RADIO Dagbladreclame LEIDSCH DAGBLAD - Vierde Biad Zaterdag 14 December 1940 DAMES! PELTENBURG - breestraat 109 DAGDIENSTBODE BERICHT VAN INZET Uit de Omstreken Uit de Rijnstreek JUFFROUW Maison „HENRY", Breeslraat 56a, Tel. 26431 Geen Schoorsteen PHILIPS - ERRES - TELEFUNKEN - LORENZ - WALDORP - TUNGSRAM, enz. 4664 Er is maar één LEESBIBLIOTHEEK „DE BOEKENKAST' GOEDE SCHRIJFMACHINE WIJ BIEDEN E: BUSTIG THUIS LEESGELD 8 CENT PER DEEL EN PER WEEK De ruggegraat van elk reclameplan HILLEGOM. Goede vangst voor de politie. In samenwerking met de Rijksveidwacht heeft de politie wederom een goeden slag geslagen door een inwoner dezer gemeente oud 21 jagr te arresteeren met zijn kame raad van den Hillegommerdijk. Beide had den diefstal van een rijwiel, aardappelen en bruine boonen op hun geweten. Bij huiszoeking trof men eveneens goederen aan afkomstig van diefstallen gepleegd te Nleuw-Vennep, Hillegommerdijk en De Zilk. Zij zijn ingesloten en zullen voor den officier worden geleid. LISSE. 75-JARIG JUBILEUM. Van de Geref. Gemeente. In een bijzondere bijeenkomst van leden der Geref. Gemeente (Tulpenstraat) is het 75-jarig bestaan herdacht. Een der Gemeenteleden gaf een historisch overzicht. In de jaren 18551865 hielden eenige ge zinnen in deze gemeente bijeenkomsten aan huis. Dit leidde er toe, dat in 1865 tot in- stitueerlng van de Geref. Gemeente werd overgegaan onder leiding van ds. C. Klop penburg van Amsterdam. Van stonde af aan heeft deze groep menschen steeds den naam van Geref. Gemeente gevoerd, hoe wel in kerkelijk verband werd samengeleefd met de kerkengroep „Gereformeerde Ge meenten onder het Kruis". Op 25 Mei 1968 kon het eerste eenvoudige kerkje worden betrokken, welk kerkgebouwtje heeft ge staan ongeveer op de plaats waar nu de pastorie der Geref. Gemeente staat. In dien tijd was Cand. C. J. Meulenbrugge voor ganger bij de Gemeente. Zijn echtgenoote leeft thans nog en woont te Sassenheim. Het aantal leden was bij de institueering nog gering, n.l. 22 belijdende leden, doch er was steeds een gestadige groei. Zoo leefde men als Geref. Gemeente samen in kerkelijk verband met de Geref. Gemeenten onder het Kruis, totdat deze groep van kerken zich in 1869 vereenigde met de kerkengroep „Chr. Afgescheidenen", met welke vereeniging de Geref. Gemeente van Lisse zich niet vereenigen kon en zoo doende weer geheel zelfstandig voortbe- stond. Haar herder en leeraar, Cand. Meu lenbrugge, ging echter wèl met de vereeni ging mede, waardoor de Gemeente herde- loos werd. Zoo leefde men voort tot 1907. In dien tijd is de Gemeente niet steeds herde- loos gebleven. In 1907 werd contact verkre gen met de groep van wijlen ds. Ledeboer, hetgeen er toe heeft geleid dat de Gemeen te zich in haar geheel aansloot bij deze groep van ds. Ledeboer. Deze vereenigde kerkengroepen hebben toen den naam van de Geref. Gemeente van Lisse als officieele naam der vereenigde kerkengroepen aan genomen. De groei der Geref. Gemeente was zoo danig, dat het in den loop van 75 jaren 4 maal noodig bleek een grooter kerkgebouw te betrekken. Nadat het eerstgenoemde ge bouwtje korten tijd dienst had gedaan werd een grooter gebouw gesticht, welk gebouw weer in later jaren is vervangen door de nu afgedankte kerk der Geref. Gemeente aan de Kanaalstraat, thans in gebruik als sme derij. Dit was in 1887, terwijl 50 jaar later de mooie ruime kerk in gebruik werd ge nomen die gebouwd werd aan de Tulpen straat, welke kerk plaats biedt aan onge veer 1500 personen. In de afgeloopen 75 jaar heeft de Geref. Gemeente alhier 6 voorgangers gehad, n.l. Cand. C. J. Meulebrugge, Oefenaar D. Wij ting, ds. E. Fransen, ds. Jac. Overduin, ds. H. A. Minderman en-ds. H. Ligtenberg. Door de actie der Ger. Gemeente werd in 1905 een Chr. School gesticht. Over de Gracht werd een brug geslagen en op een stuk welland, gekocht van boerderij Vree burg, een schoolgebouw gesticht met aan vankelijk 4 lokalen. Als hoofd dezer school werd benoemd wijlen de heer C. H. Steen winkel. De stichting dezer school was mo gelijk door de groote offervaardigheid van de voorstanders van het Chr. onderwijs. Dit gebouw mag wel beschouwd worden als een monument voor het voorgeslacht, dat enorm veel heeft geofferd voor de instand houding en uitbreiding van deze school, hetgeen toen geheel uit éigen middelen moest geschieden. Deze daad van het voor geslacht, zal dan ook immer in dankbare herinnering blijven voortleven. NOORDWIJKERHOUT. GEMEENTERAAD. Behandeling der Gemeentebegrooting. De Raad vergaderde. Alle leden waren aanwezig. Besloten werd ook voor 1941 cre- diet te verstrekken aan klein-bollenkwee- kers, waarvoor f. 15.000.is uitgetrokken. De plaatselijke Coöp. Boerenleenbank wordt voor 1941 als kassierster der Ge meente aangewezen. Een losplaats aan de haven „Keuken- del" wordt voor 1941 verhuurd aan E. Ho- gervorst. Administratieve wijzigingen wer den aangebracht in de verordening der Ge meentewet ingevolge art. 122 betreffende de inning van haven- en kadegeld. Voor het beheer van het grondbedrijf werd de verordening opnieuw vastgesteld. De bouwverordening werd opnieuw aan gevuld en gewijzigd. Voor het jaar 1941 tot 1942 komt een heffing van 75 opcenten op de hoofd som der Gemeentefonds-belasting. Voor 1941 werden B. en W. gemachtigd om kasgeld-leeningen af te sluiten met den persoon of instelling, welke het voordeelig- ste aanbod doen zal. Het bedrag der ver goeding voor de bijzondere scholen werd voor 1941 vastgesteld en de algemeene po litieverordening aangevuld. De begrooting dienst 1940 werd gewij zigd, de rekening dienst 1939 van het grond bedrijf werd vastgesteld, evenals de Ge meenterekening, dienst 1939, waarna de be grooting, dienst 1941 werd aangeboden en besproken. Eenige punten vragen de aandacht: Voor de berekening in aanmerking komende uit gaven, voor de gewone bijdrage uit het werkloosheids-subsidiefonds over 1941 is de raming f. 73.840.—. Voor 1941 wordt f. 11.000.geraamd als bijdrage in de kosten van verpleging en verzorging van on- en min-vermogende zieken of gebrekkigen, terwijl de kosten van ondersteuningen van behoeftigen in geld in 1941 minstens f. 21.000.zullen bedragen. Ook in 1941 zal wederom subsidie ver leend worden aan de afd. Wit-Gele Kruis, ten bedrage van f400 voor het instand houden van het consultatie-bureau voor zuigelingen. Op de begrooting 1941 zullen de salaris sen van de heeren van Denzen en Horst huis op billijke wijze worden verhoogd, ter wijl ook vosor den jongsten bediende een klein bedrag wordt uitgetrokken. De begrooting is, door een daartoe benoemde commissie, aan een nauw keurig onderzoek onderworpen en sluit op den gewonen dienst met een nadeelig saldo van f. 70151.34. Daarom zal een verzoek worden gericht om een bijdrage in de kosten van de Ge meente-huishouding. VOORSCHOTEN. GEMEENTERAAD. Vaststelling begrootingen bedrijven en ge meente - Ombouw oude auto - Lidmaat schap „Oud-Leiden" - Kerstgaven onder steunden - Vakonderwijzer lichamelijke oefening - Laatste zitting van het jaar 1940? De Raad vergaderde. De heer J. P. v. d. Marei was afwezig. De begrootingen der be drijven en van de gemeente werden over eenkomstig de reeds gepubliceerde cijfers vastgesteld. De voorzitter merkte op, dat in totaal f. 3000 meer is uitgetrokken voor armen zorg dan een vorig jaar. De raming is naar den toestand van het oogenblik, maar wan neer ondersteuning noodig is, wordt gev 1 voor geval door B. en W. onderzocht en be oordeeld en wordt gegeven, waar noodig is voor leniging van nood. Het bedrag, beschikbaar gesteld per leer ling voor het jaar 1941 voor gewoon L. O. werd vastgesteld op f. 10.25. Het bedrag per leerling voor uitgebreid L.O. op f. 18.91. De wijzigingen in de gemeenschappelijke regeling schoolartsen dienst worden over eenkomstig vastgesteld. Bij de uitvoering van de werkzaamheden aan het gedeelte Wijngaardenlaan van de Oranjekade af tot aan de spoorbaan is ge bleken, dat de bestrating van dit gedeelte in behoorlijken staat moet worden ge bracht. Hiervoor wordt een bedrag gevraagd van f.750. De heer Chr. Eggink Vroeg of deze herstelling niet kan wachten, totdat mogelijk nog grootere veranderingen moe ten plaats hebben, in verband met het ter rein aan dit gedeelte grenzende. De voor zitter is bang dat er klachten zullen komen, nu meerdere personen gebruik maken van het spoor en daardoor dit gedeelte ook meer beloopen wordt. Op het oogenblik is dit ge deelte zeer gevaarlijk, ook al omdat er geen verlichting kan worden aangebracht. Het bedrag werd hierna toegestaan. Goedgevonden werd, dat de eventueele gemaakte winst over het jaar 1940, van den dienst van openbare werken, geheel noch gedeeltelijk zal worden gereserveerd. De afschrijvingen voor waardeverminde ring van de bezittingen van de bedrijven werden, als voorgesteld, vastgesteld. Voor den ombouw van de oude vrachtauto voor het gebruik van lichtgas werd een crediet toegestaan van f. 800. Aan B. en W. werd een algemeene mach tiging verleend inzake het verleenen of ver lengen van wachtgeldregelingen. Ook werden B. en W. gemachtigd het Ambachtshuis te verhuren, uiterlijk tot 1 Januari 1946. De huurprijs zal f. 2,— per week bedragen. Aan het verzoek van het bestuur van de Ver. „Oud-Leiden" zal worden voldaan en met ingang van 1 Januari 1941 treedt de gemeente als lid van deze vereeniging toe. Aan ondersteunde werkloozen werd wederom een kerstgave verleend. De heer Braggaar juichte dit voorstel toe en vroeg ook den gesteunden van maatschappelijk hulpbetoon een blij Kestfeest te bereiden en hen te laten deelen in deze gave. De voorzitter antwoordde, dat het de laatste jaren gebruikelijk is dat ook de ge- steunden een kerstgave ontvangen. Inzake de Kerstgave ondersteunde kleine boeren en tuinders en tewerkgestelde werk loozen moeten nog beschikkingen worden ontvangen. B. en W. werden gemachtigd, wanneer de regelingen bekend zijn, de Kerstgaven toe te kennen. Voorts werd besloten te bepalen, dat met ingang van 1 Januari 1941 aan de O .L. school in deze gemeente vakonderwijs in de licha melijke oefening zal worden gegeven aan de leerlingen van de 3e t/m 7e klas; de bezol diging van den te benoemen leerkracht te bepalen f. 67.50 per wekelijksch lesuur per jaar en B. en W. een crediet te. verleenen van f. 225 voor aanstelling van een vak onderwijzer voor het tijdvak 1 Januari 30 Juni 1941. Op voorstel van B. en W. werd besloten het bezoldigingsbesluit 1938 in dien zin te wijzigen, dat een nieuw artikel wordt inge voegd luidende: „Op het loon van den werk man bij de bedrijven, die de dienstwoning bij den gashouder, Hofweg 29, bewoont, wordt de som van f. 1.25 per week in min dering gebracht, wegens gebruik van deze woning". Hierdoor wordt deze woning aangewezen als dienstwoning voor den heer Lamboo en hij verplicht te allen tijde zorg te dragen voor een voortdurend algemeen toezicht op den gashouder met toebehooren. Hierop volgde sluiting met een korte rede van den voorzitter. VOORHOUT. Vergadering „Voorhoutsche IJsclub". In café „Boerhaavé" vergaderde de IJs club „Voorhoutsche IJsclub", Van de 140 leden waren 113 aanwezig. De voorzitter de heer H. J. Vester opende, waarna de notulen van den secretaris, den heer P. N. Vester werden vastgesteld. Uit het financieel rapport van den pen ningmeester, den heer G. M. Prins, bleek, dat de inkomsten bedroegen f. 378.87, de uit gaven f. 346.23; batig saldo f. 32.64. (V. j. f. 140.17). Het uitvoerige jaarverslag van den secre taris oogstte een warm applaus. De heeren L. P. Zonneveld en G. M. Prins werden als bestuursleden herkozen. De heer C. J. Zonneveld dankte namens de leden het bestuur voor zijn vele werk zaamheden en de voorzitter den midden stand, welke zoo spontaan aan de traditio- neele verrassing heeft medegewerkt. Nog volgden een verrassing en een gezellig samen zijn. Jaarverslag R.K. Ziekenfonds. Aan het verslag betreffende het R.K. Zie kenfonds ontleenen wij: Het aantal verzekerden bedroeg dit jaar 1881, waarvan 1016 enkel-verzekerd, 56 dub- bel-verzekerd en 809 kinderen verzekerd zijn. Het aantal verpleegden was dit jaar 35 personen, w.o. één dubbel-verzekerde met een totaal van 614 verpleegdagen. Financiën. Uitgaven: verpleging f.1740; bodeloon f. 414.30, salarissen f. 175.10; ver voer f. 87.45; diversen f. 69.75. Tot. f. 2486.60. Ontvangsten aan contributie f. 4142.70 in totaal. Met batig saldo van het v. j. ad f. 669.80 thans een batig saldo in kas van f. 2325.90. AARLANDERVEEN. Ten huize van den heer H. H. ontstond een begin van brand. Door de hulp van buren kon. dit echter spoedig gebluscht worden. De brand weer behoefde geen dienst te doen. ALPHEN. Verhuring gemeente-eigendommen. In verband met het afloopen der bestaande huurovereenkomst stellen B. en W. den raad voor, met ingang van 1 Jan. 1941. voor den tijd van ten hoogste 5 achtereenvolgende jaren te verhuren aan de Ver. tot bevordering van het Landbouwonderwijs voor Alphen a.d. Rijn en omstreken op Chr. grondslag alhier, 2 lokalen met gang en verdere bijbehoorende ruimten in het aan de gemeente in eigendom behoorende gebouw Raadhuisstraat 116. tegen een huurprijs van f. 500 p. j. Tot ouderling der N.H. Kerk Juliana- straat is herkozen de heer C. A. Bos en tot diaken de heer W. Boot. KOUDEKERK AAN DEN RIJN. BEVREDIGENDE EN ONBEVREDIGENDE TUINBOUWPRIJZEN. Deze week bestond er niet die belangstel ling in den handel, die voor een bevredi genden gang van zaken verwacht mag wor den; zulks in verband met de maximum prijsregeling. Men was andere prijzen ge woon, die voor de tuinders loonender waren en voor den consument nog geen beletsel vormden om te koopen. Enkele der produc ten maken hierop een uitzondering. Zoo bracht b. v. het product bloemkool nog steeds een zeer goeden prijs op, n.l. in -de grootste maat van f. 10.20 tot f. 13.60 en zelfs de allerkleinste konden nog tot f. 4. halen. Ook,Bospeen was een gewild artikel en prijzen van f. 9.50 tot f. 13.60 per 100 bos. Schorseneeren brachten steeds een goed loonenden prijs op, n.l. in de goede kwali teit van f.10.— tot f. 14.10 per 100 K.G. Groene Andijvie ging niet hooger dan 21 ct. per kist van 6 K.G., doch het gele product kon steeds van 35 tot 40 ct. op brengen hetgeen een redelijke opbrengst geeft. Boerenkool noteerde van 1419 ct. per kist van 6 K.G., hetgeen in stijgende richting gaat. Waschpeen ging wel wat stroef, doch in de beste kwaliteit was de prijs loonend. Het artikel bracht van f 1.10 tot 1.80 per kist van 20 K.G. op. Uien, waar van een zeer matige aanvoer was, gingen van f. 3.90 tot f.4.— per 100 K.G., v/at al gemeen te laag wordt geacht en op den aanvoer remmend werkt. Hetzelfde kan men van kroten zeggen, die tot hoogstens f. 2.50 per 100 K.G. gan. De sluitkoolsoorten gaan ook te laag om een flinken aanvoer te ver wachten. Roode gaan tot hoogstens f.4. gele tot f3.25 en Groene kool idem per 100 K. G. LEIDERDORP. OUDERAVOND NED. HERV. SCHOOL. Afscheid van dr. Streeder. Deze ouderavond stond onder leiding van dr. Streeder. die de 140 aanwezigen harte lijk begroette. Spr. maakte met dank gewag van den bloei der school. Het hoofd der school, de heer R. v. d. Hoek wees in zijn verslag op de verplichte Burgerlijke Stand. Geboren: Hubertus Hcndricus z. van J. A. Zuidhoek en M. van Stijn Albertus Johannes z. van J. P. van Steijn en E. Mourlts Adriana Maria d. van H. H. Dijsselbloem en Th. C. Lan- geveld. Ondertrouwd: Johannes Franciscus Petrus van Kesteren 26 jr en Theodora Elisabeth Maria Ruigrok 22 jr. beide wonende alhier. ZEVENHOVEN. Vinger bijna afgesneden. De arbeider C. v. V. had dezer dagen het ongeluk, dat hij met de bietenmachine bijna een zijner vingers afsneed. Dr. L. verleende hulp. Tot ouderling der Ned. Herv. Kerk is herkozen de heer A. v. d. Vaart, tot diaken de heer G. A. Zuidam en tot notabel de heer H. Verkuil. ZOETERWOUDE. Tot notabelen der Ned. Herv. Kerk alhier zijn gekozen de heeren D. van der Loo en P. Rijnsburger. invoering van de lichamelijke oefening. De heer E. Sleeboom sprak over „Plaats, Taak en Organisatie van ons onderwijs". Mej. Hamerling las een Kerstverhaal. Hierop volgde het afscheid van dr. Stree der, die van de oprichting af bestuurslid is geweest. Namens het onderwijzend per soneel sprak de heer v. d. Hoek en namens de vereeniging de heer C. de Graaf. Deze bood dr. Streeder het eere-lidmaatschap der vereeniging aan. Dr. Streeder betuigde hier voor éijn dank. LEIMUIDEN. I GOUDEN JUBILEUM JONGELINGSVER. OP G. G. „JACHIN". Een mooie herdenkingsavond. De jongelingsver. op G. G. „Jachin" heeft I ter gelegenheid van haar 50-jarig bestaan een herdenkingsavond gehouden. Velen hadden aan den oproep gehoor gegeven, ij om met deze vereeniging dat bestaan te herdenken. De groote zaal van mej. Snee- boer was geheel gevuld. Wij merkten op i burgemeester Bakhuizen, mevr. Bakhuizen, ds. Aalders, Eerevoorzitter der vereeniging, mevr. Aalders, afgevaardigde van de Pro vinciale afd. in Zuid-Holland van Jonge- lingsvereenigingen op G. G. en verschillen de afgevaardigden van zustervereenigingen in de omgeving. De opening geschiedde door het zingen van ps. 119 5e vers en het lezen van een gedeelte van den 103en Psalm. Vervolgens ging de voorzitter de I heer G. Vroonland voor in gebed. De voor- zitter gaf in een uitvoerig verslag een te rugblik op het verleden en het heden der vereeniging. Zoo werd o.a. herdacht de eer- ste vergadering der vereeniging op 26 No- vember 1890, waar 16 jongelingen bij el kander waren gekomen tot oprichting van een jongelingsvereeniglng, wier naam zou worden „Jachin" dat is ..Hij zal bevestigen" 1 Koningen 7 vers 25. Gedurende het be- 1 staan, aldus de voorzitter, hebben 17 voor- zltters de vereeniging gediend. Hiervan heeft br. van Harten het record op zijn I naam en wel 9 jaren achtereen. Br. van Harten werd hartelijke dank gebracht voor het vele en goede werk, aan de ver eeniging gedaan. Ook werden herdacht en kele steunpilaren der vereeniging, waarvan er helaas hier niet meer zijn, o.a. Mr. van der Ouden en mr. Heblij. Vervolgens wer den herdacht de Eerevoorzitters zooals ds. van der Voet, ds. Drent, ds. Ringnalda, den helaas ontslapen Eerevoorzitter ds. van der Weert en den Eerevoorzitter ds. Aalders, die thans naar Katwijk gaat. Hem werd dank gebracht voor het goede werk voor de vereeniging. De voorzitter memoreerde het vereenigingsleven in het verleden en thans. Het verleden was hoofdzakelijk ge wijd aan bijbelbespreking, thans worden 7 verschillende vakken behandeld. Ook de Knapenvereeniging, thans een onderdeel der vereeniging, is daarbij gekomen en is een vereeniging waarop de jongelingsver eeniglng opgebouwd wordt. Spreker wekte de jongelingen op om lid te worden. Dan sprak de heer Schouten over „Gedenken", welk onderwerp verdeeld was in „Gelooven, Beleven en Belijden". Zijn bezielende rede had een aandachtig gehoor. Verschillende afgevaardigden van zustervereenigingen voerden nog het woord en brachten hun gelukwenschen over. Ook sprak de burge meester en de heer P. Rietdijk, namens den Kerkeraad. De voorzitter dankte de spre kers in het bijzonder dr. Schouten. De eerevoorzitter ds. Aalders sprak het slot woord. Tot besluit werd gezongen van Ps. 89 vers 1 en 7, waarna ds. Aalders voorging in dankgebed. RIJNZATERWOUDE. Geslaagde Nutsavond Alhier trad voor leden en introducé's van het Nut-sdepartement afd. Rijnzaterwoude e.o. op, het duo Hofman van Amsterdam. Het be zoek was ondanks het vroege sluitingsuur ta melijk goed. De toehoorders hebben dan ook volop genoten van hetgeen deze bekende humo risten ten beste gaven. Het was een goed geslaagde avond! WOUBRUGGE. Burgerlijke Stand. Geboren: Helena Johanna, d. van R. J. Bloemberg en M. Grandia. Overleden: Jacoba Heijkoop, echtgenoote van C. van Rijn, 58 j. Woeftsdag 18 December a.s. zal gele genheid worden gegeven tot kosteloos in- en herinenten, des n.m. halftwee ten huize van dr. Loth en n.m. half drie te Hoogmade in het stemlokaal aldaar. Eerste Algemeene Begrafenis Associatie DIR. GEBRS. VAN DER LUIT Haagweg 31 - Leiden - Tel. 23524, 25066 Begrafenissen Transporten Rouw- en Familie-kamers disponibel. Electrischë doodkistenmakerij 36 jaar, G.G., biedt zich aan als huishoudster. Gewend ale werkzaamheden te verrichten. Br. Bur. v. d. Blad no. 4604. 4657 Voor de a.s. Feestdagen een PERMANENT WAVE Compleet f. 3.50 - Oliebehandeling. Geopend tot 's avonds 8 uur. 4488 is ONHERSTELBAAR voor de Firma JAN STOUTEN Koppenhihksteeg 8 - Tel. 25304 Oude Vest 117 - Telef. 20597 4340 Vraagt advies En je kunt er behalve in huurkoop, ook met een gerust hart contant koopen MAANDAG A.S. OPENT NIEUWE RIJN 25 (BIJ DE KORENBEURS) Te koop gevraagde Brieven met opgave van merk en prijs onder no. 4617 Bur. van dit Blad. gevraagd - Aan te melden: Atjehweg 10, Noordwijk a. Zee. Notaris C. J. F. DOLK te Dei den en A. W. C. VERHEES, cand. nots., waam. het vac. kantoor van wijlen J. K. C. Maitthijs, nots. te KaAwijk, be richtendat op de veiling Dins, dag 10 Dec. 11. te Katwijk aan Zee, in hebgebouw „Casa Cara" aan de Tramstraat, het perc. Meidoornstraat 45 te Katwijk aan Zee, is ingezet op f. 4450.— De afslag blijft bepaald op Dinsdag 17 Dec. a.s. des n.m. 2 uur in gen. gebouw. 4010 Een goed-gesorteerde collectie LITERAIRE ROMANS, waaronder de nieuwste werken van bekende auteurs. DAMES-ROMANS van vrijwel alle bekende auteurs op dit gebied. DETECTIVE- en AVONTUREN-ROMANS, waaronder de nieuwste uitgaven. komen wij U: Watergolven, Onduleeren, Manicuren, enz. Alles eerste Masse en toch billijke condities. 307a Mej. J. M. ZIPP - Rijnsburgerweg 179 - Leiden Kapster en Gedipl. Schoonheidsspecialiste. Wanneer naar een niet in ons bezit zijnd werk eenige vraag zal blijken te bestaan, zal dit steeds door ons worden aangekocht. Geen Inleggeld. 2—4

Leidsch Dagblad | 1940 | | pagina 14