LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blsd Dinsdag 31 December 1940 VISSCHER IJ-BERICHTEN NAGEKOMEN BERICHTEN De radioluisteraars kunnen rustig afwachten Uit de Omstreken Uit de Rijnstreek, LOSSE NUMMERS VAN ONS BLAO Binnenland VRAGENRUBRIEK Mr. H. J. D. D. Enschede overleden Dagorder van generaal Fr. Christiansen Treinverkeer Utrecht—Den Bosch Duitsch W eermachtsbericht RECHTZAKEN Italiaansch Weermachtsbericht SPORT BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN BENTHUIZEN. GEMEENTERAAD. De heer v. Soest geïnstalleerd - Gymnas tiekonderwijs in de school met den Bijbel - Jaarstukken v. het waterleidingbedrijf. De raad vergaderde. De voorzitter stelde voor eerst de geloofsbrieven van het nieuw benoemde raadslid den heer D. v. Soest na te zien. De heer C. v. d. Knijff deelde na onderzoek mede dat' de geloofsbrieven in orde zijn bevonden waarna de voorzitter den heer van Soest welkom heette in de vergadering. De heer van Soest bracht dank aan den raad en hoopte op een prettige sa menwerking in het belang van de gemeen te. Vervolgens las de voorzitter de notulen der vorige vergadering welke werden goed gekeurd. Onder de ingekomen stukken be vond zich een verzoek van de school met den Bijbel om een voorschot voor het bou wen van een gymnastieklokaal. De voorzitter somde tal van moeilijkhe den op betreffende dit verzoek. De heer Mets informeerde of het leeg staande veilingsgebouw niet als zoodanig kon worden ingericht en tevens hoe het moet met een gymn.leeraar aangezien dit kosten meebrengt die telkens terug keeren. Voorzitter deelde mede dat dit onderwijs door een leeraar van de school gegeven kan worden. De voorzitter verklaarde, alles nog eens ernstig in overweging te zullen nemen met het college van wethouders en het bestuur der scholen. De beslissing werd tot de volgende vergadering uitgesteld. Vervolgens was aan de orde de vaststel ling van de jaarstukken van de drink waterleiding n.l. om de jaarstukken 1938 goed te keuren, de winst en verliesrekening over 1939 voorloopig vast te stellen en de begrooting voor 1941 vast te stellen. Vast stelling van de gemeenterekening over 1939 volgde. De commissie deelde mede de reke ningen te hebben nagezien en alles In orde te hebben bevonden. Besloten werd volgens de L.O.-wet per leerling f. 9.10 en aan de- bijzondere school f. 900.131/» uit te beta len. De voorzitter deelde mede dat de leden de begrooting over 1941 thuis gestuurd krijgen ter bestudeering. Dit wordt een zwevende begrooting aldus de voorz. daal de basis is weggeslagen ten gevolge van de loonbelasting. De voorz. stelde voor de dorpsvaart en de sloot achter de kerk te laten uitdiepen en hiervoor een bedrag uit te trekken van f.400. Na uitvoerige discussie over het eigen domsrecht van de sloot en andere moeilijk heden werd besloten het onderwerp tot de volgende vergadering aan te houden. De voorzitter deelde mede dat de afvalveror- dening voor de gemeente niets oplevert, zoodat men ontheffing van deze wet zal vragen. Na geheime zitting en heropening lichtte de voorzitter de nieuwe couponbe lasting uitvoerig toe. Vragen van de leden werden door den voorzitter aan de hand van het reglement toegelicht. De voorzitter deelde mede dat. enkele posten van de begrooting verhoogd moeten worden, zooals bij de luchtbescherming, waar f. 400 bij moest nu een vaste kern van luchtwachters is aangesteld. Het luchtbeschermingsnersoneel geniet een vergoeding van f. 0.30 per uur. Dit vond de heer Mets te laag. Hij stelde voor dit te stellen op f. 0.40 per uur. Voorzitter verklaarde dat dit een rijksregeling is voor ongeschoolden arbeid en zegde toe nog .te probeeren om met het rijk een regeling te kunnen treffen. Na rondvraag volgde sluiting. De heer C. Havenaar heeft bedankt als ouderling bij de Ned. Herv. Kerk. ZOETERWOUDE. Rijwieldiefstallen. Bij den heer W. v. D. is des nachts van zijn erf een rijwiel ontvreemd. Meerdere aangiften van soortgelijke diefstallen komen de laatste dagen bij de politie binnen Een streng onder zoek wordt ingesteld. Den bewoners wordt aan geraden zoo min mogelijk aanleiding tot deze diefstallen te gevenen dus geen rijwielen on beheerd op hun erven te laten staan. BODEGRAVEN. GEMEENTERAAD. Behandeling der Gemeentebegrooting. De laatste raadsvergadering in 1940 le verde hoofdzakelijk slechts één belangrijk punt op en wel een drieledig verzoek van het bestuur der Chr. Scholen in verband met de invoering van gymnastiek als verplicht leer vak op de scholen. Ie een aanvraag tot be schikbaarstelling van gelden voor den bouw van een gymnastieklokaal, dat het bestuur tevens ter beschikking wilde stellen ev. van een andere school; 2. een dergelijk verzoek om gelden voor leermiddelen, terwijl later nog was Ingekomen een verzoek om tijdelijke beschikbaarstelling van het gymnastiek lokaal der O.L. school. Het eerste verzoek ging op advies in handen van B. en W., het laatste werd toegestaan, wat het tweede be treft adviseerden B. en W. In principe tot medewerking te besluiten. Aldus besloten. Nadat besloten was een brug in den Wey- poortscheweg over te nemen voor 1 werden o.a. de kosten per leerling van het L.O. vastgesteld op f. 11.25, die voor het Ulo-op f.21.—. Vervolgens werd de gemeentebegrooting behandeld. Deze was niet slecht, meeren- deels dank zij het f. 12.000 grootere batig saldo aan het begin. Niettemin waren er tegenvallers f. 5500 minder belasting, f. 5000 lagere uitkeering, de marktgelden f. 1200 lager geraamd, krankzinnigenverpleging f. 1600 meer. Armenzorg f. 1000 meer. maar daartegenover stond f3000 minder voor werkloozensteun en een verlaging der onder wijsuitgaven. Mr. la Gro vroeg aandacht voor degenen, die van den eenen dag in den andere moeten leven, vroeg braakliggend gemeenteterrein te gebruiken voor volks tuintjes en de inrichting van een centrale keuken. De heer van Elk vroeg banken aan den Vijver, eveneens een centrale keuken en klaagde over niet doorbetaling van de Kerstdagen aan tewerkgestelden. Wat de keuken betreft, deelde de voor zitter mee, dat B. en W. er indertijd aan de Rijkscommissie twee hadden aange vraagd. maar dat ze. particuliere plannen zeker zouden steunen; over den gemeente grond is gesproken, maar het is de vraag of deze geschikt is voor dat doel; voor banken had men dezen zomer geen tijd en wat de loonen betreft, dat kan slechts betreffen een paar menschen, die zoo maar eens een dag of wat tewerkgesteld werden, de anderen hebben de Kerstdagen doorbetaald gekregen. De heer Jongeneel vroeg extra zorg voor straten en trottoirs in verband met de duis ternis. De begrooting werd vastgesteld, ter wijl tot gemeentegeneesheer voor 1941 werd benoemd dr. C, G. van Beek. De voorzitter sprak ten slotte wenschen uit voor het nieuwe jaar. De Winterhulpcollecte. De opbrengst van de winterhulpcollecte be draagt f. 303.15. waarvan f. 13.61 werd bijeen gebracht door de straatcollecte. BOSKOOP. GEMEENTERAAD. Aanbieding gemeente-begrooting Benoemingen. De raad vergaderde. Als gedelegeerden der gemeente in de Badhuiscommissie werden herkozen de heeren A. Brand en W. de Ruyter; tot ge delegeerden der gemeente in de besturen der woningbouwvereenigingen. en Stichting „Onze Woning" de heeren C. Grootendorst en W. de Ruyter. Voor de woningbouwver. „St. Joseph" de heeren L. 't Hart en J. Smit; en voor „Patrimonium Woningstich ting" de heeren P. D. Noest en Jac. van Wengerden. In de commissie van toezicht op den tulnbouwcursus werden benoemd de heeren C. Grootendorst en W. Q. Hage; tot leder van het Burgerlijk Armbestuur wer den herkozen mevr. J. van den Broek Macdaniël en de heer P. Kromhout Klz„ terwijl in de vacature, ontstaan wegens het overlijden van den heer Jac. M. Nieuwesteeg werd gekozen 'de heer C. J. van Vliet. B. en W. stelden hierop de begrootingen der gemeen-e, gemeente-bedrijven, alsme de van het Burg. Armbestuur dienst 1941, in handen van de afdeelingen. Goedgekeurd werd het voorstel van B. en W. om de grondprijzen van het gemeente lijk bouwterrein tot 1 Januari 1941 te hand haven, terwijl B. en W. wederom door den raad werden gemachtigd tot het verkoopen van deze gronden. Voorts keurde de raad goed, dat aan den heer A. Pos, van 1 Jan. 1941 tot 31 Dec. 1941 zullen worden verhuurd de perceelen Kerkstraat 10 en 12 voor een huurprijs Van f. 6.p. w. Eveneens werd aan den heer D. Schaap, mede voor genoemd tijdvak ver huurd de woning Burg. Colijnstraat 42 voor f.4.p. w. Aan den Rijkswaterstaat werd verkocht een stukje grond, gelegen bij het pomp station der waterleiding te Hazerswoude, ten behoeve van de verbetering van den Rijksweg LeidenBodegraven voor f. 4158.85 Aan het Burgerlijk Armbestuur werd voor 1940 een aanvullingssubsidie uit de gemeentekas verstrekt van f. 3800.waar door het totaal subsidie voor 1940 zal be dragen f. 31.000. Besloten werd de regeling tot onderlinge hulpverleening in geval van brand in de provincie Zuid-Holland met één jaar te verlengen. De raad besloot, zulks in verband met de op 1 Januari e.k. in werking tredende Kin derbijslagwet, aan alle ambtenaren en werklieden in dienst der gemeente een kin derbijslag te verleenen van het eerste kind af tot den leeftijd van-18 jaar en voorts dat deze toelage zal bedrage ten minste f. 60: en ten hoogste f. 205.bij het derde kind en per jaar. Tot slot werden de huurprijzen der ge- meentewjningen gelegen aan de Emma- kade en Reyerskooperweg goedgekeurd. Hierna sluiting. De Winterhulpcollecte. De collecte ten bate van Winterhulp Neder land heeft hier f. 86,71 opgebracht. zijn behalve aan ons Bureau ook verkrijgbaar bij de Firma Ph. BROBBEL. Stationsweg no. 49 Fa. A. a I. WIJTENBURG. Haorl.t braai 2 W. G. I. VERBURG Heerenstraöi no. 2 Fa. A. SOMERW1L Azn.. Hoogewoerd 24 A. M. VAN ZWICHT. Breestraal no. 126 A. VAN EGMOND Haver 2/4 W. VAN LEEUWEN, fanvossensteeg 19 W. P. v. SAVOYEN K Rcroenburg 12 A en acm de Kiosken BOEKHANDEL VAN DER VEEN Geversstraat no. 59 Oegstgeest ALGEM. LEESBIBLIOTHEEK RIETVELD t.o. het Postkantoor Leiderdorp VISCHPRIJZEN. IJMUIDEN, 31 Dec. Trawlvisch: Schar f. 18,5018.00; kabeljauw f.68—60; bot f. 110—95 (alles per 50 KG). Zoetwatervisch: Spiering f.1; snoekbaars f 2,08 —2.04; blei 84—78 ct.: snoek f. HO—1,02 (alles per KG.). W. B. M. te L. Inderdaad rnoet radio belasting betalen. Ook voor de afschaffing van een radio-toestel zijn bepaalde regelen vastge steld. Waarschijnlijk kan men U daaromtrent wel inlichten bü de posterijen, waar ook de aangifteformulieren worden uitgereikt. In den ouderdom van 80 jaar is heden te Aerdenhout overleden mr. H. J. D. D. En schede. oud-directeur der N.V. Grafische Inrichting Joh. Enschede en Zonen te Haarlem. De heer Enschede werd in 1860 te Haar lem geboren. Hij studeerde aan de Gemeen telijke Universiteit te Amsterdam in de rechten en promoveerde op een proefschrift getiteld: „De hoofdbeginselen van het zee- assurantierecht". Na korten tijd ambtenaar van het O. M. bij het kantongerecht te Haarlem te zijn geweest, volgde hij zijn vader op als fir mant der firma Joh. Enschede en Zonen- Hij werd tevens hoofdredacteur der Op rechte Haarlemmer Courant en toen dit blad later door een afzonderlijke N.V- werd uitgegeven, werd mr. Enschede president commissaris. Na de totstandkoming van de Grafische Inrichting N.V. werd hij hiervan directeur. Nadat hij een halve eeuw was werkzaam geweest in dit bedrijf legde de overledene deze functie in 1938 neer. Mr. Enschede is lid van het hoofdbestuur en vice-voorzitter van den Nederl. Journa listen Kring geweest, alsmede vice-voorzitter der Federatie van Werkgeversorganisaties in het Boekdrukkersbedrijf en voorzitter van den Bond van Handelaren in Grafische Artikelen. Voorts heeft hij deel uitgemaakt van het hoofdbestuur der vereeniging tot oprichting en exploitatie van volkssanatoria voor borstaders. De weermachtsbevelhebber In Nederland, generaal der vliegers Fr. Christiansen, her innert in een ter gelegenheid van de jaar wisseling uitgegeven dagorder aan de onver gelijkelijke successen van de Duitsche weer macht. Bij het einde van het jaar rijkt het omvattingsfront tegen Engeland op het vasteland van de Noordkaap tot aan de Spaansche grens. Generaal Christiansen dankt alle leden van de weermacht in zijn bevelsgebied voor hun in de afgeloopen maanden aan den dag gelegde houding. Zijn dagorder besluit: „Voortdurende strijdvaardigheid zij ook voor het komende jaar onze leus. Onze wensch is, dat de Führer en opperbevelheb ber ons in 1941 voor opdrachten zal plaatsen, waarbij een ieder kan toonen, dat wij in deze worsteling om de toekomst van alle Duitschers tot den laatsten man bij elkan der staan. Dan zal de zege ons zijn". EERVOL ONTSLAG BURGEMEESTER VAN WESTKAPELLE. Bij besluit van den secretaris-generaal van het departement van binnenlandsche zaken is jhr. mr. A. F. C. de Casembroot op zijn verzoek, met ingang van morgen als burgemeester van de gemeente Westkapelle eervol ontslagen. WEER EEN UURDIENST INGEVOERD. De directie der Nederlandsche Spoorwe gen heeft op de stations het voor de trein reizigers verheugende nieuws doen aanplak ken. dat de uurdienst UtrechtDen Bosch weer regelmatig en zonder onderbreking doorgang kan vinden. VERDRINKINGSGEVALLEN DOOR DE DUISTERNIS. Hedenochtend omstreeks 7 uur is de wiel rijder P. B„ woonachtig in de Vierheems- kinderenstraat te Den Haag, door de duis ternis misleid in het water van de Troel- strakade gereden. Op zijn hulpgeroep schoot de 20-jarige C. Böseken, wonende in de Potchefstraat. toe en sprong zonder zich een oogenblik te bedenken, geheel gekleed te water. Hij slaagde er aanvankelijk in den drenkeling te grijpen, doch helaas moest hij hem later weer loslaten, waarna de man is verdronken. Inmiddels was de 60-jarige A. Rozenburg, wonende in de Wateringschestraat, die een koffietent in de buurt heeft, te hulp ge sneld met een dreg, maar ook zijn pogin gen mochten niet meer baten. De politie ging aan het dreggen en tegen 9 uur werd het lijk opgehaald. Te Woerden is gisteravond de 50-jarige P. te water geraakt en verdronken. Te Haarlem is gistermiddag uit de Brouwersvaart het lijk opgehaald van den 35-jarigen J. V., dis 's morgens tijdens de duisternis naast de brug en in het water was geloopen. Voorts is het lijk opgehaald van den 64-jarigen P. D.. die eveneens in de mor genuren nabij de spoorbrug in het Spaar- ne was geloopen. Te Baambrugge troffen voorbijgangers aan den kant van het Gein een heeren rijwiel aan, dat half in het water lag. Terstond waarschuwde men de politie, die de plaats afdregde, echter zonder resul taat. Ondertusschen had de familie van den schipper H. Woud, woonachtig onder Vinkeveen. aangifte gedaan, dat de man gisteravond niet thuis was gekomen. Het rijwiel dat men bij het Gein gevonden heeft, werd als het zijne herkend. Te Hoog Blokland is in de duisternis de duisternis de 17-jarige T. Verhoeven met zijn rijwiel in de Wetering geraakt en verdronken. Zijn lijk heeft men later op gehaald en naar de ouderlijke woning overgebracht. E Reeds thans komen verzoeken jf E in voor toezending van luister- diploma's, verzoeken om ont- E E heffing van de betaling der ver- 1 plichtc luister-bijdrage, mede- |j E deelingen, dat men niet langer j luisteraar wenscht te blijven en E E in verband daarmede verzoeken om wegneming van toestellen. E De aandacht Wordt er op ge- vestigd, dat dergelijke verzoe- J ken voorshands achterwege §j kunnen blijven. De luisteraar §j heeft voor het tegenwoordige E E niet anders te doen dan af te |l E wachten tot hij in het bezit is van de noodige bescheiden, die E 1 zoo spoedig mogelijk huis aan 1 huis zullen worden bezorgd. Men behoeft zich voor dien E tijd niet ongerust te maken. Bij de beoordeeling of iemand E de luisterbijdrage verschuldigd E is, zal een behoorlijke over- E gangstermijn in acht worden E genomen. Wat betreft het in bewaring geven van ontvangtoestellen j§ zullen zoo spoedig mogelijk E nadere inlichtingen per radio en in de pers worden gegeven. E liiiliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiilillilliiiiiliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiirf Het opperbevel van de Duitsche weer macht maakt bekend: In den nacht van 29 op 30 December hebben vrij sterke formaties gevechtsvlie gers Londen aangevallen, zooals reeds ge meld. Zij wierpen een groot aantal bom men van elk kaliber op voor den oorlog belangrijke doelen, vodral in het centrum van de stad. Er ontstonden vele, buiten gewoon hevige branden, die tot aan de Kanaalkust zichtbaar waren. In den loop van den dertigsten December beperkte de activiteit van het luchtwapen zich tot en kele aanvallen op vliegvelden en indu- strieele doelen in Norfolk en Cambridge shire. Daarbij werden op het vliegveld Mildenhall door aanvallen van geringe hoogte verscheidene vliegtuigen op den grond vernield* In den nacht van 30 op 31 December zijn geen oorlogshandelin gen gepleegd. VERDUISTERING DOOR ASSURADEUR. De rechtbank te Alkmaar heeft de zaak behandeld tegen den assuradeur A. H„ we gens verduistering tot een bedrag van f. 45.000, welke hij had ontvangen van tuin ders als belegging in spaarbrieven der N.V. Spaarkas van R.K. Kerkelijke beleggingen te Utrecht, welke gelden hij ten eigen bate bad aangewend. Verdachte, die anderhalf jaar voortvluchtig Is geweest, kon eenige maanden geleden te Vught worden aange houden. De officier van justitie eischte, omdat de man reeds vroeger wegens verduistering 4 maanden gevangenisstraf had uitgezeten, ditmaal een gevangenisstraf van 2'/: jaar. De rechtbank veroordeelde hem tot an derhalf jaar gevangenisstraf. Het 207de Italiaansche weermachtsbericht meldt: In het grensgebied van Cyrenaica acties van onze artillerie en jachtvliegtuigen, met een bombardement met bommen van klein kaliber en mitrailleuryuur op groepen pant serwagens en geblindeerde auto's van den vijand, die afgeslagen of beschadigd wer den, terwijl zij onze stellingen trachtten te naderen. Acties van de verdragende artillerie en van bommenwerpers tegen de basis van Solloem. In den nacht van 29 op 30 December bom bardeerden vijandelijke vliegtuigen onze kampen in Cyrenaica, zonder verliezen te veroorzaken of schade aan te richten. Gevechten met een bij uitstek plaatselijk karakter speelden zich aan het Griekschc front af. De vijand leed aanzienlijke verlie zen, waarbij wapens en gevangenen ons ln handen vielen. Marine-eenheden voerden een hevige bombardementsactie op vijandelijke ravi- tailleeringscentra aan de Grieksch-Alba- neesche kust en wel met zichbaar effect uit. Talrijke formaties bommenwerpers en Picchiatelli troffen voortdurend militaire installaties, bruggen en wegen. Jachtvlieg tuigen beschoten verscheidene troepen concentraties. colonnes en gemotoriseerde vervoermiddelen, die in beweging waren, met mitrailleurvuur. De havens en militaire doelen te Salo- niki en Preveza en de vliegvelden van Ja- nina en Zonani werden met schitterend resultaat gebombardeerd. Twee vijandelijke vliegtuigen werden op den grond vernield. Een patrouille Hurricanes die een onzer formaties bommenwerpers den weg trachte te versperren, werd afgeslagen. Een van de Hurricanes werd neergeschoten. In «Oost-Afrika activiteit van de artil lerie en van patrouilles. Vijandelijke vlieg tuigen bombardeerden een onzer bases, waarbij een vliegtuig in ttrand geraakte. Aanvallen van onze jagers. Twee vliegtui gen werden neergeschoten. In den nacht van 30 op 31 December vlogen vijande lijke vliegtuigen boven enkele plaatsen in Zuid-Italië, waarbij zij vuurpijlen afscho ten. Een der vliegtuigen werd brandend neergeschoten. CRICKET. EENHEID IN DE CRICKETSPORT. Ook in de cricketsport is de door den heer Lotsy gewenschte eenheid tot stand gekomen. De Nederlandsche Damescricketbond heeft zich aangesloten bij den Nederland - schen Cricketbond. Verder zullen alle plaatselijke bonden in het vervolg als. onderafdeelingen bij den N.C.B. aangesloten zijn. Zeg Marie, wat heb je wel voor een afschuwelijk stuk zeep in de'badkamer ge legd. VERWERKING VAN MELKPRODUCTEN. Een verbod is ingesteld tot het verwer ken van melkproducten, andere dan ma gere melkpoeder en ondermelk, in be schuit, koek en banket, zooals dat reeds bestond voor brood. GEBOREN. Hendrika Johanna dr. van L. Swaab en N. v. d. Linden Pieter zn. van A. Regeer en J. Verbeek Lucia Johanna Everarda dr. van J. J. Lub en J. P. Goddijn Jacob Petrus zn. van P. den Oude en A. J. Erades -i- Franciscus Maria zn. van C. de Haas en Spierenburg Dirkje Iréne dr. van G. Ver meer en D. de Best Catharina dr. van S. Ossevoort en J, S. v. d. Vos Johanna Catharina dr. van C. Hillebrand en C. l'Ecluse Annie dr. van C. H. Klein en C. J. Doove Jan zn. van C. Spierenburg en G. H. Bouma Petrus Hendricus Wilhel mus zn. van P. W. Koomen en J. Kozijn Wilhelmina Anna dr. van H. W. Heijn en G. Th. Geelen Ingrid dr. van L. Lolkes de Beer en C. P. Felix Peter Johannes zn. van J. L. M. Mulder en H. W. E. v. d. Bos Paulina Johanna dr van J. L M. Mulder en H. W. E. v. d. Bos Arie zn. van A. Fie- lemon en S. van Leeuwen Lucas Cornells Jacobus zn. van L. C. J. van Kampen en A. A. van Beek Maria Johanna dr. van J. Flippo en E. G. Vermond Dina Maria Wilhelmina dr. van W. Th. van Hugten en C. v. d. Meij Hilda Francina dr. van G. v. d. Perk en P. Bakker Susanna dr. van J. van Tol en J. P. Dal Sophia Johanna Ingetje dr. van A. W. Meijer en S. van Helden Cornells Gerrit zn. van C. van Diest en S. J. Blootshoofd Cornells zn. van L. J. Teeuwen en D. Timmerman Cornelis Christiaan zn. van C. J. v. d. Zwet en C. M. A. Kuijten. OVERLEDEN: J. J. v. d. Lijke wed. van P. G. Maan 64 jr. Th. Baars hsvr. van J. de Boer 70 jr. A. Heemskerk, dr. 17 jr. GEIIUWD: W. F. van As jm. en M. W. A. Ruigrok jd. Raden Mas H. Koesoemo Oetoyo jm. en H. F. M. Huijbrecht jd. B. A. Prins jm. en A. A. van Westbroek gesch C. Schouten jm. en S. v. d. Blom jd. J. J. Stikkelorum jm. en A. H. Pouw jd. H. J. Wansink jm. en A. M. Hoogervorst jd. GEVESTIGD: Wed. G. v. d. MarkAdmiraal, N. Beets- straat 21a A. Bakhuizen, dienstbode, Ma- redijk 161 J. F. v. d. Berg, winkelbedien de. Heerensingel 31 J. W. v. Delft en fam., lnsp. Nw. Rt. Courant, Morschslngel 21 H. v. Duuren en fam., Maredijk 103 A- v. Egmond, N. Beetsstr. 21a J. Erades en fam., metselaar, Evertsenstr. 86 W. A. de Jong en fam., smid, Utr. Jaagpad 86 B. H. Kersten, kantoorbediende, Haarlemmer straat 207 N. Kinkel, dienstbode, Nieuwe Rijn 65a C. M. Koller, Pieterskerkhof 21 Wed. A. C. BlomKoopman, Wasstr. 54 J. Mulder, bediende wasscherij, De Ge- nestetstr. 53 I. Pardon en fam., taxi chauffeur. H. Rijndijk 195 A. M. Schoon heid, Nieuwe Rijn 12 H. J. M. Schouten, onderwijzer, De Wetstr. 21 C. M. Theelen, hulp in de huish.. Galgewater 18a A. Uit hol en fam-, adj.-comm. afwikkelingsbur., Zoetenv.weg 78 H. E. Vink, Ceciliastr. 57a VERTROKKEN: A. F. Bakker en Fam. Leiderdorp, v. d. Valk Boumanw. 22 C. B. H. Blijleve, Oegstgeest, Terweeweg 18 J. A. A. C. Boedts, Gent Be, G. v. Vlaanderenpl. 16 J. v. d. Brink en Fam. Delft Just v. Schoon- hovenstr. 34 J. de Bruijn, Koewacht, Klapstr F 27 L. A. de Bruijn en Fam., Vlaardingen. Broekweg 2 C. M. M. Hoes Lisse, Grachtweg 35 J. C. Jansen, Den Haag, Valkenb.kade 489 Wed. J. v. d. SteenKloek, Voorschoten Leidscheweg 389 I. Kok. Oegstgeest, Dorpsstr. 5 Wed. G. C. M TullekenLaeyendecker, Den Haag Schcutenstr 36 A. Pasma, Aduard, A. 217 E. N A M. v. Rompu, Terneuzen, Nieuw- straat 54 H. M. Rothbarth, Naarden.Val- keveenscheln. 50 II. Schalkwijk en Fam. Rotterdam. Boreeistr. 13b J. G. Scheer, Brussel Be Rue de Palais 341 E. A. S^hut- tenhelm en Fam Haskerland, Midstr 755 J. Soarreboom, Den Haag, Fisherstr "38 F. C. veltema. Werkendam, Hoogstraat 176 M. S. Velthuijsen Den Haag, Ravensteyn- straat 91 P J. v. Went, Rijnsburg,. Kerk straat 2 C C. C. A. Zijlker, Den Haag Mesdagstraat 108. 3—1

Leidsch Dagblad | 1940 | | pagina 3