Vooral! Uit de Omstreken LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Mmiq 21 December 1940 KERK- EN SCHOOLN1EUWS VRAGENRUBRIEK Wederom zeer hooge vischprijzen AGENDA Winterhulp Nederland PREDIKBEURTEN VOOR ZONDAG 22 DECEMBER. Leiden Chr. Geref. Gem.: voorm. 10 en nam. 4 uur, ds. Joh. Jansen. Doopsgez. Gem.': voorm. 10% uur, ds. P. Vis van Den Haag, Egllse Walionne: dimanche k dix heures et de- mle, mr. E. Brandligt, pasteur a Groningue. Evan:-. Luth. Gem.: voorm. 10% uur, ds. Bie- ger. Geref. Kerk in H. V,: geen opgave. Rem. Geref. Gem.: v.m. 10uur, ds. Mispel blom Beyer. Ver. van Vrfjz. Hervormdeen (Volkshuis)v.m. 10uur, dr. Boersema. Geref. Kerk (Zuiderkerk)voorm. 10 uur, ds. Weggemans; nam. 4 uur (Bed. H. D.), ds. Har der. Geref. Kerk (Heerengracht): voorm. 10 uur, ds. Wiersinga; nam. 4 uur, dr. Westerink. Geref. Kerk (Oude Vest)voorm. 10 uur, ds. der; nam, 4 uur, ds. Weggemans. Geref. Kerk (Morschweg): voorm. 10 uur, dr. Westerink; nam. 4 uur, ds. Wiersinga. Vrfje Kath, Kerk (Vreewijkstr. 19): Voorm. 10% uur gez. mis. Mare Kerk: Nam. 5 uur ds. H. C. Touw. (Jeugddienst) Aarlanderveen Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10.30 en nam. 3 uur ds. Van Beusekom. Geref. Kerk: Voorm. 10.30 en nam. 3 uur ds. Moolhuizen. Alphen a. cL Rijn Ned. Herv. Kerk Juliana- straat: Voorm. 10 uur ds. Stehouwer; nam. 3 uur dr. Scheers. Hulpkerk Gouwsluis: nam. 3 u. ds. Stehouwer. Ned. Herv. Kerk Oudsh. weg: Voorm. 10.30 u. ds. Junod van 's-Gravenhage. Evangelisatie Hooftstr.: Voorm. 10 uur ds. de Vree van Rijnzaterwoude; nam. 3.30 uur de heer De Jong. Geref. Kerken: Hooftstr.: Voorm. 10 en nam. 3 uur dr. Brillenburg Wurth van Rotterdam. Raadhuisstraat: Voorm. 10 uur ds. Bosch, anm. 3 uur ds. Mulder, De Ruyterstraat: Voorm. 10 uur ds. Mulder; nam. 3 uur ds. Bosch. Chr. Geref. Kerk van Reedestraat: Voorm. 10 en nam. 4 uur ds. Albers van, Vlaardingen. Oud Geref. Gem.: (lok. van Mandersloostr.) Voorm. 10 en nam. 4 uur leesdienst. Benthuizen Ned. Herv. Kerk: voorm, 10.30 uur en nam. 3 uur ds. W. Bleshaar. Geref. Gem.: voorm. 10.30 uur en nam. 2.30 uur, leesdienst. Bodegraven Ned. Herv. Kerk: voorm. 10 u, ds. Klüsener; nam. 4 uur de heer Ph. de Brufjn. Geref. Kerk: voorm. 10 uur cand. C. P. W. den Boer; nam. 3 uur ds. Dam. Ev. Luth. Kerk: voorm, 10 uur ds. V. W. F. B, Schmidt van Schiedam. Geref. Gemeente: voorm. 10 uur en nam. 4 uur leesdienst; Maandagnam. 4 uur, ds. Lemain van Rotterdam. Evangelisatie: nam. 3uur samenkomst. Boskoop Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur ds. Jacobs; nam. 3 uur de heer Zwijnenburg van Reeuwijk. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 3 uur ds. Petersen. Chr. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 3.30 u. ds. Kleisen. Rem. Geref. Gem.: Voorm. 10.30 uur ds. Zuur deeg. Geref. Gem.: Voorm. 10 en nam. 2.30 uur leesdienst. Haarlemmermeer Ned. Herv. Gem. Bad hoevedorp (in Geref. Kerk): Voorm. 11 uur de heer Boerlfjst. AalsmeerderwegVoorm. 11 uur, de heer Koudstaal. Bennebroekerweg: Nam. 3 uur de heer Koud staal. Lijnden: Voorm. 10 uur, de heer van den Berg. Hazerswoude Ned. Herv. Kerk: Vooral, 10 uur ds. F. G. van Binsbergen; nam. 2.45 uur ds. van Appeldoorn van Leiden. Geref. Kerk: Voorm. 10% uur en nam. 3 mu ds. Heuzenveldt. Hillcgom Ned Herv. Gem.: Voorm. 10 en nam. 3 uur ds. Eerhard. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 3 uur ds. A. K. Krabbe. 'Chr. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 3 uur leesdienst. Hoogmadc: Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10% u. ds. van Sinderen. Katwijk aan den Rijn Ned. Herv. Kerk: voorm. 10 u. en nam. 3 uur ds. E. Warmolts. Geref. Kerk: voorm. 10 uur bevestiging ds. J. G. Aalders door prof. Aalders van Hilversum; nam. 3 uur intrede ds. J. G. Aalders. Ver. van Vrijz. Hervormden: geen dienst. Katwijk aan Zee Geref. Gem. (Remisestr.) Voorm. 10 en nam. 4 uur leesdienst. Leiderdorp Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 u. dr. J. P. Cannegieter van Oudshoorn; nam. 2% uur. ds. S. van Sinderen van Hoogmade. Kinderkerk: Voorm. 10% uur, de heer J. Werner. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 2% uur ds. Dijk. De Kaag Ned. Herv. -Kerk: Voorm. 10% u. ds. v. d. Wiridt; nam. 3 uur (Jeugddienst), ds. Den Hertog van Nocrdwijkerhout. Koudekerk Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nem. 2% uur ds. Van Binsbergen. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 2% uur ds. Haspers. Leidschendam Ned. Herv., Kerk: Voorm. 10% en nam 3% uur ds. Vermet. Geref. Kerk: Voorm. 10 uur ds. Boukema; nam. 3 uur cand. Bosch van Zeist. Lcimuiden Ned. Herv. Kerk: voorm. 10% u. ds. van Veenen. Geref. Kerk: voorm. 10% en nam. 3 uur, cand. A. M. v. d. Zanden van A'dam. Llsse Ned. Herv. Kerk: voorm. 10 en nam. 4 uur ds. J. Th. van Veenen. Geref. Kerk: voorm. 10 uur dr. Ruijs; nam. 4 uur ds. Broekstra van Oegstgeest. Chr. Geref. Kerk: voorm. 10 en nam. 4 uur ds. A. Ponstein. Geref. Gem.: voorm. 10 en nam. 33 u. lees dienst. Oud Geref. Gem.: voorm. 9.30 en nam. 2.30 uur, leesdienst. Ned. Prot. Bond (0. L. School): nam. 4 uur, Kerstfeest. Nieuw Vennep Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10% en nam. 3% uur ds. Lazonder. Geref. Kerk: Voorm. 10% en nam. 3% uur ds. Smilde. Chr. Geref. Kerk: Voorm. 10% en nam. 4 u. leesdienst Nieuwkoop Ned. Herv. Kerk: Nam. 2.30 uur ds. Klüsener van Bodegraven. tfoorkorne men :verstoppfng, slechte ontlasting, overmatig vet, die de oorzaak zijn van aambeien, vale onreine huid, hoofdpijnen, enz. door grondige zuivering van bloed en inge wanden met Or. Schieffer's Stofwisselingszout Een weldaad voor het organlsmdl Flacon 1 1.06. Oubbele fUcon.f 1,75 bij apothekers en vakdrogisten. 4925 (Ingez. Med.) TEMPERATUREN EN HOOGWATERTIJDEN LUCHTTKiUPtCKATlU'R Laagste temp. -6 gr. C. (21 gr. F.). 9 uur voorm. -5 gr. C. (23 gr. F.) HOUO WATEKTIJUEN Vh fi.ATWIJK-A.-ZE» Voor Zondag. Voorm. te 8.40 uur; nam. te 9.04. Voorm. te 9.40 nam. te 10.04. Rem. Kerk: Voorm. 10.30 uur ds. L. W. van Wijngaarden. Geref. Kerk: Voorm. 10.30 en nam, 3 uur can- didaat Koolstra uit Utrecht. Nicuwveen Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10% uur ds. Kater. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 2% uur ds. Speelman. Evangelisatie: Voorm. 10 en nam. 3 uur de heer A. van Scherpenzeel. Noorden Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10% u. ds. W. de Lange van Woerden. Geref. Kerk: Voorm 10'% en nam. 3 uur lees dienst. Noordwijk-Binnen Ned. Herv. Kerk: V.m. 10 uur en nam. 3 uur, ds. W. W. Siddré. Ger. Kerk: Voorm. 10 .uur en nam. 2.45 uur, ds. H. E. Visser. Noordwijk-aan-Zee Ned. Herv. Kerk: V.m. 10 uur en nam. 3 uur, ds. N. J. Cupédo. Ger. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. 3 uur, ds. B. Bouman. Ger. Kerk (H.V.): Voorm. 10 uur, ds. K. H. Kroon. Rijnsburg Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, dr. G C. van Niftrik; nam. 3 uur, ds. G. J. Streeder van Leiden. Kerkzaal: Voorm. 10 uur, dr. G. Ph. Scheers van Alphen a. d. Rijn; nam. 3 uur. dr. Van Niftrik. Geref. Kerk (Rapenburg): Voorm. lOuur.ds. Van der Loo; nam. 3 uur. ds. Post. Ger. Kerk (Voorhouterweg)Voorm. 10 uur, ds. Post; nam. 3 urn; ds. Van der Loo. Chr. Ger. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. 3 uur, de heer Van Baaien van Apeldoorn. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 4 uur ds. Gilhuis. Noordwtfkerhout Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur ds. Den Hertog; nam. 4 uur ds. v. d. Windt van De Kaag (Jeugddienst). Oegstgeest Ver. van Vryz. Herv. (W. de ZwJjgerkerk)Voorm. 10% uur prof. dr. G. Sevenster van Leiden. Oegstgeest Geref. Kerk (Mauritslaan) Voorin. 10 uur ds. van Nes van Den Haag; nam. 3 uur ds. van Katwijk. Geref. Kerk (Morschweg)Voorm. 10 uur ds. Van Katwijk; nam. 3 uur ds. Van -Nes. Geref, Kerk (Zijllaan)Voorm. 10 'uur ds. Feringa; nam. 3 uur cand. H. M. Buitink van Amsterdam. Geref. Kerk (Bloemcamplaan)Voorm. 10 xu. cand. Buitink: nam. 3 uur ds. Feringa. Oude Wetering Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10% uur ds. Geerling. Geref. Kerk: Vóorni. 10% uur (H.A.) en nam. 3% uur (DankZ.) ds. v. d. Bos. Remonstr. Kerk: Voorm. 10% urn* ds. Heyn. Groene Kerkje: Voorm. 10.15 uur ds. T. J. Jansen Schoonhoven. Pauluskerk: voorm. 10.30 uur dr. K. J. Brou wer; nam. 3 uur A. P. van der Haas. RÜnzatcrwoude Ned. Herv, Kerk: voorm. 10% uur, de heer de Jong van Oudshoorn. Chr. Geref. Kerk: voorm. 10 en nam. 3 uur, leesdienst. Voorschoten Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur ds. Fortgens; nam. 4 uur wijdingsuur Kerst feest. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 3% uur ds. Brinkman van Wassenaar. Geref. Gem, (Leischeweg 41)Nam. 4 uur leesdienst. Ver. van Vrijz. Herv. (Leidscheweg 66): Za- terdagnam. 2 uur, Kerstfeest Zondagsschool. Sassenheim Ned. Herv. Kerk: voorm. 10 en nam. 3 uur ds. Krijkamp. Geref. Kerk: voorm. 10 en nam. 3 uur, ds. Kuiper. Chr. Geref. Kerk: voorm. 10 en najn. 4 uur: prof. van der Sschuijl van Apeldoorn. Ned. Prot. Bond: nam, 3.30 uur dr. K. H. Boersmea van Lelden, Kerstspel V.C.J.B. Ter Aar Ned. Herv. Kerk: voorm. half elf ds. G. Huls. Geref. Kerk: voorm. half elf en nam, drie mu ds. Warner. Valkenburg Ned. Herv. Kerk: voorm. 10 en nam. 3 uur ds. Veldkamp. Geref. Kerk: voorm. 10 uur en nam. 2.30 uur ds. Houtzagers van Voorschoten. Voorhout Ned. Herv. Kerk: voorm. 10 uur (Jeugddienst) ds. Touw van Leiden. Warmond Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam, 2% uur ds. De Bel. Waddinxveen Ned. Herv. Kerk: voorm. 10 uur en nam. drie uur ds. Vroegindeweij. Oud Geref. Gem.: voorm. 10 uur en nam. half 4 ds. van der Kraats. Geref. Kerk: voorm. 10 uur en nam. 3 uur ds. van den Brink van Gouda. Woubrugge Ned. Herv. Kerk: voorm. 10 en nam. 3 uur ds. van der Ent Braat. Geref. Kerk: voorm. 10 en nam. half 3 ds. Dronkert. Wassenaar Ned. Herv. Gem. (Dorpskerk)1 Voorm. 10.30 urn- dr. J. H. Stelma van Kralingen, nam. 3.05 uur dr. H. Honders. Ki'evietkerk: Voorm. 10.30 u. dr. H. J. Honders. Zoetermecr Voorm. 10 uur ds. J. J. Wol- dendorp; nam. 6.30 uur ds. G. J. Dingstee van Pijnacker. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 2 uur ds. H. Versluys. Geref. Gem.: Voorm. 10 en nam. 2 uur lees dienst Ver.' tot Verbreiding der Ger. Waarheid: Voorm. 10 en nam. 2 uur de heer Wildschut. R'dam. Ver. van Vrijz. Herv.: Nam. 6.30 uur ds. Ligt- helm 'te Voorburg. Zoeterwoude Ned. Herv.'Kerk: Voorm. 10% uur ds. Eykman. Zevenhoven Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10% en nam. 3 uur ds. Van Harten. Geref. Kerk: Voorm. 10% en nam. 3 uur, ds. de Ruig. Zwammcrdam Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 2% uur ds. Pop. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 2% uur ds. Zwaan.' t Rem. Geref. Gem.: Nam. 3 uur (Kerstspel), mej. ds. Günther. Aangenomen: Naar Nijehaske, dsv F. R. A. Henkels, evangelist-predikant te Winschoten. AALSMEER. Burgerlijke Stand. Geboren: Dirk Jacobus, Z. van D. J. Splinter en G. Linthoudt Lamina. D. van S. C. Hazen berg en L. Meek Herman Jacob, Z. van J. W. Koningen en G. G. Venema. Ondertrouwd: W. C. Neomagus 45 j. en G. J. H. Vink 39 j. Getrouwd: W. Spaargaren 24 j. en H. J. Ja cobs 26 j. Overleden: Afina 5 weken, D. van K. L. H. Kempen en M. Spaargaren G. v. d. Heuvel 80 j., weduwnaar van C. Onvlee A. Baten burg 86 j., weduwnaar van N. van Leeuwen. BENTHUIZEN. De jaarlijksche collecte voor de Zon dagsschool heeft f. 133.24 opgebracht. HAARLEMMERMEER. turgcrljjke Stand. Mej. A. A. B. te L. - Inderdaad kunnen de ouders reeds tevoren hun toestemming geven. De ambtenaar van den burgerlijken stand maakt hiérvan een akte op. J. van L. te L. U moogt de kaart slechts één keer voor roem gebruiken; in Uw geval dus 4 azen. Alleen wanneer U bijvoorbeeld 4 heeren of vrouwen heeft, kunt U de troef-heer of vrouw ook nog gebruiken voor „stuk". Geboren: Dirk Leendert, Z. van C. van dei- Beek en G. van Rijswijk Gezina, D. van J. Ende en G. Meijer Hendrikus Petrus, Z. van P. de Koning en W. M. Duwel Marius, Z. van M. van der Flier en J. Kemp Anna Pe- tronella, D. van A. van der Meer en E. War- merdaam Hendrikus Fredérik, Z. van A. van der Veek en A. H. Baars Nicolaas Petrus, Z. van P. C. Snoek en M. W. de Kruijf. Ondertrouwd: Ringenerus van den Burg 24 j. en Sophia Nijziel 22 j. Hermanus Faas 24 j. en Neeltje Bakker 23 j. Cornells Adrianus Hulsbosch 35 j. en G. Krom 31 j. Gerardus Albertus Arrachart 27 j. en Johanna Maria van Loon 22 j. Anthonius Theodorus de Kort 27 j. en Cathalian Elisabeth Hofstede 23 j. Getrouwd: Albert Jasnen 25 j. en Dora Ouds hoorn 23 j. Dirk Albert Haster 31 j. en Wil- helmina van Tol 25 j. Johannes Anthonius, Marinus Cupido 32 j. en Aaltje Valster 19 j. Marinus Willem Comelisse 26 j. en Maria van der Pol 24 j. Overleden: Jan van Exter 74 j., echtg. van C. Schouten Johanna Adriana Vonk 48 j., echt- genoote van E. Schooneveld Doekle Kam- stra 81 j., echtg. van E. van Straaien. HILLEGOM. Jaarvergadering „Lydia". De Jongedochtersvereeniging „Lydia" te OudsKoom hield in het gebouw „Rehoboth" onder zeer groote belangstelling haar jaar vergadering. De leiding berustte bij den voorganger der evangelisatie den heer de Jong, die zoowel de opening en sluiting ver richtte en een schriftgedeelte las uit Han delingen 9. Het geheel werd afgewisseld door een keurige bijbelinleiding door een der leden, een stukje proza, gedichtenwedstrijd, zang etc. In de pauze bestond gelegenheid de ruim 100 vervaardigde kleedingstukken door de dames te bezichtigen, die aan be- hoeftigen met Kerstmis zullen worden uit gereikt. Vergadering Hillegomsche Beurscommissie. De Hillegomsche Beurscommissie verga derde in Flora. De tweede voorzitter, de heer D. E. Nieuwenhuis opende en begroette in het bijzonder den heer. C. J. van Til, nieuw benoemd lid der Commissie. Het verheugde spr., dat de heer van Til bereid gevonden werd, niet alleen het lidmaatschap der Commissie te aanvaarden, doch evenzeer om den heer B. D. Rijnveld als voorzitter op te volgen. Hij vertrouwde, dat de nieuwe voor zitter de belangén der Beurs, naar beste ver mogen zal behartigen. De secretaris ,die uit hoofde van zijn functie het meest met den nieuwen voorzitter in contact zal zijn, sprak zijn volle vertrouwen uit in het beleid van den nieuwen functionnaris. De heer van Til dankte voor de sympathieke woorden der Levendige vraag naar mosselen. TEKORT AAN GARNALEN. De afgeloopen week is niet ongunstig voor de kustvisschcrii vcrloopen. De vloot heeft bijna de geheele week kunnen visschen. De visschery was echter niet bijzonder ruim en bestond hoofdzakelijk uit schar en wijting, doch van deze laatste soort zeer weinig. Schol en bot worden niet veel aangebracht; fijnvisch: tong, tarbot en griet zoo goed als in het geheel niet. De vraag naar visch neemt nog steeds toe; dit is wel in hoofdzaak aan de vleeschschaarschtc toe to schrijven. De aan voeren zijn echter bij lange na niet vol doende. om aan deze toenemende vraag te voldoen. Zeer hooge prijzen werden dan ook de afge loopen week weer besteed. Wijting bracht van f.20 tot f.29 per kist op; schar van f.7 tot f.15; bot van f.36 tot f.45. Tengevolge van de kleine vangst-en waren de besommingen per dag niet bijzonder boog. De groote kotters winnen het nog steeds van de motorloggers en' besomden van f200 tot zelfs over de f. 300. De dagbesommingen van de log gers varieerden van f100 tot f. 240. Verschil lende schepen komen echter op ruim f. 1000 in de week. hetgeen, rekening gehouden, dat alleen bij dag gevischt wordt, niet ongunstig is. Ook van IJmuiden nam een aantal open booten regelmatig aan de visscherij deel. Deze bootjes besomden van f20 tot ruim f100 per dag. Verder werd er te IJmuiden weinig con- signatievisch aangebracht. Snoekbaars bracht van f. 1.25 tot f. 1.30 per kilo op. 'De ganialenvisscherij op de kust is van zeer weinig beteekenis meer. Voor de kleine hoeveel heden, die nog werden aangebracht, werden zeer hooge prijzen betaald. Ook op de stroomen is de garnalenvisscherij de laatste weken bij zonder slecht, zoodat er aan dit artikel een groot tekort is. De vraag naar mosselen is zeer levendig: het binnenland gaat dit smakelijk schaal- diertje steeds meer eten. De propaganda, welke- den afgeloopen winter werd ingezet door de commissie ter bvordcring van het vischverbruik heeft hier veel toe bijgedra gen. Het belangrijke grootere verbruik is echter thans nog meer te danken aan het -ontbreken van voldoende vleesch. De export van mosselen naar België, die gecontingenteerd was op basis van de voor gaande jaren, is met 10% verruimd. Dage lijks worden thans ook heel wat wagons voor Duitschland geladen. beide heeren en beloofde voor de Beurs te doen, wat in haar belang is. Besloten werd, dat in de Kerstweek de Beurs zal gehouden worden op Vrijdag 27 dezer. Zondagsdienst voor doktoren. De Zondagsdienst der doktoren wordt Zondag a.s. waargenomen door dr. Versluys. De Bloembollenbcurs. De Hillegomsche Bloembollenbcurs werd door 118 personen bezocht. Er was geen handel. De firma Jongheer's Bloembollenbdrijf had eenige potten hyacinthen ingezonden n.l. Anna Marie. Dit is een.nieuwe hyacinthensoort van een bijzonder mooie rose kleur, die onge twijfel haar weg wel zal vinden. De firma Van Til-Broekhuys, exposeerde een soort van Golden Spur n.l. Wintergold. Een prachtige narcissen- soort, die gekoeld was op 15 Aug. en op 22 Nov. in de kas werd gebracht. Eeii zeer goede soort om té broeien. Schoorsteenbrand. In het perceel Havenstraat, bewoond dooi den heer v. d. W. ontstond een schoorsteen brand. Door het snelle optreden van de brandweer werd' de brand echter spoedig gebluscht en erger voorkomen. Gevonden voorwerpen: Een afscherm- kapje; een bruine dameshandschoen; een grijze damesceintuur; een wol grijze hee renhandschoeneen blauwe muts; een oud heerenrijwiel, merk Truck; eed riem van heeren over jas: een nummerbord H.Z. 22119; een wol grijze handschoen. Te bevragen bij de politie. LEIDSCHENDAM. Inplaats van den heer ELsinga. die na een dienstverband van 33 jaar, wegens het bereiken van den pensioengerechtigden leeftijd, op 31 dezer den dienst der Provinciale Waterstaat van Zuid-Holland zal verlaten, zal worden benoemd tot assistent-sluismeester de heer C. Bilkes. De heer Bilkes is. gedurende zijn geheele dienstverband, dit is ca. 27 jaar, werkzaam als sluiswachter aan de sluizen hier ter plaatse. Burgerlijke Stand- Overleden: J. A. van der Ham. m. 73 jr. Ten nadeele van W. aan den Meeslouwer- weg is desnachts een konijn ontvreemd. De Ver. voor Zlekenhuisverpleging schreef over November 114 nieuwe leden m, waardoor het tot-aal steeg tot 13798. L1SSE. Burgerlijke Stand. Geboren: Maria Anthonia d. van J. W. Tulen en van A. van der Maden Johanes z. van G. Tempel en van M. M. W. Floor. Ondertrouwd: F. Th. van Dijk en A, de Vos W. Mosseveld en P. van der Lans. 20-Jarig bestaan der R.K. Zangvereeniging. De R.K. Zangvereeniging alhier heeft in het Bondsgebouw de 20ste jaarvergadering gehouden, waarna het 20-jarig bestaan werd herdacht en tevens de dirigent werd gehuldigd in verband met het feit, dat hij nu 15 jaar dirigent is geweest. De heer Mizee was dankbaar voor de hartelijke woor den van gelukwensch. Het ligt in de bedoe ling dit feit op den 2en Kerstdag meer meer officieel te vieren. NOORDWIJK. GEMEENTERAAD. GemeentebegTOoting in recordtijd afge handeld - Oorlogsmonument en graven voor gesneuvelden. Gistermiddag vergaderde de Raad met als hoofdschotel de behandeling der Be grooting voor het komende* jaar. Eerst volgden eenige benoemingen met het oog op de a.s. jaarswisseling. Gekozen werd als gemeentegeneesheer voor 1941 dr. Her- manides. Als commissaris der Noordwijk- sche Spaarbank- werd herkozen de heer W. S. van der Meer, als lid commissie van toezicht op het L. O. de heer K. Sanders (aftredend). In de.tweede vacature dezer commissie, aftredend lid de heer Meijer, die herkiesbaar was, maar zich niet meer beschikbaar stelde, was een voordracht op gemaakt door B. en W. bestaande uit de heeren A. B. Ter Haar en W. P. de Vreede. De eerste verwierf 5 stemmen en de. twee de 10, zoodat de heer de Vreede gekozen was. Deze verzocht echter wegens drukke werkzaamheden de functie niet te behoe ven aanvaarden, zoodat er in de volgende zitting een nieuwe voordracht zal worden aangeboden. Daarna ging men over tot behandeling der Begrooting, waarvan de cijfers reeds gepubliceerd zijn. De heer Caspers bracht B. en W. alsmede den ambtenaren hulde voor het sluitend maken der ontwerp-be- grooting, waarmede de andere leden zich vereenigden. Tegen het voorst'el om met ingang van 1 Januari opnieuw met een verhooging van den gasprijs van cent te komen, verzetten zich de heeren Meijers, Caspers en de Witt. De heer Monyé her innerde aan de belofte uit de vorige ver gadering dat men thans met cijfers zou komen over de bedrijfsuitkomsten van de gasfabriek. De hoofdboekhouder had ech ter bericht, dat dit volslagen onmogelijk was en dat men een voorloopige uitkomst op zijn vroegst in Maart tegemoet kon zien. Bij de behandeling der politie wenschte de heer Punt eenige nadere toelichting. Het was hem gebleken, dat de z.g. zömeragen- ten, die normaal in September weer weg gaan, in functie waren gebleven; hij vroeg of dit bij de bestaande bezetting van het politiecorps wel noodzakelijk was. Verder informeerde hij of nu de Rijksveldwacht uitgebreid is en waarschijnlijk vervangen zal worden door maréchaussee, deze post niet lager geraamd zou kunnen worden. De burgemeester wees op de ontzaglijke uit breiding van het werk der politie, terwijl niemand iets ook zeggen omtrent de toe komstige taak der gemeentepolitie en haar bevoegdheden. De heer Meijer wees op den post uniformen, die aanmerkelijk hooger is. dan men in 1938 had uitgegeven. Het bleek dat men toen erg zuinig was geweest en geen nieuwe uniformen had gemaakt omdat de oude zomeragenten weer in dienst gekomen warena Men is wat van zins met den Nieuwen Zeeweg, die volgens I den heer de Monyé in een chaotischen toestand verkeerde. Het vraagstuk of de- tram at dan niet zal verdwijnen, maakt een spoedige beslissing problematisch. Spr. j Zondag. Stadszaal: Uitvoering Burger zangschool. 2 uur nam. Amieitia: Kerstwijding èpiritisch Genootschap. 10% uur voorm. Ned. Leger des Heils: Samenkomsten te 10% uur voorm. en 6% u. nam. Spr. kol. Kerkhoven. Evang. Chr. Gem.: Samenkomsten te 10 uur voomj. en 4% uur nam. Jeruël: Samenkomsten te 10 uur voorm. en 5 uur nam. Hoogl. Kerkgracht 46: Evangelisatie te 4 uur nam. Maandag. ^tadszaal: „Watt en Watt op Avontuur", 2% uur nam. BIOSCOPEN t 18 Jaar; 14 Jaar; alle leeftijden. Luxor-Theater Stationsweg: „Frenck de pan doer" Dagelijks nam. 2 en 8 uur. 's Zondags en Kerstdagen 27% uur,.doorl. voorstelling. Lido-Theater, Steenstraat 39: „Hoera, ik ben papa" t. Dagelijks 7% uur nam.; 's Zondags te 2, 4,30 eD 7% u Woensd eD Zaterd. matinée 2.30 u. Trianon-Theater Breestraat: „De trouwelooze Eckehart" Dagelijks 2 "en 8 uur. 's Zondags en Kerstda gen van 2^—6.30 u. doorloopende voorstelling. Casino-Theater, Hoogewoerd 48: „Vadertje Langbeen" Kerstdagen 2, 4% en B uur. Dagelijks 8 uur; 's Woensdags en 's Zater dags ook 2% uur Zondags te 2, 4% en 8 uur. Rex-Theater, Haarlemmerstraat: „Grens pa trouille" Dagelijks 2 en 8 uur nam.: 's Zondags en Kerstdagen van 26.30 uur doorl. voorst. Nova-Theater (Katwijk aan Zee): „Anny en Max" - 7% uur nam. t/m. Dinsdag; Kerstdagen „De big van het regiment" te 2, 4.15 en 7.30 uur. Zondags gesloten. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 21 December 20 uur tot Dinsdag 24 December 8 uur waargenomen door de Apotheek Van Driesum, Mare 110, Tel. 20406, en de Zuider-Apotheek, Lammenschansweg 4, tel. 23553. Te Oegstgeest wordt deze dienst dan waarge nomen door de Oegstgeestsche Apotheek, Wll- helminapark 8, telef. 26274. De geneeskundige Zondagsdienst te Leiden wordt van Zaterdagavond 8 uur tot Maandag morgen 8 uur waargenomen door de doctoren Bertel, Hartman, Van Leeuwen, Van der Meer en Verbrugge. Te Oegstgeest wordt deze dienst dan waarge nomen door dr. Hugenholtz. tel. 20390. Gironummer van de W. H. N. 5 5 5 3. De Bank van de W. H. N. is Kasvereeniging N.V. Amster dam, Postgironummer 8 7 7. Stort op 5553 of 877, Ge brengt geluk in veler leven. wilde desnoods de boomen «in het bestaan de trottoir rooien om verbetering te krij gen, maar de Raad bleek uiterst zuinig t» zijn- op de weinige boomen, die men ffl Noordwijk heeft. B. en W. beloofden ten slotte de zaak te zullen bekijken en merk ten op dat het voetpad langs de Beeklaan, hetgeen al zooveel voeten in de aarde heeft gehad, nu urgenter werd beschouwd dan ooit te voren. De heer de Witt wees op het wettelijk voorschrift dat van 1 Ja nuari af het Gymnastiekonderwijs ver plichtend is, terwijl hij hiervoor geen post ziet uitgetrokken. Het bleek dat dit punt reeds zeer intensief door het college was gezien en men zelfs in Den Haag had ge ïnformeerd, maar aangezien de voorschrif ten en finesses nog niet zijn gepubliceerd, kan men in deze niets anders doen dan een afwachtende houding aannemen. Een goed lokaal bleek blijkens de voorzitter, minstens 20x80 Meter groot te moeten zijn en dan zou men zoowel «te Noordwijk- Binnen als te Noordwijk aan Zee zoo'n ge legenheid moeten maken, zoodat in deze omstandigheden nadere toelichting wel overbodig geacht werd. De heer Punt be pleitte een zeer spoedige oprichting van een Armenraad. Er schijnt in deze nog wel eens door de brutaalsten een dubbele por tie onderstand in de wacht gesleept te worden, hetgeen door centralisatie wellicht vermeden zou kunnen worden. B. en W. wezen op de buitengewoon groote moeilijk heden aan zoo'n oprichting verbonden en onthulden reeds eenige jaren geleden zich in deze veel moeite gegeven te hebben, hetgeen op een volkomen mislukking was uitgeloopen. In besloten raad wilde hij er nog wel iets meer van vertellen, maar B. en W. wilden een en ander gaarne nog eens onderzoeken. Daarna werd de geheele begrooting goed gekeurd; deze was in recordtijd afgehan deld. Bij de rondvraag vroeg de heer Cas pers wanneer men met de werkobjecten dacht aan te vangen, b.v. het baggeren. Het bleek in de bedoeling te liggen met het rioleeren van den Ouden Zeeweg direct na de feestdagen aan te vangen, indien de goedkeuring van Ged. Staten ten minste alsdan zou zijn afgekomen. Na geheime zitting deelden B. en W. mede het volgende voorstel te hebben in gediend. Men stelt zich voor, een waardig oor logsmonument op te richten op het nieu we gedeelte van de Openbare Begraafplaats voor Noordwijksche gsneuvelden en deze dan hier zoo mogelijk te doen begraven. Men bestemde hiervoor een reeds jaren lang geleden gereed gemaakte gedeelte van de uitbreiding van het kerkhof, gelegen langs den Noordkant, dus langs het Kerk hofpad naar villa ,De Ploeg." Het zal eerst na afloop van den oorlog worden uitge- 2—2

Leidsch Dagblad | 1940 | | pagina 6