Nieuwe distributie-bonnen LEIDSCH DAGBLAD - Derde Bfad Vrijdag 15 November 1940 .Gevaarlijke Mist! KERK- EN SCHOOLNIEUWS Dc Pers zegt RECHTZAKEN Uitspraak in de zaak-Maas iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii Naar Nationale eenheid in Nederland DE NEDERLANDSCHE UNIE EN NATIONAAL FRONT. In het jongste nummer van het weekblad van De Nederlandsche Unie wordt nog eens de kwestie van de binnenlandsche toenade ring gesproken en dienaangaande opge merkt: ,,De gedachte van een samengaan van de drie revolutionnaire groepeeringen in ons land: De Nederlandsche Unie, Nationaal Front en N.S.B. is in de Nederlandsche pers reeds gedurende enkele maanden in ver schillende toonaarden bepleit. Nu de vorige week van den kant van Nationaal Front door Arno'd Meyer zelf deze gedachte nader is uiteengezet, willen wij hier over deze vraag het onze zeggen. Uit alle pogingen, die in deze richting worden gedaan, spreekt de overtuiging.dat in dezen zwaren tijd alleen een krachtig en eensgezind volk in staat zal blijken de toekomst van ons volksbestaan veilig te stellen. Ook de N S.B. schijnt hiervan over tuigd. Want op een andere manier kan het samengaan van een gedeelte van het Ver- dinaso en van de groep der kleine boeren (Bouman) met deze beweging niet worden verstaan. Bij de fusie van deze groepen is betoogd geworden, dat haar programs en haar doelstellingen ten slotte ge lijk waren. Het is niet in de eerste plaats aan ons dit te beoordeeien. Wij zijn echter van meening, dat er nog andere dingen zijn, even fundamenteel als een politiek program, en die over de vraag van al dan niet samenwerken beslissen, nog vóór er van een politiek program sprake is. De drie punten immers waarop de laatstge noemde groepen zijn samengegaan, waren, kort geformuleerd, deze: 1. De vestiging in Nederland van een staatsorde, die gedragen zal worden door een nieuw en sterk gezag en waarin o.a. de vrijheid van godsdienst en de bescher ming van den ChristeHjken godsdienst wordt gewaarborgd. 2. De verwezenlijking van de volkseen heid en de vereeniging van het grondge bied in en buiten Europa. 3. Nederland zijn eigen plaats te geven in een nieuwe Europeesche orde. Deze drie punten nu worden door De Ne derlandsche Unie geheel onderschreven en waarschijnlijk ook wel door Nationaal Front. En toch zijn zij voor beide groepen niet voldoende om tot samenwerking met de N.S.B. te besluiten. Waarom niet? Om dat, vóór dat de vraag naar een politiek program aan de orde komt, de zekerheid moest bestaan, dat ten slotte alle politieke activiteit alléén gedragen kan worden dooi de zorg om de toekomst van het Neder landsche volk en in het werkelijk belang van dit volk zijn laatste verantwoording vindt. Zoolang hieraan ook maar de minste twijfel mogelijk is, kan van samenwerking geen sprake zijn. Dat voor dezen twijfel grond aanwezig is, kan niet worden ont kend, maar wij zouden niets liever zien, dan dat door daden werd getoond, dat deze twijfel niet langer gerechtvaardigd is. Juist omdat deze twijfel ten aanzien van Nationaal Front in geen enkel opzicht geldt, komt een eventueele samenwerking met deze groep op den eenig mogelijken grondslag te staan die hecht genoeg kan heeten om alle moeilijkheden te door- Alhoewel dus de grondslag aanwezig is, verheelen wij ons niet, dat nog verschillen aanwezig zijn. Verschillen, die wellicht nog eenmaal zullen blijken niet meer dan scha keeringen te zijn van dezelfde fundamen- teele beginselen, want de gedachte: dat niet langer de statistische idee maar de idee van de volksgemeenschap richtingge vend moet zijn voor alle politiek, sociaal- economisch en cultureel beleid, deze ge dachte is de leidraad geweest voor het be ginselprogram van De Nederlandsche Unie zoowel als van Nationaal Front. De verwe zenlijking van deze gedachte in de practijk zal het leven in Nederland zoowel natio naal als sociaal totaal vernieuwen. De leiding van De Nederlandsche Unie heeft nooit op het standpunt gestaan, dat de Unie doel op zichzélf is. Het eenige doel is altijd geweest en zal al tijd zijn: het welzijn van het Neder landsche volk. Terwille van ons volk is nog nooit in de geschiedenis de nood zaak van eenheid zoo groot geweest als nu. En mocht die eenheid werkelijk be reikt kunnen worden, op den grondslag dat de toekomst van ons volk daarmee is gebaat, dan zal De Nederlandsche Unie de eerste zijn om dit ideaal te hel pen verwezenlijken. Deze eenheid schijnt op het oogenbïik nog niet bereikbaar. Daarom is van de zijde van Nationaal Front voorgesteld samen te werken op die terreinen, waar dit reeds nu kan geschieden: op sociaal-economisch ge bied, e.d. Van dezelfde zijde is een uitwer king van deze gedachte in het voorzicht gesteld. En het is niet alleen met belang stelling, dat De Nederlandsche Unie deze voorstellen tot samenwerking met deze groep tegemoet ziet." Een groot werk op stapel ORGANISATIE VAN HET BEDRIJFSLEVEN. Over de organisatie van het bedrijfsleven en de vorming van een commissie, waarin verschillende sociale richtingen ^vertegen woordigd zijn, schrijft „De Tijd": Verder dan den opbouw en de indeeling van het organisme der bedrïjfsordenmg strekken de bevoegdheden der commissie blijkbaar niet en evenmin doen dat de be sluiten zelf. De bevoegdheden van de te stichten bedrijfsorganisaties worden er met name niet in omschreven. De taak der commissie is de opbouw en inrichting van het apparaat; arbeidsterrein en competen tie der bedrijfsorganisaties zullen dan later nog vast te stellen blijven. Tót deze taak nu heeft de commissie o.a. de volgende bevoegdheden gekregen: a. bedrijfsorganisaties in te stellen, als uitsluitende vertegenwoordiging van de be trokken takken van bedrijf te erkennen en te bepalen, voor welk gebied van het be drijfsleven zij bevoegd zijn: b. bedrijfsorganisaties te ontbinden, te vereenigen en voorschriften omtrent, het beheer en het gebruik van haar vermogen te geven; c. het statuut van bedrijfsorganisaties te wijzigen en aan te vullen; d. voorzitters en directeuren alsmede an dere functionarissen van bedrijfsorganisa ties aan te stellen en te ontslaan; e. voor ondernemers en ondernemingen het lidmaatschap van een bedrijfsorgani satie verplicht te stellen; f. overeenkomstige maatregelen voor an dere organisaties van het bedrijfsleven te treffen. Tevens is aan alle bestaande bedrijfsor ganisaties, evenals aan individueele onder nemers de plicht opgelegd, het werk der commissie op iedere gevraagde wijze te steunen. Uit den tekst der besluiten blijkt de be doeling om de bestaande organisaties en de aanwezige vormen van samenwerking als uitgangspunt en bouwstof voor de groote bedrijfsordening te benutten. Van den an deren kant zal het noodig zijn, een straffe ordening tot stand te brengen en dat vooral met het oog op de onmiddellijke bestaans- en bedrijfsproblemen, waarvoor onze eco nomie zich in dezen oorlogstijd gesteld ziet. Dat bij deze straffe ordening de Duitsche economische organisatie althans een richt snoer zal bieden, zou ook reedè uit den tekst van de besluiten kunnen blijken, die zich in hun terminologie hier en daar aan de Duitsche organisatievormen schijnen aan te sluiten. De Duitsche economische ordening is inderdaad een voorbeeld van een straffe organisatie, die, evenals dat nu bij ons het geval is, had te beantwoorden aan eischen van het hoogste staatsbelang gesteld door de noodzaak van economische onafhankelijkheid en financieele autarkie. Wij zullen ook hier te lande de bedrijfs organisatie moeten zien als een streng ge bod van de huidige levensnoodzaak, dat ook in den opbouw van het organisme tot uiting zal komen. Maar intusschen zal hier uit den nood iets geboren kunnen worden dat reeds lang gewenscht en gewild werd, maar dat zonder dien nood misschien nog tientallen jaren op de flauwe helling van een verstrooide politiek was blijven staan, zoo het al ooit den stapelloop zou beleefd hebben. Nederland moet houding tegenover Duitschïand herzien In het jongste nummer van het weekblad van De Nederlandsche Unie komt een be schouwing voor over de verhouding Neder landDuitschïand, waarin het volgende wordt verklaard: Wij staan voor het feit, dat in den vori- gen wereldoorlog de sympathie van een groot deel van ons volk aan de zijde van Duitschïand stond, terwijl bij het uitbreken van dezen oorlog in September van het vo rige jaar dit zeker niet het geval was. Deze stemming is er met den oorlog van dit jaar niet beter op geworden. Het is dwaas zich daar illusies over te maken. De •wijze, waarop ons volk toen e.. later heeft gereageerd, is volkomen begrijpelijk en ieder volk zou zoo gereageerd hebben, dat plotseling betrokken wordt in een strijd, waarvan het toch in diepsten grond hoopte afzijdig te kunnen blijven. De Unie staat temidden van het volk, dus wij kennen en begrijpen deze gevoelens. Het is de kracht van De Nederlandsche Unie dat zij uit het volk is opgekomen en in het hart des volks diep verankerd ligt. Dit begrip en deze liefde voor het volk kan ons echter niet blind maken, blind voor de nieuwe wegen, die ons volk zal moeten gaan, wil het zijn rol in het nieuwe Eurjpa blijven vervullen, De Nederlandsche Unie is geen plaats waar alle mogelijke sentimenten zich kunnen uitleven, maar doelbewust en met open oog voor ae wer kelijkheid wil zij het volk leiden naar een nieuwe toekomst. Het conflict tusschen het wegstervend individualisme en een groeiend gemeenschapsbesef zal op Nederlandsche wijze moeten worden opgelost, maar opge lost moet het. Het veld winnen van de nieuwe gemeen schapsgedachte zal de Nederlandsche ver houdingen zoowel binnenlandsch als bui- tenlandsch opnieuw regelen. Omdat zij uit gaat van de idee van de volksgemeenschap zal zij alle binnenlandsche verhoudingen vaststellen vanuit het nationale gezichts punt. Dit beteekent, dat er niet langer plaats kan zijn voor tegenstellingen, die op de volkseenheid een ontbindenden invloed doen gelden. Het beteekent ook de strijd voor een nieuwe maatschappelijke ordening, omdat de nationale waarden slechts dan kunnen opbloeien, wanneer de talrijke so ciaal-economische problemen zijn opgelost, die behalve een probleem dikwijls ook mis standen waren. De geografische positie van ons land brengt mee, dat het valt in het gebied, waarin aan Duitschïand krachtens zijn lig ging en zijn grootte onbetwistbaar een lei dende positie toekwam en toekomt. Om dez. positie te verwerven heeft Duitsch ïand zijn lot geworpen in de waagschaal der geschiedenis. Wij begrijpen zeer goed. dat het aan het Nederlandsche volk door de herinnering aan de oorlogsdagen en door vele kleine dagelijksche omstandigheden op het oogenbïik moeilijk valt om voor dit alles het juiste begrip te toonen. Het is echter noodzakelijk om deze din gen te leeren zien in ruimer verband. Ons volk zal in deze nieuwe ordening een eigen en belangrijke taak te vervullen hebben. Het noodlot heeft gewild, dat temidden van de historische ontwikkeling zich de 10e Mei heeft geplaatst tusschen ons volk en het Duitsche. Ons volk heeft dit nim mer gewild en het wil niet, dat het zich nog eenmaal in de geschiedenis zal herha len. Het wil slechts werken en hard zal het staan in den strijd om zijn bestaan. Moedig HET ONTSLAGBESLUIT NIETIG VERKLAARD. De Centrale Raad van Beroep heeft gisterochtend uitspraak gedaan in de zaak-Maas. Aan den heer Maas was oneervol ontslag gegeven als directeur van gemeentewerken en plantsoenen in Den Helder, o.m. op grond van het feit, dat hij in voornoemde functie steek penningen zou hebben aangenomen. Op 29 April j.l. had het scheidsgerecht dit ontslag bevestigd. De Centrale Raad verklaarde het bestreden ontslag nietig. De voornaamste grond waarop het ont slag was gegeven betrof het feit, dat de heer Maas in zijn voornoemde hoedanig heid een bedrag van drieduizend gulden zou hebben aangenomen van een directeur van een scheepswerf, bij welke het gemeen tebestuur van Den Helder een schip in be stelling had. Appèllants verdediger, mr. Buiskool uit Schagen, had er in zijn plei dooi op gewezen, dat zijn cliënt inderdaad deze drieduizend gulden heeft ontvangen van den scheepswerfdirecteur, doch dat deze gelden zouden zijn te beschouwen als een vergoeding voor onkosten door appèl- lant gemaakt, met octrooiproeven. Op grond hiervan vroeg de verdediger den raad van beroep nietigverklaring van de uitspraak van het scheidsgerecht. In een nieuwe zitting van den centralen raad van beroep is de directeur van de scheepswerf als getuige gehoord. Deze verklaarde toen, dat na de levering van het schip aan de gemeente Den Helder, de heer Maas inder daad een bedrag van drieduizend gulden had ontvangen. Dit zou echter volgens ge tuige niet gegeven zijn als gevolg van de levering aan de gemeente, doch alleen om dat getuige van oordeel was. dat den heer Maas dit geld toekwam, omdat hij zooveel had gedaan om voor het patent van het schip (een vuilnis-transportschip) zorg te dragen, waardoor het de scheepswerf mo gelijk was geworden ook aan verscheidene andere gemeenten dergelijke schepen te kunnen leveren. De burgemeester van Den Helder, de heer G. Ritmeester voerde hiertegenover aan, dat het ontslag was gegeven, omdat vol gens B. en W. was komen'vast te staan, dat de drieduizend gulden wel degelijk aan de gemeentekas waren onttrokken. Dat de verhooging van den prijs voor het schip van f. 48.000.tot f. 51.000.veroorzaakt zou zijn door het feit, dat de materialen na verloop van een paar jaar zóózeer in prijs zouden zijn gestegen, werd door spr. in twijfel getrokken. Repliceerende concludeerde mr. Buiskool dat er drie punten waren komen vast te staan. Ten eerste, dat de heer Maas het geld niet ontving in zijn functie van gemeente directeur, ten tweede, dat deze som alleen is uitbetaald als gevolg van een relatie en ten slotte dat de gemeente Den Helder niet-s te veel heeft betaald, althans dat het geld zeker niet uit de gemeentekas ge vloeid is. HAARLEMSCHE RECHTBANK. Overtreding Bloemfiollen-Saneeringsplan. De rechtbank deed uitspraak in de zaak tegen een bloembollenkweeker uit Lisse, die in hooger beroep terecht heeft gestaan van een vonnis van den kantonrechter te Haar lem, waarbij hij was veroordeeld tot een geldboete van f. 75 subsidiair 25 dagen hechtenis omdat hij meer bollen geplant had dan waartoe hij gerechtigd was. Het vonnis werd een geldboete van f.20 subsidiair 12 dagen hechtenis. Overtreding Distributiewet. Vervolgens deed de rechtbank uitspraak in de zaak tegen een inwoonster yan Hille- gom, die op verschillende tijdstippen brood in ontvangst nam van haar bakker, echter zonder direct bonnen te overhandigen. Dit geschiedde meestal des Zaterdags gelijk met de afrekening. De officier van justitie had een geldboete van f. 10 subsidiair 6 dagen hechtenis ge- eischt. De rechtbank halveerde den eisch in een geldboete van f.5 subs. 3 dagen hechtenis. In de zaak tegen een broodbakkersknecht uit Nieuw-Vennep, die aan bovengenoemde verdachte brood afleverde, zonder direct de bonnen er voor in ontvangst te nemen had de officier van justitie een geldboete van f.20 subsidiair 12 dagen hechtenis geëischt. Het vonnis werd een geldboete van f.3 subsidiair 1 dag hechtenis. Overtreding Motorbrandstoffenbeschikking. Een inwoner van Sassenheim, die terecht heeft gestaan omdat' hij op 11 September j.l. van een garagehouder uit Hillegom, 30 liter motorbenzine gekocht had voor zijn wasscherij werd veroordeeld tot een geld boete van f. 10 subsidiair 6 dagen hech tenis, zooals ook de. eisch luidde. De garagehouder uit Hillegom die op 11 September aan den verdachte van de vo rige zaak de benzine had verkocht, hoorde een geldboete van f.50 subsidiair 30 dagen hechtenis eischen. De rechtbank veroordeelde verdachte tot een geldboete van f. 25 subsidiair 15 dagen hechtenis. Hij was toch gaan rijden. In de zaak tegen een inwoner van Haar lemmermeer wees de rechtbank eveneens vonnis. Verdachte had terecht gestaan aan gezien hij, niettegenstaande hem de be voegdheid was ontzegd om motorrijtuigen te besturen, toch gaan auto-rijden. De of ficier van justitie had 1 maand gevange nisstraf geëischt. De rechtbank maakte er 14 dagen ge vangenisstraf van en ontzegging om motor rijtuigen te besturen voor den tijd van 3 maanden. HAAGSCH GERECHTSHOF. Diefstal uit militair kamp. Reeds twintig maal is A. v. d. H. uit Lei den veroordeeld, niettemin bleef hij vol harden op het slechte pad. De één en twin tigste veroordeeling volgde bij de recht en offerbereid wil het strijden voor een be tere wereld, want diep in ons hart leeft de overtuiging, dat eenmaal een gelukkige toe komst dagen zal voor een nieuw Europa- BROOD. Elk der met „15" genummerde bonnen van de broodkaart geeft gedurende de week van Maandag 18 November tot en met Zon dag 24 November a.s. recht op het koopen van 125 gram roggebrood of 100 gram an der brood. Voorts geeft elke der met „15" genum merde broodbonnen recht op het koopen van een rantsoen gebak. Dit omvat voor de hierna genoemde bakkerijproducten telkens ten minste het daarachter geplaatste aan tal grammen: Beschuit 75 gram. Biscuits en wafels 90 gram. Speculaas 140 gram. Andere koekjes 200 gram. Koek 160 gram. Cake 300 gram. Gevuld klein kerstgebak (b.v. Amandel broodjes) 400 gram. Gevuld groot korstge- bak (b.v. Boterletter) 500 gram. Taart en gebakjes 600 gram. Voor geheel of ten deele uit meel of bloem gebakken producten, welke hierbo ven niet genoemd zijn, geldt, dat een rant soen een hoeveelheid omvat, waarin 70 gram mee) of bloem is verwerkt. De op 24 November nog niet gebruikte bonnen, blijven voorts nog geldig geduren de de week van 25 November tot en met 1 December as, met dien verstande, dat zij gedurende laatstgenoemde week niet ge bruikt mogen worden voor het koopen van brood of gebak in hotels, restaurants e.d, kaas. Gedurende hel tijdvak van Maandag n November tot en met Zondag 24 Novembei as. geeft de met „51" genummerde bon van het algemeen distributiebonboekje recht op het koopen van 100 gram kaas. De bonnen welke op 24 November as. nog niet ge^ bruikt zijn, blijven nog geldig tot en met Zondag 1 December as., met dien verstan de, dat déze bonnen gedurende de week van 25 November tot en met 1 December a.s. niet gebruikt, mogen worden ter ver krijging van kaas in hotels, restaurants e.d. EIEREN. De met „64" genummerde bon van het algemeen distributiebonboekje geeft gedu rende het tijdvak van Maandag 18 Novem ber tot en met Zondag 24 November as. recht op het koopen van een ei. De bonnen welke op 24 November nog niet gebruikt zijn, blijven voorts geldig tot en met 1 De cember as., met dien verstande dat ook all gedurende de week van 25 November tot en met 1 December a.s. niet gebruikt mo gen worden in hotels restaurants e.d. Bescherm Uw keel in dit venijnige weer door geregeld gebruik van de medicinale/<S€7 3452 (Ingez, Med.) bank, waar hij een jaar gevangenisstraf kreeg wegens diefstal van een wagen uit een militair kamp te Oegstgeest. Tevoren had hij den schildwacht omgekocht voor f. 10.die een oogje dicht deed, toen v. d. H. den wagen uit het kamp trok. De proc.-generaal had tegen v- d. H., die reeds elf jaar in de gevangenis heeft door gebracht, opnieuw een jaar gevangenisstraf geëischt. Het Hof heeft uitspraak gedaan en verdachte veroordeeld tot een jaar ge vangenisstraf. Jenever heling. Er was door den burgemeester van Leid schendam ernstig geklaagd over de moei lijkheden die hij met zijn burger, A. A. v. d. Z. ondervond. Die toog er geregeld des nachts op uit om te stelen. Ten spijt van de diverse veroordeelingen die hij al ach ter den rug had, ging v. d. Z. rustig door op het verkeerde pad Zijn laatste vonnis was nu zes maanden gevangenisstraf ter zake van heling van gestolen jenever, van welk vonnis hij in hooger beroep kwam, waar de proc.-generaal tien maanden ge vangenisstraf vorderde. Het Hof heeft thans uitspraak gedaan, en verdachte veroordeeld tot zes maanden gevangenisstraf. Diefstal op schepen. G. G. v. d. B. uit Leidschendam had zich speciaal toegelegd op het stélen van goede ren die zich bevonden op schepen in Leid schendam. De burgemeester had dan ook ernstig geklaagd over v. d. B. en aan den officier verzocht om hem op te bergen in de cel, daar dan de rust in zijn gemeente wel weer zou terug keeren! De rechtbank had den man' veroordeeld tot zes maanden gevangenisstraf doch in hooger beroep vond de proc-generaal deze straf te licht en vor derde tien maanden gevangenisstraf. Het Hof heeft thans uitspraak gedaan en ver dachte veroordeeld tot zes maanden gevan genisstraf. Schuldheling. Wegens schuldheling had de rechtbank G. v. d. H. uit Leiden veroordeeld tot wee maanden gevangenisstraf. Hij had gestolen goederen gekocht, terwijl hij wist dat de zaak niet in orde was. Van het vonnis der rechtbank kwam v. d. H. in hoogei beroep, doch liet verstek gaan. Dê: proc-generaal vond een strenger straf noo'dlg, en vorderde zes maanden gevange nisstraf. Het Hof heeft uitspraak gedaan, en de straf verhoogd tot drie maanden ge vangenisstraf, HAAGSGHE POLITIERECHTER. De familie-bijeenkomst. Er was in een woning te Oegstgeest een familiefeestje geweest. De vreugde was ver stoord door een inwoonster van Haarlem, die in bedoelde woning een vroegere relatie van haar zocht, en vond. En toen zij hem had gevonden, uitte de vrouw een beleedi- ging. Dat had zè blijkbaar al eerder ge daan want in Haarlem was zij onlangs ook al veroordeeld. De beleedlgde en nog een getuige hadden het geïncrimineerde woord gehoord, maar de juffrouw ontkende be slist het te hebben gezegd, en ze had nog heel wat aan te merken op den levenwan del van den beleedlgde. De officier vorder de f. 10.boete subs. 10 dagen hechtenis doch dit in verband met ongunstige finan cieele omstandigheden, voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar. De politierech ter veroordeelde conform dezen eisch. Rijwiel gestolen. Een inwoner van Leiden was in Den Haag op rijwieldiefstal uitgegaan. Hij had een nieuwe fiets die onbeheerd stond, wegge nomen. en reed er mee naar Amsterdam, waar hij het voertuig voor f. 17.50 verkocht. Nu stond hij wegens verduistering terecht en bekende. Er was over verdachte een gunstig reclasseeringsrapport, en daarin zag de officier aanleiding om een voor waardelijke gevangenisstraf van vier maan den te eischen met een proeftijd van drie jaar. De politierechter veroordeelde con form dezen eisch. De dure rijsttafel. Een makelaar uit Wassenaar ging, we gens slecht weer, met zijn auto rijden. Hij werd echter al spoedig door de politie aan gehouden, want er was geen vergunning voor het rijden met den auto. Dat gaf de verdachte nu toe, maar hij vond dat het slechte weer wel een verzachtende omstan digheid was. De officier deelde deze mee ning niet en vorderde f.25boete subs. 25 dagen hechtenis. De politierechter ver-j oordeelde conform dezen eisch. PREDIKBEURTEN VOOR ZONDAG 17 NOVEMBER. Benthuizen Ned. Herv. Kerk: Voorm half. elf en nam. drie uur ds. Bieshaar. Geref. Gem.: Voorm. halfelf en nam. halfdrh (Doop) ds. Kersten te Rotterdam. Bodegraven Ned. Herv. Kerk: Voorm tien en nam. vier uur ds. Kltlsener. Geref. Kerk: Voorm. half tien en nam. half- drie cand. W. C. P. den Boer. G®ref- Voorm. tien en nam. vier uur de heer Wijting van Amersfoort. Evang, Luth, Kerk: Voorm. tien uur ds. J.p van Heest van Amsterdam. Evangelisatiekring .Bodegraven": Nam. vier urn- samenkomst. Boskoop Ned. Herv. Kerk: Voorm. half- tien en nam. drie uur ds. Jacobs. Geref. Bond: Voorm. halftlen en nam. half- drie ds. Van der Keur van Scheveningen. Chr. Geref. Kerk: Voorm. tien en nam. drie uur ds. Klelsen. Rem Kerk voor Vrijz. Herv.: Voorm. tien uur ds. H. W. Bloemhoff van Heiloo. Geref. Gem.: Voorm. halftlen en nam. half- drie uur leesdienst. Haarlemmermeer Ned. Herv. Kerk Hoofd dorp: Voorm. tien uur dienst, nam. drie uur ds. Salverda. Vijfhuizen: Voorm. tien en nam. drie uur de heer Brörens. Lijnden: Voorm. 10 uur de heer P. v. d. Berg Aalsmeerderweg: Voorm. elf uur (H.D. en H.A.), ds. Salverda. Nieuwemeerdijk: Voorm. tien uur de heer A. v. d. Kaay van A'dam. Badhoevedorp: Voorm. 11 uur, de heer J. H. Boerlijst. Hillegom Ned. Herv. Kerk: Voorm. half- tien en nam. drie uur ds. Eerhardt. Geref. Kerk: Voorm. tien en nam. drie uur ds. Krabbe. Chr. Geref. Kerk: Voorm. tien en nam. drie uur leesdienst. Hoogmade Ned. Hefv. Kerk: Voorm. halfelf ds van Slnderen. Leiderdorp Ned. Herv. Kerk: Voorm. tien en nam. half drie uur Dankstond gewas), dr. Streeder. Klnderkerk: Voorm. halfelf de heer R. v. d. Hoek. Geref. Kerk: Voorm. halftlen en nam. half- drie ds. Dijk. Ver. van Vrijz. Hervormden (Lindelaan): Voorm. halfelf dienst. Leidschendam Ned. Herv. Kerk: Voorm, tien en nam. drie uur ds. Vermet. Geref. Kerk: Voorm. tien en nam. drie uur ds. Boukema. Leimuiden Ned. Herv. Kerk: Voorm. half elf ds. van Veenen. Geref. Kerk: Voorm. halfelf en nam. half vier ds. Aalders. Nieuw Vennep Ned. Herv. Kerk: Voorm, tien en nam. halfvier ds. Lazonder. Geref. Kerk: Voorm. halfelf en nam. half vier ds. Smllde. Chr. Geref. Kerk: Voorm. halfelf en nam. vier uur leesdienst. Noordwijkerhout Ned. Herv. Kerk: Voorm, tien en nam. zes uur in De Zilk ds. den Hertog. Oegstgeest Groene Kerkje: Voorm. 10.15 u. dr. M. van der Voet van Haarlem. Pauluskerk: Voorm. tien uur ds. den Hertog van Noordwijkerhout; nam. half drie ds. T. J. Jansen Schoonhoven. Ver. van Vrijz. Hervormden (W. de Zwijger kerk): Voorm. halfelf dr. Boersema. Rijnzaterwoude Ned. Herv. Kerk: Voorm, halfelf en nam. drie uur ds. De Vree. Chr. Geref. Kerk: Voorm. tien en nam. hall- drie leesdienst. Voorhout Ned. Herv. Kerk: Voorm. tien uur ds. Klomp. Voorschoten Ned. Herv. Gem.: Voorm. tien en nam. vier uur ds. H. P. Fortgens. Geref. Kerk: Voorm. tien en nam. halfvier ds. J. C. Houtzagers. Geref. Gem. (Leidscheweg 41)Nam. vijf uur leesdienst. Ver. der Vrijz. Hervormden (Leidscheweg 66): Nam. zes uur mej. dr. Nic. Bruining. Den Haag. Warmond Ned. Herv. Kerk: Voorm. tien en nam. half drie ds. de Bel. Zoetcrmecr Ned. Herv. Kerk: Voorm. tien en nam. halfdrie ds. J. J. Woldendorp. Geref. Kerk: Voorm. tien en nam. twee uur ds. Versluijs. Geref. Gemeente: Voorm. tien en nam. twee uur Leesdienst. Ver. tot Verbr. der Ger. Waarheid: Voorin- halftlen en nam. twee uur de heer Wildschut R'dam. Ver. van Vrijz, Herv.: Voorm. elf uur ds. J. van Mullem van Akersloot. Zoeterwoude Ned. Herv. Kerk: Voorm. tleh uur ds. Eijkman. Zwammerdam Ned. Herv. Kerk: Voorin, tien uur (Dankuur voor het gewas) en nam- halfdrie ds. Pop. Geref. Kerk: Voorm. tien uur leesdienst: nam. halfdrie ds. Zwaan. Rem. (Geref.) Gem.: Voorm. halfelf mej. Günther. 2-3

Leidsch Dagblad | 1940 | | pagina 10