Uit Omstreken Uit KRUSCHEN de Rijnstreek LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Vrijdag 6 December 1940 De Bedrijfsbegrooting 1941 Rheumatische pijnen BENTHUIZEN. De Winterhulpcollecte. De collecte voor de Winterhulp heeft hier f. 127 opgebracht. De collecte voor het gewas in de, Ned. Herv. Kerk heeft niet. zooals gemeld, f. 249. maar f.365 opgebracht. Benoemd is tot bode van de waterleiding „De Tien Gemeenten", de heer S. Sluurman. HILLEGOM. Door het college van B. en W. werd aan den Raad de begrooting aangeboden van diverse bedrijven en instellingen. Hieraan ontleenen wij o.a.: Voor het Burg. Armbe stuur wordt voor 1941 geraamd een uitgave van f. 110.925 (1940 f. 100.825), waarvan uit de gemeentekas een subsidie wordt ge raamd groot f. 65.000 (voor 1940 f. 60.000). In verband met de tijdsomstandigheden zijn de uitgaven dus in stijgende lijn. Het betreft hier alleen bedeelden, die na het tot stand komen der crisissteunregeling voor werkloozen, boeren en tuinders, bui toen genoemde regeling staan. Onderstand wordt in verschillenden vorm verleend. Voor ondersteuning in geld wordt voor 1941 geraamd f. 48.500 (v.j. f. 45.000). In r.atura (levensmiddelen) f. 400, brandstof fen f. 1250, kleeding, schoeisel e.d. f 6000, uitbesteding van oude lieden f. 3000, zle- kenhuisverplegingen f. 6000, versterkende middelen f. 1000, .hulp in huishouding f 500 enz. enz. Begrooting Gasbedrijf, In verband met de veelom vatende extra werkzaamheden, alsmede de langdurige vacature (directeur) van het bedrijf waren aanleiding voor het bedrijf een bedrijfsbegrooting en overzich ten in te dienen, zoodat volstaan wordt met enkele opmerkingen van algemeenen aard. De tijdsomstandigheden schijnen op dit be drijf haar invloed te doen gelden. Grond stoffen kunnen niet meer zelfstandig wor den betrokken, maar geschiedt door het Rljkskolenbureau, waarbij genoegen moet worden genomen met hetgeen dit bureau ter beschikking kan stellen, tegen een prijs, waarop van de zijde van het bedrijf in geen enkel opzicht invloed kan worden uitgeoefend. Bijproducten moeten tegen vastgestelde prijzen worden afgeleverd aan bevoegde instanties. Of de komende winter een ongestoorde voorziening met de onont beerlijke grondstoffen zal te zien geven, moet worden afgewacht. Het bedrijf gaat den winter in met een voorraad, die in nor male tijden zeker als onvoldoende^zou wor den beschouwd. De afgeloopen maanden hebben een niet onbelangrijke vermeerde ring van het aantal verbruikers en het ver bruik per afnemer opgeleverd. De aange nomen toeneming van het verbruik, prij zen voor gronudstoffen en bijproducten hebben tot resultaat gehad, dat de begroo ting met een slechts gering nadeelig saldo sluit. Waterbedrijf. De opmerkingen, waarmede de begrooting van het gasbedrijf begint, zijn ook op deze begrooting van toepassing. Voor dit bedrijf kon een batig saldo wor den geraamd, gelijk aan 1939. De lasten van het bedrijf zullen vermoedelijk f.3000 hooger zijn, doch dit weegt tegen de baten op. Tot de lastenvermeerdering dragen voornamelijk bij de meerdere afschrijvin gen wegens verbetering der zuiveringswer- ken en de meerdere kosten wegens het af nemen van electriciteit in verband met te betalen kolentoeslag. Ongeveer 2/3 van deze meer kosten kunnen de gemeentebe drijven te Lisse, Sassenheim en Warmond in rekening worden gebracht, zoodat voor deze gemeente resteert 1/3 gedeelte, dat vermoedelijk kan worden gevonden in een hoogere opbrengst uit de levering van wa ter in deze gemeente .De bijzondere tijden gaan aan dit bedrijf vrij ongemerkt voorbij. Bedrijf van Openbare Werken. In verge lijking met de begrooting voor 1940 kan het eindbedrag van de begrooting voor 1941 f.-12500 lager geraamd worden en wel voor den gewonen dienst f. 10.500, en voor den kapitaaldlenst f.2000. De raming van de kosten voor de gemeentereiniging zijn vrij wel gelijk aan 1940. Geraamd werd voor 1941: Gewone dienst f. 55.783.89 (vjj. f. 66.328.79)de kapitaal- ddienst f.1911 (v.j. f.3938). De gemeente- reiniging f. 20.655 (v.j. f. 20.785). Een extra besparing geeft de straatverlichting we gens de verduisteringsvoorschriften n.l. f. 5325. Vervolgens konden vele posten lager worden geraamd in verband met het ge reedkomen van werkzaamheden (Treslong, Distributiebureau etc.) en nieuwe voor schriften bouwpolitie. De Bloembollenbeurs. De bloembollenbeurs werd gisteren door 116 personen bezocht. In gladiolen was een zeer levendige handel in verband met den export. Zondagsdienst voor doktoren. De Zondagsdienst der doktoren wordt Zondag a.s. waargenomen door dr. Ver- straeten. KOLENDAMPVERGIFTIGING. De alleenwonende mej. v. N. aan de Hoofd straat bemerkte des nachts, dat uit een aangrenzende kamer, bewoond door het echtpaar B. een sterke kolendamplucht kwam. Zij had de tegenwoordigheid van geest haar buurman den heer Varsteege te waarschuwen die, toen hij in de woning aankwam daar de echtgenoote van B. in overspannen toestand aantrof, terwijl de heer B. zelf bewusteloos was geraakt. De spoedig gealarmeerde politie en dr. ten Hoope hebben den man. die er het ergste aan toe was, wederom bij gebracht en de verdere zorg aan de vrouw omreed. De heer V. zorgde vervolgens voor voldoende venti latie, zoodat spoedig frissche lucht aanwezig was. Een en ander -veroorzaakte in het holst yan den nacht eenige consternatie. KATWIJK AAN DEN RIJN. MINDER GOEDE TUINBOUWPRIJZEN. Het weekoverzicht kan ditmaal niet in opti— mistischen geest geschreven worden. Wel waren er nog producten waarvoor een zeer goeden prijs betaald werd. doch over het prijspeil van meerdere andere artikelen was niet te roemen. Ten overvloede kwam 1.1. Zaterdag en Zondag een flinke nachtvorst nóg eenige schade aan sommige producten toebrengen, inzonderheid de bloemkool. Wel was dit product bij verschillende tuinders reeds geruimd, doch bij anderen stond er nog heel wat te velde. De prijs van dit artikel bleef steeds zeer goed, voor eerste soort vari- eerned van f. 8.10—16.10 per 100; tweede soort noteerde van f4.20—7.90. Ook Bospeen behoorde tot de meest gevraagden producten. Het zijn maar weinig tuinders, die van den mooien prijs van f. 8.10 tot f. 12.50 per 100 bos profiteerden. Waspeen ging deze week minder vlot en de prijs was veelal dalende. Gemiddeld werd besteed van f. 1 tot f. 1.40 per kist van 20 kg. Kroten waren gebonden aan een maximumprijs, die volgens de meening van de tuinders te laag Is n.l. f.0.50 per kist van 20 kg. Breekpeen deed van f. 2.502.75 per 100 kg. Ook de sluitkool- prijzen zijn wat laag. naar kwaliteit van f.3 tot f3.25 per 100 kg. Van Groene Kool was de no teering nog even lager n.l. van f. 2.103.25 per 100 kg. Groene Andijvie was gebonden aan een maximumprijs van f. 0.21 per kist van 6 kg., doch gele Andijvie kon gemakkelijk van f.0.25 tot f. 0.35 opbrengen. Ook Uien gaven geen loo- nenden prijs n.l. f. 3.80 tot f. 4.per 100 kg. De verwachting dat het verloop van den han del voor de tuinders gunstig zou blijven gaan, is dus niet in vervulling gegaan. Gelukkig is er reeds tijdig een flinke omzet bereikt. KATWIJK AAN ZEE. SINT NICOLAASFEEST PRINSES JULIANA-BEWAARSCHOOL. De kinderen van deze school hebben gisteren een heerlijk St. Nicolaasfeest gevierd. Het schijnt, dat het hoofd der school, mej. D. A. H. Couvée met haar onderwijzend personeel een vooruitzienden blik gehad heeft, want het ma teriaal, om velerlei mooie dingen voor de leerlingen te maken, was aanwezig. Het heeft maandenlange voorbereiding gekost om deze fraaie voorwerpen te vervaardigen, maar het onderwijzend personeel heeft succes van het werk gehad. Wat waren de kinderen blij met hun stalletjes, winkeltjes, handwerkjes, tasch- jese, paavdetoomen enz.! Vooral dient vermel ding de door de onderwijzeressen zelf ge maakte prenteboeken, die kunststukjes op zich- zelve waren. St. Nlcolaas en zijn Zwarte Piet kwamen zelf een bezoek brengen om al het moois te bezich tigen en lieve versjes werden hem voorgezon gen. De poppenkast werd vertoond en had bij de kinderen veel succes. De kinderen -werden getrakteerd en gingen ook elk met een mandje lekkers naar huls. Het feest werd bijgewoond door de dames-bestuursleden, mevr. Woldringh v. d. Hoop en mevr. Meerburg. SINT NICOLAASFEEST OP DE GEMEENTE-BEWAARSCHOOL, Moest dit feest verleden jaar wegens de mo bilisatie in een beperkte plaatsruimte in -het Waaigat gehouden worden, ditmaal stond het schoolgebouw weer ter volle beschikking. Onder leiding van het hoofd, mej. D. W. Brandse, werd een genoeglijk feest gevierd en den kleintjes een prettigen dag bezorgd, waartoe een ge meentelijke subsidie en bijdragen van particu lieren hebben meegewerkt. St. Nicolaas en Zwarte Plet brachten eveneens een bezoek aan deze school, waar voor den bisschop een troon hemel was opgericht. Toen hij zijn plaats had ingenomen, zongen de kleuters hem versjes toe. Ook hier had het onderwijzend personeel zelf prachtige cadeautjes voor de kinderen ver vaardigd. Wat waren de jongens en meisjes ver heugd met de vliegmachines, stokpaardjes, taschjes met zakdoeken, portemonnaies en kralen doosjes. Zij waren niets bang voor Zwarten Piet, die deze geschenken uitreikte. Ook de poppenkast werd vertoond, waar de kleuters schik in hadden. Met een zakje letters een taai-taalpop en ander lekkers, gingen de kinderen zeer voldaan naar huis! LEIDSCHENDAM. Zonde van de melk! De melkgrossier P. Huisman reed met zijn tweespan op den Stonlpwij kschewegde dieren schrokken en sloegen op hol. De beide dieren, de wagen en ca. 700 liter melk verdwenen in de Stompwijkschevaart. Omwonenden hebben alles weer met veel moeite op het droge ge bracht; de melk was echter verloren. Schadevergoeding „Vaarslootenplan". In de raadszitting van 29 Augustus 1939 werd besloten tot het maken van een nieuw verbin dingskanaal met den Vliet, z.g. vaarslooten plan, in verband met de reconstructie van den Veursclïestraatweg. Hierdoor raakten de tuinders W. Thierry en J. P. Hendriks hun oude verbinding kwijt en .eischten schadevergoeding. Daar geen overeen stemming was te verkrijgen heeft een arbi tragecommissie thans de schadevergoedingsbe dragen vastgesteld; deze bedragen voor W Thierry f. 1750 en voor J. P. Hendriks f. 1000, met arbitragekosten f70. Voorgesteld wordt deze bedragen uit te kee- ren en ten laste te brengen van den dienst 1940. LISSE. Burgerlijke Stand. Geboren: Christina Petronella Margaretha, D. van G. B. Rooijakkers en G. J. Bus Johanna Catharina Elisabeth. D. van L. J. Kapiteijn en H. M. H. Boot Theodorus Bligius, Z. van J. van Diest en A. C. Bus Nicolaas Martinus, Z. van F. G. Baars en C. M. Mesman. Overleden: Anthonius Hendrik us Schram a, echtgen. van A. M. Th. Bens 60 j. Johanna Tulen, echtgen. van .H .Raaphorst 65 j. Marinus Sebastianus Meeuwissen 5 dagen Gerardus van Gurp 83 j. NOORDWIJK. Burgerlijke Stand. Geboren: Geertruida Cornelia Wilhelmina, D. van P. N. v. Bohemen en J. F. v. Kampen Wilhelmus Simon, Z. van H. J. Th. Zandbergen en J. A. v. Eeden Johannes Hubertus, Z. van J. H. Raaphorst en E. B. H. v. d. Hulst Maria Wilhelmina, D. van P. A. v. Reeuwijk en J. M. M. Romijn Fré. D. van J. Ie Poole cn C. A. L. Bauer. Ondertrouwd: C. Heuvel en T. v. Rooijen. Overleden: Wilhelmina Lastdrager 51 j.. echt genoote van J. Bulk Johannes v. d. Werff 78 j., geh. met G. N. Hollenkamp. OEGSTGEEST. BOTSING TÜSSCHEN AUTO'S. Twee gewonden en veel schade. Gisteravond omstreeks half zeven is een met dakpannen beladen auto, bestuurd door den 24-jarigen J. W. van R. uit Katwijk op den Rijksweg, nabij >.De drie witte Palen" aange reden. Oorzaak was het feit, dat de auto niet voor zien bleek te zijn van een brandend achterlicht, waardoor de bestuurder P. v. d. M. uit Amster dam, die de eerste was van een in dezelfde rich ting rijdende colonne auto's door de duisternis den met pannen beladen auto niet opmerkte. Het gevolg hiervan was, een groote vernieling van auto's en van de lading pannen, terwijl de be stuurder van -R., nadat zijn verwondingen aan het achterhoofd door dr. Varekamp verbonden waren, per politieauto naar zijn woning is ver voerd. De bestuurder v.«d. M. bekwam eenige snij wonden van lichteren aard. RIJNSBURG. VRIJ CONSTANTE GROENTEPRIJZEN. Aan de groentenveiling neemt de aanvoer van sommige 'groentensoorten toe, terwijl andere verminderen. Zoo is de aanvoer van roode kool zeer matig. Van gele kool is een gedeelte yoor export bestemd. Knolselderie en bospeen zijn veel gevraagd en daardoor is de prijs zeer goed. Dit geldt ook voor an dijvie. Nadat de waschpeen iets gedaald was, is nu de noteering weer gestegen. Kroten en uien kunnen geen loonenden prijs halen. Overigens blijven de prijzen vrij constant. Opbrengst Winterhuïpcollecte. De collecte voor de „Winterhulp" heeft in onze gemeente f80.57 opgebracht. De inhoud van de bussen voor vrije zitplaatsen in de Ned. Herv. Kerk en de kerkzaal bedroeg f. 32.73. Door nagekomen giften van dames- krans, zendingsbussen enz. is voor de Ned; Herv. Zending totaal f. 557.11 ontvangen. Dit is belangrijk meer dan verleden jaar. SASSENHEIM. Zondagsdienst voor doktoren. De Zondagsdienst wordt a.s. Zondag waargenomen door de doktoren Dommisse en Le Grand. Opbrengst der Winterhulpcollecte. De Winterhuïpcollecte heeft hier f. 165 opgebracht. Tot besteller in vasten dienst bij de P.T.T. aan het postkantoor alhier is aan gesteld de heer Zoutman, die reeds vele jaren als hulpbesteller fungeerde. Burgerlijke Stand. Geboren: Nicolaas Petrus Jozef, z. van A. W. Blom en van C. M. Moerel Anna Marina, dr. van A. ZUerveld en van H. Noppen. Ondertrouwd: S. D. Mommes 29 jr. en E. A. Rozenbroek 21 jr. VOORHOUT. Opbrengst der Winterhulpcollecte. De Winterhulp-collcete bracht hier f. 110,92 op. BurgerIfjke Stand. Geboren: Maria Alida Cecilia d. van A. J. v. d. Lans en Th. C. Diemei. Gehuwd: Franciscus van Mastrlgt, 25 jr. met Gerritdina de Boer, 25 jr. VOORSCHOTEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Alida Maria, D. van Adr. de Jong en M. G. Paessie Jan Marinus, Z. van M. van Kerkvoort en A. C. L. Boers Gerard, Z. van G. A. M. Bles en J. Dolstra. Overleden: Wilhelmina van der Aa 68 j., echtgenoote van W. F. Schmal Johanna Mar garetha Wilhelmina Bunnik 2 j., D. van S. C. Bunnik en A. M. van den Berg Josef Scholl 58 jam". Ondertrouwd: Albertus Adnanus Caspers 32 j en Margaretha Wilhelmina Bijleveld 26 j. Gehuwd: Jan Kroon 28 j. en Marrigje Meijer 25 jaar. WARMOND. ST. NICOLAASFEEST VAN DEN R.K. VOLKSBOND. Gisteren was het voor de kinderen van den R.K. Volksbond de dag, dat oudergewoonte St. Nicolaas een bezoek zou bengen aan hotel „De Stad Rome", waar bijna 200 kinderen in span ning de komst verwachtten van den goeden Heilige. Ongeveer halfvfjf arriveerde deze met zijn onafscheidelijken reismakker „Zwarten Piet". Door de commissie ontvangen, werd hij de zaal binnengeleid. De voorzitter, de heer J. Hogenboom, heette den Sint hartelijk welkom, evenals den heer en mevrouw Ketelaar en hun beide zoontjes. Spreker meende in dit bezoek te mogen zi,en, dat de burgemeester belang stelt in het werk van het St. Nicolaas-comité. Ook heette spreker hartelijk welkom den pastoor en den kapelaan, die bb deze gelegenheid nimmer ontbreken. De burgemeester dankte den heer Hogenboom voor zijn vriendelijke woorden en zeide zeer gaarne van de uit-noodiging gebruik gemaakt te hebben. De ontvangst van den Sint door de kleintjes was allerhartelijkst en spon taan werden de verschillende St. Nicolaasliedjes gezongen. Hierna verzocht de Sint aan Zwarten Piet de uit Spanje meegebrachte geschenken uit te deelen, die met stralende gezichtjes door de kleinen in ontvangst werden genomen. Na dat de geschenken waren uitgedeeld, dankte de voorzitter St. Nicolaas voor de vele en mooie ge schenken en verzocht hem ook het volgende jaar, indien zulks eenigszins mogelijk was, War mond te bezoeken, hetgeen de Sint toezegde. Een woord van bijzonderen dank moet ge bracht worden aan de Commissie uit den Volksbond voor de keurige wijze, waarop zij ook weder dit jaar dezen dag voor de kinderen tot een onvergetelijken heeft gemaakt! VERGADERING WARMONDSCHE IJSCLUB. Dat de Warmondsche IJsclub zich nog steeds in de volle sympathie der ingezetenen mag verheugen, is duidelijk gebleken bij de algemeene jaarvergadering; niet minder dan 164 perso nen bezochten deze zeer geanimeerde bijeen komst. De voorzitter, de heer H. van Hulst, opende en herdacht het overlijden van een 2-tal trouwe leden, n.l. de- heeren' v. Wickevoort Crommelin en J. H. Kruseman. Ondanks dat het afgeloopen winterjaar zeer veel ijs gaf. kon van de ware ijssport weinig genoten kon wor den. want de groote sneeuwval .maakte het schaatsenrijden niet tot een genoegen. De ver- eeniging heeft zich groote financieele offers moeten getroosten, daar de ontvangsten bedui dend lager waren dan geraamd was. Dank bracht spreker aan de heeren Menten en Leenen en aan het gemeentebestuur van Leiden, die AARLANDERVEEN. Bij den landbouwer J. L. is een schaap toebehoorend aan de R.K. parochie uit het weiland ontvreemd. De politie stelt een on derzoek naar den 'dader of de daders in. ALPHEN. WEDEROM EEN ETALAGERUIT VERNIELD. Juist nadat de eigenaar zijn étalageruiten verduisterd had, werd gisteravond bij den winkelier B. aan de hook van de Oranje straat een étalageruit vernield. Bij onder zoek bleek, dat men. een straatklinker door de ruit had gegooid. Het lijkt niet onwaar schijnlijk dat de dader een zwerver is, die deze week ook bij den bakker v. d. Ent Braat een ruit heeft vernield, om zich onderdak bij de politie te verschaffen. De politie zet haar onderzoek voort. Verbetering Jongenshuis Martha-Stichting, Dezer dagen heeft men een aanvang ge maakt met het sloopen van het pand staan de naast den ingang van het Jongenshuis der Martha-Stichting, dat door deze inrich ting is aangekocht. Reeds nu is te zien dat een en ander deze inrichting zeer ten goede komt en tevens het aanzien van het ex terieur der gebouwen belangrijk verfraait. BOSKOOP. Ledenvergadering „Boskoopsche Veiling." De Coöp. Ver. „De Boskoopsche Veiling" hield, in verband met teeltbeperking „Bloe misterij" een buitengewone ledenvergade ring. Aanwezig waren 63 leden. Na opening door den voorzitter, den heer Adr. van Leeuwen, leidde hij het eenige agendapunt „Teeltbeperking bloemisterij" in. Hij zette uitvoerig uiteen, dat een en ander moet geschieden, zooals thans wordt voorge schreven. Ten slotte volgde een langdurige en vruchtbare bespreking. Speciale beshulstveilïngen. Het bestuur van de Boskoopsche bloe menveiling heeft besloten, om op 9, 11, 13, 16, 18, 20 en 23 December, telkens aanvan- génde voorm. 11 uur beshulstveilingen te doen houden. Zondagsdienst voor doktoren. Zondag a.s. zal de Zondagsdienst worden waargenomen door dr. J. Hamburger, telef. 136. HAZERSWOUDE. Tot notabelen der Ned. Herv. Ge meente zijn herkozen, de heeren J. Blij- leven en W. J. Dekker. KOUDEKERK AAN DEN RIJN. Burgerlijke Stand. Geboren: Johanna Catharina. D. van K. Biesheuvel en J. C. Kagenaar. De wereldberoemde dagelijksche dosis Kruschen Zout, zoo klein als ze is, doet wonderen. Lijders aan de hardnekkigste vormen van zullen U dat bevestigen, want die weten bij ondervinding hoe weldadig een bloed-zuive- rende Kruschen-kuur werkt op het heele gestel. Bij apoth. en drog. 1.47, 0.76, 0.41 p. fl. tncl. O.B. 2687 (Ingez. Med.) wederom belangloos hebben toegestaan, dat de Poel voor ijswedstrijden kon worden gebruikt. Hierna las de secretaris, de heer K. Breedijk, de notulen, die onder dankzegging werden vast gesteld. De heer Slingerland bracht namens de kascommissie verslag uit over het gehouden onderzoek van kas en boeken van den penning meester en adviseerde den penningmeester voor het door hem zoo accuraat gevoerde beheer te déchargeeren. waartoe met alg. st. werd be sloten. De ontvangsten bedroegen f. 1561,93. in welk bedrag begrepen was het saldo van 1938 ten bedrage van f. 765,58; de uitgaven f. 1090,06. Als leden der kascommissie voor het jaar 1941 werden benoemd de heeren W. K. Heyl, Th. R. de Vroomen en als plaatsvervangend lid de heer J. van Moorsel. Nadat de secretaris een keurig verzorgd jaarverslag had uitgebracht deelde de voorzitter mede dat, gezien de buitengewone tijdsomstandigheden, het 50-jarig bestaan der vereeniging, dat dit jaar zou plaats vinden, tot nader te bepalen tijdstip was uitgesteld. Als bestuursleden werden gekozen de heeren L. J. v. Noort, N. Breedijk. J. Uit den Boogaard, J. Oudshoorn en J. Leenen. De heer Van Schouwen vroeg, indien moge lijk, ook wedstrijden te houden in het schoon- rijden. De voorzitter zegde toe, deze aange legenheid in de bestuursvergadering nader on der het oog te zullen zien. Ten slotte volgde de traditioneele verloting. WASSENAAR. Gevonden voorwerpen: Te bevragen aan het politiebureau Van Zuylen van Nye- yeltstraat: armbandhorloge, ring met sleu telarmband, overschoen, etui met vulpen en scharen, dameshorloge, mantelceintuur, vulpotlood, vleeschbonnen, 2 p. wanten, ladder, zakje met inh., paardenhalster met touw, dekzeil, duimstok, sleutel, pak gist, diverse handschoenen, das, kano, boekje, ceintuur heerenrijwiel, 2 honden, paar beenpijpen, rozenkrans, vulpenhouder. Inbraak. Bij van G. aan de Konijnenlaan is inge broken door middel van verbreking van een glas ln lood raam. Het geheele huls was overhoop gehaald; huishoudelijke voorwer pen werden medegenomen. Door v. d. V. werdaangifte gedaan van diefstal van zijn rijwiel, dat hij voor een perceel aan den Zijdeweg had ge plaatst. Alhier werd aangehouden zekere G„ in dienstbetrekking alhier, op verzoek van den burgemeester van Hazerswoude, daar hij wordt verdacht van diefstal van een rijwiel. LEIMUIDEN. GEMEENTERAAD. Bijdrage voor de Ver. IJsbestrijdlng - Nadeelige sloten gemeentebegroottng De raad vergaderde. Alle leden waren aan wezig. De voorzitter opende met gebed, waarna de notulen onveranderd werden vastgesteld. Ingekomen was een schrijven van den secre taris-generaal van het Dep. van Binnenlandsche Zaken, waarbij medegedeeld werd, dat het de betsaldo van het onderhoudsfonds van complex I der bouwvereeniglng „Gemeentebelang" ad f. 474,22, niet mag worden gedekt uit het ge meenschappelijke fonds. Ook de niet-gedekte algemeene onkosten ad f. 30,70 mogen niet door een bijdrage uit het gemeenschappelijk fonds betaald worden. De voorzitter merkte op, dat de bouwvereeni- ging verplicht is, thans de eerste Jaren met onderhoudswerken zeer zuinig te zijn. Het bestuur van de Ver. tot IJsbestrijding, gevestigd te Leiden, deed in een adres uitkomen^ dat het dezen winter nog meer noodig zal zijn om open vaarwater te houden, IJsbreken kost echter veel geld. De vereeniging heeft gemeend daartoe de beschikking te moeten hebben over een fonds, groot f10.000, waarvan f. 5000 bijeen te brengen door de gemeenten in het gebied der Kamer van Koophandel te Lelden, naar rato van het aantal inwoners voor elke gemeente per 31 Dec. 1939 en f.5000 door belanghebbenden. De gemeente Leimuiden zou f. 52,50 moeten bijdragen, welk bedrag als een garantie is to beschouwen en waarover eerst geheel of ge deeltelijk zal worden beschikt, wanneer inder daad onkosten zijn gemaakt. B. en W. zijn volkomen overtuigd van het nuttige, werk, dat deze vereeniging wil doen en stellen den raad voor de bijdrage ad f. 52,50 te garandeeren. De raad besloot met alg. st. de gevraagde ga rantie ad f. 52,50 te verleenen. De voor?:, deelde mede, dat de commissie, belast met het onderzoek der gemeentebe grooting 1941 deze heeft onderzocht en een rapport heeft ingediend. De commissie zeide, dat het op de begroo ting geraamde tekort voor een groot deel Is te wijten aan de sterk terugloopende op brengst der bruggelden. Bronnen, om het nadeelig slot te doen verdwijnen, kunnen niet meer aangeboord worden, terwijl wat de uitgaven betreft de noodige zuinigheid is betracht. De commissie stelde voor de begrooting als volgt vast te stellen: Gewone dienst: uitgaven f. 87.278,29, in komsten f. 78.043,05; nadeelig slot f. 9235,24. Kapitaaldlenst: uitgaven f. 13.096,49; in komsten f. 7525,49; nadeelig saldo f.5571. De begrooting werd conform het voorstel der commissie vastgesteld. De voorzitter deelde mede, dat er tusschen de perceelen van de heeren Feenstra, Beuk en de school met den Bijbel een sloot ligt die dermate vervuild Is en kwalijk riekt, dat deze noodig gedempt moet worden. B. en W. hebben met belanghebbenden een conferentie gehad. De gemeente heeft ook belang bij deze sloot omdat er een riool op uitloopt. De totale kosten zijn geraamd op f.500; de gemeente zal f.200 beta len en de andere belanghebbenden f.300. B. en W. achtten dit een mooie oplossing en stelden den Raad voor het bedrag ad f.200 be schikbaar to zullen stellen. De Raad kan zich na eenige toelichting, hiermee geheel vereenigen. Volgde een voorstel, van B. en W. tot wijziging van de begrooting dienst 1940. De post onder steuning aan behoeftlgen in geld zal met f. 1000 moeten worden verhoogd; gelukkig staan hier tegenover enkele meevallers op belastingposten. De raad stelde de wijziging conform het voorstel van B. en W. vast. De heer Koot wees nog op de schoeiïng te Bilderdam, die verzakt en op het gevaar te Bilderdam tijdens de verduistering. De voor zitter zegde maatregelen toe. Daarna sluiting. NIEUWKOOP. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornelia Adriana, D. van C. A. M. Schutter en C. M. Wahle Laurentius Corne lls, Z. van H. Pietersen en A. Th. van der Zwei Maria Petronella Johanna, D. van C. J. BiJ- lemeer en A. J. Groen in 'tWoud Marinus Adrianus, Z. van E. van der Sar en G. Vis Nicolaas Cornells, Z. van A. Leliveld en C. T. Tijsterman. N1EUWVEEN. Iepenboomen worden gerooid. Door het gemeentebestuur Is een aantal iepenboomen die aan de iepaekte lijden, aan de onderscheidene armbesturen in de gemeente geschonken. De Armbesturen laten thans de boomen rooien, en het hout verdeelen, wat een bui tenkansje voor de behoeftigen Is. Verkooping. Ten overstaan van notaris H. G. Boks, uit Alphen a. d. Rijn, had in hotel Schreu- der de verkooping plaats van een dubbel woonhuis, eigenaar de heer C. Rietveld. Het werd ln bod gebracht op f2700 en af gemijnd op f. 475. Eigenaar werd de heet M. v. d. Vaart, uit Mijdrecht. WADDINXVEEN. Burgerlijke Stand- Geboren: Maria, d. van L. van Soest en van D. Nobel Maria Margaretha Wilhelmina, d- van C. G. Droog en van N. la Grand Albertus z Van P. Bontenbal en van C. Vogelaar Hil- gonda d. van M. Blonk en van M. de Pater -- Jan Gerrit z. van E. Pijpers en van H. M. Stol- ker Popkje d. van J. Kamerling en van T. Schreiber. Overleden: W. Verweij 79 jr. echtgen. van G. Hoogendoorn. Opbrengst Winterhulp-collecte. De opbrengst der huiscollecte bedroeg f. 387.49V2, die van de straatcollecte f. 62.78 /j nagift f.25, totaal f. 475.28. Voor het sub comité van Winterhulp werd f. 500 beschiK- baar gesteld voor kindervoeding hier tej plaatse. Het bedrag van f. 475.28 zal duster f.500 worden aangevuld door Winterhulp Nederland. Gevonden: een damesportemonnaie met inhoud, en een rijwielbelastingmerk. 4—2

Leidsch Dagblad | 1940 | | pagina 8