Uit de Omstreken KATWIJKERS LEIDSCH DAGBLAD - Tweede BSad Zaterdag 4 Januari 1941 aalsmeer. haarlemmermeer. hillegom. ADVERTEERT IN HET LEIDSCH DAGBLAD W. VAN BEELEN Cz. LOSSE NUMMERS VAN ONS BLAD katwijk. Het Ijs in de omgeving leidschendam. lisse. Reizen en avonturen van Mijnheer Prikkebèen noordwijk. sassenheim. voorhout. warmond. wassenaar. Uit de Rijnstreek AGENDA aarlanderveen. bodegraven. boskoop. Koudekerk aan den rijn. leimuiden. Winterhulp Nederland 5553. 877. Stort op 5553 oi 877, rijnzaterwoude. ter aar. woubrugge. Burgerlijke Stand. Geboren: Catharlna Johanna d. van A. van Zeverden en T. van Leeuwen Dirk. z. van D. Boer en I. van Harten. Overleden: J. van Zij verden 79 jr., wedn. van E. v. d. Heuvel. DE GEMEENTEBEGROOTING. Nadeelig saldo van f. 55.000. De begrooting voor de gemeente Haar lemmermeer over het dienstjaar 1941, die door den gemeenteraad werd goedgekeurd, sloot op een bedrag van f. 1.441.833.52 met een nadeelig saldo van f. 55.000. Voor Armenzorg waren de uitgaven 1. 264.703.25, de ontvangsten zijn f. 17.199.30 en de subsidie f. 206.500. Burgerlijke Stand. Geboren: Christina Johanna, D. v. J. F. P. Jansen en C. J. van der Pol Dirk Willem, Z. van T. Schaak en M. H. Hofman Maria, D. van L. van Wijk en A. W. Bos Catharlna Cornelia, D. van A. W. van Dongen en H. A. Stokman Petronella Agatha Johanna, D. van A. J. van Velzen en J. E. M. van Nieuwburg Wilhelmus Johannes. Z. van W. A. van der Hulst en M. P. Teeuwen Jan, Z. v. J. Joore en W. J. Knook Jacoba, D. van G. W. Ver- web en J. Dekkers Maria Adriana Gerdina, D. van A. A. Stuivenberg Elizabeth Gertrud, D. van G. van der Lult en H. A. Grotstollen Grietje, D. van A. C. Imanse en C. Bauer. Ondertrouwd: Pieter van Huizen 24 jaar en Klaasje van der Haar 20 jaar. Getrouwd: Bernard us Franciscus de Clercq 29 J. en Martha van der Hengst 19 j. Ringe- nerus van den Burg 24 j. en Sophia Nijziel 22 j. Gerardus Al bert us Arrachart 27 j. en Johanna Maria van Loon 22 j. Hermanus Faas 24 j. en Neeltje Bakker 23 j. Overleden: Adrianus van den Heuvel 80 j., wed. van G. L. Danens Hendrik Witte 54 J., echtg. van S. Bosch Helena Schol ten 67 jaar, wed. van J. Erkelens Gerrit Frans Hei mans 31 J. ongeh. Petrus Hermanus Jacobus de Groot 75 j., echtg. van C. Bisschop. De heer P. de Hoog onderwijzer aan de Ohr. School is benoemd tot onderwijzer aan de Ohr. School te Rijswijk. De heer Th. J. Vermeer, onderwijzer aan de R.K. school te Vijfhuizen is benoemd aan de St. Willebrordussohool te Haarlem. Een mooi succes. 'Onze plaatsgenoot, de heer Jac. v. Leeu wen, wist op de ,groote Bondstentoonstel- ling te Venlo met zijn Hollander konijntjes wederom een mooi succes te boeken. Hij behaalde naast 4 eerste en 2 eereprijzen, eveneens den beker voor de mooiste Hol lander. Aanrijding.. Op het kruispunt Wllhelminalaan-Molen- straat had wederom een ongeval, plaats. Ditmaal was het een aanrijding tussohen een wielrijder en een motortruck met 2 aanhangwagens. De wielrijder kwam daar bij ernstig te vallen en klaagde over pijn in den rug. Dr. van der Kaade was spoedig ter plaatse en liet den patiënt per taxi naar zijn woning vervoeren. Het rijwiel liep ernstige schade op. Naar de schuldvraag wordt door de politie een onderzoek inge steld. Kaas ontvreemd. Ten nadeele van een Inwoonster onzer gemeente wend uit een tasch, welke aan haar rijwiel was blijven hangen, terwijl zij eenige inkoopen deed, een hoeveelheid kaas ontvreemd. Aangilte bij de politie volgde, doch het onderzoek leverde nog niets op. Denkt om uw poes! Meerdere malen hoort men thans van ingezetenen klachten dat hun poesen spoorloos verdwijnen. Opvallend veel zwar te katten schijnen daarbij als slachtoffer te vallen van personen die er op uit zijn om onze viervoeters te belagen om hun hlhten zij derhalve voorzichtig bij het uit laten van deze dieren, daar zij bij de thans heerschende duisternis gemakkelijk ten prooi vallen aan deze huidenjagers! Gevonden voorwerpen: Een blauwe dames-portemonnale met inhoud, een sleu tel en een gebreide handschoen. Inlichtin gen bij de politie. Hei Blad voor Katwijk en Omstreken Geelt Uw advertentiën en abonnementen op aan den agent die alle inlichtingen verstrekt 'zijn te KATWIJK verkrijgbaar bij Boekhandel ,,DE VOLHARDING Voorstraat 18, Katwijk aan Zee. Burgerlijke Stand. Geboren: Heinrich DIederich Wilhelm, z. van N de Jong en J. A. A. Jürgensmann. Drieplas- senweg 50 Jacoba Cornelia d. van J. van Duijvenbode en J. Haasnoot, Meerburgkade 54 Femmetje Wilhelmina d. van C. A. v. d. Gugten en M. Vooijs. Kerklaan 20. Overleden: Wilhelmina van Galen d. van E. H. van Galen en M. E. Kolderman, 11 dg. Marijtje van der Plas echtgen. van G. Ketting 64. jr. Jacob Dubbelaar echtgen. van J. van Beelen 65 jr. AgadaHeemskerk, '_.d.: van. J. Heemskerk en E. Imthorn,. jr. - v OVER HET ALGEMEEN ZEER ONBETROUWBAAR EN GEVAARLIJK! Naar wij vernemen, is het ijs is onze ■omgeving voor tochten in het algemeen zéér onbetrouwbaar en zelfs zéér ge vaarlijk te noemen. Verschillende factoren dragen daartoe bij. Daarvah noemen wij den hevigen wind, waardoor overal veel wakken zijn ontstaan, terwijl ook tallooze wakken, eerst pas zijn dichtgevroren. Bovendien is door den wind veel stof op het ijs, dat op zichzelf reeds in slechte conditie is, gewaaid. Er is ook veel grondijs. Over groote afstanden ligt voorts het ijs open, tengevolge van het zoo lang mogelijk voortzetten van de scheepvaart, waarbij nog komt het feit, dat vele molens draaien. Wij geven onzen lezers dan ook den ernstigen raad, er niet voor een tocht op uit te gaan, daar zulks groote ge varen inhoudt. Vooral de jeugd, die het er steeds graag tóch en ondanks alle goede raadgevingen van ouderen, op wil wagen, gelieve hiermee rekening te houden. Geen volmaakt overbodige roekeloosheid dus! Men bepale zich voor de ijsvreugde dus in hoofdzaak tot de banen der IJs clubs, die thans in vele plaatsen ge opend zijn. Morgenmiddag te half drie zal te Aals meer op de landijsbaan een demonstratie in kunstrijden gehouden worden. De ijsbaan in Poelgeest te Oegstgeest is thans weer opengesteld. Getrouwd: J. van Dijk en J. van DulJn, Abeelplein 36. Ondertrouwd: IJ. Aandewiel, te Brittenstr. 18 en A. Hoek, Curtiusstraat 7 M. Kosten, Rot terdam en C. van DuJjn, Louwestr. 39b N. v. d. Bent. Buitensluisstraat 21 en G. de Jong, Adrianastraat 60 H. Ouwehand. Waaigat 14a en K. Ouwehand, Meerb.kade 40 M. Kloos, Kon. Emmastraat 3a en L. W. Vuijk, Kon. Em- mastraat 3a. Afscheid van den heer W. Verwoerd. Wegens het bereiken van den 60-jarigen leeftijd heeft de ploegbaas bij de Ned. Spoor wegen, de heer W. Verwoerd, op hartelijke wijze afscheid genomen van verschillende personeelgroepen. Namens het^onder hem staande persone'el van weg én werken bood met een hartelijke toespraak de scheidende chef een vulpen houder en potlood aan, terwijl van de zijde van het personeel van het station Leid- schendamVoorburg een fraaie fruitmand werd overhandigd. Onder den indruk van deze onverwachte huldiging heeft de heer Verwoerd allen har telijk dank gezegd niet alleen voor het ge- schonkene, doch ook voor de vele jaren van aangename samenwerking. In de Vliet gereden. De tuindersknecht M. wonende aan de Delftsche kade .begaf zich naar zijn werk en reed daarom met zijn rijwiel het hek van den* tuin zijner woning uit; hij had zich blijkbaar in den afstand vergist, want het ging regelrecht op den Vliet af. Ruim een kwartier heeft de man in het ijskoude wa ter gelegen, totdat hij werd opgemerkt door het personeel van een nabij liggende sleep, welke den drenkeling met groote moeite op het droge heeft gebracht. AANBESTEDING. Ten gemeentehuize had de aanbesteding plaats van het schoonhouden der beide openbare lagere scholen. De uitslag was: 0.L. School Prinses Julianaweg. Gerten- bach's Bedrijven en Nazorg f. 14.43.p. week; f.55.groote schoonmaak; f.2.per week verzorging verwarming. D. Nieuwenbroek Leidschendam f.4.p. week; f.30.groote schoonmaak; f. 4.per week verzorging verwarming. Mevr. Knijnenburg van der Maat Leidscheridam f. 3.25 per week; f40.- groote schoonmaak; f. 2.per week ver zorging verwarming. Mevrouw Langezaal LeidschendamLeiden (welke thans het werk uitvoert) f. 3.45 per week; f. 45.groo te schoonmaak; f. 2.60 per week verzorging verwarming. Van der Stel Den Haag f. 10. per week; groote schoonmaak f. 30. f.3.— per week verzorging verwarming. 01. School Westvlietweg. Gertenbach's Bedrijven en Nazorg Den Haag f. 17.— per week; f.65.— groote schoonmaak; f.3. per week verzorging verwarming. D. Nieu wenbroek Leidschendam f. 4.50 per week; f50.groote schoonmaak; f4.p. week verzorging verwarming. Mevr. Knijnen burgvan der Maat Leidschendam (welke .thans het werk uitvoert) f. 6.75 per week; f.60.groote schonnmaak; f. 5.— per week verzorging verwarming. Mevr. Langezaal, Leidschendam—Leiden f. 6.95 per week; f. 65.groote schoonmaak; f. 6.— per week verzorging verwarming. Van der Stel, Den Haag f. 14.- p. week; f. 40.groote schoon maak; f.3— per week verzorging verwar ming. Benoodigde materialen uitgezonderd brand stoffen moeten door den inschrijver (ster) worden bijgeleverd. De gunning is aangehouden. Gedurende December is op de Rijkspost spaarbank ingelegd f. 11510,75 (v.m. f. 9728.98) en terugbetaald f. 11358,86 (v.m. f. 24490,27). Opbrengst Winterhulprcollecte. De collecte voor de „Winterhulp" heeft al hier opgebracht f.183. Thee gestolen. Bij de fa. P. de Gruyter alhier hebben tot nog toe onbekende daders een partij van 54 K.G. thee gestolen. Bij de spaarbank werd in December in gelegd; f.-769&24 ?en terugbetaald f. 18.844,47; 80 Teekenlng van Aart van Ewljk. Naar J J A Gouverneur Reizen en avonturen van Mijnheer Prikkebeen) Zus Ursula, geheel ontdaan, Is met zijn droevig lot begaan. „Och, arme broer," zoo snikt zij teeder, i „Geef mij toch al uw liefde weder, O, word gauw beter, zie mij aan, I 'k Heb u toch nimmer kwaad gedaan!" - Nee mevrouw Scholte, lezen doe ik niet meer in de tram. Tegenwoordig brei ik, dat is niet zoo schadelijk voor de oogen. Aanhouding. Het is de politie gelukt de hand te leggen op den dader van eenigë alhier plaatsgehad heb bende rijwieldiefstallen. Het was niet de eerste keer dat deze met de politie en justitie in aan raking kwam. Na aanvankelijk hardnekkig te hebben ont kend legde hij ten slotte een volledige beken tenis af, waarna hij aan de justitie is over gegeven. Burgerlijke Stand. Geboren: Renske Anna Mathilda, D. van P. J. Meijers en A. M.de Boer Geertruida Jo hanna, D. van H. v. d. Haak en E. Ouwehand. Ondertrouwd: A. Barnhoom en G. C. Vegt. Overleden: Apolonia Catharina Caspers 72 j., geh. met C. Duijndam Cornelia van Steijn 87 j., wedn. van Th. Caspers. Zondagsdienst voor doktoren. De Zondagsdienst voor doktoren wordt waar genomen door de doktoren Dommisse en Le Grand. Burgerlijke Stand. Geboren: Hendricus Arthur Petrus, zoon van P. A. Hoek en A W. M. van Egmond; Anna Ge- rarda, d. v. J. J. Koomen en M. P. Onderwater. Opbrengst WinterhulpcoUecte. De tweede collecte ten bate van de stich ting „Winterhulp" heeft f.72 opgebracht. Misleid door de duisternis is de heer v. d. K. uit Leiden nabij het station alhier met Zijn rijwiel komen te vallen; hij brak een paar ribben en is ter verpleging naar zijn woning vervoerd. Tot onderwijzeres aan de R.K. Meis jesschool alhier is benoemd onze plaatsge- noote mej. E. M'. A. Eppir.gs alhier. Gevonden voorwerpen. Damesfiets, sleutel van sclmats, 4 porte- monnaies met ihh., paar schaatsen, diverse handschoenen, koperen kistje, héerenhoed, hamer, 3 bela.stingmerken in etui, bloc note, dames-armband, horloge, zak cokes, rozenkrans, damesparapMe. ceintuur, hoed, hond. Inlichtingen bij de politie. De 19-iarige G. alhier is in het don ker door eën. ruit g.eloopcn en bekwam ^daardoor verwondingenaan het gelaat. Dr. Hubbeling 'veïfèeride hem' de eerste, hulp. Vergadering der „Eierenveiling." In de zaal van den heer W. van der Berg vergaderden de leden der Eierenveiling. De voorzitter, de heer D. de Vries, opende en deelde mede, dat het bestuur gemeend heeft de Eierenveiling voorloopig stop te zetten, in verband met de tijdsomstandig heden, hetgeen goedgekeurd werd. Het jaarverslag 1940 werd door den secretaris den heer P. v. d. Lijn voorgelezen. Het aan tal eieren dat in het afgeloopen jaar ge veild is, bedroeg 49.680. Het verslag van den penningmeester den heer P. Kempen, gaf aan inkomsten f. 2322.88, uitgaven f. 2300.43; batog saldo f. 22.45. Na discussie werd besloten de inventaris voorloopig op te bergen. De heer J. Kempen oud-voorzit ter der vereeniging dankte het bestuur voor zijn vele werk, waarna sluiting volgde. Burgerlijke Stand. Geboren: Clazina, D. van S. van Randeraan en G. Verboom Paschasia Theodora, D. van J. Spijker en J. L. Gründmarm Cornells Ge rardus, Z. van C. J. Vink en H. A. de Wit Gerrit, Z. van C. van Holst en W. Anker Beatrix Irene, D. van A. Ooms en A. C. Oskamp Pieter Floris, Z. van F. Boer en M. Bergs- hoeff. Ondertrouwd: N. A. Hoogt ijling en J. Graaf land. Gehuwd: H. van Dijk en J. Marchal. Overleden: A. Nijenhuis 73 j. G. v. d. Bo- gaart 68 j. Gebouw „Flora" weder in exploitatie. Het gebouw voor algem. doeleinden „Flora" ls thans wederom zoodanig gerestaureerd, dat eerstdaags een aanvang gemaakt kan worden met de exploitetie van het geheele gebouwen complex. Voorts vernamen wij, dat de harmonie „Ex celsior" zich eveneens he^ft hersteld en voor nemens is in het begin van Februari aldaar een concert te geven. Zondagsdienst voor doktoren." Voor Zondag 5 Januari zal de Zondagsdienst worden waargenomen door dr. P. du Buy, tele foon 40. 40-jarig jubileum. Gisteren herdacht de heer H. Guldemond den dag, waarop hij voor 40 jaar in dienst trad bij de fa. C. M. Oppelaar. Reeds 's mor gens kwamen velen den jubilaris geluk wen- schen, waaronder ook de burgemeester. Voorts had hij vele bloemstukken en cadeaux van firma, personeel, vrienden en familie in ontvangst te nemen. Burgerlijke Stand. Geboren: Jan, zoon van Gerrit Jan Noorlan- der en van Antonla Kouwenhoven. Overleden: Jacob van Iwaarden, 66 j. Mej. H. G .Dorrepaal, diacones te Haar lem, die langen tijd alhier woonachtig is geweest, slaagde te Amsterdam voor het diploma van wijkverpleegster, Enquetrice t.b.c.-bestrijding, diploma v. d. Sisca-school en voor het Eenheidsdiploma E.H.B.O. De WinterhulpcoUecte heeft alhier ruim f. 37.opgebracht. Vergadering IJsclub „Excelsior". Bovengenoemde vereeniging hield hare jaar vergadering in het café Roos. Bij onstentenis yan den voorzitter den heer L. Post. opende de .eere-voorzitter de heer M. A. Breeuwe. Zondag. Amicitia: Spiritisch Genootschap. 10% uur voorm. Evang. Chr. Gem.: Samenkomsten te 10% uur voorm. en 4% uur nam. Jeruël: Avondmaalsviering te 10 uur voorm. Dinsdag. Rijnsburg (Flora)Spr. ir. Volkersz. over het trekken van bolgewassen. 7 uur nam. DIVERSEN, s Dinsdag 1ste Binnenvestgracht 22: Ge legenheid tot inenting tegen typhus 11—3 uur. '8 Dinsdag. Mare 13: Mediscb Opvoedkundig Bureau 9%11 uur voorm. Arbeidsbeurs (Levendaal): Iedere derde Dins dag der maand consultatiebureau voor onvol- waardigeD 78 uur nam. s Donderdags Wljkgebouw „Bethesda" (Hoef- straat 4446): Consultatiebureau voor Alcoho listen 6 uur nam. 's Donderdags Inst. voor Praeventleve Genees kunde (1ste Binnenvestgracht 22): Inenting tegen diphterie 3% uur 's middags precies (tot 7 Januari gesloten). s Vrijdags, Inst. voor Praeventleve Genees kunde Consultatiebureau v. Beroepskeuze 4—5. 's Zaterdags: Oude RUn 44a, Prot Bureau voor Sociale Adviezen 23 uur nam. Lakenhal: Tentoonstelling L. K. V. met wer ken van M. Bauer (104 uur, 's Zondags 14 uur). Tot 12 Januari. BIOSCOPEN, t 18 jaar; 14 Jaar; 6 alle leeftijden. Luxor-Theater Stationsweg: „Vorstentragedie" t Dagelijks nam. 2 en 8 uur. 's Zondags 2—7 uur doorl. voorstelling. Lido-Theater, Steenstraat 39: „De familie.van mijn vrouw." t Dagelijks 7% uur nam.; 's Zondags te 2, 4,30 en 7% u. Woensd en Zaterd matinée 2.30 il Trlanon-Theater, Breestraat: „Nanette". I Dagelijks 2 en 7% u. 's Zondags van 26.30 uur doorl. voorstelling. Casino-Theater, Hoogewoerd 48: ,3oefje" t« Dagelijks 8 uur; Zaterdags ook 2% uur. Zon dags te 2. 4% en 8 uur. Rex-Theater, Haarlemmerstraat: „Goud". Dagelijks 2 en 7% uur nam.: 'sZondags van 2—6.30 uur doorl. voorstelling. Nova-Theater (Katwijk aan Zee). 7% uur nam. 's Zondags gesloten. „Vervaagde Sporen". De avond-, nacht en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 4 Jan. 20 uur tot Zaterdag 11 Januari 8 uur waarge nomen door de apotheek „Tot Hulp der Mensch- held" Hooigracht 48, Tel. 21060. de Doeza- apotheek, Doezastraat 31, Tel. 21313. Te Oegstgeest door: de Oegstgeestsche Apotheek, Wllhelminapark 8, Tel. 26274. De geneeskundige Zondagsdienst te Leiden wordt van Zaterdagavond 8 uur tot Maandag morgen 8 uur waargenomen door de doktoren Bertel, Hartman, van Leeuwen, van der Meer en Verbrugge. Te Oegstgeest wordt deze dienst dan waarge nomen door dr. Varekamp, tel. no. 21916. LUCHTTEMPERATUUR. Laagste temp. 5 gr. (23 gr. F.). 9 uur voorm. 4 gr. C. (25 gr. F.) Gironummer van de W. H. N. De Bank van de W. H. N. Is Kasvereeniging N.V. Amster dam, Postgironummer Ge brengt geluk in veler leven. De notulen gelezen door den secretaris den heer W. J. van Dijk werden goedgekeurd. De penningmeester de heer H. van der Burg, kon niet aanwezig zijn. Zijn jaarverslag werd voor gelezen door den secretaris. Hieruit bleek, dat de inkomsten bedroegen f. 59,40, het batig slot der vorige rekening f. bedroeg f. 101.75, totaal inkomsten f. 161,15. De uitgaven bedroegen f30.78, batig slot f. 80,37. De rekening werd na gezien door de heeren G. van der Boon en J. de Vries en accoord bevonden. Het bestuurslid de heer N. Koot deed enkele mededeelingen omtrent de vergadering, gehouden te Oude-We- tering voor het oprichten van en Z.H.-IJsbond. Besloten werd tot toetreding als onderafdeellng van dezen bond. Daar deze bond de gelegenheid biedt voor verzekering van die leden, welker vereeniging is aangesloten bij dien bond (verze kering tegen ongelukken op ijsbanen) werd be sloten, de contributie met f. 0,25 te verhoogen, zoodat de leden gratis verzekerd zijn tegen on gelukken op ijsbanen. Tot bestuurslid werd herkozen de heer W. J. van Dijk, terwijl voor het aftredende bestuurs lid de heer A. van Lienden werd gekozen de heer J. de Vries. Hierna sluiting. De traditioneele nieuwjaarscollecte, welke alhier sinds vele jaren werd gehou den, bracht weer een mopie som op, zoodat verschillende gezinnen met een nieuw- jaarsbedeeling bedacht konden worden. Burgerlijke Stand. Geboren: Joannes Simon Antonius, z. van J. Zwirs en A. M. Lebesque Gerritje. d. van M. van Vliet en A. van Tol Marinus z. van N. den Hollander en T. van Rijn. Opbrengst Winterhulpcollecte. De tweede Winterhulpcollecte heeft, te zamen met den speldjesverkoop f. 174,65 opgebracht. Door het kiescollege van de Ned. Herv. Kerk is als ouderling gekozen de heer R. Treur en tot diaken de heer E. Langelaar. Opbrengst Winterhulp-Collecte. De tweede collecte voor „Winterhulp" heeft 1.80 opgebracht. Van het Hoofdbureau is thans f100 terug ontvangen. Tot ouderling bij de Ned. Herv. Kerk zijn herkozen de heeren Jac. J. Anker en L. van Vliet. 2—2

Leidsch Dagblad | 1941 | | pagina 6