PU ROL ïuwWit,geneest m de huid. LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Maandag 25 November 1940 Roemenië's toetreden tot het Drie-mog èndhedenpact KERK- EN SCH00LNIEUW5 D Antonescu en von Rïbbentrop aan het woord Antonescu aan het woord Von Rïbbentrop over de stabilisatie van Z.O. Europa GEMENGD NIEUWS Afscheid van dr. J. Brandenburg Unie royeert dader van aanslag te Leidschendam Reizen en avonturen van Mijnheer Prikkebeen dagbladreclame He.fc protocol waarbij Roemenië toetreedt tot het Drie-mogendhedenpact, gelijk Za terdag nog in een deel onzer oplaag Is ge meld luidt: „De regeering van Duitschland, Italië en Japan eenerzijds en de regeering van Roe menië anderzijds stellen door hun gevol machtigden het volgende vast: Artikel 1 Roemenië treedt toe tot het op 27 September 1940 in Berlijn tusschen Duitschland, Italië en Japan onderteeken- de verdrag der drie mogendheden. Artikel 2 In zooverre de gemeenschap pelijke technische commissies, waarin art. 4 van het verdrag der drie mogendheden voorziet, kwesties behandelen, welke de belangen van Roemenië betreffen, zullen ook vertegenwoordigers van Roemenië aan de beraadslagingen der commissies deelne men. Artikel 3 De tekst van het verdrag der drie mogendheden is aan dit protocol als bijvoegsel gehecht. Het onderhavige proto col is in de Duitsche, Italiaansohe, Japan- sche en Roemeensche taal opgesteld. Elke tekst geldt als oorspronkelijk. Het protocol wordt van kracht op den dag van ondertee- kening." De onderteekening is geschied in de feestelijk versierde ambassadeurszaal der nieuwe kanselarij, waar vertegenwoordigers van staat, partij en weermacht, vertegen woordigers van de diplomatieke missles der onderteekenaars van het pact, de Roe meensche gezant, leden van de legionnaire beweging en van de Roemeensche delegatie en vele Duitsche en buitenlandsche jour nalisten bijeen waren. Met von Rïbbentrop betraden generaal Antonescu, de gevol machtigde der Italiaansohe regeering, am bassadeur Ubuti, de Japansche ambassa deur Koeroesoe, de Hongaarsche gezant Sztójay en de Roemeensche minister van buitenlandsche zaken prins Sturdza, de zaal Minister von Rïbbentrop opende de plech tigheid met een woord van begroeting tot den Roemeenschen staatsleider. Na de voorlezing van het protocol werd dit onder teekend, waarna Antonescu en von Rob- bentrop het woord voerden. BIJ DEN FüHItER. Officieus wordt gemeld: Zaterdagmiddag heeft de Führer in zijn particuliere woning in de oude rijkskanse larij In intiemen kring een maaltijd gege ven ter eere van den Roemeensohen staats leider. Eenige leden van Antonescu's gevolg en vooraanstaande Duitsche personen namen er aan deel. Daarna bood de Führer in den wintertuin zijn gasten thee aan. Vóór den maaltijd bij den Fiihrer heeft, naar verluidt, in opdracht van den leider der legionnaire beweging Horia Sima, de Roemeensche minister van economische zaken Janscinski een boodschap der legion naire beweging aan den Führer voorgele zen, waarin uiting wordt gegeven aan de verbondenheid dezer beweging met het natlonaal-socialistische Duitschland en aan de buitengewone vreugde over de toetreding tot het pact van drie. De Führer nam. met woorden van hartelijken dank van de bood schap kennis. Na afloop van den maaltijd had Anto nescu nog een onderhoud met von Ribben- trop, waarop nog een receptie volgde op het Roemeensche gezantschap. Na de plechtige onderteekening van het protocol nopens de toetreding van Roe menië tot het drie-mogendhedenverdrag heeft de Roemeensche staatsleider, Anto nescu, de volgende verklaring afgelegd: „Ik ben mij er van bewust, dat wij he den een daad hebben volbracht, die van historische beteekenls is niet alleen voor leven en ontwikkeling van het Roemeen sche volk, maar ook voor het Europa, dat ontstaan is uit de offers van dezen oorlog. Hier is geen sprake van een diplomatieke formaliteit, zooals die in de laatste twintig jaar zoo vaak zijn voorgekomen, maar van een fundamenteel feit, de heroriënteering van den Roemeenschen staat en van een oprechte en feitelijke bijdrage van het Roe meensche volk tot den herbouw van Europa en de wereld en tot de verdediging der te genwoordige beschaving welke verzekerd is door de overwinning van de staten, die in het driemogendhedenverdrag verbonden zijn. De pogingen, die gedurende de laatste twintig jaar in het werk werden gesteld, om een blijvenden vrede te waarborgen, zijn zonder resultaat gebleven, doordat zij steunden op de holle rethoriek van confe renties en ideologieën, welke waren onder worpen aan de verwerpelijke belangen van vernielende invloeden, en doordat zij geen rekening hielden met de politieke en aardrijkskundige feiten, die niet zonder meer genegeerd konden worden. Het is ech ter noodzakelijk, dat de wereld, die gevrijd is van het slavenjuk dezer invloeden, geor ganiseerd wordt. Deze organisatie kan al leen steunen op Ideologische politieke, ethnische, economische en aardrijkskundige grondslagen, die den waargorg geven, dat de volken in het levensgebied, dat met hun belangen overeenkomt, zich vreedzaam kunnen ontwikkelen en die het mogelijk maken, dat groote gebieden van gemeen schappelijk en harmonisch leven worden geschapen. Deze reorganisatie van Europa moet alle ficties vernietigen en alle occulte krachten, waarop de constructies van gisteren be rustten De reorganisatie van Europa en de wereld is tot stand gekomen in het drie mogendhedenverdrag. Het nationaal-socialistisohe Duitschland, het fascistische Italië en het keizerlijke Japan, een compact en onverwoestbaar blok dat een kwart milliard menschen om vat hebben' elkander de hand gereikt en zich vereenigd om een betere en rechtvaar diger wereldorde tot stand te brengen. Het bondgenootschap dezer drie groote rijken 6treeft vastbesloten en oprecht naar het herstel van den wereldvrede, de stichting van een nieuwe wereld door het verwijderen van de krachten eener voortdurende anar chie en naar de waarborging van de vrije en harmonische samenwerking tusschen de volken. Bezield door den wensch, zijn eigen levensvormen geheel te bepalen, is Roe menië er vast van overtuigd, dat zijn toe treding tot het groote werk van den her bouw der wereld alleen het gevolg is van zijn eigen wil tot vernieuwing, die de legion naire beweging organisch en hecht ver bindt met het nationaal-socialisme en het fascisme. Het nationale legionnaire regime verzinnebeeldt door zijn offers en zijn zege vierenden strijd, alsmede door de binnen- landsche omwenteling op zichzelf de toe treding van het Roemeensche volk tot de reorganisatie van Europa, verwezenlijkt in het driemogendhedenverdrag. Zoo is dan de toetreding, die vandaag ook uiterlijk en formeel geschied is, een logisch en natuurlijk gevolg van de toe treding, die innerlijk reeds lang tot stand gekomen was. Het koninklijk Roemenië treedt derhalve plechtig en formeel, op recht en vastbesloten toe tot het op 27 September 1940 te Berlijn gesloten driemo gendhedenverdrag en stelt al zijn krachten beschikbaar voor de verwezenlijking van het doel, dat het verdrag gesteld heeft. Nadat generaal Antonescu zijn verklaring had afgelegd, hield de Duitsche minister van buitenlandsche zaken, von Rïbbentrop een toespraak waarin hij zeide: „Namens de Duitsche regeering en voor de regeeringen van Italië en Japan, welker vertegenwoordigers mij hebben verzocht - ipu v,iL- t-o 7,nn. begroeten wij het koninkrijk Roemenië als nieuw lid van het driemogendhedenverdrag en wenschen wij '?n Roemeenschen regeeringschef generaal ~:ijk geluk. De beteekenis en het doel van het driemogendhedenverdrag die ik eerst enkele dagen geleden in het kort mocht uiteenzetten bij de toetreding van Hongarije, zijn de wereldbekend. Het is overbodig daarover nog meer te zeggen. Ik zou mij er daarom toe willen beperken uiting te geven aan de vreugde en de vol doening der verbonden regeeringen over het feit, dat het juist twee staten uit het Zuidoosten van Europa zijn, die als eerste zich vastbesloten hebben getoond tegen iedere verdere uitbreiding van den oorlog op te treden en hun gewicht in de weeg schaal te leggen voor een spoedig herstel van den vrede. Dit is een teeken; dat juist de staten van Zuidoost-Europa dat speciaal in de laatste jaren als geen ander deel van Europa het object was van een belangenpo- litiek van landen die in dit gebied niets te zoeken had, hebben ingezien, dat de aan sluiting bij deze geweldige constellatie van mogendheden ook hun belangen dient en kan leiden tot een stabilisatie van den toe stand in dit deel van Europa en tot een NIET OP HET VERKEER GELET. Aanrijding te Naarden. Zaterdagavond om zes uur werd te Naar den een 17-jarige jongen, die uit het zwemstadion terugkeerde, ter hoogte van de melkfabriek Gooiland bij het oversteken van den weg door een zandauto uit Laren gegrepen en overreden. De jongen, die een bloedende hoofdwonde en een zware her senschudding had opgeloopen, is naar het diaconessenhuis vervoerd. Zijn toestand is ernstig. De oorzaak moet vermoedelijk ge zocht worden in het feit, dat het slacht offer, in gedachten verzonken, geen aan dacht heeft besteed aan het verkeer. Den chauffeur treft dan ook geen schuld. DOOR EEN PAAL GETROFFEN. Vrijdagmiddag is de 11-jarige H. Bos, die in de Meidoornlaan te Winschoten speelde, door een neerstortenden paal van de radio- centrale getroffen. Ernstig gewond is de knaap naar het r.k. ziekenhuis vervoerd al waar hij gistermiddag is overleden. DOOR DE DUISTERNIS MISLEID. Uit het water aan de Lijnbaan te 's Gra- venhage is opgehaald het lijk van den 38- jarigen J. J. M. W. uit de Rembrandtstraat. Vermoed wordt, dat V. reeds op 2 Novem ber door de duisternis is misleid en zoo doende te water is geraakt. BUITENLANDSCH GEMENGD. BRAND IN FILMSTUDIO'S. In de bekende filmstudio's van de Metro Goldwyn Mayer te Culver City (V. St.) is een brand uitgebroken, die, aangewakkerd door een krachtigen wind, eenigen tijd het geheele uitgebreide complex gebouwen be dreigde. Nadat de geheele brandweer van Culver City verscheidene ui"en hard ge werkt had, kon de brand ten slotte in be dwang gehouden worden. Voor verschei dene duizenden dollars aan coulissen en tooneeldecoraties werd door het vuur ver nield. De oorzaak van den brand is tot dusverre onbekend. (D.N.B.) ZWEEDSCHE VISSCHERSSCHEPEN VERGAAN. Volgens een bericht van Dagens Nyhe- ter uit Goeteborg is de Zweedsche visch- kotter Eerly op 13 November in de nabij heid van Skagen met alle opvarenden ver gaan. Hetzelfde blad meldt, dat de Zweed sche vischkotter Exel over tijd is. GIFMENGSTER GEARRESTEERD. Te Palm a op Majorca is de gifmengster Magdalena Castell gearresteerd die aan een aantal vrouwen tegen hoogen prijs gif verkocht heeft, waarmede vier moor den gepleegd zijn. De gifmengster zakte bij haar verhoor ineen. Men verwacht, dat een nieuwe reeks misdaden aan het licht zal komen, zoodra „zij weer verhoord kan worden. De vrouw is betrapt door een be ambte van de civiele garde, die als boer verkleed bij haar kwamen vertelde dat hij van zijn vrouw af vulde zijn om met een andere, te trouwen. Tegen betaling van 2000 peseta's verschafte zij hem vergif. Daar Magdalena Castell verscheidene handlangers had', verwacht men de arres tatie van een geheele bende gifmengers. ALS HULPPREDIKER DER NED. HERV. GEMEENTE TE OEGSTGEEST. Na een korte ambtsperiode, sedert 18 Februari j.l., als hulpprediker, is gisteren dr. J. Brandenburg voor het laatst voorge gaan te Oegstgeest. Met een open oog voor den nood der tijden wist dl*. Brandenburg in dien korten tijd een groot aantal toehoorders van ver schillende kerkelijke richtingen tot zich te trekken die zich tot zijn helder en krachtig brengén van het Evangelie voelden getrok ken, niet alleen onder de ouderen, maar ook onder de jeugd. Hij toonde zich in zijn geestelijken arbeid een steunpilaar aan den opbouw van het kerkelijk leven en heeft zich vele warme vrienden verworven. Het was dan ook te verwachten, dat hij dezen laatsten Zondag, vóór zijn vertrek naar Eiggekerke om in zijn eigen gemeen te zijn roeping te volgen, eerst des morgens in den Jeugddienst in het Groene Kerkje het Evangelie wilde brengen, waardoor de gewone kerkdiensten voortgang konden hebben. Des middags is dr. Brandenburg in de Pauluskerk in den dienst voorgegaan. Voor deze prediking had hij gekozen de woorden, welke Jezus zeide tot den Over ste der Synagoge: „Vrees niet, geloof al leenlijk". (Marcus 5 :.36). life dienst ving aan met het zingen van Psalm 84 4 en 6 en het uitspreken van het Votum en den zegengroet. Na het af leggen van de Geloofsbelijdenis zong de ge meente Gezang 132 2 en las dr. Branden burg ps. 121, waarop als bevestiging werd gezongen Gezang 88. Voorgelezen werd daarop 1 Tessalondcen- zen 4 1318 en Openbaring van Johannes 19 6—10. Als gemeentezang werd dan gezongen Gezang 125. De laatste Zondag van het kerkelijk jaar, aldus dr. Brandenburg, richt onzen blik naar het Hemelsche Jerusalem, waar Jezus Christus is met al degenen die in Hem ont slapen zijn. Het is de dag:, waarop de Kerk hare dooden gedenkt, want zij weet zich met hen verbonden door één geloof. Wij hier op aarde zien vooruit op den weg die zij reeds hebben afgelegd, wij zien op hen, die ons den weg wijzen, naar het laatste doel: „Jezus Christus, die de vraag van leven en dood oplost". Jairus deOverste der synagoge werd door deze vraag gekweld en gaat ermede tot Jezus. Dat gaan tot Jezus drukt reeds zijn geloof uit; een geloof, dat Jezus niet beschaamt, maar bevestigt. Tege lijk beproeft hij het. Maar Jaairus' geloof in Jezus, die over den dood heerscht, wan kelt niet. Qok toen hij tegenover de erva ring van den dood gesteld werd, hield hij vast aan den levensvorst, die de doodstij ding negeert door te zeggen: „Vrees niet, geloof alleenlijk". Later nog sterker uit gedrukt door het: „Uw dochtertje slaapt". Dit is alleen mogelijk met den Vorst des levens aan zijn zijde. Daar valt de vrees weg; het „vreest niet" maakt den weg vrij voor het geloof het Goddelijk „En tóch" dwars tegen alles in. Dit geloof alleen legt een verband, dat degene die het ervaart zelfs in het felst verdriet, met dankbare blijdschap vervult. Voordat wij hiertoe komen, moeten wij zien hoe Jezus staat tegenover den dood. Bij Jezus is het sterven een daad. Hij gaat hem bewust tegemoet, omdat zoo alleen de reddende daad Gods aan de menschen it het volle licht kan treden. Juist Marcus legt hier sterk den nadruk op. Jezus Christus legt uit liefde voor de zijnen zijn leven af cm het leven te gewinnen. Maar dit leven is er niet zonder het Kruis; zonder den dood. Zoo is het ook voor ons. Wanneer wij gehoorzamen en geloovend gaan den weg dien Jezus ons wijst, dan beteekent dat ook voor ons het Kruis, de dood, onze dood. Maar dan niet de dood als het einde van ons leven; neen, mèt Christus beteekent het de daad van het leven te verliezen, om het te behouden. Dit gaat tegen ons mensch- zijn in. Want ons leven wordt door twee wetten bepaald: door de wet van den strijd om het bestaan levensbehoud, en door die van den dood, die aan alle leven een eind maakt. Jezus leert ons, dat levensbe houd er alleen is, als ons leven uit onze handen aan Christus overgegeven is; een daad die den ingang beduidt door een don kere poort heen in het Eeuwige leven. Dit wordt alleen ervaren vanuit het geloof in Jezus Christus, die den dood overwonnen en alle macht ontnomen heeft. Deze God verheerlijkende daad hebben degenen die ons zijn voorgegaan verricht door hun leven over te geven aan den Heer van alle leven. Nu deelen zij Zijn verheer lijking. En juist dit „met Christus zijn" be teekent voor ons géén scheiding, want ook wij hier op aarde worden opgeroepen om met Christus te zijn, om Hem te verheer lijken, door het eigen leven af te leggen mét al zijn ongerechtigheid en het over te geven aan den Heer. In deze verheerlijking Gods vinden elkaar de in Christus ontsla penen en degenen, die op aarde in Christus gelooven. In het geloof en in de aanbidding ontmoeten wij elkander. En die ontmoeting vindt plaats in Jezus Christus die tusschen ons beide in staat, Wiens Naam wij een drachtig belijden. Het geloof in Jezus Christus heeft hun, die ons voorgingen, het Vaderhuis ontsloten en" vanuit hun verheerlijking roe pen zij ons toe te volharden in het geloof, opdat ook wij eenmaal met alle Heiligen eeuwig loven het Lam, dat overwon den Dood. En daarom riep spr. zijn gehoor toe Vrees niet, geloof alleenlijk. Na deze met stille aandacht gevolgde pre diging zong het Kerkkoor o. 1. van Henri Welboren. Dr. Brandenburg ging dan voor in dank gebed waarop volgde een wijdingstilte als stille doodenherdenking. Spr. bad daarop het „Onze Vader". De gemeente zong als slotzang Gezang D., de Lofzang van Simeon Na het uitspreken van den zegen richtte ds. T. J. Jansen Schoonhoven namens gemeente een kort afscheidswoord tot den^ scheidende dienaar. Spr. wenschte dr. Brandenburg en zijn gezin toe dat het hun in eigen gemeente in alle opzichten goed moge gaan en ver zocht dan den scheiednden dienaar toe te zingen Ps. 121 4. Dr. Brandenburg sprak een uitvoerig dankwoord waarna velen persoonlijk van den scheidenden predikant afscheid na men. PREDIKBEURTEN nCÏ Leiden Vrije Kafeh. Kerk (Vreewijkstr. 19): Dinsdagnam. 81/4 urn*, cómpl. en lof. Katwjjk-aan-Zee Geref. Gem. (Remisestr.) Dinsdagnam. 3 uur (Dankstond), ds. Honkoop van Den Haag. 3791 (Ingez. MedJ waarborging van de rust en veiligheid, waarnaar zoo verlangd wordt. Wij zijn er van overtuigt dat vandaag opnieuw een stap op den weg naar de de finitieve overwinning van onze goede en rechtvaardige zaak gedaan is." De Duitsche, Italiaansche en Roemeen sche pers uit zich geheel in gelijken geest. Gisteren zijn de Roemeensche ministers huiswaarts gegaan, door von Rïbbentrop uitgeleide gedaan. Voor zijn vertrek heeft de Roemeensche minister van buitenlandsche zaken prins Sturdza nog een interview toegestaan, waarin hij Roemenië's nieuwe politiek ver dedigde in gelijken geest als Antonescu. Over de verhouding van Roemenië met de Sovjet-Unie zeide prins Sturdza, dat men slechts de voortzetting van de tus schen beide staten bestaande goede be trekkingen kan wenschen. Met betrekking tot het Grieksche conflict en Engeland verklaarde de minister: Roe menië mengt zich niet in de aangelegen heden van andere staten. Wat Engeland betreft, hier is met het opgeven van het Engelsche garantiepact, alles gezegd. NIET IN CONTACT GEWEEST. Van de zijde van De Nederlandsche Unie deelt men ons mede: Eenige dagen geleden werden des avonds revolverschoten gelost op de woningen van burgemeester Banning en gemeente- architect De Regt te Leidschendam. De dader van dezen aanslag, een kruideniers bediende, heeft inmiddels een bekentenis afgelegd, Naar aanleiding hiervan verna men wij van burgemeester Banning, dat de dader tegenover hem had verklaard, dat hij lid was van De Dederlandsche Unie. Hij had zich eenige maanden geleden reeds als lid opgegeven, doch was sinds dien op geenerlei wijze meer met „De Unie" in contact geweest, doch door het bezoe ken van vergaderingen, noch door het spreken met leidinggevende figuren. De leiding van De Nederlandsche Unie heeft besloten, dit Unielid op staanden voet te royeeren. Een zelfde maatregel zal worden toegepast jegens ieder Unielid, dat wapens draagt of een ander soortgelijk strafbaar feit pleegt. Alleen in tucht en discipline kan n nieuw Nederland geboren worden. 48 Teekenlng van Aart van Ewijk. Naar J. J. A. Gouverneur, Reizen en avonturen van Mijnheer Prikkebeen). Doch plotseling o wee! Schiet het eiland in de zee Prikkie gaat weer kopje onder, 't Is voor hem een schrik'lijk wonder: Zóó stond hij op harden grond, I Zóó ligt hij in 't water tot z'n mond!!! DINSDAG 26 NOVEMBER. Hilversum I. 415 M, Nederlandsch programma AVRO. 8.00 Nieuwsberichten ANP, gram.muziek 10.00 Morgenwijding 10.15 Gr am.muziek 10.30 Voor de vrouw 10.35 Ensemble Amende 11..00 Wenken voor de huishouding 11.20 Ensemble Amende en gram.muziek 12.15 De jonge acht en soliste 12.45 Nieuws- en econo mische berichten ANP 1.00 Cyclus „Uw hond en de mijne" 1.05 AVRO-Salonorkest 2.00 Cyclus „In den schijnwerper" 2.15 Pianovoor dracht 2.40 Cellovoordracht (gr. pl.) 3.00 Cabaretprogramma 4.00 Omroeporkest en solist 5.15 Nieuws-, economische- en beursbe- richteii ANP 5.30 AVRO-Amusementsorkest en solist 6.15 Gram.muziek met toelichting 6.45 Lezing „Onze opdracht" 7.007.15 Vragen van den dag en nieuwsberichten ANP, sluiting. Hilversum II. 301 M. KRO: 8.00 Nieuwsberich ten ANP 8.15 Wij beginnen den dag 8.30 Gram.muziek 11.30 Godsdienstig halfuurtje 12.00 Grammuziek 12.15 Geza Kiss en zijn Hongaarsch orkest 12.45 Nieuws- en econo mische berichten ANP 1.00 Gram.muziek 1.15 Geza Kiss en zijn Hongaarsch orkest 1.45 Gram.muziek 2.00 Vrouwenuurfcje 3.00 Pianovoordracht 3.15 Grammuziek 3.30 Pianovoordracht 3.45 Gram.muziek 4.00 KRO-Symphonie-orkest 4.45 „Wij en onze tijd: Economisch-sociale verhoudingen", vraag gesprek 5.00 VPRO: Jeugduitzending 5.15 Nieuws-, economische- en beursberichten ANP 5.30 Gram.muziek 5.45 Cabaretprogramma Vragen van den dag en nieuwsberichten ANP. 6.45 Lezing „Onze opdracht" 7.007.1a sluiting. Kootwijk 1875 M. NCRV: 7.00 Berichten (Duitsch) 7.15 Gram.muziek 7.30 Berich ten (Engelsch) 7.45 Gram.muziek 8.00 Nieuwsberichten ANP 8.10 Schriftlezing en meditatie 8.25 Gewijde muziek (gr. pl.) - 9-w Berichten (Duitsch) 9.15 Gram.muziek 10.00 Amsterdamsch Salonorkest en gram.mu ziek 11.30 Berichten (Engelsch) U-w Gram.muziek 12.00 Berichten 12.15 Gram muziek 12.30 Berichten (Duitsch) f2.4? Nieuws- en economische berichten ANP 1-ÜU Gram.muziek 1.30 Berichten (Engelsch) 1.45 Gram.muziek 2.00 Berichten (Duitsch' 2.15 Gram.muziek 2.30 Berichten (Eng-' 2.45 Gram.muziek 3.30 Berichten (Eng.) 3,45 Gram.muziek 4.00 Zang, orgel en grfl®jT muziek 5.00 Berichten (Duitsch) ""L— Nieuws- economische en beursberichten ANP - 5.30 RVU: Cyclus „Hoofdstukken uit de ëe schiedenis van de lach" 6.00 Berichten -■ 6.05 Gram.muziek 6.30 Berichten (Engelscw 6.45 Gram.muziek 7.00—7.15 Vragen van den dag en nieuwsberichten ANP, sluiting. ruggegraat van elk goed reclame-plan 2-3

Leidsch Dagblad | 1940 | | pagina 10