De Winterhulp Nederland IEIDSCH DAGBLAD - Eerste BSad Dinsdag 29 October 1940 Turkije zal zich verdedigen De heer C. Piek benoemd tot directeur-generaal Migraine AKKERTJE iJALim Italiaansch Weermachtsbericht Uit de Omstreken Duitsch W eer machtsbericht BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN IN/T IN LETTEREN Abonnements voorstellingen gaan door BEURSOVERZICHT MARKT BCNCUTIN^^ De Turksche minister-president Saydam heeft de Turksche onafhankelijkheidsfees ten geopend met een radiorede waarin hij zich tot het Turksche volk wendde en waarin hij verklaarde dat de situatie steeds ernstiger wordt. Turkije is besloten om zich tegen eiken aanval onder alle omstandigheden met wapengeweld te verzetten. - (United Press) GENERAAL SMITH IN ANKARA AANGEKOMEN. De correspondent van de Vreme te Istan- boel meldt, dat de "chef van den generalen staf van het Britsche leger in het Nabije Oosten, generaal Smith, per vliegtuig uit Cairo in Ankara is aangekomen, waar hij terstond een onderhoud had met den Turk- schen ministerpresident en den minister van oorlog. (D.N.B.) EDEN WEER TE CAIRO. De Engelsche minister van oorlog, Eden, heeft .naar uit Londen ge-meld wordt, na ïijn terugikeer uit Palestina eenige troepen- deelen in Egypte en later Alexandrië be zocht. Vandaar keerde hij naar Cairo terug (D.N.B.) KENNEDY BIJ ROOSEVELT. De Amerikaansche ambassadeur te Lon den, Kennedy, heeft gisteren terstond na rijn aankomst te Washington een bespre king van vier uur met president Roosevelt gehad. Na-ar verluidt zou aan Kennedy zijn aangeboden, in de Ver. Staten te blijven en de functie te aanvaarden van voorzitter van het bewapeningsbüreau. Een bevesti ging hiervan was niet te krijgen. (D.N.B.) JAPANNEEZEN TREKKEN ZICH UIT NANNING TERUG. De Japansche strijdkrachten hebben zich uit Nanning teruggetrokken. De aftocht geschiedde zonder eenigerlei ontmoeting met de Chineesche troepen. Van Japansche rijde wordt vastgesteld, dat de aftocht vrij willig geschiedde, daar Nanning zijn be- teekenis als steunpunt voor de versperring der toevoermogelijkheden v-an Tsjoengking verloren heeft. De 300 meter lange brug over de Joekiang bij Nanning hebben de Japan- neezen verbrand. (D.N.B ROOSEVELT SPRAK IN NEW YORK. President Roosevelt heeft gisteravond in een massavergadering in Madison Square Garden te New York het woord gevoerd. Den republikeinen verweet hij vroeger tegen de bewapening geweest te zijn, terwijl zij thans i de z.g. gebrekkige bewapening critiseeren. Het is niet waar, zeide Roosevelt o,a., dat I ie bewapening van Amerika wordt tegen- I ^houden. De vloot is thans op het hoogte- punt van haar slagvaardigheid. Het leger en het luchtwapen zijn in vredestijd nog nooit zoo ontwikkeld geweest als thans, hoe wel voor de absolute veiligheid van Amerika nog niet toereikend. Voorts verweet hij den republikeinen tegen de wijziging der neu- traliteitswet gestemd te hebben. De ophef fing van het embargo op de verschepingen van wapenen en munitie heeft het echter Amerika pas mogelijk gemaakt om vlieg- 1 tuigen, schepen, géschut en munitie naar overzeesche landen te leveren, hetgeen I practisch een veiligheidsmaatregel voer I Amerika geweest is. Ten slotte betoogde Roosevelt opnieuw, zooals reeds in vroegere verklaringen, dat Amerika den weg des vre- I des zal blijven bewandelen. (D.N.B.). NACHTELIJKE AANVALLEN OP ENGELAND. Het Duitsche luchtwapen heeft vannacht haar versterkte aanvallen op Engeland vooral weer op Londen gericht. In Ken- I rington konden groote en kleine branden I vrorden waargenomen. In Liverpool werd I een aanzienlijk deel. der havenwerken ver- I nield. Vooral waren de aanvallen gericht op Engelsche vliegvelden. Een groot aantal I der op den beganen grond staande Britsche I vliegtuigen kon vernield worden. Sinds I vanmorgen vroeg zijn weer lichte formaties 1 van het Duitsche luchtwapen naar Enge land opgeste^n. Hun aanvallen waren tot cusver gericht op Londen en Zuidoost En- I "eland. De taak der formaties ist behalve aanvallen, ook het vaststellen van de resul- I laten der bombardementen van vannacht. (D.N.B.) ENGELSCHE TOESTELLEN BOVEN DUITSCHLAND. De Engelsche luchtmacht heeft ook van- I nacht weer Duitsch rijksgebied op verschei- I oene plaatsen aangevallen. Doelen van mi- I Ütaire beteekerris werden niet getroffen. I Door scherven werd een persoon gedood en l^erd een ander ernstig gewod (D.N.B.) 0 2560 (Ingez. Med.) WOENSDAG 30 OCTOBER. |vJaarsveld 4144 M- VARA-Uitzending: 3.00 Jguwsberichten ANp. gram .muziek 10.00 »PRO: Morgenwijding 10.20 Voor arbeiders ■in de continubedrijven 12.00 VAR A-orkest I j^5-1,00 Nieuws- en economische berichten 1^. 1.00—1.15 Gram.muziek) 2.00 Voor de uouwen 3.00 Voor de kinderen 5.00 Gram.- 5.15 Economische berichten ANP |ö-vO Sylvia-Amusementsorkest en solist 6.15 ■wam.muziek 6.45 Actueele reportage of l^am.muziek 7 007.15 Nieuwsberichten ANP ïn sluiting. Koo'.wük 1875 M. KRO-Uitzending: 7 00 Be luchten (Duitsch) 715 Wij beginnen den dag I'-30 Berichten (Engelsch) 7.45 Gram.mu- 1 ack (8.00—8.15 Nieuwsberichten ANP 9.00 -7915 Berichten Duitsch - 11 3011.45 Berich- ■rp ?n8elsch) 12.00 Berichten 12.15 Gram. I ww ll2-30—12.45 Belicht:n Duitsch) - 12.45 l Ton Nteuws- en economische berichten ANP - Int"1,45 Berichten Engelsch - 2.00—2.15 3e- I'-enten Duitsch 2.30—2 45 Berichten Engelsch 1^" 2 00—2.15 Berichten Duitsch 2.30--2.45 Ipmu en Engelsch) 3.30 Berichten <En- 245 Gram.muziek 5.00 Berichten t 5vi rx0*1* 5.15 Economische berichten ANP |j^u Onderwijsfonds voor de Scheepvaart: Taal- Ij.' en causerie ..De waterwegen in West- lrtpk»')a 6-00 Gram.muziek (6.306.45 Be- I Aini Engelsch) 7.00—7.15 Nieuwsberichten 1 en sluiting. De rijkscommissaris voor het bezette Nederlandsche gebied heeft benoemd tot directeur-generaal van de stichting Winter hulp Nederland den heer C. Piek te 'sGra- venhage. Tot den heer Piek is door den rijkscommissaris het volgende schrijven ge richt: „Bij decreet van 22 October 1940 heb ik de stichting „Winterhulp Nederland" opge richt. Uw taak zal in bijzonderheden nader worden omschreven bij door den secretaris generaal van het ministerie van binnen- landsche zaken uit te vaardigen statuten. Bij deze gelegenheid zou ik de hoop willen uitspreken, dat dit hulpwerk in het welzijn van het Nederlandsche volk een volledig succes mag deelachtig worden. w.g. Seyss-Inquart. OPROEP VAN DEN DIRECTEUR- GENERAAL. De nieuwe directeur-generaal van de stichting „Winterhulp Nederland" richt de volgende oproep tot de Nederlandsche be volking: In mijn hoedanigheid van directeur-gene raal van de „Winterhulp Nederland", wend ik mij tot alle Nederlanders, in het bijzon der ook tot de overheidsinstanties, kerk genootschappen, partijen, instellingen, ver- eenigingen en organisaties met het verzoek om eendrachtig mede te helpen aan deze sroote sociale hulp-actie. Ik ben mij van de omvang van mijn taak en de grootte van mijn verantwoordelijkheid bewust en ik besef, dat ik mijn opgave slechts kan volbrengen, indien het geheele Nederlandsche volk tot samenwerking be reid is. Vooral ook richt ik mij tot alle Neder landsche vrouwen en meisjes, die hierdoor in de gelegenheid worden gesteld een haar bij uitstek passende arbeid op zich te ne men Is er iets mooiers te bedenken dan in deze moeilijke tijden de nood zijner me- demenschen te lenigen, zonder daarbij te letten op eenig onderscheid in afkomst, persoon of politieke gezindheid? Meldt u daarom aan bij de plaatselijke bureaux van de „Winterhulp Nederland." Nederlanders, gij kunt te zamen de ge dachte verwezenlijken: Winterhulp Nederland voor het volk, door het volk. Voorts kan nog worden medegedeeld, dat giften kunnen worden gestort op het giro nummer 5553, ten name van de Winter hulp Nederland, Hofweg 7. 's-Gravenhage. De heer C. Piek, de nieuw benoemde di recteur-generaal van „Winterhulp Neder land" heeft zich naam gemaakt als finan cieel deskundige en als organisator. Laat stelijk was hij werkzaam als adviseur van de directie en de bladen van het concern van het Rotterdamsch Nieuwsblad. Men mag overtuigd zijn, drt de heer Piek, die satie, zijn functie onpartijdig zal weten te niet behoort tot eenige politieke organi- vervullen. In zijn weermachtsbericht nr. 144 maakt het Italiaansche hoofdkwartier het vol gende bekend: Gistermorgen zijn onze in Albanië ge legerde troepen de Grieksche grens over getrokken en tot verscheidene plaatsen op vijandelijk gebied doorgedrongen. De op- marsch wordt voortgezet. Ondanks de on gunstige weersgesteldheid bombardeerde ónze luchtmacht herhaalde malen Griek sche militaire doelen als havens, kaden, spoorlijnen verwekte branden in de haven van Patras, in de installaties langs het kanaal van Corinthe, in de vlootbasis Pre- veza en in de installaties van de luchthaven Tatoi nabij Athene. Al onze vliegtuigen keerden terug In Oost-Afrika wierp een van onze for maties hommen van klein kaliber op vijan delijke kampen in de zone van Soiusceib (centraal Soedan), vijandelijke vliegtuigen bombardeeren Asosa (ten Zuid-Oosten van Kurmuk) en Dim?. ten Noordoosten van Abramarcos. waarbij zeven personen ge wond werden. Het opperbevel van de Duitsche weer macht maakt bekend: Formaties gevechtsvjiegers hebben giste ren hun vergeldlngsaanvallen 'op de Brit sche hoofdstad en op industrieën in Zuid- Engeland voortgezet. Bijzonder zware tref fers kregen fabrieken van militaire betee- kenis bij Brooklands, Standon, Clacton on sea en Ashford. In Zuid-Engeland werden troepenkampen doeltreffend met bommen bestookt. Bij een aanval op een konvooi bij Lowestoft kreeg een- patrouillevaartuig midscheeps zoo zware treffers, dat het met slagzij bleef liggen. Des nachts waren de aanvallen van onze zware formaties ge vechtsvliegers in versterkte mate op Lon den gericht, waar talrijke branden ont stonden. Voorts werden fabriekscomplexen in Birmingham, Coventry, in de haven van Liverpool en eenige vliegvelden op succes volle wijze gebombardeerd. Patrouillevaartuigen verzetten zich tegen een aanval van vijandelijke torpedo vlieg tuigen door goed gericht vuur. De door den vijand afgeschoten torpedo's troffen hun doel niet. De vijandelijke vluchten naar Duntsehland waren ook vannacht van slechts geringe beteekenis. Op enkele plaat sen werden woonwijken aangevallen, hui zen beschadigd en eenige burgers gedood of gewond. In een Noord-Duitsche stad werd een ketelhuis beschadigd zonder dat daardoor eeh belangrijke storing in het bedrijf ontstond. De vijand verloor gisteren 10 vliegtuigen, waarvan 1 door de marine-artillerie. Acht Diintsche vliegtuigen worden vermist. Sinds het uitbreken van den oorlog zijn alleen door de marine 116 vijandelijke vliegtuigen en wel 26 door zeestriidkrach- ten en 90 door de marine-artillerie neer geschoten. "Rü den eersten aanval op het groote kraohrig beschermd^ stoomschir) Fmoress of Britain" heeft z-'ch de beman ning van een geveeht^vii-^qtuig onder bevel van den Isten luitenant -Tcne bijzonder on- dprsr heiden. GEBOREN: Catharina Maria Margaretha d. van P. J M. van. Preenen en G. O. Jansen Cornelis Divk z. van P. A. van Delft en C. J. Leijten Maria Johanna Wilhelmina dr. van J. J. van Kins en L. A. V. van Kerkhoff Hendrik zn. van A. v. Duijn en P. van Beelen Catharina Wilhel mina Maria dr. van H. W G. van Urk en C. P. Ruig.ok Antonius Petrus Maria z. v. J. Olie- hok en J. M. Klrverwijden Folkert z. van G. Middel en R Koopmans Johannes z. van J. Devilee en M. Wallaart Maria Petronella dr. van W. J. M. Rosbergen en M. P. Filemon. BENTHUIZEN. Burgerlijke Stand. Het bestuur van den Leidschen Schouw burg heeft besloten de abonnementsvoor stellingen op de Zondagen te doen door gaan. Zulks trots de moeilijke tijdsomstan digheden, die blijkbaar velen nog weer houden, zoodat er nog vele plaatsen over zijn. In het belang van de cultuur, het tooneel en de tooneelkunstenaars doen wij nog eens een dringend beroep op allen, d:e het tooneel als uiting van cultuur lief hebben, zich niet langer afzijdig te houden. Steunt het streven om ook op dit terrein nog te behouden, wat te behouden valt. Het geldt een goede zaak! Zondag 3 November komt de Tooneel- groep „Het Masker" hier met het stuk „12 in de jurybank" van een Hongaarsch auteur, een farce op dc jury-rechtspraak in Amerika. Het is een zeer groote bezet ting, waarvan wij o.a. noemen: Gobau, Cruys Voorbergh, die ook de regie ver zorgde, Jan Re tel, Mari van Warmeio, Willy Haak, Georgette Reyewski, Jacq. Royaards- Sa no berg e.a. Zal anders wórden begonnen om 2 uur, Zondag is de aanvang 2uur. ANTH. v. d. HORST ORGANIST DER OUDE KERK TE AMSTERDAM. Naar wij vernemen Js de bekende orga nist en dirigent Anthonie van der Horst, die ook in onze stad zich meermalen heeft dren hooren, benoemd tot organist der Oude Kerk te Amsterdam, als opvolger van wijlen den heer C. Pameyer. kele schommelingen kwamen deze weer terecïÉ op het peil van den vorigen slotkoers; de Philips- aandeelen waren vrijwel onveranderd. Voor Ta bakken bestond een vaste stemming, dit kwam wel niet tot uiting in drukke affaire, maar de Sumatrasoorten konden zich over de geheele linie verheffen en de aandeelen Deli Mij. be haalden zelfs een mooie koerswinst. Voor Rub- beraandeelen was de ondernemingslust niet groot. Amsterdam Rubbers waren goed prijshoudend. De incourante soorten waren verwaarloosd. Op dc Suikermarkt waren H.V.A.'s vergeleken met het gedrukte slot van gisteren prijshoudend; er werd gehandeld tegen 39813 later op den middag kon de koers zich ruimschoots boven 400% verheffen. De Scheepvaartrubriek was stil. Scheepvaart Unies gedroegen zich op dezelfde wijze als gisteren en waren practisch onveran derd. Ook de overige soorten bewogen zich niet ver van het vorige niveau. De handel in Petro- leumaandeelen was stil. Olies werden tegen on geveer de prijzen van gisteren afgedaan. De affaire in Duitsche waarden was van ge ringe afmetingen: zelfs in de Youngleening ging maar heel weinig om. Er werd meestentijds in dit fonds niet in een open hoek gehandeld, de koers zakte vergeleken met gisteren een kleinig heid in. De meeste Duitsche papieren kwamen trouwens iets lager te liggen. Voor Beleggingsfondsen was de belangstelling zeer matig. De Ned. Staatspapieren waren nau welijks prijshoudend, hoewel niet veel veranderd. Gem. en prov. obligatiën konden zich ongeveer op peil houden. Voor Pandbrieven viel eenig aanbod op to. merken. De markt in deze stukken lag dan ook zwaar. Prolongatie 2 3/4 OFFICIEELE VALUTAKOERSEN DER NEDERLANDSCHE BANK. 29 October. Valuta's (schriftelijke en tel. transacties). New York 1.88 3/16, 1.88 9/16; Berlijn 75.28. 75.43; Brussel 30.11. 30.17; Helsinki 3.81. 3.82; Stockholm 44.81, 44.90; Zürlch 43.63, 43.71. Bankpapier: New York 1.861,*, 1.901/4; Brussel 30.08, 30.20; Stockholm 44.76, 44.94; Zürich 43.59, 43.75. Geboren: Jan. z. van Maarten van Leeuwen en Trijntje Blijleven. Verhooging van de melkprijs. De melkprijs is in onze gemeente met 2 cent pee liter verhoogd en gebracht op 14 cent per L. De maandelijksche collecte in de Ned. Herv. Kerk ten behoeve van het Restauratie fonds heeft ruim f.43 opgebracht. HILLEGOM. Burgerlijke Stand. Geboren: Willem, z. van W. V. Visser en N. Broekhuijsen; Cornells Arend, z. van C. A. de Groot en M. J. Langeveld; Elisabeth Maria, d yan H. J. \yarmerdam en M. J. van der Reep. Ondertrouwd: J. G. M. van de Reep en M. M. Meijer. Getrouwd: H, Rikkers en A. Heersman. Afgeschermde straatlantaarns. Van gemeentewege werden in den kom van het dorp proeven genomen met afge schermde straatlantaarns. Thans kan men zich bij het schijnsel dezer lampen tamelijk goed oriënteeren. De verleden week gehouden collecte ten bate van het Nederlandsche Roode Krus heeft f. 169.82 opgebracht, hetgeen een zeer mooi resultaat mag worden genoemd. Voor het diploma machineschrijven systeem Mercurius slaagden onze plaats- genooten mej. R. Assendelft en de heer K. Schilpzand. LEIDSCHENDAM. Burgerlijke Stand. Bevallen: P. C. van Nierop geb. van Veen Z. A. M. Mulder geb. Bos, D. OndertrouwdG. Bakker en J. Laamens. Getrouwd: G. W. Rutten en C. A. M. v. Dijk. Gevonden: een rijwielbelastingmerk, een afschermkap voor autolantaarn. Adres bureau van politie. OEGSTGEEST. De uitdeeling van kleedingstukken. In de afgeloopen weken zijn aan het distributieburcau, alhier, ter verkrijging van een bon voor een winterjas, in totaal 280 kleedingstukken, waaronder ook enkele woilen dekens, ingeleverd. De chef van het distributiebureau deelde ons mede. dat de meeste kleedingstukken zich nog in zeer goeden étaat bevonden en reeds verdeeld zijn onder de diaconieën en armbesturen, welke intusschen begonnen zijn met de uitdeeling ter plaatse. Zeer velen hebben hiervan reeds een dankbaar gebruik gemaakt. WASSENAAR. Tegen J. uit Katwijk werd wegens be- driegelijke handelingen proces-verbaal op gemaakt. Tegen P. alhier werd wegens over treding van de Drankwet proces-verbaal opgemaakt, terwijl de diverse dranken in beslag zijn genomen. Tegen van der G. te dezer plaatse werd verbaal opgemaakt we gens overtreding van de Arbeidswet. ONDERTROUWD: H J. Schuman jm. 21 jr. en N. de Bruijn jd. 17 Jr. C. Witteman jm. 22 Ji. en H. W. Rogge veen jd. 22 jr. GEHUWD J. Mugge jm. en C. J. Wakka jd. P. H. DJJksterhuis wedn. en E. M. Wessel jd. D. Blansjaar jm. en Th. M. van Laar jd. H. P. G. Groenendijk jm. en C. P. Th. van Noort jd. L. Klinkhamer jm. en E J. Sieval Jd. OVERLEDEN: K. Blansjaar m. 26 jr. AMSTERDAM. 29 October. Bij een beoordeeling der koersbeweging op de Amsterdamsche effectenbeurs gedurende de af geloopen week, ten aanzien van de locale fond sen. komt men tot de conclusie, dat de belang stelling voor deze waarden thans aanzienlijk is gedaald. Onmiskenbaar kon men, evenals in de week daarvoor, waarnemen, dat dc sterke stijging van den laatsten tijd eenig aanbod van houders uitlokte, die tot dusverre geaarzeld had den winst te nemen, in de verwachting, dat de noteeringen van hun stukken nog verder zou stijgen. Indien men tot een afzonderlijke beschouwing omtrent het koersverloop van verschillende fondsen overgaat, dan moet vooral worden ge wezen op de sterk gedaalde attentie voor aan deelen Aku. Werden in de afgeloopen weken van Maandag t.m. Vrijdag omzetten van ruim f.45 millloen gedaald, voor het eerst sinds geruimen tijd daalde dit cijfer beneden de f. 1 millioen. Tegen f. 1.73 millioen in de voorafgaande week en f4.75 millioen twee weken geleden, wercl in de jongste verslagperiode slechts f. 994.000 om gezet. Het koerspell kon zich met 117 betrek kelijk goed handhaven, nadat de noteering tijde lijk tot even boven de 110 was gedaald. Ook in aandeelen Unilever luwde de belangstelling zienderoogen. Slechts f. 488.000 verwisselden van eigenaar tegen f. 864.000 in de daarvoor liggende week en f. 2.25 millioen twee weken geleden. Het koerspell bleef om en nabij de 130 schommelen, of te wel ruim 10 beneden den hoogsten koers tijdens de jongste hausse voor binnenlandsche lndustrleelen. Philips kwamen niet meer boven de 200 -grens. Betrekkelijk statlonnalr bleef ook hier de noteering met 193 alhoewel even flink beneden de 190 werd gehandeld. In de overige afdeelingen kwamen niet veel veranderingen voor. Wel toonden Rubber- en Suikeraandeelen eenige neiging tot koersafbrok- kelingen, maar dit echter ls na de recente op- waartsche beweging alleszins begrijpelijk. Van een flauwe of ongeanimeerde houding was geen sprake. Men kreeg sterk den indruk, dat het publiek het oorspronkelijk- of nieuw verworven bezit niet gauw van de hand doet. Want, wat moet men na een realisatie terugkoopen? In een goed beheerde effectenportefeuille behooren naast obligaties nu eenmaal goede aandeelen, uit hoofde van een gezonde risicoverdeeling, thuis. Dat het publiek zijn bezit wenscht vast te houden, kan men niet anders dan toejuichen, aangezien het de intrinsieke positie van onze effectenbeurs belangrijk verstevigt en hechter maakt. Sterke fundamenten immers kunnen veel dragen en schokken weerstaan. Op de obligatiemarkt toonden staats- en ge- meenteleeningen een lichte neiging tot terug- loopen. Beleggingsvraag is op het oogenblik niet aanwezig, maar men mag bij de ma andwisseling verwachten dat eenige vraag uit hoofde van af lossingen en couponbetalingen naar voren zal komen. Een belangwekkend verloop op de pandbrief- markt gaven de pandbrieven van de Friesch- Gronlngsche hypotheekbank te aanschouwen. De 4 pandbrieven kwamen namelijk op een niveau van 101 hetgeen wel een zeer sterk bewijs is hoe gunstig het gehalte van deze stukken door het publiek wordt aangeslagen waar tal van gemeenteleeningen met eenzelfde rentepercentage nauwelijks boven de 95 uit komen. De spiddauhfiurs. Het beursverloop was heden van kalmen aard. De animo om iets te ondernemen was over het algemeen niet groot, maar de inheemsche aan deelen konden zich over het algemeen, behou dens een enkele uitzondering, ruimschoots handhaven en de stemming was dan ook prijs houdend. De Amerikaansche fondsen echter hadden bij de opening een gedrukt voorkomen en waren algemeen lager, terwijl in het bijzonder de specialiteiten, welke de laatste dagen sterk naar boven warén gegaan, zelfs tamelijk zwak waren. Kort na de opening liepen de koersen nog wat terug, maar per saldo bleek de Ameri kaansche afdeeling toch een goed weerstands vermogen te hebben. Het sterk verhoogde koers- peil scheen vandaag eenig aanbod te hebben uitgelokt maar toen dit was geabsorbeerd, kon toch weer een herstel worden waargenomen. De koersbewging werd in dit opzicht het duide lijkst weerspiegeld door Bethlehem Steels en U.S. Steels, die daarbij geregeld een flinke affaire te zien gaven. Ook de Koperwaarden voornamelijk Anaconda werden aanhoudend In een open hoek verhandeld; eveneens kon onder beurstijd regelmatig affaire worden waargenomen in de spoorwegshares. Public Utilities waren iets lager maar de stemming was toch niet zwak. De omzetten op de locale afdeelingen waren van geringe afmetingen. Aku's echter werden weer vrij c-ruk verhandeld nadat zij lager wa ren ingezet, zakten zij in tot omstreeks 114%. maar nadien trad een flinke verbetering in. Unilevers hadden een rustig verloop en na en- LEIDEN, 28 Oct. Groentenveiling. Witte kool f. 2.10—3,60; roode kool f. 5,207,50; Sa- voye kool f. 3,40f. 6.00; groene kool f.2,404; boerenkool f.3—5; rapen f.34,10; prei f. 5,307,30; kroten f. 1,40—3,70; kroten, gekookt f.810; uien f. 3,507,60; peen f. 2,90 —7,20; spruiten f.518; andijvie f.23; sla f.410; Nero f. 11,7012,90; druiven f.2240; snijboonen f. 11—36; stokboonen f.15—25; pronkboonen f. 6—12; stamboonen f.844; wit loof f.34—35; postelein f.20; spinazie f.6—21; tomaten A f. 17—19,40. B f. 17—20,80. C f. 17— 17,40, CC f.9, alles per 100 KG. Andijvie f.1— 1,60; bloemkool f.416,10; meloenen f.6; sa lade f. 2,90—3,60; knolselderie f.26.50, alles o. 100 stuks. Kroten f. 0,90— 1; pieterselie f.2,60n radijs f.1—1,90; selderie f. 0,50—1.30: bleeksel- derie f.6; peen f. 5,50—10,70 per 100 bos. BODEGRAVEN, 29 Oct. Aangevoerd 161 partijen Goudsche kaas, totaal 7605 stuks, we gende 68445 k.g. Prijs met R.M. Ie srt. f. 41.50; 2de srt. f. 40.50; zwaardere tot f. 41.50. Handel vlug. BOSKOOP, 28 Oct. Coöp. Ver. De Boskoop- sche Veiling". Rozen per bos: Edith Helen 99—129 et.; Butterfly 6087 ct.; Rosalandia 5980 ct.; Else Poulsen 2836 ct.; August Noach 25—52 ct.; Briarclif 41—53 ct.; Dorus Rijkers 50—70 ct.; Pechtold 70—90 ct.; Ingar Olson 6494 ct.; Rosa Mundi 3252 ct.; Florex 84160 ct.; Duisburg 3670 ct.; Poly- antharozen 4065 ct.; Wendland 30—36 ct.; Wilh. Kordes 35 ct.; Steward 27 ct.; Juweeltjes 82 ct.; Gloria Mundl 20 ct.; Mac. Keiler 25—32 ct.; Claudius Pernet 122 ct.; Hadley 80—103 ct.; Better Times 190 ct.; Vierlanden 160 ct.; ge mengde rozen 21—29 ct. Diversen per bos: Clematis Mevr. Ie Coultre 150 ct.; idem Prins Hendrik 6385 ct.; Chry santhen gr. bloemig 70—160 ct.; idem kl. bloe mig 36—58 ct.; idem tros 1421 ct.; Physalis Francetti 20—26 ct.; Sneeuwbessen 812 ct.; Pernettla (kluit) per stuk 21—25 ct. KATWIJK A.D. RIJN. 28 Oct. Bloemkool I f.10—16.20; Idem H f. 7.50—10.50; Bospeen f. 6.80—9.10; Andijvie per 100 f.1—1.20; Roode kool f. 5.60—6; Gele kool f.4—5; Groene kool f.3—3.60; Uien f.5—7; Waspeen f. 1.10—1.60; Kroten f. 0.60—0.85. NAALDWIJK. 28 Oct. C.C.W.S. Spectrum 3.50—7.60; salmon 3.307.00; licht rose 4.80 7.70; wit 6.709.50; gemengd 5.308.00; rozen 3—5.90; gerbera 6.60—6.80; jap. lelie 8.80—9.60; blanche 4.20—6.60; cranfordia 4.90—6.10; choco 3.70—7.80 per 100; pulling 12—17; page 13—20; woolman 18—20; monument 15—28; delhoume 1418; Louis germ 16—26: perle 1112 per stuk; plumosa 14—26; sprengerle 1822; freesia 18 30; idem geel 4054: choco 1328 per bos. NAALDWIJK. 28 Oct. Alicante 38—46; frankenthalers 4047; kasboonen 2532: snij boonen 25; peren 8—18; stoofperen 11—14; wit lof 23 per k.g.; kroten 2.40; peen 67; peterselie 1.20; selder v 1.201.70; knolselderie 69; eieren 7.60—8.20 per 100; roode kool 3.70—5.40; savoye 3.805; groene 4.404.90; witte 1.50; prei 4.70 per 100 kg.; spruiten 1.702.15; idem grof 6075 per bak; dubbele boonen 1.402.30 per 15 k.g.; boerenkool 26—31 per kist. ROELOF ARENDSVEEN. 28 Oct. Aardbeien 614 ct. per doosje; Druiven 1314 ct. per p.; Bloemkool 2.80—7.90 per 100; Andijvie 1—1.10; Kropsla 1; Glassla 2.404.10; Tomaten 0.88— 2.32 per 25 pond; Kassnijboonen 2.152.55 per 10 kg.; Idem stek 1.65—1.80; idem Princeboonen 3.30. PURMEREND, 29 Oct. Kaasbcurs. Verhan deld 14 partijen, wegende 41.000 KG. Handel vlug. Hoogste prijs f. 35.25. Kaasmarkt: ge wicht 1167. 4 kleine boeren f. 33,50 per 50 kilo; boter 717. f 1.93—2,03 per Kilo. Runderen, to taal 747 stuks. 480 vette koeien voor de leve ring. 187 gelde koeien, f. 160250, matig; 90 melkkoeien, f.275—370. matig; 20 stieren voor de levering; 15 paarden, f.175350, stug: 62 vette kalveren voor de levering; 92 nuchtere kalveren voor de levering; voor de fokkerij f-26 —24 per stuk, matig: 47 vette varkens voor de slacht 59—64 ct. per kilo, matig; 28 magere varkens, f. 2535 per stuk. matig; 142 biggen, f. 7—14 per stuk, matig: 1757 schapen, voor den handel f 3545. voor de slacht f 5070, handel goed. 95 bokken, f.28 per st. Kipeieren f. 7,00—7,50 per 100. RIJNSBURG 28 October. Groentenveiling - Groene kool f. 2.503,20; gele kool f. 3,304,00; roode kool f.4 60—5 20: witte kool f 2 50—3 00; knolrapen f.2 403.20: bospeen f. 6.508.00; and'jvie f.1140; knoi-^ldori" A f.45.50; id. B f 2.503 50: krn^n 7580 ct.; waschoeen f. 1.30—I 50: uien f. 1.20—1.40. RT.TNSBURG. 28 October Bloemenveiling - Witte lelies f.6 507 00; Troschrysanthenwit 2024; klein bruin 16—20: groot bruin 2530; geel 1420; rose 16—20; rood 12—18; Dwerg- Zinnia's 3050; Ficoles 2030; Scabiosa 40 45: Eikenblad 11—12. ZOETERWOUDE. 28 Oct. Eierveillng. Eieren f 7,808,30; kuikeneieren f6.306.50 per 100; konijnen f. 1,30—2,85; duiven 18 ct. per stuk.

Leidsch Dagblad | 1940 | | pagina 3