LEID5CH DAGBLAD - Tweede Blad Damdag 29 October 1940 Laval Fransch minister van buitenlandsche zaken Het N.V.B.-bestuur tevreden Aideeling Leiden van den N.V.B. Schoolwedstrijden van A.S.C. GEMENGD NIEUWS Een inbraak met veel verwikkelingen e Hf recht VRAGENRUBRIEK Twee manifesten De zaak marcheert fy>ed Eendaagsch tournooi op Vrijdag a.s De loting. TERWIJL DE DIEF INBRAK, VERDWEEN ZIJN FIETS. De dochter van een familie, wonende aan den Wittevrouwensingel te Utrecht, was be vriend met een 21-jarig jongmensch, dat bij herhaling bij het meisje aan huis kwam, bij voorkeur als haar ouders niet thuis waren. Op zekeren avond waren het meisje en het jongmensch weer alleen thuis. Plotseling werden zij opgeschrikt door lawaai. Het bleek, dat de broer van het meisje was thuis gekomen in het donker tegen een hem on bekende was aangeloopen, die na de botsing in allerijl het hazenpad koos. Het werd een wilde jacht door het huis, en het meisje en haar vriend hielpen een handje mee om den insluiper te grijpen. Deze wist echter de voordeur te bereiken, zonder dat men hem had kunnen grijpen en in de duisternis aan zijn achtervolgers te ontkomen. Het bleek, dat de inbreker een spaarbusje, dat hij gestolen had, had ver loren. De portemonnaie met geld van de moeder van het meisje was echter ver dwenen. De dief had intusschen de onaangename ontdekking gedaan, dat zijn fiets, die hij even verder had neergezet, verdwenen was. De bewoner van het huis, waartegen de dief zijn rijwiel had gezet, had de fiets binnen gezet om te voorkomen, dat voetgangers in het donker tegen het rijwiel zouden aan- loopen. De fiets was echter niet het eigen dom van den dief, doch van zijn vader. Om in elk geval met een fiets thuis te komen, stal hij op weg naar het ouderlijk huis, een rijwiel, dat onbeheerd in de Loefberg- makerstraat stond. Tegen zijn vader zei hij, dat diens fiets in het duister was verwisseld. De man. die de fiets van den dief zoo lang in zijn huis had gezet, had hiervan echter aangifte bij de politie gedaan en kon tevens een signalement opgeven van den man, dien hij in het duister uit het huis van zijn buurman had zien vluchten. Na ijverig speuren wist de politie den dader op te spo ren en toen kwam een merkwaardig feit aan het licht. De dief was een vriend van den vriend van het meisje aan den Witte vrouwensingel. Zij hadden gezamenlijk den diefstal in scène gezet. De „vriend" had zijn vriend gewaarschuwd dat de ouders van zijn meisje op dien bewusten avond niet thuis waren en hij dan gerust zijn slag kon slaan. Na afloop zouden zij dan samen den bult deelen. De beide jongemannen zlin door de politie verhoord en hebben een bekentenis afgelegd, waarna zij zijn opgesloten in. het Huis van Bewaring. MACHINIST VAN ZIJN TENDER GEVALLEN. Gistermorgen omstreeks 10 uur is op het spoorwegemplacement aan de' Tweede Ro- sestraat en den Breeden Hilledijk te Rot terdam een ernstig ongeluk gebeurd, aldus de „N.R.Crt.". Een locomotief werd daar geladen en de 48-jarige machinist P. -T. Verzett, wonende in de Dortsmondstraat te Rotterdam, stond voor toezicht op zijn tender De man verloor het evenwicht en viel achterover van den ongeveer 2 meter hoogen .tender met het achterhoofd op een stapeltje tegels. Het bleek, dat hij een schedelbasisfractuur had opgeloopen. Hij is met een auto naar het Zuider-Zlekenhuis vervoerd. BRAND IN OPSLAGPLAATS VAN STRO O. Door tot nu toe onbekende oorzaak is gistermiddag omstreeks halftwee brand uitgebroken in twee hooimijten van de veehouderij van de gebroeders Van Vliet aan den Ringweg 85 te Amsterdam. Uiter aard brandde het stroo zeer fel, en door dat de melding voor brandweer en politie eerst vrij laat gegeven kon worden, een kruidenier, de heer Weglager, moest er op de fiets op uit om de brandweer te waar schuwen stond het stroo reeds in lichter laaie, toen de brandweer arriveerde. Aangezien de slooten in de omgeving uitgedroogd waren, moest een lange slang uitgelegd worden naar de Haarlemmertrek vaart onder de spoorlijn door en over den Spaarndammerdiik. Met twee stralen werd het fel onlaaiende vuur bestreden. Men slaagde er in pen eerde hootmiit. welke vlak naast den bran denden stacel gelegen was. te behouden evenals.de stallen van hef vee. dat inmid- tföls reeds in veflinheid was gebracht. In totaal 7"" 70W1 HG. kamreiatroo °n 2000 KG witstrro verloren gegaan. De eigenaars waren niet verzekerd. BRAND TE WEMELDINGE. Gisteravond omstreeks 8 uur ontdekte men brand ln het pakhuis van den heer Ar. te Wemeldinge, waarin ongeveer 90.000 kilo hooi en stroo geborgen was. De ge- heele voorraad ging ln vlammen op. terwijl een nieuwe vrachtauto door het vuur werd verwoest. De brand sloeg over op het er naast gelegen pakhuis, waar voor ongeveer 1500 gulden aan levensmiddelen verloren ginv. Twee aangrenzende hulzen konden doer de brandweer behouden worden. De scliade voor den hper Ar welke, even als voor het andere pakhuis doe- --nT-'nVp- rlnv wordt gedekt, bedraagt f.15 000 a f.20 000. D° oorzaak van den brand is nog niet bekend. BUITENLANDSCH GEMENGD. PEST IN NOORD-MANTSJOEKWO. Het D.N.B. meldt uit Moskou: De Prawda publiceert een in de Japansche bladen van 28 dezer verschenen bericht van het agentschap Domei over het uitbreken van een pest-epidemie in Noord-Mant- sjoekwo en over de door de Japansche re geering genomen voorzorgsmaatregelen te gen overbrenging van het besmettings gevaar naar Japan. Volgens officieele mede- deeingen zouden tot nu toe 850 ziektege vallen geteld zijn. In aansluit.ine hierop pubiceert het blad dsn tekst van een verordening, welke de raad van volkscommissarissen der Sovjet unie heeft uitgevaardigd met het doel te voorkomen, dat de pest naar het gebied van de Sovjet-unie wordt overgebracht. yoi"'11 en 1)ot>rr°andhc*(l een gCso,lü _eOV1- Geeeeu-foth-^t0 Sanst0® v "Het is te A(j/Ulien H.V.iA. WULF1NO b CO'S 2563 (Ingez. Med.) ONBREEKBAAR PORSELEIN. Een procédé van Zweedschen scheikundige. Het bezit van een porseleinen servies, dat niet barsten of breken kan, mag wel den wensch genoemd worden van meer dan één huisvrouw of hoteleigenaar. Deze droom kan thans, dank zij het procédé van een Stockholmschen scheikundige ver wezenlijkt worden. Porselein en andere soorten aardewerk krijgen daardoor de soliditeit en glans van hard metaal, doch behouden tevens de gunstige eigenschap pen der producten. Het overtrekken van porselein met metaal is niet nieuw, maar de tot dusver gebruikte methoden leden aan bepaalde nadeelen, waardoor de goe deren minder in trek waren. De Zweedsche uitvinder Kraft uit Stockholm heeft met een zgn. metalyt-procedé sinds drie jaar proeven genomen om deze nadeelen weg te lemen. Ten plotte verkreeg hij bevredi gende resultaten en sinds eenlgen tijd wordt zijn procédé in de fabricatie toege past. De dikte van de metalen laag schom melt tusschen 0.3 en 0,5 m.M.. hetgeen voor de meeste doeleinden voldoende is. De binnenkant wordt niet behandeld. De overtrek bestaat over het algemeen uit croom. doch ook zilver en andere metalen kunnen gebruikt worden. Een interessant" eigenschap van het nieuwe product is. dat de ooren van de koffie- en theekannen koud blijven, boewei zii niet geïsoleerd ziin. Men verwacht, dat bet precede ook voor verschillende andere doeleinden, vooral voor de electrische industrie, van beteekenis zal zijn. HEVIGE KOUDE IN SIBERIË. Naar de Moskousche radio meldt, is de temperatuur te Jakoetsk in Oost-Slberië tot 20 graden vorst gedaald. Nog scherpere koude heerscht er in de ten Noord-Oosten van Jakoetsk gelegen stad Sjlvansk, waar 37 graden vorst gemeten wordt. De rivier de Lena is boven Jakoetsj dichtgevroren. Daarentegen wordt uit de Krim. na een ti.ldeUl.ke afkoeling, een stijging van de temperatuur gemeld tot 22 graden boven nul. B. O. J. van T. te O. - Een dergelijke cursus wordt gegeven aan de Ambachtsschool alhier. Wendt U voor nadere Inlichtingen tot den directeur. Het D.N.B. meldt uit Genève: Uit bijzonder gezaghebbende bron te Vichy wordt bevestigd, dat Baudoin de portefeuille van het ministerie van buitenlandsche zaken opgeeft. Tot zijn opvolger heeft maarschalk Pétain La- val, den vice-president, aangewezen. Vandaag zal deze benoeming in de Staats courant worden bekend gemaakt. Baudoin zal, klaarblijkelijk op persoonlijk verlangen van maarschalk Pétain in de regeering blijven. Hij krijgt de nieuwe functie van onderstaatssecretaris bij het vice-presi- dentschap. Dit nieuwe secretariaat Is be last met de coördinatie van de economi sche problemen, die zich voordoen voor de afzonderlijke ministeries. In het overdragen van het ministerie van buitenlandsche zaken aan Pierre Laval is een goedkeuring van den kant van Pétain te zien van de door hem ingeslagen poli tiek van Duitsch-Fransche samenwerking en tegelijkertijd een persoonlijke waardee ring voor het vestigen van het contact met den Führer, Laval is gistermiddag naar Parijs ver trokken en zal wel niet voor morgenmid dag naar Vichy terugkeeren. Omtrent het geheele geval Baudoln-Laval is tot dus verre officieel nog niets medegedeeld. De Fransche kranten, aldus het D.N.B. verder, publiceeren twee manifesten aan het Fransche volk, die blijkbaar ten doel hebben de koerswijziging van de Fransche buitenlandsche politiek voor de Franschen begrijpelijk te maken. In het eerste manifest wordt gezegd, dat de Franschen moeten begrijpen, dat de ontmoeting tusschen den Führer en maar schalk Petain het begin van een nieuw tijdperk beteekent en de deur naar een betere toekomst opent. Wij hebben, zoo heet het o.a., in den loop van deze maan den smartelijke ja, tragische uren door leefd. Wij weten, dat de taak van den we deropbouw, die ons wacht, ontzagwekkend is, maar de hoop ontwaakt weer. Frankrijk heeft in een geest van vrijwil lige instemming van nu af de politiek aan gepakt, die zijn belang eischt. In den loop van den ministerraad van 26 October heb ben de leden van de regeering eenstemmig verklaard, dat deze politiek de eenlge ls, die met de belangen van Frankrijk is over een te brengen. Deze eensgezindheid weer legt de loopende geruchten, die zekere agenten van het buitenland verspreiden. Wat de Engelsche propaganda betreft, de Franschen hebben al lang begrepen, welk egoïstisch doel deze nastreeft. Frank rijk wil leven en heeft den weg naar zijn wedergeboorte en welzijn teruggevondenen het zal dien van nu af niet meer verlaten. Het tweede manifest, eveneens door de radio bekend gemaakt, verklaart o.a.: Wij waren overwonnen. De door de, nederlaag verwekte bitterneld, de toestand van des organisatie, de ontzaglijke moeilijkheden van alle kanten, brachten het gevaar met zich mede een gevoel van onmacht en ver twijfeling in ons binnenste in stand te houden. De regeering van maarschalk Pé tain heeft in de eerste plaats Frankrijk weer zelfvertrouwen gegeven. En nu pleegt de overwinnaar, die zich boven zijn over winning verheft, overleg met den man, die Frankrijk personifieert in het hoogste en edelste, dat het heeft. Hij verklaart hem. dat hem geen wraakgierigheid bezielt. Hij spreekt den wensch uit, Frankrijk de plaats te geven, waarop het in het Europa van morgen recht heeft. Laten wij derhalve onze gevoelens van wrok tot zwijgen brengen. Laten wij uit onzen geest de gevaarlijke ilusies verjagen, die een leugenachtige propaganda in stand tracht te houden. Laten wij onze ziel vernieuwen, en voor alle dingen la ten wij eensgezind zijn. Alsof er in ons land geen oorlog is geweest en de fusie der verschillende voetbalbonden in den N.V.B. reeds jaren geleden tot stand is ge komen, zoo goed en voorspoedig marcheert het al meer dan vijf weken in het rijk van koning Voetbal. Dit was voldoende aanleiding voor een redacteur van het A.N.P. om eens een bezoek te brengen aan het bondsbureau in de Van der Spieghelstraat te 's-Gravenhage, waar hij een onderhoud had met den heer A. J. Staal, den secretaris van den N.V3. De heer Staal verklaarde, dat hij, en met hem het bestuur best tevreden was over den ganc van zaken. De buitenwereld heeft, aldus verklaarde de heer Staal, niet veel kunnen merken van de inderdaad groote moeilijkheden, speciaal van organisatorischen aard, welke zich hierbij hebben voorgedaan. Bijkomstige factoren hebben den inzet der competitie wel is waar een paar weken ver traagd. doch nadien hebben wij het zoo bij zonder getroffen met het weer. dat we in alle oDzichten tevreden zijn over den gang van zaken. Het belangrijkste hierbij is wel. dat de belangstelllnc bij de spelers onveranderd is ge bleven en bij het uubliek aan de hand van de mededeelingen. welke regelmatig op het bonds bureau binnenkomen, bepaald stijgend kan wor den genoemd. Overal worden de wedstrijden beter bezocht, hetgeen een goed voorteeken is voor het slagen van dit seizoen. Natuurlijk moesten wil maar afwachten, welke gevoleen de fusie znn hebben ten aanzien van het. spelpeil, de belangstelling der süelers en van het publiek. Wat. de spelers betreft, schat ik, dat wij thans 175.000 leden tellen tegen het vorig jaar 120.000, De I.V.CJ3. telde alleen reeds 50.000 leden en is met 240 elftallen overgekomen, hetgeen, zooals te ver wachten was, een groote uitbreiding van onze competitie noodzakelijk maakte. De moeilijkheden, welke zich hierbij voorde den, zijn na langdurig overleg geregeld, zoodat wij thans nog slechts met kleinere interne moei lijkheden te maken hebben, welke ons evenwel nog steeds bergen werk bezorgen. Om u een voorbeeld te noemen, vestig ik slechts de aan dacht op het verschijnsel, dat er £n onzen ouden bond en in den I.V.C.B. vereeniglngen waren met denzelfden naam. Wij hebben dit zooveel mogelijk trachten te ondervangen door achter den naam van de vereeniging. die in onzen bond trad, het jaartal van oprichting te zetten, daar het geven van een geheel nieuwen naam in vele gevallen praktisch niet mogelijk blijkt. Jammer genoeg heeft de RK.F. voor de fusie de namen niet voldoende geregistreerd, zooals dat bij ons trouw geschiedde. Daardoor zijn thans deze moeilijkheden gerezen. Ons werk op het bondsbureau is zoozeer uitgebreid, dat wij ons personeel en kantoorruimte moesten uit breiden. Zooals u weet bestaan er steeds nog plannen het, oude bondsbureau af te breken en op dezelfde plaats een nieuw gebouw op te trekken. In verband hiermede hadden wij reeds de aangrenzende perceelen aangekocht. Van den nieuwbouw kan in verband met den ortzekeren toestand niets komen, doch thans hebben wij een van de aangrenzende perceelen doorgetrok ken. zoodat wii op deze wijze zoo voordeelig mo gelijk een flinke uitbreiding van onze kantoor ruimte hebben verkregen. Z.L.C. I—D.S.O. II 7—1. Na zes wedstrijden is het gelukt aan Z.L.C. om ongeslagen de leiding in de 1ste klasse te behouden, door met 71 van D.S.O. II te winnen. Aanvankelijk ontwikkelt zich een aantrekkelijk spel, waarbij beide elftallen aan elkaar gewaagd zijn. Onverzettelijk komt Z.L.C. dan in de meerderheid. M. Kriek geeft zijn club de leiding (10). Hierdoor aangemoedigd wordt een offensief op het D.S.O.-doel ingezet, waarbij W. Moerer er 2—0 van maakt. Voor de rust wordt allengs de stand op 40 ge braent. Na de rust schijnt Z.L.C. het wel te gelooven, waarvan D.S.O. gebruik maakt door een aantal goede aanvallen op te zetten en een tegendoelpunt te scoren, 41. Het gevaar in ziende, werkt Z.L.C. zich weer los en brengt den stand op 71. A.O.V. I—A.S.C. IIÏ. Direct na den aftrap wist A.S.C. III nog voordat A.O.V. den bal had aangeraakt, de leiding te nemen. Direct daarop neemt A.O.V. den aanval over, maar doelman Freyser weert zich uitstekend, totdat A.O.V. een penalty te nemen kreeg en benutte (11)'. Hierdoor aan gemoedigd onderneemt A.O.V. aanval na aan val, waarna A.O.V. de leiding nam met een in den uitersten hoek gericht schot van den linksbinnen W. Blok. Opnieuw aan het werk gezet door den schitterend spelenden midhalf v. d. Wijngaard krijgt de A.O.V.-aanval den bal te pakken, de rechtsbuiten zet goed voor en de A.O.V.-midvoor vergroot vervolgens den voorsprong. Bij terugspelen op den doelman bij A.S.C. kwam A.O.V. nog aan een doelpunt. Door te ver opdringen van den rechtsback van A.O.V. krijgt A.S.C. gelegenheid om met een mooi doelpunt den achterstand te verkleinen. Met 42 komt de rust. Na de rust wordt er van belde kanten hard gewerkt. De laatste tien minuten brengen A.S.C. eenlg overwicht. Er werd echter niet gescoord. L.D.W.S. ni—SPORTMAN II 3—1. Het waren de gasten die aanvankelijk het meest in den aanval waren. L.D.W.S. kreeg daarentegen verreweg de meeste en mooiste kansen, maar de thuisclub-voorhoede liet alles onbenut voorbijgaan, en het was aan een der Sportman-backs, die in eigen doel kopte te danken, dat L.D.W.S. de leiding kreeg (10). Na de rust waren de partijen aan elkaar gewaagd. L.D.W.S. vergrootte door Van Wijk den voorsprong, maar daarna kwam Sportman in de meerderheid. De gasten verkleinden toen den achterstand. Juist toen de gelijkmaker op het punt stond gescoord te worden, ondernam L.D.W.S. een vluggen aanval, waaruit een doel- worsteling ontstond, waarbij de bal over de lijn werd gewerkt (31). De leiding van scheidsrechter Pardon was goed. SPORTMAN ADSP. A—L.F.C.-ADSP. 4-0 Sportman is al spoedig in den aanval en J. van Duren heeft met een ferm schot suc ces Cl0). Nog voor de rust heeft Sierat een kans gezien en nummer twee ligt in de L.F.C- touwen. Na de pauze hetzelfde spel. Verhoeven en Tegelaar weten den stand op 40 voor de thuisclub te brengen. Met dezen stand kwam het einde. SPORTMAN V—ROODENBURG V 3-3. Sportman begint met 10 man en spoedig heeft Roodenburg succes, 10. Nog voor de pauze weet de thuisclub gelijk te maken. Na de rust is Sportman volledig. Roodenburg maakt er toch 1—2 van. Dan maakt Hartevelö .voor de thuisclub gelijk, terwijl Kromwijk zijn club de leiding geeft (3—2). De beurt is nu weer aan de bezoekers en nogmaals wordt de stand gelijk. Een minuut voor het einde krijgt de thuisclub een penalty, doch deze wordt tegen de lat geschoten en zoo ontgaat Sport man de overwinning. ALPHEN ADSP. B—ROODENBURG ADSP. B 2—0. Alphen wist al gauw te doelpunten (1—0). Roodenburg ging daardoor beter spelen en wist ook het Alphen-doel in gevaar te brengen. Als er geschoten wordt, weet de keeper van Alphen op onverklaarbare wijze den bal te keeren. Tot voor de rust weet Roodenburg door taai volhouden den stand op 1—0 te houden. Na de rust gaat Roodenburg weer tot den aanval over, maar de achterhoede van Alphen geeft Roodenburg geen kans. Hard wordt er gewerkt aan beide kanten, totdat even voor het einde Alphen er 2—0 van maakt. Toen was Roodenburg geslagen. MORSCHKWARTIER III—A.Z.L. II 0—11 A.Z.L. brengt den bal aan het rollen en stevent direct op het doel af. De achterhoede der zwart-witten weet echter voorloopig stand te houden. Na ongeveer een kwartier spelen, weet A.Z.L. eerst te scoren. Daarna volgen re gelmatig 6 doelpunten: met de rust is de stand 07. Na de rust verweert Morschkwar- tier zich iets beter, maar toch wordt bijna steeds op haai- terrein-helft gespeeld. A.Z.L. weet nog 4-maal te doelpunten. Met 11—0 komt het einde. ALPHIA III—A.O.V. 0—2. Het derde van Alphia moest genoegen nemen met een 02 nederlaag tegen het Leidsche A.O.V. De gasten, die over het algemeen het meest in den aanval waren, verdienden de over winning dan ook ruimschoots. ALPHIA—KOUDEKERK II 2—3. Alphia die het eerst met wind in den rug speelde, wist zich in de eerste helft een 20 voorsprong te verschaffen. In de tweede helft moet zij geleidelijk toezien, dat de gasten ge lijk maakten, om dan met een goed doelpunt de overwinning in de wacht te sleepen. ALPIIEN IV—ROODENBURG II 5—3. Ondanks het feit, dat de gasten na een kwar tier spelen een 0—2 voorsprong hebben weten te verkrijgen weet Alphen door IJkema 12 en door de Witte 22 te maken, zoodat de rust met gelijken stand in gaat. In de tweede helft weet Alphen door IJkema de leiding te nemen, waarna de gasten gelijk maken. Dah zijn het de Witte en van Greuningen die door goede doel punten de Alphenoverwinning veilig stellen. D.S.O. ni—A.S.C. V 3—5. In dezen wedstrijd telde D.S.O. enkel inval lers. Het was een gelijk opgaanden strijd met de gasten het meest in den aanval. Einde 53 voor A.S.C. U.V.O. II—ALPHEN V 3—3. Nadat de rust is ingegaan met een 3—0 voor sprong voor de gastheeren, zijn het de Alphena- ren die in de tweede helft een heftig offensief ln weten te zetten met het gevolg dat IJ Tuine- burg kort na de hervatting 3—1 maakt. J. Mar tens maakt met een fraaien kopbal 3—2 en het is Futselaar die in de laatste minuut van den strijd gelijk weet to maken. 3—3. ALPIIENSCHE BOYS I— FOREHOLTE I 6—3. Opnieuw hebben de A. Boys een stevige over winning weten te behalen en ditmaal moest het eerste elftal van Foreholte de meerdere erken nen. Alhoewel de gasten vrijwel direct na den aftrap de leiding weten te nemen (0—1) is het de HeiJ die de rust met gelijken stand doet in gaan. Na de thee weet de thuisclub de kansen beter te benutten. Bahlman scoort uit een vrijen schop (2—1) terwijl van Egmond een 3—1 van maakt. De Boys weten hierna nog drie maal heb net te vinden en de gasten twee maal waarvan de laatste goal ontstaat uit een penalty. D.O.S.R. Ill—ALPHENSCHE BOYS III 4—1. Het derde elftal van A. Boys heeft aanvan kelijk kans gezien de leiding te nemen tegen het derde van D.O.S.R. en deze ook gerulmen tijd weten te behouden. De thuisclub stelde hier echter in de eerste helft al drie doelpunten tegenover, terwijl zij tevens in de tweede helft nog een maal wist te scoren. De Boys scoorden niet meer. ALPHENSCHE BOYS JUN.— V.V.L. JUN. 0—10. De wel wat kleine jun. van de Boys hebben op overtuigende wijze klop gekregen van de V.V.L. Jun. Zij kregen geen voet aan den grond. De rust ging reeds in met den stand 06 voor de gasten terwijl in de tweede helft hier nog vier doel punten aan werden toegevoegd. R.C.L. n—A.R.C. III 0—2. Reeds enkele minuten na den aanvang komt A.R.C. goedkoop aan een doelpunt als een der R.C.L. backs in eigen doel kopt. (01). Met dezen stand gaat tevens de rust in. Ondanks een veldmeerderheid van de thuis club is het toch AR.C., dat door Zuldam met een keihard schot den voorsprong vergroot (02) waarmede tevens het einde komt. TONA ADSP.—U.V.8. (b) 0—1. Kort. na het begin weet U.VJ3. de leiding to nemen, welke zij ondanks sterk Tona-overwicht tot de rust weet te behouden. Na de rust ls de Tona-Jeugd sterk in de meerderheid, maar weet dat niet in doelpunten uit te drukken. Kort voor het einde krijgt Tona nog een penalty te nemen, welke onbenut wordt gelaten. TONA in—A.S.C. VI 4—4. Tona is voor rust sterk in de meerderheid en weet dit met 2 doelpunten door E. Sinteur en J. v. Dam uit to drukken. Na de rust komt er bij Tona een inzinking, waarvan A.S.C. weet te profiteeren en den achterstand omzet in een 42 voorsprong. Tona krijgt nu een penalty, welke door E. J. Teske in een doelpunt wordt omgezet. Vlak voor het einde is het J. v. Dam die Tona een gelijk spel bezorgt. ALPHEN ADSP.—ROODENBURG ADSP. 2—0. Het is Cuperus die voor Alphen uit een voorzet van van Heiningen de score opent, terwijl de zelfde speler nog voor de rust ook 20 weet te maken. In de tweede helft weet noch Alphen, noch Roodenburg het net te vinden. Zooals wel eenigszlns in de Iün der ver wachting lag, is het aantal deelnemende elftallen aan de jaarlijksche schoolwedstrij den van A.S.C. niet zoo groot als in vorige jaren. Voor het seniorestournooi bedraagt dit aantal 10 en voor dat der juniores zes, zoodat in totaal 16 elftallen zullen kampen om de door de directie van ons Blad uitge loofde wisselprijzen. Mede in verband met de omstandigheid dat op enkele scholen geen herstvacantie wordt gegeven, bleek het wenschelijk het tournooi in één dag te doen afloopen en wel op Vrijdag as., hetgeen door het beperkt aan tal inschrijvingen inderdaad mogelijk is. Het resultaat der gisteravond gehouden Joting is als volgt: SENIORESTOURNOOI. lste ronde. 10 uur No. 1. Chr. H.B.S.—Gem. H3.S. 10 u. 45 2. Kennis is Macht-Ulo v. Rijswijk 11 u. 45 3 RK.H.B.S. II—Ulo de Reuver (terrein II). 11 u. 30 4. Pitmanschool—Ulo-school Aldershoff. 12 u. 30 5. R.K.H.B.S. I-Instrumentmakers 2de ronde. 1 u. 15 No. 6. winnaar 1winnaar 5. 2 uur 7. winnaar 4winnaar 2. Winnaar 3 vrijgeloot. Herkansingswedstrijd. 8. verliezer 6—verliezer 7. (terrein II). 3 u. 15 2 u. 45 4 urn- Halve eindstrijden. 9. winnaar 3—winnaar 7. 10. winnaar 6—winn&ar 8. Eindstrijden. 4 u. 45 11. winnaar 9—winnaar 10. 4 u. 45 12. verliezer 9—verliezer 10. (terrein II). JUNIORESTOURNOOI. lste ronde. 10 uur No. I. Gem. H.B.S.—ULO v. Rijswijk. 10. u. 35 No. II RK.H.BS. IIGymnasium. 10 u. 35 No. Ha RK.H.B.S. I—Chr. H.B.S. (terrein III). Herkansingswedstrijd. 11 u. 10 No. III verliezer Iverliezer II. Halve eindstrijden. 12 u. 35 No. IV. winnaar II A—winnaar I. 1 u. 10 No. V. winnaar II—winnaar III. Eindstrijden. 1 u. 45 No. VI. verliezer IVverliezer V. 2 u. 30 No. VII. winnaar IV—winnaar V. De prijsuitreiking vindt onmiddellijk na afloop der wedstrijden plaats. 3—2

Leidsch Dagblad | 1940 | | pagina 7