LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Zaterdag 21 December 1940 Uit de Rijnstreek VISSCHERU-BERICHTEN Welke bon ïs geldig? Opgave van Boter en vet Brandstoffen Brood en bloem Eieren Grutterswaren 21 December Honden- en Kattenbrood Kaas Koffie en thee Petroleum Suiker Vleesch en vleeschwaren Zeep ROLLUIKEN Cdku\ W!J MAKEN OOK UW HUIS TOCHTVRIJ - voerd. Voorts maakt men een apart ge deelte met monument in orde voer aange spoelde en eventueel nog aan te spoelen lijken van vreemde nationaliteit, voorzoo- ver mogelijk van volledige bijzonderheden voorzien. Hiervoor is een gedeelte aange wezen a^n den westkant der Begraafplaats. Langs het graf der omgekomen Engelsche matrozen uit den vorigen oorlog wordt een pad gemaakt van den middenweg af .De muur wordt doorbroken en een plaats voor c.a. 40 graven in een fraaie omgeving aan gelegd. Dit plan zal onmiddellijk worden uitgevoerd en B. en W. vroegen hiervoor een voorloopig crediet van f 1000 Zonder discussie kon de Raad zich rnet het ge- heele voorstel vereenigen. Daarna ging men opnieuw over in geheime ziting. Burgerlijk? Stand Geboren: Johanna Margaretha d. van N. J. Groen en H. Jansen Roelof Adrianus Jaco bus z. van J. P. G. de Haas en E. M. Verlaan Maria Cornelia Joanna d van P C Heemskerk en E. I. M Schuch. Ondertrouwd: J. Mendels en L. de Jonge. Gehuwd: C. Heuvel en T. van Roofjen C. Paschier en C. van de Niet T. Hegeman en H. van Spanje. Overleden: Antonia Geertruida Johanna Maria 1 jr. d. van H. G. Haas. VOORSCHOTEN. Verkooping. Ten overstaan van notaris W. A. Caron, alhier, heeft in hotel Deurioo de openbare verkooping plaats gehad van 24 woonhuizen aan de Willem de Zwijgerlaan. alhier nos. 54 t/m 86 en in de Burgemeester Treubstraat nos. 7 t/m 19. Koopers waren: Perceel 1 t/m 5, voor f. 24.940, H. Sillevls te Gorinchem; perceel 6, voor f.5900, G J. Yperlaan, alhier; perceel 7 voor f.4900, H. W. van Wijk, Wassenaar: perceel 8. voor f. 6000, P. J. Koot, alhier; perceel 9 t/m 13 voor f. 25.200, H. Sillevis te Gorinchem: per ceel 14 en 15 voor f. 10.000, C. L. J. Meiman te Sassenheim; perceel 16 en 17 voor f. 10.110 C. F. Schakenbosch te Bovenkerk; perceel 18, 19 en 20 voor f. 13.520, C. F. Schaken bosch te Bovenkerk en perceel 21 t/m 24 voor f. 20.900, P. C. Meiman te Sassenheim. De totale opbrengst bedroeg dus f. 121.470. VOORHOUT. SFOEDEISCHENDE RAADSVERGADERING. De raad is in spoedeischende vergadering bij een geroepen dp Maandagavond a.s. te 7 uur. ter behandeling van de navolgende punten: 1. Notulen der vergadering van 21 Nov. 1940; 2. Ingekomen stukken; 3. Voorstel tot vaststel ling der vergoedingen ingevolge art. 101 der L.O.-wet 1920 over 1939; 4. Voorstel tot vast stelling van een algemeene salarisverordening; 5. Voorstel tot vaststelling van een kinderbijslag verordening; 6. Voorstel tot toepassing dezer verordening ingaande 1 Januari 1941; 7. Voor- loopige vaststelling der rekening van het water bedrijf 1939; 8. idem woningbedrijf 1940; 9. idem gemeenterekening 1940; 10. Voorstel van B. en W. tot het aangaan van een geldleening. groot f. 23.700, af te lossen in 40 Jaren; 11. Rondvraag. De afd. van „Herwonnen Levenskracht" alhier, kocht in het voorjaar van dit jaar een aantal jonge konijnen aan, die aan lief hebbers, die dit doel krachtdadig wilden steunen, worden „uitgeleend", om deze die ren aan te houden totdat zij volwassen zou den zijn. Thans ls een succesvolle veiling van deze dieren gehouden. 60 Konijnen werden verkocht. De prijzen varieerden van f. 2.50—f. 6.50. De'totale opbrengst was f. 230. Een mooi initiatief is dus succesvol be loond! Burgerlijke Stand. Overleden: Cornelia Ignatia Zwaart 79 j., on gehuwde vrouw. Raadsagenda. De raad vergadert Maandag a.s., des voorm. 10 uur ter behandeling van de navolgende pun ten: I. Notulen. 2. Ingekomen stukken en me- dedeelingen. 3. Voorloopigs vaststelling gemeen terekening 1939 en G.E.B. 1939. 4. Vaststelling gemeente-begrooting 1941 en G.E.B. 1941. 5. Vaststelling huur woningwetwoningen voor 1941. 6 Rondvraag. De maandelijksche collecte voor de kerk voogdij der Herv. Gem. bracht op f,27.45. ZOETERWOUDE. Mooie uitvoering d,er Zoetenvoudsche Mandolineverceniging. De Zoetenvoudsche Mandolonievereeniglng gaf haar tweede openbare uitvoering in de koor zaal der Ned. Henr Kerk alhier. Ds. Eijkman wees op het schoonc van alle kunsten; spreker vroeg zich af wat eigenlijk kunst is en zou deze vraag als volgt willen beantwoorden. Kunst le iets. Waarbij aanschou- j weliik gemaakt wordt, hetgeen men doorleefd en door voeld heeft. Dit geldt zeer zeker voor de muziek. Het moet zijn een vlucht uit deze wereld met al zijn zorgen en geyaren, een vlucht uit de materieele wereld naar de wereld I van het schoone, het heilige. Spr. besloot met j den wensch, dat de Z.M.V. tot het doen van deze vlucht moge medewerken Hierna gaf de voorzitter, de heer Versteegen. een kort overzicht van de oprichting der ver- eeniging af. Spreker heette de aanwezigen har telijk welkom, in het bijzonder den burgemeester met zijn echtgenoote. Vervolgens werden diverse nummers zeer ver dienstelijk uitgevoerd. Tijdens de pauze werden 2 voordrachten n.l. 1. De Romeinsche vaas en 2. Hoe kom ik san een Moeder, ten best-e gegeven, hetgeen' ook zeer in den smaak viel. Het gedeelte na de pauze was uitsluitend ge wijd aan de Krontjongmuziek Hierbij waren de uitvoerenden allen in Indische kleederdracht gestoken en het décor in denzelfden stijl opge trokken. Hiermede had de Z.M.V wel het meeste succes. Het langdurig applaus bewees, dat niet alleen de verschillende nummers prachtig wer den uitgevoerd, doch ook ds tooneelaankleeding zeer op prijs werd gesteld. De Zoetenvoudsche Mandolinevereeniging ln het algemeen, en de directeur dc heer' F. 'van Zwieten in het bijzonder mogen met genoegen op dezen succesvoller, avoftd terugzien. Wij ho pen dan ook dat deze avond nog door vele anderen mag worden gevolgd. BOTERBON nr. 22 (t.m. 3 Januari): 250 gram boter of margarine. VETBON- nr. 22 (t.m. 3 Januari) 250 gram boter of margarine. BOTERBON nr. 21 en VETBON nr. 21 (tot en met 27 December) 250 gram boter of 250 gram margarine of fleseh slaolie (slaolie t.m. 31 Januari). BONNEN nr. 8, 9 en 10 (haarden en kachels) BONNEN 15 t.m. 24 (centrale verwarming) t.m 31 Januari, één eenheid vaste brandstoffen. Brandstoffen 2de periode en cokes. 2de periode t.m. 31 Decem ber. één eenheid vaste brandstoffen. BROODBON nr. 18 (tjn. 22 December; 1623 Dec niet ln restaurants e.d.). BROODBON nr. 19 (t.m. 29 December; 23—30 Dec. niet In restaurants, e d BROODBON nr. 20 23 Dec. t.m. 5 Januari; 30 Dec.6 Januari niet ln restaurants e.d.) 125 gr. rogge- of 100 gr ander brood of 1'rantsoen gebak. BLOEMKAARTBON nr. 2 (t.m. 29 Dec.): 65 gr. rogge- of 50 gr. ander brood, rantsoen gebak of 35 gr. tarwemeel, -bloem, roggebloem, bakmeel of boek- weitmeel. BON nr. 23 (t.m. 22 Dec.; 1623 Dec. niet ln restaurants e.d.); BON nr. 22 (t.m. 29 Dec.; 23—30 Dec. niet in restaurants, e.d.): BON nr. 21 (23 Dec. t.m. 5 Januari; 30 Dcc. 6 Januari niet in restaurants, e.d.): 1 ei. BON nr. 43 (t.m. 27 December) 250 gr. rijst, rijstemeel. rijstgries. rijstebloem of gruttenmeel. BON nr. 83 (t.m 27 December) 250 gr havermout havervlokken, ha ver bloem aardappelmeel vloken gort. gort- mout of grutten BON nr 88 (t.m 27 December): 250 gr gort, gortmout of grutten BON nr. 93 (tun 27 December): 100 gr maïzena, griesmeel. sago. aard appelmeel of een hoeveelheid pudding poeder, welke 100 gr. zetmeel bevat. (Nadruk verboden). BON nr. 98 (tm. 27 December) 100 gr. vermicelli, macaroni of spaghetti. BON nr. 103 (t.m. 12 Januari): 500 gram peulvruchten. Rantsoenbonnen rijst en havermout zijn doorloopend geldig. VOEDERKAART VOOR HONDEN: BON nr. 11 (t.m. 31 December): afhankelijk van het ras 3 a 10 K.G. VOEDERKAART VOOR KATTEN: BON nr. 11 (t.m. 31 December): IV, K.G. BON nr. 35 (t.m. 29 Dec.): 125 gram kaas. gram kaas. BONNEN nr. 49, 50, 62 en 63 (t.m. 29 December) elke bon 100 gram kaas. BON nr. 18 (t.m. 31 Januari): 250 gram koffie of 75 graan thee. BON nr. 7 (t.m. 29 December) en ZEGEL C (t.m. 19 Januari; uitsluitend voor huisverlichting) 2 liter petroleum. BON nr. 86 (t.m. 17 Januari): 1000 gram suiker. VLEESCHBON nr. 12 (t.m. 29 December): 100 gram vleesch Inclusief been of vleeschwaren. VLEESCHIVARENBON nr. 12 (tm. 29 Dec.) 75 gram gerookt of gekookt varkens-, rund- of kalfsvleesch of gerookte worst, 100 gr. gekookte worst, 125 gr. lever worst of 150 gr. bloedworst. BON nr. 17 (t.m, 31 December): 150 gr toiletzeep of 120 gr huishoud zeep ol 200 gr zachte zeep of 250 gr. zeeppoeder of 125 gr zeepvlokken of 250 gr zelfwerkende waschmlddeien of 200 grarfi vloeibare zeep Goed voor het wasschen van 20 K.G drooe waschgoed BON nr 116 (t.m 31 December). 50 gram scheerzeep, 1 tube scheercrême of 1 pot scheerzeep. 3—2 WASSENAAR. Vergadering Wassenaarsche IJsvereeniging. In het Wapen van Wassenaar werd de jaar vergadering gehouden door de Wassenaarsche IJsvereeniging. De voorzitter, de heer c: van Tol heette allen welkom. Na het lezen der no tulen..door den secretaris bracht de penning meester de heer J. Stjjnis verslag uit. De in komsten w.o. begrepen f. 1069,72 de uitgaven f. 1268,11 zoodat er een tekort was van f. 198,39. De Voorzitter deelde mede dat dit tekort voor loopig door het bestuur gedekt was. Verder deelde hij mede dat ondanks dit tekort de ijsbaan op Duinrell weder met 30 meter was verlengd. De Kascommissie«bracht rapport uit; den pen ningmeester den heer Stijnis werd décharge verleend. Hierop werd het uitvoerig jaarverslag uitge bracht door den secretaris den heer G. A. Hen- kes, waarvan wij ontleenen dat het ledental ver leden jaar was gestegen met 214, zoodat dit op heden bedroeg 456. De periodiek aftredende bestuursleden de hee- ren J. Stijnis, C. J. Knijnenburg en A. van Rhjjn'werden herfcozen. Hierop vertoonden de heeren Hüner en Bots eenige interessante sportfilms, waarvoor de voorzitter beiden heeren namens allen hartelijk dank bracht. Hierop sluiting. Vergadering van Oud-leerlingen. In het Wapen van Leiden vergaderde de afd. Wassenaar van den Ned. Bond van Vereeni- glngen van oudleerlingen der tuinbouwcursus- sen. De voorzitter de heer H. Schipper opende. Bij de ingekomen stukken was een schrijven van het Bondsbestuur aanradende het vereeni- gingswerk voort te zetten. Tevens werd opgewekt deel te nemen aan de door dien Bond uitge schreven prijsvraag. Naar aanleiding hiervan werd besloten een prijs te schenken die zal be staan in een boekwerk op tuinbouwgebied, in overleg met den winnaar te koopen. De heer P. Kelderman had takjes van de heester „Viburnum fagrans" medegebracht, volop bezet met aardige trosjes zachtrose bloempjes, die in de kamer een welriekende geur verspreiden. Dan werd overgegaan tot het ver vaardigen van kerststukjes. De uitslagen waren: Groep amateursle pr. B. van Wissen; 2. A. Donker; 3. J. Hermsen, 4. K. Bentschap Knook; 5. C. Versteeg; 6. A. van Voorst tot Voorst. Groep oud-leerlingen bindcursus: 1. P. Kel derman; 2. G. Verlint; 3. H. Schipper; 4. G. .ter Burg; 5. W. C. van Zetten. Na bespreking van de plannen voor het a.s. jaar, volgde sluiting. Mevr. van E. T. te Den Haag deed aangifte van diefstal van een portemonnaie met inhoud uit de keuken van een perceel aan den Zijde- weg alhier. De 15 j. K. alhier werd aangehouden; deze wist uit een perceel aan de Waalsdorperlaan tot tweemaal toe een portemonnaie met inhoud te ontvreemden ten nadeelè van mej. Z. alhier. Tegen M. uit Den Haag werd procesverbaal opgemaakt wegens het frauduleus slachten van varkens in een perceel aan de Raaphorstlaan alhier. Eenig vleesch werd nog aangetroffen; dit is in beslag genomen. ZEVENHOVEN. Burgerlijke Stand. Overleden: J. Aartman, weduwnaar 75 j. Zevenmijlslaarzen zou U moeten hebben om Uw klanten en zakenrelaties persoonlijk het beste te wen- schen voor het jaar. dat gaat komen. U be reikt allen door een aardige Nieuwjaars- advertenit/ic een attentie, die bij ieder altijd in goede aarde valt. - Geef nog heden Uw Nieuwjaarsannonce op in ons blad van Dinsdag- 31 December a.s. 4933 De prijs bedraagt voor advertenties van 1 tot en met 5 regels slechts 75 cent. Elke regel meer 15 cent. AARLANDERVEEN. De collecte voor het Kerstfeest der Ned. Herv. Gem. bracht f. 62.op. ALPHEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Jan, z. van Corns. Verkerk en Catharina Anna Nieuwerf. Ondertrouwd: Hendrik Hoeflak 22' jr. met Maria Peters 21 jr. won. te Boskoop Her- manus de Jonge 27 jr wond. te Utrecht met Grietje van Leeuwen 27 jr. Overleden: Ardina Jansen 84 jr. gefi. met N. Rietveld, overl.'te Rotterdam; Justus Johannis Schol 1 aardt 54 jr. wedn. van Epke Lommerts. BODEGRAVEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornelia Moaria d. van W. N. Kip- prsluis en C. Burggraaf Alida Catharina d. van P. Uithol en A. Mak Jacob en Neeltje, z. en d. van P. Vroege en J. Blok r Catharina Clazina Neeltje d. van C. Th. van Veldhuizen en J. M. Schinkel Jannetje Hendrika d. van E. J. van Schothorst en A. van den Berg Leendert z. van K. Slingerland en M. G. v. d. Veer .Maria Hedwig. d. van C. Hoogendoorn en N. H. Richter Teuntje d. van G. Slujjk en C. P. v. d. Starren. De heer K. C. Bos heeft zijn benoe ming tot diaken van de Ned. Herv. Kerk aangenomen. De heer A. Verbree heeft van den ker- keraad der Geref. Kerk ontheffing gekre gen van het ambt van ouderling, waartoe hij benoemd was. Tot leeraar in de lichamelijke opvoe ding aan de Ghr. U.L.O.-Sehool is benoemd de heer G Cast te Amsterdam. LEIMUIDEN. Jaarvergadering R.K. Landarbeidersbond „St. Deus Dedit". Bovengenoemde vereeni^ing hield haar jaarvergadering in het cafe van Graas. Aan wezig was o.a. de geestelijk adviseur, kape laan van Teijlingen De voorzitter de heer C. J. de Rijk opende waa'rna de notulen en het jaarver, si: var den secri/Varis den heer L. van Velzen werden goedgekeurd. Bij af wezigheid van den penningmeester, las de' voorzitter het jaarverslag voor. Ontvangsten f. 150.88, uitgaven f. 145.33, batig slot f. 5.55. Hierbij gerekend een spaarbankboekje met een bedrag van t. '36.75, totaal bezit der ver- eeniging I +2.3U De vereemging telt thans 27 leden. De aftredende bestuursleden de hee ren H. Verk en L. van Velzen werden her kozen. Tot leden der controle-commissie werden benoemd de heeren J. Borst en J. van Velze,n, als toegevoegd lid van het be stuur de heer C J. de Rijk. Als bode werd herbenoemd de heer M. C. Vermeulen. Na een opwekkend woord van den geeste lijken adviseur volgde sluiting. Rureerlijk* *tand Geboren: Nicolaas Albértus z. vnn J. M. B|jlemeer en P. J. Hoogervorst Aagje d. van P. Verhorst en van T Pronk. RIJNZATERWOUDE. Het blauwe zadeidekje. Dit is niet de geschiedenis van „het meisje met de blauwe hoed", of „de vrouw met de blauwvos", maar van de „fiets met het blau we zadeidekje". Eenige weken geleden namelijk, werd de fiets van dr. W. alhier ontvreemd. Ondanks ijverige nasporingen van de politie, slaagde zij er niet in. de fiets terug te vinden. Dr. W. bleek echter gelukkiger. Toen deze naar Vinkeveen moest, fietste hij over Uit hoorn en zag toen op de brug over de Am- stel een rijwiel staan met een blauw zadei dekje;'het had voorts een nieuwe ketting- kast en nieuw stuur. Hij constateerde, dat het zijn eigen rij wiel was. De berijder bleek het van een ander gekocht te hebben voor f. 13. De politie nam het in beslag en kon het aan den wettelijken erfgenaam teruggeven. Thans wordt een onderzoek Ingesteld naar den verkooper. die het rijwiel vermoedelijk gestolen heeft.' TER AAR. Leelijk aangekomen. De plm. 80-jarige heer v. d. St., die bezig was met houthakken, kreeg op een gegeven moment een stuk hout in het gezicht. Een van zijn oogen werd hierdoor zoodanig ge kwetst. dat de behandelende geneesheer on middellijke overbrenging naar ^en zieken- buir noodig oordeelde. Als ouderling en diaken der Ned. Herv. Kerk zijn gekozen vesp. de heeren Th. van der Ster en G van Vliet, terwijl in de vaca ture van der Bijl als ouderling is benoemd de heer A. Turkenburg. k WADDINXVEEN. Burgerlijke Stand Geboren: Willemina d. van T. Burger en van W. C. Hoek Johanna Adriana d. van A. T. J. Nobel en van M. Blok Adrianus Theodorus z. van T. W. Vernoolj en van J. M. Houdijk Neeltje d. van C. Zalm en van G. Vlok Pieter Jan. z. van J P. H. Venema en van J A. van Baren. Overleden: P. van der Heijden cchtgen. van E. van Es 77 jr. J M van Vliet 26 jr. WOUBRUCGE. De Kerkvoogdij der Nederlandsch Her vormde Gemeente te Hoogmade heeft be sloten. toe te treden tot de Vereeniging van Kerkvoogdijen der Ned Herv Gem. ZOETERMEER. De rentoonstelling „Door Veredeling Verbetering". De uitslag der pluimvee- en konijnenten toonstelling, uitgaande van de Ver. „Door Veredeling Verbetering" in de zaal van den heer Veelenturf luidt ais volgt' Hoofdeere- prijzen' wisselbeker, de heer M. J. Moerland, thans definitief. 3 x in totaal voor het mooiste konijn der tentoonstelling. Lauwer krans de zelfde voor het hoogste aantal pun ten in de middenrassen. Medaille van de gemeente Zoetermeer door den heer S. J C. v. d Burg voor het mooiste fokoaar. Medaille, dezelfde in de klasse witte Wee- r.ers Medaille A. Houtman in de klasse Havana-Tan f. 5.—. waarvan 2 50 gewon nen door C. M. v. d. Graaf en f. 2 50 door P Boon A.zn. Eereprijzen: Groote rassen: Vlaamsche reus haaskl. ram jong E. v. Leeuwen le pr.. J. van Maanen 3e pr.: idem voedster jong: E v Leeuwen le pr. en 2e pr. M, Vermeulen 3e pr. Vlaamsche reus, Kon. grijs: J H Koot 2 V.G. en 3 V.G. idem. wit ram oud H. Fok ken;, 1 G idem ram jong A v Zalm I Z.G. T. Klos Gzn. 2 G en 3 V.G.; idem voed ster jong T. Klos Pzn. 1 G plus: A. v. d. Zalm 2 G T. Klos Pzn. 3 V.G. Lotharingers zwartbont ram oud T. Klos Gzn 1 G. plus: Idem voedster jong L. Waltman 1 G plus: Witte Weeners ram oud: A. M. Ammerlaan 1 G. idem M. J. Moerland 2 V.G.; idem voed ster oud: G den Hertog 1 Z.G. M J. Moer land 2 Z.G. A. M. Ammerlaan 3 V.G.: idem ram jong: S. v. d. Burg 2 Z.G M. J Moer land G plus: idem voedster jong: S. v. d Burg 1 Z G„ H B de Graaf 2 G plus, M. J. Moerland a O a G FIpcZ nnd Tan konijnen voedster oud: S. v. d. Burg 2 V.G. Havana-Tan konijnen ram oud A. Houtman 1 G idem ram Jong dezelfde 1 G.; idem voedster iong dezelfde 1 G. Pool-konijn ram oud Th. Dorst 1 G.; idem voedster oud de- BESOMMINGEN -SCHEVENINGEN. Aan de markt te Scheveningen waren gis terochtend de motorloggers KW. 43, F. van Duvn. f.72; KW 166, H. v. d. Plas. f.65; KW. 49 J. Du'obelaar. f.78; KW. 91. A. Vooys. f.53; K. 144. P. Varkevisser. f.74; KW. 108, K. Kuit, f.55; KW. 59. J. v. d. Plas. f.53; KW. 151, T. v. d Plas. f.89; KW. 3 J, v. d. Bent. f.39, en KW. 154. W. van Beelen, f.45; en de kotters: KW. 94 W. Vooys. f. 102; KW. 77, H. van Duin, f.53; KW. 21. J Guvt, f.81; KW. 116. D.Haas noot. f.58; KW 92. J. Jonker, f.65 en KW. 72, T v. d Plas. f.46. IJMUIDEN, 21 December. Bot 9585: Schar 28.50; Kleine Schar 8; (alles per 50 kg.). Zoetwatervlsch: Snoekbaars 1.46—1.34 per kg. VOOR VERDUISTERING - TEGEN VER NIELING en INBRAAK. Molcnsteeg 27, Tel. b!375 Na 6 uur: Tel. 26217. (Ingez. Med.) zelfde 1 G.; idem ram Jong P. Uitdenbogert 1 G. plus; M. J. Moerland 2 G. Jeugdklasse VI. reus geel voedster E. van Leeuwen 1 G.; idem blauw ram W. de Knegt 1 G.; en idem voedster dezelfde 1 G. plus: Witte Weener ram S. v. d. Burg 1 G.; Idem G. den Hertog 2 V.G.; idem voedster dezelfde 1 Z.G Th Dorst 2 G. plus; S. v. d. Burg 3 G. Pluimvee: Rhode Island Red: Haan Jong C M V d Graaf f 1 G 2 V.G en 3 V.G. Wit Leghorn hen oud P Boon Azn. 1 G. en lien jong dezelfde 1 G. Zilver Brackel hen oud P Boon Azn. 1 G. Jongetje onder auto geraakt. Op de Stationsstraat alhier geraakte Don derdag het zoontje van N. onder een pas- seerenden auto van den heer B. De- chauf feur, die het gevaar zag, wist door bijtijds krachtig remmen het ergste te voorkomen, doch kon niet verhinderen dat het knaapje bloedend verwond werd. De inmiddels ont- ooden geneesheer kon gelukkig geen inwen dige kneuzingen constateeren, waarmede dit ongeval nog betrekkelijk goed afliep.

Leidsch Dagblad | 1940 | | pagina 7