht over het af geloopen jaar. Dit is voor de vereeniging niet ongunstig geweest. Tal van nieuwe leden traden toe, terwijl er slechts één bedankte. Van aan vankelijk vijf leden is het ledental geklom men tot 70. De notulen der vorige vergadering door den secretaris, den -heer Mtnnema, gelezen, werden onveranderd vastgesteld. Twee. nieuwe leden werden hierna gebal loteerd, waarop de secretaris het jaarver slag over 1940 uitbracht, dat onder dank werd goedgekeurd. De bestuursverkiezing had tot resultaat, dat alle aft-redenden werden herbenoemd. Het jaarverslag van den penningmeester, den heer Kraayènbrin-k, gaf een saldo van f44.37. Op voorstel van de kascommissie werd den penningmeester décharge verleend. Hierna had de veiling plaats der inge zonden kavels en de verloting der voor deze jaarvergadering ingezonden zegels. Daarna volgde sluiting der vergadering. LEIDSCHE AMATEUR-FOTOGRAFEN- VEREENIGING. Maandelijksche clubavond. In de bovenzaal van ,,'t Schuttershof" hield de L.A.F.V. gisteravond haar maan- delijkschen clubavond. Na afdoening der huishoudelijke punten en de ballotage van twee nieuwe leden gaf de voorzitter het woord aan het lid, den heer Lingsma, voor het houden van zijn causerie „Micro-foto grafie met eenvoudige middelen." Na een uiteenzetting over de microscoop en hoe op eenvoudige manier een microtoestel te vervaardigen is, wijdde de spreker in het bijzonder uit over het gebruik der onmis bare filters, de verlichting en het te ge bruiken materiaal. Daarna volgde de pro jectie van de gebruikte toestellen en een aantal plaatjes van de meest uiteenlco- pende onderwerpen, waaronder tal van bij zonder geslaagde opnamen. Een hartelijk applaus onderstreepte het dankwoord van den voorzitter, die er op wees, met hoeveel liefde voor dit zoo weinig door amateurs behandelde onderwijs door twee der leden gewerkt is. De technische voorbereiding was geschied in samenwerking met het lid v. d. Laan. Na de pauze hield de heer Groenendijk een uitstekende critïsche en leerzame be schouwing over een aan den wand hangen de mooie Focus-collectie. Daarna sloot de voorzitter dezen goed bezochten en zeer ge- animeerden avond. Onze stadgenoot, de heer J. J. A. Poll- mann is door het hoofd van den persdienst van „Nationaal Front" (leider Arnold Meijer) benoemd tot correspondent van dezen dienst voor de gemeente Leiden en omliggende gemeenten. Maar Anton vandaag niet! Je ziet toch wel, dat we naaikrans hebben. Nou, zie je dat het uitkomt! Hendrika Maria, D. van J, F. v. d. Meer en H. M. J. Pepping Jacoba Elisabeth, D. van Th. G. Klavenvijden en E. Hartingsveld. OVERLEDEN: A L. Fiouw, M. 70 j. P. Behage, Wedn. 82 j. C. M. Hemerik. Wed. van C. J. v. Hoeken 79 j G. J v. d. Poel, Wed. van H. C. van Zeijst 94 j. H. G. de Feij, Wedn. 77 j. A. v. d. Voet, Wed. van K. A. Spoor 88 j. B. Kramer, Wed. van J. F. Kisker 81 j. J. Hofstra, M. 56 j. WIELRIJDER IN BOTSING MET VRACHTAUTO. Vanochtend is op den An/twerpschestraat- weg, onder Hoogerheide (N.B.), de acht tienjarige Gijzen, die per fiets naar zijn werk te Bergen op Zoom ging, vermoede lijk ten gevolge van de gladheid van den weg geslipt en tegen een vrachtauto ge reden. De jongen was onmiddellijk dood. De auto reed na de botsing tegen een. paal en sloeg om. De drie inzittenden ble ven ongedeerd, de wagen werd niet be schadigd. President Roosevelt heeft in de laatste persconferentie geweigerd ook maar. iets te verklaren omtrent de verschillende amen dementen betreffende het wetsontwerp op de hulp aan Engeland. Wel oefende hij uiterst* scherpe critiek uit op een opmer king, die senator Wheeler kort geleden voor de radio had gemaakt. Wheeler had gesproken van „ondermijning" d.wz. op offering van een op de vier Amerikaansche jongemannen door de politiek van Roose velt. Roosevelt noemde deze uitlating „het onwaarste en meest onvaderlandslievende" wat ooit is gezegd. Senator Wheeler heeft dezen uitval afgewezen met koel op te merken, dat de president, naar het schijnt, zijn zelfbeheersching had verloren. Hij zou het toejuichen, wanneer hij met deze uit lating ongelijk had. Maar nog veel minder vaderlandslievend is het de hartstochten van het volk der Vereenlgde Staten zoo op te zweepen, dat een politiek, die lijdt tot doodbloeden van de Amerikaansche jeugd op vreemde slagvelden, ten slotte instem ming zou vinden. (D.NB.) De oppositie tegen het wetsontwerp op der, steun aan Engeland, dat bij het con gres is ingediend, is in de traditioneel iso lationistische gebieden van het Midden Westen bijzonder fel. Een aanzienlijk deel van de openbare meening en de pers daar keeren zich op scherpe wijze tegen de door Roosevelt gevraagde volmachten. In dage- lijksche oproepen doen talrijke commissies en organisaties een beroep op de bevolking en verzoeken de vertegenwoordigers in het congTes in tallooze telegrammen om zonder compromis het pachtprogram van den pre sident te verwerpen. De centrale te Chicago var. „America first", de commissie, die on der leiding staat van generaal Wood, die kwartiermeester generaal was in den we reldoorlog wordt sinds vele dagen over stroomd mét protesttelegrammen en brie ven uit alle kringen der bevolking. De zes tigduizend leden van de vakvereenigingsor- ganisatie te Chicago van voerlieden om zich aan te sluiten bij de protestbeweging tegen de wet op de hulp aan Engeland. Een soortgelijke oproep heeft de vrouwenorga nisatie „Roll call of american women" ge richt tot de 10.000 leden. Het prominente dagblad Chicago Tribune noemt de wet op de hulp aan Engeland een „wetsontwerp op de oorlogsdictatuur", welker opstellers het Amerikaansche volk op valsche wijze wil len inpraten, dat men Engeland alleen bin nen de beperkende formule „short of war" wil helpen. In Amerika bestaat een kleine minderheid, zoo schrijft het blad, die den oorlog en het zenden van Amerikaansche soldaten naar overzeesch gebied wenscht-, Alleen deze stelt eensgezind voor de wet op de oorlogsdictatuur die een einde zal maken aan den huldigen Amerikaanschen regeeringsvorm. Ingeval het ontwerp kracht van wet krijgt, zal het congres practisch hebben afgedaan. De eere-voorzitter van de commissie tot het houden van Amerika buiten den oorlog, de vroegere president van het Amerikaan sche Olympische Comité, schrijft in de Chi cago Herald American dat een duivelach tige propaganda het Amerikaansche volk ingepraat heeft, dat Amerika het leed van alle andere volkeren kan helen. Wanneer Amerika zal ophouden oorlogszuchtige drei gementen uit te schreeuwen en andere naties voortdurend te beleedigen om zich in plaats daarvan te bepalen tot eigen aangelegenheden, zal het misschien ont dekken. dat het geen vijanden heeft. GROOTE GRAANSMOKKELARU ONTDEKT. Door de douane-diensten te Rijssel is een smokkelzaak op groote schaal ontdekt, welke aanleiding gegeven heeft tot de aan houding van één Belg. Het gaat hier om niet minder dan 1.250.000 kilo graan. In een opslagplaats te Rijssel zijn voorts 800.000 kg. graan gevonden. De hoofdschul dige. een in West-Vlaanderen zeer bekende graanhandelaar van Roeselaere, bestuurder der firma, werd aangehouden en bekende, dat er reeds 450.000 kg. graan naar België werden gesmokkeld. Uit het onderzoek blijkt, dat het graan opgskocht werd in het Aisne-departement en vooral in de omgeving van St. Quentin bij de landtoouwcoöperatieven, en dat het graan in geen geval onbruikbaar is voor den mensch. (Belga) DR. SCHNURRE UIT MOSKOU VERTROKKEN. De leider der Duitsohe handelsdelegatie de gezant dr. Schnurre, is gisteravond, na de met succes bekroonde Duitsch-Russische onderhandelingen, met zijn medewerkers uit Moskou vertrokken. VISCHPRIJZEN. IJMUIDEN, 15 JanuarL Bot f.95; SchaT f. 20.50—202; Sardine f. 56.50— 46.50 (alles per 50 KG.). Zoetwatervisch: Snoek f. 1.201,12; snoekbaars f. 1,94—1.92; bays f. 1.12—0.94; zeelt f.0,92; blei f. 0,760.58; voorn f. 0,61—0,54; spiering f. 1,10— 0,75 (alles per £G.) 2—1

Leidsch Dagblad | 1941 | | pagina 2