BINNENLAND Verduisteringstijden LEIDSCH DAGBLAD - Tweeds Vrijdag 6 December 1940 De distributie Nieuwe bonnen aangewezen [90 cent VISSCHERIJ-BERICHTEN GEMENGD NIEUWS De Pers zegt 8 t/m, 14 December AGENDA VoorGMJIITmKlflH BROOD EN GEBAK. Bik der met „18" genummerde bonnen van de broodkaart geeft gedurende de week van Maandag 9 December tot en met Zon dag 15 December a.s. recht op het koopen van 125 gram roggebrood of 100 gram ander brood. Voorts geeft elke der met „18" genum merde broodbonnen recht" op het koopen van een rantsoen gebak. Dit omvat voor de hierna genoemde bakkerijproducten tel kens ten minste het daarachter geplaatste aantal grammen: beschuit 75 gr.; biscuits en wafels 90 gram; speculaas 140 gram; andere koekjes 200 gram; koek 160 gram; cake 300 gram; gevuld klein korstgebak (b.v. aman delbroodjes) 400 gram; gevuld groot korstge bak (b.v. boterletter)- 500 gram; taart en gebakjes 600 gram. Voor geheel of ten deele uit meel of bloem gebakken producten, welke hierbo ven niet genoemd zijn, geldt, dat een rant soen een hoeveelheid omvat, waarin 70 gram meel of bloem Is verwerkt. De op 15 December nog niet gebruikte bonnen blijven voorts nog geldig geduren de de week van 16 tot en met 22 December aa., met dien verstande, dat zij gedurende laatstgenoemde week niet mogen worden gebruikt in hotels, restaurants e.d. EIEREN. Gedurende het tijdvak van Maandag 9 December tot en met Zondag 15 December a.s. geeft de met „23" genummerde bon van het algemeen distributiebonboekje recht op het koopen.van een ei. De bon nen, welke op 15 December nog niet ge bruikt zijn, blijven geldig tot en met Zon dag 22 December a.s., met dien verstande, dat ook zij gedurende de week van 16 tot en met 22 December a.s. niet gebruikt mo gen worden in hotels, restaurants e.d. SUIKER. De met „30" genummerde bon van het algemeen distributiebonboekje geeft gedu rende het tijdvak van Zaterdag 7 December tot en met Vrijdag 20 December a.s. (dat is dus gedurende een periode van 14 dagen) recht op het koopen van een kilogram sui ker). De aandacht wordt er op gevestigd, dat werkgevers, die personeel in de kost heb ben, niet bon „30" van dat personeel mogen inhouden. BOTER EN MARGARINE. De met „20" genummerde bon van de boterkaart zoowel als van de vetkaart geeft gedurende het tijdvak van Zaterdag 7 De cember tot en met Vrijdag 13 December a.s. recht op het koopen van 250 gram boter of margarine. De bonnen, welke op 13 Decem ber nog niet gebruikt zijn blijven voorts nog 4204 dngez Med.) geldig gedurende de week van 14 tot en met 20 December a.s. De met „20" genum merde bonnen geven dus géén recht op het koopen van vet. WAARSCHUWING. Met nadruk wordt er op gewezen, dat het in het voornemen ligt eenige bonnummers van dé brood-, vleesch-, boter- en vetkaart niet aan te wijzen. Sommige bonnummers zullen dus niet geldig worden verklaard voor het aanschaffen van de onderscheiden levensmiddelen. PETROLEUMPRIJZEN. Met ingang van gisteren is de „prijzen- beschikking petroleumbon no. 1" in wer king getreden. Volgens deze beschikking is het aan ver- koopers van petroleum verboden petroleum en detail te koop aan te bieden of te ver- koopen tegen hoogere prijzen dan die, wel ke zij sedert 19 Augustus 1940 in rekening brengen, vermeerderd met 4l/a cent per liter, met dien verstande, dat de prijs nim mer hooger zijn mag dan 18'/= cent per liter. Derhalve wordt de prijs in de zone, waar in deze 13Vs cent per liter bedroeg, thans 18 cent. In de zone, waarin de prijs 13 3/4 cent per liter bedróeg, thans 181/4 cent in de zone. waarin de prijs 14 cent per liter bedroeg, thans 18'/- cent. ARRESTATIE MET MOEILIJKHEDEN. Dief als volleerd acrobaat. Terzake van diefstal van een heereoi- en een damesrijtwiel moest door de Haagsche politie worden gearresteerd de 34-jarige st/ucadoor P, W. R. Hij is een goede bekende 'van de politie en heeft reeds 'tal van malen een proces-verbaal gekregen voor diefstal len, inbraken, diefstal door openöluiting en rijwieldiefstallen. Verschillende keeren is R. reeds veroordeeld. Het Was de politie bekend, dat hij regel matig op de Arbeidsbeurs aan de Lage Nieuwstraat te Den Haag kwam. Daarom begaven twee rechercheurs zich naar dit kantoor en zagen inderdaad den gezochte achter een loket staan. Hij bevond zich in het voor het publiek afgesloten gedeelte. Toen R. de rechercheurs zag, nam hij plot seling een z.g. snoeksprong door het raampje van het loket heen, rende via het bureau en een andere deur naar de draai deur en sprong ook hier op dezelfde wijze door één der ruiten toen de deur niet seel genoeg draaide. Bén der rechercheurs had eveneens met succes door het loketraampje dien snoeksprong genomen, maar kreeg den vluchteling niet te pakken. Waar de dief evenwel niet op gerekend had, was het feit, dat buiten een politie auto stond te wachten. De chauffeur hier van zag op een gegeven oogenblik iemand met bebloed hoofd naar buiten komen en mede door het glasgerinkel vond hij de zaak zoo verdacht, dat hij op den man toesnelde. Na een worsteling wist men den stucadoor te overmeesteren. Hij werd naar het hoofd bureau van politie gebracht. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiii De N.S.B., Duitschland em het Nederlandsche Volk In het jongste nummer van het weekblad van De Nederlandsche Unie wordt de positie van de N.S.B. met betrekking tot een Neder- landsch-Duitsche toenadering besproken.. Het artikel luidt aldus: „Het doet er voor de N.S.B. niet toe, waaróm gij het niet met haar eens zijt: reeds het feit dat gij het er niet me'e eens zijt zegt voldoende: gij zijt een reaction- nair, iemand die naar het politieke systeem van voor 10 Mei terugverlangt en gij toont IPfeen „kapitalist" en geen „socialist".Geleid door de leuze: wie niet voor mij is, is tegen mij, stopt de N.S.B. den behoudzuchtigen conservatief in één hokje met den, aan een geestelijke en maatschappelijke revolutie bouwenden vernieuwer, die echter deson danks géén plaats in de N.S.B. begeert, om dat hij zich nu eenmaal moeilijk kan ver eenigen met den on-Nederlandschen aard van deze beweging, omdat hij afkeerig is van haai geheele sfeer en mentaliteit. Men leze echter eens in kalm beraad de woorden welke de Beauftragte voor Zuid- Holland, dr. Schwebel, in een rede onlangs uitsprak: „De kameraadschap met de N.S.B. is de eerste. Maar daarboven uit gaat dat wij het vertrouwen van het ge heele Nederlandsche volk zullen winnen. Wij gaan den weg van de zakelijke nood wendigheid. Zelfs wanneer wij hierbij de N.S.B. zouden raken". Met groote waardeering maken wij, aldus „De Unie" gewag van deze woorden, die den toestand duidelijk schilderen. Voor de Duitsche overheid is de N.S.B. blijkbaar nummer één maar zij heeft geen monopolie positie. Integendeel, de Duitschers wen- schen blijkens de woorden van dr. Schwebel een goede verstandhouding met de geheele Nederlandsche bevolking. Er zijn omstandigheden, die een beter be grip van Duitschland voor onzen toestand noodeloos in den weg staan. Eén daarvan is, dat de Duitsche autoriteiten door de N.S.B. dikwijls eenzijdig, soms geheel on juist, over de Nederlandsche toestanden worden ingelicht. Men vergeet te licht, dat de politieke situatie hier te lande een ge heel eigen karakter draagt, zeker een ge heel ander karakter, dan in Duitschland bij de opkomst van het nationaal-socialisme. De nood en de schande van „Versailles" en de dreiging van een bolsjewistische revolutie dat waren twee zeer belang rijke elementen bij de opkomst van het Duitsche nationaal-socialisme. Nederland heeft echter nóch een Versailles ,nöch een bolsjewistisch gevaar ooit gekend. In de ontwrichte Duitsche toestanden van na den oorlog kregen ontbindende krachten en op wanorde belijs,te individuen dermate hun kans, dat de naar orde, eerherstel en weder opbouw verlangende burgers tot het op richten van eigen weerkorpsen overgingen. In Nederland echter bleef de mogelijkheid voor gezonden evenwichtigen opbouw steeds bestaan en maakte een, zonder aanziens des persoons ingrijpend, politieapparaat, iedere weerafdeeling van een politieke partij of beweging tot een volkomen over bodige instelling. Een diepgaand verschil bestaat er .tus- schen den politieken toestand in Neder land en in Duitschland. En wanneer nu vooraanstaande N.S.B.'ers den Duitschers diets willen maken, dat er geheel analoge toestanden zouden bestaan, schuilt daarin wij willen het hier eerlijk en openlijk uitspreken een groot gevaar voor een goed begrip tusschen Nederland en Duitsch land. VORDERING VAN PAARDEN. lil de komende weken zullen ds Duitsche ïegerautoritelten hier te lande paarden vorderen. Voor de uitvoering hiervan worden de provinciale voedselcommissarissen inge schakeld. Deze zullen voormonsteringen organiseeren, waarop commissies, door hen aangesteld, de paarden, die voor monste ring door de Duitsche autoriteiten in aan merking komen, zullen aanwijzen. Op deze voormonstering moeten alle paarden boven drie jaar, mét uitzondering van de heng sten. worden voorgeleid. Het zich onttrekken aan voormonstering of monstering is strafbaar, terwijl boven dien inbeslagneming van de paarden kan volgen. Plaatsen en data voor de voormonstering zullen t.zjt. in de provinciale bladen of anderszins worden bekend gemaakt. BURGEMEESTERS. Mr. G. A. F. baron van Lynden is met ingang van 16 December as. tot burge meester van de gemeente El'boirg benoemd, terwijl G. J. J. van den Heuvel met in gang van 20 Januari a.s.. opnieuw benoemd is tot burgemeester van de gemeenten Aker sloot. TEMPERATUREN EN HOOGWATERTIJDEN LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 614 gr. C. (44 gr. F.). 12 uur 'smidd.: 7 gr. C. (45 gr. F.). HOOGWATERTIJDEN TE KATW1JK-A.-ZEE Voor Zaterdag. .Voorm. te 9 u. 10 min.; nam. te 9 u. 34 min. DE SAMENSTELLING VAN BROOD. Onjuiste klachten over huiduitslag. Men hoort den laatsten tijd veel klachten over de samenstelling van het brood. Er zouden o.agemalen bloembollen in zitten en het veelvuldig voorkomen van een bepaalden huiduitslag zou er het gevolg van zijn. Naar aanleiding van die klachten heeft de afdeeling Bakkerij onderzoek van de Ned. Gist- en Spiritusfabriek te Delft zich tot een aantal medici en leiders van con- sultatiebureaux gewend. Het eenparig oor deel van alle medische deskundigen luidt: le. dat de voorkomende kleine huidaan doeningen (uitslag) niet worden veroor zaakt door het broodgebruik; 2e. dat ieder najaar een verhoogd op treden van dergelijke huidaandoeningen valt waar te nemen. Daar deze ten deele van besmettelijken aard zijn, worden zij gemakkelijk-door het contact van kinderen onderling verspreid 3e, dat het optreden van deze huidaan doeningen dit jaar niet erger is dan in an dere jaren. Hierdoor wordt het bedoelde gerucht vol komen weerlegd. Bovendien is de samen stelling van het huidige meel zooveel mo gelijk gebaseerd op inlandsche grondstof fen. Van schadelijke bestanddeelen is ab soluut geen sipralke. De juiste samenstelling van de bloem Is op het oogenblik 35 inlapdsche tarwebloem, 30 bultenland- sche tarwebloem en 35 inlandsche rog gebloem. Andere grondstoffen worden niet toegevoegd. Het graan wordt hooger uit- gemalen dan voorheen. Dit heeft ten ge volge, dat d'? bloem meer zetmeeldeelen be vat en hierdoor ook rijker is aan vitaminen EENHEID IN DE RECLASSEERING. In beginsel bereikt. Met bijzonder veel genoegen berichten wij, aldus het Vad., dat de eenheid in de reclas- seering thans in principe bereikt is. Uit het gezamenlijk overleg van prof. Dooyeweerd, dr. Muller en prof. Pompe is een uitvoerbaar plan tot stand gekomen. Deze drie mannen, vertegenwoordigend de Protestantsch Chris telijke, de Roomsch-Katholieke en de neu trale reclasseeringsinstellingen, hebben hun plan aan alle betrokken instanties voorge legd, opdat daardoor aan de scheiding en verdeeling, die jaren lang aan het groote werk der reclasseering heeft geknaagd, een einde zal kunnen worden gemaakt. Thans is het woord aan al die instanties, in het bijzonder aan de reclasseerlngsraden. Een goede ontvangst en daadwerkelijke re actie mogen verwacht worden. IR. H. A. VAN IJSSELSTEYN 80 JAAR. Vandaag viert de heer ir. H. A. van Ijssel- stein, te Den Haag, die in het eerste kabi net Ruys de Beerenbrouck minister van landbouw, nijverheid en handel is geweest, 80 jaar. Ten behoeve van hen, die daarin belang stellen in verband met de regeling van den werktijd in hun bedrijven, laten wij hieronder een staatje volgen, vermeldende de tijd stippen. waartusschen gedurende de volgende week de verduisteringsvoorschriften gelden Aantal daglichturen. 89 December 8 December 7 uur 52 minuten 9 10 17.27—9.38 9 7 50 10—11 17.27—9.39 10 7 49 11 12 17.27—9.40 11 7 48 12—13 17.27—9.41 12 7 47 13—14 17.27—9.42 13 7 46 14—15 14 7 46 ZIJ SLOEG ER MET DE BIJL OP. Maar viel zelf van de trap. In een woning aan de Cronjéstraat te Den Haag ontstond gisterochtend om halfnegen een echtelijke twist, doordat mijnheer geen zin had om op te staan, terwijl mevrouw reeds lang de echtelijke sponde had ver laten. De twist ging ten slotte over in een handgemeen en daarbij wist de vrouw des huize een bijl machtig te worden. Hier mede gaf zij haar man een paar tikken op het hoofd, waardoor deze bloedend ver wond werd. Op het zien van het bloed, kwam de vrouw tot bezinning en nam de vlucht. Zij moest om buiten te komen, een trap af en daarbij kwam zij in haar haast te vallen, waardoor zij den linker schouder brak. Dat was voor haar geen beswaar om de vlucht vóórt te zetten, doch de pijn in den schouder werd steeds erger, zoodat zij maar doorliep naar het ziekenhuis ZuidwaJl, waar zij moest worden opgenomen. Inmiddels hadden buren den geneesk. dienst gewaarschuwd, dait er in de Cronjé straat iets gebeurd was. De eerste hulp dienst rukte uit en vond den heer des hui zes met een paar bloedende hoofdwonden in bed. Hij werd1 overgebracht naar het zie kenhuis Zuidwal, 'vanwaar hij, na verbon den te zijn, weer naar huis kon gaan. Of hij en passant nog een bezoek -bij zijn vrouw heeft gebracht, vermeldt de historie niet. ZOO, VAN ONDER DE WOL, DE GOUWE IN. Jo Gravesteijn te Gouda, speler in het eerste waterpolo-zevental der Goudsche Zwemclub, heeft deze week twee merkwaar dige reddingen verricht. Toen hij Zondag avond j.l. reeds in bed lag drong het geluid van een plons tot hem door, waarop hij zonder zich een seconde te bedenken in pyama naar buiten holde. Een in beschonken toestand verkeerende man die het voor hem toch al moeilijke pad door de verduistering geheel bijster ge worden was, was na een koenen duik spoe dig door den geroutineerden zwemmer op het droge gebracht. Wel heel merkwaardig is het. dat zich eergisteravond omstreeks kwart over elf ongeveer hetzelfde tooneel heeft herhaald. Weer lag Gravesteyn onder de wol. weer hoorde hij een plons en wederom wist hij een slachtoffer van de duisternis te redden Het was de 63-jarlge heer J. L. Schuttelaar, een zakenman te Gouda, die van een be zoek aan zijn dochter huiswaarts keerde en in het stikdonker den weg volkomen was kwijtgeraakt. Op de Lage Gouwe met haar hoogen walkant, is hij toen te water ge raakt, waarop van vele kanten menschen op het hulpgeroep afkwamen. Een reddingslijn bleek te kort, maar geen nood. Gravesteyn verscheen weer in pyama en dook, bijgelicht door vele zaklantaarns in de Gouiwe. Hij wist den drenkeling te grijpen en hem op een stoep in den wal kant te brengen, waar vele hulpvaardige handen beiden uit het water hielpen. Even als de vorige maal verdween de redder weer zoo gauw hij kon ondier de wol. Of hij het heel erg koud vond in Decem ber uit je bed in pyama ineens in de Gouwe? Och, zegt de 25-jarige, die opzich ter is bij een aannemersbedrijf, als je er in komt valt het even tegen, maar daarna voel je de koude niet tneer zoo(Tel.) DOOR EEN AUTO GEGREPEN. Gistermiddag is het 3-jarig dochtertje Tineke, van den garagehouder H. te Nie- zijl (gemeente Grijpskerk) bij het overste ken van den weg door een vrachtauto ge grepen. Het kindje werd op slag gedood. BUITENLANDSCH GEMENGD. HISTORISCH KASTEEL BIJ BRUGGE IN ASCH. Verscheidene millioencn schade. Gisternacht is het historische kasteel ln Oostkamp bij Brugge door brand vernield. Ondanks de energieke pogingen van de brandweer van Brugge kon het historische gebouw niet gered worden. Kostbare oude schilderijen, tapijten, gobelins en andere kunstvoorwerpen werden een prooi der vlammen. De materieele schade bedraagt verschei dene millioenen francs. De oorzaak van den brand is onbekend. Het kasteel behoorde tot een van de meest bezienswaardige historische gebouwen van Vlaanderen. CALIFORNISCHE GRIEP BREIDT ZICH UIT. De griepepedemie in Californië heeft zich uitgebreid tot de buurstaten Arizona, Ore gon, Washington en Idaho. Bijzonder hevig heerscht de griep te Los Angelos en om geving. Alleen daar ter plaatse zijn reeds vijftig duizend menschen ziek. Zaterdag. Stadszaal: Concert „Sempre Crescendo". 2#' uur nam. Zondag. Luthersche Kerk: Leidsch Studenten Zang koor en Collegium Musicum, 2% uur nam, Ned. Leger des Heils: Samenkomsten te 10# uur voorm. en 7 uur nam. Schouwburg: Abonnementsvoorstelling „Beloof me niets", 2 uur nam. DIVERSEN. s Dinsdag lste Binnenvestgracht 22: Ge legenheid tot Inenting tegen typhus 11—3 uur. s Dinsdag Mare 13: Medisch Opvoedkundig Bureau 9#—11 uur voorm. Arbeidsbeurs (Levendaal): Iedere derde Dins dag der maand consultatiebureau voor onvol- waardigeD 78 uur nam. s Donderdags WlJkgebouw ,3ethesda" (Hoef- straat 4446): Consultatiebureau voor Alcoho listen 8 uur nam. s Donderdags Inst. voor Praeventieve Genees kunde (lste Binnenvestgracht 22): Inenting tegeD dlphterle 3# uur 's middags precies. 's Vrijdags, Inst. voor Praeventieve Genees kunde Consultatiebureau v. Beroepskeuze 4—5. 's Zaterdags: Oude RUn 44a, Prat, Bureau voor Sociale Adviezen. 2—3 uur nam. BIOSCOPEN, f 18 jaar; 1.4 Jaar; alle leeftijden. Luxor-Theater, Stationsweg: „De Jantjes" Dagelijks nam. 2 en 8 uur. 's Zondags 2—7# uur, doorl. voorstelling. Lido-Theater, Steenstr. 39: „Zijn groote kans" 5. Dagelijks 7# uur nam.; 's Zondags te 2, 4^0 en 7% u. Woensd en Zaterd. matinée 2.30 u. Trianon-Theater, Breestr.: „Speciaal verlof" t. Dagelijks 2 en 8 uur, 's Zondags van 26.30 u, doorloopende voorstelling, Casino-Theater, Hoogewoerd 48: „De big van het regiment" Dagelijks 8 uur; 's Woensdags en 's Zater dags ook 2# uur. Zondags te 2, 4# en 8 uur. Rex-Theater, Haarlemmerstraat: ,De vierde komt niet" t Dagelijks 2 en 8 u. nam.: '8 Zondags r. 2—«J0 uur doorl. voorstelling. Nova-Theater (Katwijk aan Zee)„De ontvoe ring". 7# uur nam. Zondags gesloten. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 30 Nov. 20 uur tot Zaterdag 7 Dec. 8 uur waargenomen door: de Apotheek Boekwijt, Breestraat 74, en de Haven-Apotheek, Haven 18. Te Oegstgeest door: De Oegstgeestsche Apotheek, Wilhelmlnapark 8. V icks beproefde 3 minuten-massage Voor bedtijd: 1. Flink Vicks VepoRtib op keel en borst wnjreu. 2. Ook de rog inwrijven "en 3. dikke laag op de borst wrijven en met warm flanel bedekken. Deze beproefde massage werkt direct, als pappleister en door Inademen der geneeskrachtige Vlcks-dampen. Uren lange werking en als gevolg ver kwikkende slaap en spoedig herstel. (oude priM 4319 (Ingez. Med.) BESOMMINGEN SCHEVENINGEN. Aan de markt te Schevenlngen waren gister morgen de motorloggers: KW 151, T. v. d. Plas, met f.399; KW. 144, P. Varkevisser, met f.151; KW 166, H. v. d. Plas, met f.211; KW 177, Van Duin en Blokker, met f.146; KW 91, A. Vooys, met f.144; KW 49. J. Dubbelaar, met f.170; KW 59. J. v.. d. Plas, met f.366 en KW. 108, K. Kuyt, met f. 236. en de kotters KW. 77, H. v. Duyne, met f.182; KW 10. E. de Vries, met f.214; KW 94. W. Vooys. met f.116; KW. 12. G. v. d. Plas. met f.31; KW 21, J. Guvt, met f.161; KW. 72. W. v. d. Plas. met f. 278. en KW 116, D. Haasnoot, met f. 155. VISCHPRIJZEN. IJMUIDEN. 6 Dec. Consignatievlsch: Bot 100.00—85.00; Kleine schar 14.00; Wijting 32.50—31.00 (per 50 KG.). Tong 4.40 per kilo. ZoetwatervischSnoek 0.70— 0.68. Snoekbaars 1.24—1.18. Baars 0.64—0.36. Biel 0.42—0.25. Voorn 0.26—0.16, Spiering 0.64—0.60 (per kilo). VOOR ZATERDAG 7 DECEMBER. Hilversum I, 415 M. Nederlandsch Programma KRO 8.00 Nieuwsberichten ANP 8.15 Wij beginnen den dag 8.45 Gram.-muziek 9.30 Rotterdamsch Philharmonisch orkest en -koor, Schledamsch mannenkoor „Orpheus" en soliste (opn.) 10.00 Gr am.-muziek 10.30 Neder landsch kamerorkest (opn.) 11.30 Godsdienstig halfuur 12.00 Pianovoordracht (opn.) 12.15 Geza Klss en zijn Hongaarsch orkest (12.45— 1.00 Nieuws- en economische berichten ANP 1.00—1.15 Gram.-muziek 1.45 Gram.-muziek 2.00 Uitzending voor Jong Nederland 3.00 Rotterdamsch philharmonisch orkest en solist 4.30 De Meesterzangers 4.45 Gram.-muziek 5.15 Nieuws-, economische- en beursberichten ANP 5.30 Reportage 6.00 Gram.-muziek 6.10 Letterkundige causerie 6.30 Overpeinzing met muzikale omlijsting 6.45 Actueele repor tage of gram.-muziek 7.007.15 Vragen van den dag en nieuwsberichten ANP en sluiting. Hilversum II, 301.5 M. VARA 8.00 Nieuws berichten ANP, gramofoonmuziek (In de pauze: VARA-Wandkrant) 10.00 VPRO: Morgenwij ding 10.20 Voor de arbeiders in de continu bedrijven 12.00 Gram.-muziek 12.45—1.00 Nieuws- en economische berichten ANP 1.15 Orkest- en koorconcert (opn.) 2.00 Zang met pianobegeleiding 2.15 Gram.-muziek 3.00 Tuinbouwpraatje 3.20 Residentie-orkest 4.10 Revue-uitzending 5.00 VPRO: Bijbelvertelling 5.15 Nieuws-, economische- en beursberich ten ANP 5.30 Esmeralda en soliste 6.00 „Van staat en maatschappij", lezing 6.15 Esmeralda en soliste 6.40 VARA-Wandkrant 6.45 Actueele reportage of gram.-muziek 7.00—7.15 Groningsch praatje en nieuwsberichten ANP en sluiting. Kootwijk, 1875 M. NCRV 7.00 Berichten (Duitsch) 7.15 Gram.muziek (7.30—7.45 Berichten Engelsch) 8.00 Nieuwsberichten ANP 8.10 Schriftlezing en Meditatie 825 Gewijde muziek (gr.pl.) 8.35 Gram.-muziek (9.00—9.15 Berichten Duitsch 10.00 Amster- damsch salonorkest en gram.muziek 11-30 Berichten (Engelsch) 11.45 Gram.-muziek 12.00—12.15 Berichten 12.30 Berichten Duitsch 12.45 Nieuws- en economische berichten ANP 1.00 Gram.-muziek 1.301.45 Berichten Engelsch 2.002.15 Berichten Duitsch 2.30 2.4o en 3.303.45 Berichten Engelsch 4.00 Verzoekconcert voor en door de Duitsche Weer macht 5.00—5.15 Berichten Duitsch 6.15 Berichten 6.20 Orgelspel (opn.) 6.30 Berich ten (Engelsch) 6.45 NCRV-klein koor met -orkest en orgel (opn.) 7.007.15 Groningsen praatje en nieuwsberichten ANP en sluiting. GEM. RADIO DISTRIBUTIEBEDRIJF. Zaterdag 7 December. le programma: 8.00—19.15 KRO 19.15— 24.00 Duitsch programma. 2c programma: 8.0010.00 VARA 10.00 10.20 VPRO 10.20—17.00 VARA 17-00— 17.15 VPRO 17.15—19.15 VARA 19.15-23.00 VARA (Programma uitsluitend voor Radio Cen trales) 23.0024.00 Duitsch programma. - 3c programma: 7.00—19.15 NCRV 19.15 24.00 Duitsch programma. 4e programma: 70024.00 Duitsch programma, 2—2

Leidsch Dagblad | 1940 | | pagina 6