Uit de Omstreken KRUSCHEN Uit de Rijnstreek [EID5CH DAGBLAD - Tweede Vrijdag 1 November 1940 KERK- EN SCHOOLNIEUWS VRAGENRUBRIEK Rheumatische pijnen PREDIKBEURTEN. VOOR ZONDAG 3 NOVEMBER. Benthuizen Ned. Herv. Kerk: voorm. half- elf en nam. 3 uur (Doopsbed.) ds. Bieshaar. Geref. Gem.: voorm. half elf en nam. half drie leesdienst. Boskoop Ned. Herv. Kerk: voorm. half 10 en nam. 3 uur ds. Petigin van Hilligersberg. Geref. Kerk: voorm. half 10 ep nam. half 3 ds. Petersen. Chr. Geref. Kerk: voorm. half 10 en nam. 3 uur ds. Kleisen. Rem. Kerk voor Vrijz. Herv.: voorm. 10 uur ds. Thomsen. Geref. Gem.: voorm. half 10 en nam. half 3 leesdienst. Hazerswoude Ned. Herv. Kerk: voorm. 10 uur ds. Damsté van Sluijswfjk en nam. 2.30 uur ds. Ottevanger van Lelden. Geref. Kerk: voorm. 10 uur en nam. 2.30 ds. M. Heuzeveldt. Hillegom Ned. Herv. Kerk: voorm. half 10 en 3 uur nam. ds. Eerhardt. Geref. Kerk: voorm. 10 en nam. 3 uur ds. A. K. Krabbe (dankuur voor het gewas). Chr. Geref. Kerk: voorm. 10 en nam. 3 uur ds. Alberts van Vlaardingen. Hoogmade Ned. Herv. Kerk: voorm. 10 !4 u. ds. van Sinderen. Katwijk aan Zee Geref. Kerk: voorm. 10 en nam. 5 uur ds. Marseille. Geref. Gem. (Remisestr.)voorm. 10 en nam. 4 uur, leesdienst. Koudekerk Ned. Herv. Kerk: voorm. 10 en nam 234 uur, ds. van Binsbergen. Geref. Kerk: voorm. 10 en nam. 234 uur, ds. Haspers. Leiderdorp Ned. Herv. Kerk: geen opgave, Kinderkerk: voorm. 10 34 uur, de heer J. Wer ner. Geref. Kerk: voorm. 934 en nam. 2% uur, ds. Dijk. Leidschendam Ned. Herv. Kerk: voorm. 10 en nam. 3 uur ds. Vermet. Geref. Kerk: voorm. 10 en nam. 3 uur, ds. Boukema. Lcimuide» Ned. Herv. Kerk: voorm. 1014 u. ds. van Veenen. Geref. Kerk: voorm. 1034 uur, leesdienst; nam. 3 uur, ds. Aalders. Nieuwkoop Ned. Herv. Kerk: nam. half drie ds. van Harten van Zevenhoven. Rem. Kerk: voorm. 10 uur ds. L. W. v. Wijn gaarden. Geref. Kerk: voorm. 10 uur ds. Speelman van Nieuwveen; nam. half 3 ds. Moolhuizen van Aarlanderveen. Nieuw-Vennep Ned. Herv. Kerk: voorm. 10 uur, cand. Baas van Hillegom; nam. 334 uur, de heer Remiëns. Geref. Kerk: voorm. 10 en nam. 334 uur, ds. Smilde. C! r. Geref. Kerk: voorm. 1034 en nam. 4 uur, leesdienst. Noorden Ned. Herv. Kerk: voorm. 1034 en nam. 3 uur, leesdienst. Oegstgeest Groene Kerkje: voorm. 10.15 u. dr. J. Brandenburg. Pauluskerk: voorm, 10 uur ds. T. J. Jansen Schoonhoven; nam. 2.30 uur dr. J. Branden burg. Ver. van Vrijz. Hervormden (W. de Zwfjger- ierk): voorm. 1034 uur dr. Boersema (jeugd dienst) RÜnzaterwoudc Ned. Herv. Kerk: voorm. 1034 uur, ds. de Vree. Chr. Geref. Kerk: voorm. 10 éh nam. 234 uur leesdienst. Sassenheim Ned. Herv. Kerk: voorm. 10 en nam. 3 uur, ds. Krijkamp. Geref. Kerk: voorm. 934 en nam. 4 uur: ds. Kuiper. Chr. Geref. Kerk: voorm. 10 en nam. 4 uur, leesdienst. Ter Aar Ned. Herv. Kerk: voorm. half elf ds. Huls, J Geref. Kerk: voorm, half elf en nam. drie uur ds. Warner. Voorschoten Ned. Herv. Gem.: voorm. 10 uur (dankst. Gewas en Bed. H. D.) en nam. 5 uur, ds. H. P. Fortgens. Geref. Kerk: voorm. 10 uur (Dankstond ge was) en nam. half 4 ds. J. C. Houtzagers. Geref. Gem.: (Leidscheweg 41): nam. 5 uur, leesdienst. Warmond Ned. Herv. Kerk: voorm. 10 en nam. 234 uur ds. de Bel. Wassenaar Dorpskerk: voorm. 10.05 uur dr. Honders; nam. 5.30 uur ds. ten Kate. Kievitkerk: voorm. 10.05 uur, geen opgave. Woubrugge Ned. Herv. Kerk: voorm. 10 u. ds. Stehouwer van Alphen; nam. drie uur ds. van Sinderen van Hoogmade. Geref. Kerk: voorm. 10 en nam half 3 uur ds. Dronkert. Zoctermeer Ned. Herv. Kerk: voorm. 10 u. (Dankst. v. h. gewas en H. Doop) en nam. 2.30 uur, dr .Woldendorp. Geref. Kerk: voorm. 10 uur en nam. 2 uur, ds. H. Versluys. Geref. Gemeente: voorm. 10 en nam. 6.30 uur leesdienst. Ver. tot verbr. der Geref. Waarheid: voorm. 9.30 en nam. 2 uur, onbekend. Ver. van Vrijz. Herv.: geen dienst. Zoeterwoude Ned. Herv. Kerk: voorm. 10 uur, ds. Eijkman. NED. HERV. KERK. Aangenomen naar Veere-Kleverskerke (tocz.) cand. M. C. W. Schoch te 's-Gravenhage, die bedankte voor Kolham en Cadzand. CHR. GEREF. KERK. Aangenomen naar Gorinchem cand. G. H. Polman Jr. te Zwolle, die bedankte voor 's-Gravenmaer. W. E. te T A. - Voor beoefening van de ski-sport hebt' bergachtig of in ieder geval heuvelachtig terrein noodig. Als er flink sneeuw ligt kan men zich des winters ook in onze duinen wel eenigen tijd vermaken, maar met de echte ski-sport heeft dat natuurlijk weinig ge meen, omdat men onvoldoende snelheid krijgt. Op vlak terrein kan men niet anders dan loo- Pen! De beste leermethode is de practyk onder toezicht en met aanwijzingen van een bevoegd ski-leeraar, zooals ze in de wintersportplaatsen |n het buitenland overal aanwezig zijn. Wel is het nuttig vooraf zoogenaamde droge ski-gym- oastiek te beoefenen, waardoor niet alleen de spieren los worden, maar men ook eenig begrip hrijgt van de verschillende oefeningen, welke men in de sneeuw heeft uit te voeren. De Nederlandsche Reisvereeniging. te Den haag, heeft daarvoor, van de hand van den heer Van Tongeren, een zeer goed boekje uit- Segeven, hetwelk aan het Centraal Bureau dezer vereeniging wel verkrijgbaar zal zijn. Nieuwe s«ti's kunt U koopen in tal van winkels van sportartikelen. De prijzen loopen, naar gelang van de houtsoorten en de Bindung. zeer ver uiteen. Voor het aanschaffen van gebruikte ski's dient u gebruik te maken van de advertentie-kolom- HILLEGOM. Zondagsdienst voor doktoren. De Zondagsdienst der geneesheeren zal Zondag a.s. worden waargenomen door dr. Verstraten. De Bloembollenbeurs. De bloembollenbeurs in hotel Flora werd door 109 personen bezocht. Er was geen handel. KATWIJK. Burgerlijke Stand. Geboren: Jacob Cornells, Z. van J. Schaap en E. de Jong, S. Varkevisserstraat 140 Antonia, D. van R. Bröcker en A. L. C. Boon, S. Varke visserstraat 22. Overleden: Hendrika Catharina Verpoorten, wed. van M. Spaanderman 77 j. Ondertrouwd: A. de Mol, 1ste Kanaalstraat 13 en N. v. Beelen," Duinpad 27 D. v. d. Plas, Varkevisserstraat 278 en A. v. Rijn. Hessen- straat 34. KATWIJK AAN DEN RIJN. f. 120.000— HOOGERE VEILINGOMZET. De productiekosten zijn echter gestegen. Na eenige weken ons overzicht steeds in majeurtoon te hebben geschreven, moeten wij nu helaas in mineur schrijven. De zeer strenge nachtvorsten hebben aan een der hoofdproducten, de bloemkool, een gevoeligen klap toegebracht Niet dat de prij zen er onder leden, integendeel, wat nog in goede kwaliteit kon worden aangevoerd, ging voor mooie prijzen weg, en omdat de zon zich bijzonder deed gelden, kon in den namiddag veelal nog flink wat gehakt wor den. Maar de groei is er voor een groot ge deelte uit en na enkele dagen zal pas goed blijken, welke schade er is toegebracht. In- tusschen is het met den export van het product bloemkool ook afgeloopen. Maar er staat nog zeer veel te velde. Laten wij dus hopen, dat hiervan nog veel terecht komt. Want al is de omzet in het algemeen zeer goed, zoodat deze momenteel onge- ver f. 120.000.— hooger is dan op den zelfden datum van 1939, dat sluit toch niet uit, dat die meerdere omzet niet gemist kan worden, daar de productie kosten aanzienlijk zijn gestegen en nog stijgen. Met den minderen aanvoer van bloemkool zijn de andere producten wat beter ge vraagd en de prijzen weer in stijgende lijn gekomen. Roode en Gele Kool noteerde van f. 4._ tot f.6.— per 100 K.G., Groene Kool van f.3.— tot f.4.—. Uien waren geregeld een goed gevraagd artikel en noteerden van f. 5tot f. 7.40 per 100 K.G. Kroten gingen in de goede kwaliteit iets beter, van f3. tot f.4.— groote en kleine kroten deden van f. 2.— tot 2.60 per 100 K.G. Andijvie zal door de vorst wel erg geleden hebben en kon moeilijk aangevoerd worden. Ze no teerde van f.1.tot f-1.50 per 100 stuks. Bloemkool ging steeds voor mooie prijzen, le soort voor f. 10.tot f. 17.2de soort voor f. 7.— tot f. 11.20 per 100 stuks, doch na de vorst kwam er een kleine daling, hopenlijk voor korten duur. KATWIJK AAN ZEE. Tot leeraar in de practische vakken aan de Visscherijschool is tijdelijk voor één jaar benoemd onze plaatsgenoot de heer H. Groen Wzn. en tot leeraar ln kennis van motoren, eveneens tijdelijk voor één jaar, onze plaatsgenoot de heer H. W. J. Huisken LEIDSCHENDAM. UITBREIDING DER GER. KERK. Bij het bestuur van de Ger. Kerk bestaan plannen, om het kerkgebouw, dat te klein is geworden, uit te breiden. Het ligt in de bedoe ling de op zijde van het gebouw liggende open ruimte er bü te trekken. Verschillende plannen zijn gemaakt en in studie genomen door den bouwkundige, den heer Van der Hoop, die ook den bouw van het nieuwe gemeentehuls leidt. Burgerlijke Stand. Getrouwd: J. L. Remmerswaal en G. G. de Hey. LISSE. De uitdeeling van kleedingstukken. De Ingeleverde in goeden staat zijnde mantels, overjassen e.d. zijn over de verschillende instel lingen van liefdadigheid verdeeld voor uitdee ling aan behoeftige gezinnen. De straatverlichting. Ook in deze gemeente heeft men langs den Rijksweg richtlampen aangebracht, die bij zware duisternis reeds zeer goede diensten doen en het weggebruik voor autobestuurders zeer vergemak kelijken. De ijsclub „Lisse". Op verzoek van het bestuur van de ijsclub „Lisse" zal aan den Raad worden voorgesteld om het terrein tegenover de Llssesche kistenfa briek voor den tijd van 5 jaar te verhuren als ijsbaan voor den huurprijs van f.120 p. Jaar. Verkoop van bouwterrein. B. en W. stellen den Raad voor aan de hee- ren J. en L. Moolenaar te verkoopen een perceel grond langs de Gladiolenstraat ter grootte van M2. tegen f. 4.50 per M2. Aanhouding. Een tweetal militairen van den Opbouwdienst is door de politie aangehouden als verdacht van diefstal van militaire goederen. Onze plaatsgenoote mej. M. v. d. Vlugt slaagde voor het diploma kraam- en gezinshulp. men. Hoogstwaarschijnlijk zijn er thans meer dere menschen, die hun ski's gaarne verkoopen willen. Zelf maken is zeer lastig, omdat het goede hout moeilijk verkrijgbaar is en het bui gen van de punt met groote zorg dient te ge schieden. OEGSTGEEST. Teraardebestelling van wijlen den heer D. de Koning. Op de begraafplaats „Het Groene Kerkje" is gistermiddag het stoffelijk overschot ter aarde besteld van wijlen den heer D. de Koning. Van het sterfhuis af gingen aan den rouwstoet vooraf de Chef-Veldwachter, de heer J. C. Krijger, en twee van de oud ste collega's van den overledene. Op de be graafplaats aangekomen werd de baar het koor van het oude kerkgebouw binnenge dragen, waar vele trouwe vrienden zich hadden verzameld. Namens het politiecorps van Oegstgeest sprak de heer J. C. Krijger een woord van oprechten dank voor de trouwe vriendschap door den overledene aan zijn collega's bewezen. Hij herinnerde vervolgens aan de steeds blijvende belang stelling van den nu overledene in het po litiewezen ter plaatse na zijn pensionnee- ring en eindigde met de woorden „Dat hij ruste in vrede". Hierna hield ds. F. J. Jansen Schoonho ven, Ned. Herv. pred. alhier, een treffende rede- Spr. herinnerde aan de groote liefde waarmede de overledene tijdens zijn dienst jaren in de gemeente zijn ambt heeft ver vuld welke liefde en medeleven hem tot het einde van zijn leven is bijgebleven. Maar niet alleen het maatschappelijk leven had zijn aandacht, ook het geestelijk leven. In dit verband stelde spr. het aardsche leven waarvan licht en warmte uitgaat, tegen over de duisternis van het graf en eindig de zijn rede met de woorden uit 1 Corinthe 15 vers 53 tot en met 57. Nadat de kist in het familiegraf was neergelaten, heeft ds. Jansen Schoonhoven het Onze Vader ge beden, waarop de oudste zoon, de heer L. de Koning uit Amsterdam, dankte voor de betoonde deelneming. Commissie inzake huishoudelijke voorlichting. Eenigen tijd geleden is melding gemaakt van de plannen tot oprichting van een commissie inzake Huishoudelijke Voorlich ting alhier. Intusschen is die oprichting een feit geworden. Mevrouw A. J. van Ger- revlnkRammondt, was zoo welwillend het voorzitterschap dezer commissie op zich te nemen. Om zooveel mogelijk alle huisvrou wen te bereiken, hebben vertegenwoordig sters van alle richtingen in deze commissie zitting genomen. Mevr. S. Koert-Bouman vertegenwoordigt de leden der Ned. Ver. van Huisvrouwen, afd. Oegstgeest; mevr. E. Escher-Brosy de leden der V.V.H. Oegst geest; mevr. Kluijtmans-Berger den katho lieken Vrouwenbond; mevr. A. P. van Loos- drecht-Sizoo den Christen Vrouwenbond; mevr. C. Kruizinga-van Osselen SD.AP., terwijl mej. M. Lutz, directrice der R.-K. Vakschool voor Meisjes, als algemeen des kundige en adviseerend lid toetrad. Tae,k en doel der commissie is aan alle huisvrou wen te leeren hoe zij met de gedistribueer de levensmiddelen kunnen bereiken, dat de voeding van het gezin een zoo volledig mo gelijke zij en ondervoeding tegen worde gegaan. RIJNSBURG. Gouden jubileum Chr. Herv. Onderwijs. 3 November a.s- zal het 50 jaar geleden zijn, dat het Christelijk Herv. Onderwijs alhier een aanvang nam met de opening van de school Vliet N.Z. In verband met de tijdsomstandigheden is het Bestuur voorne mens dit jubileum slechts op bescheiden wijze te vieren. De kleedingstukken uitgereikt. De bij het distributiebureau ingeleverde kleedingstukken zijn thans aan belangheb benden uitgereikt. Een klein restant is ter beschikking van de diaconieën gesteld. De Voorhouterweg thans bestraat. Met de bestrating van gemeentewege van den Voorhouterweg is men thans gereed ge komen. Vooral voor de bewoners is dit een zeer groote verbetering. SASSENHEIM. Wijziging van den schooltijd. In verband met de brandstoffen- schaarschte heeft het bestuur der Herv. School besloten, de schooltijden te verzet ten- Er is nu Woensdag den geheelen dag school, terwijl er Zaterdag vacantie is. Zondagsdienst voor doktoren. De Zondagsdienst voor doktoren wordt a.s. Zondag waargenomen door de doktoren Hueber en Bots. Bm-gerUjke Stand. Geboren: Elisabeth, D. van J. Tukker en G. Algera Stientje Trijntje, D. van L. Visscher en M. de Wit Theodorus Johannes Maria, Z. van P. H. LJsselmulden en J. H. van Soldt. VOORHOUT. In de vacature-C. Hageman als sein- wachter bij de Ned. Spoorwegen alhier, is benoemd de heer P. v. d. Zwet, thans in dezelfde functie werkzaam te Deventer. V OORSCHOTEN. RAADSAGENDA. De raad vergadert op Maandag 4 Nov. a.s. 's middags 3 uur ter behandeling van: 1. Ingekomen stukken en mededeelingen; 2. Verslag Keuringsdienst vee en vleesch, jaar 1939; 3. Subsidie wachtgeldregeling Scheepvaartvereeniging-Zuid; 4- Subsidie wachtgeldregeling N.V. Bataafsche Petro leum Maatschappij; 5. Subsidie wachtgeld regeling N.V. Bataafsche Import Maat schappij; 6. Aanwijzing gemachtigden bij woning openbare vergadering Ged. Staten bezwaren uitbreidingsplan; 7. Verordening indeeling secretarie in af deelingen; 8 Cre- diet ombouw oude vrachtauto tot paarden- wagen, eventueel aankoop houtgasgenera tor voor vuilnisauto; 9. Boombeplanting Wijngaairdenlaan; 10. Rioleering en ver breeding Leidscheweg en Veurscheweg, aan leg parallelweg Schoolstraat; aanleg en/of vernieuwing rioleering bebouwde kom en bouw pompgemalen; 11. Comptabiliteitsbe- sluiten; 13. Rondvraag. Zondagsdienst voor doktoren. Deze wordt waargenomen van Zaterdag middag af door dr. H. J. Keegstra, Telef. 120 en dr. M. v. d. Stoel, Telef. 56. Burgerlijke Stand. Geboren: Eric Leopold, zoon van K- L. Versteeg en E. M. Gans. Gevonden voorwerpen. 1 bos sleutels, rol boterhampapier, kruis je van rozenkrans, gebreide blauwe das, handschoen, autostep. Inlichtingen bij de politie. Frauduleus slachten. Op verzoek van den hulpkeurmeester H. heeft de politie assistentie verleend bij het in beslag nemen van een partijtje vleesch en een pas geslacht kalf bij een paar be woners van den Leidscheweg- Ook bij een landbouwer aan den Leidscheweg is vleesch in beslag genomen, omdat zonder vergun ning geslacht was. Vpor het diploma ziekenverpleging A is te Rotterdam geslaagd, onze plaatsge noote, mej. J. J. Meyer. Ten behoeve van de tuberculosebe strijding, uitgaande van de af deeling der Zuid-Holl. Ver. „Het Groene Kruis" worden bij verschillende ingezetenen postzegels in gezameld. Van Januari af tot nu toe heeft de opbrengst van deze ingezamelde post zegels f.30.— op gebracht. WASSENAAR. Spoedig gebluschte schoorsteenbrand. Bij mr. D. aan de Bronckhorstlaan ontstond een schoorsteenbrand, die zich met het oog op de rieten dakbedekking der villa nogal ernstig liet aanzien. De brandweer wist het groote ge vaar te bedwingen en met een rammoneur den brand te blusschen. Geen identiteitsbewijs! Wegens het niet in bezit zijn van een iden titeitsbewijs werd een 8-tal personen aangehou den en tegen hen proces-verbaal opgemaakt. Zeven van hen waren vreemdelingen, terwijl er één ingezetene bij was. VERGADERING „HET GROENE KRUIS". In het eigen gebouw hield de afdeellng Was senaar der Z.-H. Ver. „Het Groene Kruis" haar jaarvergadering. Na opening door den voor zitter. mr. Van Sillevoldt, las de secretaris, dr. Boer, de notulen, waarna deze het jaarverslag uitbracht, waaruit o.m. bleek, dat het ledental per 31 Dec. 1853 bedroeg. De penningmeester, de heer H. C. A. Vermeulen van Kruinlngen, deelde mede, dat de uitgaven hadden bedragen: f. 20.496,38 en de inkomsten f. 20.408.19, zoodat er een nadeelig slot was van f. 88,19, De begroo ting werd vervolgens vastgesteld met aan in komsten f. 18,230 en aan uitgaven op f. 19,452,50, alzoo een tekort van f. 1222,50. De aftredende bestuursleden, mevr. J. C. Over- voorde—Gordon en de heer D. Th. Ruys werden herkozen. Gevonden voorwerpen. Heerenrijwiel, 1 paar gymnastiekschoenen, vulpen, boodschappentasch, muts, pakje met inhoud, beursje, zilveren potlood, 3 honden, ro zenkrans, rijwieltasch met inhoud, rijwielplaatje, heerenhandschoen, zadeldekje, sjaal, muts en armband. Inlichtingen bij de politie. burgerlijke Stand. Geboren: Jacobus, Z. van C. v. d. Zalm en A. E. Terheijden Peter, Z. van H. J. Tonc- kens en M. J. A Prick v. Wely Magdalene, De wereldberoemde dagelijksche doste Kruschen Zout, zoo klein als ze rs. doet wonderen. Lijders aan de hardnekkigste vormen van zullèn U dat bevestigen, want die weten bij ondervinding hoe weldadig een bloed-zuive- rende Kruschen-kuur werkt op het heele gestel. Bij alle apoth. en drog. 1.62. 1.47 0.76, 0.41 p. f. 2687 (ingez Med.j Johanna Maria. D. van J. N. Beuk en L. A. van der Hulst Engelina Adriana. D. van G. A. Vogels en N. Verbiest, Overleden: Leonardus Voorham 85 j. Theo dorus Remmerswaal 55 j., echtgenoot van M. C. van Leeuwen Johanna Petronella Blom 79 j.. weduwe van J. Maltha Jkvr. Eugenie Loudon 79 jaar. Ondertrouwd: J. W. Kuiper cr H. Schrier. Getrouwd: P. Verhart en A. C. M. Bellekom P. Roos en M. Varkevisser J. J. de Pauw en A. M. Buijs G. T. Looyestein en C. A. M. Vogels T. Verzaal en A. Groenendijk. In den Haag is door de politie aan gehouden mej. v. d. B. alhier, die wordt verdacht van diefstal. ZEVENHOVEN. 12«/j-JARIG JUBILEUM VAN DEN HEER W. KERKHOVEN. Als hoofd der R.K. School. De heer W. Kerkhoven herdacht zijn ko peren jubileum als hoofd der R.K. school. De feestdag zette in met een gezongen H. Mis, opgedragen door den pastoor, uit dankbaarheid, onder welke H. Mis alle kinderen voor hun meester ter H. Tafel naderden. Daarna verzamelden allen zich in het Bondsgebouw, waar de jubilaris met zijn echtgenoote en kinderen met een lang zal hij leven werden ontvangen. Daarna hield de pastoor een rede waarin hij dank te voor alles, wat deze voor Zevenhoven's Katholieke jeugd heeft gedaan. Als blijk van erkentelijkheid werd hem een groote bloemenmand overhandigd namens het schoolbestuur. Vervolgens boden drie der kleinste kinderen met een aardig versje een bloemenmand aan en een kleine ka bouter namens alle kinderen een prachtige rookstandaard. De heer Kerkhoven uitte zijn groote te vredenheid over de goede verstandhou ding die er altijd bestaan heeft tusschen hem en het schoolbestuur, vooral met den pastoor. Spr. dankte tevens de onderwijze ressen voor haar hulp en medewerking als mede voor geschenken. Ook den kinderen werd dank gebracht, 's Middags werd het feest voortgezet met reidansjes, versjes en tooneelstukjes afgewisseld door de aanbie ding van versnaperingen. De burgemeester en zijn echtgenoote wa ren hierbij tegenwoordig, evenals vele ouders. Vele gelukwenschen en bloemstukken kwamen nog binnen, waardoor deze dag voor het schoolhoofd een zeer bijzondere is geworden! Burgerlijke Stand. Gehuwd: B. C. Hilders en P. M. Lauwers. De secretarie tijdelijk verplaatst. Wegens verbouw van het raadhuis is de gemeente-secretarie tijdelijk ondergebracht in de oude O. L.-school. AARLANDERVEEN. De afd. Patrimonium besloot dit jaar geen bestuursverkiezing te houden. Een viertal on derwerpen voor dezen winter zal behandeld worden. ALPHEN. HET ZILVEREN JUBILEUM VAN DS. J. H. A. BOSCH. Een druk bezoek. Gisteren herdacht ds. J. H. A. Bosch, predikant bij de Gerei. Kerk alhier zijn 25-jarlg Jubileum als predikant bij de Ger. Kerken in Nederland. Hoewel ds. Bosch aanvankelijk niets voor uitrlijk vertoon voelde, stemde hij eindelijk toe ln een bescheiden herdenking, welke o.a. hierin bestond dat gistermid dag gelegenheid werd gegeven ds. Bosch en zijn gezin te feliciteeren, mede in verband met het 25-J. huwelijksfeest dat door hem verleden week werd herdacht. Van deze ge legenheid heeft de gemeente van Alphen dankbaar gebruik gemaakt om de ver knochtheid aan den geliefden leeraar te toonen. Gisteravond werkte het weer niet erg mee, maar in de middaguren was het zeer druk geweest. De regeling van de re ceptie berustte bij eenige leden van den kerkeraad en de commissie van admini stratie. Dezen hadden het felicitatieregis- ten in beheer en zorgden voorts op uitste kende wijze voor een vlot verloop. De re ceptie werd gehouden in gebouw „Concor dia," dat in een grooten bloementuin bleek herschapen. Benevens tal van groote bloemstukken en vele kleineren, prijkten ook overal op de tafeltjes bloemen, terwijl de jubilaris en zijn gezin eveneens door bloemen en groen waren geflankeerd. Tevens waren op het podium verschillende geschenken opgesteld welke ds. Bosch van en uit de gemeente van leden, kerkeraad etc. ontving o.a. een schrijfmachine, een boekenkast en de be kende boeken van dr. P. L. Bakker: „De geschiedenis der Godsopenbaring" (twee deelen). Onder degenen, die kwamen feli citeeren waren verschillende predikanten van de classes Woerden der Geref. Ker- wen en voorts was het een regelmatig be zoek van rijk en arm, jong en oud, die elk op hun wijze van hun belangstelling lieten blijken. Daarnevens ontving de jubilaris tal van schriftelijke gelukwenschen en te legrammen. Het werd een grootsche hulde van liefde en aanhankelijkheid die ds. Bosch en zijn gezin niet makkelijk zal ver geten. Wij herinneren tenslotte aan de a.s. Zondag door ds. Bosch te houden her denkingsrede, die hij 's morgens hoopt te houden in de Geref. kerk Ruyterstraat en 's middags in de Raadhuisstraat. Aanrijding tusschen twee auto's. Langs den Steekterweg werd de vracht auto bestuurd door J. H. uit Boskoop, die het Goudscherijpad op wilde rijden en daartoe lichtsignalen gaf, aangereden door een anderen vrachtauto, die hem achterop reed en waarvan de bestuurder de signa len niet had opgemerkt. Het gevolg was, dat de wagens belangrijke schade be kwamen, hoewel gelukkig geen persoon lijke ongelukken voorkwamen. De politie stelt een onderzoek in omtrent de schuld vraag Vergadering Holl. Mij. van Landbouw. In de vergadering van de Holl. Ml) van Landbouw werd in de vacature wegens het overlijden van den heer L. v. Leeuwen, tot voorzitter benoemd de heer W. Verkleij. alhier: tevens werden als bestuursleden herkozen de heeren J. v d Akker en C D J. Tolk. BorgeriUke Stand. Geboren: Marie Alida d. van D. Vergunst en D. M. Huisman Alida Maria d. van D Ver- gunst en D. M. Hulsman Jan. z. van C Brui nes en M. van Rijn Goverdlna d. van A. Blom en H. Witte Elizabeth d. van A. Blom en H. Witte Cornells z. van J. van Velde en H. Hoogeveen Bregje Maria d. van B. Ger ritsen en Fr. M. de Graaf Anna Maria d van A. A. van Heusden en Adr. van 't Wout Overleden: H. J. v. d. Vrlng 70 Jr. gehuwd met Sara J. Heenk. Geboren: Lena, d. van Andries Posthumus en Hermlna Nagtegaal. Overleden: Anthonlus Nlcolaas Jacobus van ZeUl, 35 jaar. Weer op vrüe voeten. Omtrent den alhier aangehouden postwissel- vervalscher kunnen wij nader berichten dat de man na zijn bekentenis op last van den officier van Justitie op vrije voeten is gesteld. De man gaf -oor tot zijn daad te zijn gekomen om aan het noodlge geld te komen, teneinde naar Duitschland te kunnen gaan. Door den futohP"ielaar K. aan den Ouris- hoornscheweg is bit de politie aangifte gedaan van diefstal van een fototoestel, dat men uit zijn etalage heeft ontvreemd. 3—2

Leidsch Dagblad | 1940 | | pagina 7