Waar blijft vleesch? [EIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Vrijdag 6 December 1940 NAGEKOMEN BERICHTEN Binnenland Dr. H. W. E. Moller overleden Windhoos fe Hondelersdijk Betonningsvaartuig in nood Buitenland Zeegevecht Verklaring van Het aftreden van maarschalk Badoglio bevoegde zijde De aanvallen op Engeland Duitsch Weermachtsbericht Italiaansch Weermachtsbericht Onze telefoonnummers Directie en Ad™! ni stratie 25041 Redactie No. 21507 BEURSO VERZICHT HIJ WAS UD DER TWEEDE KAMER. Hedenmorgen is in het Sint Elisabeth- ziekenhuis te Tilburg op 71 jarigen leeftijd dr. Willem Hendrik Evert Moller overleden. Dr. Moller werd op 8 November 1869 te Amsterdam geboren. Hij studeerde in de Dr. H. W. E. Moller. Nederlandsche letteren en promoveerde op proefschrift „Vondels heerlij ckheit der kercke". In 1912 stichtte dr. Moller de R.K. leergangen en was hiervan zelf rector. Voorts was hij lid van den gemeenteraad en oud-wethouder van Tilburg. In 1916 stichtte hij „Ons middelbaar onderwijs", vereeni- jlng tot stichting en instandhouding van RX. Lycea, H.B.S. en handelsscholen, van welke vereen iging hij voorzitter werd. Voorts was de overledene voorzitter van den Bond van gemeenten, vereenigingen en stichtingen, die inrichtingén tot het geven Tan handelsonderwijs in stand houden en ran de afdeeling Tilburg, van het Ned. Aardrijkskundig Genootschap. Sinds 1925 was dr. Moller als afgevaardigde van de R.K. Staatspartij, lid van de Tweede Kamer. Vele artikelen van zijn hand verschenen in onderscheiden .tijdschriften. De overledene was ridder in de orde van den Nederlandschen Leeuw, officier in de orde van Oranje Nassau en ridder in de orde van den H. Gregorius den Groote. In den afgeloopen nacht is Hondelers dijk, gemeente Naaldwijk, door een windhoos geteisterd. Op een tuinders- bedrijf stortte een warenhuis in en werden eenige kassen vernield, waar door aanzienlijke schade ontstond. Oólt elders in het Westland richtte de storm schade aan en werden ruiten vernield en planten beschadigd. Het rij'ksbetonningsvaartuig van Zout kamp, is ten Zuidwesten van Schiermon nikoog in nood geraakt. Het schip dreef niet de noodvlag in top in de Waddenzee. De reddingboot „Insulinde" van de Noord en Zuid-Hollandsehe Redding Maatschappij is uitgevaren en heeft het vaartuig op sleeptouw genomen. Men poogt het schip te Oostmahorn binnen te brengen. Nadere bijzonderheden ontbreken nog. AANHOUDINGEN TE ZAANDAM. De Zaandamsche politie heeft, in verband met den diefstal van vijfhonderd ons thee ten nadeele van de firma Terwee aldaar, drie Zaandammers aangehouden, die be kend hebben de inbraak te hebben ge pleegd. Zij hadden de thee aan iemand in Am sterdam verkocht en het geld verdeeld. Naar aanleiding van een enkele dagen ?eleden gepleegden inbraak, waarbij uit een opslagplaats aan den Zuiddijk zestien blik ken groene zeep en zestien dcozen, elk met 24 blikken tomatensoep werden gestolen, Sji. twee Zaandammers, resp. 27 en 28 jaar oud, aangehouden, die verdacht worden teen diefstal te hebben gepleegd. begrafenis prof. dr. s. r. steinmetz De begrafenis van prof. S. R. Steinmetz, oud-hoogleeraar in sociale geografie en vol kenkunde aan de gemeente-universiteit te Amsterdam zal Maandag a.s. om twaalf uur op „Zorgvlied" geschieden. RIJKSMINISTER RUST IN ONS LAND. De Duitsche rijiksmlnister voor onderwijs Bust arriveerde gistermiddag in Den Haag. Disteravond was hij de gast van den rijks commissaris, rijksminister Seyss Inquart. Vanmorgen woonde hij een feest bij, dat ttfiouden werd in een Duitsche school te Amsterdam. Vandaag en morgen zal de tooge gast nog andere Duitsche scholen 111 ons land bezoeken. IN HEI ZUIDELIJK DEEL VAN DEN ATLANTISCHEN OCEAAN. Hst opperbevel van de Duitsche weer macht deelt mede: li het Zuidelijke deel van den Atlanti- miien Oceaan is een zeegeve.cht geleverd f&chen een Dultschen en een Brltschen jalpkrulser, in het verloop waarvan het Wtsche oorlogsschip zware beschadigingen Wep. Van bevoe'gdc zijde wordt medegedeeld: Bij de vleeschvoorzlening in Nederland zijn voorbijgaande moeilijkheden gerezen, welke voor niet ter zake kundigen aanlei ding zijn geweest, de meest verschillende onjuiste beweringen te uiten voor wat de oorzaak betreft. Voorop moet worden vastgesteld, dat de vleeschproductie ln Nederland voor langen tijd toereikend zal zijn om de voorziening der bevolking van de toegezegde rantsoenen te kunnen verzekeren. Het zal zelfs moge lijks zijn, een hoeveelheid vee aan te houden, welke niet in overeenstemming is met den voed er basis. Economisch be zien zou het juister zijn als nuttelooze vre ters (zeer oude en andere voor de melk productie weinig geschikte, dieren) in rui mere mate voor de vleeschvoorzlening ter beschikking gesteld zouden worden. De vrees van de Nederlandsche vee houders, dat een ingrijpen met betrek king tot den veestapel in het voorne men ligt, dat den productiegrondslag hunner bedrijven ernstig zou aantasten, is ongegrond. Het resultaat van het vrijgeven van het fokken van vrouwe lijke kalveren zal, wat het aantal be treft, rijkelijk opwegen tegen het af geven van andere dieren. De bewering, dat van de afgeleverde hoe veelheden vee het grootste deel voor export naar Duitschland bestemd wordt, is in geen enkel opzicht juist. Gedurende vijf maanden werden door de bevoegde instan ties voor paarden- en veeaankooD te zamen rond 15.000 stuks rundvee, dus 0.6 pet. van den Nederlandschen veestapel op de vrije markt gekocht, in hoofdzaak (13.000 stuks) dragende dieren. Varkens werden tot nu toe, uitgezonderd een enkel fokzwijn, in het geheel niet geëx porteerd. Integendeel, er werd door Duitsch land varkensvoer vrijgemaakt om het aan houden en mesten van de aanwezige hoe veelheid varkens mogelijk te maken. De aankoopcommissies hebben opdracht Ohet uitvoeren daarvan wordt voortdurend gecontroleerd) te blijven binnen de -prijs- grenzen, welke noodzakel k geacht wordt voor de instandhouding van de teelt. Wanneer de vraag naar rundvee in Nederland zeer groot is, dan vindt dat zijn oorzaak in het streven van vele veehouders, hun aantal stuks vee te vergrooten uit vrees voor de reeds hier boven bedoeldo maatregelen. De tot nu tot gevolgde practijken in den veehandel en de vaststelling van den prijs Maarschalk Badoglio die is afgetreden als chef van den Italiaanschen generalen staf heeft zijn groote militaire kwaliteiten be wezen in den wereldoorlog aan het Itali- aansch-Oostenrijksche front. Een zijner vermaardste verrichtingen was de verove ring van den berg Sabotlno. Als sous-chef van den staf droeg hij veel bij. tot de voorbereiding en het bevechten van de beslissende overwinning. Na den wereldoorlog is hij onder meer ambassadeur te Rio de Janeiro geweest. Toen hij uit Brazilië terugkeerde, werd hij benoemd tot maarschalk van Italië. In 1927 werd hij chef van den generalen staf. Twee Jaar later aanvaardde hij het bewind ln Llbye, dat hij geheel wist te veroveren en tot rust te brengen. In 1935 werd Badoglio benoemd tot hoogen commissaris in Oost- Afrika. Hij leidde den veldtocht, die het keizerrijk deed ontstaan en ontving den titel van hertog van Addis Abeba. Na eeni- gen tijd onderkoning van Abessynlë te zijn geweest, hervatte hij zijn werkzaamheden als chef van den staf. Badoglio is 69 jaar. De nieuwe chef van den staf. Ugo Caval- lero, is 60 Jaar oud Hij heeft deelgenomen aan den oorlog in Libye en werd in 1914 secretaris en naaste medewerker van den chef van den staf. Wegens zijn buitenge wone verdiensten werd hij in 1918 bevor derd tot brigadegeneraal. Nadat hij twee iaar -lang Italië had vertegenwoordigd in het inter-geallieerde militaire comité, ver liet hij het leger om zich aan de nijverheid te wijden. In 1925 werd hij ln tljdelljken militairen dienst geroepen en benoemd tot onder-secretaris van oorlog welke functie hij tot 1928 bekleedde. HIJ heeft bijgedra gen tot belangrijke hervormingen in het landleger In 1926 werd hij senator, het vol gende jaar divisie-generaal. In 1928 ver leende Mussolini hem den titel van graaf. Toen hij den staatsdienst verliet, werd hij president van de Ansoldefabrieken te Genua In 1937 werd hij benoemd tot chef van den staf der troepen in Oost-Afrika. (Stefani). DE ROEMEENSCH-BULGAARSCHE GRENS. De Bulgaarsche regeering heeft, naar uit Constanza gemeld wordt, de Roemeensch- Bulgaarsche grens voor de Bulgaarsche landverhuizers gesloten. Als motief voor dezen maatregel wordt medegedeeld, dat reeds meer dan 60.000 landverhuizers de grens hebben overschreden en dat dus het in het verdrag van Krajova bepaalde getal van 60.000 is "bereikt en overschreden. De Curentul beweert in dit verband, dat ■nis,,'s flcv gre;"~'cp.'.m oao 52.000 Bulgaren de grens hebben over schreden. (D.N B.) GENERAAL-VELDMAARSCHALK VON MACKENSEN 91 JAAR. De nestor van de Duitsche generaal-veld- maarschalken, August von Mackensen, viert vandaag zijn 91sten verjaardag. De zeer populaire Duitsche legerieider uit den we reldoorlog heeft uit alle kringen der bevol king talrijke gelukwenschen ontvangen. (D.N.B.) hebben er niet toe bijgedragen de bereid heid van de boeren om te leveren te bevor deren. Het is in het algemeen niet juist, de oorzaak voor het onvoldoende aanbod daar in te zoeken, dat naast de veehouderijcen trale een reeks handelaren als bijzondere vertrouwensmannen kleine hoeveelheden vee rechtstreeks hebben opgekocht tegen van overheidswege goedgekeurde prijzen. Nu de directeur-generaal voor de voedsel voorziening bekend heeft gemaakt, hoe hoog de aflevering door de verschillende bedrijven in de toekomst moet zijn, kan worden verwacht, dat door den handel het voor de voedselvoorziening vereischte slachtvee op de markt zal worden gebracht en nog in den loop van December na ge volgde reorganisatie de volledige weekrant- sonen weer zullen kunnen worden uitge geven. Met het oog op het aanstaande Kerst feest zal de bevolking eenmaal een bij zondere toewijzing van kaas ter grootte van een half pond ontvangen. In verband) met bovenstaande wondt van deskundige zijde nog het volgende opge merkt. De Engelsche radiopropaganda, die er v reeds vele malen blijk van heeft gegeven met de waarheid te spelen, beweerde on langs, dat van de 28.000,000 kippen, die er in Jomi j.l.. in Nederland waren, er sinds dien 22.000.000 zijn geslacht en er thans dus nog- maar 6.000.000 over zouden zijn. Deze cijfers zijn met de waarheid in strijd. Volgens officieele gegevens waren er in Juni JJ. 20.874.000 kippen in Nederland. Op het oogenblik bedraagt dit aantal rond' 8.000.000. De slachting is dus veel geringer geweest dan de Engelsche propaganda beweert. Zooals bekend is deze vermindering van den kippenstapel noodzakelijk geworden, omdat Engeland den aanvoer van het kip penvoer naar Nederland heeft geblokkeerd. Verder wordt aan de overzijde van het Kanaal beweerd, dat in Nederland alle var kens geslacht zouden zijn. alsmede ook het vierde deel van den melkveestapel. Ook deze cijfers zijn niet 'juist. Er bevinden zich in ons land thans rond 1.500.000 var kens. Het zal Engeland niet gelukken deze varkens door een blokkade te laten ver hongeren, aangezien uit Duitschland het ontbrekende voer wordt aangevoerd. Melk koeien zijn in het geheel nog niet geslacht. In den loop van gisteren hebben Duit sche gevechtsvliegtuigen, behalve hun ge bruikelijke aanvallen op de Brltsche hoofd stad, naar het D.N.B. verneemt, ook nog op andere steden in Zuid-Engeland en aan de Oostkust succesvolle aanvallen gedaan. Bij de luchtgevechten, die tijdens deze aanvallen ontstonden, werden zes vijande lijke vliegtuigen neergeschoten. Bovendien werd een Bristol-Blenheim bommenwerper bij Calais en een Vickers-Wellington toe stel, eveneens boven Frankrijk, brandend neergehaald. Vijf Duitsohe vliegtuigen worden ver mist. Duitsche verkenningsvliegtuigen namen gisteren vijandelijke oorlogsschepen ten Oosten van Lowestoft waar. Onmiddellijk ontboden gevechtsvliegtuigen hebben de schepen met succes gebombardeerd. Ook Portsmouth, de belangrijkste oor logshaven aan de Zuidkust van Engeland, is hedennacht in verschillende gul ven aan gevallen. Het bombardement begon vroeg in den avond en duurde tot laat ln den nacht. Portsmouth is een van de bekendste En gelsche oorlcgshavens en het voornaamste steunount voor de Britscbe thulsvloot en bezit een aantal belangrilke zeevaartscho len. De groote onder?ard^che tankinstal- laties, alsmede de opslagplaatsen voor mu nitie en mijnen vormen ook voor de Jn Southamoton en in and-erf >'n nabiihe'd gelegen havensf,1den «^«fationneer^e oor- Icyssche^en p°n b®1"nor":J'bfi ravK°Waring" fn resevTrrib° Qis. Naar uit H's vprkpnninven ondubbelzin nig Is n-"b1e,vori v««o*f v*of, nach*elnk bom - bordem°nt een cn-(%ot. sueees ongelverd. vo^phiUnpcif erco1-0 en ~en aantal ^leine v»Tair?«n gev°n een bp?l<i van de uitwer king. THAILAND EN ™TDOCHINA. Het Thailandsche opperbevel heeft, vol gens Domei, officieel medegedeeld, dat op 2 December den geheelen dag tusschen twee bewapende Fransch-Indochineesche schenen, die aan den oever van de Mekong bij Nongkhay verschenen, en het Thailand sche afweergeschut een gevecht geleverd is. Tegen den avond trokken de schepen zich terug om den volgenden dag opnieuw te verschijnen waarop beide schepen we derom beschoten werden. Volgens het Thailandsche communiqué zouden eronder de bemanningen der -ehepen talrijke slachtoffer, gevallen 7'jn, BEROEMD SCHILDERIJ UIT LOUVRE NAAR SPANJE TERUG. Het beroemde schilderij van Murillo,, voorstellende de Onbevlekte Ontvangenis, dat door Napoleon naar Parijs gebracht was en ruim honderd jaar in het Louvre heeft gehangen, Is krachtens een ruilover eenkomst. door de Fransche regeering weer ter beschikking van Spanje gesteld. Het schilderstuk wordt vanmiddag over de Spaansche grens gebracht. (D.N.B.) Het opperbevel van de Duitsche weer macht deelt mede: In het Zuidelijke deel van den Atlantl- schen Oceaan is, zooals reeds gemeld, een zeegevecht ontstaan tusschen een Duitsch en een Brltsch oorlogsschip, ln het verloop waarvan het Brltsche oorlogschip zware be schadigingen opliep. Een duikboot heeft vier vijandelijke koopvaardijschepen met een totalen Inhoud van 13.300 brt. tot zin ken gebracht. Hiervan werden twee sche pen uit een convool weggeschoten. In den nacht van 4 op 5 December vielen gevechtsvliegtuigen Londen, Birmingham en Southampton aan. In alle drie steden werden kleine en groote branden als gevolg van de néergeworpen bommen waarge nomen. In den loop van den dag bleef de bedrij vigheid van het luchtwapen beperkt tot af zonderlijke aanvallen op Londen en eenige andere doelen ln Zuid- en mldden-Enge- land. In den nacht van 5 op 6 December waren opnieuw Londen en Portsmouth het doel van de Duitsche luchtaanvallen. Het leggen van mijnen in Britsche ha vens werd voortgezet. Verdragend geschut van de marine en het leger heeft een vij andelijk convooi ten Oosten van Dover doeltreffend beschoten. Eenige Brltsche vliegtuigen vlogen ln den nacht van 5 op 6 December het Westen van het Duitsche rijk binnen zonder bommen neer te werpen, De totale verliezen van den vijand bedroegen gisteren tien vliegtuigen, waarvan zes in luchtgevechten. Zeven eigen vliegtuigen worden vermist. In zijn weer machtsbericht no. 182 maakt het Itahaansche hoofdkwartier het vol gende bekend: Gebruik makend van teruggetrokken strijdkrachten, ook afkomstig van de an dere grenzen, gaat de vijand in Albanië voort met druk uit te oefenen, vooral op onzen linkervleugel. Onze troepen hebben tegenaanvallen ondernomen. Tijdens de geleverde gevechten hebben de troepen van de divisies Arezzo en Venezia zich gedragen op een wijze, welke boven al len lof verheven is. Onze luchtmacht doet met succes aanvallen op de verbindings wegen en concentraties van vijandelijke troepen door bombardementen en beschie tingen met machinegeweren. Al onze vlieg tuigen zijn teruggekeerd. In Noord-Afrika ontstond op verscheidene plaatsen een treffen tusschen afdeelingen verkenners ln het gebied ten Zuiden van Sidi el Barrani. De vijand wierp eenige bommen uit in de zone van Tobroek, waar bij twee personen om het leven kwamen en een persoon gewond werd. Bommen in de gebieden van Solloem en Sidi el Barrani maakten geen slachtoffers en richtten geen schade aan. ENGELSOHEN ZENDEN VALSCHE NOODSEINEN UIT. Britsche motortor-rdobooten hebben in een der vorige nachten voor de Fransche kust noodseinen afgeschoten, om Duitsche reddingsvaartuigen uit de Kanaalhaivens te lokken. Deze strijdwijze vormt een tegen hanger tot de Britsche aanvallen op Duit sche reddingsvliegtuigen. Door het misbrui ken van noodseinen miskennen de Engel- schen een uit zuiver menschlievende rede nen gestichte inrichting. Zij rekenen er op, dat om de z.g. in nood vertoeerende vliegers te redden, Duitsche vaartuigen zullen uit varen om de schipbreukelingen te bergen. Zij willen deze vaartuigen in den val lok ken, om ze fce 'kunnen overvallen, wanneer zij op zoek zijn naar verongelukte vliegers, In den wereldoorlog was het aan het front te land over het algemeen gebruikelijk elkaar wederkeerig bij het bergen van doo- dsn en gewonden, die tusschen de fronten lagen, niet te hinderen. Thans schijnen de* Engelschen met valsche noodseinen kleine successen'na te jagen. Door dit tijdig in te zien, kon dit voornemen verijdeld worden. (D.N.B.) DE AS EN DE ARABISCHE WERELD. Naar aanleiding van verklaringen van Duitschland en Italië van sympathie aan de Arabische wereld schrijft de „Deutsch Diplomatlsch-politlsche Korrespondenz Na een eeuwenlange afhankelijkheid v/erden in den wereldoorlog van Engelsche zijde aan de Arabieren de schitterendste beloften gedaan door het vormen van een nieuwe nationale toekomst, om des te wreeder gebroken te worden met het doel het Arablerendom uit de strategisch be langrijke gebieden te verdringen. Duitsch land en Italië zien in de vernieuwing en onafhankelijkheid der Arabische wereld een noodzakelijke aanvulling van de nieu we ordening ln hun gebied. De Arabische natie kan thans op de sympathie, die zij van de zijde der spilmogendheden voor haar zaak ontmoet, vertrouwen en zij zal het vertrouwen, dat zij hierbij aan despil- mogendheden geeft, niet beschaamd zien. (D.N.B.) KONIN GEORGE IN SOUTHAMPTON EN PORTSMOUTH. De Britsche koning heeft gisteren Sout hampton en Portsmouth bezocht. In beide plaatsen vond tijdens zijn bezoek een lucht aanval plaats (DN.B) (2 lijnen) „Mevrouw, hou nu toch eens op met schelden. Uw man had d» deur toe-usch goed afgesleten, maar ik ben door het open kel derraam gekropen". AMSTERDAM, 6 December. Hoewel de handel op de Amsterdamsche effectenbeurs vandaag nog niet-van groote proporties was, werd tooh wederom vrij goede belangstelling aan den dag gelegd en op vrijwel alle afdeelingen van de locale markt ontwikkelde zich een kalme affaire, terwijl enkel rubrieken zelfs flinke omzet ten te zien gaven. Speciale motieven waren hiervoor niet aanwezig, maar desniettemin- maakte de markt den Indruk eerder voor een opwaartsche koersbewegfng, dan an derszins vatbaar te zijn. Evenals de laatste dagen ging de attentie ■in de eerste plaats uit naar de Scheep vaartpapieren, waarbij zich een vaste stem ming openbaarde, die wederom kon worden toegeschreven aan dezelfde motleven, welke zich dezer dagen reeds deden kennen. Scheet/vaart Unies werden vrij druk ver handeld en liepen na vaste opening eenige procenten naar boven, waarbij zij werden vergezeld door de gelieerde aandeel-en. Ook in Oude Vaarten werd: v-rlj druk zaken ge daan en hierbij kon een koersstijging van eenvijftal punten worden waargenomen. Oude Booten en Japanlijnen waren niet onbelangrijk hooger, terwijl diverse outsi ders, zooals Maas en van Nlevolt Gou- driaan, betere prijzen konden bedingen. Voorts werd nog al belangstelling aan den dag gelegd voor OUes. Ook dït fonds werd wel niet druk verhandeld maar er was toch geregeld affaire. Onder beurstijd werden geen groote schommelingen meegemaakt maar alles bijeen kwam het koerspeil toch eenlg pro centen hooger te liggen. Ook de Amerlkaan- sche Petroleumaandeelen waren eerder iets beter. Voor Indische Cultuurfondsen be stond wederom een aangename tendens. In de Rubber-afdeeling waren vooral Am sterdam Rubbers goed gestemd, met het ge volg dat zij tegen een zestal punten konden verbeteren. Ook verschillende minder cou rante soorten werder} hooger genoteerd. Suikeraandeelen waren meerendeels ln staat boven de vorige prijzen uit te komen. H.V.A.'s stegen ten slotte een tiental pun ten boven het slot van gisteren. Ook in Tabakken ging nu en dan wat om. De Sumatra-aandeelen waren goed prijs houdend. Delt Batavia's waren zelfs vast gestemd. De handel in Indiustrieelen was van kalmen aard. De Phillps-aaindeelen en Unilevers waren wat hooger, evenals AScu's; diverse outsiders konden betere prijzen be halen. Van de Amerikaansche fondsen, waren het in hoofdzaak de Staal-aandeelen en de Koperwaarden, die eenige bedrijvigheid ontwikkelden. In hoofdzaak werd gehan deld op het niveau van gisteren. Spoorweg aandelen en Public Utilities trokken nau welijks belangstelling. Voor Nederlandsche beleggingswaarden bestond een goede stemming. De Nederlandsche staatspapieren, zoowel de oude als de jonge leenlngen werden meerendeels een fractie hooger afgedaan, terwijl ook de obligatiën Nederlandsch In- die prijshoudend waren. Pandbrieven stil, vrijwel onveranderd. Gemeentelijke obliga tiën kalm en prijshoudend. Op de markt der Duitsche fondsen be stond een vaste stemming. Het zakenverkeer liep wel niet zoo vlot van stapel, maar het gelukte todh om voor verscheidene waarden noteeringen tot stand te brengen. Voor zoover hot fondsen betrof, welke oc-k dezer dagen- werden verhandeld-, waren die noteeringen hooger. Fondsen, die echter geruimen tijd niet waren verhandeld en waarvoor het heden tot transacties kon komen, werden echter vergeleken met de laatste noteeringen van zelfsprekend lager afgedaan. In leder geval kan worden geconstateerd, dat de terug- houdendhed ten opzichte van Duitsche waarden aan het wijken ls. Prolongatie 2 3/4 °/o. OFFICIEELE VALUTAKOERSEN DER NEDERLANDSCHE BANK. 6 December. Valuta's (schriftelijke en tel. transacties). New-York 1.88 3/16—1.88/916; Berlijn 75,28—75.43; Brussel 30,11—30,17: Helsinki 3.81—3,82; Stockholm 44,81—44,90; Zürich 43,63—43,71. Bankpapier; Berlin 75,19—75,34; New-York 1.86 1/2 I,901/4; Brussel 30,08—30.20; Stockholm 44.76—44.94; Zürich 43,59-^3,75. LEIDEN. 6 Bec. Veemarkt: Kalf- en Melk koeien 90 st., f.270—550 p. st.. handel tam. vl.; 145 Varekoaien e.a. f. 160—320, t.vl.; 6 Pinken: 44 Graskalveren f.70—160. t.vl.; 85 Nuchtere kalveren slachtfok f. 18—24 mat.; 132 Welde schapen f.28—38: 17 Zeugen f.60—100, mal.: 386 Mestvarkens f.2445, mat.; 431 Biggen f.12 —f.18 mat.; 1 Paard; 45 Bokken en Geiten f.15—70. vl. LEIDEN. 6 Dec. Kaasmarkt: per 50 kg.: Goudsche kaas le srt. f. 41.50, 2e srt. f.41. 29 partijen; Leldsche kaas le srt. f.34, 5 partijen. Handel vlug. 3—1

Leidsch Dagblad | 1940 | | pagina 3