BINNENLAND irncH - Derde Bfad 'dag 31 December 1940 De samenstelling van het brood Welke bon is geldig? De distributie Nederlandsche arbeiders in Duitschland WINTERHULP#NEBERIAND De Pers zegt Vereeniging voor M. U. L. O. Hooger ijzer- en kalkgehalte veroorzaakt een hongergevoel Opgave van 31 December Boter en vet Brandstoffen Brood en bloem Honden- en Kattenbrood Kaas Koffie en thee Eieren Petroleum Grutterswaren Suiker Vleesch en vleeschwaren Zeep Aanwijzing van bonnen. Toilet- en huishoudzeep. Gedurende het tijdvak van Woensdag 1 Januari tot en met Vrijdag 31 Januari geeft de met .,113" genummerde bon van het algemeen distributiebonboekje recht op het tóoopen van 150 gram toiletzeep (nieuwe samenstelling) of 120 gram huishoudzeep of 150 gram zachte zeep, of 300 gram zachte zeeppasta of 250 gram zeeppoeder of 600 grram waschpoeder. De aandacht wordt er op gevestigd, dat de zachte zeep van de huidige samenstel ling met ingang van Januari niet meer zal worden aangemaakt. In de plaats hiervoor wordt thans een zaohte zeep aangemaakt met een hooger vetzuurgehalte, benevens een zachte zeeppasta, waarvan het vetzuur gehalte uiteraard lager is. De voorraden zachte zeep van de huidige samenstelling kunnen alsnog worden uitverkocht en wel 200 gram op één bon. Voor zoover de verpakking dit toelaat, kan de verbruiker gedeelten van boven staande hoeveelheden zeep naar keuze te zamen op één bon koopen. Voorts blijft de bepaling van kracht, dat de oude voorraden zeepvlokken, zelfwer kende waschmiddelen en vloeibare zeep, welke zeepsoorten thans niet meer worden aangemaakt, nog mogen worden uitver kocht. met dien verstande, dat elke bon recht geeft op het koopen van 125 gram zeepvlokken of 250 gram zelfwerkende waschmiddelen of 200 gram vloeibare zeep. Met betrekking tot de wasscherijen blijft het voorschrift geldig, dat deze instellingen verplicht zijn voor de behandeling van de igezinswasch gedurende bovengenoemd tijd vak de met „113" genummerde bon van hun cliëntèle in ontvangst te nemen voor het koopen van zeepproducten en hiervoor per ben twintig kilogram droog waschgoed in b°handeling te nemen. De wasch van kantoren, hotels enz., voor zoover het handdoeken, tafelgoed, poets doeken en stofdoeken betreft, kan ter be handeling worden gegeven, zonder dat daarbij bonnen behoeven te worden afge geven. Scheerzeep. Gedurende het tijdvak van Woensdag 1 Januari tot en met Woensdag 30 April a.s. geeft de met ..117" genummerde bon, welke tegelijk met de textiel kaart voor manne lijke personen boven den leeftijd van 15 jaar is uitgereikt recht op het koopen van 50 gram scheerzeep, of één tube, dan wel éen pot scheercrème. BOVEN DE 55 JAAR WORDEN ZIJ NIET AANGENOMEN. Naar ..De Telegraaf" verneemt zullen personen van 55 jaar en ouder niet meer in aanmerking komen voor plaatsing als werknemer in Duitschland. Tot nu toe waren voor arbeiders, die r.aar Duitschland gezonden werden, geen leeftijdsgrenzen vastgesteld. Het gevolg hiervan was. dat in de eene gemeente per sonen van 51 jaar te oud werden bevonden, terwijl in de andere gemeente arbeiders van ouder dan 60 jaar nog in aanmerking werden gebracht. In verband hiermee acht de secretaris-generaal van Sociale Zaken het gewenscht. dat aan personen van 55 jaar en ouder geen werk in Duitschland meer wordt aangeboden. Het is voorts meermalen voorgekomen, dat arbeiders van 15 tot 18 jaar in Duitsch land zijn geplaatst. Daartegen bestaat geen bezwaar, indien zij in gezinsverband ver trekken. Een persoon van zoo jeugdigen leeftijd kan echter niet als een volwaardige arbeidskracht worden beschouwd. Daarom heeft de secretaris-generaal den gemeente besturen verzocht, voortaan geen arbeiders beneden 19 jaar anders dan in gezinsver band voor plaatsing in Duitschland in aanmerking te brengen. Zooals men weet, zullen de collectes ten bate van de Winterhulp-Nederland gedu rende heeft het kwade jaargetijde worden gehouden. Naar wij vernemen zijn voor de derde collecte de data 31 Januari en 1 Februari 1941 vastgesteld. De eerste dag is weder in het hijzonder bestemd voor dc huis-, de tweede voor de 6traatcollecte. LEERAREN IN DE LICHAMELIJKE OPVOEDING. De vereeniging van leeraren en onder wijzers in de lichamelijke opvoeding ver gaderde te Amsterdam. In zijn openingsrede bracht de voorzitter, de heer J. M. J. Kor- pershoek. de actie naar voren, die de ver eeniging sinds de vorige vergadering onder nomen heeft. De resolutie, op die vergade ring aangenomen, is aan alle mogelijke in stanties voorgelegd en algemeen goed ont vangen. De verschillende punten van de agenda werden daarna vlot afgehandeld. Besloten werd liet officieele orgaan in een anderen vorm uit te geven, waardoor bereikt zal wor den. dat meerdere bekendheid gegeven zal worden aan de lichamelijke opvoeding. De plaats van de Paaschvergadering in 1941 werd door het hoofdbestuur aange houden. Bij de rondvraag werden verschillende interne kwesties aangeroerd Wat de toe komst van de lichamelijke opvo.edmg be treft. antwoordde de voorzitter, dat er ad vies aan de betrokken autoriteiten uitge bracht is, maar dat er verder nog niets definitiefs besloten was. Ook het rapport van de commissie van De Nederlandsche Unie werd ter sprake ge bracht en door de vergadering niet in strijd geacht met de resolutie, welke door de ver gadering van 17 Augustus j.l. aangeno men is. ALGEMEENE VERGADERING TE AMSTERDAM. Gisteren heeft de Vereeniging voor M.U. L.O. te Amsterdam haar algemeene verga dering gehouden. Medegedeeld is, dat in de leiding van het M UL.O.-examen de volgende verandering is gekomen. De heer J Th. R. Schreuder heeft ultimo 1940 afscheid genomen als algemeen voorzitter. Zijn taak is overgenomen door den heer Z. Regelink. De heer Gorissen wordt leider van het examenbureau te Haarlem, deze beiden zullen samen de ad ministratie voeren. 's Middags heeft men, aldus het „Vad." de wijziging van het programma-wiskunde voor het M.U.L.O.-examen besproken. Het desbetreffende voorstel beoogde niet alleen wijziging van het examenprogram, maar ook het geven van een richtsnoer voor het onderwijs in de wiskunde bij het Ulo, opdat het zich beter zal aansluiten bij de eischen van den tijd. Een motie Den Haag ertoe strekkende de herziening van het wiskunde-programma uit te stellen en eerst na te gaan, of het vak rekenen bij algebra kan worden onder gebracht, is met groote meerderheid ver worpen. Besproken zijn vooral de voornaamste punten van het voorstel, nJ. de invoering van grafieken en coördinaten bij het alge bra. Het bleek, dat de eenvoudige inleiding van de coördinatieleer en van die der gra fieken den B-candidaten, die voor een groot deel voorbestemd zijn voor de M.T.S., zeer ten goede komt. Uit het programma vervalt o.m. de ge- heele samengestelde intrestberekening. De heer Zondag uit Den Haag besprak de invoering van eenige begrippen uit de goneometrie en de trigonometrie, maar vond dat er niet voldoende stof uit het examen programma verviel. Van anderen zijde werd opgemerkt, dat er juist een sterke vereenvouding tegenover die uitbreiding staat. De voorzitter wees erop, dat met het aan nemen van dit voorstel het wiskunde-pro gramma zich aansluit bij wat de tijd nu vraagt. Zoolang de scholen staan voor de tegen woordige moeilijkheden zullen deze wijzigin gen bovendien niet worden jngevoerd. Met dit wiskunde-programma zal de M.U.L.O.- school ook voor dit vak haar eigen karakter behouden. Deventer had voorgesteld een algeheele herziening van het examen-programma voor te bereiden, maar de heer Regelink (hoofd bestuur) meende, dat van het oude in dezen tijd alleen datgene zal moeten vallen, wat in zichzelf geen kracht heeft. Het programma moet zijn wat de school in dezen tijd noodig heeft. Op school bestrijden we het verba lisme en trachten de leerlingen te doen be grijpen. Examen-programma en schoolpro gramma moeten zoo dicht mogelijk bij el kaar blijven. Daarbij mag de school het examen voor zijn stimuleerenden invloed dankbaar blijven. Het voorstel Deventer werd verworpen. Aangenomen zijn de voorstellen, inhou dend dat leden van het hoofdbestuur en leden van de Reèelingscommissie op hun 65ste jaar moeten aftreden. DE BEMANNING VAN DE „DORÏS RIJKERS" GEHULDIGD. Gouden medaille geschonken aan schipper Coen Bot. In het gemeentehuis te Den Helder ont ving gisterochtend het hoofdbestuur van de Reddingmaatschappij schipper Coen Bot. zijn zoon Piet Bot, de stuurman, motor drijver R. Eelman en de beide opstappers J. Runnenberg en J. Fillerup, te zamen vormende de bemanning van de redding boot „Dorus Rijkers." De heer P. E. Tege laar, lid van het hoofdbestuur der Red dingsmaatschappij, sprak als eerste de mannen toe. Trotsch op het moedige werk van deze mannen, besloot, zoo zeide spre ker, het hoofdbestuur aan alle vijf der op varenden van de „Dorus Rijkers" een me daille met getuigschrift uit te reiken. Wat schipper Bot betreft, de kleine gou den medaille werd hem reeds verleend, en thans is het oogenblik aangebroken dat men het voorrecht heeft hem te begiftigen met de groote gouden medaille. Hij is hier mede de vijfde zeeridder die in de laatste halve eeuw voor dit eere-teeken in aan merking kwam. Aan Eelman is daarna de kleine gouden medaille uitgereikt, Piet Bot, den stuurman de zilveren medaille (zijn eerste!), Fillerup de bronzen medaille en aan Runnenburg eveneens de bronzen (hetzelfde eereteeken als zijn vader bezit.) Voorts sprak nog de heer P. C. van Diest, de loods-commissaris, tevens secretaris van het plaatselijk bestuur der Reddingsmaat schappij. Ten slotte dankte Coen Bot na mens de bemanning voor de aangeboden blijken van hulde en medeleven met het zware, doch dankbare werk. AFSCHEID DR. W. C. SCHUYLENBURG. Als gemeente-archivaris van Utrecht. Na 40 jaren de gemeente Utrecht te heb ben gediencl is vandaag de heer dr. W. C. Schuylenburg afgetreden als archivaris dei- gemeente en als directeur van het centraal museum, wegens het bereiken van de ge stelde leeftijdsgrens. Een huldigingscomité onder eere-voorzit- terschap van den burgemeester van Utrecht heeft ter gelegenheid van dit afscheid een samenzijn georganiseerd in het centraal museum, waar hedenmorgen in tegenwoor digheid van vele autoriteiten en vrienden een huldiging plaats vond. Burgemeester en wethouders van Utrecht schonken den jubilaris een herinneringsmedaille. Boven dien werd hem een portret aangeboden, ge schilderd door Otto van Rees, benevens een bedrag tot den aankoop van een kunst voorwerp. Een oorkonde vergezelde deze ge schenken. De jubilaris schonk in zijn dank woord het schilderij aan het centraal mu seum. Ten slotte sprak nogmaals de burgemee t-er zijn dank uit voor het vele, dat dr Schuylenburg voor de gemeente Utrecht heeft gedaan. Slaat de slinger thans niet naar de andere zijde door? De Maasbode schrijft o.m.: De Loonbelasting van de bij de jongste loonbesluiten stellig de meest belangrijke fiscale maatregel blijkt hier en daar met gejuich, soms zelfs met onverdeelde sym pathie te zijn begroet. En die begroeting dankt zij in hoofdzaak aan de sterke dis criminatie in belastingdruk ten behoeve van een categorie belastingbetalers die tot dus verre ontegenzeggelijk een relatief te zwa- ren last had te torsen. De loonbelasting heeft, het valt niet te ontkennen, goede kwaliteiten. Zij brengt bijv. vereenvoudiging van belastingheffing en belastinginning met zich mede. De be- lasting-adipinistratie zal hiervan op den duur belangrijke voordeelen trekken. Bij zondere heffingen, als gemeentefondsbelas ting e.a. zullen verdwijnen. De belastingbetaler, met name de werk nemer wiens inkomsten zich beperken tot het loon dat hij voor zijn arbeid ontvangt, zal zich geen fiscale zorgen meer behoeven te maken. Van wat hij aan het einde van de week of van de maand in handen krijgt, behoeft hij behoudens voor de personeele belasting geen deel meer af te zonderen ten behoeve van den fiscus. Hij weet dus vrijwel precies wat hij heeft te verteren. En hij betaalt zijn tol aan de schatkist haast zonder het zelf te weten; de fiscale last bezorgt hem derhalve geen hinder. On getwijfeld, een belangrijk psychologisch voordeel van de nieuwe regeling boven de oude. Echter, bij voordeelen blijft het niet. De nieuwe belasting heeft naar wij vreezen, tevens nadeelen. Hoezeer wij het in ons belastingstelsel ingevoerde discriminatie-beginsel ook kun nen toejuichen, toch wagen wij het te be twijfelen of de verordineerde belasting schaal wel geheel kan bevredigen. Wordt, zoo zouden wij willen vragen, thans niet een relatief te zware druk gelegd op de schouders van hen, die voorheen te veel werden ontzien; slaat de fiscale slinger nu niet naar de andere zijde door? Wij stellen de vraag niet om haar direct reeds te beantwoorden, doch om haar on der de aandacht te brengen van hen, wi?r taak het is de uit de staatshuishouding voortvloeiende lasten zoo rechtvaardig mo gelijk te verdeelen. Zien wij goed, dan beperkt de wetgever zich immers niet slechte tot een toepassing van het draagkrachtbeginsel, doch legt hij in de toegepaste verdeeling van belasting druk ook nog een anderen maatstaf aan, t.w. dien van het sociale nut van den be lastingbetaler. En stelt hij zich daarbij op het standpunt, dat de sociale waarde van den belastingplichtige met een groot gezin ver uitgaat boven, die van den ongehuwde, resp. van den gehuwde zonder kinderèn. De waarde van het groote gezin voor de maat schappij door ons uiteraard nimmer in twijfel getrokken wordt zelfs zóó breed uitgemeten dat het den schijn heeft van een te lage sociale waardeering, en sociale declasseering derhalve van de andere groe pen belastingplichtigen. Zijn deze laatsten, zoo wagen wij bescheidenlijk te vragen, maatschappelijk heusch geheel, of nage noeg geheel van onwaarde? Van het antwoord op deze vraag zal het oordeel over de ingrijpende wijzigingen in het aspect van ons belastingstelsel afhan gen. Het is stellig geen eenvoudige taak een perfect, voor een ieder bevredigend belas tingstelsel in het leven te roepen. Daarom echter hopen wij ook, dat het niet te veel gevraagd is, indien wij er op aandringen dat deze kwestie nog eens ernstig in studie wordt genomen. Van bevoegde zijde schrijft men ons: Onder de vele dwaze geruchten, die ten aanzien van de samenstelling van ons brood de ronde doen, spant het sprookje van verwerking van gemalen bloembollen in ons brood wel de kroon. Ons witte brood b.v. bestaat voor 65 #/o uit tarwe en voor 35 uit rogge. Door deze cijfers wordt de mogelijkheid voor „bloembollenmeel" uitgeschakeld. Wel heeft men eenigen tijd proeven geno men met aardappelmeel, dat tot een hoeveelheid van 5 in het bakmeel verwerkt werd. Sinds 4 November be staat ons brood echter uitsluitend uit tarwe en rogge, die in de genoemde verhouding in het brood voorkomen. De veranderde kleur van het brood heeft ook tot vele 'onjuiste gissingen aanleiding gegeven. Daar men vroeger gewend was aan het blanke melkbrood, heeft het feit op zich zelf al, dat tegenwoordig alleen waterbrood gebakken mag worden, dat de blanke wit heid van het melkbrood mist, de publieke belangstelling op zich gevestigd. De oorzaak van de grauwe kleur moet echter niet alleen gezocht worden in de omstandigheid, dat er voor de bereiding van het z.g. oorlogsbrood geen melk meer gebruikt wordt. De grauwe kleur van het brood is n.l. een gevolg van de uitmaling. In den tegen- woordigen tijd is het zeker niet verant woord, meel verloren te laten gaan. De be malingsgraad is dan ook opgevoerd tot Zouden wij verier gaan, dan zou de zemel in het meel komen. De uitmalings- graad van 80 garandeert ons dus een maximum hoeveelheid meel. Hierdoor ver krijgt men het meel, dat vlak onder het zemellaagje zit, waaraan de grauwe kleur dan ook te wijten is. Het groote voordeel van deze werkwijze is, dat men bovendien meer vitamine bl verkrijgt, daar vitamine bl zich in de graankorrel bevindt in de laag die vlak onder de zemel zit. De 35 roggemeel zijn er verantwoorde- MR. A A. BARON VAN DER FELTZ OVERLEDEN. Te Baarn is, 78 jaar oud, overleden mr. A. A. baron van der Feltz, oud procureur-gene raal bij het Gerechtshof te Amsterdam, Commandeur in de Orde van Oranje Nassau, Ridder in de Orde van den Nederlandschen Leeuw. Wijlen baron van der Feltz was achter eenvolgens ambtenaar bij het O.M. aan het kantongerecht te Amsterdam, substituut officier van justitie te Heerenveen, Zutphen en Utrecht. In 1908 werd hij officier van justitie te Roermond; in 1910 advocaat- generaal bij het Gerechtshof te Amsterdam. Van 19181927 was hij aan dat hof procu reur-generaal. Ook is de thans overledene gedelegeerde geweest ter Volkenbondsconfe rentie ter bestrijding van de valschemun terij. De teraardebestelling is Donderdag te twee uur op de Nieuwe Algemeene Begraaf plaats te Baarn. DE OVERHEIDSBIJDRAGEN AAN HET BURGERLIJK PENSIOENFONDS. Voor 1935 betaalden de overheidslicha men aan het burgerlijk pensioenfonds ten behoeve van de ambtenaarspensioenen to taal 15'/ï pCt. der salarissen. Bij de wét tot verlaging van de openbare uitgaven van 29 November 1935 is dit percentage verlaagd tot 14'/;.. Bij besluit van den secretaris-generaal van het departement van financiën is thans de werkingsduur dezer bepaling ver lengd met 5 jaren. HERBENOEMING VAN BURGEMEESTERS. Bij besluit van den secretaris-generaal van het departement van binnenlandsche zaken zijn herbenoemd de burgemeesters A. Fintelman van de gemeente Herwijnen; dr. J. C. M. Sweens van de gemeente Dongen, met gelijktijdig eervol ontslag als burge meester van de gemeente Gilze Rijen; D. M. A. Krufen, van de gemeente Schinnen; A. H L Speetjens van de gemeente Sle naken; M. J. H. M. Hermens. van de ge meente Amby en J. H. van Geldrop, van de gemeente Herten. lijk voor, dat het brood iets minder smake lijk is dan vroeger. Deeg met 35 rogge meel plakt en rijst daardoor moeilijk. De bakker zal er echter voor een zeer belang rijk deel het zijne toe kunnen bijdragen om het brood zoo smakelijk mogelijk te maken. De z.g. klefheid van het brood kan hij ver mijden door de bloem voor het gebruik te zeven, waardoor, dank zij de hoeveelheid frissche lucht, die op deze wijze in de bloem wordt gebracht, het rijzen wordt bevorderd. Het is een bekend feit, dat een gedistri bueerd artikel plotseling zeer gewild is. Distributie verhoogt de vraag: men is ge neigd, juist omdat een artikel gerantsoe neerd is, daarvan meer te willen hebben. Oppervlakkig bezien, zou men de klacht van het spoediger optredend hongergevoel na het eten van oorlogsbrood in vergelijking met het nuttigen van het voor-oorlogsche brood op rekening van dit verschijnsel kunnen schuiven. Hoewel hu, afgezien van het feit, dat er geen melk in het brood zit, de voe dingswaarde zeker niet minder is dan die van het vroegere brood, is de klacht „honger'' toch nog aan andere oorzaken toe te schrijven. In de eerste plaats is de belegging niet meer zoo overvloedig als voorheen, maar veel be langrijker is het feit, dat de vitamine bl, die men door de intensievere uitma ling juist in grootere hoeveelheid ver krijgt, het hongergevoel opwekt. De voedingswaarde is dus geenszins ver minderd. Integendeel. Het uitmalen tot 80 heeft, behalve een hooger gehalte aan vitamine bl, ook een hooger ijzer en kalkgehalte ten gevolge. De klachten, dat het oorlogsbrood oor zaak zou zijn van op schurft gelijkende huidaandoeningen, worden van medische zijde geheel ontzenuwd. De samenstelling van het brood is, naar van de zijde van vooraanstaande huidartsen is medegedeeld, een voldoende waarborg, dat geen huidziek ten ontstaan door het gebruik van oorlogs brood. BOTERBON nr. 22 (t.m 3 Januari): 250 gram boter of margarine. VETBON nr. 22 (t.m. 3 Januari): 250 gram boter of margarine. BOTERBON nr. 21 en VETBON nr. 21 (tot en met 31 Januari) fiesch slaolie. BOTERBON nr. 23 en VETBON nr. 23 (tot en met 10 Januari): 250 gr. boter of margarine of 200 gr. vet (oude verpakking 250 gram). BONNEN nr. 8, 9 en 10 (haarden en kachels) BONNEN 15 t.m. 24 (centrale verwarming) t.m. 31 Januari, één eenheid vaste brandstoffen Brandstoffen 2de periode en cokes, 2de periode t.m. 31 Decem ber, één eenheid vaste brandstoffen. Brandstoffen 8de periode en cokes 3de periode: 1 t.m. 31 Januari: één eenheid vaste brandstoffen. BROODBON nr. 20 (t.m. 5 Januari; 30 Dec.—6 Januari niet in restaurants e.d.) BROODBON nr. 21 (tot en met 12 Januari; 613 Januari niet in restaurants, e.d.) 100 gram rogge of ander brood of 1 rantsoen gebak. BLOEMKAARTBON nr. 3 (t.m, 26 Jan.) 50 gram brood of 'A rantsoen gebak'of 35 gr. tarwemeel, tarwebloem, rogge meel, roggebloem, zelfrijzend bakmeel of boekweitmeel. (Nadruk verboden). VOEDERKAART VOOR HONDEN: BON nr. 11 (t.m 31 December) afhankelijk van het ras 3 4 10 K.G VOEDERKAART VOOR KATTEN: BON nr. 11 (t.m 31 December): 1'/» K.G BON nr. 20 (t.m J.2 Januari): 100 gr. kaas of 125 gr. smeerkaas. BONNEN nr. 47, 38, 60 en 61 (t.m. 26 Jan.): elke bon 100 gram kaas BON nr. 18 (t.m. 31 Januari) 250 gram koffie of 75 gTam thee. BON nr. 21 (t.m. 5 Januari; 30 December —6 Januari niet in restaurants, e.d.): BON nr. 34 (t.m. 12 Januari; 613 Jan. niet in restaurants e.d.) 1 ei. BON nr. 31 (t.m. 21 Februari) 100 gr vermicelli macaroni of spaghetti BON nr. 44 (t.m. 21 Februari): 250 gr gort gortmout of grutten BON nr. 57 (t.m. 21 Februari): 250 gr havermout havervlokken, haver- bloem aardappehneelvlokken gort gort- mout of erutteu BON nr. 87 (t.m. 21 Februari): 100 gr maïzena griesmeel sago aard appelmeel ot een hoeveelheid pudding poeder welke 100 gr zetmeel bevat BON nr. 103 (t.m. 12 Januari): 500 gram peulvruchten. BON nr. 108 (t.m. 24 Januari): 250 gr rijst riistemeel riisteries rijstebloem nf gruttenmeel Rantsoenbonnen rijst en havermout zijn doorloopend geldig. BON nr. 8 (t.m. 23 Februari) en ZEGEL C (t.m. 19 Januari; uitsluitend voor hulsverlichting) 2 liter petroleum BON nr. 86 (t.m. 17 Januari): 1000 gram suiker. VLEESCHBON nr. 13 (t.m. 8 Jan) 100 gram vleesch inclusief been of vleeschwaren VLEESCHWARENBON nr. 13 (t.m. 8 Jan.) 75 gram gerookt of gékookt varkens-, rund- of kalfsvlêëscb of gerookte worst, 100 gr gekookte worst. 125 gr. lever worst of 150 gr bloedworst. BON nr. 17 (t.m 31 December): 150 gr toiletzeep of 120 gr huishoud zeep of 200 gr zachte zeep of 250 gr. zeeppoeder of 125 gr. zeepvlokken of 250 gr zelfwerkende waschmiddelen of 200 gram vloeibare zeep Goed voor het wasschen van 20 K G droog waschgoed BON nr. 113 (t.m. 31 Januari) 150 gr. toiletzeep, 120 gr. huishoudzeep, 150 gr. zachte zeep (nieuwe samenstel ling) of 200 gram (oude samenstel ling). 300 gr zachte zeeppasta. 250 gr. zeeppoeder of 600 gr. waschpoeder. 125 gr. zeepvlokken, 250 gr. zelfwerkende waschmiddelen of 200. gr. vloeibare zeep. Goed voor het wasschen van 20 K.G. droog waschgoed. BON nr 116 (lm 31 December* BON nr. 117 (1 Januari t.m. 30 April): 50 gram scheerzeep, 1 tube scheercrème of 1 pot scheerzeep. 23

Leidsch Dagblad | 1940 | | pagina 10