Uit de Rijnstreek LEIDSCH DAGBLADTweede Vrijdag 13 December 1940 x Kou - Kou Kou Leening voor de Stichting Persgasstation zoeterwoude. alphen. bodegraven. hazerswoude. de; kaag. koudekerk aan den rijn. leiderdorp. leimuiden. nieuwveen. nieuw-vennep. nieuwkoop. noorden. zoetermeer. Reizen en avonturen van Mijnheer Prikkebeen zwammerdam. RECHTZAKEN OOK GEMEENTEAUTO's MET GECOM PRIMEERD GAS. B. en W. van Alphen deelen aan den raad dier gemeente mede, dat, gelijk be kend, voor Alphen en omgeving door on derscheiden belanghebbenden pogingen in het werk gesteld zijn om te komen tot op richting van een z.g. „Persgasstation" waar, ten behoeve van vracht- en andere auto's gecomprineerd gas in flesschen kan worden geleverd. De resultaten der bespre kingen zijn van dien aard, dat tot oprich ting werd besloten. Het is de bedoeling, dat het station zal worden geplaatst op het meest daar voor geëigende terrein, n.l. dat der gas fabriek. Besloten is de oprichting en ex ploitatie er van op te dragen aan een daartoe in het leven te roepen stichting Het voornemen is, het benoodigd kapitaal bijeen te brengen door bijdragen, in den vorm van een leening aan de stichting tegen een rente van 4%, van de deelne mende belanghebbenden, naar ratö van het gebruik, dat zij zich voorstellen van het station te maken, welk geraamd gebruik is gebaseerd op het aantal af te leggen kilo meters per jaar. Een betekening op dezen grondslag heeft aangetoond, dat op basis van een verbruik van 1.000.000 K.M. per" jaar, bij een garantie van f. 175.per 5000 K.M., voor het station een sluitende exploi tatie is te verwachten. Volgens dezen opzet moet door de be langhebbenden een som van f 35.000.wor den bijeengebracht. Behoudens goedkeuring van den raad is door B. en W. toegezegd een gemeen telijke bijdrage en wel tot een bedrag van f. 875.voor de water- en lichtbe- drijven en van f. 700.voor gemeente werken en -reiniging, welke bedragen zijn gebaseerd op het aantal door de auto's af te leggen kilometers. De ver dere kosten, voor inrichting der auto's voor het gebruik van gasflesschen, zul len bedragen per auto: voor 8 cylinders (flesschen) a f.90.— is f.720.—voor de vereischte ombouwing f. 300.is totaal f.1020.per auto. Voor drie auto's der gemeente zal dit komen op f.3060.—. Met de hiervoor ge noemde bedragen voor deelneming in het stichtingskapitaal van f.875.en f.700. geeft dit dus een totaalbedrag vari f. 4635— Met het oog op mogelijke geringe on voorziene bedragen en prijsschommelingen, meenen B. en W. van Alphen dit totaalbe drag te moeten bepalen op f.4800.—. Wes halve zij den raad voorstellen daartoe te besluiten. woordigheid van de leden dier colonne was uitgereikt. Voorts een dankbetuiging van het Hoofd bestuur voor de ontvangst van f.350— als aandeel in de opbrengst van de collecte. De voorzitter gaf een korte besohouwing over het mooie werk dat door het R. Kruis wordt verricht, waarbij ook de zusters Prins Vis ser en Doe, beiden zwaar en goed werk ver richten. De begrooting werd vastgesteld met aan inkomsten en uitgaven op f. 1065. Tot leden der kascommissie werden ge kozen de heeren Carrière, Kerckhoff en Ripping en tot hun plaatsvervangers de heeren Gleiohman, Hoogeveen en Vermeu len van Kruinlngen. Vergadering Coöp. Boerenleenbank. In Centraal vergaderde de Coöp. Boeren leenbank. Aanwezig 55 leden, w.o. de burge meester. In bespreking kwam de wijziging der statuten en van het huishoudelijk re glement. Ter vergadering werd voorgesteld, om het reservefonds op te voeren tot een bepaalde hoogte en de winst, welke daarna gemaakt zou worden, onder de leden te verdeelen. De burgemeester bestreed dit voorstel. Hij besprak de wijze, waarop dit ontwerp-sta- tuten tot stand is gekomen. De meest be kwame krachten hebben hieraan hun ar beid gegeven, zondat deze statuten in alle opzichten kunnen voldoen. Zij beoogen het algemeen belang; daarmede is het voorstel aangaande verdeeling der winst in strijd. Beter is het voorstel, vastgelegd in de sta tuten, dat beoogt de winst te brengen op 1/4 van den omzet. Deze is hier ongeveer f. 800.000.— zoodat het reservefonds, dat thans ongeveer f. 47.000.bedraagt, eerst nog belangrijk zai moeten stijgen, alvorens een beslissing kan worden genomen, die dan nog in het algemeen belang zal moeten zijn en niet in dat van enkelen. Het voorstel werd hierna teruggenomen, waarna de statuten met 54 stemmen voor en 2 blanco werden aangenomen. Het huishoudelijk reglement werd met alle stemmen voor aangenomen. Hierna sluiting. Gevonden voorwerpen: actetasch met inh., hoed; sleutel; pët; haarband; bos sleu tels; regenkapje; 1 broche; portemonnaie met inh.; bok; dekzeil; polshorloge; cein tuur; 2 mutsen; belastingmerk; diverse handschoenen; regenjas; parapluie; hond; schakelarmband; portemonnaie met inhoud Inlichtingen bij de politie. Burgerlijke Stand. Geboren: Maria Cornelia Theresia d. van.H. C. J. van der Maat en J. Hoogenboom Wil helmus Gerardus z. van Jac. van der Salm en K. J J. Lansbergen Wilhelmus Herman Lau- rentius z. van L. A. Ovedevest en M. M. W. Duinisveld Arnoldus Cornells Maria z. van M. M. van Stein en W. G. van Lochem Adri- ana d, van A. Visser en C. M. Gelens Jan netje Siebrigje Antje d. van S. Jouwsma en A. A. Plomp Cornells Maria Antonius z. van J. van Bemmelen en G. M. van der Ploeg Wil helmus Petrus z. van W. Turk én W. J. Aker boom. Ondertrouwd: J. J. Bosman jm. 26 Jr. en E. M. van der Meer jd. 24 jr. Overleden: M. L. van Vliet 81 jr. wed. van Th Vlasveld Adr. van Leeuwen 81 jr. wed. vaii. W. Tli. van der Salm Henricus Petrus Maria van der Geest z., 7 m. Jeugdige boefjes. Terwijl mej. V. in de Hooftstra'at bij de fa. K. inkoopen deed hebben eenige jon gens kans gezien uit haar rijwieltasch ver schillende voorwerpen te halen. De politie tracht de nog niet bekende jeugdige boefjes op te sporen. JUBILEA BIJ DE BRANDWEER. Negen Korpsleden gehuldigd. Negen leden van het brandweerkorps wa- ren dit jaar 15 jaar verbonden aan de brandweer. Tijdens een bijeenkomst in het IJsbaangebouw, waarbij B. en W., de oud commandant B. Snel en andere belangstel lenden tegenwoordig waren, met het vrij willig voltallig personeel heeft de burge meester het korps waardeerend. toegespro ken, de jubilarissen geluk gewenscht en ■hun namens het gemeentebestuur de diplo ma's uitgereikt der Ned. Brandweervereni ging. De commandant dankte voor de wijze waarop het personeel zijn taak verricht. De oud-hoofdman der Rotterdamsche brandweer W. A. Koeman hield een causerie over brandblussching in dezen tijd; waarna besloten werd met een gezellig samenzijn, opgeluisterd door voordrachten. De jubila rissen en hun echtgenooten ontvingen elk een aandenken. "Opnieuw is de uitnemende ondérlinge ver standhouding in dit Korps overtuigend ge bleken. Burgerlijke Stand. Geboren: Antonius Petrus Adrianus, z. van Th. v. d. Elshout en G. M. van den Hoorn Adrianus A., z. van L. Delphin Le Grand en Cornelia C. Cartens Gerardus M. z. van S. J. Mulders en Wilhelmina B. Borchers. Overleden: Adriana v. d. Linden, 74 j.,- gehuwd met J. F. Barth J. v. d. Laan, 78 j., gehuwd met Margrietha P. v. d. Hoogt Franclsca Cornelia Doorakkers, 88 j., weduwe van F. Kraft. Slachting onder schapen. Bij de landbouwers van D. en de G. in Bui tenkerk zijn gistermorgen in totaal vijftien schapen door honden doodgebeten. De eigenaars van de honden zijn onbekend; door de politie wordt echter een onderzoek ingesteld. De doode schapen zijn 's middags naar het slachthuis overgebracht, waar zij waarschijnlijk op de vri)- bank komen en aan het publiek verkocht zul len worden. Uitkeering „Winterhulp". Door de Winterhulp" is ter beschikking van den plaatselijken Directeur uit de opbrengst van de collecte gesteld een bedrag van f.500, dat onmiddellijk na ontvapgst der biljetten ter beschikking zal worden gesteld van de behoef tige gezinnen. Kerstavond Christen-Vrouwenbond. De Christen-Vrouwenbond belegde reeds een uitnerhend geslaagden Kerstavond, die door vele dames werd bezocht. Speciaal werd in Liturgie en inleiding, samen met zang. de beteekenis van het Kerstfeest en van den Christus als middel punt der historie belicht. Burgerlijke Stand, Geboren: Jan, z. van P. de Bruyn en N. de Bruyn Johanna Alida d. van N. van Schalk en J. A. van der Wielen Jacob z. van W. P. Hoogenboom en G. C. Boer Wilhelmina Pe- tronella d. van J. Balvert en C. Steenbeek. Ondertrouwd: H. van Dijk en J. Marchal. Gehuwd: M. A. Dijkmans en T. Groeneveld. De heer D. Hoogendoorn Izn., alhier werd aan de Rijksuniversiteit te Utrecht bevorderd tot arts. Inplaats van den heer M. van Briemen, die bedankte voor de benoeming tot diaken der Ned. Herv. Kerk is benoemd de heer K. C. Bos. Ds. Kiehl ongesteld. Ds. P. L. Kiehl alhier zai voorloopig ïijn abtsbezigheden niet kunnen waarnemen, daar hij in het Diaconessenhuis te Leiden is opgenomen. Teraardebestelling van wijlen den heer Pels. Op de alg. begraafplaats alhier werd het stoffelijk overschot van den heer Joz. Pels ter aarde besteld, die tal van jaren de Ger. Kerk als diaken heeft gediend. Vrij plotseling is de heer J. Pels aan de zijnen en zijn werkkring ontrulct. Aan het sterfhuis sprak ds. Heuzeveldt, over Openb. 22 van vers 1 t/m 5. Aan de geopende groeve herdacht deze de groote verdiensten van den ontslapene, die in alle stilte, doch met groote toewijding zijn liefdesarbeid heeft verricht; hij sprak voorts woorden van troost tot de weduwe en haar kinderen. De heer IJ. Bol sprak daarna namens de A.-R. kiesvereeniging, waarna een der zoons dankte voor de belangstelling aan zijn overleden vadér bewezen. Met het lezen van de 12 Geloofsartikelen was de plechtigheid beëindigd, en werd de doodenakker onder diepen indruk verlaten. Opbrengst Winterhulp-collecte. De opbrengst der Winterhulp-collecte be droeg alhier f. 170,63. Vergadering der IJsclub. Onder leiding van den voorzitter den heer K. van RUsel hield de .JHazerswoudsche IJsclub" in hotel „Het oude Raadhuis" haar jaarlijksche ledenvergadering. De secretaris en penningmeester brachten hun jaarverslagen uit; de stand der financiën is niet ongunstig. De heeren K. van Rjjsel, B. de Vogel en J. C. Rietveld werden als bestuurslid herkozen. De heer J. Straver stelde voor, het inleggeld voor diegenen die reeds eerder lid geweest waren te verhoogen en te brengen op f1., het geen werd aangenomen. De heer D. van Staveren overhandigde, het bestuur een teekening ter verduidelijking van zijn voorstel om bij den voortduur een ovale baan voor harddraverijen aan te leggen met.in het midden een baan voor kunstrijden, hetgeen algemeene Instemming vond. Voorts werd aange nomen het voorstel om de contributie in Sep tember te innen. Nadat de voorzitter medegedeeld had dat in. de toekomst, indien mogelijk, ieder jaar het kampioenschap, korte baan. voor Hazerswoude in medewerking met de Rijndijk zal verreden worden; sloot hij de vergadering. 1 De heer L. Matze hield voor de Chr. Mannen vereeniging „Onderzoekt de Schrif ten" onder groote belangstelling een lezing over het onderwerp: „Het gekrookte riet." Met ingang van 14 December a.s. wordt de heer J. Cok, thans hulpbesteller in tijde- lijken dienst bij de P.T.T. alhier, bevorderd tot besteller in vasten dienst. Vergadering IJsclub „Kagermeer". Bovengenoemde najaarsvergadering werd ge houden in café-rest. „Het Kompas". De op komst was'niet bijzonder groot. De heer P. A. Stokman opende, waarna de secretaris, de heer D. v. Nieuwkoop, de notulen las. die onveran derd goedgekeurd en vastgesteld werden. Inge komen was o.a. een schrijven van den Z.-H. Ijs bond, waarin verzocht werd om lid te worden van dezen bond. Het bestuur bracht speciaal naar voren, dat het wenschelijk is. dat de leden verzekerd zijn en daar dit thans niet het geval was, besloot men. na uitgebreide discussie, zich wederom bij den Z.-H. IJsbond aan te sluiten, zoodat by een eventueel ongeval de leden tenminste schadevergoeding zullen krij gen. In verband met de daaraan verbonden kosten, besloot men de contributie te verhoo gen van f. 1.op f. 1.50. Dat contrlbutieverhoo- ging noodzakeiyk was, bleek wel uit het ver slag van den penningmeester, den heer IJ. de Vries, dat een nadeeüg saldo van f. 5.61 aan gaf. De kascommissle verklaarde de bescheiden in orde. zoodat de penningmeester gedéchar- geerd werd. Besloten werd het houden van wedstrUden geheel aan het bestuur over te laten. In de plaats van den lsten en 2den voor zitter. de heer P. A. Stokman en J. Biemond, die aftredend waren, werden de •.heeren J. Uitden- boogaard en C. Biemond gekozen. Na rondvraag volgde sluiting, De collecte „Winterhulp Nederland" heeft alhier opgebracht f. 61,90. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: A/ M. v. Ingen Schenau en S. M. van Vliet, j De heer J. F. Meijer aan alhier slaagde voor het onderdeel „Economie" van de Accoun tantsexamens, afgenomen door het Nedèr- landsch Instituut vdn Accountants. Burgerlijke Stand. Geboren: Jacoba Margaxetha, D. van H. van Borstelen en N. J. Horstman Leonardus An- thonius, Z. van G. Senne en A. J. van Velzen. Jaarvergadering Wijkverpleging afdeeling Leimuidcn. De jaarvergadering der Wijkverpleging had plaats in het koffiehuis van mej. Sneeboer. De voorzitter, de heer MuUs, opende. De notulen en het Jaarverslag werden door den heer Bulxks voorgelezen en goedgekeurd. Het ledental was met 13 achteruitgegaan. De vereeniging telt thans 175 leden. Uit ,-het verslag van 'den pen ningmeester, den heejr-J. W. de Ren, bleek, dat de ontvangsten met Het batig slot van verleden Jaar, bedroegen f. 957,14, de uitgaven f. 947,27 batig slot f.9,87. Dd inkomsten van het ver- plegingsfonds T.EtC.-bestrijding bedroegen f. 829,55, de uitgaven tf. 690,59; batig slot f 138.96. De bescheiden werden nagezien door de heeren De Jeu—Beuk. en WitVliêt ëh, in orde bevonden. Den penningmeester weFd dank gebracht voor zyn beheer. De wijkzuster heeft 2005 bezoeken afgelegd, waarvan alleen te Leimuiden 769. De voorzitter dankte de wykzuster, die geen ge makkelijke taak heeft. Een uitgestrektheid v$n- af De Kaag tot aan Nieuwveen is een heelc prestatie! In de volgende alg. vergadering zal worden behandeld het volgende Voorstel: Inge zetenen. die geen lid zyn van de Wijkverpleging en op advies van den geneesheer verpleging be hoeven. worden verplicht, lid té worden van de vereeniging en moeten een inleggeld betalen van ten minste f.5, naar het oordeel van het bestuur. De heer J. W. de Ren, aftredend be stuurslid. werd herkozen. Hierna sluiting. Aanvaring. Een sleepbootschipper voer mét'zijn sleepboot des nachts een in de Drecht liggend vaartuig aan. met het gevolg, dat -het/zwaard van dat schip geheel werd vernield.De- politie consta teerde. dat de kapitein niet geheel nuchter was. Proces-verbaal werd opgemaakt. Jaarvergadering „Eigen Hulp". De Werkliedenver. „Eigen Hulp" vergaderde in hotel Schreuder De voorzitter de heer P. Sprey, opende, waarna de notulen-, err het jaar verslag van den secretaris- den- heer G., Bon werden uitgebracht. Hieruit "bleek- dat het le dental stationnair bleef. Aan het verslag van den penningmeester den heer J. Zekveld ontleenen wy. dat de ontvang sten f. 953,27 waren; de uitgaven f. 953,49, na- deellg slot 18 ct. Het totaal bezit der vereeniging is f. 1928.22., De heer D. Zemel verklaarde namens de con trole commissie de boeken in orde. Als leden der nieuwe commissie van onderzoek werden benoemd de heeren C. R. de Groot, L. Kreyiing en C. van Vliet. Periodiek aftredend waren de - bestuursleden: J. W. van Zoest, A. van Leeuwen Hzn., en B. Rekelhof. De beide eerste -bestaursleden zyn herkiesbaar; in de vacature-dc heer Rekelhof moest een ander gekozen worden. Herkozen werden de beide aftredenden; geko zen werd de heer F. Lenting. Hierop sluiting. De Zondagsdienst voor doktoren wordt Zondag 15 Dec. te NieuwrVennep waarge nomen door. dokter van Haéringen. Als Ouderlingen der Ger. Kerk werden ■gekozen de heeren A. Cardol, P. Maiipaart -en A. Verkuijl; als diakenen werden geko zen-de heeren M. Kroon ën P. Snaterse. Burgerlijke Stand. Overleden: G. E. Bruines 69 jr. echtgen. van L. N. Heemskerk. Burgerlijke Stand. Geboren: Johannes Josephus z. v. C. Twaalf- hoven en J. A. Wijfje. Ondertrouwd: H. Th. Goedhart 23 jr. won. te Voorburg en J. E. Bodegraven 21 jr. Voor beroep bedankt. De heer J. C. Stelwagen, candldaat te Drie bergen, heeft voor het beroep der Ned. Herv. Gemeente alhier bedankt. Bijeenkomst van melkveehouders. In de zaal van den heer Fraassen vergader den de melkveehouders, die nog niet waren aangesloten aan de CM.C. Nadat een algemeene inleiding over de stam darlsatie der'melk,'kwaliteit en verbod van ver koop aan huis aan de melkveehouders was ge geven en de T.B.C. ohder het rundvee plus stal-inspectie was uiteengezet, werd over deze nieuwe regeüng van gedachten gewisseld. Vervolgens traden als lid der O.M.C. toe die genen, welke ter vergadering waren; daarna be gon de bespreking met het bestuur der veree niging van melkhandelaren H.VM., waarover ook hier inlichtingen gegeven werden. Burgerlijke Stand. Geboren: Jan, Z. van G. Pelle en J. A. Qulst Catharine Geertruida Maria, D. van H. Bol. leboom en J. J. Koot Neeltje Anna Maria, D. van G. J. Roos en A Bouman Johanna TWllhelmina, D. van H. J. Bierman en Th. M. van Dorp. Ondertrouwd: Cornells Voogd 29 J. en Cor nelia Bos 34 J. 64 Teekening vap Aart van Ew(Jk. Naar 3 3 A. Gouverneur Reizen en avonturen van Mynheer Prikkebeen) Verwoed dans het- tweetal-op en neer, O, wat gaan ze wild tekeer! Het middel werkte toch probaat, <64 Misschien dat de walvisch nu weer braken 'gaat. Doch alle springen was om niet, Om 't dansen gaf de visch geen biet!! Vergadering der IJsvereeniginf. De IJsvereenlging vergaderde in de mtê van den heer Ant. van Well onder voorzitter schap van den heer J. Balvert, die opende en speciaal den eere-voorzittcr, den heer J. L. Moerkercken van der Meulen welkom heette. Spr. brengt in de eerste plaats dank aan den heer H. B. Groenheyde voor alles, wat hy voor de vereeniging den vorlgen winter heeft gedaan. De secretaris-penningmeester de heer H. van Hamersvelt las de notulen, die ongewyzigd wer den vastgesteld. Uit het verslag van den pen ningmeester bleek dat met inbegrip van het vorig saldo f. 79,59 de ontvangsten waren f. 1029.37. de uitgaven f. 1065.77, nadeeüg saldo f. 36,40. De voorzitter benoemde een commissie bestaande uit de heeren Jac. van Aalst. C. van Duyvenbode en A. J. M. van Well die de boeken en bescheiden in orde bevonden. De heeren H. B. Groenheyde, P. Houtman en L. Vollebregt werden als bestuurslid herkozen. De voorzitter stelt voor de middagkaartcn die voorheen f. 0.25 kostte te verhoogen tot b.v. f. 0.35 of f. 0.40 per middag, waartoe besloten werd. De contributie bleef op f. 1.50 gehand haafd. Nog werden voorstellen van den heer C. Vee- lenturf besproken tot het organiseeren van wedstryden In kunstryden; besloten werd dit jaar weer een kunstrydster te laten komen. De heer J. L. Moerkerken dankte voor de benoe ming als eere-voorzitter en voor de gezelüge sa menwerking gedurende de 25 Jaar, waarin hy voorzitter geweest is. Na de traditioneele verloting dankte de heer Abr. Huysman voor het beschikbaar stellen van een paard in den vorlgen winter voor het sneeuwruimen. Hierna sluiting. Tot notabel der Ned. Herv. Kerk zyn her kozen de heeren C. Bos Azn. en Joh. Karens Lzn. Gevonden voorwerpen. Bruine dames glacé handschoen. Inlichtingen Dorpsstraat 42. Burgeriyke Stand. Overleden: Grietje Eykelestam 69 j„ echtge- noote van Jan van Breenen. Ondertrouwd: Johannes van Zwieten 43 j. en Grietje Barbara Bodegraven 35 J. Door hun kou-, koorts- en pijnult- drijvende werking helpt hierbij altijd veilig en vlug een poeder of cachet van Mljnhardt te Zeist. MIJnhardt's Poeders per stuk 8 ot. Doos 45 ot. Cachets, genaamd „Mijnhardtjes" Doos 10 en 50 ct. 4556 (Ingez. Mod.) HAAGSCHE RECHTBANK. De koop op de markt. De landbouwer D. van Vliet uit Ter Aar had op 4 October op de veemarkt te Lel den twee schapen gekocht van een koop man. Die vroeg f. 50.— maar voor f. 32. werd men het ten slotte eens. De schapen werden spoedig weer verkocht, maar latei- bleek het met dien handel niet In orde te zijn. Want, de eerste verkooper was J. B. uit Rozenburg, die naar de markt te Leiden was getogen en daar van een koppel scha pen er twee had weg genomen en verkocht. Voor alle zekerheid had van Vliet eerst nog geïnformeerd of de zaak ln orde was en B. zei toen uit Naaldwijk te komen. Voor den diefstal heeft B. zleh voor de Haag- sche rechtbank te verantwoorden gehad, waarbij de Officier het een brutaal stukje zei te vinden, en er zes maanden gevange nisstraf voor eischte. De rechtbank heeft thans uitspraak gedaan, en verdachte ver oordeeld tot drie maanden gevangenisstraf. De onbeheerde fiets. In de Voorstraat te Noordwljk had de huisschilder A. J. M. een flets gestolen, die onbeheerd voor een café stond. De flets was later gevonden, doch bleek geheel gedemon teerd te zijn, en lag op zolder tusschen zakken. Verdachte had ontkend, en betoog de dat hij de fiets van een goede kennis had gekocht, in goed vertrouwen dat het in orde was. De officier geloofde niets van het verhaal dat verdachte deed, en vor derde negen maanden gevangenisstraf. De rechtbank heeft uitspraak gedaan en ver dachte veroordeeld conform dezen eisch. Koffie donder bon. In Noordwijk had een banketbakker een hoeveelheid koffie over, die hij verkocht zonder bon. Dat was een strafbaar feit, en toen de politie het ter oore kwam, kreeg hij een verbaal. Bij de Rechtbank verklaar de verdachte niet te hebben geweten dat hetgeen hij deed verboden was; men had hem om de koffie gevraagd. De Officier vond dat ln dit geval wel volstaan kon wor den met een geldboete en vorderde f. 100. boete subs. 1 maand hechtenis. De rechtbank heeft thans uitspraak ge daan, en verdachte veroordeeld tot f.25. boete subs. 25 dagen hechtenis, en voor waardelijk een maand gevangenisstraf met een proeftijd van drie jaar. Ontslagen van rechtsvervolging. Op het kruispunt op den Rijnsburgerweg —Joh. de Wittstraat had een garagehouder uit Leiden een voor hem rijdende auto op verkeerde wijze willen passeeren. Als gevolg hiervan had bijna een botsing plaats, en de garagehouder reeds met zijn auto tegen een boom. Als gevol- van zijn verkeerde handeling heeft de garagehouder terecht gestaan, nadat hij door den kantonrechter te Leiden was veroordeeld. In hooger beroep vorderde de proc. generaal ontslag van rechtsvervolging omdat verdachte niet on juist zou hebben gehandeld. De rechtbank heeft uitspraak gedaan en verdachte ont slagen van rechtsvervolging. Heling. Terzake heling heeft zich voor de Recht bank te verantwoorden gehad W. H. uit Leiden. Verdachte had een flets gekocht, die van diefstal afkomstig bleek te zijn. Verdachte zou dat echter niet hebben ge weten, doch de officier meende dat die ver klaring onjuist was, en vorderde vier maan den gevangenisstraf De fiets was voor f. 6 te Leidschendam verkocht. De rechtbank zou uitspraak doen, doch heeft medege deeld, dat de beslissing werd aangehouden, voor het inwinnen van een reclasseerlngs rapport. 3—2

Leidsch Dagblad | 1940 | | pagina 7