STADSNIEUWS BINNENLAND LAATSTE BERICHTEN LEEDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Donderdag 31 October 1940 y^p^Instantir A. L. L. Gathier RECHTZAKEN Distributie van vaste brandstoffen Het dansverbod en de dansscholen Grenswijziging tusschen twee provincies Sparen is de bron van volkskracht Binnenland Buitenland 1915—1 NOVEMBER—1940. Foto-archief „L.D.' De heer A. L. L. Gathier. Morgen, 1 November is het 25 jaar gele den, dat de heer A. L. L. Gathier, thans hoofd der Chr. Opleidingsschool voor H.B.S. Gymnasium, enz. aan het Noordeinde 40, alhier, in onze stad zijn werk aanving. Toen de bekende „school van den heer Meijnen", zooals ze nog lang na het heen gaan van den heer Meijnen werd aange duid, in het midden van 1920 gesplitst werd in een U.L.O.-afdeeling en een Lagere School, kwam de Ui.O.-school onder lei ding van den heer C, J. W. de Reuver en werd de heer Gathier benoemd in diens plaats tot hoofd der Lagere Opleidings school. Het leek een waagstuk van het bestuur een onderwijzer der school tot hoofd te be noemen. Het bleek echter steeds meer, dat het allerminst een verkeerde keuze had ge daan. Noch het bestuur, noch het perso neel, noch de ouders hebben zich daarover ooit beklaagd. Het bestuur toch zag onder leiding van den heer Gathier de school niet alleen haar oude reputatie, welke ze onder den heer Meijnen had verworven, handhaven, maar deze onderwijsinrichting steeds in bloei toenemen. Het personeel vond in zijn oud-collega een chef, met wien het gaarne samenwerkt en die een geest onder de leden van het personeel wist te kweeken van onderling vertrouwen en vriendschap, als men wei nig vindt. De ouders en leerlingen kennen den heer Gathier als den vriendelijken leidsman, en adviseur, wiens bekende spreekkamer en zelfs zijn woning steeds voor hen open staat. Ook zij, die reeds jaren de-school heb ben verlaten, kloppen nog vaak bij hem aan, omdat ze weten dat geen moeite hem te veel is, om hén zooveel mogelijk te hel pen bij het vinden van den weg door het leven. Hij acht dit een onafscheidelijke plicht ten aanzien van hen, die de eerste stappen op dien weg in de school Noordeinde leer den zetten en ook tegenover de ouders, die hun kinderen onder de zorgen van hem en zijn „collega's," zooals hij zijn onderwij zers (essen) noemt, wilden stellen. Het zal den jubilaris morgen dan ook zeker niet aan .warme belangstelling ont breken, niet alleen uit Leiden, maar ook uit den wijden kring daarbuiten, waar zijn school en arbeid ook gewaardeerd worden, blijkens de vele „buiten-leerlingen" die de school telt. Naar wij vernemen is er gelegenheid den jubilaris te feliciteeren te zijnen huize, des namiddags van 3—5 uur en zal, zij het op sobere wijze, dit leit ook met de leerlingen herdacht wórden in de school op Zaterdag 9 November a.s. 25 JAAR BIJ HET ONDERWIJS. De heer C. Willemsc, onderwijzer a. d. school Stadhouderslaan. Morgen herdenkt de heer C Willemseden dag, waarop hij 25 jaar geleden in dienst trad van het Christelijk onderwijs. Hij be gon toen in Blokzijl' en kwam na Wage- nlngen bij de Geref. Schoolvereeniging hier ter stede. Erst diende hij de school aan de Hoogl. Kerkgracht en sinds 1927 die aan de Stadhouderslaan. Met hart en ziel onder wijzer, is het geen wonder, dat de jeugd van hem houdt en hem waardeert. Het werk in de opleidingsklasse is in zijn handen en hij mag door stagen arbeid steeds goede resultaten op zijn arbeid zien en zoodoende meewerken aan den bloei van de Stadhouderslaan-school. Hij staat in hoog aanzien bij het bestuur en bij de collega's, die hem kennen als een rechtschapen en plichtsgetrouw vriend, wien het steeds een vreugde is door vrien dendienst zijn collegialiteit te toonen. Aller wensch is daarom, dat hij een lange rij van gezegende jaren nog mag blijven wer ken in den dienst van het christelijk on derwijs. Collega's en leerlingen eerden hem van daag om zijn persoon en werk. BEROEPEN ONGEGROND VERKLAARD. De secretaris-generaal van het Departe ment van Waterstaat heeft ongegrond ver klaard de beroepen, ingesteld door P. van Ulden, directeur der N.V. „Eltax" alhier te gen de beschikking van de commissie-Ver- gunningen-personenvervoer, waarbij aan de N.V. „Citosa" te Zoetermeer, vergunning is verleend voor de uitoefening van een auto- busdienst tussohen Leiden (Stationsplein) en Alphen aan den Rijn (statipn Nederl. Spoorwegen), over Zoeterwoude en Hazers- woude, over den Hooge Rijndijk op Zonda gen, zoomede tegen de beschikking van voornoemde commissi, waarbij aan de N.V. „Eltax" vergunning is geweigerd voor de uitoefening van een autobusdienst tusschen Leiden (Stationsplein) en Alphen aan den Rijn (Gouwsluis) op Zondagen. GOUDEN DOCTORAAT. Zondag as. zal het vijftig jaar geleden zijn ,dat mr. J. G. van Blom, oud-secretaris generaal van het Departement van Justitie, wonende te 's-Gravenhage, aan de Leid- sche Academie promoveerde tot doctor in de rechtsgeleerdheid. ACADEMISCHE EXAMENS. Geslaagd voor het doctoraal examen rechten de heer Ph. M. Chr. Buys (Voor burg); doctoraal examen Indisch recht de lieer S. Hamzah (Leiden); voor het can- didaatsexaanen wis- en natuurkunde Iet- ter L d'e heer H, Posthumus (Den Haag) (verbeterde opgave); voor het candidaats- examen rechten de dames C. van Aimabel (Amersfoort) en A. A. S Knappert (Den Haag) LEIDSCHE BELASTING OPHAALDIENST. Genoemde dienst heeft in de afgeloopèn maand f. 11816,10 aan den Rijksontvanger afgedragen, benevens f. 1786,88 aan den Gemeente-Ontvanger. VEREENIGING VAN MATHESIANEN. Gistermiddag bezocht een 25-tal Mathe- sianen de Electriciteitsfabriek der Stedelijke Lichtfabrieken aan de Langegracht. Het gezelschap werd rondgeleid door den heer Terihaak, die de werking van de diverse installaties en motoren toelichtte. Hierdoor werd het den deelnemers duidelijk, welk een groot aantal bewerkingen noodig is voor het fabriceeren van electriciteit. Zeer interessant was het bezoek aan de prachtige schakelkamer, waarvan de prac- tische inrichting algemeen bewondering af dwong. Door de heeren Reynhart en Cornet werd de werking uitvoerig uiteengezet terwijl tot slot een demonstratie werd gegeven. Aan het einde van deze geslaagde excur sie dankte de voorzitter de bovengenoemde heeren hartelijk voor de rondleiding en ex plicaties. HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. Wijziging. J. A. Hoogenstraaten, Lange Mare 69, Lei den. Kantooradres thans: Langegracht 59 a. Distillateur en wijnhandel. Uittredend eigenaresse: mej. C. M. W. Hoogenstraaten, Leiden. Nieuwe eigenaresse: N.V. Distilleerderij „De Fransche Kroon" v/h Hartevelt en Zoon Leiden. In den afgeloopen nacht omstreeks kwart voor drie is een auto, bestuurd door den 31-jarigen F., wonende in de Buitën- ruststraat alhier, op den Rijnsburgerweg tegen een verkeerszuil gereden, waardoor zoowel de auto als de zuil werden bescha digd. De auto moest worden weggesleept. De bestuurder vloog met het hoofd tegen de voorruit, waardoor eenige tanden uit zijn mond Werden geslagen. Voor het alhier afgenomen examen voor apothekers-assistent zijn geslaagd de dames E. Herweyer (Oud-Beierland), S. Süverein (Rotterdam) en E. J. Treurniet (Rotterdam) en de heer H. A. Huibers (Wassenaar). HAAGSCHE RECHTBANK. De aangereden „sik". Te Zwammerdam had een arbeider-tele grafist op 24 October van het vorige jaar aan de spoorweghalte den wagenvoerder van een locomotor met kolenwagen, in spoorwegkringen „sik" genaamd, toestem ming gegeven met dat treinstel te ver trekken in de richting Alphen, terwijl hij niet met de treindienstafdeeling was be last. Tengevolge daarvan was het treinstel te Alphen aangereden door een achterop rijdenden trein, waai'van de machinist, die thans geen waarschuwend teeken had ver kregen, het treinstel niet tijdig had opge merkt. De officier van justitie eischte een geld boete van f. 50 subs. 25 dagen. De rechtbank achtte het ten laste ge legde niet wettig en overtuigend bewezen en sprak heden den man vrij. HAARLEMSCHE RECHTBANK. Heling van een palingfuik. Vervolgens werd uitspraak gedaan in de zaak tegen een inwoner van Aalsmeer, die van een onbekende een palingfuik rhad ge kocht, welke van diefstal afkomstig was. De officier van justitie had een geld boete van f. 20 subsidiair 12 dagen hechte- nisch geëischt, doch de rechtbank sprak verdachte vrij KANTONGERECHT TE HAARLEM. Over verboden weggedeelte gereden. Een landbouwer uit Haarlemmermeer stond terecht omdat hij met een rijwiel heeft gereden over het gedeelte van den Kruisweg, dat voor het verkeer met rijwie len in beide richtingen was gesloten. Verdachte bekende het feit en deelde mede. dat juist daar iemand van zijn per soneel passeerde, die hij eenige gegevens wensch te mede te deelen. De ambtenaar van het O. M. vond liet zeer gevaarlijk wat verdachte gedaan had. en eischte een geldboete van f. 3 subsidiair 2 dogen hechtenis. Het vonnis luidde over eenkomstig den eisoh. Links van den weg gereden. Een bloemist uit Aalsmeer stond terecht omdat hij per rijwiel zonder noodzaak heeft gereden over het linker weggedeelte van de Dorpsstraat te Aalsmeer. De ambtenaar eischte een geldboete van f.3 subsidiair 1 dag hechtenis, zooals ook het vonnis werd. NIEUWE BONNEN AANGEWEZEN. Gedurende de maand November geven de met 04, 05, 06 en 07 gemerkte bonnen van de „bonnenkaai't distributie vaste brandstoffen - haarden, kachels", als mede de met 07, 08, 09, 10, 11, 12, 13 en 14 gemerkte bonnen van de „bc'nnen- kaart distributie vaste brandstoffen - centrale verwarming", en voorts de met „brandstoffen, één eenheid, tweede per- riodc", en de met „cokes, één eenheid, tweede periode", gemerkte bonnen elk recht op het koopen van één eenheid vaste brandstoffen. Verder geven gedurende de maand No vember de met 08, 09, 10 en 11 gemerkte bonnen van de „bonnenkaart distribu tie vaste brandstoffen - haarden, kachels", elk recht o'p het koopen van één eenheid tttrf. Met nadruk w'ordt er eohter de aandacht op gevestigd, dat de met 08, 09, 10 en 11 ge meukte bonnen in den loop van het stook- seizoen alsnog- lallen worden aangewezen voor het koopen van steenkolen of andere vaste brandstoffen. Men heeft dus de keus, om hierop thans turf of later andere brand stoffen te betrekken. De geldigheidsduuV van de met 01, 02, 03 genferkte bonnen van de „bonnenkaart dritributie vaste brandstoffen - haarden, kachels", van de met 01, 02, 03, 04, 05 en 06 gemerkte bonnen van de „bonnenkaart distributie - centrale verwarming",' en van de met „brandstoffen, één eenheid, aste periode", alsmede de met „cokes, éen een heid, 1ste periode" gemerkte bonnen wordt verlengd tot en met 14 November 1940. De geldigheidsduur der met „brandstoffen" of cokes" gemerkte toewijzingen, welke tot 13 November of éen vroegeren datum zijn gel dig verklaard, wordt eveneens verlengd tot en met 14 November 1940. Zooals reeds eerder is bekend gemaakt, wordt onder één eenheid vaste brandstoffen verstaan: hetzij 1 hl. antliraclet of steen kolen, of industrie- of eierbriketten (maxi mum 75 kg.), hetzij 110 kg. bruinkoolbriket ten, hetzij 2 hl. cokes, hetzij 175 kg. fa- brieksturf, hetzij 195 kg. persturf (300 stuks), hetzij 200 kg. baggerturf (450 stuks), -hetzij 200 kg. overige soorten turf. Naar de „N.R.Crt." van bevoegde zijde verneemt staat thans definitief vast, dat het dansverbod zich niet uitstrekt tot dansscholen. Het onderwijs aan deze scholen kan gewoon doorgaan, voorzoover dit onderwijs gegeven wordt aan ingeschreven leerlingen. Openbare dansfeesten en matinées, waar ook niet-leerlingcn tegen betaling toegang hebben, zijn ook in dansscho len verboden. Er is intusschen geen sprake van speciale vergunningen, die dansscholen voor de uitoefening van haar werkzaamheden noodig zouden hebben. GELDERLAND ZAL EEN GEBIEDSDEEL AAN UTRECHT AFSTAAN. Voor het eerst in de geschiedenis zal zich binnenkort het feit voordoen, aldus meldt „De Tijd", dat niet alleen de grens tusschen twee gemeenten, maar ook tusschen twee provincies zal worden gewijzigd. Het blad verneemt n.l., dat liet plan bestaat, een grenswijziging tot stand te brengen tusschen de gemeenten Ede (Geld.) en Veenendaal (Utr.), zoodat het zgn. Geldersche Veenendaal, dat een onderdeel van Ede vormt, bij de gemeente Veenendaal zal worden ge voegd en alsdan tot de provincie Utrecht zal gaan behooren. Ede zal als gevolg hiervan haar inwoners tal met ongeveer 5000 zielen zien vermin deren. De grenswijziging zal een einde maken aan verscheidene onlogische situaties.Thans b.v. heeft men In sommige wegen twee ka bels voor de eleetriciteitsvoorzieningeen vanwege de Utreohtsche en een vanwege de Geldersche stroomleveringmijZoo liggen er ook twee waterleidingbuizen. Dezelfde toe standen en misschien in nog erger mate heerschen tusschen de gemeenten Rhe- den en Renswoude. Ten slotte verneemt het blad nog, dat er plannen aanhangig zijn gemaakt, om ook in Gelderland op uitgebreide schaal over te gaan tot samenvoeging van gemeenten. STAATSLOTERIJ. Naar wij vernemen zal de 485ste Staats loterij niet worden vernummerd. PROF. VAN DER STEUR 75 JAAR. Prof. ir. J. A. G, van der Steur te Oos terbeek, voorzitter van de Rijkscommissie voor de Monumentenzorg, ondervoorzitter van de vereeniging voor Volkskunde, het Nederlandsch Openluchtmuseum, vierde gisteren zijn 75sten verjaardag, Blcemge- schenken en gelukwenschen, hem van tal van zijden toegezonden, vormden een hulde aan den jarige, in wien Nederland een be langrijke figuur op architectonisch gebied bezit. 31 OCTOBER: NEDERLANDSCHE SPAARDAG. Het wordt langzamerhand een goede ge woonte om op den laatsten van Wijn maand aandacht te wijden aan en te vra gen voor het sparen. De spaarbanken wijden haar zorgen aan de propaganda voor het sparen, omdat zij zelf overtuigd zijn dat het sparen noodig is zoowel voor ieder individueel als voor de gemeenschap in totaal. Zij vragen aandacht voor het sparen van de spaarders in het algemeen en in het bijzonder van diegenen, die hoewel bij de spaarbank thuishoorend, daar nog niet ge regeld verschijnen. In dezen tijd zal echter misschien eer der dan anders de gedachte opkomen: waarom zal ik sparen? Het is al zoo vaak gezegd, maar het kan nochtans goed zijn hierop opnieuw de aan dacht te vestigen, dat het voor iedereen noodzakelijk is om zooveel mogelijk gere geld té sparen. Wij beseffen zeer wel, dat er omstandigheden kunnen zijn, die het sparen ten eenenmale onmogelijk maken, rnaar voor de groote meerderheid blijft het toch altijd een gebiedende eisoh om zich voor het heden behoeftebevrediging te ont zeggen, teneinde in de toekomst meer be langrijke behoeften te kunnen voldoen. Door het sparen vermeerdert men zijn weerstandsvermogen en verhoogt men zijn onafhankelijkheid. Het sparen is echter niet alleen een le vensbelang voor het individu op zichzelf, maar het is niet minder een bestaansvoor waarde voor de gemeenschap, waarvan hij deel uitmaakt. Ook deze zal alleen kunnen bestaan, wanneer door haar leden regelma tig gelden worden overgehouden, welke voor algemeene doeleinden kunnen worden besteed. Het mag ook in dezen tijd nog wel eens oxtra worden gezegd dat sparen niet be- teekent geld oppottefi, want noch het in dividu noch de gemeenschap is daarmede gebaat. De eerste niet, omdat hij meer ge vaar loopt en van zijn geld geen rente maakt en de tweede niet omdat het geld aan nuttiger bestemming wordt ontrokken. Tegenwoordig is de neiging om gelden thuis te bewaren weer aanmerkelijk groo- ter. En dat niettegenstaande de daaraan verbonden gevaren thans ook veel grooter zijn. Er zijn uiteraard meerdere mogelijkhe den om te sparen, maar voor velen is het altijd nog het meest voor de hand liggend om de spaargelden toe te vertrouwen aan een Spaarbank. Het spreekt vanzelf dat er in de achter ons liggende maanden bij de spaarbanken voor zeer verschillende doel einden veel geld is opgevraagd. De spaar banken hebben aan alle redelijke wenschen tot terugbetaling zoo spoedig mogelijk ge volg gegeven, zoodat er hier en daar nog al eens meer geld is terugbetaald dan in- 2646 (Ingez. Med.) gelegd. Verheugend echter is het dat de terugbetalingen per maand bij de spaar banken thans weer zijn gedaald beneden het maandgemiddelde van de 5 vooraf gaande jaren, terwijl de inlagen wederom regelmatig stijgende zijn. Men doet verstandig zijn spaarpenningen alleen toe te vertrouwen aan die instellin gen, welke speciaal daarvoor zijn bestemd. Men brenge zijn spaargeld daarom bij een zuivere spaarbank d.w.z. een instelling van algemeen maatschappelijk nut, welke door haar bestuursleden belangeloos wordt beheerd en waar de gelden op de meest soliede wijze worden belegd. UITZAAI VAN LIJNZAAD. Voor den uitzaai 1941 zal behalve lijn zaad, dat door den Nederlandschen alge- meenen keuringsdienst is goedgekeurd, ook niet goedgekeurd lijnzaad als zaaizaad mo gen worden verhandeld. TOERISTENBOND A.N.W.B. Vergadering van de afdeeling Zuid-Holland. De afdeeling Zuid-Holland van den A.N. W.B. heeft te Den Haag haar jaarlijksche vergadering gehouden onder voorzitter schap van den heer P. F. Zimmermann. In zijn openingswoord stelde de voorzitter den invloed van den oorlog op het werk van den A.N.W.B. in het licht en wees op de sterke ontwikkeling van de binnenlandsche bedrijvigheid van den Bond, die het gevolg was van den internationalen toestand. De heer J. M. van der Heyde trad af als afdeelingsconsul. Ter vervulling van dezen post werd door de vergadering de heer C. J. van Schaardenburg Jr. te Rotterdam voorgedragen. Er werden uitvo%rige besprekingen gewijd aan het werk van den A.N.W.B. in het alge meen en aan dat van de afdeeling Zuid- Holland in het bijzonder. Uit de vergade ring werd voorts aangedrongen op maatre gelen om den fietsers beter de voor hen geldende verkeersregels in te scherpen, die nog steeds op ergerlijke wijze worden over treden. Voorts werd gepleit voor tijdige maatregelen tot het sneeuwvrij maken van de rijwielpaden, hetgeen in den komenden autoloozen winter meer dan ooit van be lang zal zijn. Ter vergadering werden aan zeven leden de herinneringsplaquettes voor het 50-jarig lidmaatschap toegekend. Verder ontving een twintigtal chauffeurs het onderschei- dingsteeken voor 12l/a-jarigen trouwen dienst bij denzelfden patroon. Onder hen was met name de chauffeur van oud-mi- nister mr. J. A. N. Patijn, de heer E. de Broekert, die met zijn patroon ter vergade ring aanwezig was. Dezelfde onderschei ding viel te beurt aan J. Terpstra te War mond. DOODELIJK ONGEVAL TE WASSENAAR. Dame door tram meegesleurd. Gisteravond is de 63-j. mevr. van D. V. K., die, ondanks de waarschuwing van den conducteur, nabij de halte De Kievit te Wassenaar uit de rijdende tram stapte, gevallen, waarbij zij door den bijwagen werd gegrepen. Zij werd een 10-tal metei's meegesleurd met het gevolg, dat zij onmiddellijk ge dood werd. Het stoffelijk overschot werd naar het politiebureau overgebracht, waar het in de rouwkamer is opgebaard. Het tramverkeer ondervond eenige ver traging. VERLENGING VAN DEN ZATERDAG- SCHEN ARBEIDSDUUR IN DE MIJNEN. Op de Limburgsohe mijnen werd heden morgen, in overleg met de vakorganisaties, bekend gemaakt, dat het in het belang van de kolenvoorziening van ons land noodzake lijk is, gedurende de maand November a.s. de werktijden der ondergrondsohe arbei ders op de Zaterdagen van zes uur te bren gen op acht uur. Te beginnen met Zaterdag, 2 November a.s. zullen derhalve de diensten aanvangen en eindigen als op de overige werkdagen. Aan de arbeiders zal voor deze overuren dubbel uurloon worden uitbetaald. TERAARDEBESTELLING B. J. VAN STAPELE. Op de begraafplaats Nieuw Eik en Duinen te Den Haag is heden het stoffelijk over schot van den heer B. J. van Stapele, oud penningmeester van den Centralen Neder landschen Ambtenaars'oond, te ruste ge legd. Onder de vele aanwezigen, die den ontslapene de laatste eer kwamen bewij zen, werden opgemerkt verschillende hoofd bestuursleden van den C.N.A.B. en verte genwoordigers van tal van afdeelingen van dezen bond, leden van den groepsraad be- lastingpersoneel, jhr. mr, A. W. Wichers, voorzitter van den pensioenraad, mr. E. G. van Bisselick, plaatsvervangend secretaris van het college van commissarissen van het algemeen burgerlijk pensioenfonds, van v/elk college de overledene commissaris was, de heeren Moltmaker en Van Braam beek. en vele anderen. Met den stoet kwamen nog mede de le den van het dagelijksch bestuur van den C.N.A.B. In de aula heeft allereerst een zwager gesproken. Daarna spraken de heeren Lu- berti namens den C.N.AB., H. van der Meer, namens den groepsraad belasting- personeel en ten slotte de heer Oele, direc teur van de drukkerij Trio, van welke drukkerij de heer Van Stapele president commissaris was, waarna de baar graf waarts werd gedragen. DOOR DE DUISTERNIS MISLEID. Vanmorgen om zeven uur is te Roosen daal de 71-jarige A. Zachardas, op weg naar zijn wenk aan die coöperatieve suiker fabriek, dioor de duisternis misleid, in de haven geraaikt en jammerlijk verdronken. Omwonenden hoorden hulpgeroep, doch konden den man niet meer redden. Om negen uur heeft men het lijk van den ongelukkige opgehaald. DE HOUDING VAN BULGARIJE. De rol van Bulgarije in het Italiaansch- Grieksehe conflict wordt door de Bulgaar - sche pers en de openbare meening geken merkt als die van een aandachtigen en op alle mogelijikheden voorbereiden waar nemer. Veelvuldig wordt de wensch geuit, dat het conflict nog langs vreedzamen weg zal kunnen worden bijgelegd. De positie van Griekenland wordt als hopeloos be schouwd, indien het con f het voortduurt. In dit venband publiceeren de bladen ook historisch -politieke beschouwingen en her inneren zij aan dien tijd toen Griekenland als stuwende kracht van den Balkanbond optrad, welke bond op aandringen van Athene tegen Bulgarije was opgericht. En. zoo vraagt het blad „Mir", wat is er nu van dezen bond overgebleven? (D.N.B.) DE STEUNPUNTEN AAN DEN ATLANTISCHEN OCEAAN. De Amerikaansche minister van marine, Knox, heeft in een persconferentie mede gedeeld, dat de marinesteimpunten aan den Atlantischen Oceaan welke Engeland aan de Ver. Staten heeft afgestaan, bannen drie maanden gereed zouden zijn onx over te nemen. (D.N.B.) GEEN SABOTAGE. De Amerikaansche minister van oorlog, Stimson. heeft volgens een verklaring van den minister van marine, Knox, medege deeld, dat de brand in het ministerie van oorlog niet is ontstaan door sabotage. 2—1

Leidsch Dagblad | 1940 | | pagina 2