Uit de Omstreken LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Bled Dinsdag 24 December 1940 Vele personen verdronken door onvoorzichtigheid 5üd PUROL „De Big van 't Regiment" GEMENGD NIEUWS Man vermoord te Tilburg? Het ijs eischte 11 slachtoffers «VN/TINItTTtR! Marius Bauer Intrede van Ds. J. G. Aalders bij de Gereformeerde Kerk Bij Ruwe handen Katwijk's Algemeen Assurantiekantoor U GAAT TOCH OOK NAAR NOVA-THEATER LOSSE NUMMERS VAN ONS BLAD Met steekwond aan een spoordijk gevonden. POLITIE TAST IN DUISTER. Wederom heeft zich te Tilburg een raad gelachtig drama afgespeeld. Zaterdagavond omstreeks het middernachtelijk uur, heb ben naar eerst thans bekend geworden is eenige voorbijgangers aan den Spoor dijk een man gevonden, die met een diepe en hevig bloedende steekwond in de borst, op den grond lag. Onmiddellijk waarschuw de men de- marechaussee van de nabij gelegen kazerne, terwijl ook de geneeskun dige dienst gealarmeerd werd. De gewonde bleek te zijn de 35-jarige Jos. Verschuren, wonende aan den Bredascheweg te Tilburg. Het slachtoffer had veel bloed verloren, ten gevolge waarvan hij in den loop van den Zondag overleden is. De politie nam onmiddellijk het onder zoek ter hand, dat in den loop van Zon dag en Maandag werd voortgezet. Tot nu toe tast men omtrent de toedracht van het drama volkomen in het duister. Elk spoor van den dader ontbreekt. Teli. NOODLOTTIG ARBEIDSONGEVAL TE AMSTERDAM. Gistermorgen om kwart voor elf is aan het einde van den Zeeburgerdijk te Am sterdam nabij het gemaal een ernstig on geluk gebeurd. Van een bok brak een trekstang, waar door een staaf ijzer, welke een gewicht van 4000 K.G. had, omlaag viel. Het gevaarte kwam terecht op twee arbeiders. Een van hen kreeg de staaf op het. hoofd en was op slag dood. De ander kreeg een linkeron- derbeenfractuur en werd naar het Bin nengasthuis overgebracht. DOKTER VERMIST TE VENLO. Sedert Zondagavond omstreeks tien uur wordt te Venlo vermist de 65-jarige dr. O. Wolters, een bekend geneesheer, wonende in het villapark. Na in gezelschap van zijn schoonzoon per auto een bezoek te hebben afgelegd, heeft de dokter den schoonzoon Zondagavond omstreeks tien uur naar diens woning gebracht. Vervolgens zou dokter Wolters per auto naar zijn woning in het villapark tenjgkeeren. Hij is daar echter" niet aangekomen, ofschoon de af stand tusschen beide woningen slechts en kele honderden meters bedraagt, aldus meldt „De Tel.": Omtrent deze verdwijning tast men vol komen in het duister. Aangezien een -on geluk wordt gevreesd, heeft de politie een uitgebreid onderzoek ingesteld, waarbij men er zelfs toe is overgegaan, om de Maashaven af te dreggen. Het onderzoek heeft echter geen enkel resultaat opgele verd. ONGELUKKIGE VAL. Eergisteravond laat is de 59-jarige J. Ig natius, uit de Wandeloordstraat te Rotter dam op het Oostplein aldaar in de duis ternis misgestapt en in een ongeveer twee meter diepen kelder gevallen. De man kwam zoo ongelukkig terecht, dat hij kort na den val overleed. DREIGBRIEF GESCHREVEN. De twee bejaarde dames S., die aan den Nieuwen Weg te Lochem wonen, vonden des avonds een brief in de bus, waarin werd gedreigd, dat haar een ongeluk zou overkomen, wanneer zij niet een briefje van tien gulden bij het tuinhek deponeer den. De schrijver deelde mede, dat armoede hem hiertoe dreef. Hij teekende met „de dood". Toen de dames iemand om het huis hoorden loopen en glasgerinkel alsof een ruit werd ingeslagen, waarnamen, openden zij een raam en ijepen om hulp. Na eenigen tijd was er een voorbijgan ger, die de gemeentepolitie waarschuwde. Toen deze aan het huis kwam, verkeerden beide dames nog in angst en beven. Zij riepen weer door het raam om hulp. Nadat de politie het tweetal had gerust gesteld, toog zij op onderzoek uit. Een ingeslagen ruit werd niet gevonden. De nasporingen van den chef veldwach ter leidden tot het aanhouden van een in woner van Lochem, die als de vermoede lijke dader voorloopig in arrest is gesteld. BRAND TE OOSTERLITTENS Gistermorgen brak brand uit in een groo- te loods van de boterfabriek Oosterlittens (Fr.) Het vuur laaide spoedig hoog op, zoo dat de brandweer, welke met de motor spuit was uitgerukt, met man en macht moest werken om de fabriek zelf te sparen. Dit is inderdaad gelukt, doch de loods, waarin een aantal auto's en veel materiaal waren opgeslagen, ging geheel in vlammen op. De oorzaak is onbekend. De schade is zeer aanzienlijk en zou tienduizenden gul dens bedragen. BUITENLANDSCH GEMENGD. KÓUDE IN ZUID-SLAVIÊ. De groote koudegolf, die geheel Zuid- Servië teistert, heeft in het dal van de Srtumitz geleid tot ernstige ravitaillee- ringsmoeilijkheden Het autobusverkeer uit Skolpje naar dit dal is reeds drie dagen verbroken. In verschillende dorpen is reeds gebrek aan meel en zou ontstaan. Daaren tegen is het gelukthet autobusverkeer op de lijn Skolpje-Gostivar-Debar-Struga- Ochrid weer te doen loopen. Wel is het spoorwegverkeer op het smalspoortreintje Skolpje-Ochrid nog steeds van Tetevo tot Kitsjevo verbroken. De koude was overigens voor een auto- buschauffeur uit Belgrado, die Zondagoch tend naar Semlin reed en bij het uitwijken van den zes meter hoogen dijk stortte, een geluk, daar hij met zijn wagen op het ijs van den dichtgevroren Donau neerkwam. Het ijs hield en de autobus zoowel als de chauffeur kwamen er goed af. Als gevolg van den zwaren sneeuwval is de vroegere hoofdstad van Montenegro, Cetipje, van de buitenwereld afgesneden Nauwelijks heeft de vorst haar in trede gedaan, of talrijke ongevallen hebben zich weer alom in den lande voorgedaan. Het over het algemeen nog niet betrouwbare ijs op slooten, vaar ten en plassen heeft in de afgeloopen dagen reeds vele slachtoffers gemaakt, waaruit blijkt, dat niet ernstig genoeg gewaarschuwd kan worden tegen de gevaren, die het nog ongecontroleerde, of onvoldoende bevonden ijs oplevert. Niet minder dan elf personen moesten hun onvoorzichtigheid met den dood bekoopcn, vele anderen hebben ang stige oogcnblikken doorleefd en konden er zonder deze ernstige gevolgen af komen. Bij Krommenie is Zondagmiddag bij het schaatsenrijden op den Ham het achtjarig zoontje van den heer B. Weeland uit Krom menie, in een wak gereden en verdronken. Twee uur lang zijn pogingen aangewend om de levensgeesten op te wekken, doch zonder eenig resultaat. Te Sassenheim zijn gistermiddag om drie uur drie jongens die op de Sas- senheimervaart schaatsen reden, door het ijs gezakt. De veertienjarige Maarten Dijkstra schoot onder het ijs. Eerst een kwartier later kan men hem op het droge bren gen. De levensgeesten waren toen reeds geweken. Beide andere jongens konden door toegesnelde burgers worden gered. Te Wiewerd (Fr.) is tijdens rijden op de Franeker vaart een gezelschap van zes personen in een wak gereden. Twee van hen konden gered worden, de vier overigen zijn omgekomen. Het zijn. de dames A. Douma uit Bozum, A. de Groot uit Brits- ward en F. Bool uit Wieuwerd, alsmede de heer K. Bakker uit Bozum. Bjj -Steenwijk was de 12-jarige L. Haar man, wonende te' Steenwijk, gistermiddag met een vriendje gaan scnaatsenrijdèn op het kanaal Steenwijk-Giethoorn. Dit is een vervoerkanaal, waar geregeld veel stroom staat en dat bovendien druk bevaren wordt waardoor het ijs hier steeds onbetrouw baar is. Te ruim elf uur zakte de jongen hier door het ijs, hetgeen werd opgemerkt door den bakker J. Dekker, wonende in de Kerkbuurt, onder de gemeente Steenwijkerwold. Hoewel de bakker zich aan den overkant bevond, begaf hij zich direct op het ijs. Bij den drenke ling gekomen, zakte ook hij door het ijs. Derden, die het ongeluk hadden ge zien, wendden in allerijl pogingen aan tot redding. Het eerst werd Haarman boven gebracht en even later Dekker. Pogingen om de levensgeesten door middel van kunstmatige ademhaling op te wekken, bleven vruchteloos. Te Amsterdam is een 15-jarige jongen in het Beatrixpark vermoedelijk in een trek gat geraakt, tengevolge waarvan hij door het ijs zakte en er onder schoot. Niettegen staande er van alle kanten hulp toestroom de en ook de brandweer spoedig assisteer de, bleek het niet mogelijk toen men den jongen opgehaald had, hem in het leven te houden. Te Rinsumageest (Fr.) gingen gistermor gen drie kleine jongens de velden in. Na verloop van tijd kwamen er twee terug. Op de vraag, waar de derde was antwoordden zij. dat die ergens op het ijs lag. Terstond trok er een man op uit, doch deze vond den vermisten knaap, den zes-jarigen zoon van den heer A. de Vries onder het ijs. De levensgeesten waren reeds geweken. Tusschen Oostzaan en Zaandam is gis termiddag de 19-jarige A. Kabel uit Oost zaan op de Gouw in een wak gereden en verdronken. Gistermiddag hebben twee jongens van elf en twaalf jaar op de Loosdrechtsche plassen een zeer angstig avontuur beleefd. Zij reden met de prikslee voor den wind en bemerkten niet, dat zij op een groot wak afstevenden. Toen zij het water plotseling voor zich zagen, was het reeds te laat en beiden gingen kopje onder. Menschen aan den wal, die het ongeluk, hadden zien ge beuren. vormden onmiddellijk een red dingsploeg en met een ladder en touwen snelden zij de jongens te hulp. Een der drenkelingen had zich aan het ijs vast kunnen klampen en deze had men dan ook spoedig op het droge. De andere dreef in het midden, doch. nadat de ladder over het wak was gelegd wist een der redders door erover te kruipen den knaap te bereiken en vervolgens eveneens op het ijs te trek ken. De jongens, dié geen van beiden be wusteloos waren, zijn naar huis gebracht. Men zij gewaarschuwd door deze vele ongelukken! Rijdt alleen op ijsbanen of op routes, die fcècontroleerd en veilig bevonden zijn! Lang niet overal waar het ijs er goed uitziet, is het veilig rijden. IN DE LAKENHAL. Het kan zijn nut hebben in verband met deze tentoonstelling eenige biografische notities te geven over Marius Bauer. Hij werd in 1864 in Den Haag geboren en behoort dus chronologisch nog tot het ge slacht der Haagsche School. Inderdaad worstelt hij ook nog in het impressionisme, ofschoon hij dit later op andere wijze toe paste. Hij ontving zijn eerste onderricht van S. van Witsen, iemand die als schilder nimmer grooten naam heeft gemaakt, doch die door zijn critischen aanleg en zuiver gevoel een uitnemend leeraar was. Van 1879 '84 was hij leerling van de Haagsche Academie, waar hij voor zijn werkstukken bijna jaarlijks een prijs verwierf en in die dagen in compositie de eerste der leerlin gen was. In 1884 verwierf hij er nog de groote zilveren Rijksmedaille voor model- teekenen. Toen hij na een grondige scho ling de inrichting verliet, ging hij reeds in 1885 naar Turkije, waar vooral Constanti- nopel hem bovenmate boeide. Doch hij bleef er niet. Langs de Levant en Palestina trok hij naar Egypte. Zoo bereisde hij bijna geheel het Nabije Oosten, dat men vroeger meer romantisch- poëtisch het Morgenland noemde, een woord, dat in verband met Marius' kunst de voorkeur verdient. Doch het geheele Oosten had zijn be langstelling en zoo vinden we hem later in Britsch-Indië en ook in Nederlandsch- Indië. Hoe zou een man van zijn gestelte nis gelukkig hebben kunnen zijn zonder het sprookjeseiland Bali te hebben bereisd! Weer later had ook Rusland zijn belang stelling. De koepels en torens van het Kremlin en de weelderige basilieken voor al van Moskou wekten dezelfde gevoelens op als de Hagia Sophia en andere Moham- medaansche tempels te Constantinopel. In 1911 reisde hij nog eens naar deze stad, toen bij voorkeur Stamboul genoemd, om er opnieuw weer de Oostersche droomen te ondergaan. GRIEPEPIDEMIE IN BENEDEN- STIERMARKEN. In Beneden-Stiermarken, bij Marburg, aan de Drau, is de z.g. Californische griep in epidemischen vorm opgetreden. De pa tiënten krijge- zware hoofdpijn en lijden meestal tevens aan angina. Tot dusver zijn gelukkig nog geen doodelijke gevallen voor gekomen. (D.N.B.l SNEEUW IN FRANKRIJK. Als gevolg van den sneeuwval, die in Frankrijk buitengewoon hevig is,, is volgens berichten uit Vichy, in de omgeving van Montpellier het wegverkeer stilgelegd. In 1932 is hij te Amsterdam gestorven. Bij het groote publiek is Bauer vooral bekend als etser van gezichten op Stam boul, Kaïro enz. Door zijn wijze van doen, door zijn voorstellingen en door de sfeer waarin hij deze plaatst, zijn deze etsen steeds onmiddellijk als zijn werk te her kennen. Dat alleen reeds wijst op het persoonlijke zijner kunst. Toch heeft men zijn werk meermalen in verband genoemd met de etsen van Rembrandt. Inderdaad heeft hij Rembrandt met liefde bestudeerd wat niet alleen bij hem, doch bij eiken schilder tot voordeel kan strekken. Toch is er ln technisch opzicht al dade lijk groot verschil op te merken. Terwijl Rembrandt met hartstochtelijke kracht zijn lijnen over de etsplaat krast, waardoor hij een sterk beeldende werking bereikt, is Bauer luchtiger. Hij werkt precieuzer. Rembrandt scheen er zich nauwelijks re kenschap van te geven, hoe hij in staat was een stralend licht te scheppen en dat licht te doen verduisteren tot broeiende schaduwen. Bij Bauer schijnt dat alles meer overwogen te zijn, ook waar hij ln zijn visloenaire droomen aan Rembrandt doet denken. Het is juist de lichtwerking, die toont hoe hij zeer zeker affiniteiten heeft met den grootsten meester der Nederland- sche schilderkunst. Uit één punt komt het licht en glijdt over interieur en figuren, om deze in vol, in halflicht of geheel in scha duwen te hullen. Ook naar de onderwerpen bemerken we affiniteit; ofschoon Bauer ook hierin zijn persoonlijke voorkeur behoudt. Rembrandt, ofschoon hij het Oosten nimmer aan schouwde, heeft de meest visioenaire Oos tersche verbeeldingen op het doek of op de plaats gebracht. Veelal plaatst hij zijn voorstellingen in een hooge gewelfde hal. wellicht heeft Rembrandts architectuur Bauer geïnspireerd hetzelfde op eigen wijze te doen. Opgemerkt moet worden dat Bauer ook een groote voorliefde had voor Bos booms kerkinterieurs. Doch inplaats van Gothische of Renaisance boogconstructies, koos Bauer bij voorkeur de coquette Moor- sche spitsboog of wel de hoefijzervormige boog, belde meestal getooid met kantwerk in steen of opgetrokken ln marmerblokken van wisselende kleuren. Daaronder plaatste hij dan zijn groepen, half in het licht, half in schaduw. Aldus werkte hij bij tal van zijn schil derijen en etsen. Maar van deze zien wij op deze tentoonstelling niets. Misschien is datgene wat we hier aanschouwen nog be langrijker voor iemand die den geheelen kunstenaar wil kennen. Hier zien we de voorbereiding van het werk dat uiteindelijk meer aan de publiciteit werd prijsgegeven. Het voert ons, om het huiselijk te zeggen in de keuken van den schilder. We betrap pen hem hier op de onmiddellijke daad. We hebben hier onmiddellijk contact met de bewogenheid zijner ziel. Hij toont zich hier in zijn spontane reactie op de dingen, die hem treffen en die hij met een grandioze vaart op het papier werpt om later als motieven, als bron ook, te dienen, voor het werken in het atelier. We zien hem hier in zijn meesterlijke teekenkunst, waardoor hU in staat Ls in enkele minuten ln vloeien de karakteristieke lijnen weer te geven wat hem bo<t, wat hem vooral ontroert. We HILLEGOM. tSurgerlijkf Stand Geboren: Adrianus Franciscus Bernhard, z. van G. P. Koek en A. van Dorp Theodora Johanna, d. van A. van Kampen en A. J. van Wetering. Ondertrouwd: C. H. H?ogervorst en M. A. van der Putten. Overleden: G. Brouwer, m., 81 jaar. KATWIJK AAN DEN RIJN. Het was een bijzondere dag voor de Geref. Kerk. Na ruim een jaar vacant te zijn ge weest ontving zij in ds. J. G. Aalders, over gekomen uit Leimuiden, weer een eigen herder en leeraar. In den morgendienst had de bevestiging plaats. Deze geschiedde door Prof. Dr. G. Ch. Aalders, de vader van den nieuwen pre dikant. De bevestiger had tot tekst gekozen Openbaringen 14 vers 6, met als thema: „Evangelie is eeuwig." Spr. handelde over: le. Het Evangelie is onveranderlijk in waar de; 2e. Het Evangelie ls bestendig in ver kondiging en 3e. Het Evangelie is einde loos in vrucht. Des namiddags deed ds. J. G. Aalders on der zeer groote belangstelling zijn intrede. Onder de aanwezigen waren B. en W. van Katwijk, de waarn. Gemeentesecretaris, de consulent ds. H. Meijering en afgevaardig den van de genabuurde kerken en de clas sis Leiden. Ds. Aalders had tot tekst gekozen Nehe- mia 2 vers 20, de middelste woorden: „God van den hemel, Die zal het ons doen geluk ken, en wij zijn knechten zullen ons op maken en bouwen." Nadat het dankgebed was uitgesproken sprak namens kerkeraad en gemeente ouderling W. van Veen een hartelijk woord van welkom, waarin spr. ook mevr. Aalders betrok. Er is blijdschap in het midden der gemeente. Treffend kwam dit tot uiting, daar in den morgendienst een extra gift van f. 100.voor de diaconie en f. 100. voor de kerk werd gecollecteerd. Spr. bad den nieuwen leeraar toe, dat God hem zal bekwamen en sterken tot al zijn arbeid. Hartelijk dank werd ook gebracht aan den consulent ds. Meijering. De banden worden nu geheel losgemaakt, maar niet de band der liefde. Spr. verzocht ds. Aalders staande toe te zingen Ps. 134 vers 3. Ds. H. B. Vis ser van Noordwijk-Binnen sprak namens de classis Leiden, terwijl ds. Meijering als con sulent en ambtsvoorganger zijn blijdschap uitsprak, dat de ledige plaats weer is ver vuld. verzacht; en geneest: Poot' 30, Tuba 45'ct. Bij Apoth. en Drogisten. 5064 (Ingez. Ued.) zien hier voor ons openbloeien zijn voor naam gevoel voor charmeerende coloris- tische effecten in fijne nuances. En niet het minst treft ons de zekerheid waarmee hij door Intuïtieven drang geleid, zijn composities kiest, hoe prachtig hij een groep formeert, waarvan de samenstellen de figuren altijd weer ieder voor zich een individueel karakter dragen. Meermalen wil het ons toeschijnen dat de optische wer kelijkheid niet meer dan een aanleiding ls geweest, en geenszins de basis, waarop hij zijn voorstellingen heeft gebouwd. In ieder geval was de werkelijkheid hem- niet hoogste; het was de werkelijkheid door het medium van zijn ziel getransponeerd tot droom, tot verbeelding. Wanneer men deze teekenlngen en auarellen beschouwt, be grijpt men beter zijn etsen en schilderijen. Tot de teekeningen, die wellicht nog het meest verband houden met de werkelijk heid zou ik willen rekenen die, welke hij gemaakt heeft bij wandelingen door de ga lerijen van het Louvre te Parijs. Zoo nr. 4, een verzamelblad met bustes van Romein- sche koppen, zeldzaam raak getroffen. In dien geest vallen ook-de nrs. 3, 6 en 7 en nog andere. Het ls merkwaardig hoe juist deze koppen, marmerbustes van beroemde personen uit de Romelnsche oudheid voor stellend, of Grleksbhe beelden, met enkele lijnen zijn weergegeven en doorgaans in sfeer gezet. Men voelt aan alles, dat dit louter bedoeld was als studie zonder meer. Geheel anders is het al reeds met nr. 1, een aquarel uit Parijs: een paar gecanne leerde, rijk gebeeldhouwde zullen op den voorgrond, een gebouw met arcaden op den achtergrond, rechts eveneens op den achtergrond een Grieksch tempelfront. Het geheel ls gehouden ln fijne grijze tinten, met een fijne blauwe lucht er boven. Dit alles is verlevendigd door de lichtgroene paneelen van de zuilbasementen en een paar figuurtjes in wat gedecldeerder kleur- geving. Alles is uiterst harmonieus en lijkt meer geïnspireerd op de werkelijkheid dan werkelijkheid zelf. Even verder zien wij nr. 9. eveneens een aquarel nu van de Triomfboog, maar van terzijde gezien. Mij trof bij deze fraaie voorstelling niet het minst de wijze waarop de quadriga, het vierspan, boven op het gebouw is weerge geven, hoe levend en fijntjes deze paarden zijn gebeeld. In een volgend artikel zal ik nog eenige notities geven over het werk in het Oosten ontstaan. In een kort persoonlijk woord bracht ds. Aalders dank aan God. Wat de menschen betreft, allereerst aan zijn vader, die hem in het ambt bevestigde. Voorts aan B. en W., de sprekers en afgevaardigden der ker ken. Voorts aan de gemeente, die hem riep. Spr. hoopte het vertrouwen nimmer te be schamen. Ziet langs den dienstknecht naar den Meester. Spr. dankte de jeugdvereni gingen voor het bewijs van liefde en sym pathie. Het jeugdwerk gaat spr. bijzonder ter harte. Na het zingen van Ps. 90 vers 9 en den zegen werd deze bijzondere kerk dienst beëindigd. Tot Kerkvoogd der Ned. Herv. Ge meente is herkozen de heer D. van Riessen. C. VAN BEELEN - N. Commandcurslaan 21 Katwijk aan den Rijn - Tel. 328 Agent voor de Brandverzekering Maat schappij „Holland" van 1859. SLUIT VERZEKERINGEN OP ELK GEBIED Vraagt vrijblijvend inlichtingen. 5084 (Ingez. Med.) MEE GENIETEN Bespreekt dan vooral Uw plaat- 2^» sen, het loopt storm! (Tel. 400) AANVANG lsten en 2den KERSTDAG 2 uur - 4.15 en 7.30 uur. 5088 (Ingez. Med.) KATWIJK AAN ZEE. KERSTWIJDINGSDIENST VOOR JONG- HERVORMDEN In de geheel bezette Zaal voor Chr. Prot. Bpi- langen werd deze Kerstwijdingsdienst gehouden, geleid door ds. Fr. J. Broeyer. Medewerking verleenden het mannenkoor van de Chr. Jeugd organisatie en het gemengd koor der Jong- Hervormden, waarvan directeur is de heer L. Haasnoot. De begeleiding werd verzorgd door den heer D. v. d. Plas. Het kerkorgel werd be speeld door den heer A. Klok. De volle breedte der zaal werd ingenomen door een lange tafel, waarop tientallen schalen stonden van het heerlijkste fruit, verzameld door de Jong-Hervormden als Kerstgave voor de zieken en de ouden van dagen. Na afloop van den dienst werden deze laat in den avond nog thuisbezorgd. Afgewisseld werd door de verschillende koren en gemeenschappelijk gezang. Ds. Broeyer hield een Kerstpredikatie naar aanleiding van Lukas 2 15—20. De wintcrcollecte langs de huizen ge houden ten behoeve der diaconie heeft op gebracht de som van f. 2990.77. De collecte in dc Herv. Kerk ten bate der halfweezen- en ziekenzorg heeft opgebracht f.75. RIJNSBURG. Burgerlijke Stand. Geboren: Josephine Niesje, D. van J. C. Oud water en J. W. v. Kouterik Lydia. D. van A. Noort en A. de Mooy Daniël Albertus. Z. van J. 'de Best en E. Pauw Jannetje Elisabeth, D. van H. Ravensbergen en P. C. Vis Anniglc, D. van C. v. Klaveren en G. Oostveen. Ondertrouwd: F. Leerink 29 j. en W. K. F. Koop 18 j. W. L. v. d. Gugten 28 j. en A. M. den Heyer 26 J. Van de algemeene stichting „Winterhulp" heeft onze gemeente f.50 ontvangen ter nadere verdeeling. Reeds van 60 gezinnen is een ver zoek om steun ontvangen. De heeren M. Pieper en H. v. d. Gugten W.Lz., hebben bedankt voor hun benoeming tot ouderling bij de Ger. Kerk. SASSENHEIM. Voor het examen boekhouden der Ver. v. Leeraren jlaagde de heer Th. v. d. Voort alhier. zijn behalve aan ons Bureau ook verkrijgbaar bij de Firma Ph. BROBBEL, Stationsweg no. 49 Fa. A. H. J. WIJTENBURG, HaarLttraat 2 W. G. J. VERBURG, Heerenstraat no. 2 Fa. A. SO MEK WIL Azïi.. Hoogewoerd 24 A. M. VAN ZWICHT. Breestraat no. 126 A. VAN EGMOND. Hav^r 2/4 W. VAN LEEUWEN femvossensteeg 19 W. P. v. SAVOYEN R Raoenburg 12 A en aan de Kiosken BOEKHANDEL VAN DER VEEN Geversstraal no. 59 Oegstgeest ALGEM. LEESBIBLIOTHEEK RIETVELD t.o. het Postkantoor Leiderdorp 3—2

Leidsch Dagblad | 1940 | | pagina 7