RENNIE LEEDSCH DAGSilD - Tweede B!§d baandag 2 December 1940 Geen loonsverhooging zonder goedkeuring Keel Verzachtend VICKS HOESTBONBONS KERK- EN SCH00LNIEUWS Överheids- en huiselijke diensten uitgezonderd Toelichting leizen en avonturen van Mijnheer Prikkebeen RECHTZAKEN BRANDEND MAAGZUUR? (JJN/T IN UITEREN. /JJ Wll/IMIM VT\ U' /TUKKIN Yh AGENDA Het verordeningenblad bevat een veror dening van den Rijkscommissaris voor het bezette Nederlandsche gebied betreffende de totstandkoming van regelingen in zake loonen, salarissen en andere arbeidsvoor waarden. Hierin wordt het volgende bepaald. Artikel 1. Tot het aangaan van col lectieve arbeidsovereenkomsten zijn de in de Wet op de Collectieve Arbeidsovereen komst van 24 December 1^27 (Staatsblad no. 415) genoemde partijen, met inachtne ming van het bepaalde in de artikelen 2 tot en met 4, bevoegd. Artikel 2 (1) Collectieve arbeidsover eenkomsten mogen geen bepalingen bevat ten, welke een wijziging van de loonen of salarissen afhankelijk maken van het In treden van bepaalde omstandigheden, wel ke niet direct de tusschen werkgevers en werknemers bestaande verhouding raken. (2) Bepalingen, als bedoeld in het eerste lid, hi bestaande collectieve arbeidsovereen komsten treden buiten werking. (3) Het bepaalde in de overige ledên vindt overeenkomstige toepassing ten aan zien van niet bij collectieve arbeidsovereen komst geregelde arbeidsovereenkomsten. Artikel 3. Nieuwe collectieve arbeids overeenkomsten, alsmede wijzigingen van bestaande collectieve arbeidsovereenkom sten, behoeven goedkeuring, voor zooveel daarbij loon- of salarisregelingen zijn ge troffen, die een verhooging van bestaande loonen of salarissen inhouden. Artikel 4 Onder loonen en salarissen worden de voor een bepaald werk vastge stelde tijd- of stukloonen, alsmede salaris sen, met inbegrip van regelmatig terugkee- rende toeslagen en andere vergoedingen verstaan. Artikel 5. (1) Indien ter bescherming van de arbeiders de regeling van de loo nen en salarissen, alsmede van andere ar- beldsvoonvaarden, bij collectieve arbeids overeenkomst noodzakelijk lijkt, doch een collectieve arbeidsovereenkomst niet tot stand komt, kan de secretaris-generaal van het departement van Sociale Zaken of een door hem aangewezen, onder hem ressor- teerende instantie loonen en salarissen of andere arbeidsvoorwaarden bindend vaststellen. Hetzelfde geldt, voor zoover een collectieve arbeidsovereenkomst loonen of salarissen of andere arbeidsvoorwaarden niet regelt of de wijziging van in bestaande collectieve arbeidsovereenkomsten voorko mende bepalingen noodzakelijk lijkt. (2) Het bepaalde in het vorige lid vindt overeenkomstige toepassing ten aanzien van arbeidsovereenkomsten, welke niet bij collectieve arbeidsovereenkomst geregeld zijn of waarvoor een regeling bij collectieve arbeidsovereenkomst niet getroffen kan worden. Artikel 6. De secretaris-generaal van het departement van Sociale Zaken wordt gemachtigd aan de door hem Ingevolge artikel 5 aangewezen, onder hem ressortee- rende instantie, de navolgende, hem krach tens de Wet op het algemeen verbindend en het onverbindend verklaren van bepa lingen van collectieve arbeidsovereenkom sten van 25 Mei 1937 (Staatsblad No. 801) toekomende bevoegdheden over te dragen: (1) Op verzoek van één of meer der daarbij betrokken partijen collectieve ar beidsovereenkomsten of afzonderlijke be palingen daarvan algemeen verbindend te verklaren; (2) collectieve arbeidsovereenkomsten of afzonderlijke bepalingen daarvan onver bindend te verklaren; (3) de algemeen verbindendverklaring van een collectieve arbeidsovereenkomst of van afzonderlijke bepalingen daarvan in te trekken. Artikel 7. Een verhooging van loonen en salarissen behoeft goedkeuring, voor zoover de verhooging niet uit een ingevolge artikel 3 reeds goedgekeurde collectieve ar beidsovereenkomst of uit beslissingen krachtens de artikelen 5 en 6 voortvloeit. Artikel 8. De voor de uitvoering van deze verordening noodige voorschriften worden door den secretaris-generaal van het departement van Sociale Zaken uitge vaardigd. Zij mogen, voor zoover zij op het bepaalde in artikel 7 betrekking hebben, strafbedreigingen bevatten. Artikel 9. Deze verordening is niet van toepassing op de arbeidsverhoudingen in overheidsdienst noch op de huislijke dien sten. Artikel 10. Deze verordening treedt heden in werking. De leider van de afdeeling Sociale Zaken van het Rijkscommissariaat heeft op deze verordening den volgenden commentaar gegeven: De totstandkoming van loonen, salaris sen en andere arbeidsvoorwaarden voor groepen van ondernemingen was tot nu toe uitsluitend voorbehouden aan de regeling door collectieve arbeidsovereenkomsten. Volgens de wet op de collectieve arbeids overeenkomst van '27 konden collectieve arbeidsovereenkomsten slechts door de in de wet speciaal genoemde partijen, in den regel de werkgevers- en werknemersorga nisaties, worden gesloten. De staat zelf was slechts bevoegd, wanneer het algemeen be lang het eischte, gesloten collectieve ar beidsovereenkomsten of afzonderlijke bepa lingen algemeen verbindend, d.w.z. ook voor de niet-aangesloten ondernemingen ver bindend, te verklaren, de onverbindendheid TEMPERATUREN EN HOOGWATERTIJDEN LUCHTTEMPKItATWJR. 9 uur voorin.1 gr. C ,(34 gr. F.). 12 uur 'smidd.: 2>A gr. C. (37 gr. F.). HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK-A -7.YV Voor Dinsdag, yoorm. te 5 u. 50 min.; nam. te 6 u. 14 min. van collectieve arbeidsovereenkomsten of van afzonderlijke bepalingen uit te spreken of verbindendverklaringen in te trekken. De staat had echter niet de mogelijkheid zelf regelend in te grijpen in de totstand koming van de loonen en arbeidsvoorwaar den. De nieuwe verordening houdt in het al gemeen aan het principe vast, dat slechts de partijen bij de C.A.O., meestal dus de werkgevers- en werknemersorganisaties, bevoegd zijn een C.A.O. te sluiten. Zooals echter het bedrijfsleven en de economie van een volk door den staat moeten worden geleid, willen zij aan de belangen der gemeenschap geheel dienstbaar worden gemaakt, kan ook de totstandkoming van de loonen lei ding van staatswege niet ontberen. De verordening heeft dan ook de alge- heele vrijheid van de loonvorming door collectieve overeenkomsten in zekere mate moeten beperken. Zij maakt collectieve arbeidsovereenkom sten afhankelijk van goedkeuring van hoo- gerhand; voor zoover zij loon- en salaris- verhoogingen betreffen. Bovendien ver biedt zij, bepalingen op te nemen, welke loon- en salarisverhoogingen automatisch van voorwaarden afhankelijk maken, wel ke de arbeidsverhouding niet onmiddellijk raken, b.v. van de ontwikkeling der prij zen. Dezelfde bepalingen als voor collectieve arbeidsovereenkomsten gelden natuurlijk ook voor arbeidsovereenkomsten, welke op andere wijze tot stand zijn gekomeh. Ver der maakt de verordening alle andere loons- en salarisverhoogingen afhankelijk van een vergunning, welke niet reeds als collectieve regelingen aan vergunning zijn onderworpen. De verordening vervangt hierdoor het tot nu toe geldende verbod van loonsverhoogingen van den Duitschen Heeresgruppebefehlshaber van 17 Mei 1940. Zij verruimt echter dit verbod met inacht neming van de door de prijsstijging ver anderde economische en sociale toestanden in zooverre, dat zij loonsverhoogingen toe laat, wanneer zij goedgekeurd worden door den staat, vertegenwoordigd door de Rijks bemiddelaars. Mede door de reeds eerder uitgevaar digde verordening over het verbod van loons- en salarisverlagingen heeft de Staat het thans in de hand, de ont wikkeling der loonen naar beneden en naar boven zoo te leiden, als geëischt wordt door het algemeen belang, met inachtneming van de belangen der werknemers. Evenals de Staat ongegronde loonsver lagingen moet verhinderen, moet hij echter ook er op letten, dat ongecontroleerde loonsverhoogingen, welke het algemeen belang schaden, achterwege blijven. Dit sluit echter niet uit, dat bijv. te laag geble ven loonen, ongerechtvaardigde verschil len tusschen het loonpeil in de verschil lende plaatsen of tusschen de verschillende leeftijdsgroepen en dergelijke worden op geheven. Steeds echter moet er acht op ge slagen worden, dat ongewenschte terugslag op het economisch evenwicht en storingen in de prijsverhoudingen worden vermeden. Natuurlijk mag daarbij ook niet worden vergeten, dat, evenals de Nederlandsche economie met die van geheel Europa nauw vervlochten is en vervlochten zal blijven, ook de loonen en salarissen iri dit algemeen kader moeten passen. Terwijl de vèrordening aan den eenen kant het principe aanhoudt, dab de C.A.O. wordt gesloten door werkgevers- en werk nemersorganisaties, legt zij aan den ande ren kant de grondslagen voor de juridische mogelijkheid de loonen en salarissen en andere arbeidsvoorwaarden ook dan voor heele bedrijfsgroepen te regelen, wanneer dit ter bescherming van cle bedrijf sgenoo- ten noodig blijkt, doch een C.A.O. niet tot stand komt of bij gebrek aan wettelijken grondslag niet kan worden gesloten. De staat kan in dergelijke gevallen op eigen initiatief en eigen gezag bin dende regelingen treffen en wel voor heele bedrijven, voor afzonderlijke on dernemingen en voor afzonderlijke ar beidsverhoudingen. Uitdrukkelijk is echter de bepaling opgenomen, dat de regeling van staatswege geëischt moet zijn door het belang van de bescher ming der werkenden. De staat grijpt dus in, wanneer gerechtvaardigde be langen van de werknemers zijn be scherming noodig hebben. Tot het verieenen van de in de verorde ning voorgeschreven vergunning zijn op grond van een uitvoeringsbesluit van den secretaris-generaal van het departement van Sociale Zaken de rijksbemiddelaars be voegd. Deze autoriteiten zijn tevens belast met de regeling van loons- en arbeidsvoor waarden buiten het kader van de C.A.O. De aangeslotenen bij een C.A.O., alsmede iede re werkgever en werknemer, kunnen zoo doende zich in de toekomst voor alle kwes ties van loon, salaris en andere arbeids voorwaarden tot deze instanties wenden. Speciale richtlijnen van den secretaris-ge neraal voor de rijksbe.middelaars verzeke ren de uniforme toepassing van de veror dening. Nadere mededeelingen hieromtrent zullen later nog worden gepubliceerd. Bij de verregaande inschakeling van de rijksbemiddelaars bij de totstandkoming van de loon- en andere arbeidsvoorwaarden was het consequent, aan dezen ook de tot nu toe aan den secretaris-generaal voorbe houden bevoegdheden tot verbindend- en onverbindendverklaring van collectieve arbeidsovereenkomsten over te dragen. De rijksbemiddelaars worden daardoor to; dra gers van een hoogst verantwoordelijke en voor het openbare leven hoogst belangrijke 54 Teekening van Aart van Ewijk. Naar J J. A. Gouverneur, Reizen en avonturen van Mijnheer Prikkebeen) Gepassioneerd valt Prik nu voor haar neer i Pieternel (zoo heet de maagd) En verklaart zijn vurige liefde als een heer, Heeft hij nu meteen gevraagd! Amor's Pijl heeft diep zijn hart doorwond,! HAAGSCHE RECHTBANK. Was de haring te duur? Voor de Haagsche Rechtbank heeft zich te verantwoorden gehad een reeder uit Katwijk aan Zee. Verdachte zou in het tijdvak van MeiJuni haring hebben ver kocht, die hooger in prijs was dan van hoo- gerhand was gesteld. Tegen den reeder had de officier een geldboete van f.4000 subs, vier maanden gevangenisstraf geëischt. De Rechtbank had in eerste instantie de uitspraak verdaagd tot het instellen van een nader onderzoek. Thans is het vonnis gewezen en de recht bank heeft den reeder vrijgesproken. De Hamsterwet. Bij een inwoner van Katwijk had een koopman kans gezien een hoeveelheid kof fie te koopen. Het was een partij van 30 >nd, die hij echter zonder bon kreeg. De kooper verkocht weer. en verdiende er aar dig op. Als gevolg van zijn handelingen moest hij echter nu terecht staan, waarbij hij het feit bekende. Hij dacht niet dat het straf baar was hetgeen hij deed, doch de officier wees erop dat voor verdachte een hooger boete zal moeten gelden dan het bedrag dat hij verdiend had. Daarom vorderde spr. een geldboete van f.30 subs. 30 dagen hechtenis, en dan de verbeurdverklaring der inbeslaggenomen koffie. Verkeersfout. Toen hij de Joh. de Wittstraat te Leiden wilde inrijden, had een autobestuurder een fout begaan; hij stak niet tijdig den rich tingwijzer uit. Hierdoor raakte een andere autobestuurder in moeilijkheden. Wegens overtreding der Motor- en Rij- wielwet stond de man in hooger beroep te recht, doch meende wèl aan zijn verplich tingen te hebben voldaan, hetgeen niet het geval zou zijn geweest met den anderen autobestuurder. De officier dacht er anders over en vor derde tegen verdachte een geldboete van f.30 subs. 30 dagen hechtenis. Als ge na iederen maaltijd of na het nuttigen van het minste of geringste al gekweld wordt door die brandende pijn, neem dan Rennies. Die werken afdoende, binnen enkele minuten. 1.27 an 0.41 Incl. verh. O.B., bl] ollo Apoth. en Drog. 4152 (Ingez. Med.) taak. Kortweg gezegd drukt op hen de zorg voor de verzekering van den arbeidsvrede. De verordening is te zamen met de ver ordening omtrent het verbod van verlaging van loonen en salarissen geëigend, de noo dige rust en orde in het arbeidsleven te brengen. De economische ontwikkeling en de ver anderingen in het prijsniveau hebben ook op het gebied der loonen in den laatsten tijd een zekere beweging teweeggebracht. De verordeningen scheppen de vereischte juridische basis voor de maatregelen, welke genomen moeten worden om, met inacht neming van de sociale belangen van de werknemers het evenwicht tusschen loonen en prijzen te doen ontstaan en daarmede storingen in het economische en openbare leven te voorkomen, welke ten slotte ook voor de werknemers, slechts schadelijke ge volgen zouden kunnen hebben. ONTSPANNING EN KUNST VOOR HET GEHEELE VOLK. Concerten van liet „Nederlandsche Symphonie-Orkest". Tijdens een persconferentie in het „Huis van den Arbeid", den nieuwen zetel van liet N.V.V., zijn de toekomstplannen van de ge meenschap „Vreugde en Arbeid" nader uit eengezet. Het is een machtig stuk cultureel werk, dat op stapel is gezet, een zeer groot werk ran bij zonderen aard, dit soheppen van mogelijkheden van ontspanning en ontwik keling voor het geheele Nederlandsche volk. De eerste beslissende stap op den langen v/eg is gedaan. Ondanks de moeilijkheden van dezen tijd, wil de leiding der gemeen schap met onverzettelijken vil bouwen aan het ideaal, het geheele volk ontspanning en -kunst te brengen. Mr. Harm Smeedes, leider van het Ne- derlandsch Symphonie Orkest, dat ongeveer twee jaar geleden is gevormd uit 35 werk- looze Haagsche musici, heeft uitvoerige me dedeelingen gedaan omtrent de toekomstige muziekplannen van de gemeenschap. Het principe, dat door het Nederlandsch Symphonie-Orkest ste eds is gevolgd was: ,.Kom met de kunst tot -het volk", hetgeen inhoudt, dat hun, die een gebrekkige muzi kale opvoeding hebben gehad ook volgens den weg der geleidelijkheid de kunst moet worden gebracht. „Vreugde en Arbeid" biedt thans den heer Smeedes gelegenheid kunst tot het volk te brengen en mede te werken om de be staande ldoof tusschen kunst en volk te overbruggen, een gelegenheid, welke de heer Smeedes met twee handen heeft aange grepen. Een uitvoerig programma voor de maand December, inhoudende tal van con certen, o.a. te Leiden, legt hiervan getuige nis af. TIJDSCHRIFTEN. „De Wereldkroniek". In „De Wereldkroniek" vinden wij verschil lende bijdragen over St. Nicolaas. Otto Glastra van Loon wijdt een beschouwing aan „Is mijn kind muzikaal?". M. A. Boer schrijft over: „Hier ontstaat smetteloos papier uit smerigs lompen." (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie). Copie van de al of niet geplaatste stukken wordt niet teruggegeven. WELDADIGHEIDSPOSTZEGELS EN BRIEFKAARTEN VOOR HET KIND. Heden is weer de jaarlijksche verkoop van de Kinderpostzegels en Briefkaarten ten bate van het misdeelde kind begonnen. Deze serie kinder zegels zal zich een weg moeten banen door zwaarder tegenspoed dan ooit een van haar voorgangsters heeft te weerstaan gehad. Evenals andere jaren komt de toeslag op de postzegels ten bate van die instellingen die zich belasten met de verzorging of uitzending van gebrekkige, achterlijke, verwaarloosde of mis dadige, kinderen van alle gezindten. Dat deze instellingen met ongekende moeilijkheden te kampen hebben, behoeft wel geen betoog. Het is dan ook dat het Comité een dringend beroep doet op U allen deze postzegels en briefkaarten te koopen. De briefkaarten bestaan uit een serie van 5 kaarten Ons Land" ontworpen door Edzard Koning, en 2 losse kaarten, ontworpen door An ton Pieck. Ook zal het mogelijk zijn sortee ringen oude kaarten te koopen, welke het vorige jaar zoo zeer in den smaak vielen. Deze post zegels en briefkaarten zullen te krijgen zijn aan het tentje in het hoofdpostkantoor, en bij de vertegenwoordigers van de omliggende ge meenten. Het Comité doet U hierbij het vriendelijk ver zoek de bestelkaarten die U een dezer zullen bereiken, met Uw bestelling te willen retour - neeren. Woensdag. Evang. Chr. Gem.: Samenkomst te 3 uur nam. DIVERSEN, s Dinsdag lste Binnenvestgracht 22: Ge legenheid tot inenting tegen typhus 11—3 uur. 's Dinsdag. Mare 13: Medisch Opvoedkundig Bureau 9Vi11 uur voorm. Arbeidsbeurs (Levendaal): Iedere derde Dins dag der maand consultatiebureau voor onvol- waardigeD 7—8 uur nam. '8 Donderdags Wijkgeboirw „Bethesda" (Hoef- straat 4446): Consultatiebureau voor Alcoho listen 8 uur nam. s Donderdags Inst. voor Praeventieve Genees kunde (1ste Binnenvestgracht 22): Inenting tegen dlphterle 3% uur 's middags precies. s Vrijdags, Inst. voor Praeventieve Genees kunde Consultatiebureau v. Beroepskeuze 4—5. 's Zaterdags: Oude Rfjn 44a, Prot. Bureau voor Sociale Adviezen. 2—3 uur nam. DAGELIJKS Lakenhal: LK.V. Tentoonstelling van kleur- technieken, 10—4 uur; 's Zondags 1—4 uur nam. (tot 8 Dec.). BIOSCOPEN, t 18 Jaar; 14 jaar; alle leeftijden. Luxor-Theater, Stationsweg: .Liefde gaat zon derlinge wegen" Dagelijks nam. 2 en 8 uur. Lido-Theater, Steenstr. 39: „Wintersport en minnebrieven Dagelijks 7% uur nam.; 's Zondags te 2, 4,30 en 7% u. Woensd. en Zaterd. matinée 2.30 u. Tilanon-Theater, Breestr.: „Zal mijn vrouw zwijgen? Dagelijks 2 en 8 uur, 's Zondags van 2—6.30 u. doorlnopende voorstelling. Casino-Theater. Hoogewoerd 48: „Onverbreek bare banden" Dagelijks 8 uur; 'b Woensdags en 's Zater dags ook 2 uur. Zondags te 2, 4% en 8 uur. Rex-Theater, Haarlemmerstraat: „Vervaagde sporen" V Dagelijks 2 en 8 u. nam.: rs Zondags r. 2—630 uur doorL voorstelling. Nova-Theater (Katwijk aan Zee)Leest ln de Jordaan". IVi uur nam. Zondags gesloten. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 30 Nov. 20 uur tot Zaterdag 7 Dec. 8 uur waargenomen door: de Apotheek Boekwijt, Breestraat 74, en de Haven-Apotheek, Haven 18. Te Oegstgeest door: De Oegstgeestsche Apotheek. Wilhelminapark 8. en geneeskrachtig door de Vicks VapoRub'ingrediënten (Ingez. Med.) 4154 PREDIKBEURTEN Leiden Vrije Kath. Kerk (Vreewijkstr. 9): Dinsdagnam. 81/4 uur, vespers en lof. Boskoop Geref. Gem.: Dinsdagnam. 3 uur, ds. Honkopp van Den Haag. VOOR DINSDAG 3 DECEMBER. Hilversum I. 415 M. Nederlandsch Pr ogramma, KRO. 8.00 Nieuwsberichten ANP. 8.15 Wij beginnen den dag 8.45 Gram. muziek 11.30 Godsdienstig halfuur 12.00 Gram.muziek 12.15 Russisch orkest „Slawa en solisten (12.45—1.00 Nieuws, en economische berichten ANP. 1.00—1.15 Gram.muziek) I.45 Gram.-muziek 2.00 Voor de vrouw 3.00 Cello en piano 3.15 Zang met piano begeleiding 3.25 Gram.muziek 3.35 Ver volg van 3.0Ó 3.50 Vervolg van 3.15 4.00 KRO-symphonie-orkest 5.00 Cyclus „De be trekkingen met het Nederlandsche muziekleven van groote figuren uit de muziekgeschiedenis 5.15 Nieuws-, economische en beursberichten ANP. 5.30 Gram muziek 5.45 KRO-sym phonie-orkest 6.45 Lezing over den Neder- landschen Cultuurkring 7.00—7.15 Vragen van den dag en nieuwsberichten ANP. en slui ting. Hilversum II, 301,5 M., AVRO 8.00 Nieuws berichten ANP., gram muziek 8.30 Orgelspel 8.50 Grammuziek 10.00 Morgenwijding 10.15 Gram.muziek 10.30 Voor de vrouw - 10.35 Pianovoordracht 11.00 Huishoudelijke wenken 11.20 Philharmonlsch kwartet 12.00 Grammuziek 12.15 Puszta-orkest 12.45 Nieuws- en economische belichten ANP. 1.00 Cyclus „Uw hond en de mijne" 1.0a Amabile-sextet en soliste 2.00 „Johannes Brahms in Nederland", causerie 2.15 Omroep orkest en solist (2.45—3.00 Cyclus „In den schijnwerper". In de pauze: Gram.muziek) 4.00 Cabaretprogramma (opn.) 4.30 Lily Matthé en haar orkest 5.00 VPRO: Jeugd uitzending 5.15 Nieuws-, economische en beursber. ANP. 5.30 AVRO-Amusementsor kest en solist 6.15 Zang met pianobegeleiding en toelichting 6.45 Lezing over den Neder- landschen Cultuurkring 7.007.15 Vragen van den dag en nieuwsberichten ANP. en slui ting. Kootwyk .1875 M. VARA 7.00 Belichten (Duitsch) 7.15 Gram.muziek (7.30—7.45 Be richten, Engelsch Om 8.00 Nieuwsberichten ANP 9.00—9.15 Berichten. Duitsch 1130— II.45'Berichten. Engelsch) 12.00 Berichten 12.15 Grammuziek 12.30 Berichten (Duitsch) 12.45 Nieuws -en economische berichten ANP. 1.00 Orgelspel 1.30 Berichten (En gelsch) 1.45 Grammuziek (2.00—2.15 Be richten, Duitsch) 2.30 Berichten (Engelsch) 2.45 Verkorte opera „Faust" (gr.pl.) 3-30 Berichten (Engelsch) 3.45 Gram.muziek 5.00 Berichten (Duitsch) 5.15 Nieuws-, eco nomische en beursber. ANP. 5.30 RVU: Cy clus -,.Een studie in zwart en wit" 6.00 Or; gelspel 6.30 Berichten (Engelsch) Gram.muziek 7.007.15 Vragen van den dag en nieuwsber. ANP en sluiting. GEM. RADIO DISTRIBUTIEBEDRIJF. Dinsdag 3 December. lste Programma: 8.00—19.15 KRO 19.15— °4 00 Duitsch programma. ?dc Programma: 8.00—17.00 AVRO 17.00-- 17.15 VPRO 17.15—19.15 AVRO 19.1523.00 AVRO (Programma uitsluitend voor Radio Cen tvelos) 23.0024.00 Duite°h programma. 3de Programma: 7.0017.30 VARA 1"-3°TI 1°.00 RVU 18.00—19.15 VARA 19.15—24.00 Duitsch programma. 4de Programma: 7.0024.00 Duitsch Fro- gramma. 2-2

Leidsch Dagblad | 1940 | | pagina 6