STADSNIEUWS Gods boodschap in een donkere wereld Mr- ONJTEHFELU LEIDSCH DAGBLAD - Eersfe Blad Woensdag 4 December 1940 Oorlogsschaderegeling voor huisraad. Welke bon is geldig? Prof. dr. H. Kraemer en ds. D. Kuilman over de vragen der wereld Inbraak opgehelderd. YISSCHPPI l-BERICHTEN Vaststelling in verhouding tot de huurwaarde. Opgave van 4 December Boter en vet Brandstoffen Brood en bloem Eieren Grutterswaren Honden- en Kattenbrood Kaas Koffie en thee Petroleum Suiker Vleesch en vleeschwaren Zeep SPORT o— Ook voor den derden bijzonderen kerk dienst, uitgeschreven door den kerkeraad der Ned. Herv. Gemeente, bestond gister avond buitengewoon groote belangstelling. De Marekerk was geheel bezet, zelfs moes ten velen met een staanplaats genoegen nemen, terwijl tientallen geen plaats meer konden bekomen. In deze samenkomst spraken prof. dr. H. Kraemer en ds. D. Kuilman eveneens over het thema „Gods boodschap ln een don kere wereld", waarbij zij speciaal stilston den bij „Gods boodschap op de vragen der wereld." Rede van Ds. Kuilman. Ds. Kuilman, die als eerste spreker het woord voerde, merkte allereerst op, dat dit maal niet de aandacht bepaald zal worden bij de zendingstaak der kerk maar dat ge let zal worden op de boodschap Gods aan de wereld in heel haar samenleving. Er moet een beslissende boodschap aan die wereld gezonden worden waaraan die we reld zonder oordeel, zich ook niet zal kun nen onttrekken. Velen, aldus spr., zeggen in dezen tijd, laat de kerk zich maar be wegen op haar eigen terrein en bemoeien met menschen, die redding voor hun ziel noodig hebben maar laat de kerk verre blijven met haar invloed aan te wenden op het sociale en staatkundige terrein. Daar heerschen, zoo oordeelen zij, andere machten dan ln de kerk. Helaas vindt deze opvatting ook ingang onder christenen. Dit moet ons echter niet vreemd vallen, want dit „reformatorisch" verschil onder chris tenen deed zich reeds gelden in den tijd van Luther en Calvijn. Zeide Luther, dat de kerk geen crltiek dient te hebben op staten en regeeringen, daar dit God alleen toekomt, Calvijn daarentegen oordeelde op grond van de Heilige Schrift, dat ook den Staat grenzen zijn aangewezen. Calvijn, aldus ds. Kuilman, was er vast van over tuigd, dat de Heilige Schrift aan de Kerk de opdracht heeft gegeven den wil van God aan Staten en Regeeringen bekend te maken. God Immers Is niet alleen de Heer over de onzichtbare maar ook over de zichtbare Kerk. Het is Zijn wil, dat allen zich op deze aarde voor Hem zullen buigen, daar zij alles aan Hem te danken hebben. Juist omdat Calvijn zoo de boodschap der Heilige Schrift verstaan heeft, heeft hij gepredikt, dat de Kerk in den naam van haar Heer Gods boodschap aan de gan- sclie wereld moet brengen. Ons volk, aldus spr., zou diep ongelukkig worden indien het niet wilde luisteren naar wat de Schepper des hemels en der aarde op alle terreinen des levens te zeggen heeft Br is een boodschap Gods aan de gan- sche wereld, welke wij niet verzwijgen mo gen. Bij het brengen van die boodschap zullen wij in het geloof hebben te staan, daar er geweldige consequenties aan zijn verbonden. Achtereenvolgens behandelde spr. de vra gen wat voor ons „recht" is, welke de bron van alle gezag is en welke de zin en het doel van ons leven zijn. Bij de beantwoording van deze vragen zette spr. uiteen, dat ook in dezen tijd het profetisch woord weer dient gehoord te worden, dat zegt: Terug naar Gods wet en getuigenis. Zoo zij niet hooren naar dat Woord, zoo zal het zijn, dat zij geen dage raad meer zullen zien." Alleen bij God is recht.. Zullen wij echter naar dit woord luiste ren? Velen, ook christenen zijn er, die me nigmaal in stilte voor andere goden bui gen. Zij hadden daarbij velerlei drogrede nen. Voor hen en voor ons allen geldt Christus' Woord: „die vader of moeder lief heeft boven Mij is Mijns niet waardig." Dit woord, aldus ds. Kuilman, moet geschreven blijven op de tafelen van ons hart opdat wij als bron van gezag God, en God alleen, blijven erkennen. Dan krijgt ons leven ook zin en doel en hebben wij het heerlijk ver lossingswerk van Christus gevonden. Dan zijn wij ook bereid tot het brengen van een offer en zeggen wij het Paulus na: „Hetgeen mij gewin was heb ik schade ge acht voor Christus' wilen stemmen wij met Da Costa in als hij zegt: „Voor u wil ik lijden, voor u wil ik strijden." Moge God, aldus eindigde spr., ons in dezen tijd sterken opdat wij in en met de Kerk van Christus den strijd medestrijden tot Zijn eer, glorie en heerlijkheid. Rede van Prof. Kraemer. Nadat Gez. 165 1 en 4 gezongen was, was het woord aan prof. dr. H. Kraemer, die er allereerst op wees, dat Gods bood schap ons in de Heilige Schrift volkomen en duidelijk wordt geteekend en kort sa mengevat hierop neerkomt: Jezus Christus heil der wereld heil der aarde steeds en nooit genoeg geroemd. Met nieuwe kracht, dankbaarheid en vreugde moet die boodschap weerklinken-. Als spr. wil spreken over de vragen dei- wereld, dan ziet hij allereerst, die vragen in het licht van de centrale boodschap Gods: Jezus Christus, de eenige en recht matige Heer en Koning, die ons gansche leven voor zich opeischt en Die het Woord mag spreken „Die Vader of moeder lieft heeft boven Mij is Mijns niet waardig." Verder zijn er de vragen, die de huidige gesteldheid der wereld aan de Kerk en de Christenheid stelt Uit verschillende plaatsen van den Bijbel toonde spr. aan, dat God het steeds weer opnieuw met Zijn schepping probeert (To renbouw van Babel, Zondvloed)Uit alles blijkt, dat God, zelfs als Zijn instrument weerspannig is, met Zijn heilsworsteling doorzet. Telkens zegt Hij weer: Ik laat u niet los. Ondanks 's menschen eigenwilligheid zegt God: Mijn Verlosser, vrede, volmaaktheid en gerechtigheid wil Ik u schenken, maar dit al gaat langs den weg van wederge boorte en bekeering. Prof. Kraemer merkte vervolgens op, dat de geesel der geestelijke verwarring over ons is gekomen. Allerlei valsche goden drei gen ons van de ware boodschap Gods af te trekken, Gods boodschap klinkt daarentegen zeer duidelijk: Hoort Israël, hoort christenheid, hoort wereld: de Heer, onze God, is een eenig Heer en niemand heeft recht op Zijne heerschappij, Zijn macht alleen is levenwekkend en reddend. God roept ons in dezen tijd op tot trouw aan Christus, aan Zijn boodschap en aan Zijn Geest. Daarom ook drijft Hij ons naar de diepte van de schuld en de ver ootmoediging. Ten diepste zullen wij be seffen, dat heel de verwarring van dezen tijd mede door onze schuld over ons is ge komen. De Kerk en de christenheld zijn voor een groot deel weggezakt in de ge noeglijkheid des lévens. Velen vluchten in dezen tijd in zedelijke en geestelijke schuilkelders. Voor ons en voor een ieder komt het er echter op aan, dat wij vluchten in den eenigen, christe- lijken schuilkelder, waar wij zullen ver nachten in de schaduw des Almachtigen.. Het zal er bij den Christen thans op aan komen, dat, nu God hem in den storm van dezen tijd stelt, hij daar ook blijft staan. Nadat prof. Kraemer er nog op gewezen had. dat de wereld recht heeft op het volle diaconaat der Kerk, eindigde hij met den eisch der bekeering in het licht te stellen. Laten wij daarbij Gode danken, dat Hij de zen tijd wil gebruiken om ons tot den een- voudigen schat van het Evangelie terug te voeren. DE BUIT DOOR DE POLITIE OPGESPOORD. De recherche is er na ijverige nasporin gen in geslaagd thans ook den recenten inbraak bij de firma Pieck aan de Haar lemmerstraat, waar voor een waarde van ongeveer f.500.— aan manufacturen werd gestolen, tot klaarheid te brengen. De nagenoeg volledige buit is opgespoord op den zolder van een pakhuis hier ter stede en door de politie in beslag geno men. Het onderzoek heeft verder uitgewe zen, dat dit pakhuis was gehuurd door de gebroeders S„ die den diefstal bij de firma Iserief hebben gepleegd en deswege eenige dagen geleden lil bewaring zijn gesteld. Tevens kwam vast te staan, dat de gebroe ders S. de partij goed, welke bij de firma Pieck werd ontvreemd, aan iemand te koop hebben aangeboden welke persoon kon worden opgespoord. Er valt derhalve nauwelijks meer aan te twijfelen, dart dit tweetal ook dezen Inbraak heeft geleegd. Morgen zullen zij ter beschikking van den Officier van Justitie worden gesteld en naar Den Haag worden overgebracht. De Zaterdagavond eveneens aangehouden personen W. G. en J. L. zijn op vrije voeten gesteld, aangezien is gebleken dat zü te goeder trouw hebben gehandeld en met de inbraken op zich zelf niets uitstaande hadden. HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. Wijziging: F. P. van Dijk, Noordeinde 43, Lelden. Handel in galanterieën, porcelein. pharma- ceutiscïie artikelen, enz. De inkoop- en verbruiksorganisatie „De Samenwerking" (Haagweg' 188) is opge heven. BEWAREN EN TER BESCHIKING STELLEN VAN AFVAL. Men verzoekt ons er de aandacht op te vestigen, dat de verordening van 18 No vember 1940, betreffende het bewaren en ter beschikking stellen van afvallen van levensmiddelen en het ter bsschlking stel len van dierlijke afvallen en van cadavers van honden en katten, met ingang van heden gedurende drie maanden voor een ieder op de secretarie deoer gemeente ter lezing ls nedergelegd. Voor het alhier afgenomen examen van apothekersassistent zijn geslaagd mej. A. H. M. Nlentied (Vlaardlngen) en de heer P. J. Prosé (Den Haag). YISCHPRIJZEN. IJMUIDEN. 4 Dec. ConsignatievischSchar f.2411.50; kleine schar f. 10—7.50; bot f.80—57.50; wijting f.22— 21 (alles per 50 KG.). Zoetwatervisclv Snoek 7262 ct.; snoekbaars f. 1.281.18: baars 52 ct.; biel 4640 ct.; voorn 32-24; forel f. 1,60—1.55; spiering f.0,72—0.70. (alles per KGL De staatscourant bevat de regeling van den secretaris-generaal van het departe ment van financiën betreffende de bijdra gen van het rijk in de door oorlogsgeweld veroorzaakte schade aan huisraad. De schade aan huisraad, met inbegrip van lijfsgoederen en verbruiksvoorraden, wordt in geval van algeheel verlies voor een gezin, dat op het tijdstip van de toebren ging der schade een volledige hulshouding aanhield, vastgesteld op het bedrag, be paald volgens de hierna volgende tabellen: a. Voor gezinnen, welker goederen zich op het tijdsrtip van de toebrenging van de schade bevonden in het stedelijk gedeelte van een der gemeenten Amsterdam, Rot terdam, 's-Gravenhage en Utrecht: Indien de huurwaarde van de woning per jaar bedroeg: f.100 of minder wordt de schade Vastgesteld op: f. 550.f. 150. f.700.—; f.200.f.900.—; f.250.— f. 1.150.—f.300.f. 1.500—1 350.— f. 1.875.—; f. 400.f. 2.250.—; f. 450.— f. 2.625.—; f. 500.f. 3.000.—; f. 600.— f. 3.500.—f. 700.^- f. 4.000; f.800.— f.4,450.—f.900.f.4900.—; f.1.000.- f. 5.350.—f. 1.100.— f. 5.800.— f. 1.200.— f. 6.250.— f. 1.300.— f. 6.700.—f. 1.400.f. 7.100.—f 1.500. of meer f. 7.500. b. Voor gezinnen, welker goederen zich op het tijdstip van de toebrenging van de schade bevonden in gemeenten of deelen van gemeenten, die noch onder onder a. noch onder c. vallen: Indien de huurwaarde van de woning per jaar bedroeg f.75.— of minder f.550. f.150.f.850.—; f.200.f. 1.150.— f. 250.— f. 1.500.—; f. 300.f. 1.950.—; f, 350.i. 2.400.—; f.400.f.2.850.— f,450.f. 3.300.—f.500.f. 3.700.— f, 600.f4.250.—; f. 700.f. 4.800.—; f. 800.f5.350.—; f. 900.5.900.—; f. 1.000.f. 6.450; f. 1.100.f. 7.000.— f. 1.200.of meer f. 7.500. c. Voor gezinnen, welker goederen zich op het tijdstip van de toebrenging van de schade bevonden in gemeenten of in deelen van gemeenten met een plattelandskarakter Indien de huurwaarde van de woning per jaar bedroeg: f.75.of minder wordt de schade vastgesteld op: f. 550.f. 150. f.900.— f.200.f. 1.350—f.250 f. 1.800—f.300.f. 2.250; f.350.- f. 2.700.—f.400.— f. 3.150; f4.50.— f. 3.600.—; f500.f. 4.000.—; f. 600.— f. 4.600; f.700.f. 5.200.—f.800. f. 5.800.—f.900.f. 6.400.—f. 1.000 f. 6.950.—f.1.100.f. 7.500.— De secretaris-generaal bepaalt nader, voor welk gedeelte van de gemeenten Am sterdam, Rotterdam, 's Gravenhage en Utrecht tabel a van toepassing is en welke tabel(len) van toepassing is (zijn) voor het niet-stedelijk gedeelte van deze gemeenten en voor alle andere gemeenten of deelen van gemeenten. Indien de huurwaarde ligt tus'schen twee genoemde bedragen, wordt deze zoo noodig naar boven op een geheelen gulden afge rond en wordt vervolgens de schade vast gesteld door interpolatie tusschen de twee schadebedragen, welke volgens de tabel be- hooren bij de naastbij liggende lagere en hoogere huurwaarde. De aldus vastgestelde schade wordt voor ieder op het tijdstip van de toebrenging van de schade tot het gezin behoorend persoon van 6 jaar en jonger verhoogd met f. 50 en voor ieder op dat tijdstip tot het gezin behoorend persoon (met uitzondering van personen, welke krachtens arbeidsovereen komst in dienst zijn van een van de andere leden van hetzelfde gezin), die ouder is dan 6 jaar, doch den leeftijd van 21 jaar nog niet heeft bereikt, met f. 75. Onder huisraad wordt in deze regelen ver staan al hetgeen tot den inboedel behoort, met uitzondering van paarden en levende have, van rijtuigen en vaartuigen met hun 4242 (Ingez. Med.) BOTERBON nr. 18 (t.m. 6 December): 250 gram boter of margarine. BOTERBON Nr. 19 (t.m. 13 December) 250 gram boter of 200 gram margarine. VETBON nr. 18 (t.m. 6 December): 250 gram boter of margarine. VETBON nr. 19 (t.m. 33 December) 250 gram boter of 200 gram margarine. BOTERBON nr. 21 en VETBON nr. 21 (van 14 Dec. tot en met 27December) 250 gram boter of 250 gram vet of flesch slaolie (slaolie t.m. 31 Januari). BONNEN nr. 4 t.m. 7 (haarden en kachels) BONNEN nr. 7 t.m. 14 (centrale verwarming) brandstoffen, 2de periode en cokes, 2de periode (alle t.m. 14 December): één eenheid vaste brandstoffen. BONNEN 8 t.m. 11 (haarden en kachels): t.m. 14 December: één eenheid turf of later vaste brand stoffen. BROODBON nr. 16 (tm. 8 Dec.; 2—9 Dec. niet in restaurants e.d.) 125 gr. rogge- of 100 gr. ander brood of 1 rantsoen gebak. BROODBON nr. 17 (t.m. 15 Dec.; 9—16 Dec. niet in restaurants e.d.) 125 gr. rogge- of 100 gr. ander brood of 1 rantsoen gebaki BLOEMKAARTBON nr. 2 (t.m. 29 Dec.): 65 gr. rogge- of 50 gr. ander brood, V; rantsoen gebak of 35 gr. tarwemeel, -bloem, roggebloem, bakmeel of boek- weitmeel. BON nr. 37 (t.m. 8 Dec.; 2—9 Dec. niet in restaurants e.d.) 1 ei. BON nr. 36 (t.m. 15 December, 9—16 Dec. niet in restaurants e.d.) 1 ei. BON nr. 43 (t.m. 27 December) 250 gr. rijst, rijstemeel, rijstebloem of gruttenmeel. BON nr. 56 (t.m. 16 December): 500 gram peulvruchten. BON nr. 83 (t.m, 27 December): 250 gr. havermout, havervlokken, haver- bloem. aardappelmeelvloken, gort. gort- mout of grutten. BON nr. 88 (t.m. 27 December) 250 gr. gort, gortmout of grutten. BON nr. 93 (t.m. 27 December): 100 gr. maïzena, griesmeel sago, aard appelmeel of een hoeveelheid pudding poeder, welke 100 gr. zetmeel bevat. BON nr, 98 (t.m. 27 December): 100 .gr. vermicelli, macaroni of spaghetti. Rantsoenbonnen rijst en havermout zijn doorloopend geldig. VOEDERKAART VOOR HONDEN: BON nr. 11 (t.m. 31 December) afhankelijk van het ras 3 a 10 K.G. VOEDERKAART VOOR KATTEN: BON nr. 11 (t.m. 31 December): l'/i K.G. BON nr. 24 (t.m. 8 December; 29 Dec. niet in restaurants e.d.) 100 gram kaas. BONNEN nr. 49, 50, 62 en 63 (t.m. 29 December) elke bon 100 gram kaas. BON nr. 81 (t.m. 20 December): 250 gram koffie of 75 graan thee. BON nr. 7 (t.m. 29 December) en ZEGEL B (t.m. 15 December, uitsluitend voor huis verlichting) 2 liter petroleum. BON nr. 16 (t.m. 6 December): 1000 gram suiker. VLEESCHBON nr. 10 (t.m. 8 Dec.; 5—9 Dec. niet ln restaurants e.d.): 100 gram vleesch inclusief been of vleeschwaren. VLEESCHtVARENBON nr. 10 (t.m. 8 Dee.; 59 Dec. niet in restaurants, e.d.): 75 gram gerookt of gekookt varkens-, rund- of kalfsvleesch of gerookte worst, 100 gr. gekookte worst. 125 gr. lever worst of 150 gr bloedworst. BON nr. 29 (t.m. 6 December): 150 gr. toiletzeep of 120 gr. huishoud zeep of 200 gr zachte zeep of 250 gr. zeeppoeder of 125 gr. zeepvlokken of 250 gr zelfwerkende waschmiddelen of 200 gram vloeibare zeep. Goed voor het wasschen van 8 K.G droog waschgoed BON nr. 116 (t.m. 31 December): 50 gram scheerzeep, 1 tube scheercrême of 1 pot scheerzeep. toebehooren, van rijwielen, van eieradea (edelgesteenten, enz.) en andere kostbaar heden en zeldzaamheden, van verzamelin gen (postzegels, porcelein, munten, enz.), van handschriften, teekeningen, prenten, schilderijen. beelden, gedenkpenningen, wapens, geld en geldswaardige papieren, van dranken, rookartikelen en andere ge notmiddelen. Deze regelen zijn niet toepasselijk op huisraad dienende voor de uitoefening van een bedrijf of beroep in uitgebreiden zin (zooals in café's, restaurants, hotels, pen sions, kantoren, kerken en scholen, ver- eenigingsgebouwen, en in woningen of ge deelten van woningen, die gemeubeld wer den verhuurd of daarvoor waren bestemd). De bijdrage voor huisraad op schepen wordt afzonderlijk geregeld. Voor een gezin, dat op het tijdstip van de toebrenging der schade geen volledige huis houding aanhield wordt bij algeheel ver lies van het huisraad de schade zoo goed mogelijk bepaald naar evenredigheid van het bedrag, dat zou zijn uitgekeerd Indien een volledige inboedel zou zijn aangehouden. In geval van gedeeltelijk verlies van het huisraad wordt de schade zoo mogelijk vast gesteld op een bedrag, dat zich tot het schadebedrag, hetwelk bij algeheel verlies zou zijn vastgesteld, verhoudt als de waarde van het verloren gedeelte tot die van het geheele huisraad. Indien de vaststelling van deze verhou ding niet mogelijk is, wordt de schade ge steld op het bedrag van den voor het ver loren gegane huisraad besteden inkoops prijs, verminderd met een redelijk bedrag wegéns afschrijving, met dien verstande, dat geen hooger schadebedrag wordt aan genomen dan bij algeheel verlies zou zijn vastgesteld. Voor huisraad van meer luxueuzen aard dan noodig is voor een doelmatig gebruik, wordt de in het vorige lid bedoelde inkoops prijs niet hooger gesteld dan de inkoops prijs op 9 Mei 1940 van een deugdelijk doch eenvoudig artikel, bruikbaar voor hetzelfde doel, als waarvoor het verloren gegane heeft gediend. Indien huisraad is verloren gegaan, het welk niet gerekend kan worden te behooren tot de normale huishouding van het gezin, in welks woning dat huisraad zich bevond (zooals huisraad aangekocht als uitzet voor een lid van het gezin en huisraad, dat in eer woning tijdelijk is opgeborgen, zoolang -dt inwonende rechthebbende daarop zelf geen huishouding aanhoudt), alsmede in dien verloren is gegaan niet in een woning aanwezig huisraad, dat niet tot een huls houding behoort (bijv. in een bewaarplaats opgeslagen meubelen afkomstig van een tijdelijk of definitief opgeheven hulshou ding), wordt de schade zooveel mogelijk naar de maatstaven, neergelegd in de voor afgaande artikelen, vastgesteld. In geval van herstelbare beschadiging van huisraad wordt de schade vastgesteld op het bedrag van de herstelkosten, met dien verstande, dat geen hooger schadebe drag wordt aangenomen, dan bij verlies zou zijn vastgesteld. Voorts wordt boven de bovenbedoelde schade-uitkeering nog een bijdrage ver leend wegens het verloren gaan van motor rijtuigen, rijwielen e; andere niet tot het huisraad behoorende onmisbare voorwerpen voor zoover niet van onbeteekenende aarde. Voor motorrijtuigen, waarvan de perso- neele belasting naar de waarde wordt be rekend, wordt de schade vastgesteld op de laatstelijk aangegeven waarde voor de per soneel belasting verminderd met een rede lijk bedrag wegens afschrijving. Overigens wordt de bijdrage bepaald op den voor de zaken besteden inkoopsprijs, verminderd met een redelijk bedrag voor afschrijving. De bijdrage wordt betaalbaar gesteld ten name van het hoofd van het gezin, onder verplichting voor dezen om met de leden van het gezin te verrekenen het bedrag, dat naar evenredigheid kan worden gerekend te zijn ontvangen voor de zaken aan die leden persoonlijk toebehoorende. Schter kan degene, die de bijdrage vast stelt, gedeelten van de voor een gezin vast te stellen bijdragen, afzonderlijk betaalbaar stellen ten name van bepaalde leden van het gezin, mits deze de geleden schade zelfstandig bij de schade-enquête-commis sie hebben aangemeld. De op deze regelen gegronde bijdragen worden in twee termijnen betaalbaar ge steld, elke termijn ten beloope van de helft der bijdrage. De uitbetaling van den twee den termijn geschiedt eerst nadat aanne melijk is geworden, dat de eerste termijn doelmatig is besteed. Voorzoover de uitbetaling van de bijdrage aan den rechthebbende zelf plaats vindt, kan bepaald worden, dat deze tot een be drag van ten hoogste f.2500.— in bonnen zal plaats hebben. De waarde van deze bonnen wordt door het rijk ten volle vergoed aan de handela ren, die tegen inlevering daarvan aan de rechthebbenden op de bonnen artikelen, als waarvoor de in dit besluit opgenomen scha deregeling geldt, hebben geleverd. Indien uitbetaling van de bijdrage in bonnen plaats vindt, wordt voor de recht hebbenden op de bonnen de mogelijkheid geopend aan te toonen, dat zij zich reeds op andere wijze van voldoende huisraad hebben voorzien, in welk geval hun wordt vergund de bonnen om te wisselen tegen contanten. Ook overigens zal volgens door den secretaris-generaal van het departe ment van financiën te stellen regelen aan de rechthebbenden op bonnen In bijzon dere gevallen kunnen worden vergund de bonnen om te wisselen tegen contanten. SCHAKEN. LEIDSCHE SCHAAKBOND. De competitie 2de groep. V.T.L. I (L.dorp) won met 5%van Caïssa I. Het overzicht volgt hier: J Nievaart (VTL)-H. E Christiaanse (C.) 1—0 J. WitkampJ. J. Braggaar 1—° H. StoiïteL. A. den Ouden 1—° H Dingjan—P Vlugt w A. ChrispijnJ. G Kardol 0 D. v d. WijngaardD. J. Mooy H Kok—G Kuypers 0—1 J LeemansG. W. Horrée 0—1 J. Tervooren—A. J v. Driesten A. SmitW. Zitman 1—° Totaal 1 2—1

Leidsch Dagblad | 1940 | | pagina 2