LEIPSCH DAGBLAD - Eerste Blad Donderdag 31 October 1940 J WELKE BON IS GELDIG? J Crematie ir. J. E. F. de Kok KERK- EN SCH00LNIEUWS Opgave van 31 October NIEUWE PUNTEN VOOR KLEEDING 1 LA FEMME DE PARIS RAPENBURG 1 - TEL. 21613 Duitsch Weermachtsbericht Zeer groote deelnemende belangstelling op Wester veld Italiaansch Weermachtsbericht (UN/T IN II ITTIViCN^j VRAGENRUBRIEK LAND- EN TUINBOUW BEURSOVERZICHT nuüT jiiiiiiiiiiiiiiniiMiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiMiiiiiiiimiiiniitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii Boil nr. 15 (t.m. l November); 1 100 gr. vermicelli, macaroni ol spaghetti. Bon nr. 26 (t/m. 3 November); 100 gram kaas. 1 8on nr. 28 (tan. 1 November): 100 gram griesmeel of 100 gram e maizena of een hoeveelheid ped- dingpoeder of pnddingsauspoeder. E welke 100 gram zetmeel bevat. Bon nr. 39 (t/m. 10 November; van 1 411 Nov. niet in restau- rants e.d.): E 100 gram kaas. 1 Bon nr. 42 (t/m. 22 Nov.): 1 kilogram suiker. x Bon nr. 55 (t/m. 12 Nov.): E 150 gr. toiletzeep of 120 gr. huis- houdzeep of 200 gr. zachte zeep of 250 gr. zeeppoeder of 125 gr. zeep- vlokken of 250 gr. zelfwerkende waschmlddelen of 200 gram vloei- bare zeep. Goed voor het wasschen van 8 K.G. droog waschgoed. Bon nr. 76 (t.m. l November) i 2l/t ons rijst, rijstemeel of rijste- e bloem. j Bon nr. 77 (t.m. l November): 21/» ons havermont, havervlokken. e gort of grutten. Bon nr. 78 (t.m. 1 November): 2V» ons tarwebloem of tarwemeel of roggebloem of roggemeel of zelfrijzend bakmeel of boekwelt- e meel of grnttenmeel. I Bon nr. 114 (ton. 8 November): 1 250 gram koffie of 75 gram thee. Bon nr. 116 't.m. 31 December): 50 gr. scheerzeep of een tube scheercreme of een pot scheerzeep Broodbonnen nr. 12 (t/m. 5 November; 4 en 5 Nov. niet in restaurants e.d.) 2500 gram rogge of 2000 gram ander brood. i Rantsoen bonnen rijst en haver- e mout rijn doorloopend geldig Peiroleumbon nr. 6 (ton. 3 November): 2 liter petroleum. Petroleumzegel a: 1 (t/m. 10 November) 1 2 liter petroleum (uitsluitend voor huisverlichting). Boterbon nr. 13 (t/m. 1 November): Boterbon nr. 14 (t/m. 8 Nov.); 250 gram boter. Vetbon nr. 13 (t/m. 1 November); Vetbon nr. 14 (t/m. 8 Nov.): 250 gram boter of margarine. Vleeschbon nr. 05 (t/m. 3 November; van 28 Oct.4 Nov. niet in restau rants, e.d.): Vleeschbon nr. 06 (t/m. 10 November; van 411 Nov. niet in restau rants e.d.): 100 gram vleesch inclusief been ot vleeschwaren. Vleeschwarenbon nr. 05 (t/m. 3 November; van 28 Oct.4 Nov. niet in restau rants, e.d.): Vleeschwarenbon nr. 06 (t/m. 10 November; van 411 Nov. niet in restau rants e.d.): 75 gr. gerookt of gekookt varkens-, rund- of kalfsvleesch of gerookte worst. 100 gr. gekookte worst, 125 gr. leverworst of 150 gr. bloed worst. Brandstoffenbon 01, 02 en 03 (haarden en kachels) Idem 01 t/m 06 (centrale verwarming) Brandstoffen, een eenheid, lste periode; Cokes, een eenheid, lste periode; (alle t/m. 14 November) een eenheid vaste brandstoffcr Brandstoffenbon 04 t/m 07 (haarden en kachels) Idem 07 t/m 14 (centrale verwarming) Brandstoffen/ 2de periode: Cokes, 2de periode: (alle t/m. 30 November) een eenheid vaste brandstoffen. Bonnen 08 t/m. 11 (haarden en kachels) THANS een eenheid turf of LATER vaste brandstoffen. Tiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiini!iiiiiiiiiiiiiiiiiiii>iniiiiiiiiiiiiii>iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii!ii;iiiiiiiiiiiiiiiiiiii!ii:iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiirr= Wees er zuinig mee, koop er stof voor en laat het volgens de nieuwste modellen maken bij 5illllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll!IIIIIIIIIIIIIIIIIIUIIIIIIHIIIIIIlillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllIIIIIIIIIIIII|(lllllllll|llllllllll||||||JI||||||||||lllllllI 5430a (Ingez. Med.) WEER EEN REDE VAN WILLKIE. De republikelnsche candidaat voor het Amerikaansche presidentschap, Willkie, verklaarde in een verkiezingsrede te Balti more, dat Roosevelt door zijn geheele hou ding sinds 1939 de Engelsche openbare meening versterkt heeft in de veronderstel ling, dat de Ver. Staten aan den oorlog zouden deelnemen. In een rede te New- haven sprak kolonel Lindbergh zich uit tegen elke inmenging in den Europeeschen oorlog. Het eenige oorlogsgevaar voor de Ver. Staten, zoo betoogde hij, bestaat in de neiging van de Amerikaansche buiten- landsche politiek om in Europeesche kwes ties te willen meepraten (D.N.B.). AMERIKA EN GRIEKENLAND. Op een vraag betreffende Amerikaansche neutraliteitsmaaitregelen betreffende vijan delijkheden tusschen Italië en Griekenland, heeft staatssecretaris Huil verklaart, dat Dog geen besluiten zijn genomen. (D.N.B.) GRIEKSCH SCHIP DOOR ITALIANEN OPGEBRACHT. Naar pas thans bekend wordt, is het den Italianen onlangs gelukt ruim 2000 ton staal, koper, rubberbanden en glycerine in beslag te nemen, welke goederen op het Grieksche s.s. „Attiki' 'van Amerika naar Griekenland vervoerd werden. Op reis naar j}aar den Piraeus was het schip door de ïtaliaansche controlecommissie verzocht, zmh naar een bepaald punt in de Middel- tendsche Zee te begeven om onderzocht te borden. De weigering hieraan te voldoen ^as aanleiding voor de Italiaansche auto riteiten het schip naar een Italiaansche JDven op te brengen, waar de lading in °tslag werd genomen, daar uit het onder- gebleken was, dat de Grieksche kapi- Jfln geprobeerd had aan de Italiaansche controle te ontsnappen. De Engelsche con- in Gibraltar had het schip op ver dacht snelle wijze reeds na twee dagen Het opperbevel van de Duitsche weer macht maakt bekend: De vergeldingsaanvallen op Londen en belangrijke militaire doelen in midden- en West-Engeland werden voortgezet. Daarbij gelukte het vooral een fabriek der vlieg tuigindustrie, een fabriek in de buurt van Sheffield en een troepenkamp ernstig te beschadigen. Driehonderd K.M. ten Westen van Ierland bracht een vliegtuig door bom^- men een koopvaardijschip van 5000 ton tot zinken. In den loop van den dag ontston den er verscheidene voor ons succesvol ver- loopende luchtgevechten. De nachtelijke vergeldingsaanvallen op Engeland werden in versterkte mate voortgezet. Aan beide fzijden van de Theems konden in de fa- brieks- en havencomplexen ontploffingen i en brar.dien worden waargenomen. Voorts werden havens aan de Britsche westkust en bewapeningscentra in midden-Engeland, vooral in Coventry, op succesvolle wijze gebombardeerd. Vijandelijke torpedomotorbooten probeer den bij mistig wéder de kust van Vlaan deren te naderen. Marine-artillerie nam de booten onder doeltreffend vuur en dwong haar om te keeren. Een torpeidomo- torboot schijnt vernietigd te zijn. Vijandelijke vliegtuigen vlogen ook van nacht naar de Westelijke grensgebieden van het Duitsche rijk en wierpen hier en daar bommen, die echter op het open veld vie len en daarbij slechts een hoogspannings kabel vernietigden. De vijand verloor gisteren dertien vlieg tuigen, waarvan twaalf in luchtgevechten en één door luchtdoelartillerip. Vijf eigen toestellen worden vermist. öxieue wijze iceuo 11a uwec ungcii m t doorvaren, terwijl andere schepen dan ^Jn^ru^ven en andere ladingen meer havens moesten liggen. De „Attiki" heeft na lossing van die voor oorlogvoering be langrijke lading de reis naar Griekenland veertig dagen in Engelsche controle-kunnen voortzetten (D.N.B.). In het crematorium Westerveld werd hedenmiddag het stoffelijk overschot verasoht van ir. J. E. F. de Kok, direc teur-generaal van de Nederlandsche Petroleummaatschappij Nadat vanmorgen een kleine treffen de plechtigheid plaats vond voor het hoofdkantoor aan de Carel van By- landtlaan te Den Haag, waar namens het geheel^ personeel een krans aan den lijkwagen werd gehecht, zette de stoet zich in beweging naar Westerveld. Achter dJen lifkauto volgden enlkele auto's, waarin hadden plaatsgenomen familie van den heer De Kok, de voor zitter van den raad van commissarissen jhr. H. Loudon, commissarissen van de Maatschappij, ra. A. Philips, mr. D. Crena de Iongh. prof. ir. J. Klopper en ir. W. H. van Leeuwen, voorts naaste medewerkers van den overleden direc teur-generaal, en de heer Schmidt Crans, instructeur van de NJL.S., die den heer De Kok op zijn verschillende groote vliegreizen vergezeld heeft. Op Westerveld bestond zeer .groote be langstelling. Twee extra-treinen, een uit Amsterdam, en een uit Den Haag. brachten velen aan, die den overledene de laatste eer wilden bewijzen, terwijl cok met de normale treinen en ook met auto's nog velen te Westerveld aankwamen. In de aula bespeelde de organist van de groote kerk te Haarlem de heer George Robert het orgel. Het geheele podium was bedekt met een .grooten bloemenscha/t en tientallen kransen. Vele belangstellenden moesten zich met een staanplaats tevre den stellen. Het woord werd gevoerd door jhr. ir. H. Loudon, voorzitter van den raad van com missarissen der maatschappij, die een kort overzicht gaf van de loopbaan van ir. de Kok. Na de benoeming tot directeur-gene raal te hebben gememoreerd, zeide jhr. Loudon Ofschoon de groote expansies van het bedrijf reeds bereikt waren, zette de groei zich toch nog voortdurend voort. Voor de chemisch-fechnisohe zij-de van het bedrijf heeft de heer de Kok steeds een zeer open oog gehad en wanneer ons concern, wat betreft de research aan de spits staat, dan is dit grootendeels aan zijn Invloed te danken. De Kok was een energiek man en daar enboven een buitengewoon sympathieke fi guur, eerlijk en rechtvaardig. Het personeel dat onder hem werkte, droeg hem dan ook op de handen. Ook door zijn Engelsche col lega's werd hij bijzonder gewaardeerd, het geen voor den aïgemeenen gang van ons groote bedrijf een zeer belangrijke factor was. Intusschen was de gezondheidstoestand van De Kok de laatste jaren niet bijzonder goed. Zijn geestkracht was echter van dien aard, dat hij toch nog met alle kracht en energie zich van zijn zware taak wist te kwijten. De Kdk was iemand, die zeer terugge trokken leefde. Zijn groote liefhebberij was die vliegsport, waarin hij zich zeer snel wist te bekwamen en de vereischte brevets wist machtig te worden. Zijn groote tochten naar Nederiandsch-Indië en Zuid-Afrika zijn ons allen bekend. Toen de bezetting van ons land een ge- wijzigden toestond veroorzaakte, heeft De KOk een zeer moeilijken tijd doorgemaakt, maar ofschoon zijn gezondheidstoestand achteruit ging, heeft hij toch nog belang rijke regelingen weten te treffen, waardoor de belangen van het personeel zooveel mogelijk werden behartigd. Voor heit groote concern, waarvan hij de leiding had, is zijn heengaan een zeer ernstig verlies. In zijn weermachtsbericht no. 146 maakt het Italiaansche hoofdkwartier hef volgen de bekend: Onze troepen zetten hun opmarsch in den Epirus (Griekenland) voort en bereikten op verschillende punten de rivier de Kalamas. De ongunstige weersomstandigheden en het oponthoud, veroorzaakt door den terugtrek- kenden vijand vertraagden de beweging van onze troepen niet. In weerwil van het slechte weder en van het hevige, vijande lijke afweergeschut, bombardeerde onze luchtmacht de haven van Patras, waarbij vijandelijke schepen, die met troepen gela den waren, getroffen werden. Voorts bom bardeerde onze luchtmacht de basis van Lepanto, Grieksche troepenbarakken aan •de pas van Metzovon alsmede belangrijke installaties en knooppunten van wegen in •het dal van de Kalamas. Een vijandelijk vliegtuig werd door onze jagers aangevallen en omlaaggeschoten. Een van onze machi nes is niet teruggekeerd. In Oost-Afrika werd een aanval van een gemeohaniseerde vijandelijke afdeeling ter hoogte van Gadurra (grens van Kenya) met verliezen voor den vijand afgeslagen. Aan onze zijde werden geen verliezen geleden. Vijandelijke vliegtuigen wierpen bommen op Boena, Massoea, Lugh-Ferrandi, Keren en Berbera, waarbij in totaal vijf personen gedood en zestien gewond werden, van wie dertien onder de inlandsche bevolking. An dere vijandelijke aanvallen op El Oeak en Sardo veroorzaakten geen schade en maak ten geen slachtoffers. BUITENLANDSCHE CONCERTTOURNEE S VAN PROF. Dr. WILLEM MENGELBERG. Naar Zweden, Duitschland, Italië en Denemarken. Prof dl- Willem Mengelberg zal in de vol gende maand een viertal concerten in Stockholm dirigeeren en in December twee concerten met de Berliner Philharmonie. In Januari begeeft Mengelberg zich naar Boe dapest, waar hij een Beethoven-cyclus van zes concerten zal leiden. In dezelfde periode vinden vier concerten met de Wiener Phllharmonikcr in Weenen plaats. Daarna volgt een tournee met dc Berliner Philharmonie, waarin o.a. twee concerten in Berlijn Potsdam. Hamburg, Maagdeburg, Braunschweig, Hannover, vervolgens een con certreis ln Italië, waar Mengelberg een aantal concerten ln Rome. Florence. Turijn en Triest zal leiden. Vanuit Italië keert Mengelberg naar Nederland terug om hier zijn losten verjaardag te vieren, ter gelegenheid waarvan twee feest- conccrten van het Concertgebouworkest op het programma staan. In April zal Mengelberg eenige concerten in Kopenhagen dirigeeren. DE CONCERTEN IN DE LUTH. KERK. Teneinde het aangekondigde concert met Willem Ravelli, die op 20 October door ziekte verhinderd was, toch te laten doorgaan, zal het aantal abonnementsconcerten in de Luthersche Kerk met één worden uitge breid Ravelli zal thans op 12 Januari 1941 de fluitist Jan Prins op 11 Mei 1941 optre den. J. G. te V. - Naar de secretaris van de afd. Leiden der Hollandsche Mij. voor Land bouw ons uitdrukkelijk mededeelde, bestaat een dergelijke school in Leiden en omgeving niet. Het is mogelijk, dat een dergelijke cursus wordt gegeven te Alphen aan den Rijn. Informeert U eens bij het algemeen secretariaat der Mij. voornoemd, Anna Paulownastraat 20, Den Haag. VRAGEN EN ANTWOORDEN. Vraag: Kunt u mij meedeelen. wat lk met de vruchten van de Malus kan doen? Mevr. R. J. te O. Antwoord: U bedoelt de vruchten van een Malus baccata var., ook wel genoemd Kersap pel. De Engelsche benaming is ons onbekend. Deze vruchtjes laten zich tot jam verwerken. Na het wasschen met water koken en bij het moes dezelfde gewichtsdeelen suiker voegen en alles samen koken en tot jam indikken. Aan T. V. te L. - Uw vrachtjes zijn van bovengenoemde Malus. U kunt ze voor jambe reiding aanrenden volgens bovenstaande aan wijzing.' Vragen op Tuinbouwgebied aan de Redactie onder motto: „Tuinbouw". PREDIKBEURT. Boskoop Geref. Gem.: Vrijdagnam. 5 uur, ds. Lamain van Rotterdam. NED. HERV. KERK. Aangenomen naar Dongen (toez.) candldaat M. J. Top, veldprediker te Zeist, GEREF. KERKEN. Bedankt voor de benoeming tot hulpprediker te Zutphen cand. P. van der Schaaf te Beetgu mermolen. AMSTERDAM, 31 Oct. De vaste stemming, die zich gisteren op de effectenbeurs baan brak in het bijzonder voor de locale waarden, bleef heden onverminderd aanhouden, maar strekte zich thans uit tot vrijwel de geheele markt. De kooplust was nog geenszins geluwd; omtrent de oorzaak voor de verdere koersverbetering werden allerlei mee ningen naar voren gebracht, maar per saldo doen zich dezelfde motieven gelden, welke ook onlangs de noteeringen naar boven brachten. De handel droeg een levendig karakter en in verschillende afdeelingen ging het bepaald druk toe, zoodat de markt als geheel voorko men van flinke activiteit leverde. Voor Indische waarden bestond wederom goede belangstelling. Op de Suikerafdeeling lie pen H.V-A.'s, welke zich gisteren flink naar boven hadden kunnen werken, nog verder om hoog en thans stegen ze tot 420%. Vooral begin beurs werd druk zaken gedaan in Vorstenlan den, die eveneens eenige procenten stegen. Ook diverse minder courante suikerfondsen werden hooger afgedaan. Voor Rubberwaarden werd ook eenige belang stelling aan den dag gelegd. Amsterdam Rub bers werden geruimen tijd in een open hoek ver handeld en hoewel de omzetten niet zeer groot waren, ging er toch aardig wat om, terwijl de koers daarbij steeg tot 230%. Ook in eenige incourante soorten ontwikkelde zich eenige affaire en in verscheidene gevallen konden koerswinsten worden opgeteekend. De Tabaksafdeeling was kalm. De gisteren be haalde koersverbeterlngen konden over het al gemeen gemakkelijk gehandhaafd blijven, maar de rijzing vond toch geen verderen voortgang. Geheel onverwachts werd goede belangstelling aan den dag gelegd voor de aandeelen Indische Spoor, waarmede gedemonstreerd werd dat de attentie momenteel in hooge mate uitgaat naar aandeelen in ondernemingen, welke haar wer- kingsspheer tot Nederlandsch-Indlë uitstrek ken. Nadat bij de opening was gehandeld tegen 501/4 procent, viel geleidelijk aan een rijzing waar t- nemen tot 55Vj% en daarbij werd meer dan eens in een open hoek gehandeld. Vervol gens was het de Scheepvaartrubriek die de at tentie voor zich opvorderde. Voor Scheepvaart unies bestond goede vraag. Bij den inzet werd afgedaan tegen 149^%, of ruim een punt boven het vorige slot, maar ln vrij snel tempo liep de koers naar boven tot omstreeks 152J^%. De gelieerde ondernemingen gedroegen zich in overeenstemming met het moederfonds. Ook Oude Booten. Japanlijnen, Oude Vaarten, en eenige outsiders werden hooge)* genoteerd De petroleumafdeeling bleef niet achter. Olies ga ven op bescheiden voet affaire te zien en stegen daarbij tot boven 250%, later op den middag echter kon een inzinking van eenige procenten worden waargenomen. Het zakenverkeer in Ne derlandsche Industrieelen was door elkander ge* nomen van kalmen aard. Aku's waren echter levendig en bij de opening niet onbelangrijk hooger. De koers steeg zelfs tot 125%, maar daarna trad een reactie in. Unilevers kwamen een goede 7-tal punten naar boven en avanceerden zelfs tot 135 Ook hier viel naderhand een achteruitgang waar te nemen. Over het algemeen genomen, bleven op de locale markt de topprijzen niet gehandhaafd, daar de hernieuwde en belangrijke koersstijging winstnemingen uitlokte. Het daar door aan de markt komende materiaal werd desniettemin gemakkelijk geabsorbeerd en on danks den kleinen teruggang, die later op den middag kon worden opgemerkt, bleef de inner lijke stemming van de markt vast. Voor Amerikaansche fondsen bestond even eens weer goede belangstelling. De Staalaandeelen werden druk verhandeld en kwamen over de geheele linie op een hoo ger peil. Van de koperaandeelen liepen Anacon da's verder naar boven. In diverse spoorweg- shares ging het opgewekt toe en tevens kan ook hier een aangenaam sentiment worden gecon stateerd De Duitsche fondsen hadden weliswaar een rustig verloop, maar lagen mede stevig in de markt De Young-leening gaf nu en dan een tamelijk opgewekte affaire te zien, waarbij de koers zich eenige procenten boven het vorige niveau wist te verheffen. Diverse andere Duit sche obligatiën en ook aandeelen konden beter prijzen bedingen. Het zakenverkeer op de beleggingsafdeling was van kalmen aard. Aanvankelijk was de stemming prijshoudend, maar later op den mid dag trad een kleine reactie in en het duidelijkst werd dit aangetoond door de gestaffelde lee ning, die na tot 8611/16 procent te zijn opge- loopen, weer een half punt verloren zag gaan. Pandbrieven lagen iets beter in de markt. Ge meentelijke en provinciale obligatiën bleven meerendeels aardig op peil. Prolongatie 2 3/4 procent. OFFICIEELE VALUTAKOERSEN DER NEDERLANDSCHE BANK. 31 October. Valuta's (schriftelijke en tel. transacties) New-York 1,88 3/16—1,88 9/16; Berlijn 75,28— 75,43: Brussel 30,11—30,17; Helsinki 3,81—3,82; Stockholm 44,81—44,90; Zürich 43,63—43,71. Bankpapier New-York 1.861/2—1,901/4; Brussel 30.08— 30,20; Stockholm 44,76—44,94; Zürich 43,59— 43.75. LEIDEN. 30 Oct. Witte kool f.2,30—4.10; roode kool f.3,207,50; savoye kool f.25,60; groene kool f.2,403,90; boerenkool f.14; ra pen f. 3,40—4,10; prei f. 3,50—6,60; kroten f. 1,50 4; kroten, gekookt f.69; uien f.2,907,50; peen f. 3,507,80; spruiten f.519; andijvie f.2; sla f.4; Nero f. 11,8014,50; druiven f.15—36; snijboonen f. 1135; stokboonen f.35; pronkboo- nen f. 7—10; stamboonen f. 7—40; witloof f. 3— 31; postelein f.1214; spinazie f.419; toma ten A f.17—19, B f.17—21, C f.17—17,40, CC f.9, alles per 100 KG. Andijvie f.1—1,50; kom kommers f. 2,30; bloemkool f.415; salade f 1,20 —6,50; knolselderie f. 2,106,90, alle per 100 stuks. Kroten f. 1,20; pieterselie f. 2,10—2,60; ra dijs f. 1,40—2,10; selderie f. 0,50—1,10; bleeksel- derie f.613; peen f. 3,507,90, alle p. 100 bos. BOSKOOP, 30 October. Coop. ver. „De Bos- koopsche Veiling". Rozen per bos: Ellen Poulsen 28—40 ct., Doras Rijkers 30—66 ct., Pechtold 6390 cent, Edlth Helen 90130 ct., Ingar Ols- son 76—96 ct., Vierlanden f.1.501.80 ct., .Better Times 140 ct., Polyantharozen 3656 ct., August Noach 4065 ct., Florex 100160 ct., Rosalandia 65100 ct., Golden Ophelia 98 ct., Else Poulsen 40 cent, Gloria Mundi 1826 ct., Butterfly 79 110 cent, Jules Bouché 100120 ct., Claudius Pernet 64118 ct., Hadley 120160 ct., Brlarclif 120140 ct. Diversen per bos: Chrysanten groot- bloemig 130—150 ct., idem kl. bloemig 3666 ct., idem tros 1723 ct., Physalis Francettl 1320 cent, Clematis Mevr. Ie Coultre 1.401.50 cent, idem Prins Hendrik 70—110 ct., Sneeuwbessen 1015 ct., tros chrysanten in pot per stuk 23— 30 cent, Pernettia (kluit) per stuk 12—10 ct. DELFT, 31 Oct. Veemarkt. Aangevoerd: 3 paarden, 296 runderen. 6 vette kalveren, 90 nuchtere kalveren, 316 magere varkens, 449 big gen, 52 schapen of lammeren, 12 geiten of bok ken. Prijzen: paarden f. 150350; kalfkoeien f.180—340; varekoeien f.100—200; magere var kens f.1246; biggen f.611; vette lammeren f.2540; geiten of bokken f.628. LEIDSCHENDAM, 30 October. Kropsla lste soort f. 1.503.50, idem 2e soort f. 1—1.30, stoof- sla f2.404.60, peen f. 4.508.50, bloemkool le soort f.610, idem 2e soort f.46.50, tomaten midd. f.58.50, idem groote ronde f.58.50, id. 2e soort f. 58.50, idem 3e soort f3.504.50, ld. bonken f. 3.505.00, andijvie per 100 f.11.50, idem per 100 ko. f.2—2.20, spinazie per 4 kilo 1275 ct., postelein 1013 cent, raapstelen f. 1 f. 1.40 snijboonen 1628 ct., spercieboonen 12 34 ct., prei f. 3.506.50, seldery f. 0.601.70, drui ven f. 12—22.60. GOUDA, 31 Oct. Aangevoerd in totaal 792 stuks vee, waarvan 9 slachtvarkens overgeno men door de veehouderijcentrale; 215 magere varkens, prijs f.2536; 410 biggen, f.69; 101 runderen, 32 nuchtere kalveren. 1 graskalf. alle overgenomen door de veehouderijcentrale; 1 schaap; 23 bokken en geiten, f. 48. Handel redelijk. Aangevoerd 117 partijen kaas. Prijs le kwal. met rijksmerk f. 41,50. 2de kwal. f.4041; handel vlug. Aangevoerd 6500 kipeieren, prijs f.77,50 per 100; kleine eieren f.66,50; eend eieren f. 5.005,50 per 100: handel vlug. Coöp. Zuid-Holl. Eierveiling. Aangevoerd 47.000 stuks kipeieren. Prijzen: 56/58 KG. f. 7,508.10 per 100; 58/60 f. 6,00—7,20 per 100. KATWIJK a. d. RIJN. 30 Oct. Bloemkool I f. 7.20—11.40 idem LE f.45.30. andijvie per 100 f. 11.80, roode kool per 100 kilo f. 4.50—5.60, gele kool f.4—5.20, groene kool f.2—3.60, uien f.67.25, waspeen per kist van 20 kilo f. 1.10 f. 1.40,. breekpeen 5570 ct., kroten 5580 cent. RIJNSBURG, 30 October. - Groentenveiling. Bloemkool I f. 710, idem n f4—6, groene kool f 2.30—3.20. gele kool f. 2.80—4.00, roode kool f4.505.50, witte kool f. 2.503.00, knolrapen f. 2.30—3.50, kroten f. 0.70-0.80, waschpeen f1.20- f. 1.60, uien f. 1.301.50, bospeen f. 6.508.00, an dijvie f. 1.00—1.30. knolselderij f. 6.00—6.50, Idem II f.3—4. RIJNSBURG, 30 October. Bloemenhandel Troschrysanten wit 30—40 ct.. bruin 30—35 ct., geel 22—28 ct., groot bruin 30—35 ct., rose 2—24 cent, rood 15—20 ct., Pulling f. 7—9. witte lelies f.7—7.50, dwerg-Zinnia's 30—50 ct., Ficales 20 30 cent. TER AAR, 30 October. Centrale Veiling. Spi nazie per kist f. 0.30—0.52, andijvie f. 0.10—0.24, boerekool f. 0.20—0.23, slavellen f. 0.07—0.12, kas- snijboonen per 10 kilo f. 2—3.05, dubbele stampr. f.0.55, witte pronkb. f. 0.40—1.10, druiven f.0 40- f. 0.46 per kilo. wasrhpeen per 100 kilo f. 2.50—5, uien f.4—7.50, spruitkool f. 11—18, roode kool f.3—'7.10, witte kool f. 2—3.20, savoye kool f.3— f.6.10, Chineesche kool f. 1.40—2.10, spiskool f.1.50. groene sav. f. 2—5, kroten per 100 bos f. 1.50—4.10, peen f. 6, seldery f. 0.90—2.20, sla f. 1—2.50, bloemkool f. 0.04—0.15 per stuk, meloe» nen f. 5, tomaten A per 100 pond f. 4—9.70.

Leidsch Dagblad | 1940 | | pagina 3