Een verregende voetbaldag Competitiestanden N.V.B. LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Maandag 4 November 1940 OFFICIEELE KENNISGEVING Wat de Westel. le klassers deden Groote nederlaag voor Feijenoord De strijd Blauw- Wit-Ajax zonder doelpunt L.F.C.—Hillinen 3—1 Hillegom I—Blauw-Zwart I 2-1 AGENDA O.V.V.I—Alphen I 1-7 HetZ.L.C.-terrein geopend Voor den Nederlandschen Voetbalbond zijn gisteren de volgende uitslagen verkregen: Afdeeling I, le klasse: 't GooiD.H.C. 13, StormvogelsFeijenoord 6—0. 2e klasse: H.V.C.Spartaan 42. Afdeeling II. le klasse: H.B.S.D.O.S. 7—4; Haarlem—R.F.C. 60; Blauw WitAjax 0—0. 2e klasse A: U.V.V.—H.V.V. 1—1. 3e klasse A: LFCHillinen 3—1; Laakkwar tierSJC 82; HillegomBlauw Zwart 21. 3e klasse C: OW—Alphen 17. 4e klasse A: ArchipelGraaf Willem II 40. 4e klasse B: ESDO—WP 4—2; Te Wcrve— Cromvliet 2—5; HDVRoodenburg 6—5; Oranje Blauw Duno 1—2; De JagersMaasstraat 12. Afdeeling HE. le klasse: AGOWGo Ahead 2—1; NEC—Tubantia 4—1. Afdeeling IV. le klasse: MVVNOAD 5—2; BWLimburgia 5—3; Willem II—Eindhoven 23; PSVHelmond 3—0; Roermond—LONGA 0—4. Afdeeling V. le klasse: Vclocitas—Veendam 4—1; GVAV—Heerenveen 1—1; Leeuwarden— HSC 1—2. VAN OVERAL. Er is van de competitie gisteren niet veel terecht gekomen doordat de meeste door weekte velden moesten worden afgekeurd. Waar er gespeeld werd strooide men echter (een enkele uitzondering daargelaten) de doelpunten rond als pepernoten zoodat er in vyf wedstrijden der Westelijke eerste klasse niet minder dan 27 maal werd ge scoord! Eén der zwaarst gehavende clubs was Feyen- oord. Tegen Stormvogels wist het van IJmuiden nog tot de rust stand te houden en de 10 achterstand deed toen nog geen débécle ver wachten. Maar in de tweede helft liep het mis. De befaamde middenlinie der Rotterdammers was „nergens" en keer op keer werd Feijenoord nu verrast door de snelle stormloopen der thuis club, die een fraaie 6—0 zege uit het vuur sleepte. Waarbij moet worden opgemerkt dat doelman Scholtens zeer slecht op dreef is ge weest en vele fouten heeft gemaakt. wy zien Feyenoord thans op de zevende plaats van de ranglijst met vijf punten achterstand op D.H.C.dat 't Gooi overwon en daardoor de leiding In deze afdeeling van D.W.S. overnam. H3.S. zegevierde in afdeeling II met 74 over D.OB. en Haarlem met 6—0 over R.F.C., ter wijl Ajax en Blauw Wit voor de uitzondering op den regel zorgden door van een niet zoo heel belangwekkenden kamp geen enkel doelpunt te scoren. Welk resultaat in hoofdzaak ten goede komt aan V.S.V., dat haar positie weer iets sterker zag worden. A.G.O.V.V. heeft het in het Oosten klaar ge speeld haar eerste overwinning te boeken. Het was een spannende kamp tegen Go Ahead, maar onverdiend was de Apeldoornsche zege niet, al is het waar, dat A.G.O.V.V. tegen het slot ge ducht in de knel kwam, toen Kluin, die zijn club weer ter hulp blijkt te zijn gesneld, we gens een blessure het veld moest verlaten. De groote strijd te Nijmegen tusschen N.E.C. en Tubantia is ten voordeele der kampioenen ge ëindigd. Vooral in de eerste helft waren zij veel gevaarlijker. Zeer zorgvuldig bewaaktP Tu bantia den NH.C.-midvoor Ten Velde (die topscorer van Nederland is!), maar de Nij- meegsche voorhoede bracht het niettemin ir die periode al tot een 3—0 voorpsrong, en dat was voldoende. Tubantia had na de pauze de fut niet meer om dit verschil te nivelleeren en met 41 werd zij geslagen! De Eindhovensche clubs hadden in het Zuiden een goeden dag. Immers terwijl Juliana ge dwongen rust had, won Eindhoven van Willem II en P.S.V. van Helmond, zoodat zij te zamen op fraaie wijze den toon blijven aangeven in deze afdeeling. In het Noorden moet men nu toch gaan ge- looven, dat G.V.A.V. haar kampioenschap niet zal heroveren. De ploeg schijnt goed te spelen, maar zeer onproductief te zijn en dat leidde gisteren weer tot verlies van een punt tegen Heerenveen. Tegelijkertijd bleven Velocitas en H.S.C. aan de winnende hand, zoodat er aan den kop der ranglijst weinig veranderde. In de 2de klasse B is niet gespeeld. In 3 A deed L.F.C. uitstekend werk door het bezoekende Hillinen met 3—1 in het zand te doen bijten. Het gaat best met de kanaries dit seizoen. En nu heeft het leidende Laakkwartier wel is waar op het oogenblik een vrij bedui denden voorsprong, maar men kan ten slotte nooit weten. Ook Laakkwartier zal nog wel eens struikelen, al zag het er daar gisteren nog niet naar uit coen zij S.J.C, met niet minder dan 8—2 tot overgave dwong! Hillegom beantwoordde aan onze verwach tingen door thuis met 21 van Blauw-Zwart te winnen. Het was een spannende strijd tusschen gelijkwaardige ploegen, waarin Hillegom mis schien iets meer kreeg dan haar toekwam. Alphen had in 3 C geen moeite met O.V.V. en triomfeerde met 7—1. Van de 4de klassers uit Leiden en omgeving kwam alleen Roodenburg in het veld. dat met- de zonderlinge score van 6—5 tegen H.D.V. de vlag moest strijken. Roodenburg meent intus- schen dat de arbiter, over wiens leiding zij slecht te spreken was. ten onrechte twee straf schoppen aan H.D.V. heeft toegekend. Daar tegen heeft zij dan ook geprotesteerd! TEMPERATUREN, HOOGWATERTIJDEN, ENZ. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 5 gr C. (41 gr. F.) 12 uur 'smidd.: 6 gr. C. (43 gr. F.) HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK-A.-ZEE. Voor Dinsdag. Voorm. te 7 uur; nam. te 7.24. ZONS- OP- EN ONDERGANG. Maandag: 18.06 nam. tot 8.42 voorm. Het tijdvak gedurende hetwelk de verduiste ringsvoorschriften gelden, wordt begrensd door deze beide tijdstippen. MAANS- OP- EN ONDERGANG. 4 Nov.: op: 13.19; onder 22.25. VERDIENDE ZEGE VOOR DE KANARIES IN EEN VLOTTEN WEDSTRIJD. Ondanks den zwaren regenval was het terrein aan den Zoeterwoudschen singel uitstekend bespeelbaar. En doordat L.F.C. het rijk alleen had was er een vrij talrijk publiek, dat een vlotten strijd te aanschouwen heeft gehad. Reeds van den aftrap af ontwikkelde zich een snel en vinnig spel, waarbij LJP.C. den toon aangaf en meerdere goed opgezette aanvallen ondernam. Dit overwicht der Kanaries, gedu rende hetwelk de bezoekers enkele minder ge vaarlijke uitvallen deden, hield ongeveer een kwartier aan. zonder dat de voorhoede van de thuisclub dit in doelpunten wist uit te drukken. Eindelijk echter kwam het verdiende tegenpunt, toen bij een overrompelenden aanval, een docl- worsteling ontstond, waarbij Tesseur den bal in het Hillinen doel wist te plaatsen. 10. Met dit doelpunt was het ook met de L.F.C.-meerdcrheid gedaan. Snel ging het spel van doel tot doel. waarbij de Hillinen aanvallen, meestal werden geleid door van Vliet, den snellen linksbuiten. Ook de LP.C.-aanvallen waren, goed gesteund door de halflinie. herhaaldelijk gevaarlijk, doch de verdediging aan beide zijden wist er raad mee. Na 35 minuten wist Hillinen door Vijf schaft. die met een goeden voorzet van den rechtsbuiten Warmerdam Ineens inschoot, ge lijk te maken. De 11 gelijke stand met- de rust was reeds in de derde minuut van de tweede helft in een 2—1 voorsprong voor de gastheeren veranderd. Een snelle aanval der kanaries werd keurig door Bijl benut. 21. Fanatiek ging de strijd verder, waarbij de doelen om beurten, vaak op onverklaarbare, wijze aan doorboring ontkwam. We zouden de keepers te kort doen, als we hier niet direct aan toevoegden, dat zij beiden hun werk op uitstekende wijze volbrachten. Ook toen de be zoekers meer kwamen opzetten wist Duffels onder de L.F.C.-lat meerdere harde en goed gerichte schoten klemvast te vangen en snel weg te werken. Bij een LP.C.-aanval door Herreur geleid, werd tot driemaal toe ingeschoten. Bij het derde schot wist de rechtshalf Oudejans. den bal juist voor den doellijn het veld nog in te trappen. Een kwartier voor het einde moest Elderbroek in het Hillinendoel eindelijk voor een schot van Ouwerkerk zwichten, waarmede hij den stand voor L.F.C. tot 31 opvoerde. Vol spanning verliep het laatste kwartier, zonder dat er een wijziging in den stand werd aange bracht. Jammer was het. dat twee Hillinen-spelers den wel feilen maar toch eerlijken strijd aan I het slot ontsierden door een dreigende houding tegen een der L.F.C.-spelers aan te nemen, waardoor zij juist voor het einde, nog naar de kleedkamer moesten worden verwezen. De 31 zege voor LP.C. die niet gemakkelijk werd ver kregen, is ten volle verdiend. EEN SPANNENDE WEDSTRIJD. Van den aanvang af beloofde dit een aantrek kelijke wedstrijd te worden, daar de partijen ongeveer even sterk bleken te zijn. Vlug ver plaatst zich het spel, waarbij vooral de vleugel spelers van Blauw-Zwart opvallen. Als na minuten ln de Hillegom-verdediging een fout wordt gemaakt, werkt de rechtsbuiten der be zoekers den bal het doel ln. 01. Over en weer golft thans het spel, waarbij de Hillegom-voor- hoede zwaar is gehandicapt in haar aanvallen door het vele water, hetwelk voor het Weste lijk doel ligt. Hierdoor ontstaat vaak een spel, dat meer op waterpolo dan voetbal gelijkt. De keeper der bezoekers is zeer actief en weet de door Winkelaar afgevuurde schoten kalm ei nauwgezet te verwerken. Ook aan de Hillegom zijde wordt keurig werk door de verdediging verricht. De aanvallen der bezoekers zijn snel en vol gevaren. De laatste halve minuut voor de rust weet Van der Aar te proflteeren van een voorzet van Houtzager en daarmede gelijk te maken, 11. Na de pauze wordt weer ener giek aangepakt. Na 10 minuten weet Van dei- Aar. die thans op de rechtsbuitenplaats speelt het leder te bemachtigen. Een goede voorzet volgt en de bal wordt mooi door Winkelaar in den uitersten hoek van het doel geplaatst, on houdbaar voor den keeper. 2—1. Blauw-Zwart doet alle moeite den gelijkmaker te scoren, doch ook hun belet het vele water thans de aan vallen af te werken. Als de scheidsrechter het einde fluit heeft geen der ploegen kans gezien de score op te voeren Hillegom heeft gewonnen. Een gelijk spel had de verhouding echter beter weerge geven. Hillegom Adsp. speelde gelijk tegen Zeemeeu wen Adsp. 22. H.D.V. I—ROODENBURG I 6—5. Roodenburg verschijnt met 3 invallers, H.D.V is volledig. Roodenburg neemt direct het spel in handen en het is v. Dorp, die haar met een prachtschot de leiding geeft. Direct daarop maakt H.D.V. gelijk. Het spel van de gasten is thans veel pittiger en de mooie aanvallen leveren een doelpunt op door v Dorp 12. Door een fout in de verdediging van Roodenburg, die overigens goed werkt, maakt H.D.V. weer gelijk 22 Nog voor de rust maakt Andr. du Prie 3—2 voor Roodenburg. Na de rust kent de scheidsrechter 2 straf schoppen aan H.D.V. toe, welke evenveel doel punten opleveren, 43. Roodenburg is ontmoe digd en speelt lauw verder. Beide elftallen scoren om beurten, waarbij H.D.V. op geluk kige wijze dezen wedstrijd wint 6—5, onder protest van Roodenburg, tegen het toekennen der strafschoppen. AFDEELING I. Eerste klasse. D. H. C6 4 D. W. S. 5 4 A. D. 05 4 Stormvogels 6 3 Hermes-D, V. S. 5 2 D. F. C5 2 Feyenoord 6 2 't Gooi 6 1 Sparta 5 1 K. F. C5 - 22—11 5—1 11—7 12—9 11—10 9—9 11—14 7—11 8—13 5—16 AFDEELING II. V. V. S. Ajax Xerxes Blauw-Wit H. B. S. D. O. S V. u. c. C. V. V. R. F. C. 5 5 17—6 10 7 4 1 2 22—10 9 6 4 2 17—10 8 5 3 - 2 15—8 6 6 2 2 2 8—7 6 7 3 - 4 24—17 6 5 2 1 2 12—17 5 5 1 1 3 11—18 3 6 1 1 4 8—23 3 6 1 - 5 10—28 2 AFDEELING III. N E. C Tubantia Heracles Enschede Wageningen Quick Hengelo Ensch. Boys Go-Ahead A. G. O. V. V. AFDEELING IV. P. S. V Eindhoven Juliana B. V. V N. O. A. D N. A. C Longa 24—10 19—12 14—6 17—10 17—10 18—9 14—20 9—18 5—18 4—18 23—8 20—12 16—10 15—15 12—17 8—5 17—15 Helmond. 7 2 2 M. V. V7 1 3 Willem II 6 1 2 Roermond 6 1 2 Limburgia 7 - 1 AFDEELING V. Velocitas 6 Be-Quick 5 H. S. C5 Leeuwarden 6 Sneek 4 W. V. V5 G. V. A. V5 Veendam 6 Heerenveen 6 Achilles 4 Derde klasse. DERDE KLASSE A. Laakkwartier 7 L. F. C7 Blauw-Zwart 7 Tonegido 5 Lugdunum 6 R. V. C6 De Ooievaars r5 A. S. C5 S. J. C. 5 Hillegom 6 D. O. S. R6 Hillinen 7 DERDE KLASSE C. Alphen V. F. C. Olympla D. C. V D. H. S. Woerden Fortuna 3 Het Noorden 5 Steeds Volharden 5 O. N. A6 O. V. V6 Pechvogels 6 8—13 6 10—11 5 12—14 4 8—20 4 7—16 1 14—11 10 16—5 9 10—9 7 17—10 7 10—8 4 13—14 4 10—7 3 10—18 3 9—22 3 7—12 2 38—9 14 15—9 10 12—9 7 10—12 6 16—20 6 17—16 5 8—12 4 10—15 4 13—20 4 11—15 4 10—15 4 10—18 4 33—10 12 24—14 10 17—15 9 14—17 7 11—16 0 15—8 5 9-4 4 10—12 4 8—11 4 14—20 4 9—21 1 6—22 0 UITREIKING VAN BLOEMKAARTEN. Uitgereikt zullen worden bloemkaarten, die bestaan uit 32 bonnen, gerangschikt in 4 groepen van 3 bonnen en wel 8 stuks ge nummerd „1", 8 stuks genummerd „2", 8 stuks genummerd „3", 8 stuks genummerd ,.4", waarvan elke groep gedurende één pe riode, d.w.z. vier weken geldig zal zijn. Ie_.T van deze bonnen zal recht geven op het koopen van 1/8 rantsoen 35 gram tarwebloem, tarwemeel of zelfrijzend baa- meel, of boekweitmeel roggebloem, rogge meel of gruttemeel of wat hiervoor nog na der aangewezen zal worden. De bloemkaarten zullen worden uitgereikt aan lederen houder van een stamkaart. Af- gekrulst zal worden het vakje E4. Men ver late het lokaal van uitreiking dus niet zon der zich degelijk overtuigd te hebben, dat men in het bezit is van een bloemkaart voor iedere overgelegde stamkaart en dat daarvan genoemd vakje is afgekruist. Re clames kunnen later niet in behandeling worden genomen. De lokalen van uitreiking zullen geopend zijn van 9 tot 12 en van 2 tot 5 uur n.m. (Zaterdags tot 1 u. n.m.) Zij zijn gelegen: Hyacinthenstraat 18 (bestuursgebouw van de Tuinstadwijk), Utrechtsche Veer 3 (het vroegere lokaal van de Burgenvacht), Oude Rijn 132 (het vroegere Distributiekantoor), Oude Vest 35 (de vroegere Kweekschool), Morschweg 34 (Het Christelijk Militair Te huis) en het gebouw v. d. Eendracht, Lom bokstraat 49. Aan het Distributiekantoor Breestraat 117, zullen geen bloemkaarten uitgereikt worden, aan het oude stationnetje op den Heerensingel evenmin. Het publiek wordt opgeroepen ln de al- phabetische volgorde der geslachtsnamen en wel: Op Dinsdag 5 November as. de namen die beginnen met A, B, C, D t/m Egg. Op Woensdag 6 November a.s. de namen die beginnen met Egh, F, G, H, I, J t/m Kle. Op Donderdag 7 November a.s. de namen die beginnen met Kli. L, M, t/m N. Op Vrijdag 8 November a.s. de namen die beginnen met O. P, Q, R t/m St. Op Zaterdag 9 November a.s. de namen die beginnen met Su, T, U, V, W, X. Y, Z. De Burgemeester van Leiden, A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN. Leiden, 4 November 1940. BRANDSTOFFEN BIJ BEVALLINGEN. Op vertoon van de distributiestamkaart van de(n) jonggeborene kunnen aan het Distributiekantoor Breestraat 119 worden afgehaald: Voor groep A I „Haarden en Kachels" 2 periodebonnen. Voor groep A II „Centrale Verwarming periodebonnen. In het eerste geval wordt het vakje D2, in het tweede het vakje D3 afgekruist. De Burgemeester van Leiden, A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN. Leiden, 4 November 1940. 2866 OPEN EN ACTIEF SPEL VAN DE ALPHENAREN. De Alphcnaren hebben met een keurig verdiende overwinning weten- terug te keeren uit Oost- voorne. Op het fraaie droge zandterrein heeft Alphen. met invallers spelende voor Bezemer en A. Windhorst die goed vervangen werden door resp. M. Tuinenburg en W. Baltes, een goeden wedstrijd gespeeld, al" moet niet uit het oog verloren worden, dat de thuisclub een zwak partytje speelde. By Aphen zat er weer vaart in het elftal; vooral in de tweede helft werd er dikwyis uit stekend gespeeld en het spel werd goed open gehouden, waardoor de verdediging der thuis club het dikwyis zwaar kreeg te verduren. Ook de wyze waarop enkele doelpunten ontstonden wees op goed onderling begrijpen in de Alphen- ploeg. Als dan ook de verdere wedstryden met net noodlge vertrouwen en enthousiasme ge speeld worden zooals dezen middag te Oost- voorne gedaan is. ziet het verdere verloop van de competitie er voor Alphen hoopvol uit. Onder leiding van den Rotterdamsche scheids rechter Bernard, die goed voldeed, stelde Alphen zich met twee invallers op terwyi de thuisclub volledig was. Het eerste kwartier was Alphen al direct iets sterker al bleef het voorloopig nog tot wat voorzichtig terrein ver kennen. Daarna werden de aanvallen van Alphen wat doortas tender en toen Windhorst bij een Alphenaan- val op den rechtervleugel was terecht gekomen plaatste hy het leder voor het O.V.V. doel waar Baltes goed inschoot (01). De thuisclub zag daarna kans door haar middenvoor geiyk te maken toen deze uit een voorzet van den rechts- Dinsdag. Morschweg 59: Stadsevangelisatie te 7% uur n.m. Woensdag Leidsche Volkshuis: Kookdemonstraties voor huisvrouwen 2%5 uur nam. DIVERSEN. 's Dinsdag 1ste Binnenvestgracht 22: Ge legenheid tot inenting tegen typhus 11—3 uur. 's Dinsdag Mare 13: Medisch Opvoedkundig Bureau 916—11 uur voorm Arbeidsbeurs (Levendaal): Iedere derde Dins dag der maand consultatiebureau voor onvol waardiger 78 uur nam 's Donderdags Wykgebouw „Bethesda" (Hoef- straat 4446)Consultatiebureau voor Alcoho listen 8 uur nam. 's Donderdags Inst. voor Praeventieve Genees kunde (1ste Birfnenvestgracht 22): Inenting tegen öiphterle 3Mi uur 's middags precies 'sVrydags. Inst. voor Praeventieve Genees kunde Consultatiebureau v Beroepskeuze 4—5. BIOSCOPEN. t 18 jaar; 14 Jaar; alle leeftijden. Luxor-Theater, Stationsweg: „Kinderarts dr. Engel" Dageiyks nam. 2 en 8 uur. 's Zondags van 2—7 uur doorloopende voorstelling. Lido-Theater, Steenstr. 39: „Geheimen van het oerwoud" Dageiyks 716 uur nam.; 'sZondags te .2, 4,30 en Vh u. Woensd. en Zaterd. majlnée 2.30 u. Trianon-Theater, Breestr.: „Een vrouw dwaal de" t Dagelijks 2 en 8 uur, 's 2kmdags van 26.30 u. doorloopende voorstelling Casino-Theater, Hoogewoerd 48: „Morgen gaat 't beter" Dageiyks 8 uur; 's Woensdags en 's Zater dags ook 216 uur. Zondags te 4 en 8 uur. P.ex-Theater Haarlemmerstraat: „Met geheime orders" t Dageiyks 2 en 8 u. nam.: 's Zondags v. 26.30 uur doorl. voorstelling. Nova-Theater Bet". 7% uur nam Zondags gesloten. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apo theken te Leiden wordt van Zaterdag 2 November 20 uur tot Zaterdag 9 November 8 uur waarge nomen door de apotheken: Apotheek Tot Hulp der Menschheld, Hooigracht 48. telf. 21060 en A. J. Donk, Doezastraat 31, tel. 21313. Te Oegstgeest: Oegstgeestsche Apotheek, WU- helminapark 8, tel. 26274. (Katwyk aan Zee)„Bleeke 'T GOOI—D.H.C. 1—3. Het begin was cenigszins sensationeel door direct achter elkaar gescoorde doelpunten van 't Gooi door Beugelaar en DHC door Dykman. De bezoekers waren daarna door technische grootere bekwaamheden over het geheel geno men gevaariyker. In de eerste helft bood de thuisclub den meesten tegenstand en wist door energiek en vasthoudend spel een geüjk opgaanden stryd te forceeren, doch in de tweede helft gaf het beter sluitende aanvalsspel der DHC'ers den doorslag. Reeds vyf minuten na de hervatting bracht Vol- lebregt. na handig positiespel den stand op 1—2, terwijl ook daarna DHC den toon aangaf. Dyk man wist met een derde DHC-doelpunt het pleit te beslechten. STORMVOGELS—FEYENOORD 60. Reeds in de eerste minuten kregen beide par tijen goede kansen, doch deze werden niet waar genomen. Schoorl opende de score, na eerst een afgekeurd doelpunt te hebben geplaatst (10). Met dezen stand ging de rust in. Er was tien minuten gespeeld in de tweede helft, toen Scholten een geweldige blunder maakte, waarvan Opbergen profiteerde <20). Direct hierop doelpuntte Schoorl met eeri ge weldig hard schot (3—0), doch dezelfde speler miste even later een penalty. Feyenoord .woegde hard voor een tegenpunt, doch het backste1 Haak -Schipper wees elke poging van de hand. In de laatste acht minuten werd Scholten nog driemaal gepasseerd, tweemaal door toe doen van Kroeb en eenmaal door Verdam (6—0). H.B.S.—D.O.S. 7—4. De HBS-voorhoede begon met het Utrecht sche doel onder vuur te nemen, doch daar de regen het veld doordrenkt had, kwam er van zuiver schieten, deels ook door goed verdedigen, vooralsnog niet veel. Toch biyven de Hagenaars gevaariyker. Herklots krijgt een goede pass van Kramer, hy schiet, doch de bal draait op de doeliyn en de spil van DOS, van den Brink, re tourneert het leer, evenwel onvoldoende en nu voltrekt v. d. Vegt het vonnis definitief (10). Na een half uur komt de bal na een omhaal van Dumortier by van Beek, die een schot op doel geeft met veel effect en dan tikt Veld- meyer den bal in den hoek (1—1). HBS biyft echter goed combineeren en de samenwerking tusschen Graafland en Lange- laan leidt dan weer tot een mooi doelpunt \an laatstgenoemde (21). Dezelfde speler maakt er 3—1 van. Vlak voor rust weet DOS even aan den druk te ontworstelen en dan benut Dumortier een goede kans: via den paal wordt het 3—2. Het offensief, dat HBS na rust voortzet le vert een averechtsch resultaat op. Dumortier glipt tusschen de opgedrongen backs door en scoort onberispeiyk (33). Even later een vrije schop van HBS. v. d. Vegt plaatst zich achter den bal en scoort van pl.m. 35 meter afstand keihard ln den hoek (4—3). Hierna is het afgeloopen met DOS, dat vol komen overspeeld wordt. Wel weet Dumortier nog eenmaal voor DOS te scoren, nadat Her klots de score voor HBS had weten te verhoo- j gen (54), doch het resultaat is onafwendbaar. Van der Vegt en Herklots toonen dit even later aan door den eindstand op 74 te brengen. HAARLEM—R.F.C. 6-^0. RFC maakte spoedig na het begin een doel punt, maar het moest wegens buitenspel wor den geannuleerd. Na zes minuten nam Haarlem de leiding door toedoen van de Winter, die jp fraaie wyze een vrijen trap inschoot. Hierna ondernam RFC vele aanvallen en speciaal de rechtsbuiten van Walsem was op dreef. Voor doel was het echter mis en bovendien was doel man Kluit goed op dreef. De aanvallen van Haarlem waren gevaariyker, doch slechts een maal werd gedoelpunt na een misverstand in de Rotterdamsche achterhoede, waarvan Ninaber gebruik maakte. Na de hervatting ondernam RFC vele aanval len, echter zonder succes. De Haarlemsche voor hoede was ondanks de afwezigheid van Van dei Hulst, schotvaardiger. Koning bracht den stand op 30 en uit een voorzet van Ninaber doel puntte Bakker (40). Uit een vrijen trap, even buiten het strafschopgebied, vergrootte de Win ter den voorsprong en kort voor het einde schoot Boeree een voorzet van Ninaber in (6—0). BLAUW WTT—AJAX 6—0. In het veld toonde Blauw Wit zich herhaalde- ïyk iets sterker dan Ajax, doch in den aanval lukte het niet. Hier stond Wilders als midden voor opgesteld, die, op zichzelf een prima voet baller, er op deze plaats niet veel van terecht bracht. Hy trachtte wel zooveel mogeiyk het spel te verdeelen, doch verwaarloosde hierbij veel te veel den linkervleugel. De man, die het winnende doelpunt had kun nen brengen. Bergman, werd hierdoor tot werk loosheid gedoemd. Hannema op den rechtervleugel werd herhaal- deiyk in den aanval betrokken, doch bleek ab soluut niet voor zyn taak berekend en miste veel door onvoldoende balcontrole. Zoo werd het een onbevredigende stryd zon der doelpunten met in de eerste helft een klein overwicht van Blauw Wit en in de tweede helft eenzelfde spelbeeld met uitzondering van en kele snelle en gevaarhjke doorbraken van den Ajaxaanval, welke evenwel op niets uitliepen. buiten, die Britsemmer wellicht door uitloopen had kunnen onderscheppen, het leder langs den Alphendoelman plaatst. (1—1). Het was Alphens rechtsbuiten van Leeuwen die in eea snelle ren het O.V.V. doel belaagde en uit zijn harde zuivere schot den bal ln het net zag be landen (1—2). Kort voor de rust in ging plaat ste J. Windhorst den bal naar Van Egmond die het leder tactisch liet loopen voor Baltes welke op zyn beurt rustig inschoot (13). Direct na de thee zette Alphen een heftig offensief in; dc vleugelspelers werden telkens goed in het spel betrokken en gaven op hun beurt met goede voorzetten het binnentrio goede scoringskansen. Het waren andermaal Baltes en J. Windhorst die beiden uit voorzetten van Van Leeuwen den stand wisten op te voe ren tot 14 en 15 terwyi een kwartier voor het einde van Egmond uit een voor het O.V.V.- doel geplaatste bal van Goedhart den stand op 1—6 bracht. Enkele goede kansen gingen ver volgens verloren tot M. Tuinenburg het leder kreeg toegespeeld, den rechtsachter omspeelde en het leder met een trekballetje naar Wind- horst plaatste. Deze schoot onhoudbaar in en bracht daarmede den stand op 1—7, met welken stand tevens het einde kwam. GELIJK SPEL TEGEN LUGDUNUM III. Hoewel glad, was het nieuwe ZLC-veld in den Leidschen Hout zeer goed bespeelbaar. Als ge volg van de weersomstandigheden werd de offi- cieele opening verschoven tot in de rust. Nadat allen zich ln de cantine hadden verzameld, nam de voorzitter, de heer Guldemond, het woord en heette allen aanwezigen welkom, in het bijzon der den heer C. Metsch, als vertegenwoordiger der Onderafdeeling Leiden van den N.V.B., be nevens de afgevaardigden der zusterverenigin gen. Spr. bracht voorts dank aan het bestuur der Sportstichting, waardoor ZLC in staat werd gesteld een der velden te huren, en eindigde met de hoop uit te spreken dat dit terrein aan ZLC het gewenschte succes moge brengen. Het eerelid, de heer Swagers, had het initiatief ge nomen om namens de oud-leden, leden, dona teurs en donatrices een bloemenmand aan te bieden. Aangezien de heer Swagers zelf verhin derd was nam de heer Stammers de taak van hem over. Namens Lugdunum bood de heer Teeuwen eveneens een bloemenmand aan. Na mens de onderafdeeling Leiden van den NVB sprak de heer Metsch en namens Sportman de heer Geenjaar nog een kort woord, waarmede dit officleele gedeelte afgeloopen was. Over het verloop van den wedstryd nog het volgende: Spoedig blykt Lugdunum zich het leste aan het gladde veld aan te passen, ter- wyl vooral de beide backs van ZLC slecht weg werken. Lugdunum neemt dan ook de leiding. Eenige uitstekende aanvallen van ZLC volgen dan. Op werkeiyk wonderbaariyke wyze ont snapt het Lugdunumdoel aan een doorboring. Als echter de Lugdunum-keeper by een scher mutseling misgrijpt is de stand gelyk. Na de rust komt ZLC er iets beter in, doch het gevaar komt juist aan de andere zyde, als by een goe den aanval Lugdunum wederom de leiding neemt 12. Hard wordt dan door ZLC gestreden om den achterstand in te halen, hetgeen Swagers gelukt met een hard schot in den linker-boven- hoek, 22, Van beide zyden wordt dan hard ge werkt voor de overwinning, hetgeen echter niet gelukt, en heeft ZLC de eer behouden na 7 wedstryden nog steeds ongeslagen te zyn. TWEEDE JEUGD I—S.I.Z.O. I 3—8. Direct liepen de gastheeren hard van stapel en zy wisten uit een strafschop de leiding te veroveren (10). Het duurde echter niet lang of de SIZO linksbuiten maakte geiyk 11. Kort daarna passeerde de SIZO middenvoor 2 tegen standers en de daarna afgevuurde kogel trof doel 1—2. Vervolgens was het Tweede Jeugd, dat uit een doelschop via het lichaam van den arbiter vermocht te scoren 22. Na de rust nam SIZO het spel geheel in han den en zy voerde de score op tot 2—8. Nadat Tweede Jeugd nog eenmaal had gedoelpunt, kwam het einde. Sizo II—Telefonia II 40. Sizo adsp.—V.V.H. 6—0. TRAMVOGELSN.Z.H.T.B. De Zaterdag in het Sportpark te Heemstede gespeelde competitiewedstryd tegen de S.V. ,.D® Tramvogels" eindigde in een 1—3 overwinning voor N.Z.H.T3. Ruststand 0—1. 2—2

Leidsch Dagblad | 1940 | | pagina 6