Uit de Omstreken LEIDSCH DAGBLAD - Vierde Blad Dinsdag 31 December 1940 Gemeenteraad Alphen KERK- EN SCHOOLNIEUWS Uit de Rijnstreek M NOVA-THEATER wManége" DE VERDWENEN BRUID AALSMEER. ZEER HOOGE BLOEMENPRIJZEN. Gevolg van export naar Duitschland en saneering. De achter ons liggende week heeft een levendige bloemenhandel gebracht. Zoowel snijbloemen als potplanten gingen voor flinke prijzen van de hand. Zelfs werden voor enkele bloem soorten maximale prijzen bereikt. Zoo werden j.l. Zaterdag seringen van de var. Stepman a 61 ct. per tak verkocht, terwijl dezelfde kweeker de tweede en der de koop resp. 50 en 36 ct. per tak opbrach ten. Dit mag wel een unicum genoemd worden. Twee factoren die hier toe meewer ken zijn: de export op Duitschland en de saneering. Zeer typisch was het verschijnsel, dat de prijzen na de kerstdagen omhoog liepen en de tri bunes dicht bezet waren met koopers. De aanvoer van rozen is tamelijk beperkt De prijzen waren als volgt: Better Times en E. Helen 2833 ct., Briarcliff 2628 ct., Rosalandia 2027 ct., Duisburg 2628 ct., Queen Mary 28 ct. per stuk. Anjers: De beste soorten liepen tot bo ven de 20 ct. per stuk, terwijl ook voor 2de soort nog hooge prijzen werden betaald. Seringen: Stepman tot 61 ct., Lagraye tot 28 ct., Spath tot 25 ct. per tak. Lelies 914 ct. per kelk. Helleborus 2435 ct. per bos. Freesia (geel) tot 75 ct., alba 36 ct. per bos. Er is flinke aanvoer van tulpen, hyacin then en narcissen. Nu de prijzen van rozen enz. zoo hoog zijn, worden deze bloemen veelvuldig gekocht voor het binnenland. Ook hiervoor worden goede prijzen ge-1 maakt. Potplanten: Cyclamen in gr. pot 1.20 1.30, middels. 5060, kl. pot 22—28 ct. per stuk. Begonia Ege's favorite 8090, Kalan- choë 4045, Adiantum Scutum 1820, ge mengde varens 810, Primula chinensis 1618, Prim, obconica 4045, Azalea's in verscheidenheid en verschillende grootten 1.502.40, Epiphyllum 7085, Pteris Are- mula 20—22, Asperagus Sprengeri 1820, Asp. plumosa 5—6, Cyntomia 1820, Sela ginella 1618, Begonia's in kl. pot 810 ct., alles per stuk. Er is groote aanvoer en schitterende kwaliteit. EEN MOOIE GIFT! Dezer dagen werd door den wethouder voor Sociale Zaken, den heer P. v. d. Meer, medege deeld, dat door hem was ontvangen een bedrag van f. 500. Hij heeft dit bedrag naar den wensch van den milden gever ter hand gesteld aan de z.g. stille armen. De heer v. d. Meer verzekerde, dat hij nog nimmer een zóó dankbare taak had vervuld. H(j heeft zijn dank overgebracht aan den gever, die natuurlijk onbekend wenscht te blijven. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: M. W. Bosman 21 jr. en C. Molenaar 22 jr. Getrouwd: M Mans 33 Jr. en C. A. Linthout 29 Jr. Overleden: M. Joren 65 Jr. echtgen. van D. v. d. Laarse en L. Mus 52 jr. echtgen. van C. A. Brave C van Logchem 88 Jr. wed. van W. Tulp. De voorzitter deelde mede, dat in Den Haag een bijeenkomst gehouden is, met 5 organisa ties, waarin vertegenwoordigd waren de directeur van Horecaf, de directeur van den Ned. Middenstandsbond, de adj. directeur van de' V.V.V. van 's-Gravenhage, die deze vergadering uitscheef; de voorzitter en de secretaris van den nieuw opgerichten bond van pensionbe- roepshouders en de voorzitter en secretaris van de V.V.V. van Katwijk. Op alle vragen, door Katwijk gesteld, kon nog niet geantwoord worden, omdat vele aangele genheden nog in wording zijn. Wel kon mede gedeeld worden, dat de kamerverhuurders nog niet aangesloten behoeven te zijn, maar dat in overweging is. om de kamerverhuurders op te nemen in de organisatie van den Nieuwen Bond van Pensionberoepshouders. Hierop volgde sluiting. Tot notabel in de Herv. Kerk alhier is ge kozen de heer L. Z. Lagemaat. De collecte in de Herv. Kerk voor de half- weezen en ziekenzorg heeft opgebracht f. 56,45. Reorganisatie boekhouding Water- en Lichtbedrijven Dc Gemeenterei niging De vleeschkeuringsdienst en de Slagersvereenigingen Wo ningbouwverenigingen gaan binnenkort weer bouwen Alphen krijgt geen Centrale keuken. HILLEGOM. Burgerlijke Stand. Geboren: Albertus Cornelis z. van H. M. Korbee en M. Heemskerk Anna Maria. d. van A. Hogervorst en Ph. van Leeuwen Petrus Christianus z. van W. Weljers en E. A. van Rooijen Johannes Hugo Werner z. van P. Keur en J. M. M. K. M. Blumtritt Cornelia Maria, d. van J. van Beek en L. van der Schee. Ondertrouwd: S. M. A. Aussum en C. G. Wie- gers. Overleden: H. Goes wed. van J. van Lierop vr. 87 jr. KATWIJK AAN ZEE. ALGEM. VERGADERING VAN V.V.V. De Vcrecniging heeft thans een eigen pand. Gisteravond werd een spoedeischende verga dering van V.V.V. in Hotel De Zwaan gehouden. De voorzitter, de heer B. G. Lammens, sprak een openingswoord, waaraan wij het volgende ontleenen: Spr. wees er op, dat deze spoedeischende alg vergadering bijeengeroepen is om machtiging te bekomen tot het aangaan van een geldlee ning met de gemeente Katwijk ten behoeve van den aankoop van het pand Badstraat 10, waarin V.V.V. is ondergebracht. Spr. memoreerde eerst het overlijden van den oud-voorzitter, den heer R. Ouwehand, wiens organisatievermogen den stoot gaf aan een Ver- cenigiiig. die is uitgegroeid tot de V.V.V., een vereeniging. waarop men te Katwijk trotsch mag zijn. Spr. bracht eerbiedige hulde voor het werk van dezen oud-voorzitter; de herinnering aan hem zal bij V.V.V. blijven voortleven. Spr. gaf vervolgens een uitvoerige uiteenzet ting over den aankoop van het pand Badstraat 10, waaromtrent men in het Raadsverslag reeds heeft kunnen lezen. De door ons bestuur aangewende pogingen om van particuliere zijde het benoodigde bedrag te bekomen ter financiering van den gewensch- ten aankoop, zijn zonder resultaat gebleven, zoodat het zich in de gegeven omstandigheden genoodzaakt zag een beroep op de gemeente te doen. De gemeente, overwegende dat een behoorlijk gehuisvest en goed functioneerend informatie bureau als een belang voor onze badplaats te beschouwen is, besloot aan ons bestuur mede te deelen, dat zij bereid was V.V.V. financieel tot den aankoop van het pand in staat te stellen. De gemeente zal aan V.V.V. een bedrag leenen van maximum f.4500. tegen een rente van 4% 'sjaars en een jaarlfjksche aflossing van f.100. Tot zekerheid zal aan de gemeente het recht van eerste hypotheek worden verleend op be doeld gebouw. De wijze, waarop de gemeente V.V.V. heeft willen helpen, getuigt van p*oote coulance en bereidwilligheid, terwijl hieruit tevens blijkt, welk een groot vertrouwen door de gemeente in V.V.V. gesteld wordt. Spr. dankte hartelijk voor haar hulp. Nadat enkele vragen beantwoord waren, werd met alg. st. het voorstel tot aankoop aanee- nomen. De voorzitter wenschte den leden van V.V.V. met dezen nieuwe aanwinst geluk. Wij hebben nu een eigen pand. Hét zal blijken, dat de ver- eeniging daar goed aan gedaan heeft. OUDEJAARSAVOND 7.30 uur de Circusfilm NIEUWJAARSDAG 2 u. en 4.15 en 7.30 uur de dol komische film Lachen - Gieren Brullen GROOT BIJPROGRAMMA Voorkomt teleurstelling en bespreekt dus, zoo mogelijk, tijdig Uw plaat sen. Telefoon 400. 5339 De Directie wenscht de Bur gerij een Gelukkig Nieuwjaar Gistermorgen vergaderde de raad van Alphen onder voorzitterschap van den loco burgemeester, wethouder W. J. Spreij. Af wezig de heer W. G. van 't Riet. Na ope ning met gebed, deelde de waarn. voorzitter den raad mede, dat de burgemeester, de heer P. A. Colijn, verleden week in het Dia- conessenhuis te Leiden moest worden op genomen en dat de operatie, die hij inmid dels heeft ondergan, goed is geslaagd. LEIDSCHENDAM. DE MOORDAANSLAGEN. Dader voorloopig op vrye voeten. De kruideniersbediende W. A. K., die ver dacht wordt in den nacht van 16 op 17 Novem ber j.l. een moordaanslag te hebben gepleegd op burgemeester H. A. C. Banning en den ge meente-architect G. de Regt en die op 20 Nov. j.l. uit hoofde daarvan werd gearresteerd, is Zaterdag j.l. voorloopig op vr(je voeten gesteld. LISSE. GEMEENTERAAD. Bespreking der salarisverordening. De Raad vergaderde gistermiddag onder voorzitterschap van burgemeester jlir. mi*. F. van Ryckevorsel. Afwezig de heer Vroome. Na de opening werd een commissie benoemd tot nazien der geloofsbrieven van den heer F. van Kesteren en na schorsing van de zitting en heropening werd besloten tot toelating van den heer van Kesteren als raadslid. De vergoeding voor de bijzondere scholen werd conform het voorstel goedgekeurd. De heer Romljn vroeg opheldering, waarom enkele schoolbesturen het limiet hadden overschreden. Dit houdt volgens den voorzitter verband met de kosten voor het gebruik door militairen doch de vergoedingen hiervoor worden weer afgetrok ken, zoodat het limiet uiteindelijk niet over schreden wordt. Besloten werd tot verkoop van een perceel grond langs de Gladiolenstraat en Broekweg. De grondprijs werd te laag geacht. Een en ander lichtte de voorzitter nader toe. De koopers zul len later in den kostprijs voor stratenaanleg moeten bijdragen. Aan de heeren G. Smit en R. W. Doeksen werd een perceel grond verkocht gelegen ten noordoosten van de geprojecteerde straat tusschen Gladiolenstraat en Broekweg tegen f. 3.50 per M'J met een bijzondere bepaling voor de kosten van de aan te leggen straat. Aan den heer M. Rijkenberg alhier werd on derhands verhuurd een gedeelte grond van het perceel ter grootte van ongeveer 200 M- tegen den prijs van f. 5 per jaar voor den duur van 5 jaren. Overgegaan werd tot de vaststelling van een nieuwe algemeene salarisverordening. Hierin zijn overigens slechts enkele wijzigingen aange bracht. Deze verordening werd uitvoerig besproken; B. en W. zullen nog met voorstellen inzake een duurtetoéslag komen. De heer Tibboel bracht een gunstig rapport uit over het onderzoek der Gemeenterekening en dankte B. en W. voor het zuinig beheer. Na de rondvraag dankte de burgemeester allen voor het medeleven bij het overlijden van zijn dochtertje en wenschte allen een goed einde 1940 en een goed begin 1941 toe. SASSENHEIM. Burgerlijke Stand. Geboren: Hendrlka Maria. D. van L. P. Ouds hoorn en T. W. van Nassou Rutgerus Nico- laas Adelbertus, Z. van P. W. M. Rotteveel en I. D A. Huijg Jan Jacobus, Z. van P. M. Philippo en J. Passchier Wilhelmus Wouterus Cornelis, Z. van J. W. Prins en A. S. Rulgrok Gijsbert Dirk, Z. van G. D. Bakker en A. Duinmeijer. Overleden: A. M. ten Hope 71 j., echtg. van A. Noordermeer M. Dijkstra 14 j. W. van der Ploeg 30 j. Getrouwd: S. D. Hommes 29 j. en E. A. Ro zenbroek 21 j. L. G. Schippers 19 j. en J. Varkevisser 19 j. VOORHOUT. DE HEER J. v. d. BERGHE MET PENSIOEN. Hoofd der Chr. School. De heer J. v. d. Berghe. hoofd dei- Chr. school alhier, zal 15 Maart 1941 a.s. met pensioen gaan. Op 23 Mei 1880 in Zeeuwsch-Vlaanderen geboren, genoot hij daar het lager schoolonder wijs. waarna hij van de hoofden dier school een particuliere opleiding verkreeg, met het gevolg, dat hij den 19den Mei 1899 met goed succes zijn onderwijzersakte behaalde. Kort daarop. 1 Juni 1899. werd hij benoemd tot on derwijzer aan de lagere school te Ellecom <Gld.) Na ruim vijf jaren nam hij op 1 Oct. 1904 een benoeming aan als onderwijzer aan de jon gensschool der Evangelische Broedergemeente (de welbekende Ternhutters) te Zeist, welke school hij 18 jaren heeft mogen dienen. In die periode behaalde de heer v. d. Berghe ln 1913 de hoofdakte, benevens de akten Fransch, Duitsch en Engelsch. In het voorjaar van 1922 werd ln onze ge meente de nieuwe Chr School geopend: het Hij voegde hieraan den wensch toe, dat de burgemeester spoedig in zijn ge zin zal terugkeeren en zijn ambtsbezig heden zal kunnen hervatten, omdat men vooral in dezen tijd, elkaar slecht kan missen. Op voorstel van den heer Dekker besloot de raad den burgemees ter een schrijven te zenden, waarin de gevoelens van den raad en een wensch tot spoedig herstel vervat zullen zijn. De notulen der vorige vergadering werden onveranderd vastgesteld. De heer Tolk vroeg inlichtingen omtrent het accountanterapport betreffende de re kening debiteuren van de water- en licht bedrijven, daar hieruit blijkt, dat nog en kele posten van vroeger jaren, o.a. 1931, niet zijn betaald. Hij wilde den directeur dit rapport in handen stellen met het ver zoek om bericht aan den raad. De heer van Kleef wilde voorlezing van het rapport, om dat alle raadsleden hiervan geen kennis zullen hebben genomen. De heer Ruijzze- naars deelde namens de commissie voor het nazien der rekening mede, geen bemerking tegen de cijfers te hebben. Hij wilde zich echter het recht voorbehouden, den raad te wijzen op het rapport aan B. en W. betref fende de reorganisatie der boekhouding en vroeg dit voor den raad ter inzage te leggen. De voorzitter deelde mede, dat de stuk ken aan den directeur zijn gezonden en Zaterdag j.l. advies van den directeur is in gekomen. doch dat dit B. en W. nog niet gepasseerd heeft. Tegen inzage-legging van het rapport betreffende de reorganisatie der boekhouding bestaat geen bezwaar; te vens las de secretaris het verlangde rapport voor. De heer van Kleef merkte dan op, dat z.i. geen voldoende overleg bestaat tusschen de administratie en den technischen dienst. De heer Ruijzzenaars wees den raad nog eens op den ernst van het rapport. Hierna werd den. raad medegedeeld, dat B. en W. een en ander zullen nagaan. Zonder stemming werden aangenomen de voorstellen betreffende verhuring schoollo- caliteit aan de Ver. tot Bev. van het Land bouwonderwijs voor Alphen a. d. Rijn en omstreken op Chr. grondslag; idem inzake verkoop en uitgifte in erfpacht van grond aan den heer A. L. Oudenes q.q., alsmede inzake verpachting van weiland aan de hee ren P. N. de Kwaasteniet, C. Haze, W. Kwa- kernaak en G. Gentenaar. Het voorstel van B. en W. inzake aankoop van een perceeltje grond (Voetstraat) werd na bespreking aangenomen. Zonder stemming werd aangenomen het voorstel inzake wijziging der gemeenschap pelijke regeling voor onderlinge hulpverlee ning bij brand. Bij het voorstel inzake onderhandsche gunning van de schoolschoonmaak ontstond een langdurige discussie. Verschillende hee ren, o.a. van Kleef, Ruijzzenaars en den Uijl vonden deze wijze van uitbesteding niet juist. Velen drongen er bovendien op aan om mej. Brandsma—Idenburg, die we gens haar leeftijd van 72 jaar het werk niet meer kan doen, een pensioen toe te ken nen. Men achtte het niet juist betrokkene zoo aan den dijk te zetten. De voorzitter deelde mede, dat B. en W. zulks ook reeds onder oogen hadden gezien en hadden willen voorstellen haar een pen sioen toe te kennen van f. 3 p. w. De heer van Kleef verzocht de eerstvolgende ver gadering hieromtrent met een voorstel te komen, omdat de raad niet direct kan zien, of dit al of niet voldoende is. Besloten werd, voor 1941 het wérk nog op dezelfde wijze op te dragen, terwijl dan zal worden uitge zien naar een andere regeling op arbeids contract, althans een bevredigende vorm. Voor mejB. zal een voorstel voor pensioen- neering of een j aarlijksch toelage in de eerstvolgende vergadering aan de orde komen. v. d. Berghe thans deze functie gedurende 19 jaar. Het moge hem en zijn echtgenoote gegeven zijn thans, na zulk een werkzaam leven, van welverdiende rust te genieten. Burgerlijke Stand. Overleden: Geertrui Damman 84 j., wed. van H. Schijf. Geboren: Petrus Leonardus Johannes, Z. van N. W. Turnhout en M. J. Koelewijn. Gehuwd: Johannes Franciscus Petrus van Kesteren 26 j. en Theodora Elisabeth Maria Ruigrok 22 j. Winterhulp Nederland. Naar wij vernemen zal van de eerste Winter hulp-inzameling, welke hier f. 107,72 opbracht, f. 100 ten goede komen aan onze gemeente. VOORSCHOTEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornelia Maria, D. van L. Joh. Schrijvers en A. Luk Willem, Z. van W. van Walsum en T. Heneweer Marianne, D. van G. Th. Odijk en E. C. Leguit Eleonore, D. van J. Ch. van der Horst en M. Vlaardlnger- broek. Ondertrouwd: Gerrit Hartkroon 33 j. en Wupke Bodewitz 31 j. Gehuwd: Jacobus Cornelis van Sluys 40 j. en Jannetje Johanna van Mourik 31 J. ZOETERWOUDE. Burgerlijke Stand Geboren: Wilhelmus Petrus, Z van W. Turk en W. J. Akerboom Cornelia Johanna, D. van P. C. Groen en C. E. Bon Adrianus Jacobus Johannes. Z. van J. C. de Ridder en J. A. van Leeuwen Elisabeth Sara Catharina, D. van Z. de Vogel en A. Ravensbergen Leonardus Quirinus. Z. van L. A. van der Ham en B. M. Onderwater. Hierna volgde het voorstel van B. en W. inzake onderhandsche gunning van de ge meentereiniging. In het algemeen ging men accoord met het voorstel om voor 4 maan den het werk aan dezelfde ondernemers on- derhandsch op te dragen. Voor het vervolg bepleitten de heeren Ruijzzenaars. Tolk, v. Kleef en den Uijl omzetting in een reini gingsdienst, die uitgaat van de gemeente zélf, dus een gemeentelijke dienst. De heer van Kleef wilde desnoods een heffing voor reinigingskosten in het leven roepen. De voorzitter en weth. den Ouden waar schuwden voor de hooge kosten en noem den cijfers van een omliggende plaats, die belangrijk hooger zijn, dan de kosten hier. De dienst gaat goed en er komen geen klachten. De heer Dekker informeerde, of de tegenwoordige aannemers dan met het bedrag niet tevreden zijn. omdat hij alle sociale onrechtvaardigheid zou willen weg nemen. De heer den Uijl antwoordde, dat de menschen die noodgedwongen bij de aannemers werken voor het werk niet be taald worden in overeenstemming met het werk, dat zij moeten doen. Na uitvoerige bespreking werd besloten dat voor 4 maan den het werk weer gewoon wordt opgedra gen. Inmiddels zullen B. en W. cijfers ver zamelen van de kosten van een dergelijken dienst in omliggende plaatsen en tevens een kostenberekening laten maken indien het werk door een gemeentedienst in den hul digen vorm wordt uitgevoerd. Zonder bespreking volgde aanneming van het voorstel van B. en W. inzake het afslui ten van kasgeldleeningen gedurende het jaar 1941. Een voorstel van B. en W. inzake het aangaan van een geldleening ad f. 50.000. tegen 4 3/8% werd na uitvoerige bespre king aangenomen, evenals het voorstel van B. en W. inzake het verstrekken van een geldleening aan en in het leven te roepen stichting voor de oprichting en exploitatie van een persgasstation. Het voorstel inzake verhooging van de subsidie aan het Burgerlijk Armbestuur over 1940 met f. 13.000.— werd na bespre king eveneens aangenomen. Zonder stemming volgde aanneming van het voorstel inzake wijziging der gemeente- begrooting dienst 1940 en inzake het ver- leenen van medewerking voor de aanschaf fing van nieuwe banken ten behoeve van de R.K. school voor gewoon lager onderwijs aan de Paradijslaan alhier. Bij het voorstel van B. en W. inzake het verleenen van medewerking voor de aan schaffing van schoolmeubelen voor onder wijs in lichamelijke oefening voor de bijz. scholen aan de Julianastraat, Hoorn, Steek- terweg en J. I'ieuwenhuizenstraat, infor meerde de heer van Kleef, of op dit terrein geen concentratie mogelijk is. Hij zou het onderwijs ln één gebouw willen onderbren gen, omdat nog wel meerdere scholen zul len komen. De heeren den Uijl en Ruijzze naars hadden hetzelfde idee. De voorzitter en de heer Gesman zetten de moeilijkheden uiteen. Verschillende scholen hebben geen gymnastieklokaal, zoodat ln overleg met den Inspecteur van het onderwijs tot 1 April a.s. een voorloo- pige regeling is getroffen. Men zal het gym nastiekonderwijs moeten houden in den gang en het is uitgesloten, dat kinderen van Gouwsluis naar het centrum kunnen komen, dat is 20 min. loopen. De concen tratiegedachte bestaat ook bij B. en W. en algemeen wordt naar een oplossing ge zocht. Binnenkort zal dus den raad een voorstel bereiken, om deze aangelegenheid te regelen. Bij het voorstel van B. en W. inzake vast stelling van een verordening tot regeling van de kindertoelage, informeerde de heer Ruijzzenaars naar de regeling voor duurte- toeslag voor het gemeentepersoneel. Weth. den Ouden deelde mede, dat er een voorstel van het Rijk op komst is; daarop wordt gewacht. De heer Geerlof informeerde of de gas- prijsverhooging met een Vi cent per M3 nu 15 Nov. of 15 Oct. was ingegaan. De raad had toch aangenomen 15 Nov., terwijl hem bekend was. dat zulks reeds van 15 Oct. at was berekend. De voorzitter zegde hierom trent een onderzoek toe. wrti. De heer Ruijzzenaars wees op de kwestie Vleeschkeuringsdienst—Slagersver., speci aal hoe door de weinige medewerking van dezen dienst het publiek onlangs de dupe werd, doordat het vleesch niet over alle slagerswinkels kon worden gedistribueerd. Hij vroeg B. en W. een serieus onderzoek m te stellen en maatregelen te treffen. De voorzitter deelde mede, dat B.en W. zulks reeds hadden onderzocht Gebleken is, dat ook de slagers met geheel vrij uit gaan en dat reeds 's Donderdags 6 Roeien aanwezig waren, zoodat die toch Zaterdag reeds geslacht hadden kunnen zijn. VrUdag kwamen er nog 7 en 's Zaterdags waren de koeien levend geslacht. De hadden toen gewild, dat de keuringsdienst Zater dagsavonds het vleesch had gekeurd, het hoofd van den keuringsdienst had dit ge weigerd omdat keuring bij kunstlicht niet mogelijk was. Daarop hebben de slagers 's Maandagsmorgens vroeg geslacht en zij waren hiermede pl.m. half twaalf klaar. Met wat goeden wil, hadden de slagers toen zeker nog kunnen distribueeren. Kortom ware er beter overleg geweest, dan had men dit conflict kunnen voorkomen. B. en W. zullen er op aandringen iets dergelijks voortaan te voorkomen. Betreffende de destijds ingediende motie van den heer Ruijzzenaars betreffende den woningbouw, deelde de voorzitter mede, dat na gehouden vergaderingen met de wo ningbouwvereenigingen, aanvankelijk niets was bereikt. Toen zulks ook met een par ticulier niet mogelijk bleek, heeft men op nieuw vergaderd en thans is men zoover ge- door de betrokken vereenigingen in het Heulkamp 10 en door de andere vereeni- ging 12 ^f 14 nieuwe woningen zullen wor- vorderd, dat verwacht mag wórden, dat den gebouwd. De heer Ruijzzenaars be pleitte nogmaals aandacht voor bouw van woningen voor groote gezinnen. De heer Deerenberg informeerde of de emeente Alphen in aanmerking komt voor een centrale keuken. De heer den Ouden antwoordde dat gebleken is dat Alphen NIEUWVEEN. Burgerlijke Stand Overleden: L. v. d. Berg 73 j. J. K. Rekel hof 67 j. C. Schrama, wed. A. Akerboom 88 J. M. H. G. van der Ven 48 j. LEIMUIDEN. Vergadering IJsclub „Werkverschaffing". De ijsclub „Werkverschaffing" vergaderde in het café Keijzer. De voorzitter, de heer H. J. Visser, opende. De secretaris, de heer J. W. de Ren, las de notulen, die werden goedgekeurd. De penningmeester, de heer C. J. van Berkel, bracht het jaarverslag uit, waaruit bleek, dat de inkomsten hebben bedragen f. 72,85, waarby moet worden gerekend het batig -slot van het .vorige jaar, groot f. 228,19, totaal f. 302,04. De uitgaven bedroegen f. 350,37; nadeellg slot van f. 49,33. De rekening werd nagezien door de heeren H. Heenk en Th. de Koning en in orde bevonden. Het nadeelig slot is voortgevloeid uit de vele uitgaven, welke verleden winter zijn ge daan, in verband met het in orde brengen van de ijsbanen. De voorzitter hoopte, dat deze winter, ook in het belang van brandstof- schaarschte niet streng en lang zal zijn, zoodat het nadeelig slot weer spoedig aangezuiverd kan worden. Door vertrek van het bestuurslid J. Braam en door het bedanken van het bestuurs lid A. J. van Diemen werden gekozen de hee ren Ph. Muijs en B. J. van Graas. De aftre dende bestuursleden, de heeren H. J. Visser en J. W. de Ren werden herkozen. De vergadering besloot tot toetreding bij den ijsbond Zuid- Holland. Hierna sluiting door den voorzitter, waarna gratis verloting van speculaas volgde. RIJNZATERWOUDE. Opbrengst collecte „Winterhulp Nederland". De collecte Winterhulp Nederland heeft alhier alhier opgebracht f. 15,46. TER AAR. De Winterhulp-collecte. De opbrengst der hier gehouden tweede Win terhulp-collecte bedraagt f. 174,65. Door het kiescollege der Ned. Herv. Kerk is als ouderling gekozen de heer R. Treur en tot diaken de heer E. Langelaaar. WADDINXVEEN. Collecte Winterhulp Nederland. De tweede winterhulpcollecte heeft al hier opgebracht f. 225.87'/!. ZWAMMERDAM. u T Pe 1I^fr c- Wthol. sedert vele Jaren hulD- besteUer bij de Posterijen. Is thans in vasten dienst by dit bedrijf overgegaan. Vroeger wds hij pianist, dat komt me in ons bedrijf uitstekend te pas, ik heb personeel ontslagen en nu doet hij de taak van drie. PREDIKBEURTEN. VOOR [OUD EN NIEUW. Leiden Eglisd Wallonnemardi solr six heures et demie, LIe prof. Bakhuyzen van den Brink. Alphen a, cL Ri1 Ned. Herv. Kerk: N. J. voorm. 10% uur Scheers. Ned. Herv. Ker (Nutsgebouw)O. J. nam. 7% uur dr. Cannejieter. Evangelisatie H oftstraat (Rehoboth): O. J. nam. 7% uur en N. J. voorm. 10 uur ,de heer De Jong. GerefKerk (HAftstr.)N. J. voorm. 10% uur ds. Hartkamp. Geref. Kerk Rfftdhuisstr. (Concordia): O. J. nam. 7% uur ds. Bosch; N. J. voorm. 10% uur ds. Mulder. Geref. Kerk (deRuyterstr.)O. J. nam. 7% u. ds. Mulder. Chr. Geref. Kerë (van Reedestr.): O. J. nam. 7 en N. J. voorn. 10 uur de heer Zyderveld van Apeldoorn. Oud Geref. Gem: (v. Mandersloostr.)N. J. nam- 2% uur de lfeer Redelijkheid van Ouder kerk a. d. IJssel. De Kaag Ne). Herv. Kerk: N. J. voorm. 10% uur ds. v. d. Vindt. Zaal v. Prot Bel.: N.J. Katwijk aan ZeeV- voorm .10 uur ds. ih Geref. Kerk: N. j; voorm. 10 uur ds. Gilhuis. Koudekerk Nei Herv. Kerk: N. J. voorm. 10% uur ds. van Bihbergen. Geref. Kerk: N. J voorm. 10 uur ds. Haspers. Leimuiden Ned Herv. Kerk: O. J. nam. 8 u en N. J. voorm. 10% uur ds. Van Veenen. Geref. Kerk: O. J.nam. 8 uur en N. J. voorm. 10% uur cand. P. val der Schaaf van Leiden. Nieuwveen Ned Herv. Kerk: geen diensten. Geref. Kerk: N. J. oorm. 10 uur ds. Speelman. Evangelisatie: O. 0 nam. 7% uur en N. J. voorm. 10 uur de her Van Scherpenzeel. Noordwyk aan ZeeGeref. Bond (Juliana- wge 27): N. J. nam 5 uur ds. Fokkema van Delft. w OverledenCornelia Lamboo Vr. 82 j. (over thans scheidende hoofd werd als zoodanig br- leden te Oegrtgecst) Gerardus Overdevest 92 I hiervoor niet in aanmerking komt noemd. Op enkele dagen na vervult de heer j-, wedr van J. van Meurs. Hierna volgde geheime zitting RÜnzaterwoude ffed. Herv. Kerk: N. J. voorm. 10% uur ds. 3e Vree. Chr. Geref. Kerk:ÏN. J. nam. 2% uur ds. Geels van Aalsmeer. Ter Aar Ned. Hei. Kerk: N. J. voorm. 10% uur ds. Huls. Geref. Kerk: N. J. vp. 10% uur ds. Warner. Voorhout Ned. lerv. Kerk: N. J. voorm. 10 uur ds. Klomp. Zoeterwoude Ned (Herv. Kerk: N. J. van. 10',uur ds. Eijkman. Zwammerdam^ Nd. Herv. Kerk: N. J. coorm. 10 uur ds. Pop' Geref. Kerk: N. J. vorm. 10 uur ds. Zwaan.

Leidsch Dagblad | 1940 | | pagina 14