Uit de Omstreken Welke bon is geldig? 1EIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Zaterdag li November 1940 PK- EN SCH00LNIEUWS ^GOEDE C. F. MEERPOEL EEN WERKELIJK NAAIMACHINE Breestracrt 171 Uit de Rijnstreek Opgave van Boter en vet Brandstoffen Brood en bloem Eieren Grutterswaren 16 November Kaas Koffie en thee Petroleum Suiker Vleesch en vleeschwaren Zeep PREDIKBEURTEN VOOR ZONDAG 17 NOVEMBER. Leiden Chr. Geref. Gem. (Steenschuur) Voorm. tien uur (H.A.) en van vier uur ds. Joh. Jansen. Doopsgez. Gem.: Voorm. halfelf ds. J. E. Tuininga van Arnhem. Eglise Wallonne: dix heures et demie, le prof. L. J. van Holk. Evang. Luth. Gem.: Voorm. halfelf, ds. Mak- ynk; Patrimonium: voorm. halfelf ds. Bieger. Geref. Kerk in H.V. (Patrimonium): Nam. vjjf uur dr. Kroon. Rem. Geref. Gem,: Voorm. halfelf ds. Mis pelblom Béyer. Ver. van Vrijz. Herv. (Volkshuis)Voorm. halfelf ds. J. R. Immink van Utrecht. Geref. Kerk (Zuiderkerk)Voorm. tien urn- er. Westerink: nam. vier uur cand. v. d. Schaaf. Geref. Kerk (Heerengracht): Voorm. tien uur cand. v. d. Schaaf: nam. vier uur dr. Westerink. Geref. Kerk (Oude Vest)Voorm. tien uur ds. Wiersinga; nam. vier uur ds. Weggemans. Geref. Kerk (Morschweg M.L. Tehuis)Vm. Hen urn- ds. Weggemans: nam. vier uur ds. Wiersinga. Vrije Kath. Kerk (Vreewijkstr. 19): Voorm. halfelf gez. mis. Aarlanderveen Ned. Herv. Kerk: Voorm. halfelf en nam. drie uur ds. Moolhulzen. Alphen aan den Rijn Ned. Herv. Kerk Ju- lianastraat)Voorm. tien uur dr. Scheers, dank- uur van het gewas; nam. drie uur de heer Lek- ïerkerker. Hulpgebouw (Gouwsluis): Nam. drie uur ds. Stehouwer. Ned. Herv. Kerk (Oudsh.weg)Voorm. halfelf dr. Cannegieter. Evangelisatie (Hooftstr.)Voorm. ten uur en ram. halfvier ds. Kalff van Renswoude. Geref. Kerken (Hooftstraat)Voorm. tien en ram. drie uur ds. Hartkamp. Raadhuisstraat: Voorm. tien uur ds. Bo6ch; ram. drie uur ds. Mulder. De Ruyterstraat: Voorm. tien uur ds. Mulder; ram. drie uur ds. Bosch. Chr. Geref. Kerk: Voorn, tien en nam. vier su ds, v. d. Ven van Den Haag. Oud-Geref. Gem. (v. Mandersloostr.)Voorm. Hen en nam. vier uur leesdienst. Martha Stichtiiig: Voorm. tien uur ds. Meyer. Hazerswoudc Ned. Herv. Kerk: Voorm. tien m nam. halfdrie uur ds. KiehL Geref. Kerk: Voorm. tien en nam. halfdrie es. Heuzenveldt. De Kaag Ned. Herv. Kerk: Voorm. tien u. y. Van der Windt. Katwijk aan den Rijn Ned. Herv. Kerks Voorm. halftien en nam. drie uur ds. Warmolts. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. drie •jut ds. J. Koers van Eibergen. RK. Kerk: Voorm. negen uur (hoogmis), pastoor Hesp; voorm. elf uur (stille mis) kape laan de Graaf. Katwijk aan Zee Geref. Kerk: Voorm. tien en nam. vier uur, ds. D. Zemel van Vianen. Geref. Gem. (Remisestraat)Voorm. tien en tam. vier uur leesdienst. Koudekerk Ned. Herv. Kerk: Voorm. tien tn nam. halfdrie ds. Van Binsbergen. Geref. Kerk: Voorm. tien en nam. halfdrie ds. Haspers. Nieuwkoop Ned. Herv. Kerk: Nam. half drie ds. Geerling van Leimuiden. Rem. Kerk: Voorm. tien uur ds. L. W. van Wijngaarden. Geref. Kerk: Voorm. halfelf ds. Zwaan van Zrammerdam, nam. drie uur ds. Speelman van ïleuwveen. Nieuwveen Ned. Herv. Kerk: Voorm. tien ar ds. Kater. Geref. Kerk: Voorm. tien en nam. halfdrie is. Speelman. Evangelisatie: Voorm. tien en nam. drie uur ce heer A. van Scherpenzeel. Noorden Ned. Herv. Kerk: Nam. drie uur ds. G. F. van Veenen van Leimuiden. Geref. Kerk: Voorm. halfelf en nam. drie uur leesdienst. Noordwijk-Binnen Ned. Herv. Kerk: V.m. 10 uur, ds. W. W. Siddré. Ger. Kerk: Voorm. 9.30 uur en nam. 2.30 uur, dr. H. B. Visser. Noord wijk aan Zee Geref. Kerk in H. V.: Voorm. tien uur dr. K. H. Kroon. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. Ren ters van Hilversum; nam. 3 uur, ds. N. J. Cupédo. Ger. Kerk: Voorm. 10 en nam. 3 uur, ds. Kuypers van Sassenheim. Oegstgeest Geref. Kerk (Mauritslaan) Voorm. tien uur ds. Eringa; nam. drie uur dr. Katwijk. Geref. Kerk (Geb. v. Chr. Belangen)Voorm. ten uur, dr. van Katwijk; nam. drie uur ds. Eringa. Oude Wetering Ned. Herv. Kerk: Voorm. halfelf (Voorb. H.A.) ds. Geerling. Geref. Kerk: Voorm. halfelf en nam. halfvier ds. v. d. Bos Rem. Kerk: Geen dienst. Rijnsburg Ned, Herv. Kerk: Voorm. 9.30 ds. Van Niftrlk; nam. 3 uur, ds. R. B. Evenhuis fan Scheveningen. Kerkzaal: Voorm. 9,30 ds. H. C. Touw van telden; nam. 3 uur ds. Van Niftrik, Ger Kerk (Rapenburg)Voorm 9.30 ds. Post; fcam. 2.30 uur ds. Van der Loo. Ger. Kerk (Voorhoutorweg)Voorm. 9.30 ds. Van der Loo; nam. 2.30 uur ds. Post. Chr, Ger. Kerk: Voonn. 10 uur en nam. 3 Vur, leesdienst. Sassenheim Ned. Herv. Kerk: Voorm. tien Vut en nam. drie uur ds. Kr y kamp. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. vier lur ds. Kuiper. Chr. Geref. Kerk: Voorm. tien en nam. vier vur de heer Aangeenbrug van Leerdam. Ter Aar Ned. Herv. Kerk: Voorm. halfelf ds. Huls. Geref. Kerk: Voorm. half elf en nam. drie Vut ds. Warner. Valkenburg Ned. Herv. Kerk: Voorm. half- "en en nam. drie uur ds. Veldkamp. Geref. Kerk: Voorm. tien en nam. halfdrie, de heer Koolstra, cand. te Nieuw-Vennep. IVaddinxveen Ned. Herv. Kerk: Voorm. tien JNr ds. van Dijken van Gouda; nam. drie uur •h. van de Graaf van Schoonhoven. Geref. Kerk: Voorm. tien en nam. drie uur Smidt. Oud-Geref. Gem.: Voorm. tien en nam. vier ds. Van der Kraats. Wassenaar Geref. Kerk (Zijllaan): Voorm. telftien (Dankstond gewas) en nam. drie uur Feringa. ..Geref. Kerk (Bloemcamplaan)Voorm. half- w 'Dankstond gewas) en nam. drie uur cand. H. Wamsteeker van IJmulden. Woubrugge Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur v- d. End Braat; nam. 3 uur de heer Dekker Alphen. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. halfdrie, ds. Ankert, Nel prot Bond: Voorm. 10.30 uur. ds. G. ^stmijse van Rotterdam. .^venhoven Ned. Herv. Kerk: Voorm. half- van Harten. Geref, Kerk: Voorm. halfelf en nam. drie uur %pe Ruig. uir. Geref. Kerk (Polder): Voorm. halfelf 01 uam. halfacht leesdienst. HAARLEMMERMEER. Het Kleedingcomité. Het Kleedingcomité van Haarlemmermeer heeft in een tweetal middagvergaderingen de bij den distributiedienst ingeleverde kleeding- stukken aan ongeveer 400 gezinnen toegewezen. Aan slechts enkele verzoeken kon niet worden voldaan. Aan deze huisgezinnen zullen in totaal 950 kleedingstukken worden uitgereikt. Het dames-comité van Hoofddorp heeft in middels reeds een aanvang gemaakt met de uitdeeling. Gevonden voorwerpen: een jongenswant; een handschoen: een loterij-briefje; een kin derwantje. Inlichtingen by de politie. HILLEGOM. Diefstallen van aardappelen. Reeds enkele malen werden hier op diverse plaatsen aardappelen van landeryen ontvreemd. Naar aanleiding van een in den nacht van Maandag op Dinsdag gepleegden diefstal van 2 mud aardappelen, werd wederom door de poli tie een uitgebreid onderzoek ingesteld. Het mocht gelukken de daders op te sporen, zy ble ken twee 18-jarige jongelui uit deze gemeente te zyn. Vastgesteld werd, dat zy zich ook aan aan een 3-tal andere aardappeldiefstallen had den schuldig gemaakt. Een groot gedeelte der ontvreemde aardappelen kon nog door de poli tie worden achterhaald. De daders hebben een volledige bekentenis afgelegd. Laat geen rijwielen onbeheerd staan! Een zeer groot aantal rywlelen, circa 14 stuks, werd in de afgeloopen week in deze gemeente ontvreemd. Het betrof zonder uitzondering ry wlelen, die geheel onbeheerd waren achtergela ten. Ofschoon meer dan 10 rijwielen konden worden opgespoord, wordt het publiek nogmaals dringend uitgenoodigd, geen rüwielen onbeheerd te laten staan en zeker niet tydens de duisternis. Gevonden voorwerpen. Aanwezig op het politiebureau en aldaar te bevragen alle werkdagen tusschen 7 en 8 uur n.m. de navolgende als gevonden aangegeven voorwerpen: een groene damesceintuur, idem grys-blauw, een dames- en een heerenrijwiel, gryze heerenhoed, groen kinderwagentje, bl. d.- handschoen, sleuteltje, tabakspyp en br. porte- monnale. INSTALLATIE VAN DEN HEER G. J. FLUX. Als directeur van het gas- en waterbedrijf. Ten raadhuize werd, in tegenwoordigheid van het college van B. en W.. leden van de Gas- en Waterleidingcommissie en de commissie van advies over het Pompstation, alsmede de hoofd ambtenaren van de Gemeente, de installatie plaats van den heer G. J. Flux als directeur van het Gem. Gas. en Waterbedryf. De burgemeester opende en wenschte den heer Flux geluk met diens benoeming. Hy schetste de moeiiykheden, waaraan de gas- en waterleidlhgbedryven de laatste maanden had den blootgestaan en dankte zoowel den waarn. directeur, den heer Jac. van Vliet, als den fabrieksbaas, den heer Schippers voor het vele werk, dat zy gepresteerd hebben, waardoor het mogeiyk werd het bedrijf normaal te doen functipneeren. Vervolgens wees spreker den heer Flux op het' belangryke van zyn taak, waarna hij tot de installatie overging. Hierna sprak de heer Gouverneur, burge meester van Sassenheim, als lid der commissie van advies over het pompstation, die memo reerde, dat tusschen de gemeenten Hillegom, Lisse en Sassenheim op verschillend gebied reeds samenwerking bestaat. Spreker sprak de hoop uit. dat de heer Flux de .belangen van de aangesloten gemeenten even goed zou behar tigen als wyien de heer F. J. Payens steeds heeft gedaan. Als vertegenwoordiger van het personeel der bedryven sprak de heer Jac. van Vliet, die opmerkte, dat het personeel gaarne onder lei ding van den nieuwen directeur zijn beste krachten aan het bedrijf zal geven. Spr, ver trouwde, dat de belangen van het personeel by hem in veilige handen zullen zijn. Namens de gemeente-ambtenaren sprak de heer K. J. van Gemert, directeur van Openbare Werken, waarna wethouder J. O. Vermeer, als voorzitter der bedrijfscommlssie, zyn voldoening uitte over de benoeming van den heer Flux, waaraan hij van ganscher harte had medege werkt. Hy onderstreepte den. dank. die de bur gemeester den waarn directeur en den fabrieks baas had gebracht. Inderdaad is door hen veel werk verzet. Hy verwachtte, dat de heer F. in een goede harmonie en in prettige sfeer zyn werk zal mogen verrichten, en dat de bedrijven onder zijn leiding een tydperk van bloei mogen tegemoet zien. Ten slotte dankte de heer Flux voor de vriendelilke woorden en gaf de verzekering, dat hy zifn uiterste best zal doen zich het in hem gestelde vertrouwen waardig te maken. Een meisje reed met haar rywlel in de Hoofdstraat tegen een passeerende tram. Haar onvoorzichtigheid bezorgde haar een totaal ver nield rijwiel. By de politie werd door een ry wiel verhuur der aangifte gedaan van verduistering van een rywlel, dat een onbekende map „voor enkele oogenblikken" huurde, doch niet terugbracht. Het bleek, dat deze man zich aan soortgelyke feiten heeft schuldig gemaakt o.a. in Amster dam en Driebergen. KATWIJK. RAADSAGENDA. De Raad komt Woensdagmiddag te 2 uur by- een ter behandeling van: 1. Vaststelling van de notulen no. 387 der ver gadering van 16 October 1940, zoomede der ge heime notulen van die vergadering. 2. Mededeeling van ingekomen stukken. 3. Onderzoek geloofsbrief en toelating nieuw benoemd raadslid. 4. Benoeming leden van de Commissie voorde Belastingreclames. 5. Benoeming leden van de Havencommissie. 6. Benoeming voorzitter van de Commissie van Toezicht op de Arbeidsbeurs. 7. Benoeming lid van de Commissie voor de Werkverschaffing in verband met het aftreden van den heer W. L. Noordyk. 8. Benoeming gedelegeerde in het bestuur van de Chr. Katwyksche school voor huishouden, enz. 9. Benoeming commissarissen gemeente- spaarbank. 10. Beschikking op een verzoek ex art. 13 der Lager Onderwyswet 1920. 11. Vaststelling vergoeding ex art. 103, 2e lid, der Lager Onderwyswet 1920. 12. Hernieuwde vaststelling van de gemeen- schappeUjke regeling in zake den Schoolartsen- dienst. 13. Vaststelling verordening op het beheer der gemeente -bedryven 14. Voorstel tot het wpzigen van de gemeente- begrooting. 15. Voorstel tot het bekrachtigen van de uit gevaardigde verordening ingevolge art. 220. der Gemeentewet. 16. Voorstel tot het vaststellen van een veror dening op het bewaren, enz. van afval. 17. Voorstel tot het wyzlgen van de bouwver ordening. 18. Voorstel tot het aangaan van een overeen komst in zake verharding van het voetpad naast het rijwielpad door de duinen. 19. Behandeling praeadvies op het adres van J. Hoppenbrouwer, betreffende wyziglng van de verordening ex art. 10 der Drankwet. 20. Rondvraag. KATWIJK AAN ZEE. De lessen op de scholen. Met ingang van Maandag a.s. zullen op de scholen de morgen-lessen een half uur later beginnen en dus van half tien tot half een worden gegeven. LEIDSCHENDAM. Burgerlijke Stand. Getrouwd: W. J. van Santen en A. E. W. Spiegeler. Overleden: C. Weerdenburg, m. 80 Jr. LISSE. Jaarvergadering „Lissesche IJsclub". In „De Witte Zwaan" werd de jaarverga dering gehouden door de Lissesche IJsclub. De eere-voorzitter, de heer N. Matthijs, opende en herdacht de gevallenen in den oorlog. Na enkele oogenblikken van stilte, werden de notulen van den secretaris vast gesteld. De penningmeester, de heer A. Wessels, bracht een overzichtelijk financieel verslag uit, waaruit blèek, dat er een voor- deelig saldo was van f433.74. Het totaal bezit der vereeniging bedroeg f. 886.61'/j. Een commissie, bestaande uit de heeren L. J. Persoon, C. v. Waveren en J. Nieveld controleerden de bescheiden, welke in orde werden bevonden. Wegens bedanken van de bestuursleden A. v. d- Vlugt en S. Wijnhout werden ge kozen de heeren J. Lenstra en G. Verde- gaal. Besloten werd de controle op de gezlns- kaarten streng toe te passen. Voorts werd besloten om bij een langdu rige Ijsperlode op de contributie een toeslag te leggen van f. 1 en op de gezinsleden- kaarten een van f. 0.25, zulks wanneer het kassaldo beneden f400 Is gedaald. Na de rondvraag werd de traditioneele verloting gehouden. Prachtige prijzen wa ren aangekocht en geschonken door win keliers. Hierna sluiting. Benoemd met ingang van 16 Nov. 1940 In vasten dienst tot besteller bij den P.T.T. dienst de heer J. H. Landkroon, thans in tijd. dienst bij P.T.T. NOORDWIJK. Burgerlijke Stand. Geboren: Pieter Johannes z. van J. van Rooyen en M. P. Warnaar Arie, z. van D. M. v. d. Zwan en N. v. d. Pl^s Jacoba, d- van L. Plug en J. de Vreuga Adriana Johanna d. van C. J. Alders en A. P. Alkemade Ge- zlena Maria, d. van D. Klinkenberg en M. H. Oosterveer Johanna Hendrika Huberdina d. van N. Th. Huiskamp en W. A. wynands. Ondertrouwd: J. Hoope en E. ter Beek C. F. Ouwerkerk en G. M. Vliet Vlieland. Overleden: Gesiena Lubbe, 79 Jr. wed. van C. J. L. v. d. Meer Arendje Jonker, 90 jr. wed. van J. Smittenaar. De ontvanger der directe belastin gen Invoerrechten en accijnzen de heer P. L. Hofman is verplaatst van het kan toor der directe belastihgen en accijnzen alhier, naar het kantoor der invoerrech ten en accijnzen te Utrecht. SASSENHEIM. RAADSAGENDA. De gemeenteraad is in vergadering bijeen geroepen op Dinsdag 19 Nov. des nam. te half drie, ter behandeling van de volgende agenda: 1. Notulen. Ingekomen stukken en Mededeelingen. 2. Benoeming onbezoldigd ambtenaar van den Burg. Stand. 3. Aan gaan rekening-courant-overeenkomst voor 1941 met den N.V. Bank voor Ned. Gemeen ten; 4. Machtiging tot het aangaan van kasgeldleeningen in 1941; 5. Aanvulling Bouwverordening; 6. Brandverzekering; 7. Wijziging begrooting 1940; 8. Benoeming lid Burg. Armbestuur; 9. Aankoop Water van het Waterschap „Zandsloot"; 10. Af- valbeslult; 11. Behandeling begrooting van Gemeente, Bedrijven en Burg. Armbestuur. Zondagsdienst voor doktoren. Deze wordt Zondag waargenomen door de doktoren Hueber en Bots. Burgerlijke Stand. Geboren: Margaretha Hubertlna Maria d. van B. L. Jonkman en M. M. van Zeist Dirk z. van B. Soet en P. H. v. d. Kwaak Jacobus Everardus Willibrordus z. van J. P. v. d. Wiel en C. G. van Winsen Cornells Amoldus z. van C. L. van Ryn en G. M. v. d. Hoeven Adriana Dabora Geertruida d. van J. Phillppo en D. G. Schuilenburg Leonardus Petrus Theodorus z. van L. P. v. d. Geest en C. M. Ruiter Hubert Jan z. van A. M. Th. J. Vlaming en S. J. M. Etman. Overleden: J. Krösschell 73 Jr. wed. van O. v. Klaveren. VOORSCHOTEN. Bouw tran.sf onna torhuis je. Na gehouden aanbesteding hebben B. en W. de benoodlgde materialen voor de stichting van het transformatorhuisje aan den Leldscheweg nabij de Zllverfabriek ge gund aan het installatiebedrijf Gebr. van Swaaij te 's-Gravenhage. voor een bedrag van f. 3210. RAADSAGENDA. Woensdagmiddag te half drie komt de raad bijeen, ter behandeling van: 1. Notulen van de vergaderingen van 23 October en 4 November 1940; 2. Ingekomen stukken en mededeelingen; 3. Subsidie wachtgeldregeling scheepsofficieren; 4. Verzekering van gelden tegen diefstal en fraude; 5. Wijziging veldwachtersverorde ning; 6 Plan I tot herziening van het uit breidingsplan; 7, Plaatsing van werkioozen bij centrale werkverruimïngsobjecten; 8. Badhuisverordening; 9. Wijziging bouwver ordening; 10. Benoeming schatters aan koop gronden verbreeding Schoolstraat en Leldsoheweg; 11. Gastarief; 12. Electrici- teitstarief: 13. Verhooging electriclteits- tarieven; 14. Onderhandsche aanbesteding opruimen huis- en straatvuil; 15. Onder handsche aanbesteding ledigen rloolputten, jaar 1941; 16. Verzoek D. J. Brinks onthef fing verplichting bewonen ambtswoning; 17. Rekening schoolartsendienst, jaar 1939; 18. Begrooting schoolartsendienst, jaar 1941, 19. Afvallenverordenlng 1940 20. Vakonder wijs voor lichamelijke oefening; 21. Credlet aanleg opslagplaats bij- en wandelpad rondom Wilhelminapark: 22. Brandladder; 23. Verhuur stukje grond Veurscheweg; 24. Comptablliteitsbeslulten; 25 Rondvraag. WARMOND. Burgerlijke Stand. Geboren: Wilhelmus Antonius, Z. van C. J. de Haas en M. M. Buschman Sophia Maria Petronella, D. van J. J. v. Leeuwen en A. Ver- sluys Helena Maria, D. van Th. N. Duin hoven en W. P. v. d. Voort Helena Maria, D. van J. M. J. de Greef en W. C. v. Noort Wll- helmina Petronella, D. van Th. N. Duinhoven en W. P. v. d. Voort. De plaatseiyke commissie voor het Fonds van den Gewapenden Dienst is als volgt samen gesteld: voorzitter de heer C. Zwetsloot; leden: mr. J: M. Hempenius, C. Breedyk, F. H. Wal raven- en mej. C. Heemskerk In verband met de hier heerschende diphterie ls een klas van de School met den B(jbel in deze gemeente voorlooplg gesloten. ZOETERWOUDE. VERGADERING DER IJSCLUB ZOETERWOUDE. De IJsclub Zoeterwoude hield haar jaarver gadering in het café van de heer Roeleven. De Voorzitter de heer Jac. van Leeuwen sprak een by zonder woord van welkom tot den burge meester, kapelaan Vroom en het eerelid den heer Parlevliet. De notulen werden onveranderd vastgesteld. Uit het Jaarverslag vernamen wy, dat in de afgeloopen winter 3 wedstrijden werden gehou den, terwyi in totaal 365 mandagen werk werd verschaft. Het ledental bedroeg 227, waaronder 28 damesleden, terwyi het aantal donateurs op 3 bleef staan. Het financieel verslag gaf aan inkomsten f. 1057.33, waarin begrepen het batig saldo van 1939 ad f. 841,04. De uitgaven bedroegen f. 883,59, waaronder f. 586,30 aan arbeidsloonen. Het batig saldo be droeg f. 173,74, welk bedrag ls belegd by de Boerenspaar- en leenbank alhier. Kas en boeken waren te voren nagezien en gecontroleerd door de heeren J. van de Ruit en H. A. Friebel. De heer van de Ruit deelde mede, dat boeken en bescheiden in orde waren bevonden en stelde voor den penningmeester volledig te déchargee- ren, waartoe met algem. st. werd besloten. Hierna deelde de Voorzitter mede, dat in de laatste bestuursvergadering alle commissarissen waren herbenoemd. De contributie zal vóór 15 December as. worden geïnd. Voorts zal in den komenden winter, ys en weder diende, gezorgd worden voor goede banen, terwyi voor het eerst een lange baanwedstrijd zal worden georgani seerd. De heeren Jac. van Leeuwen en Godefr. van Leeuwen resp. Voorzitter en 2e voorzitter waren aftredend. Aangezien geen tegencandldaten waren gesteld werden beide heeren by acclamatie herkozen. Beiden dankten voor het vertrouwen en zegden toe, dat zy hun beste krachten zullen blijven geven aan de IJsclub. De Eere-voorzitter, de burgemeester, zelde. dat hy voor de komende wedstrijden een prijs be schikbaar stelt, hetgeen met applaus werd be groet. De kapelaan, die pas kort geleden In deze gemeente werd benoemd, gaf zich als lid op. Hierna volgde de sluiting met verrassingen. "Uiiilli'iM Dan naar: IW" Momenteel levering uit voorraad. 3224 (Ingez. Med.) ALPHEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Maria Gretha d. van J. P. H. van Rooyen en Clementina Wessel Cornells z. van Corns. Roggeveen en Suzanna van Var ik Cornells d. van P. Ver kade en Marlet je Schipper. BOSKOOP. RAADSAGENDA. De raad komt Woensdagmorgen a.s. te halfelf uur bijeen. 1. Opening, trekking van nummer voor stemming; 2. Vaststelling van de notulen der vergadering van 19 October 1950; 3. Ingekomen stukken; 4. Mededeelingen; 5. Voorstel tot vaststelling van de bedragen voor de bijzondere schoolbesturen, bedoeld bij art. 103 ,lld der L.O.-wet 1920, over het jaar 1939; 6. Voorstel tot goedkeuring van de rekening van inkomsten en uitgaven van het burgeriyk armbestuur over het Jaar 1939: 7. Aanbieding ter voorlooplge vaststelling van: a. de balansen en winst en verliesrekeningen der gemeente-bedry- ven over het jaar 1939; b. de rekening van inkomsten en uitgaven der gemeente over het jaar 1939; 8. Voorstel tot verpachting van groentenland aan de Zuidkade; 9. Voorstel tot wyzlging en aanvulling van de bouwverordening der gemeente; 10. Voorstel tot vaststelling van een verorde ning betreffende het bewaren en ter be schikking stellen van afvallen van levens middelen en het ter beschikking stellen van dieriyke afvallen en van cadavers van honden en katten; 11. Herstemming over het voorstel tot toetreding als lid van de Vereeniging „Nieuw-molest-risico", over welk voorste! de stemmen staakten in de vergadering van 19 October 1940. LEIDERDORP. Burgerlijke Stand. Geboren: Johannes Hermanus, Z. van J Nic- voart en W. E. Blok. NIEUWKOOP. Burgerlijke Stand. Geboren: Petronella Johanna d. van G. P. van der Weyden en J. L. van Steyn Arnoldus Wilhelmus z. van G. Lenting en A. P. van Leeuwen. Boterbon nr. 16 rt/m 22 Nov.): 250 gram boter; nr. 17 (t/m 29 Nov.): 250 gram boter of margarine. Vetbon nr. 16 (t/m 22 Nov.) en nr. 17 (t/m 29' Nov.)250 gram boter of margarine Bonnen 4 t/m 7 (haarden en kachels), 7 t/m 14 (centrale verwarming) brand stoffen, 2de periode en cokes, 2de periode (alle t/m 30 Nov.): één eenheid vaste brandstoffen, Bonnen 8 t/m 11 (haarden en kachels): t/m 30 Nov. één eenheid turf of later vaste brandstoffen. Broodbon nr. 13 (t/m 18 Nov.; 1119 Nov. niet in restaurants, e.d.) en nr. 14 (t/m 24 Nov.; 1825 Nov. niet In restaurants e.d.) en nr. 15 (18 Nov. t/m 1 Dec.; 25 Nov.2 Dec. niet in restaurants, e.d.)125 gr. rogge- of 100 gr. ander brood of 1 rantsoen gebak. Bloemkaart bon nr. 1 (t/m 1 Dec.): 65 gr. rogge- of 50 gr. ander brood, rantsoen gebak of 35 gr. mee) of bloem. Bon nr. 38 (t/m 24 Nov.; 1825 Nov. niet in restaurants e.d.) en bon nr. 65 (t/m 17 Nov. en nr. 64 (18 Nov. t/m 1 Dec: 25 Nov.2 Dec. niet in restaurants, e.d.) 1 ei. Bon nr. 82 (t/m 29 Nov.)250 gr. ryst, rys- temeel, rystebloem of gruttenmeel. Bon nr. 83 (t/m 27 Dec.): 250 gr. haver mout, havervlokken, haverbloem, aard- appelmeelvlokken, gort, gortmout of grutten. Bon nr. 88 (t/m 27 Dec.)250 gr. gort, gort mout of grutten. Bon nr. 93 (t/m 27 Dec.): 100 gr. maïzena, griesmeel, sago, aardappelmeel of een hoeveelheid puddingpoeder, welke 100 gr, zetmeel bevat. Bon nr. 98 (t/m 27 Dcc.)100 gr. vermicelli, macaroni of spaghetti. Rantsoenbonnen rijst en havermout zijn doorloopend geldig. Bon nr. 25 (t/m 24 Nov.; 18—25 Nov. niet In restaurant e.d.) en nr. 52 (t/m 17 Nov.; 1118 Nov. niet In restaurants, e.d. en nr. 51 (18 Nov. t/m 1 Dec.; 25 Nov.2 Dec. niet in restaurants, e.d.): 100 gram kaas. Bon nr. 81 (t/m 20 Dec.)250 gram koffia of 75 gram thee. Bon nr. 7 (t/m 29 Dec.) en zegel B (t/m 15 Dec., uitsluitend voor huisverllchtlng)2 liter petroleum. Bon nr. 42 (t/m 22 Nov.)1000 gram suiker. Vleeschbon nr. 7 (t/m 17 Nov.; 1118 Nov. niet In restaurants, e.d.) en nr. 8 (t/m 24 Nov.; 1825 Nov. niet in restaurants e.d.) en nr. 9 (t/m 1 Dec.; 25 Nov.2 Dec. niet in restaurants e.d.)100 gram vleesch inclusief been of vleeschwaren. Vleeschwaren bon nr. 7 (t/m 17 Nov.; 1113 Nov. niet in restaurants e.d.) en nr. 8 (t/m 24 Nov.; 1825 Nov. niet in restau rants e.d.) en nr. 9 (t/m 1 Dec.; 25 Nov. 2 Dec. nlet in restaurants e.d.): 75gj. gerookt of gekookt varkens-, rund- of kalfsvleesch of gerookte worst. 100 gr. gekookte worst, 125 gr. leverworst of 150 gr. bloedworst. Bon nr. 29 (t/m 6 Dec.): 150 gr. toilet zeep of 120 gr huishoudzeep of 200 gr. zachte zeep of 250 gr zeeppoeder of 125 gr. zeepvlokken of 250 gr zelfwerkende waschmiddelen of 200 gram vloeibare zeep. Goed voor het wasschen van 8 K G droog waschgoed. Bon nr. 116 (t/m 31 Dec.): 50 gram scheer zeep, 1 tube scheercrême of 1 pot scheer zeep. 3—3

Leidsch Dagblad | 1940 | | pagina 11