STADSNIEUWS Binnenland tEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Woensdag 30 October 1940 VISSCHERIJ-BERICHTEN KERK- EN SCH001NIEUWS De dienstplicht in Amerika Kennedy voor de radio Verspreide Berichten Het Kampereiland is geen eiland meer Een strenge winter Archiefstukken keeren terug 3. De solidariteit tusschen Italië en Duitschland is op alle gebieden buitenge woon actief, zoowel in de Europeesche als de buiten-Europeesche aangelegenheden. Daarom kan me: de recente ontmoetingen van den Führer in het Westen eveneens in het gezichtspunt der volkomen overeen stemming van de beide landen beschouwen. 4. Frankrijk kan zijn eigen toestand slechts verbeteren door zich te voegen in het proces van het Europeesche herstel en zijn eigen opvattingen ten aanzien van de as te wijzigen. - 5. Griekenland heeft zich in het verleden eenerzij ds ter beschikking gesteld van En geland in deszelfs oorlogsdaden tegen de as, anderzijds geprobeerd zooveel mogelijk voordeel uit zijn neutraliteit te putten. Thans moet ook Griekenland ondervinden, dat hij, die Engeland helpt, niet anders dan als een vijand van de as beschouwd kan worden. In tegenwoordigheid van president Roo sevelt en den minister van oorlog, Stimson, werden in den gebruikelijken vorm de num mers getrokken, van diegenen die het eer ste zullen worden opgeroepen voor het ver vullen van hun militairen dienstplicht. De minister van Oorlog, trok. terwijl hij ge blinddoekt was, de eerste nummers. In een korte toespraak zeide Roosevelt o.a „De jeugd van de Vereenigde Staten Is bereid, evenals het geheele land, haar taak te vervullen. Amerika mobiliseert alle hulpbronnen, zijn mannen, zijn industrie en zijn vermogen om de natie sterk te ma ken in de verdediging. Alleen de sterke ver mag tegenwoordig in vrijheid en vrede te leven. In totaal zijn rond zeventien millioen personen voor den militairen dienst gekeurd. Volgens schattingen zullen rond vijf millioen personen in werkelij- ken dienst treden, terwijl de rest om verschillende redenen in reserve wordt gehouden. De Amerikaansche ambassadeur te Lon den, Kennedy, die eenige dagen geleden in Amerika is aangekomen, heeft een radio redevoering uitgesproken, waarin hij de verdachtmaking van de hand wees, dat Roosevelt de Vereenigde Staten in den oorlog zou willen verwikkelen en geheime overeenkomsten met Engeland had aange gaan. De eenige mogelijkheid, zoo verklaar de hij, om Amerika van den oorlog verre te houden, is gelegen in een bespoedigde bewapening; de bewapening is thans Ame- rika's vredeswaarborg en de herkiezing van Roosevelt is derhalve geboden, aangezien hij de Vereenigde Staten in dezen tijd het beste kan dienen. Kennedy merkte op, dat hij sedert den aanvang van zijn activiteit te Londen nooit iemand hoop heeft gegeven, dat de Ver eenigde Staten op eenigerlei tijdstip of on der welke omstandigheden ook in den oor log zouden kunnen worden verwikkeld. Na het uitbreken van het Europeesche con flict heeft hij in Amerika verklaard, dat de Vereenigde Staten verre moesten blij ven van het conflict. Na de ervaringen, die hij in het eerste (jaar van den oorlog in Londen heeft opgedaan, is hij meer dan ooit overtuigd, dat Amerika niet moet deel nemen aan dezen oorlog. Ook voor Engeland zou een deelneming der Vereenigde Staten aan den oorlog geen hulp zijn, want Londen moet inzien, dat dan de in dezen oorlog bijzonder noodza kelijke materieele hulp uit Amerika zou moeten ophouden. Zonder die hulp zou echter Engeland's taak ongemeen ver zwaard worden. Een deelneming aan den oorlog is ook reeds daarom zinneloos, om dat er geen kans bestaat een leger met moderne oorlogsmachinerie naar Europa te brengen eii op het continent te kunnen landen. Het tot zinken brengen van de „Empress óf Britain" bewijst duidelijk de absurditeit van troepentransporten in den stijl van den vorigen wereldoorlog. (D.N.B.) Bekendmaking 3 Raadpleegt geregeld Uw tandarts. Dit voorkomt pijn en bespaart kosten. TURFMARKT HK. HAARL.STR. Telef. 26502. UITBREIDING MATERIAAL BIJ DE N.Z.H.T.M. De N.Z.H.T.M. heeft van de Gooische Tramweg Mij. zes rijtuigen overgenomen. Voordat deze rijtuigen in dienst worden ge nomen, worden de balcons afgesloten en langs de zijwanden een plaatbekleeding aangebracht, terwijl de langs banken plaats maakten voor met trijp bekleede dwars- banken. Deze rijtuigen zullen voornamelijk dienst doen tusschen Leiden en Haarlem als volgwagens waar zij in den drukken tijd de oudste wagentypes zullen vervangen, doch ook op de lijnen naar Katwijk en Noordwljk. HET ASSURANTIEKANTOOR L. T. B. Het jaarverslag van deze alhier gevestig de instelling is wederom verschenen. De „Boeren en Tuinders Onderlinge", afd. L.T.B,, (uitvoering der L.O.W.) bereikte een verzekerd looncijfer van f. 10.304.300 met een bedrag van f. 2.679.600 voor de vrij willige ongevallen verzekering. Het boek jaar sloot met een voordeelig saldo van f. 13.903,65, welk bedrag aan het reserve fonds werd toegevoegd. De Onderlinge Brandverzekering boekte een verzekerd kapitaal van f. 24.666'.900 en een voordeelig saldo van f. 7.091,94. De „Onderlinge Hagelverzekering" had een verzekerd kapitaal aan broeiglas van f. 6.688-691, waarvan reeds een bedrag van f. 3.479.530 premievrij is gesteld. Het boek jaar sloot hier met een voordeelig saldo van f. 6.661,73. ACADEMISCHE EXAMENS. Geslaagd voor het doctoraal examen wis- en natuurkunde hoofdvak wiskunde, de heer L, Bakema (Leiden)idem letter L, de heer H. Posthumus (Den Haag); voor het candidaatsexamen Rechten: de heer H. Wilton (Voorburg); voor het doctoraal examen Rechten: de heer W. K. van De- dem (Den Haag); voor het Propaedeutisch examen Theologie: mej. G. A. R. Bijleveld, (Oegstgeest)en de heer O. Elseman (Dor drecht) en voor het Taalkundig candidaats examen Indologie: de heer K. P. Wegener (Wassenaar). HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. Opheffing: L. van Beveren, Irlsplein 8, Noordwljk- Binnen. Bloembollenexport en handels- kweekerij. Wijziging: H. van den Boom v/h. fa. Niekerk en v. d. Boom. Hooftstraat 131, Alphen a/d. Rijn. Winkel in manufacturen en confectie. De zaak is omgezet in een vennootschap onder firma onder den naam: Firma H. van den Boom. Vennooten: mej. H. E. van den Boom, mej. B. H. van den Boom en H. L. van den Boom, allen te Alphen a/d. Rijn. De heerenkapsalon van den heer J. P. van der Blom is dezer dagen verplaatst van Rijnsburgersingel 2, waar de zaak ge durende zes jaar gevestigd is geweest, naar Steenstraat 57, het voormalige sigarenma gazijn van de firma Dekker. Het intérieur leende zich bijzonder goed voor de inrich ting van een kapperswinkel, terwijl achter den winkel een zeer ruime salon werd inge richt. Vanzelfsprekend werd het geheel opnieuw keurig in de verf gezet, zoodat de zaak een volkomen nieuwen indruk maakt. Onze oud-stadgenoot, dr. J. O. M. Broek, die eenigen tijd alhier als inspecteur bij de Nederlandsche Spoorwegen werk zaam was, is benoemd tot associate-profes sor aan de Berkeley Universiteit te San Fïancisco (Californië). W. v. d. H. te L. vraagt of hij een bon voor een paar nieuwe schoenen kan krijgen ter vervanging van het eenige paar, dat hij 'bezit en dat ouderdomsgebreken gaat ver- toonen. Antwoord: Ja, dat kan. Wendt U na 1 November tot het Distributiekantoor, Bree- straat. Stamkaarten meenemen. P. te L. vraagt: Bij de tweede distributie periode zijn voor kinderen beneden 4 jaar in tegenstelling tot de eerste maal bij de 'halve broodkaart geen toeslagbonnen voor rijst en havermout verstrekt. Is dat in de toekomst weer te verwachten? Antwoord: Néén, de zoogenaamde „pap- kaarten" worden niet meèr verstrekt. De oudere gezinsleden dienen van hun rant soen rijst en havermout af te staan in ruil voor het in de meeste gevallen althans voor deze categorie van kinderen! over vloedige broodrantsoen. B. te O. vraagt: Wordt hier ter stede even als in Den Haag extra-brandstof beschik baar gesteld ten behoeve van ingekwartier de Duitsche militairen? Antwoord: Alleen wanneer die militairen den rang hebben van portepé-onderofficier en hooger. U moet daarvoor aan het Distri butiekantoor een formulier C halen en dit nauwkeurig invullen. W. K. te L. vraagt: Wordt extra-zeep ver strekt voor het wasschen van bedrijfskle ding? Antwoord: In het algemeen moet deze vraag ontkennend worden beantwoord. Wel kunnen werkgevers ten behoeve van hun personeel extra-toewijzing van zeep ontvan gen. De aanvrage daartoe moet worden in gediend dóór den patroon op een formulier M D 80. De gelegenheid daartoe wordt ech ter eerst in Januari 1941 weer opengesteld, Van D. te L. stelt ons de vraag of men ar tikelen, welke onder de distributie vallen, zooals levensmiddelen, brandstoffen e.d., die deel uitmaken van een erfenis, vrijelijk mag verzenden naar de erfgenamen, die in een andere plaats wonen. Antwoord: Zulks hangt veelal af van de hoeveelheid der aanwezige levensmiddelen, brandstoffen e.d., waardoor men eventueel in overtreding zou komen van de Hamster- wet. De regeling van een en ander zal o.i. naar plaatselijk inzicht dienen te geschie den, waarbij het aanbeveling verdient zoo wel de officieele instanties in de plaats van afzending als in die van de plaats van be stemming te raadplegen onder gelijktijdige opgave van aard en hoeveelheid der te ver zenden goederen. B. te L. vraagt: Ik ben van plan mijn auto te verkoopen. Moet ik daarvan aangifte doen bij eenigerlei instantie, aangezien ik kort geleden ook opgave heb moeten ver strekken van de rubberbanden, die op deze auto waren gemonteerd. Antwoord: U moet van iedere feitelijke handeling, waartoe ook verkoop behoort, van te voren vergunning vragen bij het Rijksbureau voor Rubber, Heerengracht 182, Amsterdam-C. Vragen over distributie-aangelegenheden kunnen worden gericht aan onze Redactie onder vermelding op de enveloppe „Distri butie". 2605 (Ingcz. Med.) UIT DEN FRANSCHEN MINISTERRAAD. De Fransche ministerraad heeft we derom aan 23 Framschen de Fransche na tionaliteit ontnomen, w.o. ook de vroegere secretaris-generaal aan de Qual d'Orsay, Ailexis Leger. Van de overigen worden nog genoemd de filmregisseur René Chaumette, de directeur van het blad „Ordire", Epp- stein, de uitgever Isaac Grodzensky, de actrice Wera Koretzky, de vroegere hoofd redacteur van de „Paris Soir". Pierre La- raeff, de burgemeester van Orleans Olaud Levy, d'e directeur der Banque Lazard, André Meyer, de vroegere afgevaardigde, advocaat en leider van den Franschen radio-omroep Henry Torres en tenslotte ds groot-industrieel Louis Weiller. Alle verzoeken van de familie Rotschild om de nationaliteit terug te krijgen zijn afgewezen. Daarentegen werd gevolg ge geven aan de verzoeken tot nietigverklaring van Leo Stern en Daivid Weill, omdat hun vertrek naar het buitenland inderdaad flle-chts voorloopig was en een te recht vaardigen reden had. Bovendien heeft de ministerraad den tekst van een wet aan genomen, waarbij het staatshoofd gemach tigd wordt zijn recht van gratie te laten gelden om een deel van het in beslag ge nomen vermogen ten gunste van een of meer familieleden van iemand, die de na tionaliteit verloren heeft, op bepaalde voorwaarden vrij te geven. (DN.B.) KONING LEOPOLD SCHENKT EEN BEDRAG VOOR DE BELGISCHE WINTERHULP. Koning Leopold heeft aan de Belgische •vinterhulp een bedrag van een millioen francs geschonken. In een brief aan den directeur van de winterhulp, Paul Hey- mans, heeft de Koning zijn beste wenschen uitgesproken voor het welslagen van dit wdnterhulpwerkD .N .B SELCHI SERENA SECRETARIS VAN DE FASCISTISCHE PARTIJ. De Duce heeft den wensch van den par tij-secretaris, minister Muti, zijn ambt neer ie leggen om tijdens den oorlog als majoor vlieger dienst te doen. ingewilligd. Tot zijn opvolger is benoemd Selchi Serena, tot dusver minister van openbare werken, die vroeger reeds plaatsvervangend partij-se cretaris is geweest. Tot minister van open bare werken is benoemd het lid van den nationalen raad Gorla, die tot dusver se cretaris was van het fascistisch verbond van ingenieurs. (Stefani). BETOOGING VAN NATIONALE ZUID-AFRIKANEN. Te Louis Trichardt (Noord-Transvaal) is een betooging van nationale Zuid-Afrika nen gehouden. De vroegere minister van defensie in het kabinet Hertzog. Pirow, hield een rede. waarin hij zeide, dat de re publiek onvermijdelijk zal komen en dat zij opgebouwd zal zijn op de grondslagen, wel ke de presidenten Steyn en Kruger hebben gelegd. Hij verweet de tegenwoordige re geering, dat zij oorlog voerde tegen de Afrikaners. Zuid-Afrikanen, zoo riep Pirow uit, denken te hoog van hun vaderland om voor Haile Selassie in Abessynië te strijden. Op de vraag, welk voorstel hij kon doen om de tegenwoordige regeering te doen ver dwijnen, antwoordde Pirow. dat de natio nale Zuid-Afrikanen na de nederlaag van Engeland hun eigen voorbereidingen voor de algemeene verkiezingen zouden treffen. (D.N.B.) DE DAM IN HET GANZENDIEP OPENGESTELD. Gistermorgen is de dam in het Ganzen- diep, die Kampen over het Kampereiland met den toekomstigen N. O.-polder ver bindt, met een eenvoudige plechtigheid of ficieel opengesteld. Bij deze gelegenheid waren aanwezig de commissaris van de provincie Overljsel mr. A. E. baron van Voorst tot Voorst, de leden van Ged. Staten J. E. Vogt en R. J. J. M. Tellegen, de hoofd ingenieur der Zuiderzeewerken, ir. Giltjes, het dagelij ksch bestuur der gemeente Kam pen, de burgemeester van de gemeente IJsselmuiden, jhr. mr. Quarles van Ufford, leden van den gemeenteraad en leden van de kamer van koophandel voor N -Overijsel De burgemeester van Kampen, de heer H- M. Oldenhof, hield een toespraak, waar in hij het groote belang van de verbin ding, die door dien weg met. Friesland, het Oosten en het Zuiden van ons land met den Noord-Oost polder tot stand is geko men, belichtte. Hierna verzocht hij den commissaris van de provincie het lint, dat den weg nog voor het verkeer afsloot, door te knippen. Door het in gebruik nemen van dien weg over het Ganzendiep is het isole ment van het Kampereiland opgeheven Voortaan is het niet meer noodig, dit groote landbouwgebied door middel van een veerpont te bereiken. Men kan nu van den weg over den dam in het Gan zendiep gebruik maken. Deze weg heeft aansluiting op den in aanbouw zijnden weg over het Kampereiland naar de Ramspol en zal over nog een te bouwen brug verbinding met den N.O.-polder geven. WILDE ZWANEN ZONDER TAL. Wilde zwanen zijn langs de Friesche kust geen on gewone gasten. Wordt hun aantal ongewoon groot, dan zeggèn „menschen, die het weten kunnen": „we krij gen een strengen winter". Wat de winter zal brengen, zullen wij wel ervaren, maar feit is, dat het aantal wilde zwanen, dat zich thans aan de Friesche kust ophoudt, buiten gewoon groot is. In den hoek tusschen den afsluitdijk en de Friesche kust tot Gaast, plekt in het IJsselmeer overal het wit van deze watervogels. Op de voederplaatsen in het ondiepe water voor de wadden- kust is het een drukte van be lang: ook de wilde zwaan moet aan den. kost komen. Zooveel als er op het oogen- blik zijn, kunnen zelfs de oud ste bewoners van deze kust zich niet herinneren. Een strenge winter?? Onder voorzitterschap van den archivaris der gemeente Groningen, dr. Coster, had te Utrecht de jaarvergadering plaats van de Vereeniging van Ned. Archivarissen. Dr. Vollmer, directeur van het staatsar chief, bracht de wenschen van den Rijks commissaris voor een vlot verloop der ver gadering. In zijn verder betoog onder streepte dr. Vollmer de maatregelen, welke de Duitsche overheid tot nu toe getroffen heeft op het gebied van bescherming van het archiefwezen. In het bijzonder werd daarbij gedacht aan de voorgenomen be langrijke ruilregeling tusschen Nederland en Duitschland met betrekking tot archief stukken van groote waarde. Het in 1926 tusschen het Pruisische en Nederlandsche archiefwezen gesloten ruilverdrag, hetwelk uitstekend voldaan heeft, en dat voor den eersten keer het beginsel van de herkomst over de landsgrenzen heen toepaste, zal nu van Duitsche zijde ook in toepassing wor den gebracht op de overige Duitsche landen en op Nederland voor wat betreft de ar chieven van publiekrechtelijke lichamen en andere instellingen. Ieder land ontvangt de archieven van zijn eigen besturen en lichamen terug. Maatgevend is daarbij tot welken staat iedere bestuurszetel thans behoort. Van hetgeen thans gebeurt, zal echter tevens nog gebruik gemaakt worden om te komen tot nog een belangrijke rege ling. Bij den ruil van archiefstukken zullen ten gunste van Nederland ook België en Frankrijk betrokken worden. De in vroegere tijden op één of andere wijze in verkeerde handen gekomen oorkonden, handschriften en acten, evenals de in den tijd der Fran sche revolutie en het Napoleontische tijd perk ontvreemde stukken van Nederland- schen oorsprong, zullen naar Nederland te ruggebracht worden. Als voorbeeld daarvan zou men kunnen noemen de acten van de Staten-Generaal in het algemeen archief te Brussel of de keizersoorkonden van de St. Servaes-Stichting te Maastricht, welke zich bevinden in de Nationale Bibliotheek te Parijs. In overeenstemming met de in Brussel en Parijs werkzame Duitsche archiefcommissie waarvan laatstbedoelde uit 16 deskundigen bestaat, is men te dien opzichte reeds aan het werk getogen. Ter bevordering van ge- schiedenisonderzoek ligt het bovendien in het raam van het zoogenaamde program voor het Westen, in het voornemen van het Duitsche archiefbeheer een uitgave te doen verschijnen van een inventarisbeschrijving der in Nederlandsche archieven rustende bronnen tot de geschiedenis van het Duit sche Rijk. De vergadering hield zich voqrts bezig met de bespreking van verscheidene onderwer pen betreffende het archiefwezen. De in 1924 met betrekking tot het ar chiefwezen in Nederland en over het alge meen met betrekking tot het wetenschap pelijke onderzoek getroffen bezuinigings maatregelen, welke vele waardevolle krach ten lamgelegd hebben, zijn intusschen tot op zekere hoogte ongedaan gemaakt. Ge streefd zal toch worden naar een verdere verandering .in het vroeger gevoerde beleid ten aanzien van het personeel en een toe reikende beschikbaarstelling van druk middelen voor het openbaar maken van inventarissen, bronnen en beschrijvingen. DE NEDERLANDSCHE UNIE. Het secretariaat der Nederlandsche Unie, afd. Amsterdam, deelt ons mede, dat de heer B. J. Suermondt, die tijdelijk als ad junct plaatsvervangend leider van het af- deelingsbureau aan de Keizersgracht te Amsterdam werkzaam is geweest, uit de leiding van het secretariaat is getreden. In de leiding van de secretariaatswerk zaamheden. die onder de verantwoorde lijkheid van den heer C. Brink, voorzitter van den stedelijken raad, blijven geschie den, is op andere wijze voorzien. AANKOOP VAN TEXTIELPRODUCTEN DOOR OVERHEIDSINSTELLINGEN. Gecentraliseerde aanschaffing door tusschenkomsl van het rijks- inkoopbureau. Het is noodzakelijk gebleken de aan schaffing van textielgoe deren en de daar van vervaardigde kleedingstukken en arti kelen ten behoeve van overheidsdiensten en publiekrechtelijke lichamen w.o. te ver staan zijn alle onder het rijk, provincie en gemeente ressorteerende diensten en be drijven, ziekenhuizen, instellingen tot hulp betoon enz., te centraliseeren. De behandeling dezer gecentraliseerde aanschaffing ls opgedragen aan het rijks- inkoopbureau. 2627 (Ingez. Med.) BIJZONDERE SPOORWEGRETOURS INGETROKKEN. De directie van de Nederlandsche Spoor wegen deelt ons mede. dat. in verband met de aan de spoorwegen gestelde eischen ten behoeve van het economische leven, het reizigersverkeer moet worden beperkt. Deze beperking dient te worden gevon den in het verkeer voor niet noodzakelijke doeleinden. Dientengevolge is de directie tot haar leedwezen genoodzaakt, de maat regelen, die zij de laatste jaren trof om het reizigersverkeer te bevorderen, buiten wer king te stellen. Met ingang van 1 November zullen der halve de weekeindretours, de avondretours en de retours langer dan één dag geldig, voorloopig niet meer verkrijgbaar zijn. NEDERLANDSCHE MAATSCHAPPIJ TER BEVORDERING DER PHARMACIE. Onder 'groote belangstelling is gistermid dag in een der zalen van het Americaln hotel te Amsterdam de algemeene vergade ring van de Nederlandsche Maatschappij ter bevordering der pharmacie geopend. Voor een aandachtig gehoor opende de voorzitter der maatschappij, de heer I- J. A. M. Nieuwenhuis, de bijeenkomst. Na ver welkoming van den directeur-generaal der volksgezondheid, dr. van den Berg, den pharmaceutischen hoofdinspecteur, den heer A. van der Velde, en de overige aan wezigen, gaf de voorzitter den wensch te kennen een oogenblik stilte in acht te ne men ter herdenking van hen, die de maat schappij in het afgeloopen jaar ontvallen waren, in het bijzonder den collega, die bij de verdediging van het vaderland het leven liet. Vervolgens wees hij op de dienende taak, welke de pharmaceuten in de maatschappij te vervullen hebben. Hij vestigde er de aandacht op. dat de.maatschappij 93 pro cent van alle Nederlandsche apothekers omvat. De heer Nieuwenhuis gaf een uit voerig overzicht van hetgeen de maat schappij in de afgeloopén jaren heeft ver richt en wat in de jongste periode voor de getroffen collega's, onder meer te Rotter dam, gedaan werd. Met een woord van op wekking tot medewerking aan een juiste beoefening van de pharmacie en aan de behartiging der leden, besloot de voorzitter zijn rede. Vervolgens ging de vergadering over tot dé behandeling der agenda. Hieronder be vindt zich de wijziging der statuten, welke van zuiver redactioneelen aard is. Voorts heeft het hoofdbestuur de uitnoodiging van het departement Amsterdam aanvaard om maatregelen te beramen met het doel in de aflevering van slaapmiddelen en andere sterk werkende geneesmiddelen eenheid te brengen. VERSPREIDE BERICHTEN. De secretaris-generaal van het depar tement van handel, nijverheid en scheep vaart heeft benoemd tot directeur van het rijksbureau voor tabak en tabaksproduc ten den heer Joh. Reyneh. BESOMMING SCHEVENINGEN. Aan de markt te Scheveningen was heden morgen de kotter KW 116, D. Haasnoot, die voor f.48 besomde. VISCHPRIJZEN. IJMUIDEN, 30 October. Dcensche consignatievisch: Zetschol f.4639; kleine schol f.39—20: schar f.27—22; bot f.27; kleine griet f.45— 42,50; kabeljauw f.53—27.50; Wijting f. 23-21 «per 50 KG): tongen f.3,002,05 (per KG.). Zoet water visch Snoek 52 ct.; snoekbaars 7872 et.; blei 30— 24 ct.; voorn 32 ct. (per KG.). KATWIJK AAN ZEE 29 Oct. Besommingen versche visch: KW 63 f.9,90; KW 34 f. 39.20: KW 17 f. 26.45: KW 81 f. 35,05; KW 12 f. 29.40; KW 88 f. 16.70: KW 30 f. 17,70; KW98 f. 37,50; KW 90 f.4,15; KW 61 f. 65,40. PREDIKBEURT. Lisse Oud-Geref. Gem.: Donderdagnam. halfacht, leesdienst. GEREF. GEMEENTE. Bedankt: Voor Dirksland, ds. J. van den Berg te Krabbendijke. NEDERDUITSCH GEREF. GEMEENTEN. Beroepen: Te Capelle aan den IJsel, cand. J. Kars aldaar, die dit beroep aannam. 2—1

Leidsch Dagblad | 1940 | | pagina 2