GESCHENKEN Verkwist geen warmte! GESCHENKEN Sf. NICOLAAS- GESCHENKEN JÉl C. Fortmann [EIDSCH DAGBLAD - Tweed* Blad Vrijdag 22 November 1940 Uit de Omstreken Hij brengt mèt en zonder punten! Geschenken voor Geschenken voor Mèt punten Zonder punten Mèl punten Zonder punten ERRES RADIO Peltenburg Iepen Brandhout Porselein, Kristal, Luxe huishoudelijke artikelen Let op de vijanden van een warme kamer En hier zijn de vrienden: Als U met overleg stookt, verwarmt U een kamer met één mud minstens 15 dagen; bij ondoelmatig stoken slechts 10 dagen. Haal meer warmte uit minder kolen Haarlemmerstraat 228-230 Breestraat 122-124! ABONNEERT U OP HET LEIDSCH DAGBLAD Zondagdienst voor doktoren. Zondag a.s zal de Zondagdienst worden waargenomen door dr. P. du Buy, telef. 40. KOUDEKERK AAN DEN RIJN. GEMEENTERAAD. Aanbieding Gemeentebegrooting 1941 Ontbinding Commissie plaatselijk toe zicht op het L. O. De Raad vergaderde onder voorzitterschap van ien burgemeester. Afwezig de heer üeverse. Na opening door den voorzitter net gebed werden de notulen der vorige vergadering gelezen en onveranderd vast gesteld. Ingekomen was een schrijven van B en W. waarbij de gemeente-begrooting dienst 1941 den Raad is aangeboden. Aan de orde kwam de vaststelling van de verordeningen ingevolge het Afvallen- besluit 1940, I en II. Na toelichting en be spreking werden deze z. h. st. vastgesteld. Tot lid van het Burgerlijk Armbestuur en het Burgerlijk Armhuis, werd de heer N. P. Slegtenhorst herbenoemd. Inzake een voorstel van B. en W. om de commissie voor het plaatselijk toezicht op het L. O- op te heffen, lichtte de voorzitter toe. dat deze commissie Ingevolge de Wet niet verplichtend is en waar deze commis sie sedert jaren geen werkzaamheden meer heeft verricht stelden B. en W. voor deze thans te ontbinden, waartoe z. h. st. werd besloten. De heer de Jong stelde voor aan den ge meente-werkman een gratificatie toe te hennen als belooning voor den door hem aangelegden tuin bij de ambtswoning van den Burgemeester en volgens een door hem zelf ontworpen plan. B. en W. hebben hier voor allen lof en op voorstel van den heer Slegtenhorst werd besloten B. en W. te machtigen deze zaak af te handelen- Dan deelde de voorzitter nog mede. dat het wenschelijk is het meubilair in de raad zaal opnieuw te bekleeden, daar de tegen woordige stoffeering versleten is. B. en W. hebben hiertoe prijsopgaaf gevraagd en stelden nu voor hiertoe over te gaan. Alge meen kon men zich hiermede vereenigen. Hierna sluiting. NIEUWVEEN. VERGADERING „HET GROENE KRUIS". De afd. Nieuwveen en Omstreken van ..Het Groene Kruis," vergaderde in café v. FJijk. De voorzitter de heer P. Spreij open de, waarna de secretaris dr. B. Nout de no tulen las, uie onveranderd werden goed- keurd; vervolgens bracht de secr. het jaar verslag uit. De penningmeester, de heer C. de Vries deed rekening en verantwoording van den stand der kas. Het batig saldo be draagt f. 333.43. I>e commissie tot nazien der boeken, bestaande uit de heeren J. H. v. Leeuwen Lz., J. v. Leeuwen en W. Bruyne keurde boeken en bescheiden goed. De be schrijvingsbrief voor de a.s. alg. vergade ring, te Rotterdam, werd behandeld. Als afgevaardigde werd. gekozen de heer dr. Nout, als diens plaatsvervanger de heer C. de Vries. De begrooting sloot in ontvangst en uitgaven op f. 220. Mev. Speelman en dr. Nout werden als bestuurslid herkozen. Na rondvraag volgde sluiting. Borsrerlijke Stand Geboren: Maria, d. van A. Buurke en T. II. Brink. Overleden: J. G. C. van Beek, 51 j. De heer G. v. d. Vaart alhier, slaagde voor het diploma Vak- en Handelskennis, uitgaande van de Eerste Ned. Slagersvak school te Utrecht. RIJNZATERWOUDE. GEMEENTERAAD. Een onbelangrijke agenda. De raad vergaderde onder voorzitterschap van den heer J. A. Bakhuizen. De heer S. J. Visser was met kennisgeving aanwezig. De voorzitter opende met gebed, waarna de notulen onveranderd werden vastgesteld. Onder de ingekomen stukken was een schrijven van Ged. Staten waarbij machti ging wordt verleend voor het vierde kwar taal 1940 tot opneming aan kasgeld In re kening courant van een bedrag maximaal groot f3000, alsmede een schrijven van den VOORSCHOTEN. ERNSTIGE AANRIJDING. Des avonds heeft eenr tot nog toe onbekende wielrijder, komende uit de richting Valkenburg op het kruispunt de Haagsche Schouw, den heer N. uit Wassenaar aangereden, die per rij wiel op weg was naar Katwijk. De heer N. bekwam een ernstige verwonding aan zijn lip en een zware hersenschudding en is nadat hem ter plaatse door een paar leden E.HJB.O. hulp was verleend, op advies van een geneesheer, naar het Acad. Ziekenhuis te Leiden overgebracht. ZEVENHOVEN. GEMEENTERAAD. Bijdrage voor wegaanleg Oostzijde Aar kanaal te Nieuwveen verleend. De raad vergaderde in de openbare school, wegens verbouwing van het raadhuis. Na inspecteur van de werkverruiming waarbij vergunning wordt verleend tot het plaat sen van een tiental personen gedurende het 4e kwartaal 1940 bij een centrale werk verschaffing. Besloten werd het perceeltje tuingrond, liggende achter de aschschuur onderhands te verhuren voor den tijd van 3 jaren aan den heer A. Bik voor f. 6.50 p.j. De raad besloot voorts voor het jaar 1941 aan te gaan een rekening courant over eenkomst met de Bank voor Ned. Gemeen ten. Het maximum crediet wordt bepaald op f.6400. Daarna werd het afvalbesluit vastgesteld, waarna sluiting volgde. vaststellen der notulen volgden ingekomen stukken w.o. een schrijven van Binnen- landsche Zaken, waarin aan de gemeente Zevenhoven ten behoeve van het sluitend maken van de begrooting voor het dienst jaar 1940 een bijzondere bijdrage uit 's Rijks kas wordt verleend van f.4100.—. Vervol gens een. goedkeuring van Ged. Staten be treffende ontruimingstermijn van onbe- woonbaarverklaarde woningen; de gestelde termijn wordt nl. nu met één jaar ver lengd. Vervolgens een schrijven met richt lijnen van het destructiebedrijf Overschie betreffende het bewaren van dierlijke af vallen. Vervolgens een schrijven van de Stichting Rijnlandsch Borgstellingsfonds waarin wordt verzocht dat ook Zevenho ven zich hierbij aansluit. Aansluiting bij dit ïonds kan geschieden, wanneer voor éénmaal als kapitaalsgift 10 et- per inwo ner aan het fonds wordt verstrekt. Hierop werd met alg. st. ingegaan. Dan volgde een belangrijk schrijven van Ged. St. inzake den weg Oostzijde Aarkanaal-Nieuwveen, waarin zij zeg gen met bevreemding kennis genomen te hebben van het raadsbesluit van de gemeente Zevenhoven, om de ten be hoeve van den weg oostzijde Aarkanaal- Nieuwveen gevraagde bijdrage f.780. in de onderhoudskosten niet te verlee- nen. Dit was nl. in een der vorige ver gaderingen door den raad afgekeurd. Vervolgens schrijven zij: „Zou de Raad van Zevenhoven bij het genomen be sluit volharden, dan zou dit tot gevolg hebben, dat de wee Nieuwkoop'Nieuw veen niet tot stand zou komen en dat het noordoosten der provincie mitsdien verstoken zou blijven van een behoor lijke verkeersweg; dit zou zeer te be treuren zijn. De aanleg van dezen weg toch is een belangrijk object van werk verruiming. Vooral in dezen tijd, waar alle krachten samenwerken om de werkverruiming zooveel mogelijk te be» vorderen, kan een dergelijke houding van den raad niet juist worden geacht. Voorts wijzen zij erop, dat bij den aan leg van dezen weg 6 lichamen betrokken betrokken zijn, waarvan 4, t.w. Alphen a. d. Rijn, Ter Aar, en Nieuwkoop en de polder Nieuwkoop, hun medewerking hebben toe gezegd. Met den aanleg van het gedeelte van den weg, gelegen tusschen het Aar kanaal en Nieuwkoop zal spoedig een be gin worden gemaakt. Ged. Staten vragen ten slotte de volle medewerking van Ze venhoven en de bijdrage van jaarlijks f.780 te willen toezeggen. Hierover merkte de voorzitter op dat hij direct voorgesteld heeft op het voorstel van Ged. Staten in te gaan. Spr. voerde een breedvoerig pleidooi voor het verzoek van Ged. Staten, waarin hij op het groote be lang van den wegaanleg voor de gemeente Zevenhoven wees. Na een breedvoerige dis cussie werd het voorstel met 43 st. aan genomen. Ingekomen was voorts een schrijven van Ged. Staten, waarin het toegekende voor schot van f550.— ten behoeve van het ver krijgen van bouwterrein voor den bouw van 2 woningen voor groote gezinnen met f. 160 verhoogd wordt. Vervolgens werd op ver zoek van den secr. van den Kath. Land en Tuinbouwbond te Aarlanderveen een bij drage toegezegd van f. 3.12& p. j. Ook werd o.m. besproken het verzame len van afvallen. Hier zal weinig afval overblijven, omdat vele menschen geiten of konijnen houden, die schillen en derge lijke eetbare afvallen gebruiken. Vervolgens kwam de kwestie „nood- slachtplaats" weer ter sprake. Besloten werd de noodslachtplaat-s van Hakker, slager, eventueel weer aan te wijzen voor een ver goeding van f.50.p. j. met behoud van maandelijksche opzegging. In een schrijven van de N.V. Bank voor Nederlandsche Ge meenten verklaart deze zich bereid om voor 1941 het crediet voor de gewone uitgaven te bepalen op f. 10.000en voor de buiten gewone uitgaven op f6900. Hierna sluiting. Uw man Uw zoon Uw verloofde een modern over hemd met 2 stijve boorden dat is 16 punten een duurzaam over hemd met vast boord, dat is ook 16 punten een sterk sporthemd nog de oude kwal- teit, ook voor 16 punten een paar mooie sok ken, zijde 3 punten, wol 6 punten een prachtige zijden das, mooie soepele hand schoenen solide bretels en sokhouders Uw vrouw Uw dochter Uw meisje een mooie peignoir heerlijk sluitend en warm, die kost U .35 punten een leuke flan. pya- ma in vóór-oorlogse kwaliteit, die kost U 30 punten soepele zijden kou sen, natuurzijde en kunstzijde, die zijn 5 punten een paar snuitige zakdoekjes, die kos ten U 1 punt p. stuk leuke mod. hand schoentjes heerlijke eau de co logne een linnenbankje in leuk model een paar leuke man- een soepele zijden chetknopen shawl die de gezelligheid in huis verhogen en die nog alle punten-vrij zijn tafelkleden in pluche en im. handweef schoorsteen- en dressoirlopers voetzakken, theemutsen, kussens prachtige slaapkamerkleedjes mooie bedrukte sierkleedjes 3666 Men kan eigenlijk nief' meer Spreken varï 'n radiotoestel", als. hel de nieuwe Erres-apparalenr betreft! Er valt vrijwel niets méér „toe-te-stellen" bij zo'n Erres,- want automatisch krijgt U in één handomdraai Hilversum I of II. Komt de Errer bij ons horen I En er is maar één BREESTRAAT 109. 3622 Te koop Iepen Brandhout, ge- zaïagid en geküooïd, voor elltoe stootogielegenheid, bij elfloe hoe- veelh. Br. z, bill. L. P. Hemerik, H. Rijndijk F 9, Zoeterwoude. 8160a Ondanks vele moeilijk heden tot heit venkrij.gen van verscliilier.de arti kelen, bieden wij U nog een prachtvolle sortee ring in en Bezoekt ons roagarijn in de ochtenduren, in ver band met het vroege sluitingsuur. Beleefd vereoeken wij Uwe be stellingen reeds vóór 5 Decem ber te laiben bezongen, aange zien het niet mogelijk is alle bestellingen op 5 December te kunnen afleveren. 3291 Sluit de deuren! Laat de warmte niet ontvlochten, hond ze in de kamer. Draai het licht achter U trit. Het bespaart stroom, dos kolen. De ketel waarschuwt U, zoodra er gas of- etroom, das kolen, verspild worden Voorkom elakvornring, pook dos matig en voor zichtig, temper geleidelijk. Een spaarlamp is handig. Geen pikdonkere gang, maar toch stroombesparing Zorg, dat nw haard in orde is; roep er anders den smid bij. Als ieder meewerkt-in den strijd tegen warmte- ver8pilling, dan wordt de taak van het Rijks- kolenbureau en het Departement van Handel, Nijverheid en Scheepvaart gemakkelijker. Wees zuinig met de warmte, die ge hebt! Stook doel matig! De meeste brandstof kan bespaard worden gedurende de dagen, waarop matig moet worden gestookt. Als uw kachel of verwarmingsketel dan niet voldoende kan worden getemperd, wordt er veel brandstof noodeloos verbruikt. Ga het onnoodig gebruik van gas en electriciteit tegen! Alles, wat daar op bespaard wordt, komt de Neder landsche kolenvoorziening ten goede. Parttenlieran wenden efóhTtmr iólièlfttflgen-totden Etono- mischen Voorlichtingsdienst, Rijnstrut 24,. 's-GrnrenL. Wanneer U uitgebreid advies wilt ontvangen over besparing op brandstof, gas en electriciteit, vul dan nevenstaande coupon in en zend deze als brief, met bijvoeging van 10 ct. in post zegels aan den Economischen Voorlichtings dienst, Rijnstraat 24, 's-Gravenhage. Handel en industrie knnnen rïcb voor inlichtingen wenden tot het Rijkolenbureau, Carnegielaan 12, VGravenhage. BON Zend mij t.o.p. hel boekje ..lïoe krijg ik zonder ongerief de meeste i warmte uit mijn brandetof1' Bijgaand 10 ct. in poitaegeU. Nnam:„i Adree:i Woonplaats: 20 PUBLICATIE VAN HET DEPARTEMENT VAN HANDEL, NIJVERHEID EN SCHEEPVAART t.b.v. HET RUKSKOLENBUREAU 3—2

Leidsch Dagblad | 1940 | | pagina 7