Ptüsvnnflc V erduisteringstijden STADSNIEUWS De aanvallen op Engeland GOEDE De situatie in Roemenië LEfDSCK DAGBLAD - Eerste Blad Zaterdag 30 November 1940 C. F. MEERPOEL Jaarvergadering Leidsche IJsclub Succesvol zeegevecht Aardappelen uit Duitschland voor Frankrijk Rusland en Engeland Interview met Tuka Eerherstel voor Codreanu 1 t/m. 7 December Verspreide Berichten nieuwe Drie bestuursleden gekozen Terwijl de aanvallen uit de lucht geregeld voortduren, met Londen nog altijd als centrum, meldt het D.N.B. volgende bijzon derheden over den succesvollen aanval van torpedojagers: De tegènstander heeft de lange, duistere Novembernachten gebruikt om het verkeer onder de Engelsche Zuid-kust in grooteren omvang te hervatten. Op grond hiervan be sloot de commandant der marinegroep West torpedojagers in actie te brengen tegen de vijandelijke verkeerswegen, waar het thans weer druk is. Overeenkomstige overwegin gen hadden reeds eerder geleid tot een aanval op de zee ten Zuid-Westen van Engeland, waarbij naar het weermacht- bericht enkele weken geleden meldde een vijandelijke kruiser door een torpedo getroffen werd. Bij een nieuwen aanval van enkele onzer torpedojagers onder hun flottilleleider slaagden de aanvallers er in den nacht van 25 op 25 November in twee zwaargeladen vijandelijke schepen van 9000 en 3000 brt. tot zinken te brengen. Bovendien werden in dienzelfden nacht drie bewakingsvaartui gen vernietigd. Gewaarschuwd door deze stoufcmoedigen aanval, mitsgaders door vroegere onderne mingen, trok de tegenstander ter bescher ming sterke strijdkrachten aan den Weste lijken uitgang van het Kanaal samen en meende daarmede voldoende beveiliging te gen een herhaling van dergelijke raids van Duische torpedojagers tot stand gebracht te hebben. Opnieuw echter liepen Duitsche torpedojagers uit en vernietigden gister nacht een sleep en een schip van gemiddel de grootte. Dit nachtelijke vernietigingswerk werd spookachtig verlicht door groote branden met reusachtige steekvlammen er tusschen, die in de gebombardeerde oorlogshaven Plymouth woedden. Vele uren later geraakten onze torpedo jagers slaags met een veel sterkere formatie groote Engelsche torpedojagers. De tegen stander stelde zich in slagorde op en de strijd ontwikkelde zich, terwijl de schepen Noord voor lagen. De eigen en de vijande lijke formatie voeren volle kracht. Onze jagers schoten torpedo's af. Om 6.44 uur werd een vijandelijke jager van het nieuwste type van 1900 ton en met acht stukken geschut van 12 c-m. bewapend, door twee torpedo's getroffen, vloog met een geweldige vuurzee uit elkaar en zonk terstond. Een andere kreeg een voltreffer midscheeps en geraakte zinkend uit het ge zicht van de in hoog tempo doorvarende formatie. Daarop ontstond een artllleriegevecht, terwijl de schepen Zuid voor lagen. Om 7,05 uur werd dit afgebroken, daar de Engelsche torpedojagers uit het gezicht geraakt waren. Tegen den middag vielen gisteren onze jagers na dit zegevierend gevecht met de vlag in top onverlet hun thuishaven binnen. O Volgens een eigen bericht uit Londen van het Engeland vriendschappelijk gezinde Zweedsche blad Dagens Nyheter, zouden, naar het D.N.B. meldt, Britsche waarne mers van den toestand, die verantwoorde lijklieidsge voel bezitten, zonder omwegen verklaren, dat de toestand in Engeland van nu af aan waarschijnlijk zeer snel radicaal zal veranderen en dat de offers, die spoedig van de bevolking geëischt zullen worden, aanzienlijk grooter zullen zijn, dan in de afgeloopen veertien maanden van den oor log het geval is geweest. Verder meldt Dagens Nyheter, dat de geheele Britsche pers nadruk legt op den ernst van den toestand en de grootste vrees tot uitdruk king brengt over vorm en organisatie van de oorlogsproductie door de Britsche regee ring. Zoo schrijft de Manchester Guardian, volgens Dagens Nyheter over de betrekke lijk optimistische uitlatingen van Green wood met betrekking tot de Britsche scheepsverliezen het volgende: De verliezen van de laatste vier weken zijn aanzienlijk hooger dan de verliezen in October 1916. waarop admiraal Jellicoe zich beriep, toen hij destijds verklaarde, „dat deze zeer ernstige en permanent toenemen de bedreiging van de Britsche scheepvaart door de vijandelijke duikbooten zonder twij fel op het oogenblik het belangrijkste vraag stuk is". Volgens de Manchester Guardian zijn de volgende punten voor Engeland dringend: Bespoediging van den Britschen scheeps bouw, de inkoop van voltooide en het be stellen van nieuwe schepen in Amerika, het overnemen van nog meer Amerikaan- sche torpedobootjagers, een sterke samen werking tusschen de Engelsche duikboot- jagers en het luchtwapen, het zoeken naar nieuwe anti-duikbootrnethoden en een ver beterde konvooitaktiek, en ten slotte het verkrijgen van de noodzakelijke Iersche bases. De kwestie of een en ander een posi tief resultaat zal opleveren, vormt echter een betwist vraagstuk. De Yorkshire Post schrijft, volgens Da gens Nyheter, over de Britsche eischen naar een doeltreffend middel tegen de nachtelijke aanvallen, dat het verstandig zou zijn, aan te nemen, dat de middelen te gen de nachtelijke bombardementen waar schijnlijk niet te vinden zullen zijn. Der halve is handhaving van de productie on Geschikte middelen hiertoe zijn het ver vangen van groote fabriekscomplexen door afzonderlijk liggende kleine fabrieksgebou wen, de organisatie van een snel vervoer van de arbeiders en de inrichting van vei lige slaapplaatsen voor de arbeiders. Associated Press meldt uit Londen, dat de nationale commissie der vereenigde vak organisaties van technici en ingenieurs, welker leden grootendeels in de oorlogsin dustrie werkzaam zijn, besloten heeft op 14 December een halven dag het werk neer te leggen. Inmiddels zal een stemming ge houden worden, of de vakorganisaties loonsverhooging zullen eischen. Voorts be sloot de nationale commissie aan haar eischen door staking kracht bij te zetten, indien de vakbewegingen den looneisch zullen stellen. De vakorganisaties omvatten op het oogenblik 400.000 leden. In een artikel, dat steunt op verklaringen van Gillet, die belast is met de aardappel voorziening van Parijs, schrijft de Oeuvre over de waarborgen dezer voorziening door Duitschland. Voor een geregelde aardappel voorziening van Parijs is een reserve van 5V2 millioen kilogram noodig- Op het oogen blik bedraagt dezer reserve 2 millioen kg., doch nog deze week wordt ze aangevuld met 31/2 millioen kg. uit Duitschland. Dit bericht, aldus de Oeuvre, zal zeker ieder Franschman er van overtuigen, dat de Duitsch-Fransche samenwerking meer ver dient dan bevit te worden. De aardappel oogst in Frankrijk is zoo ontstellend slecht, dat zij nauwelijks voor een maand voldoen de zou zijn. Zonder de hulp uit Duitschland zou Frankrijk zich in een wanhopigen toe stand bevinden. Maar Duitschland heeft bovendien reeds 40.000 ton pootaardappelen voor den voorjaarsoogst beschikbaar ge steld, welke over geheel Frankrijk verdeeld zullen worden. Verder ontvangt Frankrijk voor den winteruitzaai nog 50.000 aardap pelplanten uit Duitschland. De Fransche aardappeloogst van het volgende jaar is door de hulp van Duitschland volkomen gewaarborgd. (A.N.P.) log een stabielere orde zal voortkomen dan uit Versailles en dat de Europeesche econo mie en cultuur beloven een unieken bloei tegemoet te gaan. Dr. Tuka verklaarde, dat het er voor Slowakije niet eenvoudig om gaat Rijksduitsche voorbeelden te copiee- ren, maar om de ontwikkeling van de na- tionaal-socialistisch fundamenteele denk beelden op den grondslag van de Slowaak- sche sociale en cultureele omstandig heden. De minister-president wees er vervolgens op, dat aan de spits van de nieuwe orde van den Slowaakschen staat het recht staat van ieder burger op arbeid en een be hoorlijk loon. Bijzondere bescherming zul len de armere volkslagen en de kinderrijke gezinnen genieten. Dr. Tuka stelde het feit in het licht, dat er in Slowakije geen werkloozen meer zijn en sprak de meening uit, dat men van Slo- waaksche zijde wellicht reeds het volgende jaar een gebrek aan arbeiders zal hebben, wanneer de groote plannen voor openbare werken, speciale inrichtingen en nieuwe particuliere ondernemingden volkomen op gang zuilen zijn gekomen. Over de oplos sing van het Joodsche vraagstuk in Slo wakije verklaarde de minister-president, dat men op dit gebied zonder overijldheid, maar systematisch optreedt. Hij is er van overtuigd, dat het in afzienbaren tijd zal gelukken het Joodsche element volkomen uit te schakelen. (D.N.B.) De Slowaaksche minister-president en minister van bultenlandsche zaken, dr. Tuka heeft een Interview verleend aan een vertegenwoordiger van de Borsenzeitung, waarin hij verklaringen aflegde over de actueele problemen van zijn land. Allereerst legde hij den nadruk er op, dat hij er van overtuigd is, dat uit dezen oor- Een werkelijk Naaimachine Dan naar Breestraat 171 Momentcel levering uit voorraad. (Ingez. Med.) 41434 United Press meldt: Naar in gewoonlijk goedingelichte krin gen te kennen wordt gegeven, zal Rusland de Engelsche voorstellen, die den 22sten October in Moskou overhandigd zijn, niet beantwoorden. Naar verluidt heeft de Rus sische ambassadeur Maisky dit tijdens een bespreking, welke hij Woensdag op het Fo reign Office met staatssecretaris Butler voerde, laten blijken. Het Engelsche voorstel behelsde de er kenning de facto van de inlijving der drie Baltische staten door Rusland en de ver plichting van Engeland, niet toe te treden tot een machtencombinatie, die tegen Rus land gericht zou zijn. Verder zou Engeland er voor zorgen, dat. Rusland op de vredes conferentie vertegenwoordigd zou worden. Sedert geruimen tijd weet men hier, dat de plaatsvervangende commissaris van Bul tenlandsche Zaken, Wisjinsky, den Brit schen ambassadeur sir Stafford Cripps reeds verklaard heeft, dat Rusland geen belang stelt in de Engelsche plannen. Hij eischte van zijn kant: 1. Het in Engeland liggend goud der Bal tische staten ter waarde van 4 millioen pond sterling moest naar Moskou overge maakt worden. 2. De ongeveer 40 Estlandsche en Let- landsche schepen, die in Engeland vastge houden v/orden moeten vrijgegeven worden. 3. De drie Baltische gezant-schappen, die nog altijd te Londen werkzaam zijn, mo gen niet meer erkend worden. Verder was van Russische zijde ver klaard, dat zoolang er nog geen uitzicht op een Duitsch-Engelsch bondgenootschap te gen Rusland bestond, het Engelsche aan bod, óm niet deel te nemen aan een tegen Rusland gerichte machtencoalitie, zinloos was. Ten slotte wees men er te Moskou op, dat een vredesconferentie, waaraan Rus land niet zou deelnemen, illusoir is. Na de overhandiging van het Engelsche memorandum te Moskou door Cripps had men te Londen op een schriftelijk antwoord van Rusland gerekend. De Russische regee ring schijnt echter, zoo werd verklaard, op het standpunt te staan, dat een schrifte lijk antwoord, daar dit een rechtstreeksche afwijzing van de Engelsche voorstellen zou moeten bevatten, de verstandhouding tus schen Engeland en Rusland zou schaden. Het D.N.B. meldt uit Boekarest: In den politieken toestand van Roemenië is een verdere ontspanning Ingetreden, doch de toestand geeft toch nog steeds redenen tot bezorgdheid. Het Is op het oogenblik nog niet mogelijk vast te stellen, hoeveel acties tegen de vijanden van de legionnaire be weging ten uitvoer zijn gelegd en wie het slachtoffer zijn geworden van deze actie. Er schijnen zich onder de slachtoffers politici te bevinden, die eenlge jaren geleden de IJzeren Garde bestreden hebben, verder polltie-agenten, die schuldig waren aan het vermoorden, mishandelen en vervolgen van leglonnairen, alsmede Joden die bijzonder gehaat waren en tenslotte nog andere ele menten, waarop de legionnalren gezworen hadden wraak te zullen nemen. Het cen trum van deze acties ligt waarschijnlijk in Plojeschtl, waar steeds een bijzonder actieve groep legionnairs heeft bestaan, uit welke groep destijds ook de plegers van den aan slag op den vroegeren minister-president Callnescu afkomstig waren. Het aantal per sonen, dat in Plojeschti is neergeschoten wordt op twintig geraamd Horia Sima Is zelf naar Plojeschti vertrokken en heeft gis- - teren in den met generaal Antonescu over- danks de luchtaanvallen het belangrijkste, eengekomen geest de leiding der legionnairs Ten behoeve van hen, die daarin belang stellen in verband met de regeling van den werktijd in hun bedrijven, laten wij hieronder een staatje volgen, vermeldende de tijd stippen waartusschen gedurende de volgende weck de verduisteringsvoorschriften gelden Aantal daglichturen. 12 December 17.319.27 1 December 8 uur 2—3 3—4 4—5 5—6 6—7 7—8 17.31—9.29 17.30—9.30 17.30—9.32 17.29—9.33 17.29—9.35 17.29—9.36 05 04 01 57 56 54 minuten aldaar overreed om verdere acties achter wege te laten. Horia Sima heeft zijn wil ge heel en al doorgezet. De voorzorgsmaat regelen, die generaal Antonescu genomen heeft, zijn intusschen gehandhaafd. Daartoe behooren de militaire bezetting van de post-, telegraaf- en telefoonkantoren te Boekarest en in de meer belangrijke steden van het geheele land. Het toepassen van de nieuwe wet, waarbij zware straffen zijn ge steld op moord en vrijheidsberooving, ook op diegenen, die in de laatste dagen op eigen gelegenheid gehandeld hebben, zou zeer moeilijk zijn. Deels zijn de daders on bekend en worden zij door hun kameraden in bescherming genomen. De groep, die in Jilava de moordernaars van Codreanu heeft doodgeschoten, heeft bij de doodkist van den kapitein ongestoord een godsdienst oefening kunnen houden en kon daarna vertrekken. De daad te Jilava wordt ook door het volk algemeen goedgekeurd. Bij de revisiebehandeling is gisteren het in 1938 gevelde vonnis van het militair ge rechtshof, waarbij Codreanu wegens hoog verraad werd veroordeeld, nietig verklaard en de nagedachtenis van den legionnalren- lelder gerehabiliteerd. Het gerechtshof ge lastte publicatie van het vonnis op staats kosten. De Duitsche delegatie zal hedenochtend om half negen in de kerk, waar het ge beente van Codreanu en zijn 13 medestrij ders is opgebaard, de kransen leggen van den Führer en van den plaatsvervanger van den Führer. Op dezelfde wijze zal de mili taire missie de nagedachtenis van den groo- ten en soldatesken opvoeder van de Roe- meensche jeugd eeren. De Italiaansche gezant zal een krans van Mussolini leggen en de vertegenwoor digers der fasces een krans der Italiaansche zwarthemden. Na de godsdienstoefening, waaraan ook generaal Antonescu, een ver tegenwoordiger van den koning, de leiders der legionnaire bev/eging en deRoemeensche regeering te zamen met de verwanten der dooden zullen deelnemen, zal de rouwstoet midden door de stad over twee boulevards naar het „Groene Huis" trekken. Het plein voor de kerk is evenals de kerk zelf geheel behangen met groen vlaggedoek, waarmede ook de gevels der huizen zijn bedekt. De weg, dien de rouwstoet zal volgen, is eveneens rijk met vlaggen versierd. Op alle pleinen, waar de stoet langs trekt, ziet met groote zuilen met het portret van Codreanu, als mede groote offerschalen. ENGELSCHE BLOKKADE TEGEN SYRIË MISLUKT. De blokkade tegen Syrië, waarmede de Engelschen het land wilden dwingen van maarschalk Petain af te vallen, is thans ineengestort doordat Irak zich bereid heeft verklaard, Syrië van levensmiddelen te voorzien. (D.N.B.) AMERIKAANSCHE MELK VOOR FRANSCHE KINDEREN. Het DN.B. verneemt uit Washington, dat op de conferentie van Roosevelt met Huil en Davis het vraagstuk van de verzending van groote hoeveelheden melk in blik voor de kinderen In Frankrijk, besproken is. Be sloten is hiervoor aan de Engelsche regee ring om toestemming te verzoeken. VON PAPEN BIJ TURKSCHEN PRESIDENT. De president der Turksche republiek, Ismet Inoenu, heeft gistermiddag den Duitschen ambassadeur von Papen ontvangen. De Turksche minister van buitenlandsche za ken, Saradjogloe, was bij het onderhoud, dat meer dan een uur duurde tegenwoordig. ONAFHANKELIJKSDAG IN ALBANIË. Het D.N.B. meldt uit Tirana: De 28e verjaardag van de Albaansche onafhankelijkheid is gisteren in geheel Al banië feestelijk gevierd. In het middelpunt van de plechtigheden stonden drie kerk diensten, een in de moskee, een in de orthodoxe en een in de katholieke kerk in Tirana, waaraan Albaansche en Italiaan sche autoriteiten deelnamen. Bij alle plech tigheden werden gebeden uitgesproken voor de macht en den roem van den koning en keizer, den duce en het Italiaansche leger. VICE-PRESIDENT DER V.S. IN MEXICO. De nieuwe vice-president der Vereenigde Staten, Henry Wallace, is gisteren te Mexico City aangekomen. Hij werd plechtig door de autoriteiten ontvangen. Toen Wallace was aangekomen in de particuliere woning van den Amerikaanschen ambassadeur, Da niels, trachtte een groep personen steenen te gooien naar het ambassadegebouw, dat naast de woning van Daniels is gelegeh. De betoogers riepen: „Weg met de Vereenigde Staten" en „Leve Almazan". Veertig perso nen werden gearresteerd. De woning van den ambassadeur werd onder sterke bewa king gesteld. INTERVIEW MET PETAIN. Maarschalk Petain heeft den Franschen s irijver Alphonse de Chateaubriand een interview toegestaan, dat in het weekblad la Gerbe is gepubliceerd. De Fransche staatschef verklaarde o.a., dat degenen, die Frankrijk in dezen af grond hadden gestort, misdadigers waren. Ten aanzien van de binnenlandsch-Fran- sche aangelegenheden verklaarde Petain,1 hebben. Kinderen, oordige verrassin gen in den voim van speel goed en voor moeder een Jus-blok wachten jullie,indien je in bovenstaande ballons mei potlood de juiste BOUI- FlX-kleuren aangeeft". Inzendingen voor 4 Dec. aan: 4041 DUCTEH Hoofdkantoor; van Aerssenslraat 45 Den Haag. Tel. 552447 (insMs. Med.) dat de nieuwe orde in geen geval een, zij het ook slechte vermomde terugkeer kan zijn tot de fouten van het verleden, die Frankrijk zoo duur te. staan zijn gekomen. Het nieuwe regime moet, om werkelijk na tionaal te zijn, bevrijd worden van de zoo genaamde traditioneele vriendschappen en vijandschappen, die zich in het verleden steer'- bate va de bewapeningsindus trie en de opnemers van leeningen gewijzigd De heer Harmsen benoemd tot eerelid. In één der bovenzalen van café „In den Vergulden Tur£" alhier, hield de Leidsche IJsclub gisteravond haar jaarlijksche alge- meene vergadering onder voorzitterschap van den heer J. W. Henny, die in zijn ope ningswoord het verscheiden herdacht van het bestuurslid, den heer J. G. A. Janssen, die de vereeniging met hart en ziel was toe gedaan en aan wien de IJsclub zeer veel verloren heeft. Nadat de woorden van den heer Henny staande waren aangehoord, las de i.eer H. J. de Koster de notulen en ver volgens het jaarverslag, waarin werd vast gesteld dat men een buitengewoon ijssei zoen achter den rug heeft dat niet minder dan 38 dagen heeft gebracht, waarop de baan geopend was, terwijl de banen van De Krogt bovendien nog 37 dagen waren open gesteld. Reeds op 17 December '39 kon men rijden op De Krogt, en den volgenden dag ging ook de groote baan al open. Weken achtereen hebben de ijsliefhebbers daarna hun hart kunnen ophalen: er werden ijs- feesten gehouden, demonstraties en wed strijden van allerlei aard (waarbij de heer S, J. Koopmans op voortreffelijke wijze de leiding had), terwijl in de morgenuren veel al op de baan gereden werd door de man schappen van O. en O., die er eveneens ver schillende wedstrijden hielden. De sneeuwval stak helaas op een gegeven moment een spaak in het wiel der schaat- senliefhebbers en de club joeg zij bovendien op zeer hooge kosten, waardoor het per slot van rekening voor de IJsclub toch nog een moeilijk jaar is geworden en aller medewer king noodig is om haar in stand te houden. Nadat het uitvoerige verslag van den heer De Koster was goedgekeurd deelde de voor zitter mede dat de heer H. Harmsen, na on geveer 17 jaren acht een in het bestuur zitting te hebben gehad, heeft gemeend zijn functie thans aan een jongere te moeten afstaan. In dit verband bracht spreker hul de aan den heer Harmsen, die als penning meester zooveel uitstekende diensten aan de IJsclub heeft bewezen, en namens het be stuur stelde spreker voor den scheldenden functionaris te benoemen tot eerelid, met "/elk voorstel ae vergadering door applaus haar instemming betuigde. De voorzitter wees er op dat de IJsclub thans drie eere- leden telde, te weten de heeren Wernink, Sillevis en Harmsen, en merkte vervolgens op dat het bestuur het niet bij de aanbie-j ding van het eerelidmaatschap heeft wil len laten doch ook aan een stoffelijk blijk van herinnering heeft gedacht, als hoeda nig hij den heer Harmsen een zilveren ci- garcttendoos aanbood. Uit het financieel verslag van den pen ningmeester bleek hierna dat er werd ont vangen aan ledenkaarten f. 1280.aan dameskaarten f. 522.aan kinderkaarten f. 124 en aan kaarten voor damesstudenten f. 34 (totaal f. 2165). De opbrengst aan dag kaarten was f. 2093,25. De ontvangsten in totaal bedroegen f. 4129,11, en de uitgaven f. 5895,06, zoodat er een nadeelig saldo is van f. 1765.95. De belangrijkste posten op den staat der uitgaven zijn:landhuur en lasten f. 1026,71; onderhoud: f. 870,82; arbeidsloonen f. 2016,41 en vermakelijkheidsbelasting f. 795,85. De exploitatie-rekening van De Krogt wees een nadeelig saldo aan van f. 23,68 (inkomsten f. 1501,80 en uitgaven f. 1525,48). De heer Koopmans merkte na het uit brengen van het verslag op dat de arbeids loonen wel buitengewoon hoog zijn geweest, waarop de voorzitter antwoordde dat dit in hoofdzaak geweten moet worden aan den zwaren sneeuwval. Overigens meent het bestuur inderdaad dat hier eenige maatre gelen noodzakelijk zijn en nu de opzichter niet langer in dienst der IJsclub is heeft men dan ook besloten dat er scherper toe zicht zal worden gehouden op de aanstel ling van personeel. Intusschen zit de IJsclub op zware lasten en voor groote moeilijkheden en in ver band hiermede herinnerde spreker er aan dat het bestuur van den Ned. Schaatsen- rijdersbond op zijn aandringen onder de aangesloten vereenigingen een enquete heeft gehouden omtrent de elders gehouden exploitatie. Juist dezer dagen ls daarom trent een rapport gereed gekomen, waaruit blijkt, dat bijna overal elders de animo voor het schaatsenrijden is gedaald, maar dat slechte enkele clubs tot contributie-verla ging zijn overgegaan, gelijk ook hier meer dan eens is bepleit. Het is een feit dat men zeer veel nieuwe leden zal moeten krijgen om de door een contributie-verlaging verlo ren gegane gelden terug te krijgen en veel optimisme is er dienangaande bij spreker niet. Overigens is de situatie voor onze IJsclub zeer nijpend en dreigt opheffing als er niet spoedig een oplossing komt en niet velen tot aansluiting kunnen worden ge animeerd. De heer Van Nes vroeg hoe de vereeniging er financieel op dit moment voor staat, waarop de penningmeester mededeelde dat men op 1 October beschikte over f. 1270 aan contanten. Daarbij zijn dan nog de lidmaat schapsgelden gekomen, zoodat het totaal thans f. 2189 bedraagt. De voorzitter wees er ter toelchting nog op dat men in den komenden winter waarschijnlijk op minder zware lasten zal komen te zitten omdat er 2—1

Leidsch Dagblad | 1940 | | pagina 2