De Leidsche Bioscoop-Programma's HYPOTHEEK Verstopping LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Zaterdag 30 November 1940 Voor de Vrouw FINANCIEN V. d. DRIFT Co. /JJ IIVÜLZONDEN VT\ /TSJKKIN \p 't Kareol FAILLISSEMENTEN RECHTZAKEN GEVEILDE PERCEELEN AGENDA Aambeien? Huiduitslag? Overtollig vet? LAAT UW HUID VBIJ ADEMEN, anders worat ze vlekkerig. Radox-zuurstof zal U' daarbü helpen. Die houdt de poriën open on rein en juist dét maakt Uw teint bloeiend gezond, jeugdig en frtsch. - Bovendien spaart 't zeep, als ge wat Radox in Uw waschwator doet. ZONDAG: Runderrlb, spruitjes, aardappe len, appelmoes met custardvla. MAANDAG: Jachtschotel van resten vleesch bleten, rijstebrij. DINSDAG: Paardenbiefstuk, aardappelen, sla van Brusselsch lof, grlesmeelpap. WOENSDAG: Magere groentesoep, rolpens, roode kool, aardappelen. DONDERDAG: Zuurkoolstamppot met spek transparanta pap. VRIJDAG: Gekookte visch, bleten, aardap pelen. ZATERDAG: Hutspot met groene erwten, appel of peer. VOORRAADVORMING van Jozo en Nezo is verstandig, in ver band met stagnatie in aflevering bij eventueels verkeersmoeilijkheden. 4035 (Ingez. Med.) De laatste jaren wordt het gebruik van groente ten zeerste aanbevolen. Iedereen weet, dat men eiken dag een flinke portie groente (plm. pond) moet eten en dat, wanneer dit niet gebeurt er verschillende stoffen in onze voeding gaan ontbreken, die we niet missen kunnen, n.l. de voe- dingszouten en de vitaminen. Deze twee voedingsstoffen worden voor een groot ge deelte door de groente, die wij gebruiken, geleverd. Door de bereiding verliest de groente van haar voedingswaarde. Rauwe groente staat dus wat dit betreft, boven gekookte. Daar om moet men zich aanwennen eenlge kee- ren in de week rauwe groente te eten, b.v. in stamppot of als sla. Bij het koken van groente moet men de volgende regels ln acht nemen: le. Neem versche groente, daar door het bewaren van groente het vltaminegehalte afneemt. 2e. Maak de groente niet lang van te vo ren schoon, en zet ze niet tot het koken in water. 3e. Kook de groente gaar ln weinig wa ter, zooveel dat aanbranden uitgesloten ls, en het water verkookt ls, als de groente gaar ls. Mocht er kookwater over zijn, ge bruik dit dan voor soep, of saus, of bind het met wat bloem of sago. Juist hierin zijn verschillende zouten opgelost. Bij apoth. en drog. 41 ct. en 15ct. incl. verh.O.B. 4036 (Ingez. Med.) TEMPERATUREN EN HOOGWATERTIJDEN LUC HTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 1 gr. C. (34 gr. P.). 12 uur 'smldd.: 3 gr. C. (37 gr. P.). HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK-A.-ZEE Voor Zondag Voorm. te 4 u. 20 min.; nam. te 4 u. 44 min. Voor Maandag Voorm. te 5 u. 10 min.: nam. te 5 u. 34 min. 2749 4e. Breng de groente vlug aan de kook, op een flinke gasvlam, temper deze, en laat alles op een klein vuur, ln een goed gesloten pan gaar worden. BIJ het openen van de pan ontsnapt de stoom die de bo venste lagen gaar moet maken. Bovendien zijn sommige vitaminen niet bestand tegen verhitten, wanneer er tegelijk lucht kan toetreden. 5e. Laat groente niet te lang koken, de meeste groenten zijn in */a3/4 uur gaar. 6e. Stoof de-groente even met de boter, of schud deze er doorheen. 7e. Kook niet te veel groente tegelijk, niet meer dan voor één dag noodig is, omdat door opwarmen de waarde achteruitgaat. RECEPTEN. Hieronder volgen eenlge bereidingen van stamppot, waarbij van de vroegere manier, waarbij men alles lang koken liet, afgewe ken wordt. Stamppot van boerenkool met rookworst. (4 personen). Benoodigdheden2 K.G. aardappelen, 1 K.G. boerenkool, 300 gram rookworst, 1/4 liter melk, 1 lepel vet, 5 gr. zout. Bereiding: De aardappelen schillen, was- schen en in vieren snijden. De harde stron ken uit de kool verwijderen, de rest heel fijn snipperen en vlug wasschen. De aard appelen opzetten met zooveel kokend wa ter. dat ze bijna half onderstaan. De fijn gesneden kool en de gewasschen, Ingeprikte worst er op leggen en ruim uur laten koken. De worst uit de pan ne men en warm houden. De melk bij den stamppot gieten, even mee laten koken, dan alles door stampen. Op het laatst bo ter of vet en zout er door roeren. Hutspot met groene erwten. Benoodigdheden (2 k 3 personen)1 K.G. aardappelen, 200 gr, groene erwten, V; K.G. wortelen, pond uien, 4 d.l. melk, 60 gr. vet, zout. Bereiding: De erwten een dag van te vo ren uitzoeken, wasschen en in de week zet ten. Ze den volgenden dag gaarkoken ln het weekwater. De geschilde, ln stukken gesneden aardappelen met zooveel kokend water opzetten, dat de bodem van de pan goed bedekt ls. (1 c.M.) De gewasschen en gesnipperde wortelen en de uien er bij doen, vlug aan de kook brengen en gaar laten worden (ruim 'Is uur). De pan goed gesloten houden. De melk er bij gieten, even door laten koken en alles door elkaar stampen. Het vet toevoegen en de groene erwten er voorzichtig doorroeren. Het kook water hiervan bewaren voor soep. GEBR. GERZON's MODEMAGAZIJNEN N.V. In de te Amsterdam gehouden buitenge wone vergadering van aandeelhouders werd op voorstel van commissarissen en directie aan de heeren mr. H. A. van Nierop en mr. G. Hamburger, ingevolge de onmogelijkheid om door hun verblijf buitenslands aan de werkzaamheden van het college van com missarissen deel te nemen, op de meest eer volle wijze ontslag verlëend, onder dankzeg ging voor oe door hen aan de vennootschap bewezen belangrijke diensten. Het voorstel van de directie om het aantal directeuren met twee uit te breiden, werd aangenomen. Benoemd werden de heeren drs. G. F Vromans en dr. R. Stephan. Ingevolge het voorstel van de directie werd besloten, het in de vergadering van 26 Mei 1926 voor de gezamenlijke directeu ren beschikbaar gestelde salaris, ongeacht de benoeming van twee nieuwe directeuren ongewijzigd te handhaven. beschikbaar in alle bedragen boven f. 3000.- Rente 4i/j tot 4'/2%, maximaal 65% der ge schatte verkoopwaarde, aflossing 1% per halfjaar. BOUW- en MAKELAARSBÈDRIJF OUDE VEST 29. 4098 TELEFOON 20513 (Ingez. Med.) (Bulten verantwoordelijkheid der Redactie) Cople van de al of niet geplaatste stukkeD wordt niet teruggegeven. VOORKOM een kunstgebit. Wend U tot PROVETA! En als U een kunstgebit noodig heeft voordeelig, goed en verzekerd zelfs TEGEN VERLIES 03 Profiteer dan van W TURFMARKT HK. HAARL.STRAAT - Tel. 26502 (Ingez. Med.) VRIJWILLIGE VROUWELIJKE HULP. De V.V.H. dankt allen, die speelgoed beschik baar gesteld hebben voor de Rotterdamsche kin deren, zoowel te Leiden als te Oegstgeest. Het speelgoed was ln goeden staat èn de reparaties aan poppen en beren werden verricht door de leerlingen der Kweekschool voor Voorber. Onder wijs. Wfj ontvingen een warm gestelden brief van de V.V.H. te Rotterdam om te danken voor de kisten met speelgoed en boeken, welke laatste vooral zeer welkom zijn, niet alleen bij de kin deren, maar ook bij de volwassenen. Als bijzon dere prestatie mogen wij nog vermelden, dat een Leidsch jongmensch in eigen omgeving giften verzamelde en daarvan een respectabele hoeveel heid nieuwe kinderboeken kocht Via den boek handel kan men naar Rotterdam laten ver zenden. In verband met de restauratiewerkzaamheden aan Gravesteen is het bureau van V.V.H. uit dit oude gebouw, waaraan zooveel illustere herin neringen verbonden zijn, moeten, vertrekken. Vanaf 2 Dec. is het burgau verplaatst naar het secretariaat, Rapenburg '82' telèf. 22605. De vluchtelingen uit Rotterdam zijn nu óf ver huisd naar andere plaatsen, óf zij hebben zich hier gevestigd. Het inrichten van hun woning en het aankoopen van kleeding was aan de leden van V.V.H. toevertrouwd. Het was in dezen tijd geen gemakkelijke taak, om die inrichtingen volgens ieders smaak en verlangen bij elkaar te krijgen. Den stedelijken autoriteiten en speciaal het personeel van de distributiebureaux komt een woord van dank toe voor hun prettige mede werking. De V.V.H. blijft haar naam trouw. Te allen tijde kan men op de leden een beroep doen; zij zullen hulp geven, waar deze mogelijk is. Daar ls 'n huls voor invaliden, 'n Sanatorium voor sport, Waar menig jonge dapp're strijder vurig soldaat nu sukkelig lijder, Verpleegd, getraind vergeten wordt In Aardenhouts beboste dreven, Daar hinkt 'n deels verminkte jeugd. Gewond, genezen, maargeschonden Eens strijdbaar naar de grens gezonden, Nu stumpers, zonder levensvreugd. De toekomst waar zij eens voor vochten, Is weg verminkt gelijk hun lijf! Weg 't ideaal waarvoor zij streden: Daar wordt 'n bitter leed geleden In dit gezegend, schoon verblijf. Ach, mocht de Sint ook hén gedenken, Verrassen met wat ls der jeugd: Een rokertje, wat drank, wat boeken, Een gramophoon St. Nicolhaskoeken Een zonnestraal wat levenvreugd. Komuitgevers en fabrikanten, Grossiers en handelaars, schenkt wat jool- Banketbakkers en winkelieren, Laat ook déés jeugd Sint Nicolaas vieren, Een blijde dag voor 't Kareol! (Ingezonden door een abonné) Uitgesproken: De nalatenschap van A. Braam. Leiderdorp, Burg. van der Valk Boumanweg 34. R.-c.: mr. A. J. Paulus; cur.: mr. P. E. Briët, Leiden. HAAGSCHE RECHTBANK. Koffie zonder bon. Een bakker te Noordwijk had teveel koffie in huis. Hij wilde wel van zijn voorraad af, vond een kooper en leverde de koffie af, zij het dan ook dat de prijs niet zoo heel erg hoog was. Hij nam echter geen bonnen aan zoodat een proces-verbaal volgde. Nu moest de bakker terecht staan, en gaf toe ver keerd te hebben gehandeld. Hij had niet gedacht dat het zoo hoog opgenomen zou worden De officier deed dat wel, doch wilde toch geen gevangenisstraf vragen. Spr. vorderde f 100 boete subs, een maand ge vangenisstraf. De rechtbank zal over 14 dagen vonnis wijzen. Ontslag van rechtsvervolging. Ben instructeur voor rijbewijzen te Lelden, zou op verkeerde manier een voor hem rij dende auto zijn gepasseerd. Dat gebeurde op 27 Februari van dit jaar, dus het geval was al een tijdgeleden. Verdachte was dooi den kantonrechter veroordeeld, doch in hooger beroep vorderde de officier nu ont slag van rechtsvervolging voor verdachte. Want deze zeide tot de verkeerde handeling genoodzaakt te zijn door dengene die vóór hem reed. Toen had hij plotseling het stuur om moeten gooien, waardoor zijn auto tegen een boom terecht kwam. De officier kon ln deze de meening van verdachte wel deelen, en vond het vonnis van den kantonrechter niet juist gewezen. Uitspraak over 14 dagen. Ten overstaan van Notaris Mr. H. M. A. Coebergh, te Leiden: Het heerenhuls met tuin te Leiden, Hooge Rijndijk 13 in bod: f. 10.200.—kooper de heer J. J. van Soest q.q. te Leiden, voor f. 11.300.—. Het winkelhuis met bovenwoning te Lel den, Nieuwe Rijn 92/92 a in bod f. 3.800.— kooper de heer L. J. van der Poel q.q. te Leiden voor f. 4.000. Ten overstaan van Notaris H. M. Markus- se te Leiden: Het huls met afz. bovenwoning te Lelden, Heerenstgeg 21/21a in bod f. 5.500.kooper de heer J. W. van Hagen q.q. te Leiden voor f. 5.500. Het huls en erf te Leiden, Nieuwsteeg 7 in bod: f.4.350,kooper de heer M. G. H. M. van de Kamp q.q. te Leiden voor f4.450. Het winkelhuis en erf te Leiden, Haar- HEDEN. Leidsche Straatweg 13: Ledenverg. afd. Lel- den Ver. v. Chr. Gezondheids, en vacantlekolo- nies 4 uur nam. Zondag. Evang. Chr. Gem.: Samenkomsten te 10 uur voorm. en halfvijf nam. Hoogl. Kerkgracht 46: Inwijdingssamenkomst te 4 uur nam. Ned. Leger des Heils: Samenkomsten te 10',4 uur voorm. en 6^4 uur nam. Schouwburg: MjJ. voor Toonkunst. NieuwHon- gaarsch Strijkkwartet. 2M uur nam. DAGELIJKS Lakenhal: LJEt.V Tentoonstelling van kleur- t'echnieken, 10—4 uur; 's Zondags 1—4 uur nam. (tot 8 Dec.). BIOSCOPEN f 18 Jaar; 14 jaar; alle leeftijden. Luxor-Theater, Stationsweg: „Liefde gaat zon derlinge wegen" Dagelijks nam. 2 en 8 uur. Lido-Theater, Steenstr. 39: „Wintersport en minnebrieven Dagelijks 7M uur nam.; 's Zondags te 2, 4,30 en 7% u. Woensd en Zaterd. matinée 2.30 u. Trianon-Theater, Breestr.: „Zal mijn vrouw zwijgen? Dagelijks 2 en 8 uur, 's Zondags van 2—6.30 u. doorloopehde voorstelling Casino-Theater. Hoogewoerd 48: „Onverbreek bare banden" Dagelijks 8 uur; 's Woensdags en 'e Zater dags ook 2% uur. Zondags te 2, 4% en 8 uur. Rex-Theater, Haarlemmerstraat: „Vervaagde sporen" Dagelijks 2 en 8 u. nam.ï 's Zondags v. 2—6.30 uur doorl. voorstelling. Nova-Theater (Katwijk aan Zee): „Feest in de Jordaan". 7X4 uur nam Zondags gesloten. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 30 Nov. 20 uur tot Zaterdag 7 Dec. 8 uur waargenomen door: de Apotheek Boekwijt, Breestraat 74, en de Haven-Apotheek, Haven 18. Te Oegstgeest door: De Oegstgeestsche Apotheek, Wilhelminapark 8. De geneeskundige Zondagsdienst te Lelden wordt van Zaterdagsavond 8 uur tot Maandag morgen 8 uur waargenomen door de doctoren van Bockel, P. van Es, Flim, Kortmann, Lahr en Teeuwen., Te Oegstgeest wordt deze dan waargenomen door dr. Leemhqis, tel. 22030. lemmerstraat 283, in bod: f. 5.900.is niet gegund. Ten overstaan van Cand.-notaris-waarn. J. J. P. Tesselaar te Zoeterwoude: Het woon- en winkelhuis met werkplaats en bovenwoning te Leiden, Kraaierstraat 5 en 7 in bod: f. 6.QD0.kooper de heer H. J. C. A. Ramakers e.a. te Leiden voor f. 6.000.— De garage Spilsteg 7 te Leiden, in bod: f.640.kooper de heer P. Meiman q.q. te Leiden voor f. 700. Het huis en erf St. Jorissteeg 36 te Lel den, in bod f. 1.360.kooper de heer N. van der Linden q.q. te Leiden voor f. 1420.— De werkplaatsen en erf Huigstraatje 10 en 11, in bod f. 500.kooper de heer J. W. Wurzer e.a. te Leiden, voor f.500. DAN Pr. Schleffer's Stofwlssellnoezout Men voelt zich vrijer en gezonder. flacon 1.06. Oubtvele flecdn 1.7S bij apotheker* en vekdrogittefi» 4031 (Ingez. Med.) Lido-Theater. „Wintersport en Minne brieven" speelt, zooals de titel reeds doet vermoeden ln het Zwltsersche hooggeberg te, waar een skileeraar zijn beroep uit oefent te midden van een schare van be wonderaarsters. De groote aantrekkings kracht, die deze sklleeraar, Toni Anewan- ter, op het zwakke geslacht uitoefent, brengt den directeur van het hotel, waar aan hij ls verbonden op het idee, een nog nooit vertoonde reclamecampagne op touw te zetten. HIJ schrijft een groot aantal brie ven naar diverse oud-gasten van het hotel, onderteekend met den naam van Toni. Deze minnebrieven lokken vele gasten naar het hotel, en wonder boven wonder komt het complot, dat buiten medeweten van Toni ln elkaar is gezet, niet spoedig uit. Tot op zekeren dag lady Baxter, vergezeld door haar vriendin, eveneens in antwoord op een dergelijken brief naar Zwitserland komt. Zij maakt met Toni verschillende tochten door het gebergte en op een dier uitstapjes raken zij opgesloten ln een hut, die door een lawine wordt bedolven. Daar komt zij achter het feit, dat een groot aan tal minnebrieven onder de gasten van het hotel de ronde doet. Zij reist, als zij een maal is bevrijd, direct naar haar woon plaats af, maar op dat oogenblik komt ook Toni er achter, dat de directeur van het hotel zijn faam bij de gasten heeft mis bruikt. Hij reist haar achterna, achtervolgd door een groot aantal dorpelingen, die ln hem nu een huwelijkszwendelaar zien. Hij weet den trein op de ski's in te halen, en de geheele geschiedenis tot een bevredi gende ontknooping te brengen. Een onderhoudende film, die uitmunt door gezonden humor en mooie opnamen van de Zwitsersche bergen, en de sport bij uitnemendheid In die streek, het skiën. Ook het voorprogramma is vlot samen gesteld. Casino-Theater. Sterke „onverbreek bare landen" binden den mensch aan de plek waar hij geboren is. Vroeg of laat, eens keert hij terug en gaat dan een on vermijdelijke desillusie tegemoet. Men is zelf veranderd en vindt alles veranderd. Zoo zijn het ook hier de „onverbreekbare banden" die Zarah Leander terugbrengen naar haar geboorteland, waaruit zij jaren geleden gevlucht ls. Beroemdheid en rijk dom zijn de vruchten van haar leven als zangeres, doch het geluk vond zij niet. Onder een vreemden naam gaat zij terug naar haar geboortestad, waar zij zal zin gen in een opvoering van de Mattheus- passion. Zij wordt herkend, keert terug in het ouderlijk huis en verzoent zich met haar vader, een driftigen, ouden kolonel. Overal stuit zij op conservatisme en op afgunst, In haar geboortestad is alles zoo als vroeger doch haar ideeën zijn gewijzigd en moderner, hetgeen voortdurend tot con flicten aanleiding geeft. Haar laatste hoop op geluk en rust wordt de bodem ingesla gen als zij merkt dat de man die de vader van haar kind is, in haar stad een gezien bankier is geworden. Om haar geld wil hij met haar trouwen en haar vader eischt, dat zij de smet op de eer van de familie, uitwischt door hem te huwen. De bankier verloochent zijn kind echter en dan weigert zij met den schurk in het huwelijk te treden. Op uiterst gevoelvolle wijze, speelt Zarah Leander haar rol en eens te meer wordt het ons door deze film duidelijk, dat zij I haar grootheid niet alleen dankt aan haar diepe, mystieke stem doch vooral aan haar spel, dat ons meesleurt uit de realiteit en doet opgaan in de film. Paul Hörbiger geeft een schitterende cretatie van den ouden knorrigen kolonel, die aan zijn eer meer I hecht dan. aan de liefde voor zjjn kinde ren; die zijn dochter niet kan en wil be grijpen. Het is overbodig te zeggen dat vooral het muzikale gedeelte in deze film uitstekend is verzorgd. In het uitgebreide voorprogramma viel ons een zeer aardig en interessant kleuren- filmpje op, over de Bermuda-eilanden. Trianon-Thêater. Na het Profilti- en Ufa-nieuws en een filmpje over „Vrouwen- sport" wordt ons deze week als hoofdscho tel voorgezet de vroolijke geschiedenis „Zal mijn wouw zwijgen?", waarin een jongge trouwd echtpaar bijna hoogloopende ruzie krijgt, omdatde echtgenoot in een ro mantische buit zijn eigen vrouw een sere nade heeft gebracht, vanzelfsprekend zon der dat z ij wist. dat haar eigen man de zanger was. Door een van de vele grillen van het noodlot, wordt deze serenade vast gelegd op een gramofoonplaat welke ln de omgeving was opgesteld, teneinde het ge zang der nachtegalen op te nemen. De plaat wordt een geweldig succes en van zelfsprekend koopt ook de vrouwelijke hoofdpersoon, wie deze serenade gold, er een exemplaar van. U kunt zich de verba zing voorstellen van haar echtgenoot, die zijn eigen stem op een wasplaat hoort en zich ziet aangekondigd als de beroemde zanger Monte Santo. Wie ls deze Monte Santo? Dat vraagt zich de geheele wereld af! In de eerste plaats de directeur van de bewuste gramofoonplatenfabriek, die niets liever wil dan een groot contract met den beroemden zanger afsluiten en des wegen zijn opname-chef den geheelen dag vervolgt. Deze laatste, een kostelijk type, loopt zijn schoenen scheef om den waren zanger te ontdekken, waarbij zich de meest dwaze situaties voordoen Wanneer hij ein delijk meent den waren Jozef te hebben ontdekt, wacht hem een nieuwe desillusie, want deze blijkt niet de ware Monte Santo. Wij zullen verder niet in bijzonderheden afdalen teneinde niet bij voorbaat de span ning weg te nemen en verder volstaan met de vermelding, dat Hansl Knoteck en onze landgenoot Johan Heesters de rollen ver tolken van het echtpaar, waartusschen op zoo merkwaardige wijze verwijdering ont staat. Dat uiteindelijk daarop weer toena dering volgt, Is overeenkomstig den eisch van het „hapfty end." Rex-Theater Bovengenoemd theater brehgt ons deze week als hoofdfilm „Ver vaagde Sporen", met in de hoofdrollen Kristlna Soederbaum (Seraphine Lawrence) en onze bekende landgenoot Frits van Don gen (als dr. Morot). Seraphine Lawrence is met haar moeder van Canada naar Parijs gekomen om de eerste wereldtentoonstelling bij te wonen. In Parijs maken zij al spoedig kennis met dr. Morot en wanneer blijkt dat er in het hotel alleen maar plaats is voor haar moeder 'neemt dr. Morot Seraphine mee naar een ander hotel. Wanneer zij echter den volgenden dag haar moeder wil gaan bezoeken, kan niemand zich haar moeder meer herinneren. Het' blijkt dat mevrouw Lawrence gestorven is aan een zeer besmettelijke ziekte en om het risico van een paniek in. Parijs te voorkomen zwijgt men tegen Seraphine. Deze op haar beurt tracht overal bewijsstukken in han den te krijgen, dat haar moeder zich in Parijs bevonden heeft. Wanneer zij na veel moeite in het bezit is gekomen van een passagierslijst, wordt deze haar ontstolen. Hierover verbolgen wendt zij zich tot den hoofdcommissaris, die echter niet aanwezig is en teneinde raad gaat zij met dr. Morot naar het siotbal der wereldtentoonstelling. Op dit bal echter ziet zij een dame, getooid met de juweelen van haar moeder, dit brengt haar zoo van de wijs, dat zij alles om zioh heen vergeet en de dame met ge weld voor den hoofdcommissaris leidt, waar zij tot haar groot verdriet hoort, dat haar moeder dood is, echter niemand wil haar nog zeggen op welke wijze haar moeder ge storven is. Geheel en al" in de war begeeft zij zich op straat, waar zij onder een rijtuig raakt en gewond wordt weggedragen. Dan pas hoort zij de ware toedracht der zaak en na een korte aarzeling, teekent zij een stuk, waarin zij verklaart alleen naar Parijs ge komen te zijn Dit is dan tevens bijna het einde van deze film bijna, want in de laatste paar meters, komt dr. Morot er nog aan te pas! In het voorprogramma treffen wij .deze week buiten de journaals een interessante film aan,-betreffende het leven der zeehon den op de Waddeneilanden. Luxor-Theater Karl Ludwig Diehl en Olga Tschechowa zijn de hoofdfiguren in de film „Liefde gaat" zonderlinge wegen", waarin splonnage en contra-splonnage de hoofdthema's vormen. Het ls geen gemakkelijke opdracht, die een officier van zijn chef ontvangt: n.l. te ontdekken, wie de leider ls van de beweging, die hem ten val poogt te brengen. Daartoe wordt eerst een schijnproces gearrangeerd en de officier van hoogverraad beschuldigd. Als hij dan de zwaarste straf tegen zich hoort uitspreken, weet hij ternauwernood te ontsnappen. Dit alles is slechts gefingeerd, om hem de gelegenheid te geven, den tegen stander van den „generaal" die zijn leider is, zoo mogelijk te ontdekken en met hem in contact te komen. De officier vindt onderdak bij een vrien din, die hem liefheeft. Als „butler" ver momd, neemt hij intrek in haar woning. Logeergasten, w.o. een aardig jong meisje, verbazen zich over de merkwaardige op merkingen van dezen butler, die door zijn innemende manieren de harten van de in het huls aanwezige dames snel verovert. Totdat er bezoek komt van den prefect van politie, die tijdens een vacantietrip even afstapt en de uitnoodiging ontvangt, eenige dagen te blijven. De vrouw des huizes Jaloersch als zij is op de attenties die de butler bewijst aan het Jonge meisje, be veelt hem zijn speciale zorgen aan den prefect te -bewijzen, op gevaar af, dat zijn identiteit ontdekt zal worden. Totdat zoo wel de prefect als de butler van elkaar ont dekken, wien zij eigenlijk voor zich hebben de butler krijgt aanwijzingen, dat de prefect de leider van de vijandige beweging is, ter wijl de prefect merkt, dat de butler de wegens hoogverraad gezochte is. Door bemiddeling van het jonge meisje, die een vurige bewondering voor den gene raal heeft, en die er toevallig achter komt, wie de prefect in feite is, wordt deze ge arresteerd. nadat de butler vergeefsche pogingen gedaan heeft, uit het huls. dat ge heel afgezet ls, te ontvluchten, De film eindigt met nog een ander „happy end", de officier en het jonge meisje be kennen elkaar lief te hebben, al moet de oudere vrouw zich nu met een ander troosten Diehl is een waardige en waarlijk har- tenveroverende „butler", terwijl Olga Tschechowa's charmes ook in deze fl'm weer opvallen. De andere figuren passen zich goect bij hen aan. Voor de pauze gaan interessante jour nals, een mooie natuur- en een aardig® teekenfilm. 2—2

Leidsch Dagblad | 1940 | | pagina 6