STADSNIEUWS LAATSTE BERICHTEN LEEDSCH DAGBLAD - Eersfe BEad Maandag 30 December 1940 0FFICBEELE KENNISGEVING KERK- EN SCHOOLNIEUWS Dagbladreclame is niet vervangen De houding van Amqjrika Verspreide Berichten SPORT WINTERHULPEN EDERLAND Hillegom-A.S.C. 0-3 Binnenland Buitenland Duitschland en Roosevelt's rede MARKT BEMMïEN^gf^ dictatuur, die door den aard van het pro bleem werd ingeg ven en door de eischen van het oogenblik en die beter beantwoordt aan den geest van het fascisme. Verder wijzen de bladen goedke/.rend op de buitengewone gestrengheid der straffen voor hamsteraars en speculanten, waarbij zelfs de doodstraf kan worden uitgesproken door de rechtbank tct verdediging van den staat. Men heeft echter reden, te gelooven, dat deze straffen eventueel slechts van toepassing zullen kunnen komen tegen een te veronachtzamen minderheid van anti sociale elementen, die bijna zeker weerhou den zullen worden van het plegen hunner misdaden tegen het vaderland, alleen al door de afkondiging van de nieuwe, zeer strenge straffen. (Stefani). Na de Duihsche pers waarschuwt ook de Italiaansche pers Amerika. De Giomale d'Italia wijdt een beschou wing aan den strijd tusschen isolationisten en anti-isolationLsten in de Ver. Staten en constateert, dat zij die een rechtstreeksche interventie van de Ver. Staten in den oor log gunstig gezind zijn, zeldzaam zijn. Tal rijker zijn degenen, die de hulp aan Enge land zouden willen opvoeren tot hetgeen men kan noemen een werkelijke, maar geen uitgesproken interventie. Tot de mid delen waarmede deze laatsten dit willen bereiken, behooren het in beslag nemen van de Italiaansche en Duitsche schepen, die een toevlucht hebben gezocht in Ame- rikaansche havens, teneinde die schepen aan Engeland af te staan, en het zenden van Amerikaansche konvooien naar Ier land, het eenige Britsche dominion, dat neutraal is gebleven. De regeering van Ierland, zoo vervolgt het blad, zal haar neutraliteit evenwel ver dedigen'! Engeland is veroordeeld en geheel Europa, of bijna geheel Europa, keert zich tegen de Engelsche politiek. Men kan dus niet inzien, welk belang de Amerikaansche voorstanders van interventie erbij zien. een conflict tusschen continenten te verwek ken, vooral daar als gevolg van het drie- mogendhedenpact, Japan een uitbreiding van het Europeesche en Aziatische conflict niet zal toestaan. De commissie in Amerika tegen deelne ming van de Ver. Staten aan vreemde oor- .logen heeft in een telegram, dat door 500 personen is onderteekend, president Roo sevelt verzocht geen defensiemateriaal der natie uit te leenen of weg te geven. In dit telegram werd Roosevelt verder verzocht in zijn radiorede, die hij gisteravond zou hou den, de door hem tijdens de verkiezings campagne gegeven beloften voor niet-deel- neming der Ver. Staten aan den oorlog te herhalen. Ook senator Wheeler blijft druk in actie om Amerika buiten den oorlog te houden. (D.N.B.) AMNESTIE IN BULGARIJE. Naar aanleiding van de wisseling desjaars is, naar verluidt in Bulgarije een vrij uitge breide amnestie in voorbereiding zoowel voor politieke als crimineele vergrijpen. Ook de door krijgsraden behandelde za ken zouden hieronder vallen. ENGELSCHE DUIKBOOT THANS ONDER DUITSCHE VLAG. De in Mei buitgemaakte Engelsche duik boot „Seal" is geheel hersteld en thans ge reed voor den dienst onder Duitsche vlag. (D.N.B.) HET BIJ GIBRALTAR NEERGESCHOTEN VLIEGTUIG. Het D.N.B. meldt uit Genève: Over het Fransche vliegtuig, dat de Engel- schen boven Gibraltar hebben neergescho ten, verklaart men te Vichy op grond van berichten uit Spaansche bron. dat hier naar alle waarschijnlijkheid sprake is van een vliegtuig van aanhangers van de Gaulle dat getracht heeft Gibraltar te bereiken om daar te landen. EGYPTISCHE MANSCHAPPEN BLIJVEN ONDER DE WAPENEN. Krachtens een verordening van den Egyp- tischen minister van Defensie, blijven de Egyptische officieren, onderofficieren en manschappen, wier diensttijd in Januari afloopt, nog zes maanden onder de wape nen. (D.N.B.) JAPANSCHE CIJFERS. De persafdeeling van het Japansche hoofd kwartier heeft bekend gemaakt, dat de Japansché militaire operaties gedurende de eerste elf maanden van dit jaar schitteren de successen geboekt hebben, daar de vij and 290.000 dooden heeft achtergelaten en 55.127 militairen zich hebben overgegeven. Onder de wapenen en het materiaal, buitgemaakt door de Japansche strijdkrach ten. bevinden zich 13.4 zware veldartillerie ën ^^rgkanonnen; 53 machine~r"- sn el vuurgeweren en luchtafweerkanonnen, 541 loopgraaf mortieren, 780 zware machine geweren. 3708 lichte machinegeweren, 138 geweren, 11.230 Chineesche geweren, 767 gepantserde motorvoertuigen, 33 pantser- treinen en 147 bommen. Sinds het begin van het huidige gewapende conflict heeft de vijand 1.808.351 dooden en gewonden achtergelaten. Dit jaar heeft het Japansche leger tot 5 dezer 588 Chineesche vliegtuigen vernietigd en zelf 60 toestellen verloren. Bij Nomonhan heeft het Japansche leger 1389 Russische toestellen vernield en er zelf 137 verloren (Domei) I I (-?& II k I «pit, lichioi, rheumotlek, klos- on zenuwpijn worden afdoende bestreden door Togaltabletten. Togal schaadt lil BB öw H iv 1 noch Uw hart, noch Uw maag en kan dus worden Ingenomen door hen die andere mlddolen slecht ▼erara- |QQdl B I I I# I 1 90D* To9a* bo'pt waar andere middelen geen baat brengen. BIJ Apothekers en Drogisten t 0.80 plas O.B. g (Ingez. Med.) OPHALEN HUISHOUDELIJK AFVAL. In verband met den Nieuwjaarsdag zal het ophalen van huishoudelijk afval uit die perceelen, welke gewoonlijk op Woensdag worden bediend, deze week plaats vinden op Dinsdag 31 December. 5301 De Directeur Gem. Reinigings- en Ontsmettingsdienst. De Vrijdag en Zaterdag j.l. alhier gehou den huis-aan-huis-collecte en speldjesver koop ten bate der Winterhulp-Nederland, hebben respectievelijk f. 807.86 en f. 545.29 opgeleverd. Voorts kwamen nog eenige af zonderlijke giften n.l. een .van f-1000, drie van f. 100, een van f. 25 en een van f. 10. De totaalopbrengst van deze tweede inza meling voor dit doel bedroeg in onze stad derhalve f. 2688.15 KERST-INZAMELING VOOR OUD-MILITAIREN. Actie werd hoogelijk gewaardeerd. Het comité, dat hier ter stede een Kerst inzameling heeft gehouden voor onze oud militairen, die in sanatoria worden ver pleegd, verstrekte ons inzage van eenige enthousiaste dankbetuigingen, waaruit duidelijk blijkt, dat deze actie in hogge mate is gewaardeerd. De commandant en geneesheer-directeur van het Herstellingsoord „Kareol" te Aer- denhout schrijven, dat het Leidsche comité en de burgerij velen daardoor een onverge- telijken dag hebben bezorgd en een kor poraal schrijft namens 25 militairen, dié in huize „Zonnegloren" te Soest worden ver pleegd, oun. het volgende: „Nu is voor de meesten onzer het Kerst feest wel meer dan een feest van pakjes en lekker eten, maar, als je zooveel blijken van medeleven ziet, door de pakjes door U bijeen gebracht, dan worden wij er stil van. Want 'de soldaat heeft nu wel de naam een groote mond te hebben (en dat is dikwijls zoo), maar in z'n hart is hij ook nog een kind, dat heb ik zelf gis teravond weer gezien. Het was gewoon een onvergetelijke avond. Zelf eenigszins her steld, mocht ik met mijn slapie de zuster met de uitdeeling helpen. We begonnen met de fruitmand te verloten; daarna deelden we de pakjes uit. Het was een heerlijk werk. We hebben het hier verder best en de luim gaat vaak zoo ver dat de dokter of zuster ons tot de orde moet roepen. De stemming is. hier opperbest en wat de ernst, betreft, weten wij ook waar het te moeten zoeken. Ik wil eindigen. U te verzekeren, dat wij U allen zeer dankbaar zijn. Gelukkig Nieuwjaar en dat wij weer spoedig in vrede met elkaar mogen leven". Gisteravond is de 63-jarige mej.' H. F. P. in de woning van haar zoon in de Drift- straat van de trap gevallen, waardoor zij bloedend aan het hoofd werd verwond en vermoedelijk ook een hersenschudding be kwam. De E.H.D. vervoerde het slachtoffer 5aar het Academisch Ziekenhuis. AANGEHOUDEN. Op verzoek van den burgemeester van Leidschendam is alhier aangehouden een 23-jarige koopman, verdacht van diefstal van een rijwiel. Voorts is aangehouden de 21-jarige schip persknecht J. H., die wegens rijwieldiefstal nog een half jaar gevangenisstraf moet uit zitten. VEELBELOVENDE JONGENS. Recidivisten van 10 en 11 jaar! De politie en in nog meerdere mate de burgerij ondervindtin den laatsten tijd veel overlast van een achttal jongens van 10—12 jaar, die in twee groepen in onze stad opereeren en zich bij veelvuldige her haling schuldig maken aan ladelichting, en diefstal en zelfs niet voor een inbraak te rugdeinzen. Het ergste maakt het een 10- jarige jongen, die er meestal op uittrekt in gezelschap van twee broertjes, die resp. 11 en 12 jaar oud zijn. Minstens tweemaal per week verschijnt dit drietal in het politie bureau om zich te verantwoorden voor di verse oplichterijtjes, die zij met een .weer- galocze brutaliteit ten uitvoer brengen. Zij breken op klaarlichten dag lichten de winkellade, maken van het geld goede sier en maken gedurig nieuwe slachtoffers. Met het oog op hun jeugdigen leeftijd zijn zij tot dusverre nog buiten het tuchthuis ge bleven, maar lang moet deze kruik ook niet meer te water gaan of zij breekt! Zaterdagmiddag is de 56-jarige tim merman J. J. T. van Z. uit Den Haag, ter wijl hij bezig was het décor in den Leid- schen Schouwburg op te bouwen, ruggelings van het toneel gevallen en in den orkest bak terecht gekomen. De man klaagde over hevige pijnen in den rug en is door den E. H. D. naar het Academisch Ziekenhuis over gebracht. Zaterdagavond omstreeks half acht gingen, terwijl niemand zich in den winkel bevond, plotseling alle lichten aan van het Reisbureau Lindemann aan d Breestraat. De etalage straalde een zee van licht uit, hetgeen tal van wandelaars als motten op de lamp deed afzwermen. Door verbreking van een ruit slaagde men er na verloop van een halfuur in den schakelaar te bereiken en de verlichting te dooven. Het gaf op de Breestraat een heele opschudding! Met ingang van Woensdag a.s. wordt de heer D Munnik, stationsambte naar bij de Ned. Spoorwegen te Vlaardin- gen, als zoodanig overgeplaatst naar het station der Ned. Spoorwegen alhier. VOETBAL. A.S.C. is er al spoedig, met den wind in den rug, goed in en belegert Voortdurend de Hillegomveste waar de achterhoede alle zeilen moet bijzetten om doelpunten te voorkomen. Als een goede aanval wordt in geluld komt de vrijstaande Van Goor in het bezit van den bal en schiet onhoudbaar in (0—11. Thans komt Hillegom ook enkele malen achtereen flink opzetten en schept gevaarlijke momenten voor het doel der bezoekers. Van Bergen Henegouwen weet echter door wegstompen schitterend te red den. De Hillegomsche voorhoede is niet doortastend genoeg en het gemis aan Win kelaar doet zich geducht gevoelen. Dan zet de AS.C. halflinie haar-voorhoede aan het werk en geleidelijk wordt Hillegom terug gedrongen en pas na een 10-tal minuten weet zij zich weer wat los te werken en eenige vrij gevaariijke aanvallen te onder nemen. Deze worden echter zeer slordig af gewerkt en de A.S.C. verdediging kan ge makkelijk opruimen. Ais A.S.C. dan eenige meters buiten het strafschopgebied een vrije trap krijgt te nemen, gaat het schot van Mooten juist over. Ook een fraaie kop bal van Van Goor gaat oven de lat. waar mede Hillegom aan eenige gevaarlijke si tuaties ontsnapt. Na rust heeft Hillegom de niet te onder schatten hulp van den krachtigen wind. Niet minder dan 5 corners in 7 minuten worden thans door de A.S.C. verdediging met succes verwerkt. Na 15 minuten ont komt A.S.C. echter uit de omknelling en zij besluit een aanval met een prachtig doel punt van Aniba (02). Nogmaals komen de gasten terug doch thans wordt de aan val door Duyzen afgeslagen. Na een half uur heeft Hillegom pech als een schot van v. d. Aar buiten het bereik van Van Bergen Henegoiïwen tegen den staander stuit en Houtzager den terugspringenden bal juist naast het doel plaatst. Het spel golft thans heen en weer. Het lijkt of het bij 02 zal blijven. Invaller Aniba zorgt echter op het laat ste moment voor een verrassing als hij een van rechts komenden bal netjes inschiet 03. Als de scheidsrechter het einde fluit, heeft A.S.C. verdiend gewonnen. De achter hoede en halflinie van Hillegom hebben goed werk verricht. De voorhoede miste het beslissende schot van Winkelaar. De ver vanger Geilings als midvooï viel tegen. SCHAKEN. DE UIL. De uitslagen van de onderlinge competitie wedstrijden van de Schaakclub „De Uil" zijn als volgt: J. v. d. Berg—T. C. Kooi ié14. B. A. Bax—H H. Hulsman 1—0: H. Gogoll—P. G. A. Hofkes 'ii—'A; G. v. d. Berg—J. Staalenhoef 1—0: C. A. offringaJ. Bol. afgebroken. Eveneens werden er eenige bangpartljen uit gespeeld waarvan de uitslag is als volgt: P G A. HofkesG Staalenhoef 1—0; T. C. Kool—F. v. d. Berg 0—1: G. Staalenhoef—H. Gogde 14—14; J. v. d. Berg—C, A. Offringa afgebroken. PREDIKBEURTEN. VOOR OUD EN NIEUW. Leiden Chr. Geref. Kerk (Steenschuur)N.J. voorm. 10 uur, ds. Joh. Jansen. Doopsgez. Gem.: O.J. nam. 7 uur, ds. ten Cate. Rëm. Geref. Gem.: O.J. nam. 5 uur en N.J. voorm. 11 uur, ds. Mispelblom Beyer. Ver. van Vrijz. Hervormden (Volkshuis): O.J. nam halfacht, dr. Boersema. Vrije Kath. Kerk (Vreewijkstraat 19): O.J. nam. kwart over acht, vespers en lof. Geref. Kerk (Zuiderkerk)O.J. nam. 4 uur, dr. Westerink; N.J. voorm. 10 uur, ds. Wiersinga. Bodegraven Ned. Herv. Kerk: O.J. nam. 4 uur, ds. Klüsener; N.J. voorm. 10 uur, de heer A J Dekker Geref. Kerk: O.J. nam, 3 uur en N.J. voorm. 10 uur, ds. Dam. Evang. Luth. Kerk: O.J. nam. 7 urn-, dr. J. Riemens van Leiden; N.J: voorm. 10 uur, ds. W. J. Kooiman van Amsterdam. Geref. Gem.: O.J. nam. 7 uur. leesdienst; N.J. nam. 2'/> uur de heer Wijting van Amersfoort. Boskoop Ned. Herv. Kerk: O.J. nam. 3 uur en N.J. voorm. 10 uur, ds. Jacobs. Geref. Kerk: O.J. nam. 3 uur en N.J. voorm. 10 uur, ds. Petersen. Chr. Geref. Kerk: O.J. nam. halfvier en N.J. voorm. 10 uur, ds. Kleisep. Rem. Kerk voor Vrijz. Hervormden: O.J. nam. kwart over drie uur, ds. Thomsen. Rem. Geref. Gem.: O.J. nam. half vijf, ds. Zuurdeeg. Geref. Gem.: O.J. nam. 3 uur en N.J. voorm. 10 uur, leesdienst. Haarlemmermeer Ned. Herv. Gem. Bad hoevedorp (in Geref. Kerk)O.J. nam. 2 uur en N.J, voorm. 11 uur, de heer Boerlijst. Hazerswoude Ned. Herv. Kerk: N.J. voorm. halfelf, ds. J. de Wit van Leiden. Geref. Kerk: O.J. nam. half drie en N.J. voorm. halfelf. ds. Heuzenveldt. "Hillegom Ned. Herv. Kerk: O.J. 3 uur nam. ds. Chr. Eerhardt; NJ. voorm. te 10% uur, ds, Chr. Eerhardt. Geref. Kerk: O.J. nam. 3 uur en N.J. voorm. te 10 uur ds. A. K. Krabbe Chr. Geref Kerk. O.J. voorm. 10 uur, ds. Laman van Haarlem; N.J. voorm. 10 uur, lees dienst. Hoogmade Ned. Herv. Kerk: O.J. nam. halfdrie en N.J. voorm. halfelf, ds. van Sinderen. De Kaag Ned. Herv. Kerk (in verenigings gebouw): O.J. nam. 8 uur, ds. v. d. Windt. Katwijk aan den Rijn Ned. Herv. Kerk: O.J. nam. 4 uur en N.J. voorm. 10 uur, ds. War- molts. Geref. Kerk: N.J. voorm. 10 uur, ds. J. G. Aalders. Leiderdorp Ned. Herv, Kerk: N.J. voorin, halfelf, di1. J. Koopmans. Geref. Kerk: O.J. nam. halfdrie en N.J. voorm. 10 uur. ds. Dijk. Ver. van Vrijz. Hervormden (Lindelaan 12a) O.J. nam. halfacht. dienst. Leidschendam Ned. Herv. Kerk: O.J. nam. halfdrie en N.J. voorm. halfelf. ds Vermet. Geref. Kerk: N.J. voorm. 10 uur, ds. Boukema. Lisse Ned. Herv. Kerk: O.J. nam. 4 uur en N.J. voorm. 10 uur, ds. v. Veenen. Geref. Kerk: O.J. nam. 4 uur en N.J. voorm. 10 uur, dr. Ruys. AANPASSING VAN BOUWCONSTRUCTIES AAN DE HUIDIGE MATERIALENPOSITIE. De „commissie bouwconstructies", inge steld door den Bond van Nederlandsche architecten en belast met het ontwerpen van bouwconstructies die zich aanpassen aan de huidige 'bouwmaterialenpositie in Nederland heeft een werkprogramma opge steld, waarbij de in de meeste bouwwerken regelmatig optredende constructies in 10 groepen worden onderverdeeld, die alle zul len worden bestudeerd. Thans wordt on derzocht hoe met de voorhanden mate rialen oplossingen kunnen worden tot stand gebracht, die aan alle te stellen eischen voldoen, waarbij niet alleen gedacht wordt aan eischen van doelmatigheid, maar ook aan den eisch, dat de nieuwe constructies zullen 'aansluiten bij de tradities van het Nederlandsche bouwen, zoodat met deze constructies ook goede architectuur kan ontstaan. BOERENJEUGDDAG TE ASSEN. Naar schating waren een kleine duizend leden van de Agrarische Jeugdbeweging Zaterdag in „Bellevue" te Assen bijeen on der leiding van den heer L. Weyer uit Mep- pel. Onder de aanwezigen merkten we o.m. ook op de heeren Oldenbanning uit De Wijk en Roskam, leider Agrarisch Front. In deze bijeenkomst werd het woord ge voerd door de heeren L. Weyer, D. W. Kok uit Olst en ds. W. E. M. Eggink uit Nijega. Tusschen de redevoeringen werden geza menlijk liederen gezongen, terwijl in de middagbijeenkomst een tooneelstuk „Ainigst kind" werd opgevoerd. Tusschen de bedrij ven declameerde mej. M. Davids uit Norg enkele gedichten. United Press meldt: Van bevoegde Duitsche zijde werd heden morgen verklaard, dat de rede van Roose velt door de hoogste Duitsche ottlcieele in stanties thans zorgvuldig wordt bestudeerd. Men uitte zich voorloopig slechts in den zin, door op te merken, dat de rede buiten gewoon interessant is. De tekst kwam te laat binnen om nog in de morgenbladen gepubliceerd te worden. Waarschijnlijk wordt deze echter eerst na dat men in het ministerie van Buitenland- sche Zaken de geheele rede bestudeerd heeft gepubliceerd en in de pers besproken. Men gelooft, dat de rede voor de Duit sche officieele kringen aanleiding zal zijn, om de tot nu toe gevolgde politiek van ne- geeren van de Amerikaansche „speldeprik- ken" te beëindigen. Waarschijnlijk, zoo veronderstelt men in politieke kringen, zal een zorgvuldig uitge- wekte reactie daarop gepubliceerd worden. TEXTIELINVENTARISATIE IN BELGIE. Het Belgische ministerie van economische zaken deelt mede In het Belgisch Staatsblad is een reeks besluiten verschenen waarbij het verbruik van textielproducten en schoenwaren aan beperkende regelen onderworpen wordt. Sedert geruimen tijd zijn maatregelen ge troffen om de bevoorrading der bevolking in eetwaren te regelen. Thans blijkt het ook noodzakelijk maatregelen te treffen om het gebruik van andere levensnoodwendige pro ducten, zooals kleedingwaren en schoeisels te reglementeeren. Om echter tot een nauwkeurige en op de behoeften afgemeten rantsoeneering te kunnen overgaan, in verhouding tot de be staande voorraden, zijn twee dingen nood zakelijk: 1) De voorraden kennen waarover wij be schikken. 2) De behoeften kennen die som mige personen nog zouden hebben, reke ning gehouden met den voorzienen maxi mum-voorraad. Om dit dubbel doel te bereiken heeft het departement van economische zaken, de volgende maatregelen getroffen: 1) Bevel tot telling van de voorraden in textielproducten en schoenwaren bij alle fabrikanten, groothandelszaken en Hein- handelszaken. Gedurende 8 dagen zijn sinds 25 dezer dus alle zaken gesloten. 2. Na deze periode van verplicht stilleg gen der verkoopsbedrijvigheid zal iedereen zich slechts nog kunnen bevoorraden in een der bepaalde producten, mits voorleg ging van een door den gemeentedienst re gelmatig afgegeven machtiging tot bevoor rading. Deze machtigingen zullen door de gemeentediensten enkel worden afgeleverd aan de personen, die het bewijs leveren dat zij beneden den normalen voorraad blijven, voorzien bij de reglementeering. DE AANVAL OP LONDEN. Naar uit Londen gemeld wordt, hebben sterke eenheden van het Duitsche lucht- wapen gisteravond opnieuw de Britsche hoofdstad aangevallen. Reeds om zeven uur 's avonds verschenen de Duitsche bommen werpers boven Londen. Om negen uur, zoo meldt Dagens Nyheter uit Londen, had deze Duitsche aanval reeds „verbijsterende af metingen" aangenomen. Het was de krach tigste, geweldigste aanval sinds de voor Londen zoo zware Septemberdagen. Aanvankelijk verschenen kleinere eenhe den Duitsche machines boven Londen en verrichtten de voorbereidende werkzaam heden door het uitwerpen van een ontzag lijke hoeveelheid brandbommen, waardoor zware branden ontstonden. Daarna kwam de eene golf Duitsche bommenwerpers na de andere. (D.N.B.) Chr. Geref. Kerk: O.J. nam. 4 uur en N.J. voorm. 10 uur, ds. Ponstein. Geref. Gem.: O.J. nam. 4 uur en N.J. voorm. 10 uur, leesdienst. Oud Geref. Gem.: O.J. nam. halfacht en N.J. voorm. halftien en nam. 6 uur, leesdienst. Ned. Prot. Bond (O.L. school)OA. nam. 6 uur, de heer C. van 't Riet van Leiden. Nieuwkoop Ned, Herv. Kerk: O.J. nam. 2 uur, ds. Treffers van Woerden; N.J. voorm. 10% uur, ds. Van Beusekom van Aarlanderveen. Remonstr. Kerk: OJ. nam. 7 uur, ds. Van Wijngaarden. Geref. Kerk: O.J. nam. ds. Speelman van Nicuwveen; N.J. voorm. 10% uur. leesdienst. Nieuw Vennep Ned. Herv. Kerk: O.J. nam. 4 uur en N.J. voorm. halfelf. ds. Lazonder. Geref. Kerk: O.J. nam. halfvier en N.J. voorm. halfelf, ds. Smllde. Chr. Geref. Kerk: O.J. en N.J. geen dienst. Noorden Ned. Herv. Kerk: O.J. nam. half drie en N.J. voorm. halfelf uur, de heer Verhage van Kampen. Geref. Kerk: O.J. nam. halfdrie, ds. de Ring; N.J. voorm. halfelf, de heer Pijlman, cand. te Woerden. Noordwijk-Binnen Ned. Herv. Kerk: O.J. nam. 3 uur en N.J. voorm. 10 uur. ds. Siddré. Geref. Kerk: O.J. nam. 3en N.J. voorm. 10 uur, ds. Visser. Ned. Prot. Bond: O.J. nam. 3 urn, ds. Spaans van Katwijk. Noordwük-aan-Zee Ned. Herv. Kerk: O.J. nam. 3 uur en N.J. voorm. 10 uur, ds. Cupedo. Geref. Kerk: O.J. nam. 3 en N.J. voorm. IC uur, ds. Bouma. Geref. Kerk in H.V.: O.J. nam. 7 en N.J. voorm. 10 uur. dr. Kroon Noordwijkerhout Ned. Herv. Kerk: O.J. nam. 7 uur, en N.J. voorm, 10 uur, ds. den Hertog. Oegstgeest Pauluskerk: O.J. nam. 4 uur en N.J. voorm. halfelf, ds. Jansen Schoonhoven. Ver. van Vrijz. Herv. (W. de ZwiJgerkerk)O.J. nam. halfacht, ds. J. Ph. Makkink van Leiden. Oude Wetering Ned. Herv. Kerk: O.J. nam. halfdrie en N.J. voorm. halfelf, ds. Geerling. Geref. Kerk: O.J. nam. halfdrie en N.J. voorin, halfelf, ds..van der Bos. Remonstr. Kerk: O.J. nam. halfdrie, ds. Heyn. Rijnsburg Ned. Herv. Kerk: O.J. nam. 3 uur dr. van Niftrik. Geref Kerk (Rapenburg)O.J. nam. 3 uur, ds. Post. Chr. Geref. Kerk: O.J. nam. 3 uur. ds. Jansen van Den Haag. Sassenhelm Ned. Herv. Kerk: O.J. nam. 4 uur en N.J. voorm. 10 uur. ds. Krykamp. Geref. erk: O.J. nam. 4 uur en N.J. voorm. lö uur. ds. Kuiper. Chr. Geref. Kerk. O.J. nam. 4 uur en N.J. v.m. 10 uur. ds. v. d Ven van Den Haag. Ned. Prot. Bond: O.J. nam. halfvijf. ds. Elde- ring van Oegstgeest. Valkenburg Ned. Herv. Kerk: O.J. nam. 7 uur, en N.J. voorm. 10 uur, ds. Veldkamp. Geref. Kerk: -O.J. nam. 7 uur, ds. Meyering van Katwijk; N.J. voorm. 10 uur, ds. Post van Rijnsburg. Voorschoten Ned. Herv. Kerk: O.J. nam. 4% uur en'NJ. voorm. 10% uur, ds. Fortgens. Geref. Kerk: O.J. nam. 4 uur ei) N.J. voorm. 10 uur, ds. Houtzagers. Ver. v. Vrijz. Hervormden (Leidscheweg 66): O.J. nam. 5 uur, ds. v. d. Burg—Bos van Heiloo. Waddinxveen Ned. Herv. Kerk: O.J. nam. 4 uur en N.J. voorm. 10 uur, ds. Vroeg in de Wey. Geref. Kerk: O.J. nam. 4 uur en N.J. voorm. 10 uur, ds. Smidt. Oud Geref. Gem.: O.J. nam. 4 uur en N.J. voorm. 10 uur, ds. van der Kraats. Warmond Ned. Herv. Kerk: geen opgave. Wassenaar Ned. Herv. Gem. (Dorpskerk): O.J. nam. 4.05 uur, dr. Honders; N.J. voor half elf (gemeensch.dienst), ds. ten Kate. Gebouw Chr. Belangen (Schoolstraat) O.J. nam. 8.05 uur, dr. Honders, Kievietkerk: O.J. nam. 4.05 uur, ds. ten Kate. Ned. Prot. Bond: O.J. nam. 4 uur, ds. A. Keu ter van Den Haag. Geref. Kerk (Zijllaan): O.J. nam. halfvijf en N.J. voorm. 10 uur, ds. Feringa. Geref. Kerk (Bloemcamplaan)OA. nam. half vijf en N.J. vöorm. 10 uur, dr. Wielinga, Zevenhoven Ned. Herv. Kerk: O.J. nam. 3 uur en N.J. voorm. halfelf, ds. van Harten. Geref. Kerk: O.J. nam. 3 uur, leesdienst; N.J. voorm. halfelf, ds. de Ruig. Zoctermeer Ned. Herv. Kerk: O.J. nam. halfvier en N.J. voorm. 10 uur, dr. Woldendorp. Geref. Kerk: O.J. nam. halfvier en N.J. voorm. 10 uur. ds. Versluys. Geref. Gem.: O.J. nam. halfdrie en N.J. voorm. 10 uur, de heer Otte van Zwijndrecht. Ver. tot Ver.brder Geref. Waarheid: O.J. nam. 7 uur. ds. Hofman van Moercapelle; N.J. voorm. halfelf en nam. halfdrie, leesdienst. Ver. van Vrijz. Herv.: O.J. nam. halfzeven, ds. J. D. v. d. Veen van Rijswijk. Zwammerdam Rem. Geref. Gem.: O.J. nam. 4 uur, mej. ds. Günther. NED. HERV. KERK. Beroepen: Te Zonnemaire, ds. P. N. Tons- beek te Kamperland. GEREF. GEMEENTEN. Beroepen: Te Werkendam, (is. W. C. Lamain te Rotterdam-Zuid. KATWIJK AAN DEN RIJN.'29 Dec. Gele andijvie 5575. groene andijvie 20—21 ct., boe renkool 10—18 ct. per kist van 6 KG. Roode kool f.3 904,80; gele kool f. 3,704.50; groene kool f.3—4; spruitkool f.13—15; uiên f 3.75—4. alles per 100 KG.; waspeen f.22.50; lu-oten 4550 ct. per kist van 20 KG. RIJNSBURG 28 Dec. Groene kool f.2.60— 3.80; gele kool f. 2.20—3.80; roode kool f.4.50: spruiten f.815; knolrapen f. 1.80—2 40; knol selderij A f. 10; idem B f.79; andijvie f.56,50 per 100 KG. Kroten 50, uien 80, waschpeen 1,60 —2,20 per kist.

Leidsch Dagblad | 1940 | | pagina 2