Ili'ArlitJi IEIDSCH DAGBLAD - Tweede Bled Donderdag 21 November 1940 Uil de Rijnstreek KERK- EN SCH001NIEUWS fffSj mm wt i'Hiurs Onthulling gedenkteeken oorlogsslachtoffers RADIO schooltandverzorging. De kosten van een verplaatsbaar instrumentarium worden geraamd op f. 650 a f. 600, ter wijl voorts gerekend wordt, dat per jaar f.2000 noodig zal zijn voor onderzoek van 2000 leerlingen. B. en W. willen de behandeling doen aanvangen met de kinderen van de eerste of van de tweede klasse. Verder stellen zij voor van de ouders een restitutie van f 0.60 tot f. 3 te heffen p. j., waarvan de op brengst op 30 a 40V« van de totale kos ten worden geraamd. Na langdurige discussie werden de voor- len aangenomen. Naar aanleiding van het verkeersvraag- stuk ontstond een langdurige discussie. Verschillende leden zijn ontevreden over de tramexploitatie. Anderen willen het ver- keersvraagstuk geheel onder het oog zien met het oog op de toekomst en bepleiten instelling van een commissie. Tenslotte zegt de voorzitter dat B. en W. zich nog maals tot de H.T.M. zullen wenden, om ver betering van het tramvervoer; in de vol gende vergadering zullen z|j adviseeren omtrent instelling van een commissie. Na goedkeuring van het afvalbesluit, werd besloten met de N.V. Pénsioensverze- kering Mij. „Metallicus" te Rotterdam een geldleening aan te gaan groot f. 125.000. tegen 4% rente en met een looptijd van 40 jaren. Ten behoeve van het organiseeren van een landbouwwintercursus door de afd. Wassenaar van de Holl. Mij. van Landbouw werd een subsidie van f. 75 toegestaan. Aan het orgaan voor de Steunverleening werd de bevoegdheid verleend om in bij zondere gevallen tot 10% uit te gaan boven de normen van de steunverleening. Het basis-uurloon voor de werkverschaf fing werd op voorstel van de commissie van bijstand verhoogd met f. 0.04 per uur. De gemeenterekening 1939 werd voor- loopig vastgesteld: de gewone dienst in inkomsten op f. 1.699.835.78, uitgaven op f. 1.506.991.51, batig saldo f. 192.844.27 De kapitaaldienst in inkomsten op f. 2.963.094.99, in uitgaven op f. 4.972.381 nadeelig slot f. 2.009.286.01. De gemeentebegrooting 1941 werd aan geboden. In de oommissie van onder zoek werden benoemd de heeren van der Stoel, van Haren en de Grooth. Besloten wetd tot verkoop van 477 M2. bouwgrond aan den Storm van 'sGrave- sandeweg aan P. N. de Bruyn, architeót al hier voor f4770. Een crediet van f. 1250 werd toegestaan voor verbreeding van het rijwielpad langs de N.O. zijde van den Buurtweg en van f.610 voor het aanbrengen van beplantin gen langs dien weg tusschen het rijwiel en het ruiterpad. AARLANDERVEEN. VERGADERING ..PATRIMONIUM". Patrimonium vergaderde in het Geref. Ver. gebouw. De voorzitter de heer G. Vis opende door het laten zingen van ps. 65 - 9 en met ge bed. Vervolgens werd een gedeelte uit ps. 65 gelezen. De secretaris de heer G. Vochteloo las de notulen, welke goedgekeurd werden. De heer H. de Kooi besprak het onderwerp ..Landbouw en Industrie" waarna een bespreking volgde. Ds. H. Moolhuizen sloot met het laten zingen van psalm 67 3 en gebed. Gevonden voorwerpen. Rozenkrans, diverse handschoenen; yalesleu- tel; vulpen; zuidwester; 2 honden; portemon- nale met inh.; beenpfjp; 2 hoeden; heeren schoen; gymnastiekschoen; muts; haarlint; schooletui; kraai; autoband; halve litermaat; damesarmbandhorloge; knoop van bontjas; 2 ceinturen; heerenflets; 2 huissleutels; gummi laars; een sok; boodschappentasch3 gewich ten; portemorfnale; heerenarmbandhorloge; sjaal; bagageriem; bok; beursje met inhoud. Inlichtingen op het politiebureau. ZOETERWOUDE. UITVOERING DER CHR. GEM. ZANG VEREENIGING „ZINGT DEN HEERE". De Ohr. gem. zangvereeniging „Zingt den Heere" gaf een uitvoering in de koorzaal der fed. Herv. Kerk alhier. Deze avond werd geopend met het gemeen schappelijk zingen van ps. 98 eerste vers. Hier na wees ds. Eijkman op de groote betèekenis van dezen psalm, die vooral veel gezongen Wordt met Kerstmis. Zingt den Heere, zoo luidt ook het devies van onze zangvereeniging. Deze woorden vindt men telkens in vele psal men terug. Het devies „Zingt den Heere" is dan ook niet te verwonderen. Wie zou men ook meer eer kunnen brengen dan den Heer der Heeren? Hierna werd begonnen met het zingen van van het bondslied van H. Graaf van Hogen- dorp. Voor de pauze werden nog ten gehoore gebracht: „Jezus is mijn Toeverlaat", „Nacht" van F. Schubert. „De Morgen" van E. Versteeg, .Lentegroet" van R. Schumann, ;,Des Heeren Huis" van L. van der Wulp, terwijl mej Huls bos als soliste optrad met het „Hemelhuis" van E. Hullebroeck. Na de pauze volgden nog „Vroege Lente" van M. Hauptmann. ..In den Nacht" van H. J. Dirksen, „Paschen" van E. Hullebroeck, „Ver hoogt den Boog" van Chr. van Gluck en tot slot „God in de Schepping". De uitvoering der nummers was nog voor ver betering vatbaar. Het is jammer, dat niet be schikt kan worden over een paar goede tenoren. Door dit gemis overheerschen de sopranen té veel. Ds, Eykman dankte ten slotte de aanwezigen voor hun belangstelling en den leider der veree- riglng, den heer Jac. Smit. de soliste en de «angers, omdat zij dezen goeden avond ge schonken hebben. Spr. spoorde allen aan te oefenen en nogmaals te oefenen. Dat geeft voldoening en een dankbaar gehoor! Nadat door de aanwezigen ps. 150 eerste vers gezongen was, sloot ds. Eijkman met dank gebed. ALPHEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Maria Jozephina d. van J. J. Moe- rings en van Elisabeth Petronella van Kersber gen Regina d. van Antony van den Hoek en Cornelia van Klaveren Geertruida Marga- retha, d. van P. de Gaaf en Pietje van Roon. Overleden: Hendrik Verdonk 80 jr. gehuwd met Neeltje Bankhuizen. Ontruimingstermün onbewoonbaar-verklaarde woningen goedgekeurd. Het raadsbesluit betreffende verlenging van den ontruimingstermijn voor onbewoonbaar ver klaarde woningen is door Ged. Staten goedge keurd. De Gemeentebegrooting 1941. In de a.s. raadsvergadering zal door B. en W. aan den raad worden aangeboden de ontwerp begrooting 1941 van de gemeente, bedrijven en het algemeen armbestuur die zij voorstellen naar de afdeelingen te zenden voor onderzoek. Beslissing bouwverordening verdaagd. De beslissing op de door den raad op 29 Aug. j.l. vastgestelde nieuwe bouwverordening is door Ged. Staten verdaagd. Bezwaren van Ged. Staten betreffende het aangaan van geldleeningen. B. en W. schrijven hieromtrent aan den raad, dat Ged. Staten inzake de besluiten tot het aangaan van ^geldleeningen bezwaren hebben ten le. tegen de voorwaarde, dat de belastingen, welke van aflossing mochten worden geheven, geheel ten laste der gemeente komen; ten 2e tegen de rentevoet. Wat de eerste bedenking betreft, merken B. en W. op dat de geldgeefsters bereid zijn de bewuste clausule te laten vervallen, zoodat daarmede het bezwaar is weggenomen. De be merking inzake de rente kunnen zij niet deelen. Bij onderzoek is B. en W. gebleken, dat één der maatschappijen inderdaad aan een andere ge meente een rente heeft gevraagd-van 4 3/8 maar dan moet onmiddellijk daaraan worden toegevoegd, dat de aflossing van deze leening geschiedt in 15 jaren. Dit verschil de aflos sing der onderhavige leeningen vinden in 20 Jaar plaats wettigt een eenigszins lagere rente. Het is mogelijk, dat een gemeente een leening heeft verkregen tegen 4 1/4 doch deze is niet afkomstig van één der maatschap pijen, welke de aanbieding aan onze gemeente hebben gedaan, terwijl het bovendien bekend is. dat in den laatsten tijd andere gemeenten lee ningen tegen 4Vi hebben aangegaan. Het komt- B. en W. daarom voor. dat moet worden aangedrongen op goedkeuring van de besluiten na schrapping vén de clausule i.z. de belasting van aflossing daar de leeningen, als geheel beschouwd, zeker niet ongunstig kun nen worden genoemd. Zij vragen den raad hen te machtigen dit oordeel aan Ged. Staten ken baar te maken. Burgerlijke Stand. Geboren: Arjen, z. van G. v. Dijk en Johanna Ffjgje van der Wiel; Jansje Elizabeth Sannetje, d. van KI. van Leeuwen en Bregetta Gerdlena van Wilgen; Franciscus Cornells, z. van Ch. F. Ph. F. Q. L. H. Bannier en Alida Adrianl. Overledèn: Johan Hendrik Waardenburg, 76 J., gehuwd met Johanna Maria Sernée. Verkoopingen. B|j de ten overstaan van den notaris jhr. G. J. Stoop, gehouden verkoopingen in hotel „Cen traal" alhier, werden de perceelen Willemstraat nfs. 2, 4, 6, 8, 10, 12. 14, 16, 18 en 20, resp. in bod staande op f.2250, f.2275, f.2275, f.2225, f.2100, f.2125. f.2025, f.2275, f.2275 en f.2000, toegewe zen aan den heer Jac. Booy te Boskoop; de per ceelen Oranjestraat 53, 55, 57 en 59 gezamenlijk in bod staande cp f.6200, werden afgemijnd op f.300 door den heer Schraverus te Apeldoorn; het perceel Oranjestraat 61 ln bod staande op f. 1475 werd toegewezen Aan den heer Booy q.q. voornoemd; het perceel Oranjestraat 67 in bod .staande op f. 1525 werd toegewezen aan den heer Booy q.q. voornoemd; het pand Conradstr. no. 13 in bod staande op f2575, werd afgemijnd op f. 125 door den heer Blijleven alhier, hetwelk werd gegund. Vaststelling schooluren. Met ingang van 25 November tot 2 Februari a.s. is door de Muloschool met den bijbel de vol gende regeling vastgesteld voor de schooltijden: 's morgens van 1012.45 en 's middags van 2.15— 4.15. Zaterdags zal geen school worden gehouden en ook Woensdagmiddag blijft vrij. Voor het examen kruideniersvak- diploma is geslaagd de heer A. Zuidam al hier. ALKEMADE. Burgerlijke Stand Geboren: Petrus Johannes, Z. van A. D. Rot teveel en.E. C. C. Straathof Antonius Jaco bus Johannes, Z. van C. J. Krijger en C. M. van Leeuwen Anna Apolonia Clazina, D. van L. Bakker en C. M, Hoogenboom Wouterus Johannes Maria. Z. van Th. J. van Rijn en M. C. J. van der Veer Johanna Maria Martina, D. van C. J. Koevoet en G. M. Rewijk Gre- gorius Nicolaas Maria, Z. van J. L. Koek en A. N. Heemskerk. Overleden: Johanna van der Meer. wed. II. Turk 87 J. Ondertrouwd: Cornelis Joseph Verb|1 jm.23j. en WUhelmina Maria Krijger jd. 19 J. Gehuwd: Johannes Jacobus Rietbroek jm. 27 j. en Maria Johanna Turk jd. 26 j. Johannes Gerardus Turk Jm. 25 J. en Petronella Elisa beth van Egmond jd. 25 j. BODEGRAVEN. RAADSAGENDA. De Raad vergadert Maandag 25 Nov. a.s. des voorm. te 9 uur ten gemeentehuize. 1. Ingekomen stukken; 2. Voorstel van B- en W. tot verkoop van iepenboomen; 3. Als voren tot het aangaan eener geldleening; 4. Als voren tot wijziging der gemeentebe grooting 1940; 5. Goedkeuring begrooting burgerlijk armbestuur voor 1941; 6. Vast stelling begrooting waterleidingbedrijf voor 1941; 7. Vaststelling gemeente-begrooting voor 1941; 8. Vaststelling eener verorde ning tot heffing, van 75 opcenten op de hoofdsom der gemeentefondsbelasting voor het belastingjaar 1941/1942; 9. Vaststelling van het gemiddeld kostenbedrag per leer ling-van de O. L. school voor 1941; 10- Rondvraag. ZEVENHOVEN. Aanbesteding. Door polder Zevenhoven ls aanbesteed het af zetten van 205 boomen en het rooien van 310 boomen in twee perceelen. Perc. 1: laagste J. P. van EJJk te Nleuwveen voor f.57, perc. 2: L. O. york alhier voor f. 79.75. GEMEENTERAAD. Het vastrechtverbruik - van den gasprijs. Verhooging De raad vergaderde. Behandeld werd een voorstel van B. en W„ afkomstig van de Bedrij- vencommlssie, bedoelende den vastrechtverbrui kers, die door de Invoering van den Duitschen zomertijd en de verduisteringsmaatregelen ln een ongunstige positie gekomen z|jn. omdat z|) hun vastrechtcontract pas tegen het begin van 1941 kunnen opzeggen, te garandeeren dat ze niet meer zullen betalen, dan de gewone huls verbruikers, die op tarief A zijn aangesloten. Het event, meerder betaalde zal hun op ver zoek worden gerestitueerd. Het voorstel werd aangenomen. Een geldleening van f. 55.000 tegen 41/4% werd aangegaan ten behoeve van de verbete ring van den Zuidzbdsche- en Welp oor tsche- weg. waarvoor indertijd een crediet van f. 60.000 was toegestaan. Ook een wijziging der bouwverordening werd goedgekeurd. Door de directie van de gasfabriek werd, in afwijking van de bepalingen der concessie, ver hooging der gasprDzen gevraagd. Volgens de concessie kan dat pasr.ini_.Mei en voor een Jaar gelijk geschieden en naar de directeur mede deelde zouden dan de prijzen volgens de con cessievoorwaarden met 2 ct. mogen worden ver hoogd. Ten einde echter de zeer nadeelige ex ploitatie te verbeteren is thans toestemming bij het Dep. van Handel enz. gevraagd om de ta rieven reeds nu te verhoogen, waarbij toestem ming is verleend tot een prijsstijging van cent, waarvoor nu ook de medewerking van den raad werd gevraagd. B. en W. stelden voor deze te verleenen. Het voorstel werd na discussie aangenomen, terwijl bovendien B. en W. werden gemachtigd voortaan de prijzen te regelen, zonder den raad er in te kennen. Vervolgens werd de verordening betreffende de afvalstoffen behandeld en met alg. st. vast gesteld. Hierna sluiting. BOSKOOP. Eervolle vermelding Chrysanthen. Op de keuring van Chrysanthen en andere sierplanten door de Kon. Ned, M|j. voor Tuin bouw- en Plantkunde, te Amsterdam gehou den, verkreeg de heer KI. Verboom alhier een eervolle vermelding voor de thans bulten bloeiende Prunus Subhirtella, variëteit Autum- nalus. Burgerlijke Stand. Geboren: Pietje. D. van A. van der Pol en A. N. Burger Hendrika Cornelia Jacoba, D. van A. M. Dekker en N. C. H. Hoogendoorn. Ondertrouwd: M. Verwey eri S. v. Klaveren. Getrouwd: J. C. van Groo6 56 J. en M. Tijsma 38 J. Overleden: Adrianus Pannebakker 70 J. DE KAAG. Inbeslagneming van erwten. Naar w|j vernemen is bij den veehouder W. N. alhier een partij erwten in beslag genomen. De inbeslagneming geschiedde door ambtenaren van den Crisis-Controle Dienst. NIEUW-VENNEP. Zondagsdienst voor doktoren. De Zondagsdienst voor doktoren wordt Zon dag as. waargenomen door dokter Van Ha ringen. De oogstcollecte welke Zondag j.l. ls gehou den in de Ned. Herv. Kerk bracht de belangrijke som op van f. 737. De Oogstcollecte in de Geref. Kerk voor Kerk en Armen bracht de buitengewone som van f. 1200 op. KOUDEKERK AAN DEN RIJN. DOOR BURGEMEESTER VERHEUL., Gistermiddag had op de Alg. Begraafplaats de onthulling van het gedenkteeken plaats op het gemeenschappelijk graf van de hier gevallen oorlogsslachtoffers. Behalve de vele familieleden en inwoners werden opgemerkt de belde paatsclijke predi kanten en dr. Vlaanderen. Burgemeester Verheul sprak een ernstig woord en zei o.a. dat w|j met stille berusting deze dooden herdenken, omdat wij, die God beleiden en eeren. weten, dat er niets geschiedt zonder den Wil van onze Hemelschen Vader en aanvaarden &1 hetgeen ons overkomt als een daad Gods. Het Gemeentebestuur heeft zorg gedragen, dat een eenvoudige steen, geleverd door den heer Emans te Alphen a.d. Rijn, op het graf geplaatst werd. Spr. dankte degenen, die hun gaven schonken waardoor dit gedenkteeken kon worden opge richt en vooral den leider en de leden der E. H. B. O., die zich zoo volledig gegeven hebben om het leed der gevallenen te verzachten. Het Gemeentebestuur aanvaardt dit monu ment en neemt het onderhoud op zich. Na deze plechtigheid werd het kleed verwijderd, waarna familie en belangstellenden de 17 namen der hier begraven gevallenen konden bezichtigen. De heer H. Wille dankte namens de familie leden den burgemeester voor het genomen ini tiatief, waardoor het grafmonument kon worden opgericht. Hiermede was de plechtigheid afge- loopen. WADDINXVEEN. GEMEENTERAAD. Een korte agenda. De raad vergaderde. De voorzitter deelde mede, dat het uitbreidingsplan is goedgekeurd en dat nog een vijfde veldwachter zal be noemd worden. Aan dokter Wormgoor werd een vaste aan stelling verleend als gemeentegeneesheer; de tijdelijke benoeming van den heer Jenné als agent der arbeidsbemiddeling werd voor onbe- paalden t|jd verlengd. De aftr. leden van het burgerlijk armbestuur, de heeren A. van Sprang en A. Visser werden met alg, st. herbenoemd. In verband met de daling van het aantal leer lingen aan de O. L. School aah het Dorp werd aan den heer I. Oprei met ingang van 1 Jan. 1941 eervol ontslag verleend als onderwijzer van bijstand. De verordening voor het ophalen van afval producten werd goedgekeurd. Besloten werd aan den volontair ter secre tarie een gratificatie te verleenen. Het voorstel tot wijziging van de salarisver- ordening met betrekking tot het aanstellen van een adjunct-boekhouder werd aangenomen, evenals de voorstellen tot wijziging der begroo ting 1941 en tot het verleenen van ontheffing van schoolgeld wegens ziekte of vertrek. De raad gaat hierna over in geheime zitting. WOUBRUGGE. GEMEENTERAAD. Het afvalbesluit goedgekeurd. De Raad vergaderde en kon zich vereenigen met het voorstel van B. en W. om de termijn tot ontruiming van de onbewoonbaar verklaarde woning B 350 te verlengen; besloten werd de ge meente-eigendommen tegen molest-rlsico te ver zekeren. Hierna werd de bouwverordening ge wijzigd zulks in verband met de materlalenposl- tie, waarin ons land verkeert. Ook de verorde ning betreffende de elschen van benoembaar heid en bezoldiging der gemeente-veldwachters werd goedgekeurd, waarin o.m. wordt bepaald, dat kindertoeslag zal worden gegeven voor kin deren tot 18 jaar en van het eerste kind af. Ver volgens werd een regeling vastgesteld betreffen de het benutten van afvallen. B. en W. zullen aan daarvoor in aanmerking komende personen vergunning geven deze afvallen op te halen en de ingezetenen z|Jn verplicht het afval gesplitst te bewaren ln daarvoor geschikt materiaal. Voor kadavers, ook van honden en katten, zullen tonnen worden beschikbaar gesteld ln overleg met de Gekro, die deze, tonnen op geregelde tij den zal afhalen en nieuwe plaatsen. Dit ge schiedt trouwens al voor het afgekeurde vee en vleesch, wat goed blijkt te voldoen. Na rondvraag volgde sluiting. ZOETERMEER. VERGADERING „GROENE KRUIS". De ver. „Het Groene Kruis" vergaderde in de zaal van den heer Veelenturf. Na een woord van welkom door den voorzit ter den heer dr. J. W. Palte, gaf spr. een kort overzicht van de werkzaamheden en den gang van zaken. Het magazijn is thans ondergebracht in het pand Stationsstraat 5?. Vervolgens werden de notulen gelezen en on gewijzigd vastgesteld. Ingekomen was een schrij ven van den Zuid-Hollandschen Bond, waarvan de inhoud verband hield met de statuten en dus dan te gelijk zou worden behandeld. Hierna volgde het financieel overzicht door den secretaris-penningmeester. Rekening Groene Kruis: saldo 1 Januari '39: f. 1510.09, inkomsten f. 2670.15, uitgaven f. 1293.47, saldo f. 1376.68, dit bcteekent dus een achteruit gang van f. 133.41. Rekening Wijkverpleging: in komsten f. 655, uitgaven f. 1438.64, nadeelig saldo f.783.64. Rekening af deeling TBC: inkomsten f. 1237.07, uitgaven f. 1355.01, nadeelig saldo f67.94, saldo 1 Jan. '40 na aftrek nadeelig saldo TBC f. 1308,74. De geheele rekening sluit dus met een totaal tekort van f. 201.35. De begroo ting die hierna werd behandeld sloot ln inkom sten en uitgaven met f. 1412.50. Na het rapport van de kascontrale-commissie dat gunstig luidde, werd den penningmeester décharge verleend. Uit het verslag van de wijkzuster merken w|j op dat zij voor wijkverpleging en zuigelingen zorg 4517 bezoeken heeft afgelegd en voor de afdeeling t.b.c. 424 bezoeken. Er zijn in totaal 279 artikelen uitgeleend. Ook het tentenmate riaal bevindt zich ln goede orde. Door de afd. Huiszorg werd aan 5 gezinnen hulp verleend, terwijl voor deze hulp werd uit gegeven f. 74.85. Hierna volgde de behandeling en vaststelling van de statuten en het huishoudelijk reglement. Op advies van het bondsbestuur werd de duur der vereeniging verlengd tot 1969. De statuten werden vastgesteld. Voorgesteld werd de contri butie, te brengen op f.3 p. j.; dat beteekent voor velen een verhooging van 100%, doch wanneer dit nader wordt bezien aldus de voorzitter, dan is de verhooging niet zooveel als het wel lijkt. Velen waren alleen lid van het Groene Kruis (contr. f. 1.50) doch deelden tevens in het genot van wijkverpleging (contr. f.1.—), nog maarniet gesproken over de afdeeling TBC. Voor de f.3.- contributie is men thans lid van deze drie afdee lingen. Hierop werd ook het huishoudelijk regle ment vastgesteld. De aftredende bestuursleden mej. C. Bos en de heer C. P. Blaauwhof werden herkozen. De heer Wagenaar werd als kascontrole-lid gekozen. Als afgevaardigde naar de Bondsver gadering te Rotterdam werd aangewezen het bestuurslid de heer Boon. De heer Boon dankte dr. Palte voor de aangename leiding, waarna sluiting volgde. ZWAMMERDAM. De heer J. H. Rutten, gemeente-veldwach ter alhier (standplaats Overtocht) zal op z|jn verzoek worden ingedeeld bij het wapen dei- Marechaussee. Na het volgen van een cursus te 's-Hertogenbosch, zal hij bij dit. wapen als wachtmeester worden aangesteld. De heer Rut ten die nog geen jaar in deze gemeente werk zaam is, staat bekend als een Ijverig politie man. die aller achting geniet. Hoewel hij deze promotie ten volle verdient wordt zijn heengaan uit deze gemeente betreurd. PREDIKBEURTEN Bodegraven Geref, Gem.: Vrljdagnam, vier uur, ds. M. Heikoop van Utrecht. Lisse Geref. Gem.: Vrijdagavond 5 uur, ds. P. Honkoop van Den Haag. VOOR VRIJDAG 22 NOVEMBER. Hilversum I, 415 M. Nederlandsch pro gramma AVRO 8.00 Nieuwsberichten ANP., gramjnuziek 9.10 Omroeporkest (opn.) 10.00 Morgenwijding 10.15 Gramjnuziek 10.30 Voor de vrouw 10.35 Ensemble Jonny Kroon en soliste 11.00 Letterkundige causerie 11.15 Ensemble Jonny Kroon en soliste 12.15 Gram.muziek 12.45 Nieuws- en economi sche berichten ANP 1.00 AVRO-Amusements- orkest en soliste 2.00 Reportage 2.15 Con certgebouworkest en solist (opn.) 3.30 Biolo gische causerie 3.45 Orgelspel en zang 4.30 Gramjnuziek 5.05 Voor de Jeugd 5.15 Nieuws-, economische en beursberichten ANP 5.30 Omroeporkest en soliste 6.25 Causerie „De gee?t van onzen tijd" 6.45 Lezing „De zelf moord van het kapitalisme" 7.007.15 Eco nomische vragen van den dag en nieuwsberich ten ANP., sluiting Hilversum II, 301,5 M„ NCRV. 8.00 Nieuws berichten ANP 8.10 Schriftlezing en meditatie 8.25 Gewijde muziek (opn.) 8.35 Gram.- muziek 10.30 Morgendienst 11.00 Gram.- muziek 11.15 Solistenconcert en gramjnuziek 12.15 Reportage 12.45 Nieuws- en econo mische berichten ANP 1.00 Gramjnuziek 1.30 Molto Cantabile en gramjnuziek 2.26 Zang met pianobegeleiding en gram.muziek 3.00 Voor de vrouw 3.20 Apolio-ensemble en gram.muziek 4.00 Bijbellezing 4.30 Hobo, piano en gramjnuziek 6.00 Utrechtsch Stede lijk orkest 6.45 Lezing „De zelfmoord van het kapitalisme" 7.00—7.15 Economische vra gen van den dag, nieuwsberichten ANP. en sluiting. Kootwijk, 1875 M., VARA 7.00 Berichten (Duitsch) 7.15 Gramjnuziek (7.307.45 Be richten, Engelsch. Om 8.00 Nieuwsber. ANP. 9.009.15 Berichten, Duitsch) 10.30 Orgel spel 11.00 Gramjnuziek 11.30 Berichten (Engelsch) 11.45 Gram.muziek 12.00 Be richten 12.15 Gram.muziek 12.30 Berich ten (Duitsch) 12.45 Nieuws- en economische berichten ANP 1.00 Gram.muziek (1.30—1.45 Berichten, Engelsch 2.002.15 Berichten, Duitsch 2.302.45 Berichten, Engelsch) 3.30 Berichten (Engelsch) 3.45 „Paljas", opera (gr.pl.) 5.00 Berichten (Duitsch) 5.15 „Gruss aus der Heimat", een programma voor de Duitsche Weermacht 6.00 Orgelspel 6.30 Berichten, (Engelsch) 6.45 Gram. muziek 7.00—7.15 Economische vragen van den dag en nieuwsberichten ANP., sluiting. IS 1 WAT EEN KAPOT J ONGEZELLIGE J BOEL 'HIER M mËÊÈk Hr Als U op stroom wilt bezuinigen, doe het dan op de goede manier. Zet Uw huis niet in het donker, maar vervang Uw i.g. „goedkoope" lampen door Philipslampen. Tot 20% stroom- besparing en extra licht I

Leidsch Dagblad | 1940 | | pagina 7