V erduisteringstijden Uit de Omstreken LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Vrijdag 13 December 1940 DROGE KEEL rt VICKS HOESTBONBONS 15 t/m. 21 December AGENDA Winterhulp Nederland HILLEGOM. De gemeente-secretaris hersteld. De secretaris onzer gemeente, de heer mr. J. H. Peek, is vrijwel geheel van zijn ziekte hersteld en hoopt direct na Nieuwjaar zijn werkzaam heden te kunnen hervatten. Vergadering R. K. Vrouwenbond. De afd. Hlllegom van den RK. Vrouwenbond hield in'hotel Sistermans een goed bezochte vergadering. Nadat de voorzitster mej. Hooger- vorst een kleine inleiding had gegeven en het dameskoor onder hare leiding eenige liederen had gezongen was het woord aan pater Henri de Greeve, die een zeer aandachtig gevolgde rede over Gods Voorzienigheid hield. Hierna dankte pastoor Köster, adviseur van den Vrouwenbond den spreker. Tenslotte zong het dameskoor nog enkele liederen. De bloembollenbeurs. De bloembollenbeurs werd door 110 personen bezocht. Er was geen handel van beteekenis. Zondagsdienst voor doktoren. De Zondagsdienst der doktoren wordt Zondag as. waargenomen door dr. Ten Hoopen. KATWIJK. Burgerlijke Stand. Geboren: Marie Johanna Pauline, D. van J. v. d Vijver en J. J. Kuipers, Parklaan 2 Jacob, Z van M. F. Schaap en A. Durieux, E. A. Bor- gerstraat 15 Nellie, D. van C. v. d. Plas en M. v. d. Keljl, Romeinenstraat 9 Jan, Z. van W. v. d. Plas en J. de Vreugd, Curtius- straat 35 Leunt J e, D. van C. v. Duijn en L. Kloos, Ligusterstraat 6 Jacoba, D. van J. Pronk en A. L. Hus, Varkevisserstr. 116. Overleden: Wilhelmina Maria de Wit, echt- genoote van D. v. Gruting, 64 J. Pleter Ouwe- hand, Z, v. T. Ouwehand en M.* v. Duijn Anna Maatjes, echtgen. van W. Aanhane 75 j. Cornells van Tricht, wedn. van M. G. Verrips, 81 jaar. Gehuwd: K. de Mol en A. v. Duijn. Drie bergen. Ondertrouwd: C. Kutft, Varkevisserstr. 72 en E. Dijkhuizen, Zeesteeg 9 W. Krijgsman. Malefijtstr. 2 en A. Zuijderduijn, Parklaan 23 J. v. Duijn, Louwestr. 30 en K. Olland, Lou westraat 30. KATWIJK AAN DEN RIJN. LEDENVERGADERING VAN „KATWIJK EN OMSTREKEN". BELANGRIJKE BESPREKINGEN. De tuinbouwer. „Katwijk en Omstreken" hield gisteren een langdurige ledenvergade ring, waarvoor veel belangstelling was. De voorzitter, de heer J. v. d. Perk, opende, waarna de notulen van den secretaris, den heer H. Grimbergen, werden vastgesteld. Inzaike het bestuursvoorstel tot wijziging van de statuten en huishoudelijk regle ment, vroeg de heer Abbink of het de be doeling is de vereenlging coöperatief te doen zijn. De voorzitter zegt, dat de nieuwe statuten een coöperatieven grondslag heb ben, evertals de oude statuten. Alleen zijn verschillende artikelen breeder uitgewerkt. De heer Abbink stelde voor, dat de ver gadering zich eerst uitspreekt over de vraag of zij een coöperatieve vereenlging zal wor den. Bij stemming bleek, dat alle .aanwe zigen tegen coöperatie zijn. Over art. 16, betreffende het bestuur, werd breedvoerig gediscussieerd. Verschil lende leden vonden het gewenscht, dat per sonen, niet in Katwijk a. d. Rijn woon achtig. ook zitting zuilen hebben in het be stuur. Ten slotte werd aan art. 16 een lid toegevoegd: „Het bestuur maakt een gros lijst voor de bestuursverkiezing en is ver plicht rekening te houden met de buiten gemeenten, terwijl minstens 10 leden het recht hebben een candidaat aan de groslijst toe te voegen". Aan art. 18 werd*het vol- gertde toegBvoegd: .Ken beambte mag geen bestuurslid zijn". Art. 24 werd in dien dn gewijzigd, dat bij een voordeelig saldo 20"/, gestort wordt in het reservefonds, terwijl het restant als te hoog ingehouden veilings percentage aan de leden wordt gerestitu eerd. tenzij de algemeene vergadering aan de winst een andere bestemming geeft. Hierna werden de statuten met alg. st. aangenomen. Vervolgens werd de wijziging van het huishoudelijk reglement met alg. st. aan genomen, alsmede de algemeene veilings- eoorwaarden. Volgde het bestuursvoorstel tot toetreding als lid der Coöp. Aan- en Verkoopver. ..Cen traal Bureau uit het Nederlandsche Land- bouwcomité" G. A. te Rotterdam. Na toe lichting werd zulks goedgekeurd. Het bestuursvoorstel, om met ingang van 1 Januari 1941 de klstenhuur te bepalen op 2 ct. per kist. werd na uitvoerige discussie aangenomen. Volgde een zeer belangrijk voorstel, inge diend door de leden en onderteekend door de heeren G. Varkevisser en G. v. d. Does. betreffende te nemen maatregelen tegen fustmisbrutk. Overtuigd van de noodzake lijkheid van doortastende maatregelen, wordt het bestuur verzocht zoo spoedig mo gelijk bij het Centr. Bureau van de Vei lingen het volgende In te dienen, a. in verband met de stijging der houtorijzen en wegens het gevaar, dat de stemoels van de kisten afgeschaafd worden, worde het sta tiegeld van de kisten van 60 ct. op één gulden gebracht; b. om controle ou de kis ten mogelijk te maken, worde in de vel- linesvoorwanrden oogenomen een bepaling, volgens welke iedereen, die kisten van een veiling betrekt, verplicht is deze kisten zelf weer bij de veiling te doen terugleveren. Als uiterste termijn, waarbinnen de kisten te ruggeleverd kunnen worden, zonder dat extra huur verschuldigd is. worde voorloopiz aangenomen een maand. Na pen maand wordt 1 ct. huur per kist in rekening ge bracht. Na 2 maanden 2 ct., na 3 maanden 3 ct.. enz. Het Centr Bureau cïiene gemach tigd te worden om den termijn van terug levering naar omstandigheden te wijzigen, na overleg met en goedkeuring van de vei lingen. De voorstellers verzoeken het bestuur er bij het Centr. Bureau ten sterkste op aan te dringen, dat dit voorstel zoo mogelijk be handeld wordt, vóór de in Maart 1941 te houden jaarvergadering van dit Bureau. Het bestuur stelde voor deze zaak bij de Prov. Commissie voor N.- en Z.-Holland aanhangig te maken. De voorstellers dan ken bij monde van den heer Varkevisser voor de toegezegde medewerking. De voor zitter vroeg of de voorstellers er mede ac- coord gaan, dat deze aangelegenheid pro vinciaal geregeld wordt. Hierop werd ge antwoord, dat zij zulks gaarne zullen doen, als een en ander maar met spoed zal ge schieden. De heer T. Noort zette de bezwa ren uiteen, die er voor de koopers uit voort vloeien. De voorzitter wees er op, dat sa menwerking in deze ten zeerste noodig is. Hij zegde toe deze zaak bij de Prov. Com missie te zullen brengen. Ten slotte werd een voorstel aangenomen om voor een gedeelte bij te dragen aan de schade, die verschillende tuinders geleden hebben aan hun gewassen in de omgeving van het Vliegveld. Volgens het bestuur is hiervoor noodig van K. en O. f. 1000. Hierna sluiting van deze vergadering, die van 's middags halfdrle tot 's avonds 9 uur duurde. LEIDSCHENDAM. Begrooting Gem, Electriciteitsbedrüf. Verschenen is de begrooting 1941 van het Gemeentelijk Electriciteltsbedrijf. Totaal baten en lasten f. 96.894,84 (1939: f. 114.509.58, be grooting 1940: f. 105.155.26). Kapitaalschuld f. 141.072.76 met een aflossing en rente van resp. f. 12.960 en f. 4984,89. Kapitaaldlenst ontvangsten en uitgaven f. 51.531.88. w.o. een nadeelig slot van f. 12.852,66. Begrooting Gem. Gasbedrijf. Verschenen is de begrooting 1941 van het Gemeentelijk Gasbedrijf. Totaal baten en lasten f. 79217.56 (be grooting 1940 f. 66241.44 rekening 1939 f. 68043.10). Verlies f. 6105.20 (begrooting 1940 f. 10661.57 rekening 1939 f8463.57)De kapitaalschuld bedraagt per 1 Januari ak f. 17162.69 met een verplichte aflossing van f. 18334.— en een rente van f. 6168.32. De Kapitaalsdienst geeft als eindcijfers f. 54030.46 waarin een nadeelig slot van f. 35696.46. Schooltijden in verband met verduistering. In verband met de verduistering zijn de schooltijden aan de beide O.L. Scholen als volgt gewijzigd, 's Maandag en 's Zaterdags geen school, overige dagen van 9.3012 uur en van 14 uur. Ter gelegenheid van haar 9-jaarig be staan was door de afd. K.J.M.V. een gezel lige bijeenkomst belegd, waarin de voorzit ter de heer W. Bleys een overzicht gaf van de totstandkoming en bereikte resultaten. Het verdere van den avond werd doorge bracht met verschillende spelen, waarvan de prijswinnaars waren: le. pr. de heeren A. Angenent, A. Botje en H. Spigt, 2e prijs de heeren J. Dunselman, C. Haagen en C. de Koning. Gevonden voorwerpen: 1 lederen hoed, 1 R.K. Kerkboek, 1 huissleutel, 1 parapluie, 1 handschoen, 2 heerenrijwielen, 1 band luchtbescherming, 1 kinderhandschoen. Adres bureau van politie. De gemeenterekening 1939 sluit, wat den gewonen dienst betreft, voorloopig met een batig slot van f. 8796.61 en wat den Kapitaalsdienst betreft met een voorloopig batig slot van f. 83706.30. TFMPFRATTTOFN F.N HOOGWATERTIJDEN LUCHTTEnTPFR ATT nrR 9 uurvoonn.: 1 gr. C. f34 gr F.). 12 uur 'smiddags: 2 gr. C. (36 gr. F.). HOOGWATF.RTlinF.N TV KATWIJK TFJ Voor Zaterdag. Vcoraa. te 3 u. 10 min.; nam. te 3 u. 34 min.' LISSE. Rectificatie. Het in ons blad van eergisteren onder deze gemeente geplaatste bericht betreffende de gemeentebegrootlng 1941 behoorde onder Noordwij kerhout. Burgerlijke Stand. Geboren: Maria Leentje, D. van P. van Har- tingsveldt en H. F. Engelberts Joharmes Joseph - Maria. Z. van L. Verhaal' en B. M. DIecker Arie, Z. van J. van der Spek en I. Paul Franciscus Nicolaas. Z. van G. J. A. van der Veld en D. J. M. de Jong Hendricus IJsbrand Joannes, Z. van C. J. M. Kortekaas en C. C. de Klerk. Overleden: Ludorus Steinmeier. echtgen. van I. Slootweg 64 j. NOORDWIJK. Woensdag a.s. des namiddags te half drie uur, zal er in het Luchtbeschermingsgebouw in de Wassenaarschestraat gelegenheid bestaan tot kostelooze vaccinatie, te verrichten door den gemeentegeneesheer H. J.- de Graaf. Belangheb benden kunnen zich uiterlijk t/m. morgenoch tend 14 December ter Secretarie melden en moeten daarbij het trouwboekje overleggen. Burgerlijke Stand. Geboren: Laurentlus Nicolaas z. van J. S. Zoet en M. A. v. d. Berg Adam Leonardus z. van P. W. Borst en P. Wijnands Johannes Eve- rardus. z. van W. J. de Haas en C. A. Brama Wilhelmina Johanna Cornelia d. van A. Wij nands en H. M. de Ridder Wilhelmina Maria d. van W. C. Koemans en A. Imthorn Maartje d. van J. v. d. Niet en M. Jonker Maarten z. van J. J. Korbee en W. Houwaart Jesprina d. van A. G. van Rijn en G. Spaan derman Johannes z. van J. Plug en W. Hop. Ondertrouwd: T. Hegemanen en H. van Spanje C. Passchier en C. v. d. Niet W. Tappenbeck en M. Hoekstra. Overleden: Johannes Jacobus Korbee, 54 jr. geh. met J. Klinkenberg. NOORDWIJKERHOUT. Vergadering Coöp. Boerenleenbank. In café „Het Wapen van Noordwijkerhout" had een buitengewone ledenvergadering plaats van de Coöp. Boerenleenbank. De voorzitter opende, waarna het punt: „Wij ziging der Statuten en Huishoudelijk reglement" besproken werd. Deze wijziging is noodzakelijk voor het goed verloop van de Bank in het alge meen. „Uniormiteit. voor alle bij de Coöp. Boe renleenbank aangesloten banken is het hoofd doel. Met algem. st. werden beide punten aan genomen. Na rondvraag volgde sluiting, De stations-assistent, de heer P. Scheffer is verplaatst van het station Noordwijkerhout naar het station Hillegom. OEGSTGEEST. VERGADERING BLOEMBOLLENCULTUUR Iri „Zomerzorg" te Lelden vergaderde de afd. Oegstgeest en Ometreken der Alg. Ver. voor Bloembollencultuur. De voorzitter, de heer A. C. Hendriksen, opende waarna de notulen van den secretaris den heer G. J. Hoogervorst Gzn. werden goedgekeurd. In het jaarverslag werd herinnerd aan den zeer strengen winter, welke aan vele gewassen groote schade heeft aangericht. Het afgeioopen. jaar is er een geweest van groote zorgen met sleohte uitkomst. Geluk kig is het ledental constant gebleven. Het financieel verslag van den heer A. Boekee meldde een batig saldo van f.70. Bij de behandeling van den beschrijvings brief voor de 193e alg. vergadering, werd in hoofdzaak het bekende voorstel Benne- broek-Vogelenzang besproken en besloten daar tegen te stemmen. Tot afgevaardigden naar de alg. verga dering werden gekozen de heeren G. Lubbe en G. Hoogervorst en tot plaatsvervangers de heeren A. Boekee en L. Beumer. In de vacatures voor 3 leden van het hoofdbe stuur werden candidaat gesteld de heeren: dr. Verhage, Cr. Kieft en C. Zonneveld. Bij de verkiezing van 3 leden van het be stuur der afdeeling werd de secretaris de heer G. Hoogervorst bij acl. herkozen; in de vacature Juffermans werd gekozen de heer Jac. Uittenbogaard en in de vacature Boekee, de heer J. Boefckooy. De heer H. M. Verhulst hield ten slotte een lezing over „Winstbelasting 1940". Na gedachtenwisseling dankte de voor zitter den heer Verhuist voor zijn belang rijk betoog en sloot, na verloting, de ver gadering. Bijeenkomst Ned. Bijbelgenootschap. In de Pauluskerk werd de eerste leden vergadering gehouden van de in het voor jaar opgerichte afdeeling Oegstgeest van het Nederlandsche Bijbelgenootschap. Na een openingswoord van ds. T. J. Jansen Schoonhoven bracht de secretaresse verslag uit van de werkzaamheden gedurende dit eerste jaar en deelde namens de penning- meesteresse mede, dat ongeveer f.290. aan het Hoofdbestuur-kon worden overge maakt. Hierna Hield de heer D. Vermeulen een overtuigende toespraak over het on derwerp: ,Onze roeping tegenover den Bijbel". Van de gelegenheid tot het stellen van vragen werd door verschillende aan wezigen gebruik gemaakt. De vergadering werd door ds. J. Eringa met gebed gesloten. Burgerlijke Stand. Geboren: Elisabeth Aiida Gerarda, D. van Th. C. van dar Maat en B. G. A. v. d. Berg Neeltje, D. van Tj. de Wit en J. M. Prins Jan Simon, Z. van D. Broekhuizen eni J. Boen der Johannes Hendricus Aloyslus, Z. van J. Remijnse en T. M. Zeventer Wilhelmus Hen- drikus Anthonlus Maria, Z. van C. P. A. van der Zalm en E. Visser. Overleden: J. W. van der Stoel 63 j. G. H. Cunaeus 69 J. Ondertrouwd: J. de Wolf en A. Vreeken H. Jaakke en El. Amersfoort. RIJNSBURG. ONVERANDERDE GROENTEPRIJZEN. Aan de groentenveiling blijven de prijzen van de groentensoorten, waarvoor maxi mumprijzen zijn vastgesteld, vrijwel onver anderd. Dit betreft vooral de koolsoorten, waarvan met uitzondering van groene en gele kooi, weinig wordt aangevoerd. Veel wordt bewaard voor later. Andijvie brengt wel een tamelijken prijs op, maar daaraan is vee) werk verbonden, zoodat de opbrengst niet spoedig loonend kan zijn. Beter gaat het met knolselderij, welke een flinke noteering geeft. De kwaliteit is over het algemeen niet best, omdat de vorst wel eenige schade heeft aangericht. Kroten en uien blijven beneden den kostprijs,, terwijl de waschpeen iets gestegen is. VERMINDERDE CHRYSANTHEN- AANVOER. Thans getrokken hyacinthen, narcissen en tulpen. Aan de bloemenveiling gaan de chrysan then verminderen. Nog enkele soorten wor den geregeld uit het Westland aangevoerd, doch ook daarmede zal het spoedig gedaan zijn. Ook de kwaliteit wordt minder, even als de prijs, welke de laatste dagen gedaald is. Daarentegen komen thans de getrokken hyacinthen, narcissen en tulpen, die nu geruimen tijd de hoofdzaak van de velling zullen vormen. Het schijnt, dat de hyacin then dit Jaar goed trekken. Over het algemeen zijn de prijzen niet Ten behoeve van hen, die daarin belang stellen in verband met de regeling van den werktijd in hun bedrijven, laten wij hieronder een staatje volgen, vermeldende de tijd stippen. waartusschen gedurende de volgende week de verduisteringsvoorschriften gelden Aantal dagllchturen door overwarme treinen, bioscopen, etc.? Verzacht de keel, al vorens het een verkoudheid wordt,met de medicinale j 4560 Ungez. Me<L) hoog. Er werden ook reeds Darwintulpen uit het Westland geveild. Doordat de handel nog steeds slechte resultaten geeft, kunnen geen hooge prijzen besteed worden. SASSENHEIM. Ouderavond „School met den Bijbel". In het gebouw „Concordia" werd onder goede opkomst de ouderavond van boven genoemde school gehouden. De voorzitter van het schoolbestuur, de heer W. Los memoreerde de gebeurtenissen van het afgeioopen jaar, herdacht het over leden bestuurslid, den heer J. Wijntjes die zooveel gedaan heeft voor de school. Voorts deelde hij mede, dat het volgens de wet verplichte leervak lichamelijke opvoeding met 1 Januari a.s. ingevoerd zal worden. De heer J. Wiepkema, hoofd der school gaf hierna een inleiding: „De 12-jarige Jezus in den tempel", hoe wij dit op school vertellen. Nadat de heer Steurevelt een voordracht getiteld: „Overgave" gegeven had, leverden de dames Parlevllet en Vaalberg een bijdra ge, die bijzonder op prijs werd gesteld en hield de heer B. Pit een inleiding over „Iets over het onderbewuste". Ds. Kuiper sloot deze bijeenkomst. Zondagsdienst van doktoren. Deze wordt a.s. Zondag waargenomen door de doktoren Bots en Hueber. VALKENBURG. RAADSAGENDA. De Raad komt hedenavond a.s. te 7 uur in openbare vergadering bijeen, ter behan deling van de navolgende punten: 1. Ingekomen stukken; 2. Aanbieding ge meentebegrootlng 1941; 3. Voorstel tot ver hooging van het crediet voor de gewone uitgaven; 4. Voorstel vaststelling vergoeding bedoeld bij art. 103, lid 2 der L.O. wet 1920; 5. Voorstel tot wijziging der Bouwverorde ning; 6. Voorstel vaststelling verordening Straatbelasting; 7. Voorstel tot wijziging Verordening Schoolartsèndienst; 8. Voorstel tot het aangaan van een geldleening; 9. Voorstel toekenning bijdrage aan de Ver eenlging tot ijsbestrljding; 10. Wijziging be grooting 1940; 11. Belastingreclames. 1516 December 17.28—9.44 15 December 7 uur 45 minuten 1617 16 7 44 17—18 17.28—9.46 17 7 43 18—19 17.289.47 18 7 42 19—20 17.28—9.47 19 41 20 21 17.28—9.48 20 7 41 21—32 17.29—9.48 21 7 n 41 VOORSCHOTEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Gerrigje, D. van H. J. van de Vlek- kert en C. Tesink Cornelia Johanna Cecilia D. van J. J. Schrama en E. M. Krabbe. Overleden: Wilhelmina van der Aa 68 j., echt- genoote van W. F. Schmal Gerrit van der Pot 81 j., weduwnaar van S. van Geest. Konijnen gestolen. Bij de politie heeft de heer V. aangifte gedaan dat uit een schuur 6 konijnen-zijn gestolen. Zondagsdienst voor doktoren- Deze wordt waargenomen door dr. H. J. Keeg- stra, tel. 120 en dr. M. v. d. Stoel, tel. 56. De in deze gemeente gehouden collecte ten behoeve van de instelling „Zondagsschoolver- eeniging Spreuken 8 vs. 17 b" te Oegstgeest heeft opgebracht f. 21,75. VOORHOUT. Zondagsdienst voor doktoren. Zondag a.s. zal de Zondagsdienst worden waargenomen door dr. P. du Buy, tel. 40: Aan het kantoor der P.T.T. alhier werd in den loop van November op spaarbankboekjes ingelegd f. 1821,75 en terugbetaald f. 7877,99. WARMOND. DE BELASTINGEN. Voor het komende jaar zullen op de hoofdsom der grondbelasting voor de on gebouwde eigendommen in deze gemeente worden geheven 80 opcenten en op de be bouwde eigendommen 20 opcenten. Op de hoofdsom der gemeentefondsbelasting zul len worden geheven 75 opcenten en op de hoofdsom der personeele belasting 200 op centen. Gevallen. Kind over boord, doch gered. Toen het motorschip „Door Eendracht Sterk" over" de Kagerplassen voer, viel het 5-jarig zoontje van den schipper over boord. Op het hulpgeroep van een broertje werd het gevaar spoedig ontdekt en sprong de schipper over boord. Gelukkig wist hij het kind te grijpen en weer aan boord te brengen. Burgerlijke Stand. Geboren: Maria Elisabeth d. van Th. H. Weyers en A. H. Klinkenberg Nicolaas Petrus Cornelis z. van C. Waasdorp en M. J. Juffer mans Johannes Anthonie z van J. G. van Vliet en A. C. Hogenboom Theodora Maria d. van P. Does en P. M. Sikki'ng Johan Heinz Cornelis z. v. W. J. van Hattem en E. Weichsler. Gehuwd: C. G. Landman jm. 27 jr. en M. Wolf jd. 21 jr M. L. .J. Vaessen jm. 25 jr. en E. F. Th. Geraedts 24 jr. Overleden: J. M. Welsink 14 jr. en J. H. Kru- seman 74 jr. De heer K. uit Leidschendam kwam ten gevolge van het slippen van zijn rijwiel zoo ongelukkig te vallen dat hij met inwendige kneuzingen werd opgenomen en vervoerd moest worden naar het ziekenhuis te Lel den. De heer van der Schoot alhier slaagde te Amsterdam voor de akte M. O. Boek houden. De collecte ten bate van de Winter hulp heeft f. 150.46 opgebracht. Met ingang van 14 December a.s. wordt de heer H. Th. van Leeuwen, thans hulpbe steller in tijdelijken dienst bij de P.T.T. al hier, bevorderd tot besteller in vasten dienst WASSENAAR. Kippen ontvreemd. Ten nadeele van van H. aan den Rijks straatweg zijn uit een afgesloten schuur 15 kippen ontvreemd. Zaterdag. Leidsche Volkshuls: Spr. dr. le Roux over Nieuw Guinea. 3.15 uur nam. Zondag, Leidsche Volkshuis: Concert mej. van Hall en Jules van Oven, 3.30 uur nam. StadszaalOpeningsconcert Nederlandsch Symphonie-orkest. 8 uur nam. DAGELIJKS. Breestraat 123a: Tentoonstelling Arthur Eland 10—12 en 1—6 uur (tot 15 December). DIVERSEN. s Dinsdag lste Binnenvestgracht 22: Ge legenheid tot inenting tegen typhus 11—3 uur. 's Dinsdag, Mare 13: Medisch Opvoedkundig Bureau 9^—11 uur voorm. Arbeldsbeure (Levendaal): Iedere derde Dins dag der maand consultatiebureau voor onvol- waardlgen 78 uur nam. s Donderdags WJjkgebouw „Bethesda" (Hoef- scraat 44—46): Consultatiebureau voor Alcoho listen 8 UUr nam. '8 Donderdags Inst. voor Praeventleve Genees kunde (lste Binnenvestgracht 22): Inenting tegeD dlphterle 3% uur 's middags precies. 's Vrijdags, Inst. voor Praeventleve Genees kunde Consultatiebureau v. Beroepskeuze 45. 's Zaterdags: Oude RUn 44a, Prot, Bureau voor Sociale Adviezen, 2—3 uur nam. BIOSCOPEN, t 18 Jaar; 14 Jaar; alle leeftijden, Luxor-Theater, Stationsweg: „Malle Gevallen"? Dagelijks nam. 2 en 8 uur. 's Zondags 2—VA uur, doorL voorstelling. Lido-Theater, Steeiistr. 39: „De school des levens" f. Dagelijks 7% uur nam.; 's Zondags te 2, 4,30 eD 7% iL Woensd. en Zaterd. matinée 250 u. Maandag-, Dinsdag- en Donderdag nam. te 2% uur extra-matinée „Rome en Vaticaan". Trianon-Theater, Breestr.: „Het onsterflijke Hart" f Dagelijks 2 en 8 uur, 's Zondags van 2—6.30 u doorloopende voorstelling Casino-Theater, Hoogewoerd 48: „De big van het regiment" Dagelijks 8 uur; 'e Woensdags en '6 Zater dags ook 2% uur Zondags te 2. 4% en 8 uur. Rex-Theater, Haarlemmerstraat: „Alaska" Dagelijks 2 en 8 u. nam.: 's Zondags v. 2—650 uur doorl voorstelling. Nova-Theater (Katwijk aan Zee): „De ster van Rio". 7% uur nam. Zondags gesloten. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 7 Dec. 20 uur tot Zaterdag 14 December 8 uur waar genomen door: de Apotheek Herdingh en Blan ken, Hoogewoerd 171, Tel. 20502 en Apotheek Reijst, Steenstraat 35, Tel. 20136. Te Oegstgeest door: de Oegstgeestsche Apotheek Wilhelminapark 8, TeL 26274. Het gironummer van de Winter hulp Nederland, Den Haag, te: 5553. Als bank der Winterhulp Ne derland is aangewezen de Kas- vereeniging N. V., Amsterdam, No. 8 7 7. Stort op 5553 of 877, Ge brengt geluk in veler leven. Een serie diefstallen. Mej. Z alhier deed aangifte voor diefstal van een portemonnaie met inhoud uit een mantelzak, hangende in de bijkeuken, ter- wijl mej. v L. alhier aangifte deed van dief stal van haar rijwiel en mevr. P. alhier me- dedeeling deed van diefstal van haar gou den ring met diamanten en saffier van mej. v. T. van de vermissing van haar porte monnaie met inhoud vanuit een perceel aan de Bloemcamplaan. Ten nadeele van v. d. j V. uit Rijswijk is een loonzakje gestolen in houdende f. 5.95. Onvoldoende verduisterd. Tegen H. alhier is proces-verbaal opge maakt wegens onvoldoende verduistering. De bewoner bleek niet thuis te zijn zoodat de politie het keukenraam heeft stuk ge- j slagen om daardoor binnen te komen en het licht uit te draaien. Brand in vleeschfabriek. In de droogkamer van de vleeschfabriek van de firma van den Berg Co. alhier i brak brand uit, door onvoorzichtigheid van i H. uit Katwijk, die een brandende lucifer j liet vallen in een vernisbak. Twee andere jongens konden nog veilig de droogkamer verlaten, doch H. zag geen andere gelegen heid meer dan door het raam te vluchten. Door de lucht werd hij evenwel onwel en nadat dr Hubbeling hem onderzocht had, zond deze hem naar huis. De brand werd spoedig met zand gebluscht, zoodat de in middels gearriveerde brandweer geen dienst behoefde te doen. Burgerlijke Stand. Geboren: Maria Elisabeth, D. van W. Perse- naire en H. Rietveld Elisabeth Anna Marie, D. van P. W. R. M. Lange en D. Luijten. Overleden: Catharina Cornelia KnJjnenburg 31 j., echtgenoote van P. L. Hooijmans Anna j Catharina Nolet 76 j., ongehuwd Ferdinand i Karl van Egmond 15 j. Theodoras Zonneveld 64 j., echtgenoot van M. E. van Dijk J. C. Koch 54 j., echtgenoot van L. C. Ovink. Ondertrouwd: P. A. de Lange en C. M. Kloos terman B. H. Aptroot en M. Bergmann J. A. J. F. Swanen en W. E. Oudshoorn. Vergadering Ned. Roode Kruis. In het eigen gebouw vergaderde de afd. Wassenaar van het Ned. Roode Kruis, onder voorzitterschap van den heer van Oostrom Soede. De secretaris-penningmeester las de t notulen, die onveranderd werden vastge-1 steld. Ingekomen was een schrijven van heti Hoofdbestuur, waarbij gevoegd een medaille voor 10-jarige dienst voor het hoofd van ae transportcolonne, die inmiddels in tegen- 2—2

Leidsch Dagblad | 1940 | | pagina 6