Voorstellen aan den Leidschen Raad ftlDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Dinsdag 24 December 1940 Officieele Kennisgevingen Verhooging gasprijs met V2 cent Uitbreiding gasfabriek AGENDA Winterhulp Nederland Zooals bekend is, heeft het Departement van Handel, Nijverheid en Scheepvaart zijn op grond van de zgn. Prljzenverordening vereischte toestemming verleend om, in verband met de stijging van de kolenprij- zen, de gasprijzen alhier met een >/2 cent per M3 te verhoogen; bedoelde verhooging is berekend naar een door dat Departement in overleg met de Gasstichting der Vereeni- ging van Gasfabrikanten vastgestelde for mule, waarbij zoowel met de verhooging van den kolen prijs, als met de gasopbrengsten de opbrengst uit den verkoop van cokes wordt rekening gehouden. In verband hiermede wordt thans aan den Raad het voorstel tot deze gasprijsver- hooging gedaan, als gevolg waarvan de gas prijzen dan zullen bedragen: I. volgens tarief A: a. bij levering over den gewonen meter: 8Yz cent per m3. voor de eerste 23 m3 per maand en 7y2 cent per m3. voor de overige m3. per maand; b. bij levering over den muntgasmeter: 9M> cent per m3. voor de eerste 20 m3 per maand en 8!4 cent per m3 voor de overige m3 per maand; II. volgens tarief B: 4'/2 cent per m3. een en ander met dien verstande, dat het aansluitrecht bij de tarieven A en B (40 cent per maand) en het vastrecht volgens tarief B (f. 1.85 per maand) ongewijzigd blijven. In 1922 is de tegenwoordige koolgassto- kerij, bestaande uit 6 ovens, elk van 4 dis tillatiekamers, in gebruik genomen. Tot dusver kon met deze 6 ovens worden vol staan. deels omdat door verbetering van het distillatieproces de productie per ka mer kon worden opgevoerd, deels door den achteruitgang van de gaslevering gedurende de crisisjaren. De stijging van de gasafglfte gedurende de laatste 3 jaren is echter oorzaak, dat thans tot uitbreiding van het aantal ovens moet worden overgegaan, mede ook omdat het tweede gasproductie-apparaat, de fa briek voor gecarbureerd watergas, voorloo- pig en wellicht blijvend, slechts in geringe mate aan de productie zal kunnen deelne men, omdat een der grondstoffen van die fabriek, de gasolie, in het geheel niet meer verkrijgbaar is en ook na den oorlog wegens gebrek aan zee-tankschepen vermoedelijk nog eenige jaren zeer hoog in prijs zal blij ven. En tenslotte zal de koolgasfabriek, die tot nog toe hoofdzakelijk Duitsche en En- gelsche gaskolen verwerkte, in de toekomst gedeeltelijk of geheel op Limburgsche vet- kolen (cokeskolen) zijn aangewezen, waar door haar productie-vermogen bij uit sluitend gebruik van Limburgsche vetkolen met plm. 20 zal verminderen. Om deze redenen is het dringend nood zakelijk de stokerij met twee ovens elk van 4 kamers uit te breiden, waardoor haar pro ductie-capaciteit met 1/3 zal toenemen. De belde nieuwe ovens kunnen met de zes bestaande tot één blok van 8 ovens vereenigd en op de reeds vroeger aange legde fundamenten (paal- en betonfundee- ring) worden geplaatst, hetgeen een be langrijke besparing op de bouwkosten be- teekent. Het stokerij-gebouw moet voorts naar het Oosten verlengd worden, waarvoor wel een nieuwe, doch veel minder zware, fundeering moet worden gemaakt. De kosten van den completen aanleg van twee nieuwe ovens zijn begroot op rond f. 230.000.—, terwijl met het verlengen van het nieuwe stokerijgebouw en het maken van een tweede rookkanaal naar den be- staanden schoorsteen een bedrag van f. 35.000 gemoeid zal zijn. Voor onvoorziene uitgaven, alsmede voor het dekken van het risico wegens stijging van materiaalprijzen en loonen dienen deze bedragen met f. 25.000 te worden verhoogd, zoodat de to tale bouwkosten ten hoogste f. 290.000 zul len bedragen. Neemt men in aanmerking, dat de binnen enkele jaren noodzakelijke vernieuwing van den geheelen vuurvasten binnenbouw van de zes oude ovens, waarmede een be drag van rond f. 100.000 gemoeid zal zijn, door den bouw van de beide nieuwe ovens achterwege kan blijven, wanneer de gas productie na het einde van den oorlog weder terug zou loopen, dan kost de nieuwe uitbreiding feitelijk dus slechts f. 190.000. De bouw van de nieuwe ovens zal ge schieden door de Nederlandsche Ovenbouw Maatschappij te Zeist in samenwerking met de Didier-Werke te Berlijn, die indertijd ook het blok van 6 ovens gebouwd hebben. Het vuurvaste materiaal, benevens alle ar maturen (vul-, ontlaad- en stootdeuren, dompelbakken), leidingen, verankeringen, bordessen, enz. zullen daarentegen geheel In ons land kunnen worden gefabriceerd. BENOEMING EN ONTSLAG. In de vacature J. G. van Es draagt de Commissie van toezicht op het M.O. voor: 1. de heer P. Jasperse; 2. de heer H. M. Markusse. B. en W. stellen voor de tijdelijke benoe ming van mej. M. M. Kalamen als onder wijzeres aan Voorgeest in een vaste aan stelling te veranderen. TEMPERATUREN EN HOOGWATERTIJDEN LUl/BTTEftlFlSKATl/IJIL Laagste temp.: 4 gr. C. (24 gr. F.). 9 uur voorm.: 2 gr. C. (28 gr. F.). HOOG vVATEKTIJ DEN l't KATWIJK-A.-ZE h ïooi Woensdac Voorm. te 12 u. 10 min.; nam. te 12 u. 34 min. Vooi Oonderdag. Voorm. te 1 u. 10 min.; nam. te 1 u. 34 min. B. en W. stellen voor mej. M. C. Marks over te plaatsen als onderwijzeres van de Opleidingsschool Langebrug A. aan de O.L. School Schuttersveld en mej. E. E. K. Scholz als onderwijzeres van de opl. school 3 Octo- berstraat naar de opl. school Kernstraat. 0 0 B. en W. stellen voor den heer F. C. de Graaf eervol ontslag te verleenen als onder wijzer. aan de O.L. School, raul Kruger- straat. VERPACHTING VISCHWATER. Ingevolge raadsbesluit van 2 December 1935 werd aan den Hengelaarsbond voor Leiden en Omstreken voor den tijd van 5 jaren, ingaande 1 Januari 1936, tegen een jaarlijksche pachtsom van f.300.— het vischrecht verpacht in de Haarlemmer trekvaart van Leiden (Trekvaartbrug tot aan den limietpaal op Halfweg aan den Delf weg onder de gemeente Noordwij ker- hout, en in de Zijl van de Spanjaardsbrug tot het begin van het Zweiland. Bij den verkoop aan het Rijk van het vischrecht op de Vroonwateren, waartoe de Zijl behoort, werd de pachtsom gesplitst t.w. f.225.— per jaar voor het vischrecht in de Zijl, v/elk bedrag na de overdracht aan het Rijk kwam, en f. 75 per jaar voor het visch recht in de Trekvaart welke som de ge meente voortaan ontving. - Nu de pachttermijn van het vischrecht per 31 December a.s. eindigt, heeft de Hen gelaarsbond den wensch te kennen gegeven de verpachting van het vischrecht in de Haarlemmertrekvaart tegen den thans gel- delden pachtprijs van f.75 per jaar te continueeren, waartegen B. en W. geen bezwaar hebben. BIJSLAG PENSIOENEN. B. en W. geven in overweging te beslui ten. om ook voor het jaar 1941 weer een bijslag op de pensioenen te verleenen, over eenkomstig de thans geldende bepalingen. DE AMBACHTSSCHOOL. Het bestuur van de Vereeniging „de Am bachtsschool'' verzoekt te willen verklaren, dat oprichting en instandhouding van onderwijs in lichamelijke oefening aan de ambachtsschool noodig wordt geoordeeld. Het bestuur merkt daarbij op, dat het geven van onderwijs in lichamelijke oefe ning als afzonderlijk vak bij het .dagnijver-, heidsonderwijs noodzakelijk wordt geacht. Met de Commissie voor het Onderwijs zijn B. en W. van meening, dat aan het evenbé- doeld verzoek moet worden voldaan. AANSCHAFFING LEERMIDDELEN. Met betrekking tot het verzoek van JÜeV bestuur der Gereformeerde Schoolverèeni- glng, alhier, om op grond van artikel 72 dei- Lager Onderwijswet 1920, medewerking te verleenen tot de aanschaffing van leermid delen ten behoeve van de 2e en 4e klasse, van zijn school voor uitgebreid lager onder-' wijs aan de Hooglandsche Kerkgracht 20a, in verband met de toeneming van het aan tal leerlingen, deelen B. en W. mede, dat bij dit verzoek aan de wettelijk gestelde eischen is voldaan. Volgens mededeeling van het bestuur kan de aanschaffing van de gewenschte leer middelen, ook onder de tegenwoordige bij zondere omstandigheden, niet geheel of ten deele achterwege blijven. DE LAKENHAL. Bij besluit van 20 Maart 1939 werd de verordening, regelende de heffing van gel den voor het bezichtigen van het Stedelijk Museum „de Lakenhal" op een tweetal punten gewijzigd. Vermits het Departement van Binnenlandsche Zaken een bedenking van formeelen aard had tegen het bepaalde in artikel n van dat besluit, volgens het welk aan personen, die zich ten opzichte van het museum op eenigerlei wijze ver dienstelijk hebben gemaakt, kosteloos een bewijs van toegang zou kunnen worden verstrekt, werd het artikel bij raadsbesluit van 19 Juni 1939 ingetrokken. De Commissie voor het Stedelijk Museum „de Lakenhal'' deelt mede, dat zij het op prijs zou stellen, indien in de vorenbedoelde heffingsverordening alsnog een bepaling werd opgenomen van-dezelfde strekking als de ingetrokkene en zij geeft daarvoor eene redactie in overweging, waarmee naar ons van de zijde van de Commissie is me degedeeld aan het bezwaar van het De partement wordt tegemoetgekomen. SUBSIDIE IJSBESTRIJDING. Van de Vereeniging tot IJsbestrijding, gevestigd te Leiden, is een verzoek inge komen om de gemeente te doen deelnemen in het door haar op te richten fonds ten beho.eve van de ijsbestrijding op de vaar wegen in en om Leiden gedurende dit win terseizoen. Zij heeft hiertoe de beschikking noodig over een bedrag van c.a. f. 10.000, waarvan f. 5.000 bijeen ware te brengen door de gemeenten in het gebied van de Kamer van Koophandel van Rijnland, naar rato van het aantal inwoners van elke ge meente op 31 December j.l., en f. 5.000, door belanghebbenden uit scheepvaart- en industriekringen. Voor onze gemeente heeft adressant het bedrag berekend op f. 1865. Deze som kan, naar adressante opmerkt, als een garantie worden beschouwd, daar er slechts geheel of gedeeltelijk over zal worden beschikt, wanneer er inderdaad on kosten zijn gemaakt. Naar meening van B. en W. is deelneming in het fonds alleszins gewenscht, daar het voor de gemeente en haar ingezetenen van groot belang is, dat in dit winterseizoen de vaarwegen open blijven. Immers, tenge- legenheid per spoor en auto is men voor volge van de beperking van de vervoersge- het vervoer van levensmiddelen, brand stoffen, grondstoffen en gereede producten vooral aangewezen op het transport te water. Aangezien de Lichtfabrieken bij deze aangelegenheid uiteraard ook belang heb ben, zal het College met Commissarissen nader overleggen, welk gedeelte van een eventueele uitgaaf ten laste van die bedrij ven kan komen. VERLAGING PACHT. Van den pachter van de exploitatie van de buffetten in de Stadsgehoorzaal, den heer W. F. van Ingen Schenau Jr., is een verzoek ingekomen, om hem in verband met de buitengewone tijdsomstandigheden resti tutie van pachtsom te verleenen De exploi- tatiè is aan adressant verpacht voor den tijd van 5 jaren, ingaande 1 Mei 1936, tegen een jr.arlijksche pachtsom van f.2400. Met de Commissie van Fabricage zijn B. en W. van oordeel, dat er inderdaad reden is den pachter tegemoet te komen, nu zijn bedrijf door onvoorziene moeilijkheden niet in den normalen omvang kan worden uit geoefend. Voorloopig kan volstaan worden met vrijstelling van de pachtsom over de maanden Mei t/m. October 1940. Aan het einde van het winterseizoen zal dan nader onder oogen worden gezien, of en in hoe verre er aanleiding bestaat om hem nog verdere kwijtschelding van pacht te ver leenen. NOG EEN BIJDRAGE VERLEEND. B. en W. geven in overweging aan de N.V. tot Keuring van Electrotechnische Mate rialen te Arnhem in de kosten van uitbrei ding van haar kortsluithuis ten laste van de Electriciteitsfabriek gedurende de jaren 1941 tot en met 1950 toe te kennen: a. een jaarlijksche-bijdrage van f. 3.417.50 (f. 0.25 per kW. van de in 1931 opgetreden maximale belasting der Electriciteitsfabriek van 13.670 kW.); b. een jaarlijksche bijdrage van f. 0.10 voor elke kW., waarmede de maximale be lasting der Electriciteitsfabriek in elk van de jaren 1941 tot en met 1950 de 13.670 kW, te boven gaat. DE SCHOEISELDIENST. De Gemeentelijke Commissie voor Maat schappelijk Hulpbetoon deelt mede, dat zij van oordeel is, dat genoemde dienst dient te worden voortgezet. De Commissie wijst er in haar schrijven op, dat gedurende het grootste gedeelte van het tijdvak 1 Januari30 September 1940 het ter reparatie aangeboden aantal paren schoenen (3380) gebleven is beneden dat, hetwelk, in verband met het te verloonen bedrag het bedrag van de ondersteuning van armlastige schoenmakers vermeerderd met 10% door den dienst had kunnen worden hersteld (3500). Zij schrijft dit toe eensdeels aan de omstandig heid, dat ingevolge besluit van 22 Dec. 1939 schoeisel van in werkverschaffing ge- plaaste werkloozen, wier weekloon hooger is dan het bedrag, hetwelk hun, indien zij niet in werkverschaffing waren geplaatst, wegens steun zou worden uitgekeerd, niet meer door den dienst mag worden gerepa reerd. andersdeels aan de omstandigheid, dat de voor rekening van betrokkenen ko mende materiaalkosten, in verband met de ingetreden prijsstijgingen, van f. 0.55 per paar op f. 0.80 per paar moesten worden gesteld. Deze verhooging is, volgens de Com- plaatste werkloozen, wier weekloon hooger lemmering gebleken, om schoeisel door den dienst te doen herstellen. De Commissie acht het gev, nscht,. dat vorenbedoeld raadsbesluit in dien zin wordt gewijzigd, dat in den Vervolge door den dienst ook het schoeisel kan worden her steld van in werkverschaffing geplaatste werkloozen, wier weekloon weliswaar hoo ger is dan het steunbedrag, doch lager dan een loon berekend naar het basis-uurloon. Verder komt het aan de Commissie voor, dat de tegenwoordige omstandigheden al leszins een verlaging van het voor rekening van de betrokkenen komende gedeelte van de reparatiekosten tot f. 0.55 per paar rechtvaardigen. Laatstgenoemde maatregel zal een extra last met zich brengen van naar raming f. 1625.doch, gelijk de Com missie opmerkt, moet er, indien niet tot be doelde verlaging wordt overgegaan, reke ning mede worden gehouden, dat de Com missie extra uitgaven moet doen wegens het van harentwege doen herstellen van schoei sel van armlastigen. De door de Commissie overgelegde be grooting van 1941 wijst een eindcijfer aan van f3300.in welk bedrag vorengenoem de som van f. 1625.niet is begrepen. Voor het bedrag ad f.3300.vermeerderd met het geraamde bedrag van den steun aan armlastige schoenmakers, kunnen naar ra ming in 1941 pl.m. 6500 paar schoenen wor den gerepareerd. VERBETERING STRAATBANEN. B. en W. leggen een plan over voor den aanleg van straatbanen op gronden, gele gen ten Zuiden van de spoorbaan Leiden Woerden en tusschen de trambaan der Noord-Zuid-Hollandsche Tramweg Maat schappij en den Zoeterwoudscheweg, incl. den aanleg van riool- en brandleidingen c.a. De langs de trambaan ontworpen 8 M.- breede rijweg zal voorzien worden van eei} gewalste puinfundeering, terwijl het de be doeling is de straatbanen overigens af te dekken met graszoden (plaggen), ten einde verstuiving van het zand te voorkomen. In verband met de aanwezigheid van opstallen ter plaatse, kan de aanleg niet ten volle om het Zuidelijk einde van het langs den Zoe terwoudscheweg gelegen bouwterrein plaats hebben. Wel is de baan voor den rijweg langs de trambaan doorgetrokken tot aan de grens van den aanleg, welke t. z. t. door de provincie ter hand zal worden genomen. Ten behoeve van den aanleg van den weg langs de trambaan moet grond In totaal groot pl.m. 4080 M2. en eigendom van de Noord-Zuid-Hollandsche Tramweg Maat schappij, worden aangekocht. Met de Maat schappij is omtrent dezen aankoop overeen stemming bereikt op dezen voet, dat de ge meente voor den grond zal betalen het be drag, voor hetwelk de Maatschappij dien grond verkregen heeft. Met de vergoeding voor eventueel verlies van veldvruchten, enz., welke eveneens voor rekening van de gemeente komt, zal de aankoop in totaal pl.m. f. 7.000.vorderen. Met de op dezen aankoop vallende kos ten, worden de totaalkosten van het werk begroot op f. 139.300.in welk bedrag is begrepen een loonbedrag van f65000.—. Bij de berekening van dit bedrag is er van uit gegaan, dat de zandaanvoer door schippers enhet verwerken van het -and op het terrein met de hand zal geschieden. Het Departement van Sociale Zaken heeft er, bereids zijn goedkeuring aan gehecht, dat het werk in werkverruiming met in schakeling van een aannemer wordt uitge voerd, zoodat de arbeidsloonen c. a. in aan merking kunnen worden gebracht voor sub sidie uit het Werkloosheidssubsidiefonds. WINTERHULP NEDERLAND. Ten tweeden male zal door de Stichting Winterhulp-Nederland een openbare collecte worden gehouden en wel op 27 en 28 Decem ber a.s. De speldjes, die dit keer zullen worden verkocht bestaan uit broches, waarin be kende sprookjesfiguren zijn afgebeeld. Door deze aardige insignes zal het U niet moeilijk vallen met vreugde Uw gave te offeren in het belang van hen, die door bovengenoem de organisatie in dezen zwaren wintertijd geholpen zullen worden. Als plaatselijk directeur van de Winter hulp-Nederland doe ik een beroep op den gemeenschapszin van de Leidsche burgerij. Hoe beter gij de collecte door Uw bijdrage zult doen slagen, hoe meer ook in onze ge meente zal kunnen worden uitgekeerd aan degenen, die daarvoor in aanmerking komen. Beseft dan Uw plicht als Leidsch burger, stelt de collectanten niet teleur en stort Uw gift in de collectebus. Moogt gij allen U Uwe verantwoordelijk heid tegenover Uwe stadgenooter. bewust zijn en aan dezen oproep gehoor geven. Leiden, 24 December 1940. 5138 De Burgemeester van Leiden, A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN. MAXIMUMPRIJZEN GEVOGELTE. In verband met het Prljzenbesluit 1940, Gevogelte, wordt ter kennis van belangheb benden gebracht, dat het te koop aanbieden, verhandelen en afleveren van gevogelte aan consumenten, onderscheidenlijk het af nemen van gevogelte door consumenten, slechts is toegestaan tegen prijzen, welke niet meer mogen bedragen dan f. 1.50 per k.g. geslacht gewicht, zonder darm. Ieder, die gevogelte aar consumenten ver handelt en aflevert, is verpüch: ecu prijs lijst, waarop staan aangegeven de prijzen waartegen door hem gevogelte wordt ver handeld en afgeleverd, op een duidelijk zichtbare plaats ir: zijn winkel aan te brengen. Onder gevogelte wordt verstaan: kippen, hanen, kuikens, eenden, kalkoenen en ganzen. 5137 De Burgemeester, A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN. BEGROOTING 1941. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis, dat de be grooting der plaatselijke inkomsten en uit gaven voor den dienst 1941, benevens de ver schillende bedrijfsbegrootingen voor dat jaar, aan den Raad zijn aangeboden, op de Secretarie dezer Gemeente voor een ieder ter inzage zijn neergelegd en tegen betaling der kosten, algemeen verkrijgbaar zijn ge steld. Leiden, 23 December 1940. 5136 A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRYEN, Secretaris. RESTAURATIE St. ANNA AALMOESHUIS. De Regenten van het Sint Anna Aal moeshuis hebben zich tot het Rijk, de Pro vincie en onze gemeene gewend met het verzoek bij te willen dragen in de kosten van noodzakelijke verbetering en herstel van het Sint Annahofje aan de Hooigracht. Dit complex van 13 woningen, gebouwd rond een pleintje, is het meest bekende onder de vele hofjes te dezer stede. Het bleef vrijwel geheel in zijn oorspronkelijken staat, zoowel wat de woningen betreft, als wat het daarbij behoorende middeleeuwsche kapelletje aangaat. Tegen dit kapelletje is eertijds een kleine woning aangebouwd, die thans dienst doet als regentenhuis. Dit nog geheel in tact gebleven hofje neemt met het merkwaardige kapelletje uit een oog punt van historie en kunst een zeer bijzon dere plaats onder de Nederlandsche monu menten in, en behoort '-.arom tot een van de meest bezienswaardige plekjes van onze stad. Toen B. en W. dan ook bleek, dat door den bouwvallig geworden toestand van het gebouwencomplex de noodige voorzieningen dienden te worden getroffen en het hofje niet in staat was de restauratie geheel zelf te bekostigen, verklaarden zij zich in be ginsel bereid, het verleenen van financiee- len steun door de gemeente met een bij drage van 10% der kosten te bevorderen. Hiertoe bestond te meer aanleiding, omdat door de aan te brengen veranderingen te vens de onvoldoende huisvesting van de be woners zou worden verbeterd en omdat deze stichting een algemeen sociaal belang dient, waar zij op bepaalde voorwaarden huisvesting verleent ran ouden van dagen. Inmiddels was door de instelling contact gezocht met het „Werkfonds" (later den Rijksdienst voor de werkverruiming), waar van de mededeeling werd ontvangen, dat het restauratieplan zich leende om met fi- nancieele hulp van het Werkfonds tot uit voering te worden gebracht. In verband hiermede stelden ook B. en W. zich met het Werkfonds in verbinding ten aanzien van de mate en den vorm, waarin deze dienst fmancieelen steun zou kunnen verleenen rechtstreeks aan het hofje en eventueel aan de gemeente voor haar aandeel in de sub sidie, zulks naast de rijksbijdrage van 40%, die in beginsel reeds was toegezegd. De pogingen om mede van de Provincie een subsidie te ontvangen, hebben helaas niet het gewenschte resultaat opgeleverd, terwijl de definitieve beslissing van het Werkfonds op zich liet wachten. Inmid dels was echter de toestand van den noor delijken vleugel zoodanig geworden, dat langer uitstel van het herstel niet verant woord was, zoodat met instemming van het Rijk en in afwachting van de definitieve beslissingen van Gemeente en Werkfonds, reeds de 7 huisjes van dezen vleugel werden herbouwd en gerestaureerd. Gerestaureerd -oesten nu nog worden de zuidelijke vleu gel van huisjes en het regentenhuis. Bij de verder met het Rijk gevoerde on derhandelingen gaf de Rijksdienst voor de Werkverruiming te kennen, dat het restee- rende deel van de restauratie in hoofdzaak in werkverschaffing kon worden uitgevoerd, in welk geval de loonpost op de gebruike lijke wijze voor 100% door Rijk en Gemeen te als werkloosheidskosten zou worden ge dragen. In de overige uitgaven inbegre pen die van het reeds verbeterde gedeelte zouden dan Rijk en Gemeen: uit het oog punt van monumentenzorg een subsidie kunnen verleenen van resp. 40% en 10%. BEDEN. Morschweg 59: Stadsevangelisatie te 7% uur nam. Woensdag. Evang. Chr. Gem.: Samenkomsten te 6 en 10 uur voorm. en 4 Vz uur nam. Jeruël: Samenkomsten te 10 uur voorm. en 5 uur nam. Leger des Heils: Samenkomsten te 10 uur voorm. en 7 uur nam. Stadszaal: Leger des Heils: Samenkomsten te 6 uur voorm, en 3 uur nam. Donderdag. Evang. Chr. Gem.: Samenkomst te 3 uur nam. Jeruël: Kerstfeestviering te 5 uur nam. Leger des Heils: Samenkomsten te 3 en 7 uur. nam. Stadszaal: Variété-voorstelling te 2V» en 7% uur nam. Katwijk-aan-Zee (Zaal Geesink)Spr. K. Asmus. 416 uur nam. BIOSCOPEN. t 18 Jaar; 14 jaar; aQe leeftijden. Luxor-Theater Stationsweg: „Frenck de pan doer" Dagelijks nam. 2 en 8 uur. 's Zondags en Kerstdagen 27Vt uur, doorl. voorstelling. Lido-Theatcr, Steenstraat 39: „Hoera, ik ben papa" t. Dagelijks IV» uur nam.; 's Zondags te 2, 4,30 en IV» u. Woensd en Zaterd matlnée 2.30 tl Trianon-Theater Breestraat: „De trouwelooze Eckehart" Dagelijks 2 'en 8 uur, 's Zondags en Kerstda gen van 26.30 u. doorloopende voorstelling. Casino-Theater, Hoogewoerd 48: „Vadertje Langbeen" Kerstdagen 2, AV» en 8 uur. Dagelijks 8 uur; s Woensdags en 's Zater dags ook 2% uur Zondags te 2, AV» en 8 uur. Rex-Theater. Haarlemmerstraat: „Grens pa trouille" Dagelijks 2 en 8 uur nam.: 's Zondags en Kerstdagen van 2—6.30 uur doorl. voorst. Nova-Theater (Katwijk aan Zee): „Anny en Max" IVi uur nam. t/m. Dinsdag; Kerstdagen „De big van het regiment" te 2, 4.15 en 7.30 uur. Zondags gesloten. De geneeskundige dienst te Leiden wordt van hedenavond 8 uur tot Donderdagmorgen 8 uur waargenomen door de doctoren Bruins Slot, De Bruyne, De Graaff, Flim, Niemer en Starck en van Donderdagmorgen 8 uur tot Vrijdagmorgen 8 uur door de doctoren Van Bockel. P. van Es, De Jager, Jasperse, Lahr en Teeuwen. Te Oegstgeesfc wordt deze dienst den Eersten Kerstdag waargenomen door dr. Varekamp, tel. 21916 en op den Tweeden Kerstdag door dr. Leemhuis, tel. 22030. De avond-, nacht en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Dinsdag 24 Dec. 20 uur tot Donderdag 26 December 8 uur waar genomen door de Apotheek Duyster, Nieuwe Rijn 18, tel. 20523. Te Oegstgeest door: de Oegstgeesteche Apotheek Wilhelminapark 8, tel. 26274. De avond-, nacht en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Donderdag 26 December 8 uur tot Zaterdag 28 Dec. 8 uur waargenomen door: Apotheek Du Croix, Rapen burg 9, tel. 24807 en Apotheek „Tot Hulp der Menschheid", Hooigracht 48, Tel. 21060. Te Oegstgeest door de Oegstgeestsche Apotheek Wilhelminapark 8, Tel. 26274. Gironummer van de W. H. N. 5553. De Bank van de W. H. N. Is Kasvereeniging N.V. Amster dam, Postgironummer 877. Stort op 5553 of 877. Ge brengt geluk In veler leven. Van het Departement van Sociale Zaken werd dientengevolge toestemming ontvan gen den zuidelijken vleugel op de gebruike lijke werkverschafflngsvoorwaarden als ob ject van werkverruiming te behandelen. De kosten van dit werk worden thans geraamd op f. 37.500.waarin een loonbedrag van f. 12.500.Verder is vereischt een bedrag van f2700.voor de verbetering van het regentenhuls. Men verkrijgt derhalve den volgenden fl- nancieelen opzet: Uitvoering in werkverschaffing van den zuidelijken vleugel f. 37.500. Te verminderen met loonen. welke door Rijk en Gemeente als werkloosheidskosten worden ge dragen f. 12.500. f. 25.000.— "erbetering regentenhuisf. 2.700.— Kosten restauratie le gedeelte f. 34.300. 1.62.000.— Hiervan: Aandeel Rijk (monumenten zorg) 40% f. 24.800.— Aandeel gemeente 10% f. 6.200. Aandeel hofje 50% f. 31.000. f. 62.000.— Het bedrag van f. 6.200.kan gevoege lijk over 5 begrootingsjaren worden ver deeld, aanvangende met het jaar 1940. Hoewel de Subcommissie voor de steun verlening van de Commissie van Advies voor Sociale Zaken in meerderheid van oordeel Is, dat de restauratie van den zui delijken vleugel als normaal werk behoort te worden uitgevoerd en niet voor uitvoe ring in werkverruiming ln aanmerking komt, moet volgens B. en W. toch van de geboden gelegenheid om op een aanneme lijke financieele basis het werk te voltooien, gebruik worden gemaakt. Ook elders heeft men, blijkens mededee ling van den Rijksdienst, restauratiewerken ln werkverschaffing uitgevoerd en het staat te vreezen, dat, zoo deze wijze van uitvoe ring in het onderhavige geval niet wordt gevolgd, de verbetering van de resteerende huisjes en de regentenkamer niet meer tol stand zal kunnen komen, hetgeen wegens het belang, dat de gemeente blijkens het bovenstaande bij behoud van het hofje heeft, uiteraard zeer .zou zijn te betreuren. 2—2

Leidsch Dagblad | 1940 | | pagina 6