BINNENLAND CSSSl LESDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Dinsdag 29 October 1940 De ontmoeting te Florence OFFICIEELE KENNISGEVING KERK- EN SCH00LNIEUWS VISSCHERIJ-BERICHTEN Reorganisatie van den belastingdienst Uifzonderingsvergunningen voor het betreden der provincie Zeeland Politie-reorganisatie in groote steden De bereiding van stamppot met andijvie De vorst brachi bioemenschade Nederlandsche vahbond van pensionhouders Volledige overeenstemming AGENDA RECHTZAKEN FINANCIEN SAMENSMELTING DIENSTEN REGISTRATIE EN DOMEINEN EN DIRECTE BELASTINGEN. Er wordt reeds geruimen tijd ge werkt aan een reorganisatie van den Belastingdienst. De vroeger naast el kaar bestaande diensten der Directe Belastingen. Invoerrephten en Accijn zen en die der Registratie en Domei nen werden een paar jaar geleden tot één dienst, den Dienst der Belastingen vereenigd. Bij de invoering der Omzet belasting is de Dienst der Invoerrech ten en Accijnzen een afzonderlijke dienst geworden, en het ligt, naar het Hbld. verneemt, in de bedoeling de diensten der Registratie en Domeinen en der Directe Belastingen geheel sa men te smelten. Een belangrijke stap in die richting zal worden gedaan met ingang van 1 Januari a,s. Vooreerst zullen met ingang van dien datum worden opgeheven de ontvangkan toren dPr Diiec'ce Belastingen te Gorredijk, Drachten, Oosterwolde, Wolvega, Leens, Uit huizen, Coevorden, Nijkerk, Barneveld, Gel- dermalsen, Culemborg, Wamel, Wijchen, Doesburg, Lochem, Texel, Edam, Strijen, Oud-Beyerland, Oostburg, Oisterwijk, Hil- varenbeek, Eersel, Grave. Venray, Echt en Gulpen. Verder worden opgeheven de kan toren der Registratie en Domeinen te Beet- sterzwaag, Wolvega, Winsum, Nijkerk, Cu lemborg, Druten, Oud-Beyerland, Oostburg, Oirschot, Grave en Horst. Ingesteld worden kantoren der Directe Belastingen, Registratie en Domeinen te: Drachten, Oosterwolde, Wolvega, Winsum, Uithuizen, Coevorden, Barneveld, Culem borg, Druten, Doesburg, Lochem, Texel, Edam, Oud-Beyerland, Oostburg, Oirschot, Grave, Venray, Echt en Gulpen. De Inspectie van de Belastingen zal met ingang van 1 Januari a.s. in dien zin worden gewijzigd, dat de in functie zijnde inspecteurs geen kasöpnemingen en geen verificatiën van kantoren meer verrichten. Er zullen voor deze taak nieuw te benoemen vast inspecteurs aan de Directe Belastingen worden verbonden. Officieel wordt medegedeeld: Het is den laatsten tijd herhaaldelijk voorgekomen, dat ingezetenen van de meer Noordelijk gelegen provinciën, die door Zee land willen reizen, in Roozendaal aanko men zonder in het bezit te zijn van de uit zonderingsvergunning voor het betreden der Zeeuwsche eilanden. Om in de provin cie Zeeland te mogen komen, dient men een verzoek tot het ontvangen van een vergunning te richten tot de burgemeesters van die gemeenten, in welke men zijn moet. Deze verzoeken worden na toetsing op de noodzakelijkheid van het bezoek en nadat de burgemeesters hun standpunt te dien opzichte hebben bepaald, gezonden naar den bevoegden stafofficier, welke gedeta cheerd is bij den vertegenwoordiger van den rijkscommissaris, die opnieuw het ver zoek zal toetsen en de vergunning uitreikt. In het verzoek, dat men tot de burge meesters richt, moeten zijn vermeld: voor- en familienaam van den verzoeker, beroep, woonplaats en woonadres, datum en plaats van geboorte, bovendien de reden, waarom men naar Zeeland wil en den duur van het verblijf aldaar. Personen, die den voor geschreven weg niet bewandelen en zich desondanks in het ontruimde gebied be wegen, worden zonder nader onderzoek on middellijk gedwongen, de eilanden te ver laten en moeten naar huis terugreizen. Aanvragen voor het verkrijgen van een uitzonderingsvergunning, welke ran andere takken van dienst gericht worden, kunnen niet in behandeling worden genomen. AANVULLING KOFFIE- EN THEEBESLUIT Maatregel tegen schadelijke grondstoffen in de surrogaten. Naar wij vernemen, aldus het „Ochtend blad". is, in verband met de vele surro gaten, welke den laatsten tijd in den han del worden gebracht, binnenkort een aan vulling te verwachten van het koffie- ®n theebesluit. Hierin wordt een duidelijker aanduiding van de samenstelling der kof- fiesurrogaten verlangd, waardoor wordt voorkomen, dat in deze producten schade lijke grondstoffen worden verwerkt. TEMPERATUREN, HOOGWATERTIJDEN, ENZ. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 1 gr. C. (34 gr. F.). 12 uur 'smidd.: 4 gr. C. (39 gr. F.). HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK-A.-ZEE. Vooi Woensdag Voorm. te 2 u. 20 min.; nam. te 2 u. 44 min. ZONS- OP- EN ONDERGANG. Dinsdag: 18.17 nam. tot 8.31 voorm. Het tijdvak gedurende hetwelk de verduiste- ringsvoorschriften gelden, wordt begrensd door deze beide tijdstippen. MAANS- OP- EN ONDERGANG. 29 October: op 6 uur 15; onder 17 uur 42. Het departement van binnen- landsche zaken beefl aan de besturen van de gemeenten met meer dan 50.000 inwoners een schrijven gezonden, vol gens hetwelk bevorderingen bij de gemeentelijke politie verbo den worden. Naar wij vernemen staat deze maatregel in verband met voor genomen reorganisatie-maatre gelen bij de politie in deze ge meenten. RECEPT VAN DEN VOEDINGSRAAD. Nu na een langen en zomerachtlgen herfst de omslag in de weersgesteldheid is gekomen, zoo schrijft de Voedingsraad, gaan de gedachten zich meer bezig hou den met den komenden winter. De rantsoe neering van verschillende levensmiddelen, samen met de ingetreden prijsstijgingen, stellen menige huisvrouw voor het pro bleem, hoe met de beschikbare hoeveelhe den en soorten zoodanig uit te komen, dat de gezinsleden een zoo volwaardig moge lijke voeding krijgen en toch aan het ge zinsbudget geen al te buitensporige eischen worden gesteld. Dank zij verschillende van overheidswege getroffen maatregelen is dit vraagstuk gelukkig niet onoplosbaar. Wel zal het echter in voortdurende toenemende mate een zorgvuldig overleg eischen, wil men althans zooveel mogelijk waar voor zijn geld verkrijgen. Een goed samengestelde maaltijd zal den eter in de eerste plaats natuurlijk de stoffen toevoeren, welke hij noodig heeft om de verbruikte lichaamskracht aan te vullen, maar bovendien ook alles bevatten wat verder nog noodig is om het lichaam in een zoo fiks mogelijken staat te houden. Dit laatste is nauwelijks van minder belang dan het eerste. De voortdurende aandrang om de aard appelen toch vooral in de schil te koken, berust dan ook grootendeels op de over weging, dat anders voedingsstoffen verlo ren gaan, welke van het grootste belang zijn om een zoo gaaf mogelijke gezond heidstoestand teweeg te brengen. Evenzoo is het gesteld met de raadgeving, versche groenten zooveel mogelijk en liefst in ste vige porties in de dagelijksche maaltijden te verwerken. Op het oogenblik hebben wij wat dit betreft in de andijvie een alleszins voortreffelijk gerecht. Wil men hierbij op de aan te koopen hoe veelheid besparen, dan kan men b.v. een stamppot met rauwe andijvie bereiden, in welk geval wegens niet slinken der groente en het volledige behoud der voedings waarde, met ongeveer de helft van de ge bruikelijke portie kan worden volstaan. Wie hiermede een proef wil nemen, kan als volgt te werk gaan. De schoongeborstelde aardappelen worden in een bodempje water in een half uur gaar en droog gekookt. Dan gieten wij er wat melk bij of wat aange maakte melkpoeder. De melk wordt aan den kook gebracht, de aardappelen fijn ge stampt, waarna de fijn gesneden andijvie er doorheen wordt geroerd, tegelijk met de beschikbare hoeveelheid vet of uitgebraden spek. Nadat alles nog even door en door heet is geworden, maken wij het gerecht met wat zout af, waarhij men bedenke, dat deze niet afgekookte aardappelen en groente maar heel weinig zout vergen. (Van onzen Westlandschen correspondent.) Het zachte weer waaraan we de laa-tste weken gewoon waren, had in de bloemen cultuur een goede ontwikkeling gebracht. Ongewoon laat konden bloemen uit de natuur naar de veilingen worden gebracht, doch men wist dat één nachtvorst aan dit buitenkansje voor vele kweekers een einde kon maken. Dat is nu Maandagnacht gebeurd, en groote hoeveelheden bloemen, in hoofd zaak de tros chrysanthen. zijn in het West- land bevroren. Daar is het nog bij gebleven, hoewel nog maar op het nippertje de bloemen in de kassen gespaard bleven. De vrij strenge vorst die zich plotseling deed gelden, had n.l. verschillende kwee kers overvallen, zoodat niet, of niet vol doende de kassen werden verwarmd, of beschermingsmaatregelen genomen waren. Als gevolg van de vorst waren Maandag de bloemen sterk in prijs gestegen. Het was n.l. bijna niet mogelijk gistermorgen om de bloemen te snijden en naar de veiling te brengen. Hoewel voor verschillende kwee kers de aangerichte schade vrij aanzienlijk is, beteekent het uitvallen van de bloemen uit de natuur toch een ontlasten van de markt, welke wellicht het prijspeil voor de resteerende bloemen gunstig zal beïnvloe den. Te 's-Gravenhage heeft onder leiding van den Nederlandschen Middenstands bond een tweede bespreking plaats gehad met vertegenwoordigers van de Nederland sche Vereeniging van Beroepspensionhou ders te Hilversum, den Nederlandschen neutralen Bond van hotel-, café-, restau rant-, pension- en lunchroomhouders in het verlofbedrijf „Hocares", den Nederland schen Bond van beroQpspensionhouders te Amsterdam en van den bond van Utrecht- sche pensionhouders alsmede van enkele niet georganiseerden. Deze vergadering werd evenals de eerste bijeenkomst in September j.l, bijgewoond door den directeur van het rijksbureau voor het hotel-, café-, restaurant- en pension- bedrijf „Rijkshoreca", terwijl ook aanwezig was de heer M. C. Westerman, onderdirec teur van de Algemeene Nederlandsche ver eeniging voor vreemdelingenverkeer. Besloten is tot oprichting van den alge- rneenen landelijken vakbond van pension houders, in welken nieuwen bond gelijk reeds in September was overeengekomen de reeds voordien bestaande organisaties van pensionhouders zich in het belang der goede zaak zullen oplossen. De statuten van den nieuw opgerichten vakbond werden vastgesteld, terwijl in het voorloopig bestuur zijn benoemd: mej. C. A. S. Linthout, Arnhem en de heeren M. Bruggenwitrh, Amsterdam, C. van Riet, Utrecht, v. d. Straten, Hilversum en B. L. Quist Den Haag. De nieuwe vakbond van pensionhouders zal op zoo kort mogelijken termijn zijn werkzaamheden beginnen. B. J. VAN STAPELEt In den Haag is Zondag, 65 jaar oud, over leden de heer B. J. van Stapele, oud-pen ningmeester van den Centralen Neder- ladschen ambten a axsbond. De heer Van Stapele heeft op het gebied van de ambtenarenorganisatie, een rol van beteekenis vervuld. Hij was indertijd voor zitter van den Postbond en heeft als zoo danig de fusie meegemaakt, die in 1919 tot stand kwam tusschen den zooeven genoem den bond, den Belastingbond en den Anab. de organisatie van "het gemeentepersoneel. Sindsdien is de heer Van Stapele penning meester geweest van de nuit deze fusie ont- stanen Centralen Nederlandschen ambte- naarsbond. Op 1 Juli van dit jaar heeft hij, Over het onderhoud tusschen den Führer en den Duce is gisteren te Rome de volgende officieele bekendmaking verstrekt: De Duce en de Führer hebben een on derhoud van verscheidene uren gehad, dat in den geest van het bondgenoot schap tusschen de beide landen als ge woonlijk op den hartelijksten toon gevoerd werd en volkomen overeen stemming van opvatting omtrent alle actueele vraagstukken bewees. Aan het onderhoud hebben de Italiaansche minister van buitenlandsche zaken, graaf Ciano, en de Duitsche minister van buitenlandsche zaken, Von Rib- bentrop, deelgenomen. Officieus wordt uit Berlijn gemeld: De samenkomst van den Führer en den Duce te Florence neemt de belangstelling van de geheele Duitsche hoofdstad in beslag. Zij wordt in politieke kringen te dezer stede als symptomatisch voor het versterkte tempo van ontwikkeling van de wereldpo litiek zonder en tegen Engeland beschouwd. Men wijst er te Berlijn op, dat de reeks diplomatieke acties van den laatsten tijd, de ontmoetingen van den Führer met den vice-voorzitter van den Franschen minis terraad Laval, vervolgens met het Spaan- sche staatshoofd, generalissimus Franco, en ten slotte met den president van de Fran- sclie republiek, maarschalk Pétain, ge schiedden in aanslüiting op de jongste bijeenkomst van Adolf Hitler en Benito Mussolini op den Brenner. Het is derhalve niet meer dan natuurlijk, zoo verklaart men hier, dat de beide staatslieden van de spil elkander thans weer ontmoeten om een besluit te hemen over datgene, wat zich intusschen opgeworpen heeft aan onder werpen voor beraadslaging. Men gelooft te Berlijn, dat het resultaat van de bespreking te Florence niet lang op zich zal laten wachten en herinnert in dit verband opnieuw aan de vroegere samenkomsten van den Führer met den Duce welker resultaten steeds zeer spoe dig in daden en gebeurtenissen aan den dag getreden zijn. Hoewel omtrent den inhoud en de draagwijdte van deze nieuwe bijeenkomst ook ditmaal te Berlijn, noch van officieele zijde, noch in politieke kringen iets verluidt wijst men bij herhaling op het ordenings beginsel van de mogendheden van de spil. Alle acties van de mogendheden van de spil, zoo verklaart men te Berlijn, kunnen op één noemer gebracht worden: op den wil uit Europa voor goed alle invloeden, die aan dit gebied vreemd zijn. uit te schake len. De bijeenkomst van heden te Florence past zonder twijfel in dit kader. Waarnaar de volken snakken, zoo schrijft Megerle in de Börsenzeilung, dat is een natuurlijk evenwicht van krachten, dat in zichzelve rust en uitgaat van de erkenning en res- pecleering van de groote, natuurlijke machtsfactoren en invloedssferen. Op deze natuurlijke fundamenten kan men zonder dwang de solidariteit met de continenten opbouwen en langs organischen weg het ideaal van een duurzamen vrede en een beveiligden welstand benaderen. De vrede is evenwel, zoo verklaart men in politieke kringen voor en na met nadruk, pas mogelijk na de overwinning van de mogendheden van de spil. Men acht het te Berlijn symbolisch dat de Fiorentijnsche ontmoeting Führer Duce op den achttienden verjaardag van de fascistische revolutie plaats yindt. De Duitsche pers uit zich geheel in ge lijken geest Om zes uur heeft de Führer Florence weer verlaten, uitgeleide gedaan door den Duce en hartelijk toegejuicht door tien duizenden. DISTRIBUTIE VAN GEDRAGEN KLEEDING EN GEBRUIKTE DEKENS. Het Kleeding-Comité van den Distribu- tiedienst heeft de beschikking over een voorraad kleeding, welke ingeleverd :s door personen, die zich nieuwe kleeding wensch- ten aan te schaffen. Deze voorraad bestaat voor de helft uit dameswintermantels, de andere helft wordt gevormd door winterjassen voor heeren en jongens, wintermantels voor meisjes, hee- rencostuums en dekens voor volwassenen en kinderen. De aantallen heerencostuums en dekens zijn niet groot. Deze goederen zullen ter beschikking worden gesteld van hen, die niet over vol doende inkomsten beschikken ze nieuw te koopen. Dit geschiedt gratis tegen inleve ring van bonnen van de textielkaart. (A en AA). Gezinnen, die uitkeering genieten uit een werkloozenkas, die gesteund worden door de Gemeentelijke Steunverleening (Dienst v. Sociale Zaken), of door den Gem. Dienst voor Maatschappelijk Hulpbetoon, zoomede gezinnen waarvan leden werken in werk verschaffing, komen voor deze goederen niet in aanmerking. Gesteunden van kerkelijke en bijzondere instellingen van weldadigheid, die dringend behoefte hebben aan iets uit de bovenver melde goederen, kunnen hun aanvragen daartoe doen bij de instelling, die hen steunt. Dit geschiedt uitsluitend op formu lieren, die bij de ondersteunende instellin gen te krijgen zijn. Personen, die niet worden gesteund, maar die feitelijk niet meer in welstand leven, kunnen zich schriftelijk wenden tot het Comité, (adres Kleeding-Comité, Nieuwsteeg 6) met opgave van naam, adres en wat zij dringend behoeven. Daarbij dient duidelijk te worden vermeld voor welk ge zinslid met leeftijd. Personen, die aan meer dan één adres een aanvraag indienen, worden uitgesloten. Daar de Commissie nog niet kan overzien hoe groot de behoefte is in verband met de voorraad, zal zij beginnen met niet meer dan één stuks per gezin af te geven. De Burgemeester van Leiden, A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN. Leiden, 29 October 1940. 2588 pensioengerechtigd en toen al niet meer de oude, deze functie neergelegd. Hoewel'de heer Van Stapele zijn werk zaamheid in hoofdzaak in het organisatie- leven ontplooide, heeft hij zich ook nog eenigen tijd op politiek terrein bewogen. Hij is, nu al weer jaren geleden, lid geweest van de Tweede Kamer, van de Provinciale Staten en van den gemeenteraad van Rotterdam. De teraardebestelling zal Donderdag om 11 uur geschieden op de begraafplaats Nieuw Eykenduynen in Den Haag. N.R.Crt. HET OVERLIJDEN VAN Ir. J. E. F. DE KOK De crematie van. het stoffelijk overschot van ir. J..E. F. de Kok, directeur-generaal van de Nederlandsche Maatschappij tot Exploitatie van Petroleumbronnen in Ned— Indië, zal Donderdag a.s. geschieden te Westerveld na aankomst van den trein van 13.15 uur aldaar. HEDEN Jeruël: Bübelbespreking te 1% uur nam. Morschweg 59: Stadsevangelisatie te 7^ uur nam. BIOSCOPEN. t 18 jaar; 14 Jaar; 6 alle leeftijden. Luxor-Theater, Stationsweg: „Op hoop van zegen" Dagelijks nam. 2 en 7 uur. 's Zondags van 2—6.15 uur doorloopende voorstelling. Lldo-Theater, Steenstr. 39: „De KribbebJjter" Dagelijks 7 uur nam.; 's Zondags te 2, 450 en 7 u. Woensa. jn Zaterd. matinée 2.30 u. Trianon-Theater, Breestr.: „Köpigswalzer" Dagelijks 2 en 7 uur s Zondags van 26.30 0 doorloopende voorstelling Casino-Theater, Hoogewoerd 48: „Das Lied der Wüste" Dagelijks 7 uur: 's Woensdags en 's Zater dags ook 2\f> uur. Zondags te 4 en 7 uur. Rex-Theater Haarlemmerstraat: „Geheime zen der LB 17" Dagelijks 2 eD 1 u. nam.; 's Zondags v 2-6.30 uur donrl vooi stelling Nova-Theater (Katwijk aan Zee): „De jongo graaf". 7W uur nam Zondags gesloten- De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apo theken te Lelden wordt van Zaterdag "26 Octo ber 20 uur tot Zaterdag 2 November 8 uur waargenomen door de apotheken: Herdingh e.. Blanken, Hoogewoerd 171, tel. 20502 en Revst Steenstraat 35, tel. 20136. Te Oegstgeest wordt deze dienst dan waar genomen door de Oegstgeestsche Apotheek, Wil. helminapark 8, tel. 26274, Niets beter dan keet, borst en rtrg flink met Vicks VapoRub Inwrijven. Dan slaapt U rustig en de hoest verdwijnt spoedig. 90"*" W oer pot» 2558 (Ingez. Med.) HAAGSCHE POLITIERECHTER. Flesschcntrekkerij Een koopman uit Rijnsburg zou er zijn gewoonte van hebben gemaakt om aard appelen te koopen, die hij niet betaalde. Dat was hem althans verweten door den officier van justitie, die hem wegens flesschentrek- kerij had gedagvaard. Er was een landbouwer uit Zuid-Beierland die vertelde dat aardappelen waren geleverd die niet werden betaald. Een dergelijke klacht hadden ook andere landbouwers. Maar de verdediger kon een lijstje over leggen van degenen die wel betaald waren. De officier vorderde een gevangenisstraf van twee maanden, doch de verdediger achtte geen opzet aanwezig tot het niet betalen, en pleitte vrijspraak. De politie rechter verleende ontslag van rechtsvervol ging, omdat de ten laste gelegde feiten niet in de dagvaarding waren gesteld, doch merkte op dat hij de flesschentrekkerij toch niet bewezen geacht zou hebben. Geheeld. G. uit Leiden had zich aan heling schuldig gemaakt. Er was een fiets gestolen, die door den verdachte van de hand werd gedaan voor een zacht prijsje. Hij was net met de onder handelingen bezig, toen de politie arriveerde, en dus op heeterdaad het feit constateerde. De officier vorderde tegen verdachte twee maanden gevangenisstraf. De politierechter veroordeelde conform dezen eisch. Diefstal. Een juffrouw was te Hazerswoude haar portemonnaie kwijt geraakt. Dat zou een arbeider uit Leiden hebben gedaan. Een meisje had gezien dat hij de vlucht nam en de portemonnaie in een heg gooide. Toen de man werd aangehouden, stopte hij gauw het gestolen geld in de zakken van een meisje. Nu hij wegens diefstal terecht moest staan, vorderde de officier drie maanden gevangenisstraf voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar, met de bepaling dat het gestolen geld moet worden terug be taald. De politierechter veroordeelde con form dezen eisch. De slechte daad. „Hoe kom je tot een dergelijke slechte daad", zoo zei de politierechter tegen een jongeman uit Noordwijk. Die had kans ge zien een alleei^ wonende oude man wat spaargeld te ontstelen. Hij deed dat uit geldgebrek, zoo ver klaarde de jongeman. Er was een reclasseeringsrapport dat ver dachte schetste als een slappe, lamme jon gen, en een psychiatrisch onderzoek'zou niet kwaad zijn „Daar voel ik zoo gauw niet voor" ver klaarde de officier en hij vond het heter een maand gevangenisstraf op te leggen. De politierechter wilde, na het pleidooi van verdediger, een kans geven door twee maanden gevangenisstraf voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar. PREDIKBEURTEN. VOOR WOENSDAG 30 OCTOBER. Leiden Geref. Gem. (N. Rijn)VooriH. 10 en nam, 3 uur (Dankdag), ds. P, Honkoop van Den Haag. Bodegraven Geref. Gem.: Voorm. 10 en nam. 4 uur, ds. M. Heykoop van Utrecht. Noordwyk-aan-Zee Geref. Bond (Juliana- weg 27)Nam. 7% uur ds. Fokkema van Delft. Rijnzatenvoude Chr. Geref. Kerk: Voorm, 10 en nam. 3% uur (Dankdag), ds. Du Marchle van Voorthuizen van Urk. Waddinxveen Zuidkade 18; Nam. 7 uur, dj. De Rover van Vlaardingen. NED. HERV. KERK. Benoemd tot hulpprediker te Vlaardingen cand. D. Harteveld, hulpprediker te Velsen. GEREF. KERKEN. Beroepen te Ureterp ds. T. H. Meedendorp Vlagtwedde. Bedankt voor Enkhuizen ds. P. Veenhuizen Den Helder. EVANG. LUTHERSCHE KERK. Aangenomen naar Tiel (na tweede beroep) prop. K. van de Braak te 's Gravenhage. BILLITON EN SINGKEP KEEREN TWEEDE INTERIM-DIVIDEND UIT. Billiton 9, Singkep 3 pCt. per 1 November. Naar wij vernemen, zal de Billiton MD. op 1 November a.s. een tweede interimdividend, uitkeeren van 9 pCt. Ook de Singkep Tin. die houdster is van 556 aandeelen Billiton. Z3l 0 dien dag een interim-dividend uitkeeren; ai zal 3 pCt. bedragen. De Billiton Mij. heeft over 1939 een eerste Interimdividend in Januari uitgekeerd ten be drage van 9.96 pCt. op de aandeelen Rubriek f en 5 pCt. op de aandeelen Rubriek II. De Sing kep, die, zooals gezegd, houdster is van 556 aan deelen Billiton ten bedrage van f. 556,000 nomi naal, heeft in diezelfde maand een eerste into rim-dlvidend uitgekeerd van 2 pCt. Over 1938 is op de aandeelen Billiton Rubriek I een interimdividend uitgekeerd van f49,60, o; de Rubriek II f.50; het totale dividend bedroeg over dat jaar resp. 29,96 en 25 pCt. De Singkep Tin heeft over 1938 op de gewone aandeelen een dividend van IVz pCt. uitgekeerd. „Vad." YISCHPRIJZEN. IJMUIDEN, 29 Oct Aangevoerd door Deensche consignatiezen dingen: Kleine schol 43—22; Schar 29—23: Bo' 25.5024; Kabeljauw 3250; Kleine midde schel visch 52; Wijting 20; (alles per k.g.). Tong 3.05—2.20 per k g. Zoetwatervisch: Snoek 50; Snoekbaars Voorn 3026; Baars 28 (alles per k.g.) KATWIJK AAN ZEE. 28 October Besommmgen versche visch: KW 87 f- KW 81 f. 31,75, KW 30 f. 13,25: KW 61 f- 28.70; KW 12 f. 36.20; KW 88 f. 32.85; KW 90 f.2.30! KW 17 f. 27.80; KW 34 f. 56,85: KW 98 t35« Korders: f.70. Beleedigd- Een handelaar te Katwijk aan Zee schreef aan een cliënt: „Betaal nu je schuld nias' eens". Hij deed dat, na diverse vergeefsche gingen tot incasso van een vordering- h stond nu wegens beleediging terecht, doen ontkende de bedoeling daartoe te hebben gehad. De officier wees erop dat volgens be slissing van den Hoogen Raad de gemaal uitdrukking alleen niet strafbaar is. a°; het gaat maar om den vorm. En die1 hier beleedigend, waarom spr. f. 25 boe- subs. 25 dagen hechtenis vorderde. Het vonnis werd conform dezen eiscb- 2-2

Leidsch Dagblad | 1940 | | pagina 6