SnnKQ TR0PID LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Dinsdag 10 December f940 KERK- EN SCH00LNIEUWS SPORT Geen wedstrijden met Kerstmis en Nieuwjaar FINANCIEN VRAGENRUBRIEK Dagbladreclame is niet te vervangen De Europeesche ordening van de valuta's RECHTZAKEN Kou Griep - Pijn. Reizen en avonturen van Mijnheer Prikkebeen BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN jftüt^ÉLi RADIO VOETBAL. Voor de afdeelingen I en II van den N.V.B. (dus ook voor de lagere klassen) zullen met Kerstmis en Nieuwjaar geen wedstrijden wor den vastgesteld. CALDENHOVE AAN DE KNIE GEOPEREERD. Voorloopig op non-actief. Naar de Tel. verneemt is de voetbalspeler B. Caldenhove gisterochtend in een der ziekenhui zen in de hoofdstad aan zijn knie geopereerd. Deze operatie is. voor zoover men kan nagaan, soed gelukt. Caldenhove zal thans eenige dagen rust moeten houden. Doch het zal wel eenige maanden duren, voordat hij de training \*eer lan hervatten. Het is zelfs de vraag, of hij dit seizoen nog in het veld zal komen. Caldenhove stond voor de keuze het voetballen er aan te geven of zich aan deze operatie te onderwerpen. Hij had zooveel last van zijn on willige knie, dat zijn spel er zichtbaar onder leed. Na lang aarzelen stelde hij zich onder de handen van den chirurg, gelukkig met goed gevolg. BRIDGE. BRIDGE CLUB „DE SLEUTELS". Het bridge praatje. Wij vervolgen met het bespreken van de dwang-afneembiedingen. Zoo'n dwang-afneem- bod is van veel meer belang dan een sterke 2-openlng. Doch het dient ook hier weer opge merkt dat men zich strikt aan de eischen moet houden. De minimum-eischen zijn: 3^ top plus een biedbare 5-kaart of langer. Dus Noord 1. in Sch. (min 2% top) Zuid 3 in Ruiten (min. 3% top), plus een biedbare 5 kaart in Ruiten. Nu kan het voorkomen, dat Zuid 4 tops in handen heeft, doch geen biedbare 5-kaart. b.v. Zuid heeft Sch. H. 10.8.6. Harten A. 4.3. Ruiten A. H. V. 6. Klaveren H. B. Als nu Noord met 1. in Sch. heeft geopend, dan zal Zuid met bovengenoemde kaart moeten antwoorden met 3 in Ruit. De biedingen worden daarna weer zoo laag mogelijk gehouden om tot het juiste bod in de juiste kleur te komen. Nog een voorbeeld: Noord opent met 1. in harten. Zuid heeft in handen: klaveren V. 10.7. 8.6.5. Harten Vi 9. Ruiten A. H. V. Schoppen A. B. Het juiste bod in Zuid is 3 in klaveren. De klaveren is niet zoo zwak, doordat het een 6- kaart is. Met een weinfg steun in klaveren van Noord, is 5 klaveren meer te prefereeren dan 4 ln harten. Een ander dwang-afneembod, is die van Noord zelf. Voorbeeld: Noord 1. in harten, Zuid 2 in Har ten, Noord 3 in Sch. (dwang-afneembod). Noord geeft hiermede te kennen, dat hij 4*£ top heeft, doch te zelfder tijd deelt hij Zuid mede. dat zijn Schoppen maar een vierkaart is. Ter ver duidelijking herhalen wij nog even dat met de langste kleur geopend wordt, bij evenlange kleur de hoogste. SCHAKEN. LEIDSCHE SCHAAKBOND. De Competitie (le groep). De Leidsche Studenten Federatie I won met 5%xx—2&xx van de RE. Schaakclub De 2 Koningen I. Het overzicht van dezen wedstrijd, die in het gebouw der Maatschappij voor Toonkunst is gespeeld, luidt als volgt: (2K.) (Stud.) L. TummersP. J. H. Willems xx J. VoldersD. Hoegen 5/6 H. Staats—J. Orbaan 01 C. v. d. KrogtE. G. Hoeffelman Vz P. J Raaphorst—C. v. d. Graafx—x A. Gyer—P. W. M. Boin G. GussenhovenH. Matzinger01 J. ZandvlietC. Diederiks 1—0 L v. d. ReepP. H. Keesom 01 L. M. PlasmeyerL. Vooys 01 Totaal 2t4xx— De bondencompetitie. Hieraan wordt dit jaar slechte door 3 bonden deelgenomen, nl. door den Amsterdamschen, den Stichtsch-Gooischen en den Leldschen Schaakbond Er ls besloten een dubbele ronde te fpelen. De 'eerste wedstrijd zal te Leiden ge speeld worden tusschen de tientallen van den St. Gooischen en den Leldschen Schaakbond en ls vastgesteld op Zondag 22 December a.s. waarschijnlijk in de bovenzaal van het „Schut tershof". PREDIKBEURT. Voor Woensdag. Noordwijk aan Zee Ger. Bond (Juliana- weg 2)nam. 7.30 uur de heer E. L. de Witt. Waddinxveen Zuidkade 18- Woensdagnam. 1 uur, ds .De Rover van Vlaardingen. NED. HERV. KERS. Bedankt voor VIaardingen ds. A. J. Brinkman te Zegveld, voor Gameren ds. D. Th. Keek te Staphorst. Beroepen te Ommeren (toez.) cand. H. van 't Hof te 's-Gravenhage, te Oosternieland-Olden- zyi (toez.) cand W. P. J. Oslnga te Stads kanaal. Drietal te Haa-'lem (vacature dr. J. Weener) ds. J. J. Hietkamp te Vlissingen, ds. mr. P. H. Th. Stevens te Ingen en ds. I. P. van der Waal te Hengelo (O.). GEREF. KERKEN. Aangenomen naar Rotterdam-Delf shaven (vacature ft. Zijlstra) ds. J. G. Adema te Zuid hom. J. G. te L De trekking dezer verloting heeft tn verband 'met de tijdsomstandigheden nog steeds niet plaats gevonden en zal ook niet Plaats vinden. Loten kunnen worden ingewis seld aan het secretariaat der Ned. Ver. voor Luchtbescherming. Nassau Ouwerkerkstraat 3, Hen Haag. Het is thans iedereen duidelijk, dat de wirwar van valuta's van het verleden in het toekomstige Europeesche handelsverkeer veranderd dient te worden, aldus het AU.P. Als eerste stap hiertoe is de vervanging van „uitbetaling-Londen" zooals het vroeger in den buitenlandschen handel ge bruikelijk was door de centrale verreke ning via Berlijn aanstaande. Elf landen van het oude continent zijn tot de verrekening via Berlijn toegetreden, nl. België, Bulga rije, Denemarken, Frankrijk, Finland, Ne derland, Italië, Joego-Slavlë, Noorwegen, Zwitserland en Zweden. Een deel dezer lan- den heeft zich reeds verklaard vóór het multilaterale verrekeningssysteem. De clea- rlngovereenkomsten met Italië en Bulgarije sluiten tevens de betalingsrelaties met Bel gië, Noorwegen, Nederland en het gouver nement-generaal ln. Wat Italië betreft, ls de overeenkomst reeds tot Luxemburg en den Elzas uitgebreid. Het betalingsverkeer tusschen Nederland en Joego-Slavië, tus schen Zweden en Nederland, Zweden en België, Zweden en Finland, alsmede Noor wegen en Finland wordt afgewikkeld via Berlijn als centrale clearlngslnstantie. De voordeelen voor de deelnemers zijn zóó groot, dat ongetwijfeld binnen afzienbaren tijd een beslissend deel van den continen talen Europeeschen handel geschieden zal via de multilaterale clearing. Een van de belangrijkste voorwaarden hiervoor ls echter, dat de pariteit van de valuta's van het vasteland in een vaste on wrikbare verhouding ten opzichte van el kaar gebracht wordt. In het tegenwoordig door Dultschland beheerde economische ge bied zijn door het vaststellen van eenvou dige wisselkoersen geordende toestanden geschapen. Alleen ln het Zuidoosten zijn de verhoudingen veel moeilijker, omdat daar door een te hooge waardeering van de z.g. vrije deviezen de koopkracht van de mark verminder^ werd. Het uit den weg ruimen van dezen economisch niet gerechtvaardig den toestand kan echter slechts trapsge wijze geschieden omdat rekening moet wor den gehouden met den toestand der hierbij betrokken volkshuishoudingen. In de afge- loopen maanden ls men zeer voorzichtig overgegaan tot het regelen van deze vraag stukken. In het algemeen is men er reeds in geslaagd een vermindering van het agio van den rijksmark tot 20 procent tot stand te brengen. Hierbij is het duidelijk, dat de vertegenwoordigers in de regeeringscommts- sies met deze oplossing niet tevreden zijn en lr. den loop van den tijd het verschil tusschen de muntpariteiten zullen wegwer ken. In Dultschland is men het erover eens, dat ook de Zuidoost-Europeesche staten door een verstandige beteugeling der prijs verhoudingen, practisch door een uitscha keling van de speculatie, voor een belang rijk deel nog hun bijdragen moeten leveren voor een vooruitstrevende vorming van den buitenlandschen handel. De resultaten, die in de laatste vier maanden over de geheele .linie op dit ge bied zijn behaald, zijn van zoo vérstrek kende beteekenls, dat volgens Dultsche op vatting, de beste verwachtingen voor een permanent stijgenden goederenruil met vaste valutaverhoudingen gerechtvaardigd zijn. Door hun kou-, koorts- en pijnuitdrij- vendie weaflöng helpen hierbij altijd veilig en vlug een poeder of cachet van Mijnhardit te Zeist. Mijnhardlt's Poeders per stufc 8 ct. Doos 45 ot. Cachets, genaamd „Mijnhardtjes" Doos 10 en 50 ct. 4454 (Ingez, Med.) HAAGSCHE POLITIERECHTER. De dievegge in den winkel. In een groot magazijn te Leiden was een juffrouw gekomen, die twee mooie japon netjes meegenomen had. Ze ging naar de pasKame.1, moffelde één japon in de tasch en hing vervolgens de andere weer op de rekken. Maar een winkeljuffrouw had die handelwijze toch ontdekt, zoodat de dief achtige klant werd aangehouden, en zij nu terecht moest staan. De Officier vond dat dergelijke diefstallen wel streng gestraft moeten worden, doch in verband met het blanco strafblad wilde spr. volstaan met een voorwaardelijke gevange nisstraf van twee maanden met een proef tijd van drie jaar. De Politierechter veroor deelde tot f. 15.boete subs. 15 dagen hechtenis, en voorwaardelijk twee maanden gevangenisstraf met een proeftijd van drie jaar. Te laat op straat en nog wat. Dat deze verdachte des avonds te laat op straat was geweest na tien uur was nog niet eens het ergste, erger was het geen verder gebeurde. Want, toen een agent te Leiden hem op den Heerensingel -aan hield, ging de man zich verzetten tegen het overbrengen naar het politiebureau. Dat was zóó ernstig, dat de agent zijn revolver moest trekken, en de arrestant de boeien aan kreeg. Hij moest voor zijn verzet nu te recht staan, en de Officier vond het een ernstig geval. Een strenge straf is noodig, en spr. vorderde een maand gevangenis straf. De politierechter veroordeelde tot twee weken gevangenisstraf. De rotte kool in huis. De straatjeugd had bij een inwoner van Leiden 'een rotte roode kool in huis gesme ten. De vrouw des huizes was hevig ge schrokken en zette het op een huilen. Toen was de echtgenoot kwaad geworden en was naar bu-iten gekomen. Daar ontmoette hij van H. met wien ruzie ontstond. Toen werd van H. mishandeld waarna deze een aan klacht indiende. De mishandelaar stond nu terecht, en hij zei de klap te hebben ge geven, omdat hij dacht dat van H. hem in zijn neus wilde bijten. Toen wilde hij hem dus vóór zijn. De Officier vorderde f. 15. boete subs. 15 dagen hechtenis, waartoe de politierechter veroordeelde. Hij durfde wel. Toen een inwoner van Leiden uit den trein stapte, ontmoette hij C. „Zoo boef", begroette hij, welke betiteling door C. niet werd genomen, en hij toog naar de poli tie om aangifte van beleediging te doen. De beleediger was meegegaan, en zei tegen de politie. „Ik durf het nog weieens te zeggen, je bent een boef". Dat vergemakkêlijkte het proces-verbaal, en nu de man terecht stond bekende hij dus. De Officier vorderde tegen hem f. 10.boete subs. 10 dagen hechtenis, en de politieréchter veroordeelde hem con form dezen eisch. KANTONGERECHT TE LEIDEN. De strafrol wordt steeds grooter! Gistermorgen moesten niet minder dan 117 personen voor het Kantongerecht alhier terecht staan. Onvoorzichtig gereden. Een chauffeur alhier moest terecht staan, om dat hfj met zijn vrachtauto op den Hoogen Rijn dijk alhier, hoewel er niet voldoende ruimte was door tegenliggend verkeer, toch met onvermin derde snelheid gepasseerd was, waardoor hij den heer Leune, die met een paard bespannen wagen passeerde, onderste boven gereden had. Het O.M. eisch te f. 20 boete of 14 dagen hech tenis. Uitspraak conform. Geen voorrang verleend. Een afdeelingschef uit Zandvoort moest te recht staan, omdat hij met zijn auto op het kruispunt Heilige GeestwegKerklaan te NoordwJjk B. geen voorrang aan het rechterver- 61 Teekenlng van Aart van Ewijk. Naar J. J. A. Gouverneur, Reizen en avonturen van Mijnheer Prikkebeen). Het eerst hijst men aan boord, wie [denk jewel? Onder groote hilariteit ons' Pieternel!! De bootsman echter, verandert geen zier En drijft maar rustig op z'n schippers [klavier! Hij keekt heel vroolljk in het rond, Zijn pijpje genoeg'lijk in zijn mond! Leiden op den openbaren weg kaartspelen, tot f.2 of 1 dag: H. J. v. H., overtreding melkbe- sl'uit, tot 2-maal f. 1 of 2-maal 1 dag; P. M. V., overtr, Vleeschkeuringswet, tot f.5 of 2 d.; P. J. C., overtr. verord. Leiden op het verkeer te land. tot f. 1 of l dag: J. de W., idem, tot f.3 of 1 dag; M. H. W„ Oegstgeest. overtr. mo tor- en rijwielregl. tot f.3 of 1 dag; A. B., Scheveningen. overtr. keur van Rijnland, tot f.2 of 1 dag; L. v. d. M.. Katwijk, loopen op verboden grond, tot f.2 of 1 dag; L. S.. zwer vende. openbare dronkenschap, f. 10 of 4 d.; H. H.. idem. tot f.5 of 2 dagen. HAARLEMSCHE POLITIERECHTER. Verkeerde opgave voor brandstof verstrekt. Terecht stond een 59-jarIgen brandstof- fenhandelaar uit Aalsmeer die zijn biljet betreffende de brandstoffentoewijzing niet overeenkomstig de waarheid had ingevuld. Hij had namelijk verklaard dat hij voor het koken op petroleum aangewezen was, en dat hij geen andere kookinstallatie dan die, waarvoor petroleum noodig was, in zijn be zit had. Bij onderzoek bleek verdachte in zijn huis echter ook een electrische kook installatie te hebben. De officier van Justi tie eischte een geldboete van f.25.subs. 15 dagen hechtenis. De Politierechter wer- oordeelde verdachte tot een geldboete van f. 15.— subs. 9 dagen hechtenis. 4459 (Ingez. Med.) keer had verleend, waardoor hij den heer Kor- baa die aldaar per rijwiel passeerde omver had gereden, waardoor deze verwond en het voor wiel van de fiets vernield werd. Het O.M. eischte f. \0 boete of 5 dagen hech tenis eischte. De kantonrechter veroordeelde verdachte tot f. 15 boete of 5 dagen hechtenis met toewijzing eener civiele vorderihg ét f.3.50. Haar vader wilde de straf uitzitten. Een werkster uit Katwijk aan Zee moest voor drie overtredingen terecht staan. Ten eerste had zij op haar fiets zonder achterlicht gereden, ten tweede had zij haar identiteitsbewijs vergeten en ten derde had zij een valschen naam opgege ven. Onder een stortvloed van tranen bekende zij de drie overtredingen, maar dit kwam omdat de agent haar zoo hard had aangesproken en daar zij voor haar onders werkt, was zij bang geweest dat zij de boetes niet kon betalen. Het O.M. eischte voor de twee eerste overtre dingen 2 maal f. 1 boete of 2 maal 1 dag h. en voor het 3de feit f. 3 boete of 1 d. h. Uitspraak conform. Verdachte vroeg daar zij de boeten niet kaïr betalen of haar vader de straf voor haarmocht uitzitten, maar de Kantonrechter wees haar er op, dat zy dat zelf moet dóen. De verduistering. Voorts stond wederom een zeer groot aantal personen uit Leiden, Noordwijk en Oegstgeest terecht omdat zij hun woningen niet of niet voldoende verduisterd hadden. Het O.M. eischte boeten van f. 3 tot f6. Uitspraak conform. Eveneens stond een groot aantal personen uit Leiden en de omstreken terecht, die 's nachts alhier op straat waren aangetroffen. 1-Iier eischte het O.M. boeten van f.3 tot f.5. Uit spraak conform. Volgende vonnissen zijn geveld: L. G. S. Den Haag. overtreding motor- en rijwielwet f. 7.50 of 3 d.; A. M. C. overtreding spoorwegwet f. 7.50 of 3 d.; A. Th. B. overtreding, vleeschkeuringswet f.20 of 8 d. met verbeurd- verkl. spek; H. J. V. wielrijden over een geslo ten vergaarden weg f.2 of 1 d.; W. V. overtre ding boterwet f.10 of 4 d.; P. K. overtreding alg. pol. verord. Leimulden f. 7.50 of 3 d.; J. J. den O. overtreding leerplichtwet f.1 of 1 dag; J. H. S. idem f.5 of 2 d.; S. M. de G. Dordrecht te Leiden zönder vergunning venten f.1 of 1 d.; J. P. idem f. 1 of 1 d.; J. V. zwervende idem en openbare dronkenschap f.10 of 4 d.; en f.5 of 2 d.; J. V. overtreding vleeschkeuringswet f.20 of 8 d. met' verbeurdverklaring ham; L. G. M. A. G. overtreding motor- en rijwielregl. f.3 of 1 d.; W D. V. overtreding arbeidswet f.2 of 1 d.; J. C. de R. Zoeterwoude. overtreding motor- en rij wielwet f.6 of 2 d.; M. D. wielrijden over een gesloten verklaarden weg f.2 of 1 d.; A. J. v. d. B wielrJJden zonder bel. f.1 of 1 d.; W. J. te Leiden, op den openbaren weg voetballen f.2 of 1 d.; B. Z. Valkenburg Z.H., autorijden over een gesloten verklaarden weg f.5 of 2 d.; H. J. P. Haarlemmermeer wielrijden over een gesloten verklaarden weg f.2 of 1 d.; L. van V. Katwijk, overtreding alg. keur van Rijnland f.2 of 1 d.; A. P. v. d. B., hsvr. van N. v. d. B. Noordwijker- hout, overtreding leerplichtwet f 0.50 of 1 d.; A. P v d. B. hsvr. van N. v. d. B. idem idem f. 0.50 of 1 'd.; N. V. Katwijk, te Leiderdorp op den openbaren weg Iemand naschreeuwen f3 of ld.; C. de R.. Katwijk overtreding leerplichtwet f.2 of 1 d.; J. O. idem idem f.2 of 1 d.; L v. d. P. wed. van N. v. d. P. idem idem f.2 of 1 d.; J. K. idem idem f.050 of 1 d.; J, S. O. te Lelden, op den openbaren weg kaartspelen f.2 of l d.; J. v. d. M Oegstgeest, overtreding melkbesluit f 3 of 1 d.; K. H. S. Voorschoten, wielrijden zonder bel. f. 1 of 1 d.; P. v. d. M. zwervende idem f.1 of 1 d.; S. S. M. wielrijden zonder rem f.3 of 1 d.; J. C. v. D. wielrijden over een geslo ten verklaarden'weg f.2 of 1 d.; J. W. W. idem f 2 of 1 d.; T. W. overtreding motor- en rijwiel regl f. 1 of 1 d.; B. G. J. V. overtreding alg. pol. verord. Oegstgeest f. 1 óf 1 d.; H. G. M. te Lei den als bestuurster van een rijwiel daarmede over den openbaren weg een persoon vervoeren f.1 of 1 d.; J. v. d. R. Idem f.1 of 1 d.; J. C. van L. Woubrugge, overtreding verord. Leiden op het verkeer te land f.2 of 1 d.; J. van K. Noordwijk, overtreding rijverord. Noordwijk t.z of 1 d.: A. U. zwervende, openbare dronken schap f. 10 of 4 d.; J. van de B. idem idem f. 10 of 4 d.; W. F. J. in staat van dronkenschap een rijwiel besturen f.5 of 2 d.; D. Z. Katwijk, loo pen op verboden grond f.5 of 2 d.; N. D. Z. Val kenburg Z.H., te Katwijk zonder vergunning op den openbaren weg muziek maken f.1 of 1 d.; G. van D., hsvr. van G. v. d. P. Katwijk. over treding leerplichtwet f.3 of 1 d.; G. S., hsvr. v. H H.. idem idem f.3 of 1 d.; Th. O. zwervende te Leiden zonder vergunning venten f.1 ol 1 d Chr F. idem openbare dronkenschap f5 of 2 d.; J. D. B., Alphen aan den Rijn, idem ge pleegd bh 3de herh 6 d. hecht.; S. S.. hsvr. van J A. woonachtig buiten Katwijk aldaar venten f 2 of 1 d.; H. H. van G. Llsse, wielrijden zonder bel. f.1 of 1 d.; L. R. de G. geen identiteitsbe wijs bij zich hebben f.2 of 1 d. A. v. d. V., zwërvende, overtreding visscherfj- wet, tot 2-maal f. 2 of 2-maal 1 dag met ver- beurdverkl. hengel; J. J. den O. idem f. - of 1 d met verbeurdverkl. hengel; J. R„ overre ding van het vreemdelingenregl., tot f.3 of 1 d.; A v L. wielrijden over een gesloten verklaar den weg, tot f. 2 of 1 d.: H. A. Z., Hazerswoude, Idem, f.2 of 1 dag; P. A. V., zwervende, idem f 2 of 1 dag: A. C. K.. Roelof arendsveen, Idem f 2 of 1 dag; J. A. B.. Meye-Zegveld. idem. tot f.2 of 1 dag. A. le F. Idem tdt f.2 of 1 daa: B L L. wielrijden zonder bel. tot f. 1 of 1 dag: j' J. B. Idem tot f. 1 of 1 dag; R. de W.. idem, tot f.1 ol 1 dag: N. P. A. v. M.. Leiderdorp. Idem, tot f.1 of 1 dag; G. R„ hsvr van A. v. d, G.. Katwijk, overtr. arbeidswet, tot f.3 of 1 d.; W. E. B., overtr. verord. Leiden op het verkeer te land. tot f.2 of 1 dag: M. B. W. H., Zoeter woude, Idem, tot f.2 of 1 dag; J. H. v. W„ te „Ja mevrouw Scholte, het ls haast niet te gelooven, maar zoo giaait het nu iederen keer alls Jainsein's hierboven aan het stof zuigen zijn. GEBOREN: Johanna Petronella dr. van J. J. Aben en J. E. van Hooidonk Henri Louis Eliza zn. van H. L. E. v. d. Reijden en M. M. F. Bruggeman. ONDERTROUWD. L. A. de BruJjn jm. 24 Jr. en C. J. Jansen Jd. 22 jr. I. Dlsseveld jm. 22 Jr. en A. M. Roe- landse jd. 22 jr. C. van Dijk Jm. 34 jr. en G. Höuweling jd. 28 Jr. P. van Nlerop jm. 33 jr. en E. Cebol jd. 29 jr. Chou Slang Uen jm. 28 jr. en P. Boelee jd. 25 jr. L. Mieremet jm. 22 jr. en M, A. Vlaardingerbj-oek jd. 20 jr. OVERLEDEN: M. Schakenbos wed. van J. Dullemans 90 Jr. J. J. Korbee m., 54 jr. L. Kramer m., 72 jr. W. Bogers m.. 59 jr. J. C. Warmenhoven hsvr. van A. F. Thierrlj 66 Jr. WOENSDAG 11 DECEMBER. Hilversum I, 415 M. Nederlandsch Programma NCRV: 8.00 Nieuwsberichten ANP 8.10 Schriftlezing en meditatie 8.25 Gewijde mu ziek (opn.) 8.35 Gramjnuziek 10.30 Mor gendienst 11.00 Gram .muziek 11.30 Zang met pianobegeleiding en gram.muzlek 12.15 Reportage of muziek 12.45 Nieuws- en econo mische berichten ANP 1.00 Stichtsch Salon orkest en gram.muzlek 2.30 Gram.muzlek 3.00 Christ, lectuur 3.30 Zangclubje van het Blindeninstituut te Bussum en gramjnuziek 4.00 Gram.muzlek 4.30 Voor de Jeugd 5.00 Gramjnuziek 5.15 Nieuws-, economische- en beursberichten ANP 5.30 Berichten 5.35 Orgelconcert 6.00 Koninklijke Oratoriumver- eeniging „Kerkgezang", NCRV-orkest en solist ten (opn.) 6.45 Actueele reportage of gram.- muziek 7.007.15 Economische vragen van den dag en nieuwsberichten ANP, sluiting. Hilversum II, 301 M. VARA: 8.00 Nieuwsbe richten ANP, gram.muzlek (In de pauzeVARA- Almanak) 10.00 VPRO: Morgenwijding 10.20 Voor arbeiders in de continu-bedrljven 12.00 Sylvla-Amusementsorkest en solist In de pauze: VARA-Almanak) 12.45 Nieuws- en economische berichten ANP 1.00 Sylvia-Amu sementsorkest en solist 1.30 Orgelspel 2.00 Voor de vrouw 2.30 Gram.muzlek 3.15 Voor de kinderen 5.00 VPRO: Cyclus „Het geeste lijk karakter van ons volk" 5.15 Nieuws- eco nomische en beursberichten ANP 5.30 Gram. muziek 5.30 Gram.muzlek 5.45 Reportage 6.05 Esmeralda en solist 6.43 VARA-Almanak 6.457.00 Actueele reportage of gramjnuziek, sluiting. -e Kootwük 1875 M. KRO: 7.00 Berichten (Duitsch) 7.15 Wij beginnen den dag 7.30 Berichten (Engelsch) 7.45 Gramjnuziek 8.00 Nieuwsberichten ANP 8.15 Gramjnuziek (9.00—9.15 Berichten Duitsch) 11.30 Be richten (Engelsch) 11.45 Gramjnuziek 12.00 Berichten 12.15 Gram.muzlek 12.30 Berichten (Duitsch) 12.45 Nieuws- en econo mische berichten ANP 1.00 Gramjnuziek 1.30 Berichten (Engelsch) 1.45 Gram.muzlek (2.00—2.15 Berichten Duitsch) 2.30 Berich ten (Engelsch) 2.45 Musiquette en „Het Vroo- lijke Klaverblad" (opn.) 3.30 Berichten (Engelsch) 3.45 Gram.muzlek 4.00 Militaire orkesten 5.00 Berichten (Duitsch) 5.15 Nieuws-, economische en beursberichten ANP 5.30 Onderwijsfonds voor de Scheepvaart: Cau serie „Meteorologie voor den binnenschipper" 6.00 Militaire orkesten (6.306.45 Berichten EngelsCh) 7.007.15 Brabantsch praatje en nieuwsberichten ANP, sluiting, GEM. RADIO DISTRIBUTIEBEDRIJF. Woensag 11 December. Ie Programma: 8.00—19.15 NCRV 19.15— 24.00 Duitsch Programma. Ile Programma: 8.0010.00 VARA 10.00 10.20 VPRO 10.20—17.00 VARA —17.00—17.15 VPRO 17.15—19.15 VARA 19.15—23.00 VARA Programma uitsluitend* voor Radio Cen trales) 23.0024.00 Duitsch programma. Ille Programma: 7.00—17.30 KRO 17.30 18.00 Ondenv. v d. Scheepvaart 18.3019.15 KRO 19.15—24.00 Duitsch Programma. !Ve Programma: 7.0024.00 Duitsch Pro gramma. 3—2

Leidsch Dagblad | 1940 | | pagina 7