STADSNIEUWS Bioscoop-Programma's LEBDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Zaterdag 21 December 1940 JÜÈ GOEDE C. F. MEERPOEL OFFiCIEELE KENNISGEVING Goedkoope warme maaltijden Morgen de ijsbaan weer open ONE HOUR CLEANING SERVICE TENNISPARKEN REEDS VANDAAG OPENGESTELD. De almanak leert ons dat de winter pas op Zondag 22 December (dus morgen) of ficieel zijn intrede zal doen. Niettemin zit ten wij reeds in de tweede vorstperiode! Nauwelijks was het ijs uit slooten en vaar ten verdwenen of gisteren begon het op nieuw te vriezen en vannacht vroor het zelfs 6 graden Celsius, zoodat de liefhebbers van schaatsenrijden heden al weer hun hart konden ophalen. Het Leidsche Tennispark aan den Morschweg stelde vanmorgen zijn banen al open voor de ijssport en in den middag heeft „De Krogt" te Oegstgeest dit voorbeeld gevolgd. Wanneer de banen van de Leidsche IJs club geopend zullen worden hangt natuur lijk van het weer af. Men verzekerde ons echter dat het geenszins uitgesloten is dat men er reeds morgen zal kunnen rijden. Men lette dus op de vlaggetjes op de tram i (Ingez. Med.) WIJDINGSMIDDAG ORGELCONCERT. Dinsdagmiddag a.s. houdt de Christen Gymnasiasten-Bond (C.G.B.) afd. Leiden een Wijdingsmiddag. Er zal onder meer een orgelbespeling gegeven worden door Jitse C. J. Bronsgeest. Er zullen o.a. werken wor den uitgevoerd van G. F. Haendel, Jan Zwart, Arie v. Opstal en den concertgever zelf. Het concert vindt plaats in de Geref. Kerk, aan de Heerengracht alhier. De toegang is gratis. R.K. VAKSCHOOL VOOR MEISJES. Aan de R.K. Vakschool voor Meisjes, Gal gewater, zijn geslaagd voor het examen Kinderjuffrouw of Kinderverzorgster in het gezin, de dames: J. H. Schouten, Katwijk aan Zee; P. Zuid'erduyn, Voorschoten; P. A. van Zwieten, Langer aar. Afgewezen: 1. TERAARDEBESTELLING STOFFELIJK OVERSCHOT VAN DEN HEER A. BACKER. Hedenmorgen vond in de Parochiekerk van den H. Petrus de uitvaartdienst plaats voor de zielerust van wijlen den heer A. Backer, oud-pachter van „Den Burcht", die dezer dagen te Amsterdam op 64-jarigen leeftijd overleed. De Mis van requiem werd opgedragen door pater Gideon Metzemakers O. Cap. Het zangkoor zong de driestemmige Mis van Requiem van Perosi. Om half twaalf vond op de R.K. begraaf plaats aan de Zijlpoort de teraardebestel ling plaats. Een vrij groot-aantal vrienden, voorname lijk collega's, deed den bij velen zoo gezie- nen „Burchtgraaf" uitgeleide bij zijn laat- sten gang. De absolutie en beaarding wer den verricht door pastoor Th. M. Beukers. LEIDSCHE KUNSTVEREENIGING. Tentoonstelling Marius Bauer. Gistermiddag werd in tegenwoordigheid van vele kunstvrienden in de „Lakenhal" een tentoonstelling geopend van schetsen, teekeningen en aquarellen van Marius Bauer. De Leidsche Kunstvereeniging ver dient ook thans alle hulde, dat zij ons deze werkelijk unieke expositie bracht. De voorzitter mr. J. Slagter begon met een woord van liartelijken dank te richten tot de Commissie-voor de Lakenhal, en den directeur de heer E. Pelinck die de tentoon stelling mogelijk hadden gemaakt en in alle opzichten hadden medegewerkt. De groote voldoening om juist dit werk te mo gen exposeeren dankt de L.K.V. aan Mevr. Bauer. Het is werk uit haar bezit, dat men wellicht niet zoo gemakkelijk weer bijeen zal zien. Het geeft eèn geheel anderen kijk op Bauer dan men gewend is. Men kent Bauer vrij algemeen als de beroemde etser.- Zijn groote etsen zijn om zoo te zeggen ge1- rneengoed. Zijn schilderijen zijn al minder bekend en zijn teekeningen en krabbels neg veel minder. Bauer was onder onze beel dende kunstenaars de eenige oriëntalist van groot formaat. Niemand heeft het Oos ten zoo begrepen, zoo uitgebeeld en ver beeld als hij. Spreker heeft althans nooit ietsgezien dat deze schilder iets te ver beteren had. Uit deze expositie blijkt wel, dat Bauer niet alleen een voortreffelijk etser, doch ook een groot colorist was, die CHEMISCH REINIGEN PERSEN - STOPPAGE uiiigez. Med.) werkte met bloeiende rijke kleuren; hij was een gevoelig toovenaar met de kleur. Zijn etsen zijn sterk onder den invloed van Rembrandt ontstaan. Doch aan zijn vol dragen werk zijn de krabbels, de teekenin gen voorafgegaan, wanneer hij onder de eerste emotie plotseling gegrepen werd en zijn hand haast onbewust in een mini mum van tijd zijn visie op het papier bracht, meermalen een droom op papier, soms zoo compleet als geen schilderij het geven kan. Men begrijpt het niet. Bauer toont zich ook in het hier geëxpo seerde werk een groot kunstenaar. Het werk spreekt verder voor zich zelf. Na deze woorden werd de Kersttentoon stelling bezichtigd. Wij komen er op terug. Een werkelijk Hlqzimann Naaimachine Dan naar Breestraat 171 Momenteel levering uit voorraad. 499*5 (Ingez. Med.) SCHOEISELDISTRIBUTIE. Op het oogenblik is een beperkt aantal schoenenbonnen beschikbaar voor hen, die met het oog op het winterweer zwaarder of hooger schoeisel noodig hebben. 5003 De Burgemeester A. VA?J DE SANDE BAKHUYZEN. Leiden, 21 December 1940. HUISHOUD- EN INDUSTRIESCHOOL RAPENBURG. Geslaagd na afgelegd herexamen voor het getuigschrift kinderverzorgster, mej. J. M. Witmans te Oegstgeest. LEIDSCHE VEREENIGING VOOR POSTZEGELVERZAMELAARS. Algcmeene vergadering. In een der zalen van het gebouw der Mu ziekschool, Rapenburg 22, hield de Leidsche Vereeniging voor Postzegelverzamelaars gis teravond een algemeene vergadering onder voorzitterschap van den heer R. de Wilde. Het bezoek was niet bijster groot. De notulen der vorige vergadering werden na lezing onveranderd vastgesteld, waarna drie nieuwe leden werden geballoteerd. De voorzitter deed een beroep op alle le den om meer dan tot nu toe het geval is geweest postzegels in te zenden voor de vei lingen, welke telkens op de vergaderingen worden gehouden. Tot nu toe moest alleen het béstuur bijna steeds voor de veilingze gels zorgen. Nadat tot kasnazieners waren benoemd de heeren Muusse en Prins, werd tot veiling der ingezonden zegels overgegaan. Na rondvraag volgde sluiting. (Ingez. Med.) LEEUWARDEN, 20 Dec. Edammer kaas 20 plus 44.00, idem 40 plus 67.50, Goudsche kaas 20 plus 44.00, idem 40 plus 67.50, Broodkaas 40 plus 67.50 per 100 K.G. LEIDERDORP, 20 Dec. Konijnen f. 1,25—7.50 per stuk; ganzen f.8,50—10 per stuk; hanen f. 1,50—2,25 per stuk. HOOFDDORP, 19 Dec. B. witte tarwe f. 11,75; rogge f. 10.85; Brouw f. 11.25; Chevalier gerst f. 10,75; wintergerst f. 10.35; duiveboonen f 14,35; paardeboonen f. 12,60; bruine boonen f. 22.85; schokkers f. 15,35; groene erwten f. 12,85; Wijker vale f. 15,35; vale erwten f. 19,35; gele mosterd f. 18,35; kanariezaal f. 12,35; karwijzaad f. 31,35; blauwmaanzaad f. 4041; koolzaad f. 16,85.. Alles per 100 K.G. en zonder baal. NAALDWIJK, 20 Dec. Alicante 46—56; tafel appelen 22; peren 23—33, stoofappelen 2027; peren 1825: witlof 17—21; peen 2,103,50; selderie f. 1,301,75; ramenas 1,65 per 100; roo- dekool 33,80; Savoyekool 33,80; grocnekool 3,80; chineesche kool 2; witte 3,10; prei 5.60 7,10 per 100 KG.; andijvie 37—43 per 4 KG.; tomaten 3,25; spruiten 2,25, 2de soort f. 0,80 1,35 per bak. NAALDWIJK. 20 Dec. C.C.W8. - Anjers 5.30 —13.70; Calla 17—29; Asplenium 13—18; Ger- bera 816 per 100; Plumosa 1134; Sprengerle 29—32; Freesia 12—34; Yellows 35—54; Herco Foto Van Vliet, Leiden In afwachting van het tijdstip (omstreeks Februari), waarop het gemeentebestuur in onze stad de verstrekking van warme maal tijden zal gaan verzorgen, heeft het bestuur van de Stichting „Jeurël" daarmede Don derdag reeds een aanvang gemaakt. Zooals wij onlangs reeds berichtten, zal de ge meentelijke keuken hoogstwaarschijnlijk zal een der plaatselijke conservenfabrieken als zoodanig fungeeren! een capaciteit hebben van 6000 porties per dag. doch „Je- ruël" is, zooals zich begrijpen laat, op meer bescheiden schaal begonnen en nam een proef met ruim honderd porties. Het bleek veel te weinig; in een ommezien waren de groote ketels met savoyekool en aardappe len van hun dampenden inhoud ontdaan en zeker evenveel menschen als er tevreden huiswaarts keerden, moesten teleurgesteld worden afgewezen. Het bestuur besloot dan BREESTRAAT 4*)Q TEL. 25885 1-fcO (Ingez. Med.) 20—36: Trosgerm 19—28; President de Lange 19—29; Copland 58—73; Rose Copland 63—71; Krelage 4250 per bos; Begonia 2175 ct. per pot; Cyclamen f. 0,281,10 per pot. RIJNSBURG. 20 Dec. Bloemenveiling. Kerst rozen: blauw 27 ct. ChrysanthenSaks 24—26; Herco 24—28; Germ. 24—26; Tulpen: Scarlet l. 2—2,20; Brill ant Star f. 3.20—3,60; Witte due f. 2,50; Hyacinthen: L'Innicence f.8—9; Bis marck f.6—7; Moreno f.7. Narcissen: Helios 20—22. RIJNSBURG, 18 Dec. Bloemenveiling. - Tul pen; Scarlet due f. 2,20—2,60; Brillant Star f 3,804,40; Witte due f.3; Due de Berlin f3.20; Pierson 4050 ct. Hyacinthen: L'Innocence f. 8 —10; Bismarck f.7—9. ChrysanthenSaks 24— 26; Germ. 25—27; Herco 24—28. Kerstrozen., blauw 24 ct. RIJNSBURG, 19 Dec. Groentenveiling. Groene kool f. 2.40—3,80; gele kool f.2—3,80; roode kool f. 4,50; knolrapen f. 1,80—2,50; kr.olseldene A f.10; idem B f.7—9; andijvie f.4—7; kroten 50 ct.; uien 80 ct.; waschpeen f. 1,20—1,70. TER-5\AR, 20 Dec. Centrale Veiling. Andijvie 1025 ct., boerenkool 1020 ct., slavellen 713 ook in overleg met de familie Verkerk giste ren het aantal porties te verdubbelen en ook thans weer vond het menu, bestaande uit gestampte wortelen, uien en aardappe len, gretig aftrek. Mevrouw Verkerk kwam handen te kort om allen, die ter plaatse den maaltijd verorberden, te bedienen, doch nog drukker was het in de keuken-af deeling, waarbuiten een lange rij wachtenden stond, gewapeYid met pannen, schalen, emmers en teiltjes teneinde daarin een aantal porties in ontvangst en mee naar huis te nemen. Daarbinnen was kok de Mey druk in de weer om de porties hutspot af te wegen en te overgieten met eenige lepels jus. Gelijk bekend bedragen de kosten van een dergelijken maaltijd 12 cents per portie. Nu de proef van de beide afgeloopen da gen zoo duidelijk heeft bewezen, dat er aan deze voedselverstrekking groote behoefte bestaat, heeft het bestuur van „Jeruël", naar de heer F. H. van der Horst ons mede deelde, besloten om na 1 Januari dagelijks maaltijden te bereiden en uit te reiken. De groote belangstelling, welke er voor bestaat, bewijst, dat „Jeruël" er een goed werk mee doet. COSTUUMS JAPONNEN 7* (Ingez. Med.) ct. per kist. Uien f. 2,104; prei f.4; spruitkool f.15; witte kool f.2,20; witlof f.20—21,40 per 100 KG. Selderie f0,502,10 per 100 bos. Sla f. 1 4,50 'per 100. UTRECHT, 21 Dec. Veemarkt. Totaal aan gevoerd 1450 stuks. 575 Runderen. Vaarzen f.240—450; Pinken f.200—360; Melk koeien f.320—540; Kalfkoeien f.340560; Vare koeien f.200—370; Handel vlug, hoogere prijzen. 200 Magere Kalveren f. 100200. Handel vlug, oploopende prijzen. 160 Schrammen; 310 Biggen f.1017. Handel redelijk, iets hoogere prijzen. Kaas 200 k.g. f. 1—1.30 per kg. VOORHOUT, 19 Deo. Slachtkonijnen f1,90— 6,25; jonge konijnen 3590 ct.; kippen van f. 0,80—1,60; hanen f. 0,80—1,70. Alles per stuk. Rex-Theatev. Het is geen wonder, dat de smokkelhandel zoo vaak het onderwerp van een films. Het riskante en avontuur lijke van dit bedrijf is steeds weer in staat onze onafgebroken aandacht op te eischen, mits niet al te smakeloos op het witte doek gebracht en dat is wel het laatste wat gezegd zou kunnen worden van de film „Grenspatrouille" die deze week in Rex draait. Het dik besneeuwde bergland, waarin deze film is opgenomen geeft er een apart cachet aan, de opnamen zijn werkelijk schitterend. Zooals veelal waar geïntrigeerd wordt, spelen ook bij deze smokkelhistórie eenige vrouwen een belangrijke rol. Gerda Maurus vertolkt op prachtige wijze de hoofdrol. Zij is de verloofde van den leider der smokkelaarsbende, alhoewel ze een afschuw van dezen man heeft. Ge voelens van wraak tegen douanen, die zooals zij meent, haar man hebben neer geschoten, brachten haar ertoe, zich bij hem aan te sluiten. De mannelijke hoofdrol vindt in Attila Hörbiger een uiterst talentvolle vertolker. Hij is de leider van de grenspatrouille. die jacht maakt op de smokkelaars. Zijn naam is Schorta en deze alleen al Is genoeg om den smokkelaars te stuipen op het lijf te jagen. Ten slotte is Josef Karna, zij het dan ook in een veel bescheidener rol, de derde -groote ster in deze film. Dat de smokkelaarsbende ten slotte in den val loopt, behoeft nauwelijks te wor den opgemerkt. Zoo heel eenvoudig gaat dit echter niet en spanning zit er in over vloed in deze zeer geslaagde film. Een uitgebreid wereldnieuws verhoogt uiteindelijk de aantrekkelijkheid van het programma in niet geringe mate. Luxor-Theater Hans Albers is in Luxor; Hans Albers als de hoofdpersoon in „Trenck de Pandoer" en zijn machtige figuur vult als het ware het grijze doek. Onafgebroken ziet men hem in actie en hoe goed de rest ook spelen moge. Albers is de spil, waar de geheele avontuurlijke geschiedenis om draait! Deze Duitsche acteur neemt temid den van zijn vele collega's nu eenmaal een aparte plaats in. Misschien zit er in zijn stijl iets van het oudenvetsche, dat wij in dertijd zoo bewonderden in een filmheld, maar geleidelijk van het doek hebben zien verdwijnen; wij meenen: de bravour, de durf en overmoed van een vechtjas, die het avontuur zoekt, waarin hij zich ook bevindt, van de eene sensatie in de andere tolt en elk een overtroeft door zijn kracht en zijn uitda gend optredenIn Hans Albers vindt men al die factoren nog eens terug en dat het publiek zulks nog niet beu is bewijst de groote belangstelling voor al zijn films. „Trenck de Pandoer" maakt daar geen uit zondering op. Baron von Trenck is Oosten rijker, die acht jaren achtereen in vreem den krijgsdienst is geweest, doch zich daar na, omstreeks 1748 ter beschikking stelt van Maria Theresia, in den strijd tegen Frank rijk. Hij komt bovendien niet alleen, want zijn vader, zelf vroeger officier, zorgt dat hij aan het hoofd van een geheel regiment Pandoeren naar Weenen rijdt. En weldra weet men daar dat de Pandoeren aanwezig zijn in de hoofdstad, want Trenck en zijn mannen lachen wat om wet en orde, doen wat hun plotseling in de gedachten valt en liggen aldus bij voortduring overhoop met de politie en diverse andere autoritei ten. Zelfs de vorstin (Kathe Dorsch) hoort van het optreden der levenslustige Pandoe ren en hun overmoedigen commandant en besluit laatstgenoemde de les te lezen. Baron Von Trenck weet ook hier een ant woord cp en heeft weldra Maria Theresia voor zich gewonnen. Als hij kort daarna evenwel met zijn regiment naar het front aan den Rijn vertrekken zal, komt hij op het spoor van een spionnage-complot en bruusk dringt hij op een feestavond door tot de vorstin om haar om een onderhoud te vragen. Deze echter, weigert hem te woord te staan, wenscht dat hij den amb telijken weg bewandelen zal, en wijst hem af. De baron ziet dan slechts één oplossing om het naderend onheil te voorkomen en wel: handelen op eigen initiatief! Dat dit hem tijdelijk in ongenade brengt neemt hij op den koop toe en in vele spannende scè nes slaagt hij er ten slotte in de spionnen te achterhalen, zelf de Fransche opmarsch- plannen te bemachtigen en zijn strijdbeluste trouwe Pandoeren in een onweerstaanbaren aanval over den Rijn te brengen en voor zijn land een eervolle vrede te bevechten. Naast Hans Albers (in drie verschillende rollen!) en Kathe Dorsch ziet men uitste kend soel van Oskar Sima. Sybille Schmitz en Hilde Weisner. De regie had vele goede momenten. In het voorprogramma: een interessan', film van een ski-tocht omstreeks Paschen door het onvergelijkelijk schoone Tiroolsche bergland! Lido-Theater. Heinz Rühmann laat zich in de film „Hoera, ik ben papa", weer van zijn beste zijde zien. Hij geeft een bij zonder natuurlijk spel ten beste, zooals trouwens gewoonlijk het geval is, in de rollen van zijn gebruikelijke genre. Van den aanvang van de film af, tot het laatste oogenblik weet hij met zijn leven dige spel den toeschouwer te boeien, niet het minst dank zij de ontelbare komische momenten die de film rijk is. De moraal van den inhoud moge niet tot de allerfijn ste behooren, men kan eohter den hoofd persoon, Peter Ohlsen, zijn wangedrag ter nauwernood kwalijk nemen. Peter (Heinz Rühmann)/ vinden wij in den aanvang ge wikkeld in een hoogloopende ruzie met zijn vader, die zijn zoon poogt te dwingen tot werken en des ernst' des levens. Want deze twee begrippen zijn Peter ten eenenmale onbekend. Hij heeft den naam, student te zijn, doch heeft vijf jaren lang niets ge daan dan fuiven, uitgaan, slapen en zonder zorgen het geld van zijn vader verboe melen. Peter weet, voor de zooveelste maal zijn vader af te schepen, doch andere onvoor ziene gebeurtenissen doen deze overwin ning te niet. Thuisgekomen van een af scheidsfeest van zijn vrienden en vriendin nen, ontdekt hij- in zijn bed een jongetje, Hansi genaamd. De herkomst van dezen hem onbekenden jongeman van ongeveer drie jaar oud, wordt Peter duidelijk gemaakt door een anonymen brief van de moeder van Hansi, die Peter, ais vader van haar zoon, het onderhoud van dezen opdraagt. Kostelijk is de scène^ waarin hij dan, ove rigens tevergeefs, tracht, de moeder te iaentificeeren en op te sporen. Als hem dit niet lukt. besluit hij hard te gaan studee- ren en zijn zoon bij zich te houden en te verzorgen. Hij weet een kinderjuffrouw te vinden, Catharina, en loopt hiermee in een door zijn vader opgezetten val. Catharina is namelijk de moeder van Hansi, en heeft met Peters vader besproken wat er gedaan moest worden om tot een bevredigende op lossing van de moeilijkheden te komen.. Het pleit overigens niet voor Peters intel ligentie, dat hij Catharina niet als moeder van zijn eigen zoon herkend, en zich niet bewust is, haar ooit eerder te hebben ont moet. De gebeurtenissen, die verder plaats vin den, kan men het beste zelf gaan zien. De dwaze verhoudingen en omstandigheden waarborgen echter een-amusante en onder houdende geseh'.c .leïjis. Onnooaig hieraan toe te voegen, dat alles zioh ten goede keert, dat Peter, Catharina en Hansi in reëeler famiverband komen te staan, en dat Peter zijn studie zegevierend beëindigt. Een film, die zeker het zien waard is, en die naast komische momenten ook oogen- blikken van ernstig, uitstekend spel geeft. Voor de pauze oogst Trixi, het wonder paard. op het tooneel veel succes, terwijl ook een tweetal tapdancers en een clown optreden. Casino-Theater - De directie van boven genoemd theater heeft als hoofdfilm voor het Kerstprogramma uitgekozen de Hol- iandsche film „Vadertje Langbeen", met in de hoofdrollen Lily Bouwmeester (Judy Aalders) en Paul Storm (Albert v. Wou denberg). De film brengt ons eerst in een weeshuis, waarin Judy Aalders is opgeno men. Zij moet echter voor haar kostje werken in het weeshuis. Eens per maand komen de regenten van het weeshuis de kinderen opzoeken en het is op zoo'n dag, dat Judy het niet meer voor zich kan hou den en de regenten ongezouten de waar heid zegt. Naar aanleiding hiervan wordt Judy weggestuurd, maar er is gelukkig iemand, die zich het leven van het meisje aantrekt en zich opwerpt als haar voogd. Wanneer een van de dames dit 's avonds aan Judy vertelt en zij hoort het geluid van een auto, ziet zij in de schaduw een paar lange beenen. Hierdoor komt zij op het idee om haar voogd Vadertje Lang been te noemen. Hierna keert alles zich ten gunste van Judy. Zij mag gaan studeeren en komt in aanraking met vele andere jongelui, zoodat er al spoedig niets meer van het weesmeisje te bespeuren valt en in de plaats daarvan een bevallige jonge dame to voorschijn is gekomen. Trouw schrijft zij iederen keer aan haar voogd, maar de voorstelling die zij van hem heeft-; n.l. een heel oude man, strookt heelemaal niet met de werkelijkheid. Want Albert v. Woudenberg is in het geheel niet oud en al spoedig zal blijken, dat hij zich niet al leen als voogd voor haar interesseert, maar dat zijn gevoelens ook verder gaan. Wan neer Judy's roman aangenomen wordt en zij daarvoor veel geld ontvangt, stuurt zij een groote som geld naar haar voogd. Zij vermoedt echter niet, dat Alb. v. Wouden berg en haar voogd, dezelfde persoon zijn. Dit komt zij pas aan het slot van de film te weten, als zij haar voogd wil opzoeken en daar Alb. v. Woudenberg vindt, met wien zij vhet- dan al spoedig geheel en al eens is. Aan deze film gaat een vroolijk programma vooraf. Trianon-Theater. Wanneer men gedu rende tien jaar lang een voorbeeldig echt genoot is geweest op wiens gedrag ook niet het minste aan te merken is geweest en men wordt dan plotseling in het openbaar in een krant nog wel! er van be schuldigd, dat men het met de huwelijks trouw eigenlijk, niet zoo erg nauw neemt, getuige het feit, dat men een rendez-vous heeft gehad .met een danseres en te haren huize een inbreker buiten gevecht heeft gestold, dan is dat zeker niet erg aange naam. Maar bepaald onaangenaam wordt de situatie, wanneer ge daaraan zoo on schuldig zijt als een pasgeboren kind, weet wie de schuldige dan wèl is, maar u dat alles moet laten aanleunen, omdat er be paalde redehen zijn, die u ervan weerhou den de waarheid aan het licht te brengen. Iets dergelijks overkomt Theo Lingen in de film „De trouwelooze Eckehart" en dat is een uiterst pijnlijk geval voor iemand, die nooit een duimbreed van het huwelijks- uad afweek. Zijn schoonvader in dit film verhaal, Hans Moser, wordt eveneens het slachtoffer van een verwisseling. Uit het simpele feit. dat tijdens een zakenreis zijn koffer wordt verwisseld met die van de hierboven reeds genoemde danseres, vloeit een reeks complicaties voort, die zich nau welijks beschrijven laat. Men kan er alleen maar om lachen qji dót doet men dan ook van ganscher harte. En dan is er nog een derde in het spel, een a.s. schoonzoon van Hans Moser en derhalve een dito zwager van Theo Lingen. Dit jongemensch is van dit drietal nu juist de eenige, die er een min of meer amoureus verleden op na houdt. O.a. onderhield hij vóór zijn engagement met Moseris dochter, vrij in tieme relaties met alweer diezelfde danse res en hij was het dan ook, die op den voor zijn zwager zoo noodlottigen avond te haren huize vertoefde en geheel onge wild, zelf voor een inbreker aangezien wor dende, uit zelfverdediging een huisgenoot knock-out sloeg. U merkt: dit verhaal zit vol verwisselingen en verwikkelingen en de aardigheid zou er voor de toekomstige toeschouwers glad af zijn, wanneer wij doorgingen ze alle te onthullen. Laat ons derhalve volstaan met te zeg gen, dat na heel veel complicaties alles ten slotte op z'n pootjes terecht komt. In middels heeft u een kostelijke Vit uur meegemaakt, die ge niet licht zult verge ten. Hans Moser en Theo Lingen zijn in dit verhaal op hun best en voor wie dit tweetal kent, zegt dat veel! In het voorprogramma draait behalve het binnen- en buitenlandsche nieuws een interessant filmpje over Roemeensch volksleven, waarin wij o.m. een schilder achtig bruiloftsfeest meemaken. Het geheel vormt een Kerstprogramma, dat er zijn mag. 2—1

Leidsch Dagblad | 1940 | | pagina 2