LEfDSCH DAGBLAD - Tweede m Zaterdag 4 Januari 1941 KERK- EN SCHOOLNIEUWS Welke bon is geldig? Voor de Vrouw Klein fruit, een factor voor onze voedselvoorziening tOÈMU Wenken voor de zuinige huisvrouw Bevredigende aanbieding van Vee Opgave Boter en vet Brandstoffen Brood en bloem Eieren Grutterswaren RECHTZAKEN 4 Januari Kaas Koffie en thee Petroleum Suiker Vleesch en vleeschwaren Zeep PREDIKBEURTEN VOOR ZONDAG 5 JANUARI. Leiden Chr. Geref. Kerk (Steenschuur) Voorm. 10 en 4 uur ds. Joh. Jansen. Doopsgezinde Kerk: Voorm. 10% uur ds. Ten Cate. Eglise Wallonne: dix heures et demie. M. Th. Eekman, pasteur-émérite k Amsterdam. Evang. Luth. Gem.: Voorm. 10% uur, ds. Makkink en ds. Bieger. Geref. Kerk in H.V. (Patrimonium) Nam. 4% uur de heer A. van Kampen. Rem. Geref. Gem.: Voorm. 10% uur ds. Hoen- derdaal van Arnhem. Ver. van Vrijz. Herv.: geen dienst. Geref. Kerk (Zuiderkerk)Voorm. 10 uur ds. W. Bouwman, em. pred. te Leiden; nam. 4 uur ds. Weggemans. Geref. Kerk (Heerengracht)Voorm. 10 uur, ds. Merkelijn. em. pred. te Leiden; nam. 4 uur dr. Westerink. Geref. Kerk (Oude Vest)Voorm. 10 uur ds. Wiersinga; nam, 4 uur ds. W. Bouwman. Geref Kerk (Mórschweg)Voorm. 10 uur dr. Westerink; nam. 4 uur ds. Wiersinga. Vrije Kath Kerk Vree wij kstr.Voorm. 10% uur gez. Mis. Aalsmeer Ned. Herv. Kerk (Dorp)Voorm. 10 uur (Voorb. H.A.) ds. Y. Alkema; nam. 3 uur ds. H. v. d. Linde. Aalsmeer Oost: Voorm. 10 uur (Voorb. H.A.) ds. H. V. d. Linde; nam. 3 uur ds. Y. Alkema. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 3 uur ds. J. Knoppersen. Chr. Geref Kerk: Voorm. 10 en nam. 3 uur dr. J. P. Geels. Doopsgez. Kerk: Voorm. 10 uur ds. Frericks van Haarlem. Aarlanderveen Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10.30 en nam. 3 uur ds. Van Beusekom. Geref Kerk: Voorm. 10.30 en nam. 3 uur ds. Moolhuizen. Alphen a, d. Rtfn Ned. Herv. Kerk (Julia- anastraat)Voorm. 10 uur ds. Stehouwer; nam. 3 uur de heer Lekkerkerker. Hulpgebouw Gouwsluis: Nam. 3 u. dr. Scheers. Ned. Herv. Kerk (Oudsh.weg)Voorm. 10.30 dr. Cannegieter. Evangelisatie Hooftstr.: Voorm. 10 en nam. 3.30 uur ds. Steenbeek van Oudewater. Chr. Geref. Kerk (v. Reedestr.)Voorm. 10 en nam. 4 uur prof. v. d. Schuit van Apeldoorn. Geref. Kerken (Hooftstraat)Voorm. 10 en nam. 3 uur ds. Hartkamp. Raadhuisstr.: Voorm. 10 uur ds. Bosch; nam. 3 uur ds. Mulder. De Ruyterstraat: Voorm. 10 uur ds. Mulder, jnam. 3 uur ds. Bosch. Martha-StichtingVoorm. 10 uur ds. Meyer. Oud Géref. Gem. (lok. v. Mandersloostr.) Voorm. 10 en nam. 4 uur de heer Vijverberg van Rhenen. Bodegraven Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur ds. Klüsener; nam. 4 u. de heer A. J. Dekker Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 4 uur ds. Dam. Evang. Luth. Kerk: Voorm. 10 uur ds. C. Rie- mers van Den Haag. Geref. Gem.: Voorm. 10 en nam. 4 uur lees- dienfct. Evangelisatiekring; Nam. 3% uur de heer H. C. Lucardie van Zeist. Boskoop Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 3 uur'ds. Jacobs. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 3 uur ds. Petersen. Chr. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 3.30 u. ds. Kleisen. Rem. Geref. Gem.: Voorm. 10.30 uur s. Zuur deeg. Geref. Gem.: Voorm. 10 en nam. 2.30 uur leesdienst. Haarlemmermeer Ned. Herv. Gem. (Hoofd dorp) Voorm. 10 en nam. 3 uur ds. Salverda. Lijnden: Voorm. 10% uur de heer P. v. d. Berg. Bahoevedorp: Voorm. 11 uur ds. Remme van Amsterdam. Aalsmeerderweg: Voorn. 11.15 uur de heer Koudstaal. Vijfhuizen: Voorm. 10 uur de heer Brörens. Hoogmade Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10.30 uur ds. Van Sinderen. Katwijk aan Zee Geref. Gem. (Remlsestr.) Voorm. 10 en nam. 4 uur leesdienst. Koudekerk Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10% uur (Voorb. H.A.) en nam. 2.45 uur ds. van Binsbergen. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 2% uur ds. Haspers. Leimuiden Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10% uur de heer Joh. de Groot van Leiden. Geref. Kerk: Voorm,-10% en nam. 3% uur ds. A. W. Schaafsma van Oldemark. Lisse Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 4 uur ds. J. Th. van Veenen. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 4 uur dr. Th. Ruys Jr. Chr. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 4 uur ds. A. Ponstein. Geref. Gemeente: Voorm. 10 en nam. 3.30 u. Leesdienst. Oud Geref. Gem.: Voorm. 9.30 en nam. 3 uur Donderdagavond 7.30 uur leesdienst. leesdienst. Nieuwveen Ned. Herv. Kerk: Voorm. half- elf ds. Kater. Geref. Kerk: Voorm. 10 uur leesdienst; nam. halfdrie ds. Speelman. Evangelisatie: Voorm. 10 en nam. 3 uur de heer van Scherpenzeel. Nieuw Vennep Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10% uur ds. Lazonder; nam. halfvler (Jeugd dienst) ds. Drost. Geref. Kerk: Voorm. 10% en nam. 3% uur ds. Smilde. Chr. Geref. Kerk: Voorm. 11 en nam. 4 uur leesdienst. Noordwyk-Binncn Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 3 uur ds. W. Siddré. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 2.45 uur ds. H. B. Visser. Noordwfjk aan Zee Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 3 uur ds. N. J. Cupédo. Ger. Kerk: Voorm. 10 en nam. 3 uur ds. B. Bouma. Geref. JSerk (H.V.)Voorm. 10 uur de heer A. van Kampen. Noordwykerhout Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 4 uur ds. Den Hertog. Oegstgeest Geref. Kerk (Mauritslaan) Voorm. 10 uur ds. J. Boerkoel van Watergraafs meer; nam. 3 uur dr. van Katwijk. Geref. Kerk (Mórschweg): Voorm. 10 uur dr. Van Katwijk; nam. 3 uur ds. Boerkoel. Rijnsburg Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 u. dr. Van Niftrik; nam 3 uur de heer P. de Bruijn. Kerkzaal: Voorm. 10 uur de heer De Bnüjn; nam. 3 uur dr. Van Niftrik. Geref. Kerk (Rapenburg): Voorm. 10 uur ds. E. H. Broekstra van Oegstgeest; nam 3 uur ds. Van der Loo. Geref. Kerk (Voorhouterweg)Voorm. 10 mu ds. Van der Loo; nam. 3 uur ds. Broekstra. Chr. Geref. Kerk: /oorm 10 en nam. 3 uur ds. v. d. Zaal van 's-Graverihage. Rïjnzaterwoude Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10% uur ds. De Vree. Chr. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 2% uur leesdienst. Sassenheim Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 3 uur ds. Krijkamp. Geref. Kerk: Voorm 10 en nam. 3 uur ds. Kuiper. Chr. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 4 uur cand. Jonker van Zierikzee. HYGIENE IN DE KEUKEN. Neem alleen genoegen met het beste Met het zuiverste Met Jo<zo of Nezo dus, als het om keukenzout gaat 5696 (Ingez Ked.j ZÉLF VERBOUWEN EN JUIST BEREIDEN. De dienst voor de kleine boerenbedrij ven, welke reeds eerder heeft getoond te weten, hoe men met eenvoudige middelen een goed verzorgd boekje (zoowel wat in houd als illustratie betreft) kan samen stellen, heeft thans in samenwerking met de Stichting voor Huishoudelijke Voor lichting ten plattelande" een practisch werkje uitgegeven, gewijd aan teelt (en gebruik!) van klein fruit. (Genoemde Dienst is gevestigd Bezuidenhoütscheweg 83 te 'sGravenhage). Deze uitgave verdient thans aandacht buiten de kringen der direct geïnteresseer den, te weten de boerenbedrijven. Immers tal van stadsbewoners beschikken over eenigen tuingrond, welke onder de huidige omstandigheden zonder veel moeite en kosten, doch met goede resultaten kan wor den dienstbaar gemaakt aan de voedsel voorziening van het gezin. Hiervoor is geen bijzondere bedrevenheid in bodembe werking noodig; voor vele soorten „klein fruit" wordt bovendien geen teeltgrond van zeer bijzondere samenstelling vereischt. Bessen, frambozen, aardbeien,, kunnen op gewonen tuingrond en zonder deskundige verzorging tot bloei envrucht worden gebracht. Een aantal soorten kan in het vroege voorjaar worden geplant, zoodat het boekje ook in dit opzicht op een goed tijdstip ver schijnt. Bovendien vindt de stadsbewoner, die reeds thans vruchtenstruiken in zijn tuin heeft daarvoor vele practische aan wijzingen. Doch hiermede is deze uitgave niet uit geput. Wanneer de hier geboden wenken worden opgevolgd beschikt de huisvrouw over een hoeveelheid fruit uit eigen tuin, waarmede zij haar huisgenooten niet al leen tracteeren kan, doch waarvan zij te vens uif een oogpunt van voedselvoorzie ning van het gezin een goed gebruik kan maken. Daarvoor biedt het boekje practi sche raadgevingen in den vorm van recep ten, zoowel voor rauw fruit als de daaruit bereide compotes, limonadesiropen en niet te vergeten, den „weckvoorraad" voor den volgenden winter. Deze recepten kan men zelve varieeren naar gelang van de be-, schikbare ingrediënten. Nu de huisvrouw moet zorgen het benoodigde eiwit ook aan andere bronnen te ontleenen dan de ge bruikelijke (vleesch, visch, eieren en kaas, welke immers niet onbeperkt, ter beschik king staan) kan zij met succes gebruik maken van kwark of hangop, welke zich zeer goed leenen voor combinatie met ge conserveerde of versche vruchten of met jam. Een tweetal eenvoudige recepten mo gen dit verduidelijken: Kwark met sappige vruchten (4 personen) 250 g. kwark, 1/4 liter melk, 250 g. 0/« pond) vruchten, b.v. aardbeien, frambozen, boschbessen of bramen, ongeveer 30 g, (2 afgestreken eetlepels) suiker. Klop de kwark door elkaar met de melk, die er scheutje voor scheutje wordt bijge voegd. Roer er de gewassohen en goed droog uitgelekte vruchten door, tegelijk met de suiker. Dien het gerecht dadelijk op. Kwark met jam. 250 g. kwark, Vs liter melk, 4 afgestreken eetlepels van de een of andere jam. Klop met een garde geleidelijk de melk door de 'kwark, en roer het dan gelijkmatig door de zoo noodig verdunde kwark. Presenteer er beschuitjes bij. Die ontsierende PUISTJES EN* VETWORMP- JES kunt ge gemakkelijk doen verdwijnen. Radox-zuurstof! lederen morgen een beetje Radox In Uw waschwater en- ae Radox zuur- stofbellen doen de rest. Radox Ideaal voor Uw teint en 't Is nog voordeelig óók, want met Radox In Uw waschwater, hebt U minder zeep noodig. Bij apoth. en drog.41ct. enlöct.incl. verh. O.B. 5697 (Ingez. Med.) Allerlei nuttige dingen op naai- en breigebied. Voeren Door mouwen en rug bij jurken te voeren zullen ze veel minder gauw slijten aan arm- gaten en elleboogen. Als voering kunt u oude zomerjurken gebruiken. Overhemden die geen dubbel borststuk hebben, slijten vrij snel bij het boordje. Ter versterking naait u een belegstuk tegen de borst, welk beleg eenige centimeters in de schouder moet vallen. Jongensbroeken zijn het sterkst als ze" geheel gevoerd worden. Kan dit niet, dan moet toch in elk geval het zitvlak extra gevoerd worden. Ter Aar Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10.30 u. ds. Huls. Geref. Kerk: Voorm. 10.30 en nam. 3 uur ds. Warner. Voorhout Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur ds. Klomp. Wassenaar Geref. Kerk (Zijllaan): Voorm. 10 urn- (Voorb. HA.), ds. Feringa; nam. 3 uur cand. H, de Wolf van Voorburg. Geref. Kerk (Bloemcamplaan)Voorm. 10 u.~ cand. de Wolf, nam. 3 uur ds. Feringa. Woubrugge Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 u. de heer Dekker; nam. 3 uur ds. Stehouwer beiden van Alphen. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam, 2.30 uur ds. Dronkert. Veel land zal omgeschcurd worden. AKKERBOUW VRAAGT VEEL HANDEN ARBEID. (Van onzen deskundigen medewerker). De aanbiedingen van vee voor dc vleesch- distributie zijn de laatste dagen weer zeer bevredigend geweest. Ten minste wat de hoeveelheden betreft, doch ten opzichte van de kwaliteit liet het veel te wenschen over, maar men kan thans niet anders verwach ten. Dc voorraad goed slachtvèe Is voor den staltijd vrijwel geheel uitverkocht en bij het huidige voedergebrek is mesten op stal vrijwel onmogelijk. Het zijn slechts enkele boeren, die daar nog toe in staat zijn. Wat ls nu dus over het algemeen voor de vleeschvoorzienlng komt, is vee waarmee men aan den leveringsplicht voldoet en dat voor de productie meestal ongeschikt mager is. Voor heen werden zulke beesten op stal vet ge maakt óf zooveel mogelijk afgemolken tot het voorjaar en dan als „vare koeien" aan de wei- ders verkocht. Deze zullen dus in het a.s. voorjaar misgrij pen, want het ls te voorzien, dat er voor de a.s. vetweiderij weinig materiaal voorhanden zal zijn. De vetweiders zullen dus wel genood zaakt worden om hun bedrijf om te zetten in een bouwbedrijf. Het land zal dus aan den ploeg moeten worden prijsgegeven om productief te wor den gemaakt voor andere levensmiddelen. Aardappelen, erwten, boonen enz. Ook in den vorige grooten oorlog Ls er veel weiland voor dit doel omgescheurd, doch bij een permanente ordening in de veehouderij, zal dit nu wel eens van blij venden aard kun nen zyn. Er komt dus heel wat meer ar beid los op het platteland, want uit den aard der zaak is er aan de vecweiderij een minimum van handenarbeid, terwijl de ak kerbouw juist veel handenarbeid vraagt. De veehouder begint thans te begrijpen, dat het ernst ls met de inkrimping van den vee stapel. Dit is te zien niet alleen aan de groote leveringen, die er nu plaats hebben, doch ook aan de terugloopende vraag naar gebruiksvee. Het kalf- en melkvee is nog wel duur, ooch men besteedt toch lang niet meer zulke „gekke" prijzen dan enkele weken geleden. Op de Vrij dagmarkten was niet alleen minder aanbod, doch ook de vraag was weer beduidend min der. Er bleef dan ook heelwat onverkocht en de kooplui, die nog wat wilden afzetten, moes ten verlies nemen. Op de wolveemarkten was de stemming ook tamelijk kalm. Voor de schapen is het slecht weer en de „wicht" gaat er dan uit. Men ziet dan ook met verlangen uit naar den dag, dat het slachtverbod wordt opgeheven, want als de BOTERBON nr. 31 en VETBON nr. 21 (tot en met 31 Januari): flesch slaolie. BOTERBON nr. 23 en VETBON nr. 23 (tot en met 10 Januari) BOTREBON nr. 24 en VETBON nr. 24 (tot en met 17 Januari) 250 gr. boter ol margarine of 200 gr. vet (oude verpakking 250 gram). BONNEN nr. 8, 9 en 10 (haarden en kachels) BONNEN 15 t.m. 24 (centrale verwarming) t.m. 31 Januari, één eenheid vaste brandstoffen. Brandstoffen 3de periode en cokes 3de periode: t.m. 31 Januari; één eenheid vaste brandstoffen. BROODBON nr. 20 (t.m. 5 Januari; 30 Dec.6 Januari niet in restaurants e.d.) BROODBON nr. 21 (tot en met 12 Januari; 613 Januari niet in restaurants, e.d.) BROODBON nr. 22 (6 t.m. 19 Jan.; 13— 20 Jan. niet in restaurants e.d.) 100 gram rogge of ander brood of 1 rantsoen gebak. BLOEMKAARTBON nr. 3 (t.m. 26 Jan.): 50 gram brood of rantsoen gebak of 35 gr. tarwemeel, tarwebloem, rogge meel, roggebloem, zelfrijzend bakmeel of boekweitmeel. BON nr. 21 (tan. 5 Januari; 30 December —6 Januari niet in restaurants, e.d.); BON nr. 34 (t.m. 12 Januari; 613 Jan. niet in restaurants e.d.): BON nr. 33 (6 t.m. 19 Januari; 1320 Jan. niet in restaurants, e.d.) 1 et BON nr. 31 (t.m. 21 Februari) 100 gr vermicelli macaroni of spaghetti BON nr. 44 (t.m 21 Februari): 250 gr gort gortmmit of grutten. BON nr. 57 (t.m. 21 Februari): 250 gr navermout havervlokken, haver- bloem aardappelmeelvlokken gort gort- mout of grutten. HAAGSCHE RECHTBANK. Letsel door schuld. Op 11 October van net vorig jaar had op den Steekterweg te Alphen een ernstig on geval plaats. Een vrachtauto reed met flin ke snelheid op een stilstaanden personen auto, als gevolg waarvan D. Verboom vrij ernstig werd gewond, en naar een zieken huis moest worden vervoerd. De bestuurder van den vrachtauto heeft terecht gestaan wegens het veroorzaken van lichamelijk letsel door schuld, waarbij de officier f. 50 boete subs, een maand hechtenis tegen hem eischte. De Rechtbank heeft uitspraak gedaan en verdachte conform dezen eisch veroordeeld.' HAAGSCHE POLITIERECHTER. Dure koffie. Een melkhandelaar te Leiden was een handeltje in koffie begonnen. Hij verkocht die zonder bon, maar liet er flink voor betalen. Zoo bracht de koffie van 88 cent per pond, nu f. 2.75 per pond cp. Hierdoor werd de Prijsopdrijvingswet overtreden waarvoor de melkhandelaar te recht moes? staan. De officier vorderde f. 50 boete subs. 50 dagen hechtenis, en dan voorwaardelijk een maand gevangenisstraf met een proef tijd van drie jaar. De politierechter veroordeelde conform dezen eisch van den officier. Winkel-diefstallen. Tal van diefstallen had een juffrouw uit Leiden gepleegd. Ze toog naar de groote magazijnen in de stad. en nam daar weg hetgeen van haar gading was. Ten slotte was ze betrapt, en men vond diverse goe deren, die geroofd waren. Het waren de meest uiteenloopende dingen, zooals kra len, kleedjeas, garen, etc. De juffrouw zei nu dat ze erg veel spijt van de diefstallen had, maar de officier vond dat toch nog niet genoeg en hij vorderde een gevange nisstraf voor den tijd van twee maanden. De politierechter veroordeelde tot een maand gevangenisstraf. strenge koude wat lang aanhoudt, gaat het vleesch er af en de wicht er uit, en zooals bekend, zullen de schapen straks ook tot vast gestelde prijzen, evenals de runderen, bij het levend gewicht worden overgenomen. Voor de magere varkens en biggen bleef de vraag nog vrijwel bestendigd, ofschoon de prij zen vrij hoog zijn. Voor mestvarkens werd van 45 tot 50 cent per pond levend besteed en' big gen van 6 tot 10 weken oud f.15 tot f.22 per stuk. (Nadruk verboden). BON nr. 87 (tm. 21 Februari): 100 gr maïzena, grlesmeel, sago. aard appelmeel of een hoeveelheid pudding poeder welke 100 gr zetmeel bevat BON nr. 103 (t.m. 12 Januari) 500 gram peulvruchten. BON nr. 108 (t.m. 24 Januari): 250 gr. rijst rljstemeel. rlisteries. rijstebloem of gruttenmeel Rantsoenbonnen rijst en havermont zijn doorloopend geldig. BON nr. 20 (tjn. 12 Januari): 100 gr. kaas of 125 gr. smeerkaas. BONNEN nr. 47, 48, (niet 38, gelijk abusievelijk werd gemeld), 60 en 61 (t.m. 26 Jan.): elke bon 100 gram kaas. BON nr. 18 (t.m. 31 Januari): 250 gram koffie of 75 gram thee. BON nr. 8 (t.m. 23 Februari) en ZEGEL C (t.m. 19 Januari; uitsluitend voor hulsverllchtlng) 2 liter petroleum. BON nr. 86 (t.m. 17 Januari): 1000 gram suiker. VLEESCHBON nr. 13 (t.m. 8 Jan); VLEESCHBON nr. 14 (6 t.m. 19 Januari) 100 gram vleesch Inclusief been of vleeschwaren. VLEESCH WAREN BON nr. 13 (t.m. 8 Jan.) VLEESCHWARENBON nr. 14 (8 t.m. 19 Januari) 75 gram gerookt of gekookt varkens- rund- of kalfsvleesch of gerookte worst, 100 gr. gekookte worst, 125 gr. lever worst oï 150 gr. bloedworst. BON nr. 113 (t.m. 31 Januari): 150 gr. toiletzeep, 120 gr. huishoudzeep. 150 gr. zachte zeep (nieuwe samenstel ling) of 200 gram (oude samenstel ling). 300 gr zachte zeeppasta 250 gr zeeppoeder of 600 gr waschpoeder 125 gr. zeepvlokken. 250 gr zelfwerkende waschmiddelen ol 200 gr vloeibare zeep. Goed voor hei wasschen van 2G K.G. droog waschgoed BON nr. 117 (t.m. 30 April) 50 gram scheerzeep 1 tube scheercrême Of 1 pot scheerzeep. HAARLEMSCHE POLITIERECHTER. Diefstal en meineed. Den 26-jarigen los-arbeider K. J. A. T. uit Ter Aar was ten laste gelegd, dat hij op 13 October jJ. ten nadeele van een slooper te Haarlemmermeer een rijwiel heeft weg genomen dat voor een café .aldaar stond. Een broer van verdachte, de 21-jarige luindersknecht Th. T. kwam als getuige a décharge voor het hekje. Zijn verklaringen klopten echter in het geheel niet met die welke hij eerder reeds had afgelegd. Op allerlei manieren stond deze getuige a décharge te draaien, weshalve de politie rechter het beter achtte dat deze getuige zijn verklaringen maar onderteekende. De officier van justitie zag ln deze zaak een geval van meineed. Spr. gelastte de onmiddellijke gevangenneming van dezen getuige (v décharge en beval zijn directe In sluiting, waartoe dan ook werd besloten. De beide zaken werden terug verwezen naar den rechtercommissaris voor een na der onderzoek. Diefstal van een deken. De 38-jarige veehouder J. v. d. O. uit Haarlemmermeer had op 19 October jJ. van een met paard bespannen wagen op de Spaarnwouderstraat een deken afgeno men. Vast kwam te staan, dat verdachte van den bestolene nog eenlg geld te vorde ren had. Om aan de betaling thans een begin te maken, had verdachte al vast maar een deken van den wagen genomen. De officier van justitie eischte een geld boete van f. 40 subs. 24 dagen hechtenis. Het vonnis luidde f. 20 subs. 10 dagen hechtenis. VOOR ZONDAG 5 JANUARI. Hilversum I 415 M. Nederlandsch Pro gramma 8.00 KRO 1.00—10.15 AVRO 8.00 W. beginnen den dag 8.15 Gram.muziek 8.30 Nieuwsber. ANP 8.45 Gramofoonmuz. 9.30 KRO-Kamerorkest (opn.) 10.00 Gra- mofoonmuziek 9.30 KRO-Kamerorkest (opn.) 10.00 Gram .muziek 10.45 Hoogmis 12.00 Zuid-Afrikaansche gedichten 12.15 „Die Gelre Sangers" 12.30 Planovoordracht (opn.) 12.45 Nieuws- en economische berichten ANP 1.00 AVRO-Musette-ensemble 1.30 Orgel spel 1.45 Nederlandsch Verbond voor Sib- bekunde: Wie en wat waren onze voorouders? 2.00 Gram.muziek 2.15 Vroolijk Zondag- middagprogramma 3.30 Uit Berlijn: 55ste Verzoekconcert voor de Duitsche Weermacht 6.00 Omroeporkest, dubbelmannenkwartet en so liste 6.45 Actueele reportage of gram.muziek 7.00 Gram.muziek 7.30 Berichten (En- gelsch) 7.45 Gram muziek 8.00 Nieuws berichten ANP 8.15 Gram.muziek 8.30 Berichten (Engelsch) 8.45 Omroeporkest en solist 9.35 Kerstprijsvraag (herhaling) 9.55 Gram muziek 10.0010.15 Nieuwsber. ANP., sluiting. Hilversum II, 301 M. 8.00 NCRV, 8.45 VPRO 9.45 NCRV. 1.00 KRO. 4,00 NCRV, 5,15—7,15 KRO. 8.00 Gewijde muziek (opn.) 8.30 Nieuwsberichten ANP. 8.45 Studio-Vroeg dienst 9.45 Orgelconcert (opn.) 10.05 Gra mofoonmuz. 11.20 NCR V-Klein Koor en -orkest mm.v. solisten (opn.) 12.05 Zang met orgelbegeleiding 12.25 Cyclus „Kent gij Uw Bijbel? (opn.) 12.45 Nieuws- en economi sche berichten ANP. 1.00 „Die Gelre San gers" 1.10 Gram.muziek 1.30 Midden standspraatje 1.45 Gram.muziek 2.00 KRO- Kamerorkest, de Meesterzangers en solist 2.30 Stedelijk orkest vaan Maastricht en solist 4.00 Ned. Herv. Kerkdienst 5.15 Weke- lijksche gedachtenwisseling ANP 5.30 KRO- Melodisten en Rococo-octet 6.45 Actueele reportage of gram .muziek 7.00—7.15 Gram. muziek. VOOR MAANDAG 6 JANUARL Hilversum I, 415 M. Nederlandsch Pro gramma VARA 8.00 Grammuziek 8.28 VARA-Almanak 8.30 Nieuwsber. ANP., gra- mofoonmuzlek 10.00 VPRO: Morgenwijding 10.20 Declamatie 10.40 Viool en plano 11.10 Declamatie 1180 Orgelspel 12.00 Esmeralda en solisten. (In de pauze. VARA- Almanak) 12.45 Nieuws- en economische berichtén ANP. 1.00 VARA-orkest 2.00 Voor de vrouwen 3.00 Sweelinck-kwartet 3.45 Grammuziek 4.00 Grammuziek met toeliohting 4.30 Grammuziek 4.45 Voor de kinderen 5.15 Nieuws- economische en beursberichten ANP. 5.30 Orgelspel en cello- soli 6.00 Friesch halfuurtje 6.30 Esmeralda en solist 6.45 Acuteele reportage of gram. muziek 7. 00 Economische vragen van den daag (ANP.) 7.15 Esmeralda en solist 6.45 Actueele reportage of grammuz. 7.00 Economische vragen van den dag (ANP) 7.15 Esmeralda en solist 7.30 Berichten (Engelsch) 7.45 Grammuziek 7.55 VARA- Almanak 8.00 Nieuwsber, ANP. 8.15 Gra mofoonmuz. 8.30 Berichten (Engelsch) 8.45 VARA-orkest 9.30 Radlotooneel 10.00 10.15 Nlepwsber. ANP,, sluiting. Hilversum II, 301 M. NCRV: 8.00 Schrift lezing en meditatie 8.15 Gewijde muziek (opn.) 8.30 Nieuwsber. ANP. 8.40 Gram. muziek 10.10 Koor- en solozang (opn.) 10.30 Morgendienst 11.00 Pianovoordracht en gram.muziek 11.40 Grammuziek 12.00 Berichten 12.15 Reportage of muziek 12.45 Nieuws,, en economische berichten ANP. 1.00 Celesta-ensemble en gram.muziek 2.00 Gram.muziek 2.15 Plano,viool, cello en gram.muziek 385 Gram.muziek 3.45 Bij bellezing 4.15 Grammuziek 4.30 Voor de kinderen 5.00 VPRO: Cyclus „Ht gezin in onzen tijd" 5.15 Nieuws-, economische en beursberichten ANP. 5.30 Berichten 5.35 Orgelconcert 6.10 Utrechtsch Stedelijk or kest (opn.) '6.25' Grammuziek 6.45 Ac tueele reportage of gra muziek 7.007.15 Friesch praataje (ANP.), sluiting. GEM. RADIODISTRIBUTIEBEDRIJF. Zondag 5 Januari. lste Programma: 8.0013.00 KRO 13.00 22.15 AVRO 22.15—24.00 Duiatsch pro gramma. 2de Programma: 8.008.45 NCRV 8.45 9.45 VPRO 9.45—13.00 NCRV 13.00—16.00 KRO 16.00—17.15 NCRV 17.15—19.00 KRO 19.00—23.00 KRO (Programma uitsluitend voor Radio Centrales) 23.0034(00 Duitsch Programma. 3de Programma: 8.00—24.00 Duitsch Pro gramma. 4de Programma: 7.0024.00 Duitsch Pro gramma. Maandag 6 Januari. lste Programma: 8.0010.00 VARA 10.00 10.20 VPRO 10.20—22.00 VARA 22.00— 24.00 Duitsch programma. 2de Programma: 8.00—17.00 NCRV 17.00 17 15 VPRO 17.15—19.15 NCRV 19.15—23.00 NCRV 'Programma uitsluitend voo- Radio- Centrales) 23.0024.00 Duitsch Programma. 3de Programma: 8.00—24.00 Duitsch Pro gramma. 4de Programma: 8.00—24.00 Duitsch Pro gramma. 3—2

Leidsch Dagblad | 1941 | | pagina 7