I WELKE BON IS GELDIG? Ons Kort Verhaal LEIDSCH DAGBLAD - Tweede l ad Dinsdag 5 November 1940 GEMENGD NIEUWS Gemoedelijkheid langs de spoorlijn Krans uitgeworpen voor graf van Engelsch piloot RECHTZAKEN De moord te Leidschendam 1 Opgave van 5 November Gereduceerde prijzen CORRESPONDENTIE Het ejabsurde tusschen Zwolle en Stap horst. Het voortsukkelende boemeltreintje had voor het eerst in Dedemsvaart gestopt en vervolgde nu zijn boemelgangetje in de richting Staphorst. De voorste personen wagen was gereserveerd voor een ploeg arbeiders, die, zooals later bleek, ergens voor Staphorst aan het werk moesten. De machinist had dan ook opdracht gekregen ,daar ergens" te stoppen. Maar waar? De goedie man wist in dit vlaikike land, waar elk hekje op het andere Hjfct, blijkbaar evenmin weg als de arbeiders, d'ie er hun tijd productiet moesten maken. Goede raad was duur, maar gelukkig wandelde er een wegwerker langs den trein. De remmen knarsten en steunend en piepend kwam de lange trein tot stilstand. „Moet iik hier wezen?" informeerde de machinist, uit zijn machine leunend, alsof hij een gemoedelijk buurpraatje wilde be ginnen. „Nee, dor ginds bie dat witte börd", wees de gids. „Mooi, dan gaan we maar weer" en kra kend en knarsend kwam er weer beweging in de lange rij wagens. Ben 100 meter ver der weer de remmen erop, de deuren van de voorste wagens gingen open en de ploeg arbeiders trok het land in, terwijl de loco motief ais afscheidsgroet een gillend fluit signaal deed hooren, om een paar minuten later in het station Staphorst weer tot staan te komen. Nu is het station van dit karakteristieke boerendorp niet meer bevolkt. Men kan er geen kaartjes koopen, er is geen ambte naar meer, die, bij het verlaten van het perron, hun kaartje controleert. De taak ran het kaartjes verknopen en controleeren is opgedragen aan den treinconducteur, die bij een langen trein wel eens moeite heeft dit alles bij te houden. Zoo kon het dan ook gebeuren, dat de conducteur in Staphorst in een der achter ste wagens zat, terwijl vóór eenige reizi gers instapten. „Hebben jullie allemaal kaartjeee?" klonk het plotseling van achteren af. „Jabrulde het troepje nieuwe trein- gasben. „D'r in dam maar!" schreeuwde de man met de zwarte pet, een zwaai naar den machinist en weer begon de trein zijn suk kelgang. We zijn er de laatste maanden toch wel heel wat gemoedelijker op geworden. Hoe fel de strijd in de lucht mag woeden, wanneer één der piloten, van welke partij ook, voor zijn land het leven laat, dan is daarvoor, bij vriend en vijand slechts eer bied. Het volgende berichtje uit het „Rot- terdamsch Nieuwsblad illustreert dit op treffende wijze. Dezer dagen is in de omgeving van 's-Gravenhage een pakket gevonden, dat waarschijnlijk uit een Engelsch vliegtuig is geworpen. Het pak bevatte een krans en een brief, waarin verzocht werd een krans te willen leggen op het graf van een En- gelsohen piloot (de naam stond er in ge noemd), die eenigen tijd geleden was ver ongelukt. Bij onderzoek bleek, dat de vlieger te Rozenburg begraven lag. Op verzoek van den Opperbevelhebber der Duitsche Weermacht in het bezette ge bied, heeft de burgemeester van Rozenburg, jhr. L. G. Just de la Paisières Donderdag middag den krans op het graf van den piloot gelegd. EEN PATROON ONTPLOFTE. Jongen ernstig gewond. Gistermiddag om haltwee heeft een 14- jarige jongen in de benedengang van de R.K. school aan de Grave van Sonststraat te Utrecht een 8 m.m. hagelpatroon, welke hij van een vriendje had gekregen, uit zijn zak laten vallen. De patroon ontplofte, met het gevolg, dat de knaap ernstig gewond werd. Hij werd naar het Academisch Zie kenhuis vervoerd, waar bleek, dat hij zware verwondingen aan de linkerknie en aan de linkerhand had opgeloopen. DE DUISTERNIS. Auto in Rotterdam te water gereden. Gistermorgen omstreeks kwart over zes is een melkauto in de Nieuwe Haven te Rotterdam gereden. De 24-jarige A. Kromwijk, wonende aan de Boezemibade, die naast den chauffeur zat heeft zich niet tijdig kunnen redden. Na eenige uren dreggen is zijn lijk opgehaald. De chauffeur wist op den wal te komen. BUITENLANDSCH GEMENGD. TREK VAN RENDIEREN IN SIBERIË. Naar Tass meldt, trekt in verband met de plotselinge daling der temperatuur in de omgeving van Vertsjansk (Siberië) een kudde van tienduizendien wilds rendieren naar het Zuiden. Ds kudde wordt achter volgd door wolven, die op hun beurt wor den gevolgd door kleine knaagdieren, welke "verorberen wat de wolven overlaten. Het is voor het eerst, dat men een trek op zoo groote schaal waarneemt. SPOORWEGONGELUK IN SOMERSET. Volgens een bericht van Associated Press uit Londen heeft zich in het Engelsche graafschap Somerset een spoorwegongeluk voorgedaan, waarbij twintig menschen ge dood en meer dan vijftig gewond zijn. Tot dooden behoorden acht matrozen. De locomotief van den personentrein is door uog niet opgehelderde oorzaak ontspoord en sleepte verscheidene wagons mede. DE MOTIVEERING VAN DE CONCLUSIE VAN DEN ADVOCAAT-GENERAAL. In ons blad van gisteren hebben wij reeds in het kort vermeld dat de advocaat-gene raal bij den Hoogen Raad, mr. Holsteyn, tot verwerping van het beroep van den 29- jarigen Rotterdamschen koopman R. A., die ter zake van moord op den veekoopman C. G. v. d. Horst te Leidschendam tot levens lange gevangenisstraf is veroordeeld, heeft geconcludeerd. Hieronder laten wij de motiveering vol gen. Eerst besprak mr. Holsteyn de cassatie middelen, welke beoogen aan te toonen, dat van voorbedachten raad en van opzet om te dooden geen sprake is, dat deze elemen ten althans niet uit 's Hofs arrest kunnen worden afgeleid. Naar de meening van den advocaat generaal heeft het Hof het bewezen ver klaarde terecht als moord gekwalificeerd. Het bewezen verklaarde behelst z.i. wel het „met voorbedachten rade" van art. 289 van het wetboek van strafrecht, daar de zinsnede „hebbende hij, verdachte, voorgeschreven misdrijf gepleegd na kalm beraad en rustig overleg" kennelijk betrekking heeft op de vah verdachtes handelen en de gevolgen ervan gegeven feitelijke omschrijving. De motiveering van den voorbedachten raad door het Hof achtte spr. dan ook vol doende. Bepaaldelijk kan de voorbedachte raad reeds worden afgeleid uit het zich eenige dagen tevoren van een uniform voorzien, zich op den dag van zijn gewelddadig han delen eeri donkeren bril opzetten en met behulp van valsche voornemens het slacht offer uit diens woning lokken. Ten aanzien van de verder nog ingedien de middelen merkte de advocaat-generaal nog op, dat het Hof afdoende heeft gemoti veerd, dat de opgaven van den verdachte omtrent „Arie" niet als waar kunnen worden aanvaard en daarom heeft aangenomen, dat „Arie" niet bestaat en dat de handelingen, door verdachte aan „Arie' toegeschreven, door verdachte zelf zijn verricht. Wat be treft den twijfel, in de cassatiemiddelen naar voren gebracht omtrent de verklarin gen van de getuigen Thierry en Brouwer voor wat betreft het waarnemen van den auto, merkte spreker op, dat deze verkla ringen ongetwijfeld meebrengen, dat de door die getuigen waargenomen auto de door verdachte bestuurde auto is geweest, terwijl het gedeelte van de verklaring van getuige Thierry, inhoudende dat het om streeks kwart over vier al wat schemerig was en" de avond begon te vallen en het ge deelte van de verklaring van getuige Brou wer, dat ongeveer half vijf het zicht goed was, volstrekt niet onderling tegenstrijdig behoeven te zijn, hetgeen te meer klemt, daar getuige Thierry omstreeks kwart over vier, toen de auto recht tegenover hem even stopte, zich op ongeveer 100 meter afstand bevond, terwijl volgens de verklaring van getuige Brouwer deze ongeveer half vijf om streeks 75 meter van den auto verwijderd was, waarbij nog komt, dat klaarblijkelijk bij Brouwers waarnemen deze getuige en de auto zich aanmerkelijk verder van de Kr.ip en de Kniplaan af bevonden dan ge tuige Thierry en de auto bij het waarnemen door Thierry. KANTONGERECHT TE LEIDEN. Verkeerde verkeersopvatting. Gistermorgen moest voor het kantongerecht alhier een Leiclsche werkster terecht staan we gens een ernstige verkeersovertreding. Op 4 Aug. j.l. was zij fietsende naast haar vriendin, een zeer smalle bocht te Rijnsburg doorgereden, waardoor zij op het linkerweggedeelte terecht waren gekomen en het autoverkeer van rechts op ernstige wijze in gevaar had gebracht. Ver dachte erkende de overtreding. Zij had echter den autobestuurder, die geheel rechts van den weg reed met haar hand kenbaar gemaakt dathy op zü moest gaan onder toevoeging van „o ja, wacht jij maar", waarop tot haar groote verwondering uit de auto een veldwachter stapte, die haar verbaliseerde. Het O.M. eischte f.8 boete of 4 dagen hech- enis. De Kantonrechter veroordeelde haar tot f.3 boete of 2 dagen hechtenis. Een ontslag met nasleep. De directie eener maatschappij had haar fili aalhouder alhier wegens overtreding van het gesloten contract op 1 Augustus 1940 op staan- den voet ontslagen. De filiaalhouder^ had naar aanleiding van dit ontslag zich tot de Arbeids inspectie gewend, met gevolg dat volgens de ver ordening van den Secretaris-generaal en Rijks commissaris van 11 Juni 1940 de directie der Mij. den filiaalhouder weer in dienst moest terug nemen. De directie der Mij. was tegen deze be slissing die volgens haar meening in strijd was met het Burgerlijk Wetboek daar de fili aalhouder zich niet aan de bepalingen van het gesloten contract, had gehouden in verzet ge komen. en verzocht het eerst gegeven ontslag te handhaven. De Kantonrechter mr. Ligtenberg wees direct vonnis en besliste dat het eerst gegeven ont slag niet onrechtmatig was gegeven. Hij beves tigde derhalve dit ontslag met bevel dat in naam van het recht de filiaalhouder onmiddel lijk de winkel en de woning moet verlaten en ontruimen desnoods met hulp van een deur waarder. terwijl hij den filiaalhouder veroor deelde in de kosten van het geding. Kleine oorzaak, groote gevolgen. Een lid van den Opbouwdienst moest terecht staan omdat toen hij voor een kleine overtre ding fietsen zonder bel was aangehouden een valschen naam had opgegeven. De kanton rechter noemde het een ontzettende domme streek van verdachte om een valschen naam op te geven. Verdachte dacht, dat het een grapje van den agent was geweest, daar de agent hem zeer goed kende. Het O.M. wees verdachte er op dat volgens het procesverbaal de agent, een hem onbekenden man had aangehouden, die opgaf J. van Habaken te zijn. Gezien de zeer ernstige overtreding eischte het O.M. voor het eerste feit f. 1 boete of 1 dag hechtenis, voor het tweede feit f. 10 boete of 6 dagen hechtenis. Verdachte verzocht in verband met zijn finan- cieelen toestand clementie. De Kantonrechter veroordeelde hem tot f. l boete of 1 d. h. voor het eerste feit en tot f. 7.50 voor het tweede feit. Geen verandering van richting aangegeven Twee Leidsche wielrijders moesten de vorige week terechtstaan, omdat zij geen verandering van richting hadden aangegeven. Omdat zi] toen ontkenden, werden nu de agenten van de ver keerspolitie D. Slot en K. Mulder gehoord. Dezen verklaarden, dat zij met hun motor achter ver dachten hadden gereden, en toen hadden ge constateerd dat geen van belde verdachten een tceken had gegeven toen zij van richting wilde veranderen. Het OM. hield zich aan de verkla ringen der motorpolitie. Het is een ernstige ver- keersfout, die hier veel voorkomt en steeds zwaarder gestraft zal worden. In dit verband eischte het OM. tegen ieder der verdachten f. 3 boete of 2 dagen hechtenis. Omdat verdach ten werkloos waren, veroordeelde de Kanton rechter belden tot f.2 boete of 1 dag hechtenis. HAAGSCH GERECHTSHOF. Diefstal van bloembollen. Het waren nogal kostbare bloembollen die gestolen waren van het land dat door M uit Hillegom was gehuurd. Dat land be vond zich naast dat van een anderen kwee- ker te Bennebroek, die verdacht werd den diefstal te hebben gepleegd. Bij het eerste verhoor dat de hoofdagent H. A. Smit te Bloemendaal afnam, ontken de verdachte den diefstal te hebben ge pleegd. Maar na eenige uren herriep hij de ontkenning en bekende. Daarna echter ontkende verdachte weer en nu hij voor het Haagsche Hof zich had te verantwoorden, ontkende verdachte op nieuw den diefstal te hebben gepleegd. Hij zou de bollen van zekeren M„ een vroegeren knecht van den kweeker M. hebben ge kocht, die ze dus gestolen zou hebben. Maar deze M. vertoeft thans in Duitschland, en kon dus niet als getuige worden gehoord. Deze had eerder reeds ontkend den dief stal te hebben gepleegd. De rechtbank te Haarlem had verdachte veroordeeld tot zes maanden gevangenis straf welk vonnis in hooger beroep door het Hof te Amsterdam werd bevestigd. In cassatie verwees de Hooge Raad deze zaak naar het Haagsche Hof omdat bij het bewijs gebruik was gemaakt van een ver klaring die niet door verdachte was afge legd, en als zoodanig toch was aangemerkt. Na het verhoor van enkele getuigen vor derde de proc.-generaal op nieuwe gron den veroordeeling tot zes maanden gevan genisstraf. De verdediger pleitte vrijspraak. Vonnis over 14 dagen. üiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiMiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiH I Bon nr. 39 (t/m. 10 November; van 411 Nov. niet in restau- rants e.d.) 100 gram kaas. I Bon nr. 42 (t/m. 22 Nov.) 1 kilogram suiker. Bon nr. 52 j (t/m. 17 Nov.; 11—18 Nov. H niet in restaurants e.d.) 100 gram kaas. 1 Bon nr. 55 (t/m. 12 Nov.): 1 150 gr. toiletzeep of 120 gr. huis- Ij houdzeep of 200 gr. zachte zeep of 1 250 gr. zeeppoeder of 125 gr. zeep- E vlokken of 250 gr. zelfwerkende vvaschmiddelen of 200 gram vloei- H bare zeep. Goed voor het wasschen H van 8 K.G. droog waschgoed. Petroleumbon nr. 7 (t/m. 29 Dec.) liter petroleum Petroleumzegel a: (t/m. 10 November): 2 liter petroleum (uitsluitend voor huisverlichting). Boterbon nr. 14 (t/m. 8 Nov.): Boterbon nr. 15 250 gram boter. (t/m. 15 Nov.): (t/m. 17 Nov. I Bon nr. 65: I ei. I Bon nr. 82 (t/m. 29 Nov.): 21/: ons rijst, rijstemeel, rijste- bloem of gruttenmeel. I Bon nr. 83 (t/m. 27 Dee.) 2,/t ons havermout, havervlokken, l^a verbloem, aardappelmeel vlok- ken, gort, gortmout of grutten. I Bon nr. 88 (t/m. 27 Dec.) 2Vï ons gort, gortmout of gTutten. I Bon nr. 93 (t/m. 27 Dec.) 1 100 gr. maizena, griesmeel, sago, 1 aardappelmeel of een hoeveelheid puddingpoeder, welke 100 gr. zet- 1 meel bevat. Bon nr. 98 (t/m. 27 Dec.) 100 gr. vermicelli, macaroni of spaghetti. j Bon nr. 114 (t.m. 8 November): H 250 gram koffie of 75 gram thee. I Bon nr. 116 t.m. 31 December): 50 gr. scheerzeep of een tube E schecrcreme of een^ pot scheerzeep. Broodbonnen nr. 12 jf (t/m. 5 November; 4 en 5 Nov. niet in restaurants e.d.): i§ 2500 gram rogge of 2000 gram ander brood. Broodbonnen nr. 13 (t/m. 18 Nov.; 11—19 Nov. Êf niet in restaurants, e.d.) 1 125 gr. rogge, of 100 gr. ander brood of 1 rantsoen gebak. §j Rantsoen bonnen rijst en haver- E moot rijn doorloopend geldig. Bloemkaart bon nr. 1 (t/m. 1 Dec.): H 65 gr. rogge of 50 gr. ander brood, V» rantsoen gebak of 35 gr. meel of bloem. Vetbon nr. 14 (t/m. 8 Nov.): Vetbon nr. 15 (t/m. 15 Nov.) 250 gram boter of margarine. Vleeschbon nr. 06 (t/m. 10 November; van 411 Nov. niet in restau rants e.d.) Vleeschbon nr. 07 (t/m. 17 Nov.; 11—18 Nov. niet in restaurants e.d.) 100 gram vleesch inclusief been oi vlecschwarcn. Vleeschwarenbon nr. 06 (t/m. 10 November; vap 411 Nov. niet in restau rants e.d.) Vleeschwarenbon nr. 07 (t/m. 17 Nov.; 11—18 Nov. niet in restaurants e.d.) 75 gr gerookt of gekookt varkens rund- of kalfsvleesch of gerookte worst, 100 gr. gekookte worst, 125 gr. leverworst of 150 gr. bloed worst. Brandstoffenbon 01, 02 en 03 (haarden en kachels) Idem 01 t/m 06 (centrale verwarming) Brandstoffen, een eenheid, lsfe periode; Cokes, een eenheid, Iste periode: (alle t/m. 14 November) een eenheid vaste brandstoffen. Brandstoffenbon 04 t/m 07 (haarden en kachels) Idem 07 t/m 14 (centrale verwarming) Brandstoffen, 2de periode: Cokes, 2de periode: (alle t/m. 30 November) een eenheid vaste brandstoffen. Bonnen 08 t/m. 11 (haarden en kachels) t/m. 30 Nov. een eenheid turf of LATER vaste brandstoffen. 51 lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllH, 111,11,1, „mini door JOH. W. BROEDELET. De toeloop in het Meedingmagazijn Berg man Co. was enorm. De firma had- dan ook een alleraanlokkendste reclame gelan ceerd. „Moderne heerencostumes, nieuwste dessins, vormvast, van f. 26 voor f14.50. van f. 42 voor f. 24. Bij aankoop van f. 25 é^n chique pantalon cadeauIn elke over jas of colhert bevindt zich een gratis lot in gesloten couvert. Op de nummers, eindigend met 60 en 62, valt een prijs: een onkreuk bare das, elegant model. Alles moet weg! Doet Uw voordeel! Motto: het kan niet goedkooper". Men verdrong zich in de magazijnen. Het leek of plots iedereen een lichaams-omhul- ling broodnoodig had. Men vocht om een streepje, een ruit, een bijzonder courante stof. Men rukte elkaar de colberts, de ves ten, de pantalons uit de handen. Het werd een volslagen rage. Straks kwam de politie er nog aan te pas. „Niet dringen, heeren!" riep Berkman in persoon. „ledier komt aan d'e beurt". Maar 't hielp niet. Steeds feller wierp men zich op een jas of een ander begeerd kleeding- stuk. ,,ALs u zich niet ordentelijk gedraagt, sluiten we de zaak!" waarschuwde zijn com pagnon. „Wij zullenHij voleindigde zijn zin echter niet. bekneld ais hij raakte in een wirwar van druk gesticuïeerende klanten, die hem zóó persten, dat hij blij was, er noe- levend tusschen uit te komen. Geen uitverkoop bij de gerencmmeerae firma had ooit zulk een eclatant succes. Het was een opruimings-campagne zonder weerga. De allergrootste moeite kostte het den -koopers een hokje te veroveren, waarin ze passen konden. Men moest heel wat geduid oefenen, voor men beslag wist te leggen op zoo'n afgesloten ruimte. Met vier, vijf man tegelijk stormde men er op los en er ont stond zelfs handgemeen, wie er binnen zou gaan. En als er een naar 'buiten kwam, om zichzelf ergens in een der vele, .groote spie gels te weerkaatsen.een schouder zat te hoog, de pantalon was te kort, het vest wipte; er mankeerde altijd wat aan dan nam een ander reeds zijn plaats in, waar door in minder don geen tijd een hopelooze verwarring ontstond. Dat móést verkeerd loopen. Dat dééd het dan ook. Plots had je het lieve leven aan den gang. „U hebt mijn broek aan!" schreeuwde een vuurrood heer en hij pakte een kleinen dikken man bij den arm, dien- hij woedend door elkaar schudde. „Wat dééd u in mijn hokje? U hoort er niet!" „Was er dan ook in gebleven!" raasde de Meine man en hij trachtte aan den greep van den ander te ontkomen. „Wie zijn plaats verlaat, verliest die. U doet. of u dit gebouw in eigendom hebt! Praatjesmakers zijn er op de wereld al genoeg". „Geef op die broek!" beval de vuurroode heer, die niet los liet. „En onmiddellijk! Dat heb je expres gedaan! Dat ding slob bert om je beenen. Je had direct moeten zien, dat hij niet van jeu is. Doe uit, zeg ik je, doe uit!" ..Wel ademachtig" verdedigde zich de kleine mar., „wil u mij hier voor schande laten staan? Ik ben een fatsoenlijk bur ger. al geef ik me dan ook niet voor heer uit! Alle heeren zijn geen heeren! Steek die in je zak. Doe je knuisten weg, of ik zal De over-driftige heer was echter niet tot bedaren te brengen. En wat te voorzien was, gebeurde. De kooplustigen gingen elkaar als wilden te lijf. Het werd een ge regeld vuistgevecht en op het laatst rolden ze samen over den grond. Het schouwspel wekte sensatie, hilariteit. Ieder wou er het zijne van hebben. Het werd een geduw en ge-pers, waarin het bepaald gevaarlijk was, zich te begeven. Alle kleedhakjes liepen leeg. Of men zijn plaatsje straks nog terug zou vinden, daar aan werd niet gedocht. Nieuwsgierig, brul lend van den lach of stom verbouwereerd liet men zijn boeltje haastig in den steek. Berkman in persoon, zijn compagnon, al wat bediende was, de administratie zelfs, kwam er aan te pas. Het duurde wel een vol kwartier voor de orde in de magazijnen zich weer eenigszins herstelde. Oef, dat was me een toestandje geweest. Het succes van den uitverkoop mocht dan overweldigend' zijn, alles had zijn grenzen, verzuchtte de firma. A „Nu. was de truc g-oed in elkaar gezet of niet vroeg de vuurroode heer, terwijl hij rustig in een min of meer obscuur caié'tje neer streek met den kleinen man en nóg iemand, die er een opvallend onschuldig gezicht op nahield. „Ik wist wel, dat ze om zoo'n vechtpartijtje hun kleed-hokjes onbe heerd zouden laten. Jij hebt dat prachtig geleverd, hoor!" (Dit laatste compliment was recht tot den persoon met het zoo be- trouwenswaardige gelaat gericht). „Dertien portemonnaies, elf horloges en zes porte feuilles. Die uurwerken brengen wel niet veel op. maar duizend drie en veertig gul den maakt toch per man een dikke drie honderd pop En dan praten ze r.eg van gereduceerde prljzenl" (Nadruk verboden) (Auteursrecht voorbehouden) WOENSDAG 6 NOVEMBER. Jaarsveld 414,4 M. NCRV-Uitzending8.00 Nieuwsberichten ANP 8.10 Schriftlezing en meditatie 8.25 Gewijde muziek <opn.) 8.35 Gram.muziek 9.20 Planovoordracht en gram. muziek 10.00 Gram .muziek 10.30 Morgen dienst 11.00 Grammuziek 11.15 Trio-con cert en gram.muziek 12.30 Reportage 12.45 Nieuws- en economische berichten ANP 1.00 Orgelconcert 1.45 Celesta-ensemble en gram. muziek 3.10 Gram.muziek 3.50 Bijbellezing 4.20 Gramjnuzlek 4.30 Voor de jeugd 5.00 VPRO: Cyclus „Het geestelijk karakter van ons volk" 5.15 Economische en beursberichten ANP 5.30 Christ. Jeugdkoor „Zing met ons mee" met pianobegeleiding en gramjnuzlek 6.00NCRV-orkest (opn.) 6.30 Gram.muziek 6.45 Actueele reportage of gram.muziek 7.00 7.15 Nieuwsberichten ANP, sluiting. Kootwijk 1875 M. AVRO-Ultzendlng7.00 Be richten (Duitsch) 7.15. Grammuziek 7.30 Berichten (Engelsch) 7.45 Gram.muziek 8.00 Nieuwsberichten ANP, gram.muzlek 9.00 Berichten (Duitsch) 9.15 Gram.muziek 10.00 Morgenwijding 10.15 Gram.muziek 10.30 Ensemble Jonny Kroon en soliste 11.30 Berichten (Engelsch) 11.45 Ensemble Jonny Kroon 12.00 Berichten, gram.muziek 12.30 Berichten (Duitsch) 12.45 Nieuws- en econo mische berichten ANP 1.00 AVRO-Amuse- mentsorkest en solist (1.30—1.45 Berichten Engelsch) 2.00 Berichten (Duitsch) 2.15 Gram.muziek 2.30 Berichten (Engelsch) 2.45 Cyclus „In de schijnwerper" 3.00 Orgel spel 3.30 Berichten (Engelsch) 3.45 Om roeporkest en solist 4.35 Gram.muziek 5.00 Berichten (Duitsch) 5.15 Economische en beursberichten ANP 5.30 Onderwilsfonds voor de Scheepvaart: Causerie „Stoommachines en stoommotoren aan boord van schepen" 6.00 Gram.muziek met toelichting 6.30 Berichten (Engelsch) 6.45 Gram.muziek 7.00—7.15 Nieuwsberichten ANP, sluiting. F. X. G. te L. Daaraan is nu eenmaal niets te doen. De autoriteiten kunnen niet verder gaan dan de voorschriften terzake van de ver duistering toelaten. 3—2

Leidsch Dagblad | 1940 | | pagina 7