Uit de Omstreken LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Donderdag 21 November RECHTZAKEN INGIZMIN /TIJKKIN NOVA-THEATER HET GEHEIM VAN DOKTER FELGENTREU OP HOOP VAN ZEGEN. Motorvaartuig op Braassemermeer gezonken AGENDA WASSENAAR. AMBTENAAK IN HOOGER BEROEP. Verleden week maakten wij melding van de strafzaak tegen een landbouwer te Bodegraven, die een arbeider zonder vergunning had ont slagen. Zooals men zich zal herinneren heeft de kantonrechter te Alphen verdachte van alle rechtsvervolging ontslagen, omdat naar zijn meening deze verordening van ontslag aan per soneel zonder vergunning niet van toepassing is op het veehoudersbedrijf. Teneinde echter een uitspraak in hoogste in stantie uit te lokken is de ambtenaar van het OM. Inmiddels tegen dit vonnis In hooger be roep gegaan. HAAGSCHE GERECHTSHOF. Ruzie om het zoontje. Er was een kwestie ontstaan over het feit dat een zoontje van de M. werd ge slagen. In die omstandigheid vond C. de M. te Rijnsburg aanleiding om v. d. B. te gaan mishandelen. Dat gebeurde op een werf, waar de M. heen was gegaan. Wegens die mishandeling heeft de M. te recht gestaan, waarbij de Rechtbank hem veroordeelde tot twee maanden gevange nisstraf. Van dat vonnis kwam de M. in hooger beroep bij het Hof, waar nu bevestiging van het vonnis werd geëlscht. Het Hof heeft thans uitspraak gedaan en beslist dat een nieuw onderzoek noodig Is, en de zaak opnieuw verwezen naar dén rechter-commissaris. HAAGSCHE POLITIERECHTER. Steun-gcknoei. Een opperman uit Wassenaar had zes jaar den dienst der steunverleening bedro gen. Hij werkte, en verdiende geld dat hij echter niet opgaf. Wegens valschheid in geschrifte stond de man terecht en hij bekende. Hij beriep zich op een verkeerden vriend die hem op slechte wegen had gebracht, maar de po litierechter vond dat verdachte het er niet beter op maakte. De officier vorderde tegen verdachte een maand gevangenisstraf. De verdachte vroeg een voorwaardelijke straf, doch de politierechter kon er niet toe besluiten. Hij veroordeelde tot een maand gevangenisstraf. Aan zichzelf uitgekeerd. Ten tijde dat een inwoner van Wasse naar secretaris was van de afdeeling van den Bouwvakarbeidersbond, was een lid ziek. De uitkeering had plaats, doch toen het Hd beter was, ging de secretaris door met het doen van ultkeeringen. Hij stak die echter zelf ln den zak. Voor dat feit stond de man nu terecht en hij bekende. De officier vond het een leelijke streek van verdachte, waarvoor hij twee maan den gevangenisstraf vorderde. De politierechter veroordeelde verdachte tot een maand gevangenisstraf. AALSMEER. Aanbesteding. Door architect W. Maarse Jr. werd aanbesteed voor de N.V. Autobusonderneming Maarse en Kroon, het metselwerk van 22 boxen voor stal ling van autobussen en het maken van een ge deelte der hoofdrioleering in een. terrein aan de Hortensialaan. Het hoogst werd ingeschreven door P. Bos. Amstelveen voor f. 13940, het laagst door P. v. d. Zwaard Azn., voor f.8288. Hoogste inschrijver voor het perceel glas- en schilderwerk was C. van Beek, Abbenes voor f.2240, laagste J. Garstenveld te IJmulden voor f. 780. Massa: C. J. van Berkel, Leimuiden voor f. 10430. (Bulteu verantwoordeiykbeia aer Redactie) Cople van de al of ulet geplaatste stukken wordt niet teruggegeven. FIETSEN-WEE. Het is altijd een prettig idee, indien men het gevoel heeft dat men voor elkander iets over heeft! Doch het elkander bezorgen van blauwe plekken, min of meer gekneusde ribben, kapotte pantalons, e.d., om van verdere narigheden maar niet te spreken door het in donker zorgeloos tegen huismuren, bui tenkant van hekken en omheiningen laten staan van rijwielen is toch een wel wat ver doorgedreven gemeenschapszin! Waarom ls dta alles noodig? Moeten er werkelijk ernstige gevallen zich voordoen, alvorens men gaat Inzien, dat in deze tijden van verduistering het toch een geringe moeite ls eenlge kleine medewer king te geven door het tijdig opbergen van de fietsen! Zich middels een bescheiden lichtver- spreidend voorwerp overtuigen van de aan wezigheid van een dergelijk zorgeloos neer gepoot en toch nuttig vehikel is op zlch- zelve ook al gevaarlijk en geeft meer kans nog de lantaarn van eigenaar te zien veranderen! Eén ophaaldienst voor buiten staande fietsen zou weieens materiaal voor vervoer tekort kunnen komen! Men kan toch niet alle boomen en lantaarnpalen gaan versieren met rijwielen, nog buiten- gelaten de krachtsinspanningen en min of meer bezwarende klimpartijen, welke meer op het terrein van chimpansées behooren! Denkt men er wel eens bij na, dat ook onze politle-mannen hetzelfde gevaar loo- pen bij het onder soms moeilijke omstan digheden verrichten van hun taak? Men werke miede om dit euvel te verwij deren en neme geen allures aan, ook het komt er bij ons op aen flets niet op aanl EEN DER SLACHTOFFERS VAN EEN ONBEHEERD RIJWIEL. TEMPERATUREN, HOOGWATERTIJDEN. ENZ. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 8 gr. C. (47 gr. F.) 12 uur 'smidd.: 9 gr. O. (49 gr. F.) HOOGWATERTIJDEN TE KATW1JK-A.-ZEE. Vooi Vrijdag. Voorm. te 8 uur; nam. te 8.24. ZONS- OP- EN ONDERGANG Donderdag: 5.41 njn. tot 9.12 v.m. Het tijdvak gedurende hetwelk de vcrduiste ringsvoorschriften gelden, wordt begrensd door deze belde tijdstippen. MAANS- OP- EN ONDERGANG. 21 Nov.: op: 24 uur; onder 13.46 d.a.v. KATWIJK AAN ZEE. Van Vrij dag vond 7.30 uur al Een buitengewoon boeiend filmwerk met HANS SÖHNKER en KARIN HARDT. Vooraf een populair bij programma. Hedenavond LAATSTE voorstelling 3589 (Ingez. MedJ HILLEGOM. VERGADERING R.K. DRAGERSVEREEN. „TOBIAS". De RH. Dragersvereeniging „Tobias" verga derde in café Hejjstee- De opkomst was zeer goed. Na opening door den voorzitter den heer B. G. Lubbe, dankte hij voor hetgeen in het af- geloopen Jaar werd tot stand gebracht. Aan het jaarverslag van den secretaris ontleenen wij, dat 36 personen door de Vereeniging grafwaarts gedragen werden, onder wie de oud-voorzitter en mede-oprichter der vereeniging de heer L. J. v. d. Weijden. Het ledental bedraagt 30, hetgeen natuurlijk veel te klein is. Daarom zal getracht worden het ledental uit te breiden. Het Jaarver slag van den penningmeester sloot met een klein batig saldo. Hem werd dank gebracht voor het goede beheer der vereenlglngsgelden. Na het officieele gedeelte volgde een „gezellig napraten". GEMEENTERAAD. Een korte agenda. De Raad vergaderde gistermiddag te drie uur onder voorzitterschap /an den burge meester. Afwezig waren de heeren J. Veld- huyzen van Zanten en C. de Wreede, Na opening met gebed, deelt de voorzitter mee, dat de heer Van Zanten bericht van verhindering heeft gezonden. Deze ls ern stig ziek, doch de voorzitter heeft verno men, dat beterschap ingetreden is, zoodat wij den heer Van Zanten t.z.t. hier hopen- lijk weer zullen zien. De notulen werden onveranderd goedge keurd en de ingekomen stukken na een op merking van den heer Kijne voor kennis geving aangenomen. Met de Bank voor Ned. Gemeenten werd weder een rekening- Courant overeenkomst gesloten en B. en W. gemachtigd tot het aangaan van Kaslee- ningen. De vergoeding ten behoeve der Chr. Burgerschool wordt vastgesteld tegen f. 23.67 per leerling. Hierna werden de ver goedingen vastgesteld ten behoeve der bij zondere schoolbesturen. De gemeentebe- grootlng 1940 werd gewijzigd, zooals Ged. Staten dit wenschen. %3e Bouwverordening werd gewijzigd in verband met de verhoog de prijzen der materialen. Een regeling voor het benutten van huisafval werd goed gekeurd. B. en W. zullen deze zeer soepel toepassen, rekening houdende met die ge meenten, welke geen niet-inwoners voor deze bezigheid toelaten. Mededeellngen waren er niet. De heer Van Dam wees op verschillende moeilijkheden op de wegen Loosterweg II en Pastoorslaan Inzake vuil op die wegen en merkte op, dat er geen voldoende gelegenheid tot waterloozing ls. De voorzitter zal een en ander nog even bekijken. Hierna sluiting. LISSE. Jaarvergadering „IJsclub Lisserdijk." In de zaal van „Het Wapen van Lisse", vergaderde de IJsclub „Lisserdijk" onder leiding van den voorzitter, den heer B. Ber- bee, die waardeerende woorden sprak ter nagedachtenis van het trouwe lid den heer A. v. Oosten. De voorzitter wees er op, dat in den afge- loopen winter veel werd gevraagd van de kas der Vereeniging. Veel kon worden ge daan voor de behoefteen, een reden, waar om reeds ieder gezinshoofd te Lisserdijk lid der vereeniging behoorde te zijn. De secretaris, de heer Chr. van der Klaauw, las de notulen, welke onveranderd werden vastgesteld. De heer Wessellus bracht het financieel verslag uit, waaruit bleek dat de totale ontvangsten bedroegen f.952,13 en de uit gaven f. 591,74, batig saldo f. 360.39. De kascommissio bracht een gunstig rap port uit over het kasbeheer. De secretaris bracht nu het Jaarverslag uit, waaruit bleek dat niet minder dan 9 wedstrijden werden georganiseerd. Ook gaf de secretaris een beknopt historisch over zicht. De voorzitter dankte in het bijzonder voor de woorden tot hem gericht doch hij wilde dezen lof overbrengen op zijn mede bestuursleden. Zijn vertrek is oorzaak van zijn afscheid. Bij de bestuursverkiezing dankte de voor zitter den scheidenden penningmeester, den heer WesseKus en den heer J. H. v. d. Heu vel voor den veelvuldigen arbeid als be stuursleden. Door het bestuur werden candidaat ge steld de heeren A. Alders, S. v. d. Veek en B. Zeinstra, terwijl uit de vergadering can didaat werd gesteld de heer K. Zwetsloot. Met overgroote meerderheid werden geko zen de heeren A. Alders, 3. v. d. Veek en K. Zwetsloot. Als voorzitter werd daarna aangewezen de heer J. Mesman met 50 van TWEE SCHIPPERS VERDRONKEN. Gisteren ls tegen het middaguur de motorboot van de zandschippers Van der Luit. wonende in den Haarlemmer- meerpolder nabij Nieuwe-Wetering, ten gevolge van den hevigen storm op het Braassemermeer nabij de Noorderhem gezonken en vergaan. Waarschijnlijk is het schip, dat zwaar was geladen, volgeslagen en daarop gezon ken. Aan boord bevonden zich de gebr. W. en L. van der Luit, waarvan een de vader is van drie kinderen. De andere ls onge huwd. Van den wal af is waargenomen, dat zij nog gepoogd hebben zich zwemmen de te redden, doch is het hun niet mogen gelukken den wal te bereiken, zoodat bei den jammerlijk zijn verdronken. In de na bijheid van de plaats van de ramp was een tweetal tuinders aan het werk, die, toen zij het schip zagen zinken, nog een held haftige poging hebben gedaan om hulp te verleenen. Dit zijn Johan Klein en Henk Kerkvliet, beiden uit Roelofarendsveen, die een ijzeren roeiboot, die aan den binnen kant van de Kade lag, over de Kade sleep ten en daarmede gepoogd hebben tegen den hevigen wind en de hooge golven in, de drenkelingen te bereiken. Ook van de ha ven van Roelofarendsveen is een motorboot uitgevaren, doch alles heeft niet mogen baten en het woelige meer heeft helaas wederom 2 jeugdige levens opgeëischt. Het schip ligt ongeveer 200 Meter uit den wad in de vaargeul. Zoo spoedig mogelijk wer den door den Prov. Waterstaat de noodlge maatregelen getroffen. De lijken van de slachtoffers zijn nog niet gevonden. de 75 uitgebrachte stemmen. De heer Ber- bee wenschte hem geluk met zijn benoe ming. De heer Mesman dankte voor het in hem gestelde vertrouwen en dankte den schel denden voorzitter voor zijn eminenteri ar beid gedurende 15 jaren. Hij bood hem na mens de Vereeniging een keurige rooktafel aan, waarvoor de heer Berbee dankte. Na de traditioneele verloting volgde slui ting. GEMEENTERAAD. Wijlen den heer Sclirama herdacht Het afvalbesluit Herziening van het Uitbreidingsplan. De Raad vergaderde onder voorzitter schap van den loco-burgemeester, den heer G. Tromp, De burgemeester was wegens ernstige familieomstandigheden afwezig. Be voorzitter herdacht: het overleden lid den heer A, H. Schrama. Besloten werd een schrijven van rouwbeklag te zenden aan de wed. mevr. Schrama—Beus. Bij het vaststellen van het afvalbesluit werd medegedeeld dat B. en W. van mee ning zijn, voor het afhalen vergunning te verleenen aan de heeren M. de Vreede te Lisse en J. v. d. Klaauw te Haarlemmer meer, Zij nemen dan de verplichting op zich de afvallen te halen in het heele dorp als loon mogen zij de opbrengst der af vallen hebben of voor eigen bedrijf gebrui ken. De heer Romijn deelde mede dat in het Buurtschap De Engel ook iemand is die dit beroep uitoefent. Spr. vroeg hem deze buurtschap te willen toewijzen. De voorzitter zegde toe. dit in B. en W. te be spreken. Besloten werd een gedeelte van de Bond- straat aan het Rijk over te dragen ter grootte van 63 M2. De voorzitter deelde mede: le. dat de heer H. v- d. Kloot-Meyburg de herziening van het uitbreidingsplan ter hand zal ne men en met de Raadscommissie overleg zal plegen; 2e. dat de gasprljs voor deze ge meente met y2 cent zal worden verhoogd. Bij de rondvraag vroeg de heer Lefeber of de serre van „De Witte Zwaan" gaat verdwijnen. Dit zal per 1 Jan. 1941 ge schieden. Wethouder Warmerdam besprak ten slot te met waardeering den veelzijdlgen arbeid van den heer Schrama. NOORDWIJKERHOUT. UITREIKING DIPLOMA'S EJLB.O. Door den Burgemeester. Dezer dagen hield de E.H3.0. een bijeenkomst in de zaal van Hotel van v. d. Geest, waar de uitreiking der diploma's aan de 9 geslaagde leer lingen plaats vond. Aanwezig waren de burge meester, de medische leider dr. H. J. Postel, mevr. Postel, ir. Stöver cn vele gcnoodigden. De secretaris de heer Th. v. d. Berg opende, waarna de Burgemeester de diploma's uitreikte. Deze wenschte eerst de geslaagde leerlingen geluk, waarna aan 6 dames en 3 heeren het eenheids diploma werd uitgereikt, vergezeld van een han dige verbanddoos. Hierna dankte dr. Postel de leden voor de prettige samenwerking. De heer C. P. Koster dankto dr. Postel voor al het nuttige en aangename wat zij van hem mochten leeren en overhandigde hem als ge schenk een kostbaar boekwerk. Mevr. Postel werd met een aardigheid verrast namens de vereeniging. De pas gediplomeerde dames de monstreerden hierop een verdrinkingsongeval en de heeren behandelden een gecompliceerde beenbreuk. Na een dankwoord van den voorzitter volgde sluiting. De sehoolmelkvoorziening. Het schoolmelkcomité deelt mede, dat het, gedwongen door de tijdsomstandighe den, verplicht is de schoolmelkprljs te ver- hoogen. De prijs van 6 cent p.w. wordt 6 cent, die van 8 cent p.w. wordt 9 cent. De prijs van 12 cent p.w. blijft voorloopig on veranderd. Mocht eventueel de straatprijs van de melk die hier thans 12 cent per liter bedraagt, worden verhoogd, dan zul len zij, die 12 cent betalen, voortaan 13 cent p.w. moeten opbrengen. Het comité is ongaarne tot deze verhooging overgegaan, maar men moge bedenken dat, indien het Rijk geen bijdrage verleende en als er geeri hulp van plaatselijke zijde kwam, de melk prijs voor alle categorieën niet met 1 cent, maar met 7 cent zou moeten worden ver hoogd. De ouders mogen begrijpen welk een weldaad door middel van de school- melkvoorziening aan de kinderen wordt be wezen. Het slagwoord voor de naaste toe komst moet zijn: Op alle Noordwijkerhcut- sche scholen drinken alle kinderen school- melk OEGSTGEEST. Zendingsavond in de Ger. Kerk. In de bovenzaal der Ger. Kerk werd een zen dingsavond gqhouden uitgaande van de Ger. Jongelings- en Meisjesvereenigingen, waarin als spreker optrad ds. H. v. d. Brink, missionnair predikant te Makassar. De voorzitter van de J. V. de heer K. v. d, Wel opende en begroette in het bijzondei- ds. v. d. Brink, die hierna sprak over het onder werp: „Over de grenzen". De heer 'v: d. Wel dankte tenslotte ds. v. d. Brink hartelijk voor den leerzamen en pret- tigen avond. Hierna sloot ds. v. d. Brink met dankgebed. SASSENHEIM. VERGADERING CHR. VROUWENBOND. In' de afdeellngsvergadering van boven- genoemden Bond hield de heer G. WestCT- beek, ambtenaar bij den Distributiedienst alhier een causerie over „de Distributie en de Textielpunten". Uit de vergadering werden vele vragen gesteld, die tot voldoening beantwoord wer den. Na de pauze hield mej. Wilbrink een in leiding over „Het Nederlandsch Bijbelge nootschap, waarin het doel en de werking van deze vereeniging werd uiteengezet. Mej. M. v. Diest alhier slaagde voor diploma A Dameskapster. VOORSCHOTEN. GEMEENTERAAD. Herziening van het uitbreidingsplan aange nomen Benoeming schatters aankoop gronden verbreeding Schoolstraat en Leid scheweg Gastarief Electriciteitstarief Vakonderwijs voor lichamelijke opvoe ding Aanleg opslagplaats bij en wandel pad rondom Wiihehninapark. De Raad vergaderde. Met kennisgeving waren afwezig de heeren J. P. v. d. Marei en A. Fortgens. Besloten werd de medewerking Inzake dé wachtgeldregeling voor scheepsofficieren te verlengen. De verzekering van gelden tegen fraude en diefstal, destijds door tusschenkomst, gesloten met Lloyds assuradeuren, werd oVergesloten met de Frauderisico Onder linge van Gemeenten te 's-Gravenhage. De premie voor een verzekerd bedrag van f. 40.000.zal bedragen f,196.56 p. j. Na uitgebreide discussies werd het plan tot herziening van het uitbreidingsplan vastgesteld. Bovendien werd aan het voor stel de bepaling toegevoegd, dat, behoudens goedkeuring van Ged. Staten, de gemeente zich bereid verklaart, de waarde van de gronden, welke hier voor meer dan 40% van de totale oppervlakte voor weg- en groen- aanleg worden bestemd, tegen een nader overeen te komen prijs te vergoeden en verder de kosten van aanleg van weg en groen op deze extra oppervlakte voor re kening van de gemeente te nemen. BIJ het voorstel tot plaatsing van werk- loozen bij centrale werkverruimingsobjec ten, het diepspltten van verschillende stuk ken tuingrond ln de gemeente Leidschen- dam, maakten de heeren J. Braggaar en D- Limburg aanmerking op het zeer lage loon n.l. f. 0.34 per uur. Tot plaatsing werd be sloten. Tot schatters voor bijstand bij het on derhandelen over aankoop van perceelen of gedeelten van perceelen voor verbreeding van Schoolstraat en Leidscheweg werden benoemd de heeren M. Laurentlus en C. G. J. Lohmann, arohitecten alhier, en de toe te kennen vergoeding bepaald op 1% en voorts een minimum vergoeding van f. 2.50 per kadastraal perceel. De gasprijsverhooglng van 1 cent, inge gaan met 1 Maart 1940, werd voorloopig ge handhaafd voor het jaar 1941. Aan vastrechtverbruikers van electrlcl- teit werd bij inkwartiering van een mili tair, zonder kosten een verhooging van het vastgesteld vermogen gegeven van 75 watt en bij inkwartiering van twee of meerdere militairen een verhooging van 150 watt, ge durende het tijdvak 1 Nov. t/m 1 Febr. 1941, indien men daartoe het verzoek doet. De electrlélteltstarieven, met uitzonde ring van die voor de electrlsche energie, geleverd over den muntmeter en volgens daaromtrent afgesloten overeenkomst, wor den met ingang van de verbruiksmaand November verhoogd met f. 0.01 per kWh, een en ander onder voorbehoud van de ver- eischte toestemming. Het opruimen van huis- en straatvuil werd tot 1 Januari 1941 onderhands aan besteed aan Joh. Gerrits, op dezelfde voor waarden en het ledigen van de rioolputten voor 1941 aan L. J. Roodakkers en Th. Bar- reveld voor f.275.—. Aan den heer D. J. Brinks werd onthef fing verleend van het bewonen van de ambtswoning Hofweg 29. Op een nader te bepalen datum zal dit huls worden bewoond door den badmeester B. J. Lamboo. Als te gemoetkoming zal hij deze ambtswoning kunnen betrekken tegen een huur van f 1.25 per week, hetgeen neerkomt op een beloo ning van f.270.p. J. De afvallenverordening werd vastgesteld en treedt in werking op 22 Nov. ax. In principe werd besloten tot invoering van vakonderwijs voor lichamelijke oefe ning; het college van B. en W. werd ultge- noodlgd nadere voorstellen te dezer zake ln te dienen. Na discussie werd goedgevonden ge'.den beschikbaar te stellen voor de inrichting van een opslagplaats bij. en aanleg van een wandelpad om het Wilhelmlnapark. De kosten hiervan zijn begroot op f.5425.—. Aangezien de aanleg van het wandelpad vrijwel geheel deel uitmaakt van de, In de toekomst achter het Wilhelmlnapark, aan te leggen straat met toebehooren, kunnen de daaraan verbonden kosten, begroot op f. 3400.ten laste van het grondbedrijf gebracht worden. In één der vorige zittingen werd besloten tot aanschaffing voor de brandweer van een tweewielige brandladder. Aan Ged. Sta ten moet worden gemeld, welke motieven er toe hebben geleid, dat de raad hiertoe besloot en of voor de bijzondere gebouwen, zooals Bijdorp en Voordorp, wordt geacht dat voldoende reddingsmiddelen aanwezig zijn. HEDEN. Marekerk: Sprekers dr. Koopmans en di Touw. 714 uur nam. Stadsgehoorzaal: Uitvoering „Ex Anlmtfi Nam. 7X0 uur. Leiderdorp (Lindelaan 12a): Merente- schermlngsfllm. 714 uur nam. Zaterdag, Volkshuls: Spr. dr. J. P. Bijl «Mr „GezoM. held ln deze tijden". 31/4 uur nam. Zoodag. Amlcltla: Splritlsch Genootschap. 1044 uur voorm. Evang. Chr. Gem.: Samenkomsten te 10 uur voorm. en 414 uur nam. Stadszaal: L.K.K „Voer Allen". Chopln- matlnée Cor de Groot. 244 uur nam. Volkshuls: Kamermuziekmlddag Sondeer Iskar Aribo. 314 uur natn. BIOSCOPEN, t 13 Jaar; M Jaar; I alle leeftijden. Luxor-Theater, Stationsweg: „Sclplo de Alri. kaan" t Dagelijks nam. 2 en 8 uur. 's Zondags van 2—714 uur doorloopende voorstelling. Lldo-Theater, Steenstr. 39: „Speculanten" t Dagelijks 744 uur nam.; 's Zondags te 2,4,30 en 744 a Woensd en Zaterd matlnée 230 u. Trianon-Tbeater, Breestr.: „Slotaccoord" t Dagelijks 2 eD 8 uur, 's Zondags van 2—6.30 u. doorloopende voorstelling Casino-Theater, Hoogewoerd 48: „Lachen ls ge zond" 8 Dagelijks 8 uur; 's Woensdags en 's Zater dags ook 244 uur. Zondags te 4 en 8 uur. Rex-Theater, Haarlemmerstraat: „Ik was Jae'; Mortimer" t Dagelijks 2 en 8 u. nam.: 's Zondags v. 2—63) uur doorl. voorstelling. Nova-Theater (Katwijk aan Zee): „Op hoop van zegen". 714 uur nam. Zondags gesloten. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Lelden wordt van Zaterdag IS November 20 uur tot Zaterdag 23 November s uur waargenomen door do Apotheek Duyster, Nieuwe Rijn 18, tel. 20523. Te Oegstgeest wordt deze dienst waargeno men door de Oegstgeestsche Apotheek, Wilhel mlnapark 8, tel 26274. Het voorstel van den heer J. Braggaar om te melden „Omdat de raad een twee wielige ladder voldoende vindt" werd aan genomen met 3 st. tegen. Tegen de belde wethouders J. A. Mens en O. R, I. Vlveen en de heer P. H. J. A. de B00U. Op de tweede vraag zal worden geant woord, dat de ladder ter beschikking staat, óók voor deze gebouwen. Besloten werd een kasgeldleening te slui ten van f. 80.000tegen een rente van 3%, mits zij voor den tijd van 6 maanden wordt aangegaan. De provisie bedraagt 1/4%. In verband met het vertrek van den veld wachter J. C. v. d. Wedden wordt de huur van de ambtswoning, Leidscheweg. opge zegd tegen 31 Dec. 1940. Ten slotte werden voor den aankoop van gronden voor den. aanleg van het voetpad langs den Leidscheweg, vanaf den Zuide lijken Ingang van het Burgemeester Ver- nèdepark tot aan den Leidscheweg tegen over het instituut Wulllngs, tot schatters benoemd de heeren M. Laurentius en G, G. J. Lohmann, architecten alhier. ERNSTIGE AANRIJDING. Twee jongens het slachtoffer. Gistermorgen heeft op het kruispunt Gebr. TreubstraatSchoolstraat, door lot nu toe onopgehelderde oorzaak een ernstige aanrijding plaats gehad, waarvan de en 10-Jarige broertjes de dupe zijn gewor den. Zij reden samen per rijwiel en zijn toen in aanraking gekomen met een be laden vrachtauto van een houthandel uit Leiden. Belden kwamen te vallen. De een kreeg een hersenschudding en een gebro ken arm en de tweede een gebroken sleu telbeen en een kaakfractuur. Na ter plaat se te zijn verbonden, zijn zij naar het St, Elisabethgesticht te Lelden overgebracht. Tijdens afwezigheid van den heer d- P., Donklaan, alhier, die was gaan mel ken. hebben ongenoode gasten een bezoek aan zijn woning gebracht en hieruit een portemonnaie met f. 36.— en een stel sla lepels gestolen. RAADSAGENDA. Invóering gemeentelijke schooltandveriw- ging - Het verkeerevraagstuk en de tram- exploitatie - Aanbieding Gemeente- begrooting. De Raad vergaderde. Afwezig met ken nisgeving de heeren van Haren en van der Stoel, Ter tafel kwam het praeadvies i.z. het heffen van wachtgeldregelingen voor par ticuliere bedrijven, B. en W. achten die uitgaaf f. 1600 per maand te hoog en stellen voor de vrijwillige bijdrage niet te verleenen. Aldus besloten. Voorts werd o.a. besloten een lokaal van het vereenlglngsgebouw in de Kerkstraat ter beschikking te stellen van het Kerkbe stuur van den H. Willibrordus ten behoeve van de Jongensschool en medewerking te verleenen voor de aanschaffing van nieuwe lerboeken voor het onderwijs in Fransch en Duitsch ten behoeve van de R.K. Uloschool aan de Kerkstraat. De bedragen waarop de besturen der bij zondere scholen voor het vakonderwijs over 1939 aanspraak kunnen maken, werden vastgesteld. Per leerling bedragen deze voor gewoon L.O. f. 2.79 en voor UL.O. f. 6.79. Aan den heer J. P, F. Mulder werd eer- vél ontslag verleend als onderwijzer in li chamelijke oefening aan de openbare school aan de Bloemcamplaan. Tot be stuurslid van Maatschappelijk Hulpbetoon werd herbenoemd de heer C. Mansvelt. Aan B, en W. werd machtiging verleen" om in 1941 aan kasgeld op te nemen tot ten hoogste f. 500.000. Besloten werd van mevr. A. W. J. Wege- rifSmitt te Den Haag een perceel grono ter oppervlakte van 250 M2, om niet in eigendom over te nemen, bestemd voor eventueele verbreeding van de Vinkelaan- Voorstel van B. en W. tot Invoering voor rekening van de gemeente van ttn

Leidsch Dagblad | 1940 | | pagina 6