Uit de Rijnstreek Uit de Omstreken [EIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Vrijdag 15 November 1940 Rotterdam: ruimte voor IV2 millioen inwoners Een nieuwe tunnel, een nieuw vliegveld en een nieuwe Maasbrug De plannen voor een Gas-vulstation Reizen en avonturen van Mijnheer Prikkebeen Dagbladreclame is niet te vervangen MARKT k iinttmN Het „Rotterdamsch Nieuwsblad" zegt dat h<*t oorspronkelijke plan-Witteveen voor den wederopbouw van Rotterdam gebaseerd was op een stad van een mil lioen inwoners. Later is men de toe komst anders gaan beschouwen en thans is een plan gemaakt voor een stad van 2M millioen inwoners. De hoogste autoriteiten bestudeeren dit plan, dat Schiedam en Vlaardingen omvat, met de gemeente Oversohie, Schiebroek, Hillegersberg en IJsselmonde, welke laatste als reeds gemeld, zeer waarschijnlijk nog het komende voorjaar Rotterdamsch zullen zijn. In dit groote plan is begrijpelijkerwijs veel aandacht besteed aan het oeverver- bindingsvraagstuk. Tusschen Schiedam en Vlaardingen is een tweede tunnel onder de' rivier geprojecteerd. In het nieuwe Rotterdam zal het vlieg veld Waalhaven niet meer bestaan. Deze grond zal industrieterrein worden. Het nieuwe Rotterdamsche vliegveld zal in den, uit de vliegveldperikelen beken den, Zestienhovensche Polder komen te liggen. Bovendien is in het plan een vliegveld opgenomen onder Barendrecht. Het staat nog niet vast of men beide vliegvelden in het plan zal verwerken of dat men een keuze zal doen uit deze twee. Rotterdam zal bovendien een nieuwe Maasbrug krijgen. Een brug van 36 M. breedte. Tusschen de hoofdliggers komt een rijvloer van 18 m. breedte en aan weerszijden, op consoles uitgebouwd een wegdek van 8 m. vóór fietsers en voet gangers. Het ligt in de bedoeling met den bouw van deze nieuwe brug, welke naast de be staande ten westen er van komt te liggen, te beginnen zoodra de Maastunnel gereed is. Vóór dit werk voltooid is, zal men met den bouw van de peilers voor de nieuwe brug beginnen. De oude brug zal verdwij nen zoodra de nieuwe klaar is. De nieuwe brug wordt aanzienlijk langer dan de bestaande want ze zal rechtstreeks met het Beursplein worden verbonden. Dat wil dus zeggen dat ze het punt, waar Wijn haven en Scheepmakershaven samenvloeien zal moeten overbruggen. Tusschen het ge bouw van de firma Mees aan het Beurs plein en dat van de Nationale aan de Boompjes zal deze verinding haar weg vinden. Van het Beursplein vindt men dan de verbinding rechtstreeks naar den Goud- sohesingel. In het hart van de stad wordt een nieuw kanaal gegraven en weldra zullen de eerste spaden in den grond gaan. Dit kanaal zal een verbinding vormen tusschen Rotte en Delftschevaart, loopende van de Korte- brantstraat rechtstreeks naar een punt in de Delftschevaart, dat gelegen is ter hoogte van de St. Jacobsstraat. Teneinde het Hofplein de ruimte te geven, welke het noodig heeft, moeten het Stokvischverlaat, het daarop aansluitende stuk van de Rotte en van de Delftschevaart worden gedempt. Het ziet er naar uit dat men voor den wederopbouw de materialen wel spoedig toegewezen zal krijgen. De specificaties voor de eerste fase van dit ontzagwekkende werk niet dit eerste deel van het plan zijn 66 millioen gemoeid zijn ingediend. Als de toewijzing komt, zal het daveren van den arbed in Rotterdam. En wederom zal Rotterdam aan zijn toekomst werken. HAARLEMMERMEER. Burgerlijke Stand. Geboren: Johannes, Z. v. S. Scheltus en T. van Riel Aletta Gerritje. D. van D. van Ber gen en A. Roubos Henri Rudolph. Z. van J. E. Goudsmit en J. C. Koster Cornelis. Z. van C. van Betisekom en J. de Blaeij Willem Pieter, Z. van J. Slootweg en A. Molenaar Jan. Z. van H. Klootwijk en N. Kreuger Henk, Z. van H. F. F. van Luijken en A. Hol man Lourens Casper Jan. Z. van A. Kok en C. Beun Gerard Rudolf, Z. van J. D. Otte en J. Grossauer Adrianus Jacobus, Z. van J Noorman en J. Rink Elizabeth Barbera Maria, D. van G. J. Kiebert en E. S. Hoender dos Wilhelmina. D. van J. Schalk en T. Kulk Robert, Z. van J. C. de Jong en J. M. [Metselaar. Ondertrouwd: Gerardus Johannes Adrianus Zoet 26 j. en Johanna Clasina Bouwman 20 j. - Pieter Hulsbos 28 j. en Clasina Cornelia Vurens van Es 23 j. Dirk Blom 21 j. en Alida van Andel 26 j. Getrouwd: Gerardus Johannes Hogers 23 j. en Cornelia Antonla Kool 25 j. Marinus Tieme Vissers 31 j. en Johanna Klazina Boom 32 j. Hendrikus Wisker 33 j. en Anna Maria Cornelia Luijben 22 J. Evert Struik 28 j. en Stoffelina Bakker 26 J. Peter Hessellng 27 i. en Maatje Schalk 24 j. Leendert van Andèl 28 j. en Jannetje Kramer 21 j. Overleden: Johannes Steenbergen 79 j„ echtg. van U. van Asperen Grietje Elisabeth Meijer 56 j., echtg, van J. Rood Aaltje Eigenhuis 65 echtg. van C. Maarse Louisa Clazina Maria van Alphen 2 j., D. van L. van Alphen. HILLEGOM. De Bloembollcnbeurs. De bloembollenbeurs werd gisteren door 122 personen bezocht. Er was geen handel. Zondagsdienst van doktoren. De Zondagsdienst der doktoren zal Zondag a.s. worden waargenomen door d.s J. J. Versluys. Aanhouding. De politie heeft thans, na veel zoeken de hand Kunnen leggen op een 2-tal personen, die ervan verdacht worden de vele diefstallen van aard appelen en boonen welke den laatsten tijd in °&ze gemeente voorkwamen, te hebben gepleegd. Men zij gewaarschuwd. De inwoners dezer gemeenté worden nogmaals nadrukkelijk gewezen op de in de laatste dagen veelvuldig voorkomende rijwieldiefstallen. Men late derhalve zijn fiets niet onbeheerd achter! LEIDSCHENDAM. In de kelder gevallen. De winkelierstér H. in de Veenstraat, had het ongeluk in de kelder onder haar winkel te val len, waardoor zij op verschillende plaatsen werd gewond en zich onder doktersbehandeling moest stellen. Opbrengst collecte. Gedurende October was de opbrengst van in ae Geref. Kerk gehouden collectes als volgt: Kerk f. 79,25, Aanvullingscollecte f. 14,67, Clas sis f. 14.68, Diaconie f. 62,06, Zending f.8,46, tekort. Kerk f. 72,43 V2, huwelijkscollecte art. 29 Kerk f. 8.69^ en diaconie f. 5,30. Gevonden: 1 rijzweep, 1 hond. Inlichtingen °P het politiebureau. --De commissaris in de Próvincie Zuid- bolland heeft aan het gemeentebestuur be- Dcht dat het aantal veldwachters met 2 Jioet worden uitgebreid, waarvan een de lunctie van chef zal krijgen. LISSE. Burgerlijke Stand Geboren: Maria Theodora, D. van W. J. ^nrama en H. M. Sloothaak Hendrica Mar- Jjj3' D. van M. Leuven en M. C. de Heij ^sabeth Antonia, D. van C. J. de Haas Overleden: Joannes Boot, weduwnaar van C. Bergman 91 J. NOORDWIJKERHOUT. Bazaar Ned. Herv. Kerkvoogdij. In de Ned. Herv. School had de opening plaats van den bazaar ten bate van de Ned Herv. Kerkvoogdij, welke drie dagen zal duren. De school had een feestelijk aanzien. Er zijn vele attracties en er kwam reeds druk bezoek. OEGSTGEEST. De gisteren geplaatste uitslag van .de gehouden verkiezing van Notabelen der Ned. Herv Gemeente moet als volgt lulden: Herkozen zijn de heeren L. Schouten, G. A, Janssen, L. A. Mennes en J. L. Hamel. RIJNSBURG. Vergadering Ned. Chr. Landarbeiders Bond. Dc afd. Rijnsburg van dezen bond kwam in vergadering bijeen. De Voorzitter, de heer T. Nijenhuis. opende met gebed en verwelkomde, inzonderheid het Hoofdbestuurslid, den heer Stokman. De pen ningmeester deelde mede. welke leden uitge trokken zijn. Daarna besprak de heer Stokman de positie van den N.C.LH. in dezen tijd. Er is nog vrijheid van handelen. Ook de w.k.-ultkee- ringen hebben nog gewoon plaats. Ook werd gesproken over de beteekenis van den arbeid in het bedrijfsleven. Van de gelegenheid tot het stellen van vragen werd door vele leden gebruik gemaakt. Zoo werd aangedrongen op werkver schaffing in de eigen gemeente: o.a. dempen van de Langevaart en diepspitten. Tevens werd gevraagd het winterloon op het z.g.n. zomerpell te houden in verband met de duurte. Het Bestuur beloofde aan deze punten volle aandacht te wijden. Bij de rondvraag werden nog eenige huishoudelijke zaken besproken. Na het zingen van den Avondzang, sloot de heer C. Hogewonlng met dankgebed. Voor het Orgelfonds der Ger. Kerken werd in October f44 95 ontvangen. VALKENBURG. De opbrengst der collecten in de Ned. Herv. Kerk bedroeg over de maand October voor de kerk f. 115,72, diaconie f. 60,11 en in de bus f. 33,47. Tot notabel der Ned. Herv. Kerk is be noemd de heer Jac. Bol Czn. VOORHOUT. Burgerlijke Stand. Gehuwd: Henrlcus Albertus Hoogervorst, 26 jr. te Oegstgeest met Petronella Paulina van den Berg 23 jr. Franciscus Jacobus Aartman 25 jr. te Noordwijkerhout met Irma Verhaegen 24 jr. Gerardus Wolvers 26 jr. te Sassenheim met Maria Gerarda van der Zon, 30 jr. Petrus Hermanns 22 jr. te Noordwijk met Helena Maria van den Berg 20 jr. Geboren: Cornells Theodorus Maria, z. van L. P. v. d. Lans en H. P. Oostdam. VOORSCHOTEN. Zondagsdienst voor doktoren. Deze wordt waargenomen, van Zaterdagmid dag af door dr. C. J. Kerkhof, telef. 93 en dr. M. v. d. Stoel, telef. 56. Met Ingang van 18 November a.s. Is d. gemeenteveldwachter A. H. H. v. d. Heyden, die sedert kort in deze gemeente was aangesteld, overgeplaatst bij dc marechaussee en als wachtmeester ingedeeld in Den Haag. WARMOND. LIJK OPGEVISCHT MET DEN ZEGEN. De firma van Nieuwkoop te De Kaag is er gistermiddag in gesladgd het lijk van den jeug digen WeLsink uit onze gemeente, die. gelijk gemeld, dezer dagen verdronk, met den zegen op te visschen ter hoogte van den bekenden Jeneverboom. ALPHEN. Kaakjes zonder bon en toch een bon! Bij den winkelier G. te Bodegraven bleek een blik met kaakjes en een cartonnen doos met stroop uit zijn winkel te zijn ont vreemd. Het mocht de politie gelukken den dader nog denzelfden avond op te sporen. Bij het plotseling bezoek van de politie was het gezin, dat zich juist aan de kaakjes tegoed deed. begrijpelijk volkomen verrast! Het ontvreemde, dat natuurlijk zonder bonnen was verkregen, werd inbeslag genomen en de dader die naar het politiebureau werd medegenomen, kreeg daar nu een bon! Later is de man op vrije voeten gesteld. Dief, die blijkbaar berouw kreeg. Zooals door ons gemeld, werd ten na- deele van den expediteur V. van diens auto een hoeveelheid boter ontvreemd. Natuur lijk keek V. wel raar op, toen 's avonds aan zijn woning werd gebeld en hoewel' hij nie mand voor zijn deur zag. daar een zak stond, waarin zich de gestolen boter be vond. De dief heeft hiermede blijkbaar geen raad geweten of berouw gekregen. Notabelen Ned. Hen'. Kerk. Bij de verkiezing van notabelen der Ned. Herv. Kerk Oudshoornscheweg zijn herko zen de vrijzinnige candidaten de heeren W. J. den Hertog en J. Ottens, terwijl voor den rechtszinnigen candidaat werd gekozen de vrijzinnige candidaat de heer H. Smit, zoo dat de vrijz. met één zetel zijn vooruitge gaan. wat moet worden toegeschreven aan liet feit dat men van rechtszinnige zijde niet aan de stemming heeft deelgenomen. ALKEMADE. Installatiefeest van de Kruisvaart. De Kruisvaart hield gisteren zijn installatie- feest. 22 jonge kruisvaarders werden 's middags om half vier in hun parochiekerk door kapelaan Von Fisenne geïnstalleerd. Deze hield een korte toespraak en wekte de jongens op trouwe leden te zijn van him organisatie. Na de installatie werd een kort Lof gehouden. De gezangen werden door de jongens zelf onder leiding van den baljuw uitgevoerd. Om 7 uur kwamen de ouders, verdere genoodigden en alle kruisvaar ders in de Pancratluszaal bijeen voor bijwoning van den feestavond. Na opening op kruisvaart- wijze richtte de directeur een welkomstwoord tot de ouders en jongens. Hierna werd opge voerd het tooneelspel, getiteld „Het geheim van de Komoor" van Lambert Melissen. Dit werd zeer goed vertolkt en oogstte luiden bijval. Een woord van dank aan den regisseur, den heer Van Beek is zeker op zijn plaats! BODEGRAVEN. DE GEMEENTEBEGROOTING. Sluitend zonder belastingverhooging. Hoewel de gemeentebegrooting officieel al aan geboden is, zal in de a.s. gemeenteraadszitting nog geen behandeling kunnen volgen, daar het voorbereidend werk ook na de aanbieding nog moest worden voortgezet. Het ontwerp is echter wel gereedgekomen en het zal blijdschap wek ken te vernemen, dat men er aanvankelijk in geslaagd is de begrooting zonder belastingver- hooging sluitend te krijgen. Dat zegt wel wat. als men bedenkt dat vele inkomsten, de op brengsten van marktgelden, de inkomsten van het slachthuis en b.v. de winst van het G.E.B. vrijwel onberekenbaar zijn. Bovendien krijgt men een lagere uitkeering van het Gemeente fonds en zullen verscheidene posten door de omstandigheden neiging tot stijgen vertoonen. Gevolgen van den storm. Bij den storm van Donderdagnacht werden twee groote stukken zink, afkomstig van hul zen aan den Stationsweg, van de erkers afge rukt en hoog door de lucht, over de huizen heen, meegevoerd naar de daarachter gelegen Koningstraat, waar een dei- stukken in een tuin, het andere echter tegen den gevel van een huls aankwam, waardoor verscheidene ra men werden vernield en houtwerk beschadigd. TEN BEHOEVE VAN AUTOMOBILISTEN. In verband met de plannen betreffende de oprichting van een vulstation van ge comprimeerd gas door de Water- en Licht- bedrijven te Alphen ten behoeve van de automobilisten in die gemeente en omlig gende plaatsen, werd gisteravond opnieuw een vergadering met belanghebbenden ge houden. In deze vergadering heeft de daarvoor aangewezen commissie haar rapport uitge bracht en dit nader toegelicht. Hoewel nog geen definitieve besluiten zijn genomen over de al- of niet oprichting kan reeds nu vrijwel worden aangenomen, dat tot oprichting zal worden besloten. Volgende week zal opnieuw worden ver gaderd en een definitieve beslissing geno men worden. Ten behoeve van een en ander zal een speciale installatie aan de gasfabriek ge bouwd moeten worden, teneinde de gascy- linders, die de automobilisten kunnen meenemen, te vullen. In den loop dezer week zijn al verscheidene ingezetenen en ook vreemdelingen door de po litie aangehouden en verbaliseerd, omdat zij niet in het bezit van een identiteitsbewijs waren. BOSKOOP. STORMSCHADE AAN DE GEWASSEN. Ook vele dakpannen verwoest. De storm heeft ook hier groote schade aan gericht aan de op het veld staande gewassen. Ook enkele boomen langs de wegen werden ontworteld, terwijl tevens onder de dakpannen een groote verwoesting werd aangericht. Diefstal. Ten nadeele van P. T. alhier, zijn twee gordijnen, die bij de woning te drogen wa ren opgehangen, gestolen. De politie tracht den dader alsmede de gordijnen op te sporen. Verkooping. Op de verkooping ten overstaan van notaris Groen alhier is het huis met erf van de erven A. van Oijen, gegund aan den heer J. Koofj alhier voor f.2900. Zondagsdienst voor doktoren. Zondag a.s. zal de Zondagdienst worden waar genomen door dr. J. Hamburger, telef. 136. Geslaagd te Amsterdam voor het examen apothekersassistent de dames H. M. J. Oost hoek en E. C. Hamburger, belden alhier. Gevonden voorwerpen: Belastingmerk, boodschappentasch en een zilverbon. In lichtingen politiebureau. DE KAAG. SCHUIT MET BIETEN GEZONKEN. Door hooge golven volge6lagen. Tengevolge van den hevigen wind liepen er zulke hooge golven, dat een schuit, die juist voor anker zou gaan en welke met bieten ge laden was, ter hoogte van Gravewater, volsloeg en zonk. Voor den eigenaar beteekent dit een schade post. hoewel de bleten grootendeels behouden konden blijven. LEIMUIDEN. GEMEENTERAAD. De Bouwver. „Gemeentebelang" Verzoek inzake een gymnastieklokaal. De raad vergaderde gistermorgen. Aan wezig waren alle leden. De voorzitter open de met gebed, en deed mededeeling van de 40 Teekenlng van Aart van Ewijk Naar J. J. A. Gouverneur, Reizen en avonturen van Mijnheer Prikkebeen) volgende ingekomen stukken. Schrijven van het Centraal Bureau der Ver. van Ned. Gemeenten d d. 21 Oct. 1940 waarbij werd toegezonden de jaarrekening van de Bouwver. „Gemeentebelang" over het tijdvak 18 Juli 1939—18 Juli 1940. De financieele controle gaf geen aanleiding tot het maken van opmerkingen. Op complex I woningen aan den Nieuwen weg is een winst gemaakt van f. 583.23 (v(. j. f. 530.07). Op complex II, woningen aan den Ooster- weg, is een verlies geleden van f. 16.96 (v. j. f. 67.01.) Van de commissie belast met het onder zoek der gemeenterekening was een rap port ingekomen, waarbij de commissie ad viseerde de rekening 1939 vast te stellen als volgt: Gewone dienst: inkomsten f. 88831-25; uitgaven f 885164.37; batig slot f. 3666.88. Kapitaaldienst: uitgaven f.35583.95; in komsten f. 33509.10. Nadeelig slot f. 2074.85. De raad besloot de rekening conform het voorstel van de commissie vast te stellen- Van het bestuur der R.K. School te Lei- muiden was ingekomen een verzoek, waar in overeenkomstig art. 72 der L. O.-wet ver zocht wordt dc benoodigde gelden voor den bouw van een gymnastieklokaal beschik baar te stellen. De voorzitter deelde mede dat het hem spijt, dat voor de indiening niet eerst overleg is gepleegd met het col lege van B. en W. De voorzitter heeft deze zaak besproken met den Inspecteur voor het L. O. Het geval staat thans zóó, dat, als de Raad in beginsel zijn medewerking ver leent, de regeeringscommissaris voor den wederopbouw, volgens den inspecteur zeer waarschijnlijk géén toestemming tot den bouw zal verleeneri. Volgens den Inspecteur is het het beste om het schoolbestuur te bewegen, de aanvrage in te trekken. Wei gert het schoolbestuur dit, dan kan de Raad in beginsel zijn medewerking verleenen, be ter is het echter om het verzoek direct af te wijzen. Besloten werd het verzoek ter nadere bespreking met het schoolbestuur in handen te geven van B. en W. De heer Meijer was het hiermede geheel eens. Vol gens hem is de bouw van een lokaal op het oogenblik niet geheel voorgeschreven; de gestelde eischen gaan lang zoover niet. Spr. weet dit. omdat hij zelf lid is van een schoolbestuur, dat deze zaak ook heeft on derzocht. Vastgesteld werd een verordening betref fende het bewaren en ter beschikking hou den van afvallen van levensmiddelen en het ter beschikking stellen van dierlijk af val en van de cadavers van katten en hon den. Deze verordening treedt 22 Nov. a.s. in werking. Getracht zal worden iemand in de gemeente te vinden, die bereid is deze afvallen op te halen. Besloten werd tot het aangaan van een rekening courant overeenkomst met de Bank voor Ned. Gemeenten voor het jaar 1941; het maximum credlet wordt bepaald op f. 15000—. Nadat opnieuw vastgesteld was een ver ordening regelende de heffing van een straatbelasting, werd de vergadering ge sloten. ZOETERMEER. VERGADERING DER MIDDENSTANDSVEREENIGING. Alhier vergaderde de Mlddenstandsvereeniging „Aller Belang"- in het Gymnastiekgebouw. De voorzitter, de heer H. B. Groenheyde opende met een welkomstwoord, waarna de secretaris C. van Schuppen de notulen las die ongewij zigd werden vastgesteld. Vervolgens las de secre taris het jaarverslag, dat getuigde van niet zooveel activiteit als andere jaren, zulks in ver band met de tijdsomstandigheden. De penning meester de heer A. van Waay, deed rekening en verantwoording, waaruit bleek dat ontvangen ls f. 278.01 uitgegeven f.87. alzoo een batig saldo van f. 191,01. Bij de bestuursverkiezing zijn aftredend de heeren H. B. Groenheyde en P. de Bruin. Beiden werden met groote meerderheid van stemmen herkozen. Na de rondvraag volgde sluiting. ZWAMMERDAM. Verkiezing Ger. Kerk. Bij de gehouden stemming ter verkiezing van kerkeraadsleden der Geref. Kerk alhier, wegens jaarlijksche periodieke aftreding, zijn uit de door den kerkeraad opgemaakte dubbeltallen tot ouderling gekozen de heer F. L. v. Muis winkel en tot diaken, de heer L. Verduyn. Burgerlijke Stand. Geboren: Jacob. Z. van Johannes Willem Boeijenga en Aagje van Achterberg Evertje, D. van Arnoldus van 'tHoog en Evertje Boek hout. Prikkie weert zich wat hij kan: Tjonge, wat zwemt die goeie man! Als een kampioen zoo schiet hij door de zee Niemand kan zoo snel met Prikkie-mee! De angst vóór Ursel heeft hem zóó [te pakken Dat hij zich nog liever onder water [liet zakken!! DELFT, 14 Nov. AangeVoerd: 2 paarden, 196 runderen, 4 vette kalveren, 77 nuchtere kalveren. 224 magere varkens, 327 biggen, 7 schapen of lammeren, 4 weidelammeren. Prijzen: kalf- koelen f. 180425; varekoelen f. 100200; magere varkens f.1146; biggen f.510; geiten of bokken f.835. GOUDA, 14 Nov. Aangevoerd in totaal 854 stuks, waarvan 392 magere varkens. Prijzen f. 26 40; 326 biggen f.611; 88 runderen; 24 nuch tere kalveren, 1 graskalf; 23 bokken en geiten, f.38; handel redelijk. - Algemeene markt: 59 partijen kaas aangevoerd. Prijzen 1ste kwal. met rijksmerk f. 41,50, 2de kwal. f.40—41; handel vlug. Aangevoerd 2200 eieren. Prijs kipeieren, f. 7 7,50; eendeieren f.66,50 per 100. Handel vlug. LEIDSCHENDAM, 13 Nov. Kropsla le srt. f. 1.80—3.20; idem 2e srt. f. 1—1.40; Stoofsla f.3— f. 6.20; Peen f.47.80; Andijvie per 8 kg. 1839 et.; Spinazie per 4 kg. 19—72 ct.; Snijboonen 24—46 ct.; Prei f.3.50—5; Seldery f. 0.50—1.50; Schorseneeren f.67.50. RIJNSBURG, 13 November Bloemenveiling Troschrysanthen: Witte choco 30—36; idem blauw 24—28: Golden Ring 2732; bruin 22—25; Bacchus 30—36; wit Jozef 32—36; geel 22—28; Kadé 1824; Witte zeefjes 2226; Goudvlinder 22—24; Pulling 6—7; Nieuw bruin 38—40; Witte lelies 6—8. Voorhout, 14 Nov. Slachtkonijnen van f. 0.65 f. 1.65; Jongere Konijnen vanaf 25 ct.; Oude Kippen 40—65 ct.; Jonge Hanen tot 75 ct.; Dui ven tot 11 at. Alles per stuk. 3—2

Leidsch Dagblad | 1940 | | pagina 7