Uit de Omstreken LEID5CH DAGBLAD - Tweede By Nederlandsche Gladiolenvereeniging Diii'dag 22 October 1940 benthuizen. hillegom. katwijk. De heer G. J. Rijkmans overleden katwijk aan den rijn. katwijk aan zee leidschendam. noordwijk. noordwijkerhout. oegstgeest. rijnsburg. sassenheim. voorhout. voorschoten. Vergadering te Haarlem warmond. zevenhoven. zoeterwoude. Onze telefoonnummers Directie en Administratie 25041 Redactie No. 21507 VISSCHERIJ-BERICHTEN Burgerlijke Stand. Geboren: Cornelia Johanna d. van Pieter van Veen en Neeltje Lena Korbijn. Getrouwd: Johannes Cornells Klomp. 22 jr. en Katharina Bakker 22 jr. te Moercapelle. Reusachtige bieten! Bij het afleveren van voederbieten door de landbouwer W. C. D., werden ons bieten getoond, die het respectabele gewicht had den van niet minder dan ruim 15 pond. Naar wij vernemen zal ook in onze plaats een rijksveldwachter gestationneerd worden. Burgerlijk» Stand. Geboren: Wilhelmus Maria. Z. van P. A, Zonneveld en J. M. Lommerse Gerritje Pe- tronella, D. van F. W. Koning en J. E. Bak- kenes Johannes Maria, Z. van J. L. Weijers en C. W. Stroombergen Cornelia Margaretha Maria, D. van H. G. Walraven en J. A. Knop- pert. Ondertrouwd: C. P. Rusman en M. Sinnige. Getrouwd: W. J. Hageman en A. Koele- mnüer G. Heemskerk en M. Th. Huljsmans N. Kieft en E. Hildebrandt F. W. van der Hulst en A. Brouwer P. Resoort en J. H, Hartman A. van den Burg en T. Kooij. Overleden: B. Mosseveld, M. 77 jaar. De Chr. Jongelingsver. „Timotheus". De heer Nijholt zal, wegens drukke werk zaamheden aan het ouderlingschap der Ned. Herv. Kerk verbonden, aftreden als voorzitter der Chr. Jongelingsvereeniging Timotheus. Woensdag a.s. zal hij voor het laatst de bijeenkomst presideeren, terwijl dan tevens een andere voorzitter zal wor den gekozen. DE NIEUWE DIRECTEUR VAN GEMEENTEBEDRIJVEN. De heer ir. D. J. Adriaansc. Gelijk gemeld, is in dc jJ. gehouden ge meenteraadsvergadering tot directeur van Gemeentebedrijven benoemd ir. D. J. Adriaanse. De heer Adriaanse is In 1901 te Harderwijk, waar zijn vader directeur van de gasfabriek was, geboren. Na de H.B.S. te Amersfoort door- loopen te hebben, studeerde hij aan de Techni sche Hoogeschool te Delft, waar hij in het voor jaar van 1925 het diploma van civiel ingenieur behaalde. Zijn eerste werk was het uitoefenen van toezicht bij baggerwerk op de Zuiderzee. Ver volgens was hij als ingenieur verbonden aan de Maatschappij tot bouw en exploitatie van gemeentebedrijven, hoofdzakelijk op het gebied der Drinkwaterleiding. Op 24-jarigen leeftijd werd hij directeur van de gasfabriek te Rijssen (O.) en twee-jaar latei- van de gasfabriek te Baarn, welke functie de heer Adriaanse dus nu ruim 12% jaar heeft vervuld. Het aantrekkelijke van de positie te Katwijk is voor den heer Adriaanse, aldus deelde deze ons mede, de combinatie van gas, water en electriciteit Hierdoor is onderlinge concurrentie uitgesloten en een gezonde grondslag aanwezig voor de gezamenlijk dienende functie der be drijven hi het belang van den bloei van Kat wijk. Echter, ook in dezen oorlogstijd is de heer Adriaanse doordrongen van de dienende sociale functie, die deze bedrijven hebben om de bevolking te voorzien van water, licht kracht en warmte. In vele opzichten hoopt de heer Adriaanse de voetsporen van zijn voorganger, voor wlen hij een groote waardeering gehad heeft, te volgen. ARTS TE RIJNSBURG. (Foto-archief L. D.j Wijlen Dr. Rijkmans. In den ouderdom van 38 jaar is in het Dia- conessenhuis te Leiden overleden de heer G. J. Rijksmans. arts te Rijnsburg. Ruim acht Jaar geleden nam de heer Rijk mans de praktijk van zijn vader over. Hij neeft zich doen kermen als een kundig genees heer, wien zijn patiënten een zeer warm hart toedroegen. De thans overledene was voorzitter van de woningbouwvereniging Spinoza" en bestuurs lid van de vereeniging „Draagt elkanders las ten". Vooral als voorzitter van de Woningbouwver- eeniglng heeft hij veel en goed werk verricht. Voor de belangen van „Spinoza" stond hij steeds op de bres. Zijn verscheiden betèekent voor de gemeente Rijnsburg een groot verlies, terwijl algemeen diepgevoelde deelneming uitgaat naar de smartelijk getroffen echtgenoote. Bij haar komst in Noordwijk in 1937 telde de vereeniging van het Wit-Gele Kruis 425 leden, thans bedraagt dit getal 750 leden, wat zeker voor een groot gedeelte aan zus ter Modesta mag worden toegeschreven. Wat de oorzaak van haar overplaatsing zijn mag, weten wij niet, maar wel weten wij, dat indien zuster Modesta elders in de wijk geplaatst wordt, deze afdeeling van het Wit-Gele Kruis zich gelukkig mag prij zen aan-haar zieken zoo'n uitmuntende verpleegster te kunnen geven. Gods beste zegen haar vergezelle en zij nog veel moge doen tot heil van de zie ken en. hulpbehoevenden, is onze welge meende wensch bij haar vertrek. Gevonden voorwerpen. 1 stoffen heerenjas, 1 dop van een Ford auto- wiel, 1 schrijf garnituur in etui. Adres bureau van politie. Voor.' kinderen tot-1-jaar bestaat gelegen heid tot kostelooze vaccinatie op Woensdag as. van 23 uur in de O.L.-school aan de Prinses Julianaweg en van 3—4 uur in de R.K. Jongens school aan de Dr. van Noortstraat. VERONTREINIGING VAN DEN RIJN. Hoewel het bij gemeenteverordening ver boden is vuilnis in den Rijn te werpen, wa ren er vorige jaren wel eens enkele tuin ders, die tijdens het hoogseizoen van den bloemkoolaanvoer de overtollige bladeren in het water deponeerden. Gewoonlijk was esn enkele waarschuwing van de zijde der politie voldoende om aan dit euvel paal en perk te stellen. Thans echter, nu de bloem kool voor export van de bladeren ontdaan moet worden, is dit kwaad zoodanig toege nomen, dat het water wel een bladeren- veld gelijkt. Van de zijde der politie deelde men ons mede, dat reeds enkele tuinders een proces-verbaal opliepen en dat ook in het vervolg zeer streng tegen dit euvel zal worden opgetreden. Van de leden der Katwijksche Red dingbrigade zijn geslaagd voor het diploma A, reddend zwemmen de dames R. Blok, S. J. den Duik, J. van Amerongen, C. Wouda; en de heeren A. Parlevliet en C. Schuite maker. Voor het diploma B. de dames J. v. Duijn, Tr. van Duijn; en de heeren H. B. Maitlmo, N. Schuitemaker en L. van Rijn. De collecte voor de halfweezen- en ziekenzorg in de Herv. Kerk gehouden, heeft opgebracht f. 75.40. Burgerlijke Stand. Z. Bevallen: W. Th, van Veen geb. Snel. C. J. Bossaert geb. Klink, Z. Ondertrouwd: R. Zijlstra en A. M. Zijlstra. Overleden: P. C. Borsboom geb. van der Togt 45 jr. A. O. van Oosten geb. Meershoek vr. 83-Jr. F. Zwarts m.. 87 jr. R.K. Naaikrans St. Elisabeth. Door den RK. Naaikrans St. Elisabeth was in het gymnastieklokaal aan de Dr. van Noort straat een tentoonstelling georganiseerd van gemaakte werkstukken, welke dienen om te wor den uitgereikt in den a.s. winter aan de R.K. ar men van de buurtschap. Verschillende attracties, zooals tombola, film enz. brachten nog een aardig sommetje in de niet al te ruime kas. A.S. AFSCHEID VAN ZUSTER MODESTA. Naar wij vernemen gaat de Wijkverpleeg ster van het Wit-Gele Kruis zuster Modesta, onze gemeente verlaten. Gedurende haar drie-jarig verblijf heeft zuster Modesta zich een bekendheid ver worven die nog jaren, vooral bij de zieken en hulpbehoevenden, in dankbare herinne ring zal blijven. Zij heeft zich doen kennen als een edel mensch, met een groote zelf opoffering, een die zich, zoowel bij dag als bij nacht, geheel gaf aan hen. die haar hulp noodig hadden. Zij leefde alleen en uitsluitend voor haar zieken, terwijl zij naast het ontzaggelijk vele werk, dat zij moest verzetten, toch nog tijd wist te vin den om ongelukkigen en gebrekkigen naar geest en lichaam op te sporen om zooveel als in haar vermogen was. hun leed te le nigen en te verzachten. Vooral de bezoeksters van het Consulta tiebureau voor zuigelingen, welk aantal zuster Modesta door haar aansporing bij haar vele huisbezoeken zoo groot wist te maken, zullen met teleurstelling van haar vertrek kennis nemen. De Nederlandsche Unie- De Nederlandsche Unie heeft hier'in het centrum van het dorp een vliegenden winkel geopend. Zaterdag werd reeds een flink aantal nieuwe leden genoteerd. De leiding heeft dr. van Dinther alhier, terwijl per soneel van St. Bavo zich verder verdienste lijk weet te maken. Eerste Ned. Herv. Kerkdienst in De Zilk. Zondag werd in de Zilk een eerste Kcrk- die st gehouden, uitgaande van de Nederl. Herv. Kerk in het dorp; met als voorgan ger ds. Den Hertog, alhier. Er was veel belangstelling voor dezen dienst. welke voortaan om de veertien dagen zal gehou den worden. TERAARDEBESTELLING VAN WIJLEN DEN HEER C BOUWMEESTER Gistermiddag had op de Herv. Begraaf plaats alhier, de plechtige teraardebestel ling plaats van het stoffelijk overschot van wijlen den heer Coenraad Bouwmeester, die hier een zeer geachte en beminde persoon lijkheid was. Behalve dat hij een bekwaam en ijverig bollenkweeker was, vervulde hij in het maatschappelijke leven geheel be langloos en met ijver verschillende functies. Zoo was hij o.a. tal van jaren diaken tier Ned. Herv. Kerk. Op voorbeeldige wijze be hartigde hij de belangen der Diaconie en steeds kenmerkte zijn optreden zich door een gevoel van diepe menschelijkheid. Hij was een vader voor weduwen en weezen en nooit zond hij iemand, die bij hem aan klopte, met leege handen weg. Zijn barm hartigheid was spreekwoordelijk. Hiervan getuigde de groote belangstelling op de be graafplaats, waar vrienden en belangstel lenden uit alle rangen en standen een laatsten groet kwamen brengen- Ds. Den Hertog hield een treffende lijkrede en de oudste zoon dankte voor de bewezen eer. Burgerlijke Stand. Geboren: Maria Cornelia Petronella, d. van N. J. Duivenvoorden en jG- van der Weijden; Jo hanna Agatha Maria, d. van Th. M. Bader cn M. Meeuwissen; Wilhelmina Maria, d. van S. P. -Verdegaal en M. P.-Warmerdam; Johannes Ja cobus Damiaan Cornèlis Maria, z. van C. A. M. Ltnders en P. H. M. Th. van Delft; Jacobus Pe trus Christianus Barthlomeus, z. van C. de Raad en H. M. Nulkes; Engelbertus Jacobus Cornells, z. van E. Slingerland en G. Hup je; Joannes Wil helmus Maria, en Elisabeth Barbara Maria, zoon en dochter van C. J. Duivenvoorde en P. G. van Schooten; Johannes Hubertus Maria, z. van L. A. Duivenvoorden en G. M. van Eeden; Cecilia Wilhelmina, d. van E. J. Bakker en A. M. K. Schulte; Quirina Adriana, d. v. J. L. van der Ploeg en A. van der Voort; Dirkje Theodora Marie, Johanna, d. van Th. F. Hoogervorst en J. M. Zandbergen; Maria Margaretha, d, van H. J. Versteeg n.M. I. Schilder. Overleden: P. J. de Does. 88 jr., weduwnaar van M. E. Kemkes; J. J. Verhsen, 61 jr.; W. Th. Berkhout, 76 jr., weduwe van H. Geerlings; H. Groen in 't Woud, 63 jr., weduwe van J. van der Hoorn; A. S. Schouten, 46 jr., echtgenoot van M. Moriën; C. M. den Elzen, 53 jr. weduwe van P. Koster; H. J. E. Etmans, 78 jr., weduwnaar van A. C. M. Bronsgeest; J. Koek, 52 j., echtgenoot van M. Waasdorp; A. Th. van Veen, 9 jr.; W. W. de Wit, 53 Jr., echtgenoot van A. Laris, Arie Brama, 76 Jr., echtgenoot van G. Brouwer; J. H. Rouschop, 70 jr., echtgenoot van H. G. E. Dries- sen; Aagje van den Berg, 53 jr., echtgenoote van G. Mooijekind. Ondertrouwd: J. J. R. Berbee jm., 26 jr., uit Voorhout en A. M. M. van Denzen Jd., 23 jr., wonende alhier. Getrouwd: TJ. M. Rienstra, 26 j. en F. Mulder 21 jr.; P. G. van der Lans, 27 jr., en a. M. van Diemen, 25 j.P. Peters, 31 j., en J. H. H. Leen- ders, 25 j.; C. Rietvink." 28 j., en M. A. Bouw meester. 21 jr.; J. van der Geest, 67 jr. en J. B. Meijer, 47 jr Raadsagenda. De Raad dezer gemeente komt Vrijdag 25 October 1940 des nam- te 2.15 uur ten gemeentehuize in openbare vergadering bij een. 1. Opening; 2. Notulen, ingekomen stuk ken en mededeelingen; 3. Voorstel van B. en W. tot het aangaan van een geldleening; 4. idem inzake de uitoefening van het be- roepsrecht tegen administratieve beslissin gen; 5. idem tot verhuur van land aan den Hooge Morschweg aan G J. Heeren; 6. idem tot verhuur van de perceelen Dorps straat 62 en 66; 7. Comptabiliteitsbesluit. Rondvraag. Burgerlijke Stand Geboren: Guurtje Elisabeth d. van H. van Voorbergen en G. van Delft Jannetje d. van A. van Nieuwkoop en M. Noort. Gehuwd: J. v. Delft 25 jr. en A. v. d. Mey 24 j., C. J. v. d. Voet 25 jr. en M. ten Donkelaar 22 j. W. van Tongeren 24 jr. en A. J. Colijn 26 jr. Overleden: levenlooze zoon van J. E. Ouds hoorn en J. A. van Egmond. Kindje bijtijds gered. Een 2-jarig kind van V. E. geraakte spelend in de Vliet en verkeerde in levensgevaar. De heer M. Verheul begaf zich gekleed te water en wist de kleine bijtijds op het aroge te brengen. Voor het orgelfonds der Ger. Kerk werd in September f. 42 ontvangen. De hondsdolheid. Van de drie jongens, die door een van hondsdolheid verdachten hond gebeten en ter observatie in het ziekenhuis te Utrecht opgenomen waren, zijn er twee weder huis waarts gekeerd. De derde, bij wie de wonden nog niet ge nezen zijn, moet nog eenigen tijd daar ver toeven. Voorzitter Afd. Ned. Prot. Bond. Tot voorzitter der afdeeling Sassenheim van den Neda Port. Bond is in de plaats van den heer E. J. Speelman, die wegens hoo- gen leeftijd bedankt had, gekozen de heer P. M. Beije, die deze benoeming aanvaard heeft. Verhooging van den melkprijs. De prijs der melk is alhier verhoogd en wel met 2 cent per liter. Deze bedraagt thans 16 cent per liter. Rectificatie Burgerlijke Stand. De in ons blad van Vrijdag j.l. onder Voorschoten geplaatste Burgerlijke Stand behoorde onder onze gemeente. Verbouwing Kinderziekenhuis „Nieuw-Voordorp." Na aanbesteding onder leiding van ir. H. V. Gerritsen, Den Haag, is de verbouwing van het kinderziekenhuis van „Nieuw-Voor dorp" alhier, opgedragen aan de firma ge broeders A. en J. de Graaff, aannemers, alhier. ZILVEREN JUBILEUM VAN DEN HEER Th. VAN DIJK Als lid van het R.K. Par. Armbestuur. Zondag herdacht de heer Th. van Dijk, penningmeester van het R.K- Par. Armbe stuur, den dag, dat hij vóór 25 jaren tot lid van het armbestuur werd benoemd. Deze dag is voor den jubilaris niet on opgemerkt voorbijgegaan. Voor den aan vang van de Hoogmis hadden de jubilaris en zijn echtgenoote in de kerk plaatsge nomen voor de communiebank. Te 10 uur wer.1 de plechtige Hoogmis opgedragen door den heer P. de Roos, pastoor der parochie, geassisteerd door pater de Greeve, van de hulpkerk aan den Haagsche Schouw, als diaken en kapelaan G. Zoutenbier, als sub diaken, tot intentie van den jubileerenden armmeester. Gistermiddag hield de Nederlandsche Gladiolen Vereeniging in café-restaurant Brinkman te Haarlem een ledenvergadering onder voorzitterschap van den heer Leo Bijvoet. In zijn openingsrede herdacht de voor zitter allereerst de overleden vakgenooten door een minuut stilte. Hierna verwelkomde hij in het -bijzonder de afgevaardigden van West Friesland en het bestuurslid den heer Frans Roozen, die ernstig gewond is geweest en nü weder is hersteld. Spr. deelde mede, dat deze vergadering op lateren datum is gehouden vanwege den onoverzlchtelij ken toestand van den export en om eerst de resultaten af te wachten betreffende het gewas. Een circulaire aangaande de vermoede lijke prijzen was reeds eenigen tijd geleden verzonden. Medegedeeld werd, dat de jaarlijksche bloemenkeuringen in het Krëlageh'uis ook dit jaar normaal 'hebben plaats gehad, waarvoor het bestuur een woord van dank bracht aan de Algemeene Vereeniging voor Bloembollen Cultuur. Dit jaar is een tentoonstelling gehouden van Gladiolenbloemen en voorts zijn eenige prachtige zendingen verzonden haar Leip zig en Weenen. De monstertuinen mochten zich in een vrij groote belangstelling verheugen; een c.a. 200 verschillende soorten waren hier voor opgeplant. Hierna bracht, de secretaris, de heer K. Velthuys, de notulen uit, welke onveran derd werden goedgekeurd. Een belangrijk punt van bespreking was wel de prijsraming, van de ver moedelijke inkoopsprijzen najaar 1940. Voor iedere soort werden de vermoe delijke prijzen bepaald, voor de maten 14/op, 12/14 en 10/12. Eenige soorten werden o.a. geschrapt, n.l. Jonkheer van Tetz, Mont Cenis en Sweetheart. Bij de Primulinus soorten werden al leen de maten 12/op en 10/12 geno teerd. Geschrapt werd Saffrane. Vervolgens werd bekend gemaakt, dat van Glad. Piccardy 100.000 stuks waren op geplant te Hillegom en te Andijk voor proefresultaten, welke nog nader bekend zullen worden gemaakt. Daar de vereeniging thans ongeveer 1300 leden heeft werd besloten om de contribu tie te verlagen en thans vast te stellen op f. i.per jaar. Het bestuur hoopt naar aanleiding hiervan, dat alle gladiolenkwee- kers zich als lid zullen aanmelden. Het rapport van den Proeftuin werd door den heer K. Velthuys uitgebracht. De com missie bestond uit de heeren Bijvoet, J. F. Ch. Dix en Velthuys. Besloten werd om het vorig jaar wederom een proeftuin aan te leggen. - Een uitvoerige bespreking had plaats omtrent de gehouden proefneming met gladiolenloof, hetwelk misschien nog iets voor de kweekers kan opleveren. Hieromtrent deelde de voorzitter mede, dat reeds een onderzoek is ingesteld en verschillende proefnemingen werden gehouden. Het bestuur had zich in verbinding ge steld met de papierfabrieken te Velsen. Na onderzoek bleek het gladiolenloof te weinig percentage vezels te bezitten, n.l. 5%, ter wijl hout 50% vezels bezit. Het papier zou dientengevolge 10 maal duurder moeten worden. Hieruit bleek dat dit geen nut had. Ook had het bestuur zich gewend tot an dere takken van industrie, w.o. verschillen de spinnerijen. Voor veevoeder heeft allen groen gladio lenloof eenige waarde. Uit dit alles bleek, dat de pogingen van het bestuur nog geen goed resultaat hebben opgeleverd. Er werd medegedeeld, dat voor dit jaar geen deflni tieve resultaten zijn te verkrijgen, doch het bestuur zal zijn volle aandacht blijven be steden voor het komende seizoen. De heer Bijvoet bracht namens de leden een bijzonder woord van dank aan het ijve rige bestuur. In de rondvraag verzocht de heer J. J. Bos om een lijst samen te stellen van de gladiolensoorten, welke vroeg, middelvroeg of laat bloeien. De voorzittre wees op eeni ge bezwaren, daar dit moeilijk te bepalen is. Indien mogelijk wordt hiermede reke ning gehouden. Voorts Informeerde de heer Blom over bespuiting van gladiolen om het vuur te bestrijden, waarop de voorzitter antwoord de, dat de heer Stofmeel eenige proeven genomen heeft en dat de resultaten nader bekend gemaakt zullen worden eveneens betreffende het balrot. Nadat verder nog eenige vragen werden gesteld, welke .door den voorzitter beant woord werden, wérd deze ledenvergadering om ongeveer vijf uur gesloten. Na deze kerkelijke plechtigheid werd d# jubileerende armmeester te zijnen huize g:complimenteerd door het RK. kerk- en armbestuur. Pastoor P. de Roos sprak na mens het kerk- en armbestuur den jubi laris toe en huldigde hem voor het vele werk. wat hij in die 25 jaren had verricht voor het welzijn van de armen in de paro chie en bood hem namens het kerk- en armbestuur eenige stoffelijke blijken van waardeering aan. Hij sprak hierbij den -vensch uit. dat het den jubilaris gegeven mocht zijn nog vele jaren te mogen arbei den tot heil der armen. De heer Th. van Dijk dankte hierna de aanwezigen voor hun belangstelling op de zen dag. Vele bloemstukken waren den ju bilaris op dezen dag door bekenden en vrienden toegezonden als blijk van waar deering voor het werk. door hem in stilte en zonder ophef verricht. Het rooien van eikenboomen. Na aanbesteding is het rooien van 17 eikenboomen in het Burgem. Vernèdepark opgedragen aan J- Coesel, meubelfabriek „Het Westen" te Haarlem, die aan de ge meente f.780.— zal betalen. Met ingang van 1 Augustus 1940 j.l. is tot klerk bij de politie benoemd, de schrij ver in tijdelijken dienst H. W. Giezen- Met ingang van 1 Juli 1940 is tot klerk ter secretarie bevorderd, de schrijver N. W. M. Mooijman. De Gemeente-rekening 1939. De gemeente-rekening voor het dienstjaar 1939 geeft in den gewonen dienst een batig saldo te zien van f. 19768,85 en in den Kapitaaldienst een nadeelig saldo van f. 12558,47. waarbij opge merkt zij, dat van het Werkfonds nog een be drag van circa f. 12.000 moet worden ontvangen. Het algemeen beheer geeft in den gewonen dienst een nadeelig saldo van f. 4881,96. de Openbare Veiligheid f. 9819,91. de ondersteuning van behoeftigen f. 6591.93 en de ondersteuning van werkloozen f. 14961,76. Het waterleidingbe drijf geeft een winst van f. 2788,46. Aldus ver toont deze rekening een gunstig aspect. VIrchrUk Warmond* Den laatsten tijd werd er geklaagd dat zelfs in onze gemeente geen visch meer te vangen zou zijn. Dit is echter door den heer W. afdoende weerlegd. Deze ving bij één trek met den zegen meer dan 1000 pond visch, waaronder baars, snoekbaars, karper en vooren. De tweede trek bracht meer dan 600 pond visch aan den wal. Voor de visschers met den hengel om van te watertanden Groentenschuit gezonken. De groentenschuit van den heer K. v. d. G. uit Haarlem Is op het Norremeer alhier tenge- volg van een aanvaring gezonken. Van de groenten ging het grootste gedeelte verloren. De schuit is gelicht en naar een scheepswerf opge sleept. Tot onderwijzeres aan een school te 's-Gra- venhage is benoemd mej. S. v. d. Goor alhier. Bouw gemaal Noordschebuurtcrpolder. De bouw van een gemaal voor den Noord- schebuurterpolder alhier is gegund aan de firma v. d. BreggeBoerè en van Wenger- den, resp. te Nieuwveen en Zevenhoven, voor de som van f. 14.469 Burgerlijke Stand. Geboren: Cornelia Theodora, d. van P. J. A. de Vrind en M. W. Tijssen; Petrus Johannes Maria, z. van J. P. de Boer en M. J. van Velzen; Cornelia, d. van C. van 't Hoff en S. Molenaar; Elenora Maria Theresia, d. van P. H. J. E. Bee- renboom en A. M. Slootweg; Daniël, z. van D. Blanken en M. A. C. Hogewonlng; Agatha Joanna Catherlna, d. van C. W. van Haastert en N. E. A. van Leeuwen; Hubertus Johannes, z. van G. P. van der Krogt en J. H. van der KleU Johannes Gerardus Jozef, z. van J. Siera en A. Baum. Ondertrouwd: F. Kouwenhoven Jm. 24 j. en J. van Rijt Jd. 24 j. Overleden: C. J. de Cler 88 jr., wedr van J. van Overmeer; K. Nap, 66 J., echtgenoote van G. Verduin; G. Zingerlnk, 76 J. en C. Roessen, 79 J., echtgenoote van J. van der Kolk. Bakfiets ontvreemd. Ten nadeele van V. alhier is des nachts een bakfiets van zijn erf ontvreemd. Bij van S. werd een rijwiel dat buiten op het erf stond eveneens ontvreemd. De politie stelt een onderzoek in (2 lijnen) VISCHPRIJZEN. IJMUIDEN, 22 October. Deensche consignatievisch: Middel schelvisch f.4948; kleine middel schelvisch f.4842; kleine schelvisch f.42; braadschelvisch f.36; kleine wijting f.114; kabeljauw f.3022; groote gul f.2625; zet- schol f 5851.50; kleine schol f. 4627,50; schar f. 32,5024; bot f.45—26; ansjovis f.25—22: sar dines i. 16.50—16 (alles per 50 KG). Zoetwatervisch: Snoekbaars 7064 ct.; snoek 48 ct.; zeelt 44 ct.; paling 94 ct. (alles per KG). KATWIJK AAN ZEE. 21 October. Besommingen versche visch: KW 63 f.22,30; KW 93 f.9.— KW 61 f. 30.60; KW 34 f. 68.50; KW 96 f. 36.60; KW 12 f. 49.25; KW 88 f. 26.70; KW 81 f. 56.60; KW 17 f. 50.50; KW 30 f. 36.10; KW 98 f. 35.15; KW 90 f. 33,85. Korders Noord en Zuid aan garnalen f.34. 3—2

Leidsch Dagblad | 1940 | | pagina 7